در کنفرانس خبری با خبرنگاران؛ ترامپ: اون خلع سلاح هسته‌ای و موشکی را پذیرفت/ تحریم‌ها علیه کره شمالی ادامه خواهد یافت

گروه جهان الف،   3970322246 ۳۴ نظر، ۱ در صف انتشار و ۳۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
ترامپ: اون خلع سلاح هسته‌ای و موشکی را پذیرفت/ تحریم‌ها علیه کره شمالی ادامه خواهد یافت

رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانسی مطبوعاتی پس از دیدار ش با رهبر کره شمالی گفت: کیم جونگ اون برای خلع سلاح کامل هسته‌ای و از بین بردن پایگاه‌های موشک‌های بالستیک متعهد شده است و تحریم ها علیه این کشور ادامه خواهد یافت.

به گزارش الف به نقل از خبرگزاری‌ها، رئیس‌جمهور آمریکا با گذشت ساعاتی پس از  امضای سند مشترک با رهبر کره شمالی، در یک کنفرانس خبری حضور یافت.

دونالد ترامپ پیشتر به همراه کیم جونگ اون با حضور در برابر دوربین‌ها، سندی را امضا کرده بود؛ سندی که جزئیاتی از آن توسط رسانه‌ها منتشر شد

تشکر ترامپ از کیم، سنگاپور، کره جنوبی و چین

رئیس‌جمهور آمریکا، در ابتدای کنفرانس خبری خود، نشست خود با رهبر کره شمالی را «نشستی تاریخی» خواند. او سپس از تلاش‌ها و میزبانی سنگاپور از نشست او با کیم جونگ اون قدردانی کرد.

ترامپ همچنین از رئیس‌جمهور کره جنوبی، نخست‌وزیر ژاپن و همچنین رئیس‌جمهور چین به دلیل تلاش‌هایشان برای برگزاری این نشست در سنگاپور تشکر کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا به طور خاص از «اقدام جسورانه» کیم جونگ اون برای برگزاری نشست سنگاپور و آغاز یک رابطه جدید با آمریکا تشکر کرد.

ترامپ همچنین با یادآوری چندین دهه درگیری و جنگ بین آمریکا و کره شمالی تاکید کرد که «به زودی» این درگیری و جنگ به اتمام خواهد رسید.

او به رهبر کره شمالی یادآوری کرد که او «یک فرصتی عالی» برای مردم کره شمالی پیش روی خود دارد. وی از توافق آمریکا و کره شمالی برای آغاز روند خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره در اسرع وقت خبر داد.

خبرنگاری از ترامپ سوال کرد: «چرا شما رهبر کره شمالی را آدم با استعدادی خواندید در حالی که برخی‌ها می‌گویند او اوتو وارمبیر (زندانی آمریکایی در کره شمالی که پس از آزادی و برگشت به آمریکا به دلیل وضعیت ناگوار جسمی جان داد)، را کشت؟»

ترامپ با تکرار اینکه کیم جونگ اون آدم با استعدادی است، گفت: «من فکر می‌کنم بدون اوتو (وارمبیر) چیزی که الان اتفاق افتاده، حادث نمی‌شد و فکر نمی‌کنم مرگ او بدون هدف بود».

مانورهای نظامی‌مان را در شبه جزیره کره را متوقف می‌کنیم

در بخش دیگری از این نشست، خبرنگاری از او درباره احتمال خروج نظامیان آمریکا از شبه جزیره کره سوال کرد.

ترامپ گفت: «باید صادق باشم، من دوست دارم نیروهایمان را از آنجا خارج کنیم، ما الان ۳۲۰۰۰ نیرو آنجا داریم، دوست دارم آن ها به خانه بازگردند. اما این موضوع فعلا جزء معادله نیست. رزمایش نظامی در آنجا هزینه هنگفتی برای ما دارد و خوب مقداری هم تحریک‌آمیز است».

رئیس‌جمهور آمریکا در بخش دیگری از این کنفرانس، با تاکید بر اینکه هدف ما خلع سلاح اتمی کامل شبه جزیره کره است، گفت که در روند راستی آزمایی خلع سلاح، از ترکیبی از کارشناسان آمریکایی و بین‌المللی استفاده خواهد شد.

ترامپ با تاکید بر اینکه، «ما (در نشست سنگاپور) یک سند بسیار بسیار جامع امضا کردیم و من فکر می‌کنم که او (کیم) خواهان انجام دادن آن است».

تحریم‌های کره شمالی تا زمان خلع سلاح اتمی این کشور، باقی می‌ماند

رئیس‌جمهور آمریکا درباره برداشتن تحریم‌های علیه کره شمالی گفت که «تحریم‌ها باقی می‌ماند تا زمانی که دیگر موضوع سلاح‌های اتمی کره شمالی مطرح نباشد».

او در این کنفرانس باز هم علیه ایران صحبت کرد.

تاکید رئیس‌جمهور آمریکا بر اعمال «تحریم‌های بیرحمانه علیه ایران»

ترامپ مدعی شد که مشکلات زیادی از جمله مساله ایران به من ارث رسید. توافق هسته ای ایران بد بود. من از آن خارج شدم. تحریم‌هایمان را ادامه می‌دهیم تا رفتار ایران عوض شود.

