درباره دادگاه صادر کننده حکم فیلتر تلگرام/ لطفا نیمه پر لیوان را هم ببینید

محمد صراف، گروه سیاسی الف،   3970322281 ۴۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
درباره دادگاه صادر کننده حکم فیلتر تلگرام/ لطفا نیمه پر لیوان را هم ببینید

بسیاری بر این تصورند که دستگاه قضایی یا قضات محترم در مقابل هر رفتار و حکمی که صادر می کنند پاسخگو نیستند و از مصونیت آهنین برخوردارند. چه بسا مصادیقی هم برای این باور خود داشته باشند.

از سوی دیگر حتماً مواردی هم بوده که دستگاه قضایی به شکایت دیگران از عوامل خود رسیدگی کرده است اما حتماً کمتر رسانه ای شده و بویژه جریان رسانه ای مخالف  نظام و یا دستگاه قضایی تمایلی به برجسته سازی و انتشار اخبار آن از خود نشان نداده است. که طبیعی است و از آنان انتظاری نیست.

دو روز گذشته با خبری مواجه شدیم که در جهت مقدمات پیش گفته ارزش توجه را داشت. حکایت از آن قرار است که در پی کش و قوس های فراوان در بخش های مختلف کارشناسی  کشور اعم از دولت- مجلس، قوه قضائیه و ... فصل مشترکی شکل می گیرد که لازمه آن محدود کردن فعالیت تلگرام در ایران است.

 چرا که صاحبان این پیام رسان حاضر نبودند به قوانین داخل جمهوری اسلامی تن داده و یا حداقل مانع فعالیت جریان های داعشی، دعوت کنندگان به شورش، آموزش دهندگان به ساخت بمب و سلاح انفجاری و... شوند.

اولین دستورالعمل از سوی معاون اول رئیس جمهور برای خروج تمام دستگاه ها (اعم از قوای مجریه، مقننه- قضائیه، وزارتخانه ها، شرکت های دولتی و عمومی و...) از تلگرام و استفاده از پیام رسان های داخل در تاریخ ۲۹/۱/۹۷ صادر شد.

اما رئیس جمهور تحت تاثیر وعده های انتخاباتی خود تلاش کرد علیرغم مصوبات شورایعالی فضای مجازی که خود رییس آن است و علی رغم مصوباتی که توسط دبیر این شورا(آقای فیروزآبادی) اعلام میشد، خود را مخالف فیلتر تلگرام معرفی میکند .

همین امر مانعی برای اجرای سیاست محدودیت تلگرام در ایران و تقویت شبکه های داخلی تلقی می شد تا اینکه در تاریخ ۱۰/۲/۹۷ بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه (بیژن قاسم زاده) با ذکر دلایل حقوقی و استناد به مواد قانونی دستور مسدود سازی تلگرام تلگرام را صادر کرد.

مدتی بعد چند نفر (که خود را وکیل معرفی کرده اند) اقدام به شکایت علیه بازپرس شعبه دو می نمایند عمده دلیل آنان این است که چون مجلس شورای اسلامی برای جرم انگاری درباره فیلتر تلگرام و فیلتر آن هیچ قانونی تصویب نکرده است بنابراین یک بازپرس نمی تواند بدون قانون مجلس برای 45 میلیون نفر ایرانی که از تلگرام استفاده می کنند محدودیت اعمال کند.

بهدیهی است طرح شکایت از حقوق شهروندی است که خوشبختانه دستگاه قضایی طبق قانون با پذیرش آن به تسریع در رسیدگی به آن اقدام کرده است و روزگذشته جلسه دادرسی  شکایت از قاسم زاده بازپرس شعبه دو فرهنگ و رسانه تشکیل شده است و شاکیان از زوایای مختلف به نادرست بودن حکم صادره از سوی  وی اشاره کرده اند.

فارغ از نتیجه رسیدگی ها که هیچ قضاوتی درباره آن نمی توان داشت باید سرعت عمل قوه قضاییه در رسیدگی به این شکایت را ستود و از دوستان رسانه ای و منتقدان همیشه آماده به انتقام خواست تا کمی هم به نیمه پر لیوان توجه داشته باشند.

 

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۱ خرداد ۱۳۹۷تشریح جلسه دادگاه «فیلترینگ تلگرام»
۲۰ خرداد ۱۳۹۷آیا تلگرام طلایی متعلق به جمهوری اسلامی ایران است؟
۱۲ خرداد ۱۳۹۷محسنی اژه‌ای: فعالیت در تلگرام می‌تواند تبدیل به جرم شود/ پرونده مهدی جهانگیری و سعید مرتضوی به کجا رسید؟
۱۱ خرداد ۱۳۹۷کامل ترین اطلاعات ایرانیان در طول تاریخ در اختیار تلگرام
۹ خرداد ۱۳۹۷آذری جهرمی: افت کیفیت اینترنت حق ‌الناس است/ در مورد تلگرام ما صاحب تصمیم نیستیم
۹ خرداد ۱۳۹۷سرقت هدفمند اطلاعات کاربران ایرانی توسط تلگرام
۸ خرداد ۱۳۹۷عضویت ۲۶ میلیون کاربر در پیام رسان‌های داخلی/ استفاده از فیلترشکن جرم است
۶ خرداد ۱۳۹۷عضویت ۲۵ میلیون کاربر در پیام‌رسانهای داخلی/ کاهش ۶۰ درصدی بازدیدهای تلگرام
۵ خرداد ۱۳۹۷لاریجانی: دولت خود را از "تلگرام بازی" فارغ کند
۱ خرداد ۱۳۹۷ خرم‌آبادی: رفع فیلتر تلگرام صحت ندارد/فیلتر تلگرام دائمی است
۱ خرداد ۱۳۹۷بررسی دلیل فیلتر نشدن نسخه‌های فارسی تلگرام/ موبوگرام و.. چگونه کار می‌کنند؟
۳۱ اردی‌بهشت ۱۳۹۷معاون وزیر ارتباطات: اختلالات اینترنت به‌دلیل فیلترینگ تلگرام است