رئیس‌جمهور آمریکا ادعا کرد در توافق ایران باید بگویم ایران اکنون متفاوت تر از زمانی است که من از توافق خارج شدم. من امیدوارم که آنها بار دیگر به میز مذاکره بیایند و توافق کنند البته در حال حاضر فکر کنم برای چنین وضعیتی زود باشد.

رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که «من فکر نمی‌کنم که آنها (ایرانی‌ها) اعتماد به نفس داشته باشند. امیدوارم که به مذاکره برگردند و درباره یک توافق واقعی مذاکره کنیم».

ترامپ گفت: امیدوارم بعد از اینکه تحریم‌های بی‌رحمانه ما علیه ایران اعمال شد، بیایند و بر سر توافقی واقعی مذاکره کنند. 

او در بخش دیگری از این کنفرانس، باز هم به مواضع دولت قبلی آمریکا در قبال ایران تاخت و موضوع «تبادل زندانیان آمریکا و ایران» در دولت باراک اوباما را پیش کشید.

ترامپ، تبادل زندانیان و اقدام دولت اوباما در دادن «پول» به ایران برای آزادی زندانیان آمریکایی را «رسوایی و فضاحت» خواند.

خبرنگاری دیگر از ترامپ درباره مانورهای نظامی آمریکا در شبه جزیره کره سوال کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «مانورهای نظامی بسیار پر هزینه هستند و ما پول بخش اعظم آنها را می‌دهیم. می‌دانم که هواپیماهای زیادی (در مانورها) هستند. خیلی پر هزینه است».

اظهارات ترودو برای مردم آمریکا هزینه زیاید خواهد داشت

رئیس‌جمهور آمریکا به سوالی درباره تنش‌ها بین این کشور با کانادا و اتحادیه اروپا و جنگ تعرفه‌ای اظهارنظر کرد. او گفت که برای مدت‌های طولانی، متحدان آمریکا به دلیل بی‌توجهی مقام‌های ارشد دولت‌های پیشین از آمریکا سوءاستفاده کردند و منافع کارگران و مشاغل آمریکایی‌ها را نادیده گرفتند.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت: دیدار بسیار خوبی با گروه ۷ داشتیم و بسیار دوستانه بود. اما به محض اینکه سوار هواپیما شدم، در تلویزیون دیدم جاستین(ترودو) در نشست خبری می‌گوید در برابر فشار آمریکا عقب‌نشینی نمی‌کنیم. شاید جاستین نمی‌دانست هواپیمای رئیس جمهور آمریکا ۲۰ تلویزیون دارد. 

وی مدعی شد که روابطی بسیار خوب با جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا دارد اما اظهارات او پس از نشست گروه 7 و زمانی که من در هواپیما بودم، برای مردم کانادا هزینه‌های زیادی خواهد داشت.

ترامپ در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا مایل به ایفای نقش کنگره آمریکا در مذاکرات با کره شمالی است، جواب کوتاهی داد و گفت «بله من دوست دارم که کنگره نقش داشته باشد».

خبرنگاری دیگر سوال کرد یعنی دیگر از «آتش و خشم» خبری نیست؟ (اشاره او به تهدید تند ترامپ علیه کره شمالی درباره اقدام نظامی و تاکید او بر پاسخ آتش و خشم آمریکا است).

رئیس‌جمهور آمریکا جواب داد که «خوب احتمالا آن زمان آتش و خشم لازم بود، چون نمی‌توانستیم اجازه دهیم آنها به آن توانمندی دست یابند».

ترامپ خبر داد که وزیر خارجه آمریکا و مشاور امنیت ملی کاخ سفید، هفته آینده با نمایندگان کره شمالی دیدار می‌کنند.

او همچنین اعلام کرد که از زمان پایان المپیک زمستانی (با کره شمالی) در حال رایزنی با هم بودیم. گفت وگوها محدود به امروز نبود

رئیس‌جمهور آمریکا در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا به اجرای توافق امروز با کره شمالی اعتماد و اطمینان دارد، گفت که اطمینانی وجود ندارد، تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که آن‌ها می‌خواهند معامله کنند. کار من هم معامله است.

خبرنگاری از ترامپ درباره ویدئویی که پیش از کنفرانس خبری اش پخش و در آن عنوان شد که کره شمالی می‌تواند یک کشور پیشرفته صنعتی باشد، سوال کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت: این ویدئو را به او نشان دادم. واقعا از آن لذت برد. این نسخه‌ای از چیزی است که می‌تواند اتفاق بیافتد