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

محمد۳۸۴۵۵۵۰۷:۴۲:۲۳ ۱۳۹۷/۳/۲۳
نتیجه را هم خواهیم دید،برای قدردانی خیلی عجله نکنید.
ناشناس۳۸۵۱۶۲۱۳:۰۳:۰۴ ۱۳۹۷/۳/۲۳
اولا دستور مسدود سازی کل تلگرام تلگرام غیر قانونیه. حداکثر می تونست دستور مسدود کردن بخشهای مضر تلگرام رو بده. دوما این بازپرس محدوده ش تهرانه و حق نداشت که دستور مسدودسازی در کل ایران رو بده. یعنی دو ایراد کاملا واضح.
ناشناس۳۸۵۶۳۹۱۶:۱۷:۴۵ ۱۳۹۷/۳/۲۳
در الکسا رتبه تلگرام کاملا افت کرده بروید و نگاه کنید ؛ ضمنا قاضی می تواند درباره محدود سازی مقدمات جرم حکم بدهد و گاهی حمل یک شی حکم مقدماتی جرم را دارد
من۳۸۴۵۵۹۰۷:۴۷:۴۷ ۱۳۹۷/۳/۲۳
آخه انجام وظیفه هم من گذاری داره!!؟؟
ناشناس۳۸۴۵۶۱۰۷:۴۹:۰۵ ۱۳۹۷/۳/۲۳
همین که شما به نیمه پر لیوان نگاه میکند وانشاالله در دیگر موضوعات هم نگاه کنید خوب است.
سید۳۸۴۵۷۰۰۷:۵۸:۴۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
بسیاری بر این تصورند که دستگاه قضایی یا قضات محترم در مقابل هر رفتار و حکمی که صادر می کنند پاسخگو نیستند و از مصونیت آهنین برخوردارند. چه بسا مصادیقی هم برای این باور خود داشته باشند.
ناشناس۳۸۴۵۷۱۰۷:۵۹:۲۷ ۱۳۹۷/۳/۲۳
نتیجه ی این دادگاه از قبل معلومه
مهندس جنت شهری۳۸۴۵۷۸۰۸:۰۳:۲۱ ۱۳۹۷/۳/۲۳
یک قاضی برای اجرای قانون باید به بند قانونی ان اشاره کند...چرا شانتاز میکنید...چرا سفسطه میکنید...
ناشناس۳۸۴۵۸۲۰۸:۰۸:۳۶ ۱۳۹۷/۳/۲۳
ایکاش این چند بزرگوار محبت میکردن با استفاده از ظرفیت اصل 27 قانون اساسی، درخواست مجوز تجمع برای مخالفین فیلترینگ تلگرام رو میکردند... اونجوری نیمه پر لیوان بهتر دیده میشد!
ناشناس۳۸۴۵۹۸۰۸:۲۴:۵۲ ۱۳۹۷/۳/۲۳
چرا یه قاضی باید برای چهل میلیون کاربر تصمیم بگیره؟ چرا این قاضی برای مسئولین که با فیلتر شکن از تویتر استفاده میکنند اعلام جرم نکرد؟
ناشناس۳۸۴۶۰۵۰۸:۳۰:۱۴ ۱۳۹۷/۳/۲۳
باید نتیجه دادگاه رو دید اینکه برای نمایش یه دادگاه برگزار بشه کفایت نمی کنه
ناشناس۳۸۴۶۳۰۰۸:۴۵:۳۸ ۱۳۹۷/۳/۲۳
همه میدانند که وضعیت چگونه است با این حرفها هم چیزی درست نمیشود.
ناشناس۳۸۴۶۵۰۰۸:۵۳:۱۵ ۱۳۹۷/۳/۲۳
دیگه رفتار سیاسی این #دولت_بدون_دستاورد برای اکثر مردم رو شده! خودش تو جلسه از فیلترینگ حمایت میکنه اما حاضر نمیشه مسئولیت سیاسی این کار رو در برابر افکار عمومی قبول کنه.
فرناز۳۸۴۹۵۲۱۱:۳۶:۱۵ ۱۳۹۷/۳/۲۳
هیچ جا دولت از فیلترینگ تلگرام حمایت نکرده. فقط گفته که باید انحصار از تلگرام برداشته بشه و از پیام رسان های داخلی حمایت کرد نه فیلترینگ
عرفان۳۸۴۶۷۳۰۹:۰۵:۵۷ ۱۳۹۷/۳/۲۳
نتیجه دادگاه مهمه
ناشناس۳۸۴۶۸۳۰۹:۰۹:۳۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
فیلتر شد ولی هم هزینه مالی کشور ، هم سرمایه اجتماعی را بباد داد و هم فیلتر شکن ها ، فیلتر را بی اثر کرد . مشکل اینست که شاکیان برای فیلتر کردن و قاضی توان تکنولوژی را نادیده گرفتند . دیدیم که چیزی حل نشد .
dayani۳۸۴۷۰۳۰۹:۲۰:۴۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
وقتی دلیل شکایت را نبود قانون اعلام می کنید ، نمی باید از عبارت مخالفان همیشه دوستان رسانه ای و منتقدان همیشگی استفاده می کردی، با این کار حق دیگران را برای اعتراض به رفتارهایی که پشتوانه قانونی ندارد، نادیده گرفتی .
ناشناس۳۸۴۷۱۳۰۹:۲۴:۰۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
همه فیلترشکن دارند
ناشناس۳۸۴۹۰۳۱۱:۱۷:۰۷ ۱۳۹۷/۳/۲۳
سلام. اشتباه می کنید. خیلی ها هم نه فیلتر شکن دارند و نه حاضرن اون رو نصب کنن. شما بهتره درست ببینید تا درست نتیجه گیری کنید. تعداد قابل توجهی از مردم به پیام رسانای داخلی کوچ کردن.
ناشناس۳۸۵۸۰۹۱۷:۳۱:۰۸ ۱۳۹۷/۳/۲۳
اون تعداد قابل توجه که میفرمایید، برای کوچشون معطل فیلتر شدن تلگرام بودن؟
علی کریمی۳۸۶۵۸۶۰۸:۳۳:۳۸ ۱۳۹۷/۳/۲۴
کوچ کردن مردم به پیام رسان های داخلی در نبود پیام رسان قوی و کاملی مثل تلگرام ارزشی ندارد.
mehdi۳۸۴۷۵۳۰۹:۴۷:۵۹ ۱۳۹۷/۳/۲۳
خود را وکیل معرفی کرده اند ؟؟؟ مگه وکیل نیستند ؟؟.....
تبریزی۳۸۴۸۶۷۱۰:۵۰:۰۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
آره بابا تو کشوری که یه مدرک فوق لیسانس داشته باشی بهت می گن دکتر هر کسی می تونه خودش رو هر چی می خواد معرفی کنه.
ناشناس۳۸۴۹۴۲۱۱:۳۳:۰۷ ۱۳۹۷/۳/۲۳
اتفاقا وکیل هستند و وکیل شدن هم کار سختیه
ناشناس۳۸۴۹۶۶۱۱:۴۳:۳۲ ۱۳۹۷/۳/۲۳
بعضی جملات نقش‌شان تحقیر است اما به صورت خیلی ظریف. این جمله هم از همان دسته است.
شادمهر۳۸۴۷۷۷۰۹:۵۹:۴۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
خدا کنه این کار قوه قضائیه در تشکیل جلسه دادرسی نمایشی نباشه! تا اینجای کاررفقط فقط به قانون عمل کرده و طرح شکایت عده ای رو بررسی می کنه اما اگه ادعای آن چند نفر مبنی بر غیر قانونی بودن فیلتر تلگرام درست تشخیص داده شد آیا قوه قضاییه حاضر است بخاطر حکم غیر قانونی قاضی عذر خواهی کند و تلگرام را رفع فیلتر کند!؟ در پایان بنده هم نیمه پر لیوان را در نظر میگیرم و امید وارم این کار قوه قضائیه ادامه دار باشد و برای خود خطقرمز ترسیم نکند.
علی کریمی۳۸۴۸۰۲۱۰:۱۶:۱۳ ۱۳۹۷/۳/۲۳
جناب آقای محمد صراف 1- ایجاد محدویت برای 40 میلیون شهروند ،بدون اقناع افکار عمومی کاری اشتباه و برخلاف منافع ملی بود لذا می توان ادعا کرد لیوان کاملا خالی است بنابراین نیمه پری اساسا وجود ندارد. 4- دستور آقای جهانگیری برای خروج تمام دستگاه های حاکمیتی دلیل موافقت ایشان با فیلتر کردن تلگرام نیست. 5- با دیدگاه شما امنیت کشور هایی که محدودیتی بر فضای مجازی اعمال نمی کنند باید نزدیک صفر می بود ، که چنین نیست. 6- با دلایل شما اتفاقات سال 88 که تلگرام نبود نباید اتفاق می افتاد. برادر عزیز قبول کنید فیلتر تلگرام اقدامی سیاسی بود نه امنیتی.
جناب مقاله نویس۳۸۴۸۱۰۱۰:۲۳:۵۴ ۱۳۹۷/۳/۲۳
شما فرض کنید حق با شکات است ( فرض محال نیست ) آیا رای به نفع آنان صادر خواهد شد من که بعید می دانم جنابعالی را نمیدانم .
ناشناس۳۸۴۸۹۱۱۱:۰۸:۱۳ ۱۳۹۷/۳/۲۳
ماشالله همه از تلگرام بدون مشکل استفاده می کنند چرا اینقدر حرص و جوش می خورید؟!!! آن بنده خدا هم بی تجربه بود و یه کاری کرد و حکمی داد و تمام شد.
مهدی۳۸۴۹۰۲۱۱:۱۵:۳۶ ۱۳۹۷/۳/۲۳
نتیجش میشه تقدیر از بابا حالا واسه تشکر خیلی عجله نکنید
ناشناس۳۸۴۹۰۸۱۱:۲۰:۳۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
دوست عزیز من به عنوان کسی که کسب و کارم تا حدود زیادی به تلگرام وابسته بود در روزهای اولیه با مشکلات زیادی مواجه شدم. ولی بعد از چند روز به لطف فیلتر شکنها کم کم همه چیز بهتر شد و الان حداقل 20 روزه که فعالیت روی تلگرام مثل قبل از فیلترینگ شده. از اول هم میشد حدس زد که این اتفاق میوفته و فقط افرادی که دنبال فیلترینگ هستند خودشون رو بیشتر به مردم نشون میدن. اینی هم که میگید رئیس جمهور موافق بوده خب چه تاثیری در اصل ماجرا داره. اون هم یک نفر مثل بقیه جامعه مدیران کشور که بدون در نظر گرفتن شرایط تکنولوژی امروزی و نظر مردم کاری رو میکنه که ....
ناشناس۳۸۴۹۱۴۱۱:۲۲:۴۶ ۱۳۹۷/۳/۲۳
ملت که از این فیلترینگ ناراضی هستند و شما هم خوب برای خودتون رپورتاژ آگهی تشکر میزنید
ناشناس۳۸۴۹۷۳۱۱:۴۵:۳۲ ۱۳۹۷/۳/۲۳
لطفا عجله نکنید هیچکس نسبت به تشکیل دادگاه ها در این کشور معترض نبوده آنچه جای بحث فراوان دارد احکامی استکه در نهایت صادر میشود .
ناشناس۳۸۵۰۸۱۱۲:۲۲:۴۸ ۱۳۹۷/۳/۲۳
خوبه شما در همه موارد نیمه پر لیووان رو ببینید نه هر جا که به نفعتونه!
احسان۳۸۵۱۶۶۱۳:۰۵:۲۱ ۱۳۹۷/۳/۲۳
من خودم ۱۰تا فیلتر شکن روی گوشیم نصب کردم.و عالیه.تلگرام هم سرعتش عالی
فرزاد۳۸۵۳۱۳۱۴:۱۸:۱۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
اگر چاقو دسته خودش را برید حکمی که از این دادگاه صادر می‌شود هم لغو فیلترینگ تلگرام خواهد بود. افتخاری نیست که بشود از کسی یا ارگانی شکایت کرد . وقتی باید ببالید که قضاوت بر اساس عدالت باشد. تلگرام در بستر اینترنت کار می‌کند همین استدلالات قاضی قاسم‌زاده را می‌توان به کل اینترنت هم جاری نمود.
ناشناس۳۸۵۳۴۶۱۴:۳۴:۲۸ ۱۳۹۷/۳/۲۳
نتیجه این کارها ازبین رفتن اعتماد عمومی به حاکمیت است که در شرایط حساس دیگه انتظاری از مردم نباید داشته باشید
ناشناس۳۸۵۳۷۰۱۴:۴۶:۰۲ ۱۳۹۷/۳/۲۳
با بستن تلگرام بازار اسلاحتلبا کساد شده به دست و پا زدن افتادن
ناشناس۳۸۵۹۶۵۱۸:۵۴:۴۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
ما هیچ نیازی به تلگرام نداریم مگر قبلا که تلگرام نبود چی مشکلی داشتیم نظام باید با قاطعیت تلگرام را فیلتر کند
ناشناس۳۸۶۰۷۰۲۰:۲۱:۱۷ ۱۳۹۷/۳/۲۳
حتی کم سوادترین افرادی که میشناسم چه با فیلترشکن چه با نسخه های بدل تلگرام همچنان در تلگرام چرخ میزنند تقریبا تمام کانلهای رسمی هم همچنان در تلگرام فعالند همین سایت الف تا چندهفته قبل کانالش برقرار بود و هنوز آیکون تلگرامو برای اشتراک مطلبش پای صفحاتش میذاره پس موج الکی راه انداختن و بیش از پیش مردم را مقابل خودشون قرار دادن
ناشناس۳۸۶۵۱۳۰۴:۱۲:۴۵ ۱۳۹۷/۳/۲۴
وقتی گوشمان بدهکار نباشه باید تجربه کنیم تا بفهمیم چی درسته وچی غلط