وی افزود: آنها سواحل فوق‌العاده‌ای دارند. هر بار می‌بینم به سمت اقیانوس توپ شلیک می‌کنند، می‌گویم اینجا چه اقامتگاه‌هایی می‌توان ساخت. به او گفتم به جای این کار، می‌توانید بهترین هتل‌های جهان را آنجا داشته باشید. از دید املاک نگاه کنید. آن ها بین کره جنوبی و چین هستند. فوق العاده است.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۳ تیر ۱۳۹۷رسانه‌های چینی: جنگ تجاری آمریکا نشانه وجود «توهمات پارانوئیدی» در ترامپ است
۳ تیر ۱۳۹۷ترامپ خروج از برجام را دستاورد دولتش عنوان کرد
۳ تیر ۱۳۹۷تهدید ترامپ بر اعمال تعرفه ۲۰ درصدی روی واردات خودروهای اروپایی
۲ تیر ۱۳۹۷ترامپ مساله ای برای انتخابات آتی کنگره آمریکا
۲ تیر ۱۳۹۷آمریکا از اوباما تا ترامپ
۲ تیر ۱۳۹۷نیویورک‌تایمز: سفیر امارات، ۳ ماه قبل از تصمیم ترامپ، از عزل تیلرسون خبر داشت
۱ تیر ۱۳۹۷ترامپ: خلع سلاح کامل هسته ای در کره شمالی آغاز شده است!
۱ تیر ۱۳۹۷نیویورک‌تایمز: ایران تسلیم خودستایی‌های ترامپ یا تمامیت‌خواهی‌های بن سلمان نمی‌شود
۳۱ خرداد ۱۳۹۷برنده اصلی نشست کیم - ترامپ
۳۱ خرداد ۱۳۹۷ترامپ دستور توقف جدایی والدین و فرزندان مهاجران غیرقانونی را صادر کرد
۳۰ خرداد ۱۳۹۷ خروج گام به گام آمریکا از همه نهادها و تعهدات بین‌المللی/ ترامپ حتی به عضویت در شورای حقوق‌بشر سازمان ملل هم پایبند نماند
۳۰ خرداد ۱۳۹۷ترامپ: بودجه ساخت دیوار مکزیک پرداخت نشود، دولت فدرال را تعطیل می‌کنم+عکس