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

طاقچهپارس نماد داده

پربحث‌های امروز

 1. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 2. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 3. روحانی: برنامه بدخواهان ایجاد بی ثباتی ذهنی و مصنوعی در اقتصاد ملی است/مردم تحت هر شرایطی نباید تحت فشار قرار گیرند/افزایش قیمت کالاها و خدمات نباید فراتر از نرخ تورم باشد

 4. اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/ بانک مرکزی به تقصیر متهم است/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام‌ها باید معلوم شود

 5. شایعه برای بازی ایران - اسپانیا / جام جهانی داور زن ندارد

 6. پاداش پیروزی تیم ملی مقابل مراکش توسط سلطانی فر نقدا پرداخت شد /شام مشترک وزیر با کی‌روش و ملی‌پوشان

 7. چرا پیروزی ایران برابر مراکش «شانسی» نبود؟

 8. بحران اقتصادی و راهکارهای مادربزرگانه

 9. تاثیر افزایش تولید نفت عربستان و روسیه بر بازار ایران

 10. صعود فغانی به صدر جدول رده‌بندی داوران جام بیست‌ویکم+ عکس

 11. جنایت فجیع زنی علیه شوهرش در مرکز تهران

 12. پاسخ «نایک» به اعتراض مردم ایران چیست؟

 13. وقتی شادی فوتبال به فقیرترین مناطق ایران رسید

 14. محمد ثلاث قصاص شد

 15. پایانی تلخ برای یک نمایش خیابانی  

 16. بن بست دوباره در روابط ایران و کانادا/ نقش طرف ثالث در موضع گیری جدید اتاوا

 17. روزبه چشمی ادامه جام جهانی را از دست داد

 18. علی دایی روی سر مدافع تاریخ ساز مکزیک   

 19. موج انتخاباتی در ترکیه به کدام سمت می‌رود؟

 20. بیماری خطرناکی که مردان را نشانه گرفته است

 21. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

 22. پیروزی سوئد مقابل کره‌جنوبی/ ایران همچنان تنها نماینده پیروز آسیا

 23. وزیر ارتباطات نتیجه پیگیری موضوع پیام جعلی اینترنت رایگان را اعلام کرد

 24. بقایای قدیمی‌ترین انسان ۱میلیون سال عمر دارد   

 25. خادم: مسئولان در قبال دستور رهبری سکوت کرده اند/ با سکوت، مسئولیت از گردنشان ساقط نمی‌شود

پربحث‌های دیروز

 1. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

 2. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 3. چگونه کُره فقیر ۵۰ ساله کشور "برند"ها شد؟/ ۱۸ امتیاز ویژه به تولید

 4. زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟

 5. انتقاد مطهری از آیت‌الله علم‌الهدی

 6. ضرورت تشکیل اتاق فرماندهی برای اقتصاد

 7. پیکر خون‌آلود مامور وزارت اطلاعات (۱۶+)  

 8. نبرد در حدیده/ چرا این شهر یمنی اینقدر مهم است ؟

 9. افزایش قیمت مسکن متوقف شد

 10. دبیرکل بانک مرکزی: خریداران سکه نگران نباشند/ احتمال برگزاری حراج مجدد سکه

 11. واکنش ابتکار به انتقادهای اصلاح‌طلبان از دولت

 12. پیشنهاد فوتبالی حسین شریعتمداری/ واکنش ها به مداحی میثم مطیعی/ گل به خودی نمایندگان مجلس/ انتقاد تند روزنامه اصلاح طلب از روحانی/ جنجال پیامک‌ ها و اظهارنظر آیت الله علم الهدی و مطهری

 13. نسل نو اصلاحات علیه نسل کهنه

 14. مسئول گرانی خودرو کیست؟

 15. از محاصره مدافعان حرم توسط تکفیری‌ها تا قیچی کردن جبهه‌النصره و شکست آنها

 16. نشست خبری اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه مسئولان فعلی و سابق بانک مرکزی

 17. توصیه رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی به مردم

 18. اقتصاد نابسامان و خودزنی اصلاح‌طلبان

 19. رهایی از شر حشرات در تابستان + درمان جای نیش

 20. نتانیاهو: ایران باید به طور کامل از سوریه خارج شود

 21. امید ابراهیمی؛ سلحشور فوتبال ایران + عکس

 22. کی‌روش: بردمان را به فرگوسن تقدیم می‌کنیم

 23. محاکمه قاتل سریالی زنان گیلانی

 24. جنایت به ‌دنبال عشق ممنوع

 25. اسرائیل چگونه نابود می‌شود؟

پربحث‌های هفته

 1. سکه از ۲،۵۰۰،۰۰۰ تومان عبور کرد/ سکوت مسئولان در آشفته بازار سکه/ آقای سیف نظر شما چیست؟

 2. کیم جونگ اون و دونالد ترامپ دیدار کردند/ ترامپ: احساس فوق‌العاده‌ای دارم/ کیم: برای برگزاری این نشست موانع بسیاری وجود داشت+ فیلم و عکس

 3. توریست‌هایی که با پول بیت‌المال عازم روسیه میشوند + جدول اسامی

 4. روحانی: همه حاکمان آمریکا علیه ملت ما بوده اند و این یکی خبیث تر/ نقد را می پذیریم اما تخریب نه/ تلاطم بازار، دلیل اقتصادی ندارد

 5. از شعر امسال تا شعر پارسال/تریبون زبان مردم

 6. روحانی به گرانی‌ها واکنش نشان داد/ بررسی افزایش قیمت‌ها در هیات دولت

 7. کواکبیان: وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم مناسب نیست/شب می‌خوابیم و صبح بلند می‌شویم و می‌بینیم قیمت‌ها تغییر کرده است/ خجالت می‌کشم بگویم از این دولت حمایت کردم

 8. تولید کجا بود؟ این روزها همه منتظرند ارز بگیرند تا کود حیوانی را هم وارد کنند

 9. جمعه عید سعید فطر است

 10. بیش از یک سوم جوانان بیکار ایرانی، درتلاش و حتی کسب مهارت برای پیدا کردن شغل نیستند

 11. ایران 1 - مراکش 0؛ پیروزی یوزها در دقیقه 93 و پایان 20 سال انتظار

 12. احمد توکلی: اعتماد مردمی به سیاستمداران به حداقل خود رسیده/ سبد کالای مردم کوچک‌تر شده است

 13. نوبخت: با قاطعیت اعلام می‌کنم که در شرایط سخت تحریمی هم کشور قابل اداره است

 14. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 15. آخوندی: نوسانات بازار مسکن سیاسی است