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۸۳۵۶۷۱۵:۱۱:۳۰ ۱۳۹۷/۳/۲۲
اون که خلع سلاح را منوط به خروج ۸۰ هزار سرباز امریکایی مستقر در کره جنوبی و ژاپن منوط کرد !!
ناشناس۳۸۳۹۸۸۱۸:۱۳:۳۱ ۱۳۹۷/۳/۲۲
تو بودی هم الان تحریم ها را برمیداشتی؟؟!!!! قبل از اقدام عملی طرف مقابل؟؟؟!!!!
ناشناس۳۸۶۶۵۰۰۹:۴۳:۲۴ ۱۳۹۷/۳/۲۴
ترامپ با این توافق دوباره اینبار با رای قاطع رئیس جمهور آمریکا خواهد شد
ژیلا۳۸۴۱۵۲۲۰:۳۳:۴۲ ۱۳۹۷/۳/۲۲
مثل برجام شد! تحریم ها ادامه دارد؟؟!
ناشناس۳۸۳۵۸۶۱۵:۲۵:۱۵ ۱۳۹۷/۳/۲۲
حداقل ترامپ مثل سایر سیاستمدارها دورو نیست، حرف و عملش یکی است. او باهوش است.
ناشناس۳۸۴۴۰۶۰۱:۱۵:۳۲ ۱۳۹۷/۳/۲۳
خداوند لعنتش کنه من یه تار موی جهانگیری را به 100 تا ترامپ عوض نمی کنم
ناشناس۳۸۵۲۷۴۱۳:۴۹:۱۲ ۱۳۹۷/۳/۲۳
تا با هوش به کی بگی!!!! فقط آدم پرو و بی کلاسی هست که برای منافعش هر کار سخیفی رو هم که لازم باشه انجام میده کارهایی که شاید یه آدم معقول هیچ وقت نکنه!
ناشناس۳۸۳۶۰۲۱۵:۳۱:۱۴ ۱۳۹۷/۳/۲۲
تیتر ناصحیح و جهت دار است. معامله ترامپ با کره شمالی منصفانه است.
ناشناس۳۸۳۹۳۴۱۷:۴۴:۴۱ ۱۳۹۷/۳/۲۲
تاجری همچون ترامپ هیچوقت منصف نیست. حتی نوشته ها و گفته هایش حقه بازی این تاجر قلدر را تایید میکند.
حجت۳۸۴۴۳۵۰۲:۰۳:۲۷ ۱۳۹۷/۳/۲۳
میشه صریح و واضح نظرتو در مورد این جمله بگی؟؟ رئیس‌جمهور آمریکا درباره برداشتن تحریم‌های علیه کره شمالی گفت که «تحریم‌ها باقی می‌ماند تا زمانی که دیگر موضوع سلاح‌های اتمی کره شمالی مطرح نباشد».
ناشناس۳۸۳۶۰۸۱۵:۳۳:۱۱ ۱۳۹۷/۳/۲۲
واقعا ترامپ همه چیز رو به چشم معامله گری نگاه می کنه که حتما و حتما باید سودی توش باشه و عواید حاصل از هر معامله ای باید به جیبش بره حالا به هر قیمتی که شده !!!! یاد فیلم "تمام پول های دنیا" افتادم.
ناشناس۳۸۳۶۱۳۱۵:۳۴:۴۵ ۱۳۹۷/۳/۲۲
به زودی عاقبت این توافق رو خواهیم دید!
ناشناس۳۸۳۸۶۸۱۷:۱۳:۲۹ ۱۳۹۷/۳/۲۲
طوری نظر بده که معلوم باشه با کی هستی تا بتونیم نظر مثبت یا منفی بدیم
ناشناس۳۸۳۹۳۸۱۷:۴۷:۵۶ ۱۳۹۷/۳/۲۲
دمت گرم داداش
ناشناس۳۸۴۰۲۳۱۸:۳۶:۳۴ ۱۳۹۷/۳/۲۲
عاقبتش صلح و ثبات و رونق کره شمالی است
ناشناس۳۸۴۴۱۱۰۱:۲۴:۰۶ ۱۳۹۷/۳/۲۳
حداقل بدتر از وضعیت فعلی مردم و کشورشون نمیشه.
ناشناس۳۸۳۶۳۰۱۵:۳۹:۴۸ ۱۳۹۷/۳/۲۲
آفرین به اعتماد به نفس اون .
ناشناس۳۸۳۷۶۷۱۶:۲۳:۱۲ ۱۳۹۷/۳/۲۲
کدوم؟!!!
ناشناس۳۸۳۶۴۵۱۵:۴۶:۰۹ ۱۳۹۷/۳/۲۲
یک بیزیننس من به تمام معنی است این ترامپ من فکر میکنم هیچ کس نباید از مذاکره بترسه حتی ما
مصطفی۳۸۴۰۳۸۱۸:۵۰:۱۴ ۱۳۹۷/۳/۲۲
بله بیزنس میکنه قدرت دفاعیت رو بده ! تحریمهات رو بر میدارم! این چیزیه که از ما هم می خواد
\پیما۳۸۴۳۴۹۰۰:۲۶:۰۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
مگه قدرت دفاع فقط تو بمب اتمه؟ بمب اتم سلاح کشتار جمعیه نه دفاعی
دیوار۳۸۳۹۲۰۱۷:۳۴:۰۲ ۱۳۹۷/۳/۲۲
ترامپ: اون خلع سلاح هسته‌ای و موشکی را پذیرفت/ تحریم‌ها علیه کره شمالی ادامه خواهد یافت الف !!!!!!! اشتباه کردی تو تیتر زدن یا اشتباه تعمدی بوده الف مگه خبر گزاری نیستی باید راستشو بنویسی دیگه مگه نه !!!!!!!! ادمین بچاپ .
ناشناس۳۸۳۹۳۷۱۷:۴۷:۰۱ ۱۳۹۷/۳/۲۲
امریکا همیشه نقد میگیرد و وعده سرخرمن میدهد.
ناشناس۳۸۳۹۵۷۱۷:۵۴:۲۱ ۱۳۹۷/۳/۲۲
کار تموم شد یه دیدار و توافق هم نهایی و تمام شد
جواد۳۸۳۹۷۵۱۸:۰۸:۰۱ ۱۳۹۷/۳/۲۲
ترامپ خیلی باحاله..
ناشناس۳۸۴۱۳۵۲۰:۱۴:۰۷ ۱۳۹۷/۳/۲۲
خدا مرگش زودتر برسونه
ناشناس۳۸۴۱۴۷۲۰:۲۷:۲۹ ۱۳۹۷/۳/۲۲
من تاسف میخورم از ساده لوحی مردممون. در جریان برجام هم همین اتفاق افتاد. حالا هم خیلیها فکر میکنن که کره شمالی حاضره خلع سلاح اتمی و موشکی بشه اونهم بعد از دیدن بلایی که آمریکا سر قذافی آورد بعد از تعطیل کردن مراکز اتمیش و همینطور کاری که با ایران کرد در مورد برجام! البته قول و قرار و حرف یک چیزه عمل یک چیز دیگه. کره شمالی به نظر من میخواد فعالیتهای اتمیش رو محدود بکنه و در عوض بخشی از تحریمها رو هم برداره. حتی برداشته شدن کامل تحریمها هم به معنی فروپاشی حکومت کره شمالی خواهد بود. نکته جالب دیگه اینه که یک عده فکر میکنن کره شمالی از ترامپ ترسید! در حالیکه در همون یک سال اول رییس جمهور شدن ترامپ با وجود تهدیدهای دایم ترامپ، کره شمالی برای اولین بار بمب اتمی هیدروژنی که بسیار قویتر از بمبهای قبلیش بود رو آزمایش کرد! همینطور در همون مدت کره شمالی بارها آزمایش موشکی کرد و برد موشکهاش رو افزایش داد و طبق گفته برخی الان میتونه همه جای آمریکا رو با سلاح اتمی هدف قرار بده و یا به این موضوع خیلی نزدیک شده! درسته که آمریکا میتونه کره شمالی رو نابود کنه اما اگر این وسط کره شمالی فقط یک بمب اتمی مثلا به نیویورک بزنه، آمریکا اقتصادش ضربه شدیدی میخوره و دیگه جایگاه سابق رو نخواهد داشت. سیستمهای دفاع موشکی آمریکا هم برای موشکهای قاره پیما در آزمایشات فقط 60 درصد موفقیت داشته! چه برسه در دنیای واقعی! در واقع الان آمریکا الان مجبوره که با کره شمالی رابطه اش بهتر بشه و هرجوری شده جلوی جنگ رو بگیره!