 16. درباره دادگاه صادر کننده حکم فیلتر تلگرام/ لطفا نیمه پر لیوان را هم ببینید

 17. ادامه بی‎خیالی دولت به بلبوشو در بازار

 18. نگرانی از گروه ترس و ساکتین برجام

 19. به بهانه "شبی که ایران نخوابید" / فوتبال را ببینید آقای رئیس جمهور + فیلم

 20. اروپا می خواهد برجام را ادامه دهد، اما بدون آمریکا نمی تواند/ ایران نباید منتظر بماند

 21. سکه ۲/۵ میلیون تومان شد

 22. سیف: گران شدن سکه روانی است

 23. ۱۷ راهکار میرسلیم برای حمایت از تولید ایرانی/ بهره بانکی بالا، نظام پیچیده مالیاتی و... عامل موفق نبودن تولید ملی

 24. قراردادهایی که تلف شدند / حق فسخ و خسارت داریم یا نه؟

 25. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

پربحث‌های اخیر

 1. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 2. روحانی: برنامه بدخواهان ایجاد بی ثباتی ذهنی و مصنوعی در اقتصاد ملی است/مردم تحت هر شرایطی نباید تحت فشار قرار گیرند/افزایش قیمت کالاها و خدمات نباید فراتر از نرخ تورم باشد

 3. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

 4. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 5. ایرانیان خارج نشین در صورت بازگشت به کشور عفو می شوند

 6. توضیحات استاندار خراسان رضوی از تلاش نافرجام گروه‌های معاند برای اقدامات تروریستی

 7. هیچ نماینده ای به جام جهانی نمی رود

 8. دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی: آقای فیروزآبادی گفته بود اواخر اردیبهشت ویلای لواسان را تخلیه می‌کند، ولی نکرده است

 9. حجت الاسلام موسوی لارگانی در گفتگو با الف: وظیفه دولت در این آشفته بازار چیست؟

 10. سوال از شریعتمداری برای واردات بیش از اندازه کالاهای خارجی مشابه تولید داخل

 11. جزییات نامه‌ حاجی بابایی به رییس‌جمهور

 12. روحانی در گفت‌وگوی تلفنی‌ با امیر قطر: هیچ مانعی برای گسترش روابط نیست؛ تهران همچنان در کنار دوحه خواهد بود

 13. دادستان کل کشور: عامل انتشار خبر کذب تجاوز در ایرانشهر تحت تعقیب قرار می‌گیرد

 14. ثبت سفارش به‌منظور واردات «خاک برای خواب گربه»

 15. زاهدی: قوه قضائیه در احکام دانشجویان با رافت خاصی تجدیدنظر کند

 16. روحانی به سوئیس و اتریش سفر می کند

 17. نمایندگان مجلس چهارشنبه با رهبر انقلاب دیدار می کنند

 18. موسویان : امروز نفوذ نتانیاهو در کاخ سفید از وزیر خارجه و حتی کنگره آمریکا هم بیشتر است

 19. استیضاح ربیعی با ۵۰ امضا کلید خورد + محورهای طرح

 20. زاهدی:قوه قضائیه در احکام دانشجویان اغتشاش‌های دی‌ماه تجدیدنظر کند

پربحث‌های دیروز

 1. انتقاد مطهری از آیت‌الله علم‌الهدی

 2. پیکر خون‌آلود مامور وزارت اطلاعات (۱۶+)  

 3. واکنش ابتکار به انتقادهای اصلاح‌طلبان از دولت

 4. پیشنهاد فوتبالی حسین شریعتمداری/ واکنش ها به مداحی میثم مطیعی/ گل به خودی نمایندگان مجلس/ انتقاد تند روزنامه اصلاح طلب از روحانی/ جنجال پیامک‌ ها و اظهارنظر آیت الله علم الهدی و مطهری

 5. نسل نو اصلاحات علیه نسل کهنه

 6. از محاصره مدافعان حرم توسط تکفیری‌ها تا قیچی کردن جبهه‌النصره و شکست آنها

 7. اسرائیل چگونه نابود می‌شود؟

 8. امنیت ایران را تاجزاده حفظ کرد یا سردار سلیمانی؟

 9. احضار برخی سلبریتی‌ها به دادستانی و تحقیق برای پولهای جمع آوری شده/واریزیها همچنان ادامه دارد

 10. علت شکایت مدیرعامل سابق همشهری از عضو شورای شهر تهران

 11. با حکم فرمانده معظم کل قوا؛ حجت الاسلام ادیانی به ریاست سازمان عقیدتی سیاسی ناجا منصوب شد