ناشناس۳۸۴۳۸۱۰۰:۵۲:۵۷ ۱۳۹۷/۳/۲۳
دوست عزیز .اگر کره شمالی قبول کرده با آمریکا مذاکره کند..بخاطر فشار شدید مالی امریکا به چین است طوری به چین هشدار داده شد که فهمید ترامپ مثل قبلی ها نیست ...امریکا بر روی محصولات چین تعرفه بالا بست ...چین تحمل نکرد و در قبال حل مساله کره شمالی از آمریکا خواست تا تعرفه ها را کم کند و یا ملغی کند که فعلا تعرفه ها ملغی شد ...اینطوری برای ترامپ هم بهتر شد چون همه فکر میکنند او باعث این کرنش کره شمالی شده است ..کره شمالی هم همپیمانی غیر از چین ندارد برای همین مجبور به کرنش شد وگرنه مردمش از گرسنگی می مردند...شما خیال میکنی چین اجازه میدهد در بغل گوشش جنگ اتمی راه بیفتد و کل اقتصاد شرق آسیا را نابود کند؟؟ ساده نباشید...امریکا در تلاش است تا بتواند فعلا از شر مشکلات کره شمالی خارج شود و فشار کره جنوبی و ژاپن را که تقاضای برخورد با کره شمالی را داشتند تا حدی جواب دهد و بتواند بر روی خاورمیانه تمرگز بیشتری داشته باشد...در مورد ایران قضیه فرق داره ایران برای چین منبع درآمد خوبیه چه به لحاظ نفت و چه به لحاظ یک برگ چانه زنی با آمریکا.. .برای همین چین تا می‌بینه فشار امریکا زیاد شده سریع پشت ایران را خالی میکنه....متاسفانه سیاستمداران ما ساده لوح هستند و قواعد بازی را بلد نیستند و با دوتا لبخند گول میخورند...ترامپ آدم باهوشی است و بسیار لجوج و سرسخت....در عوض چین و روسیه دنبال کسب منفعت بیشتر از این بازی ترامپ هستند...انشالله که بخیر بشود این سرشاخ شدن با آمریکا.. ..
ناشناس۳۸۴۴۲۷۰۱:۴۰:۳۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
متاسفانه این را باید پذیرفت در صورتی که به اقتصاد یا مدیریت آمریکا ضربه ای بخورد تمام جهان و ما از آن متضرر میشویم دنیا یک بار در زمان بوش آنرا تجربه کرده
محمد۳۸۴۴۵۰۰۲:۲۲:۴۵ ۱۳۹۷/۳/۲۳
کره با دست پر رفت به مذاکره ولی ما توانمندی هسته ای رو باختیم و نتیجه نگرفتیم و حالا چیزی نداریم که بخوایم باهاش مذاکره کنیم
ناشناس۳۸۴۶۰۷۰۸:۳۱:۱۵ ۱۳۹۷/۳/۲۳
اینکه بتونه جلو جنگ را بگیره که خیلی خوبه ، حالا مجبور باشه یا نباشه !
ناشناس۳۸۴۴۳۸۰۲:۰۴:۱۱ ۱۳۹۷/۳/۲۳
رئیس‌جمهور آمریکا درباره برداشتن تحریم‌های علیه کره شمالی گفت که «تحریم‌ها باقی می‌ماند تا زمانی که دیگر موضوع سلاح‌های اتمی کره شمالی مطرح نباشد». یعنی کره قبول کرده اول خلع سلاح بشه بعد امریکا تحریم هارو برداره؟؟؟
شهروند۳۸۴۸۱۱۱۰:۲۴:۴۵ ۱۳۹۷/۳/۲۳
کره شمالی را با لبیی و عراق و سودان مقایسه نکنید.کره شمالی همسایه برادر توسعه یافته جنوبی و کشورهای مترقی ژاپن و چین است .با مردمانی سخت کوش و در عرصه علم و فن آوری و رقابت های سازنده . مردمان آن دیار " زرد " هم در تقابل نظامی با آمریکا - اروپا سابقه مند هستند.هم در دیالوگ از خود ژاپن بمباران اتمی شده ( هیروشیما- ناکازاکی ) توسط آمریکا گرفته تا ویتنام سرزمین سوخته توسط هزاران تن بمب های آتشزای آمریکا و... آمریکا با توافق هسته ای شبه جزیره کره را عاری از سلاح هسته ای/ زمینه وحدت دو کره (شمالی-جنوبی) همچون آلمان غربی-شرقی را فراهم/جلوی باج خواهی روسها و چینی که همواره از کارت کره شمالی به نفع خود و ایجاد رعب و وحشت علیه ژاپن و کره جنوبی استفاده میکردند را مسدود/ قوای نظامی اطلاعاتی و...خود را متوجه مهار چین میکند./ دست روس های فرصت طلب و دلال مسلک را از منطقه کوتاه میکنند . کره شمالی ، کره شمالی است ، با همسایگان گراسنگ و خلاق و نو اندیش و مبتکر محاصره شده ، نه با کشورهای غرق تعصب و بی خردی همچو عربستان سعودی و.. امارات منجمد عربی و... بدون شک وحدت دو کره (شمالی-جنوبی ) بزرگترین ارمغان بعد از جنگ دوم جهانی برای مردمان آن کشور است. وقتی که در آمد سرانه کره شماالی حدود 30 برابر کمتر از جنوبی ها باشد.سلاح هسته ای درد مردم را دوا نمیکند. سفره خالی مردم شمالی را غنا نمیبخشد و...پس آقای Kim un وارد یک بازی یرد-برد به سود مردم دو کره شده اند. کره واحد + ژاپن و هفت ببر شرق آسیا = مهار چین در یک بازی بزرگ به نفع آمریکا و...
ناشناس۳۸۴۹۱۵۱۱:۲۳:۳۰ ۱۳۹۷/۳/۲۳
الان دوست دارم فقط نظر شریعتمداری رو بدونم

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تجارت نیوزطاقچهپارس نماد داده

پربحث‌های اخیر

 1. پاسخ نوبخت به سه ادعای عجیب/ نقش جهانگیری در چالش آتی دولت/پشت پرده مشکلات اقتصادی/ داستان خانه ولایتی/ چاپ کتابی مجازی علیه روحانی/ سیاسی‌ترین گل جام‌جهانی

 2. قاضی سراج: دست دلالان را از بازار خودرو قطع می‌کنیم

 3. سه ماه گذشته؛ حمایت از کالای ایرانی چه شد؟/فردا که گُل‌ها خشک شدن دیر است

 4. منتظرید که امریکا برای‌تان کار بکند!  

 5. قائم مقام بانک مرکزی: افزایش قیمت سکه متاثر از افزایش قیمت طلا و نرخ دلار است/ وعده کاهش قیمت سکه

 6. سخنان ضد ایرانی وزیر خارجه آمریکا

 7. جلوگیری از ورود آمریکایی‌ها به کاشمر

 8. بحرین ۱۶ فروند اِف- ۱۶ از آمریکا خریداری می‌کند

 9. وزیر انرژی روسیه: سیاست های نفتی با توئیت ترامپ تعیین نمی‌شود

 10. قرقاش از سر عجز خواستار توجه به راهکار دیپلماتیک در الحدیده شد

 11. فیسبوک و توئیتر صفحات حزب الله را مسدود کردند

 12. رسانه‌های چینی: جنگ تجاری آمریکا نشانه وجود «توهمات پارانوئیدی» در ترامپ است

 13. بحران در حوالی تشک/ گرگ‌های وارداتی در پوستین رژیم صهیونیستی

 14. ترامپ خروج از برجام را دستاورد دولتش عنوان کرد

 15. قد کشیدن کودکان کار پشت چراغ قرمز زندگی!

 16. اولین مصاحبه مشاور ترامپ با روزنامه فلسطینی و ارائه جزئیاتی درباره طرح صلح

 17. پیروزی آلمان 10 نفره مقابل سوئد در ثانیه‌های پایانی

 18. داعش، دولت عراق را تهدید کرد

 19. 24 نمایش هر سال در سالن انتظامی به صحنه می‌رود/ اولویت با کارهای خلاق است

 20. تقدیر از دولت / یک گام به جلو برای به رسمیت شناختن مطالبه گری مردم 

 21. لحظه به لحظه با گل تماشایی کروس و برد دراماتیک آلمان در دقیقه 5+90  

 22. سخنگوی کاخ سفید را از رستوران بیرون انداختند

 23. حمام آب گرم مانع «سکته مغزی» می‌شود

 24. ممنوعیت رانندگی بانوان عربستانی رسما لغو شد + فیلم

 25. تاریخ فوتبال در انتظار نبرد مردان/ ایران، کی‌روش، آزمون و دیگران

پربحث‌های دیروز

 1. نام ۲ نفری که ۵۹ هزار سکه خریدند چیست؟

 2. اولین اعتراضات به تلگرام طلایی / دست وزارت ارتباطات در کار است

 3. بیماری‌های اقتصاد ایران علاج دارند اما...

 4. تغییر شرکای راهبردی حکومت

 5. واکنش معاون شریعتمداری به گرانی‌ها: رسانه‌ها چرت و پرت نگویند

 6. دومین نامه نمایندگان به "روحانی" برای برکناری ۳ وزیر

 7. واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا ممنوع شد/ خودرو هم در لیست ممنوعه‌ها

 8. آشنایی با 10 خودرویی که بیشترین افت قیمت را دارند  

 9. توئیت ناشیانه وزیر خارجه آمریکا درباره ایران جنجالی شد+عکس

 10. پاسخ نوبخت به سه ادعای عجیب/ نقش جهانگیری در چالش آتی دولت/پشت پرده مشکلات اقتصادی/ داستان خانه ولایتی/ چاپ کتابی مجازی علیه روحانی/ سیاسی‌ترین گل جام‌جهانی

 11. ضرورت ترمیم کابینه/ تیم اقتصادی دولت ضعیف و ناکارآمد است

 12. قاضی سراج: دست دلالان را از بازار خودرو قطع می‌کنیم

 13. سه ماه گذشته؛ حمایت از کالای ایرانی چه شد؟/فردا که گُل‌ها خشک شدن دیر است

 14. ثبت سفارش خودرو ممنوع شد+سند

 15. مجوز صادر شد/ ایران و پرتغال در ورزشگاه آزادی پخش می شود

 16. منتظرید که امریکا برای‌تان کار بکند!  