 12. امیرعبداللهیان: آینده متعلق به همه یمنی‌ها و باتلاق متجاوزین است

 13. سردار وحیدی: روابط آمریکا و کره‌شمالی آینده مثبتی ندارد

 14. تعداد تذکرات کتبی به رییس جمهور در سال گذشته

 15. واعظی: مذاکره‌ای با کانادا نداشتیم که متوقف شود

 16. پاسخ رهبر انقلاب به درد و دل‌های خانواده شهدای هسته‌ای

 17. ایران گورستان خودروهای خارجی شده است/ خودرو یک میلیاردی به دلیل نداشتن قطعه بلا استفاده است

 18. کمبود سه میلیون مسکن در کشور/ نیاز سالانه به ساخت 800 هزار واحد

 19. محسنی اژه‌ای: مشکلات موسسات مالی میراث گذشته است/ ماجرای نامه انتقادی سیف/ وضعیت پرونده بابک زنجانی

 20. با کفش وارد نشوید!

پربحث‌های هفته

 1. روحانی: همه حاکمان آمریکا علیه ملت ما بوده اند و این یکی خبیث تر/ نقد را می پذیریم اما تخریب نه/ تلاطم بازار، دلیل اقتصادی ندارد

 2. از شعر امسال تا شعر پارسال/تریبون زبان مردم

 3. روحانی به گرانی‌ها واکنش نشان داد/ بررسی افزایش قیمت‌ها در هیات دولت

 4. کواکبیان: وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم مناسب نیست/شب می‌خوابیم و صبح بلند می‌شویم و می‌بینیم قیمت‌ها تغییر کرده است/ خجالت می‌کشم بگویم از این دولت حمایت کردم

 5. احمد توکلی: اعتماد مردمی به سیاستمداران به حداقل خود رسیده/ سبد کالای مردم کوچک‌تر شده است

 6. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 7. درباره دادگاه صادر کننده حکم فیلتر تلگرام/ لطفا نیمه پر لیوان را هم ببینید

 8. نگرانی از گروه ترس و ساکتین برجام

 9. اروپا می خواهد برجام را ادامه دهد، اما بدون آمریکا نمی تواند/ ایران نباید منتظر بماند

 10. قراردادهایی که تلف شدند / حق فسخ و خسارت داریم یا نه؟

 11. عبدالله ناصری: اصلاح‌طلبان بی‌شک از جهانگیری در ۱۴۰۰ حمایت خواهند کرد

 12. متن شعر مطیعی در نماز عید فطر

 13. هزینه های عجیب در پاستور و مجلس/ نامزد احتمالی مورد حمایت اصلاح طلبان در انتخابات/ انتقاد تند کواکبیان از دولت/ سخنان رئیسی درباره شرایط مردم/ بی توجهی به فضاسازی جدید احمدی نژادی ها

 14. انتقاد تند کیهان از علی مطهری/ کنایه های نماینده زن مجلس به همکارش/ پیش بینی اقتصادی جهانگیری/ دلیل عدم حضور روحانی در جلسات مجمع مشخص شد

 15. انتقاد مطهری از آیت‌الله علم‌الهدی

 16. پیکر خون‌آلود مامور وزارت اطلاعات (۱۶+)  

 17. روحانی: برنامه بدخواهان ایجاد بی ثباتی ذهنی و مصنوعی در اقتصاد ملی است/مردم تحت هر شرایطی نباید تحت فشار قرار گیرند/افزایش قیمت کالاها و خدمات نباید فراتر از نرخ تورم باشد

 18. روحانی: بچه‌ها مچکریم+عکس

 19. «سلاح ایرانی» در انتظار بازار جهانی/ «آرمیا»؛فرصتی برای جذب مشتری

 20. متن پیامک های ارسالی به نمایندگان درباره لوایحه چهار قلو بخصوص FATF / تهدیدی در کار نبود + عکس

 21. روحانی: امروز در برخی از بخش‌ها احساس عدالت در جامعه وجود دارد

 22. بیژن مقدم: انتظار از رئیس جمهور تصمیم قاطع به تغییر در کابینه با شاخص‌های کارآمدی، جوانگرایی و مردم‌داری است‌/ به منتقدین دولت اعم از اصول‌گرا و اصلاح‌طلب اعتنا کنید

 23. سفرهای خارجی سلحشوری/از طرف مجلس به جام جهانی روسیه می‌روم البته با هزینه خودم

 24. ذوالنور خطاب به روحانی: با فشار، تهدید کردن و انواع راه‌ها نمایندگان را وادار به انصراف از سوال کردید

 25. ابطحی: کسانی که به روحانی رای دادند حالشان خوب نیست

آخرین عناوین