 17. قائم مقام بانک مرکزی: افزایش قیمت سکه متاثر از افزایش قیمت طلا و نرخ دلار است/ وعده کاهش قیمت سکه

 18. قیمت سکه 2 میلیون و 650 هزار تومان/قیمت سکه آتی به بیش از ۳ میلیون تومان رسید

 19. معاون سیما: ممنوعیت حضور چهره‌های پرخرج خارجی ابلاغ شده بود

 20. اولویتی مضحک برای استیضاح/آیا ربیعی باید پاسخگوی افسار گسیختگی اقتصاد باشد؟

 21. واعظی:برخی هنوزفکر می‌کنند درشرایط قبل ازتحریم آمریکا هستیم

 22. ضرغامی:‌نامه اصلاح‌طلبان تکمیل سیاست ضدبشری ترامپ است/ این نامه دلسوزی برای ملت ایران نیست

 23. ۱۸ محصول ایران خودرو گران شد+ لیست قیمت

 24. علائم نامعلوم راهنمایی و رانندگی در شهر  

 25. مادر و فرزند مهاجری که تصویرشان در دنیا معروف شد  

پربحث‌های هفته

 1. چند نکته با افرادی که در دام ترامپ گرفتار شده‌اند

 2. توضیحات سرلشکر فیروزآبادی پیرامون ویلای لواسان+سند

 3. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 4. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 5. نام ۲ نفری که ۵۹ هزار سکه خریدند چیست؟

 6. قرار بود حکومت‌مان، رنگ و بوی علی را داشته باشد  

 7. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 8. نهاوندیان: مردم باید از آرامش و امنیت اقتصادی خودشان حراست کنند/نیاز به تصمیم گیری‌های قوی داریم و با صبوری مشکلات حل می‌شود/اگر علت گرانی کالایی مشخص نیست، نباید آن را بخریم

 9. آزمون: اگر ناراضی هستند، بعد از جام جهانی دیگر برای تیم ملی بازی نمی‌کنم

 10. فیروزآبادی ویلای لواسان را تحویل داد

 11. زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟

 12. اولین اعتراضات به تلگرام طلایی / دست وزارت ارتباطات در کار است

 13. اسپانیا به سختی برد/ یوزها جانانه جنگیدند/ویدئو چک گل ایران به ماتادورها مردود اعلام کرد/امیدها به بازی پرتغال زنده است

 14. بیماری‌های اقتصاد ایران علاج دارند اما...

 15. محمد ثلاث قصاص شد

 16. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

 17. سیف:کاهش تورم در ۴۰ سال اخیر بی‎سابقه است/ احتمال توقف پرداخت ازر به کالاهای غیرضرور

 18. اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/ بانک مرکزی به تقصیر متهم است/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام‌ها باید معلوم شود

 19. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 20. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

 21. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 22. تغییر شرکای راهبردی حکومت

 23. ماجرای پرحاشیه ویلای لواسان سرلشکر فیروزآبادی

 24. ضرورت تشکیل اتاق فرماندهی برای اقتصاد

 25. چگونه کُره فقیر ۵۰ ساله کشور "برند"ها شد؟/ ۱۸ امتیاز ویژه به تولید

پربحث‌های اخیر

 1. سخنان ضد ایرانی وزیر خارجه آمریکا

 2. بحرین ۱۶ فروند اِف- ۱۶ از آمریکا خریداری می‌کند

 3. وزیر انرژی روسیه: سیاست های نفتی با توئیت ترامپ تعیین نمی‌شود

 4. قرقاش از سر عجز خواستار توجه به راهکار دیپلماتیک در الحدیده شد

 5. فیسبوک و توئیتر صفحات حزب الله را مسدود کردند

 6. رسانه‌های چینی: جنگ تجاری آمریکا نشانه وجود «توهمات پارانوئیدی» در ترامپ است

 7. ترامپ خروج از برجام را دستاورد دولتش عنوان کرد

 8. اولین مصاحبه مشاور ترامپ با روزنامه فلسطینی و ارائه جزئیاتی درباره طرح صلح

 9. داعش، دولت عراق را تهدید کرد

 10. سخنگوی کاخ سفید را از رستوران بیرون انداختند

 11. ممنوعیت رانندگی بانوان عربستانی رسما لغو شد + فیلم

 12. تهدید ترامپ بر اعمال تعرفه ۲۰ درصدی روی واردات خودروهای اروپایی

 13. تنها نامزد زن در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه وعده بهبود روابط با دمشق را داد

 14. تشکیلات خودگردان: واشنگتن از تلاش‌هایش برای ارائه جایگزین‌های خیالی دست بردارد

 15. افزایش تنش میان ایتالیا و فرانسه بر سر پناهجویان

 16. زخمی شدن 3 نظامی صهیونیست در حمله با خودرو

 17. مقتدی الصدر و العبادی اعلام ائتلاف کردند

 18. نزاع خارجی بر سر نفت لیبی و شعله‌ور شدن آتش درگیری‌ها

 19. پنج سال حبس در انتظار دیپلمات سابق واتیکان به دلیل مشاهده تصاویر مستهجن

 20. پناهندگی 300 دیپلمات ترکیه‌ای در آلمان در 2 سال گذشته

 21. رهبر جدید طالبان پاکستان انتخاب شد

 22. هشدار ماکرون به کشورهای اروپایی که مهاجران را نمی‌پذیرند

 23. وخامت حال شماری از زندانیان سیاسی عربستان

 24. افشاگری مامور سابق سیا از اقدامات توطئه‌ای آمریکا

 25. کنگو عضو پانزدهم اوپک شد

پربحث‌های دیروز

 1. توئیت ناشیانه وزیر خارجه آمریکا درباره ایران جنجالی شد+عکس

 2. سخنان ضد ایرانی وزیر خارجه آمریکا

 3. آمریکا از اوباما تا ترامپ

 4. بحرین ۱۶ فروند اِف- ۱۶ از آمریکا خریداری می‌کند

 5. وزیر انرژی روسیه: سیاست های نفتی با توئیت ترامپ تعیین نمی‌شود

 6. قرقاش از سر عجز خواستار توجه به راهکار دیپلماتیک در الحدیده شد

 7. فیسبوک و توئیتر صفحات حزب الله را مسدود کردند

 8. تنها نامزد زن در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه وعده بهبود روابط با دمشق را داد

 9. تشکیلات خودگردان: واشنگتن از تلاش‌هایش برای ارائه جایگزین‌های خیالی دست بردارد

 10. افزایش تنش میان ایتالیا و فرانسه بر سر پناهجویان

 11. زخمی شدن 3 نظامی صهیونیست در حمله با خودرو

 12. مقتدی الصدر و العبادی اعلام ائتلاف کردند

 13. نزاع خارجی بر سر نفت لیبی و شعله‌ور شدن آتش درگیری‌ها

 14. پنج سال حبس در انتظار دیپلمات سابق واتیکان به دلیل مشاهده تصاویر مستهجن

 15. پناهندگی 300 دیپلمات ترکیه‌ای در آلمان در 2 سال گذشته

 16. رهبر جدید طالبان پاکستان انتخاب شد

 17. هشدار ماکرون به کشورهای اروپایی که مهاجران را نمی‌پذیرند

 18. وخامت حال شماری از زندانیان سیاسی عربستان

 19. افشاگری مامور سابق سیا از اقدامات توطئه‌ای آمریکا

 20. کنگو عضو پانزدهم اوپک شد

 21. عراقچی: هنوز تاریخ و مکان نشست وزرای خارجه ایران و گروه 1+4 مشخص نیست

 22. اردوغان: ترکیه در سیاست خارجی از کسی دستور نمی‌گیرد

 23. ترامپ: اوباما مهاجران را به قفس می‌انداخت

 24. انفجاری مهیب گردهمایی رئیس‌جمهوری زیمبابوه را به لرزه در آورد

 25. حمله جنگنده‌های عراقی به داعش در سوریه

پربحث‌های هفته

 1. نبرد در حدیده/ چرا این شهر یمنی اینقدر مهم است ؟

 2. توئیت ناشیانه وزیر خارجه آمریکا درباره ایران جنجالی شد+عکس

 3. ظریف فهرست بخشی از مطالبات ایران از آمریکا را منتشر کرد

 4. لندن: پاسخ ایران به خروج آمریکا از برجام، حساب‌شده بوده/شاید آنهایی که تابع تحریم‌های آمریکا باشند را جریمه کنیم

 5. سفر برجامی روحانی به اتریش و سوئیس/ آیا تضمین های اروپایی منجر به حفظ توافق هسته ای خواهد شد؟

 6. نتیجه بازی سعودی‌ها در زمین یمن چه می‌شود؟

 7. قانون عجیب ازدواج دختران در ژاپن

 8. بن بست دوباره در روابط ایران و کانادا/ نقش طرف ثالث در موضع گیری جدید اتاوا

 9. نتانیاهو: ایران باید به طور کامل از سوریه خارج شود

 10. تحقیر اروپا توسط ترامپ/ چرا آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل خارج شد؟

 11. شلیک موشک بالستیک به آرامکو در عسیر/فرار متجاوزان از برابر یمنیها

 12. سخنان ضد ایرانی وزیر خارجه آمریکا

 13. آمریکا از اوباما تا ترامپ

 14. موج انتخاباتی در ترکیه به کدام سمت می‌رود؟

 15. بحرین ۱۶ فروند اِف- ۱۶ از آمریکا خریداری می‌کند

 16. وزیر انرژی روسیه: سیاست های نفتی با توئیت ترامپ تعیین نمی‌شود

 17. قرقاش از سر عجز خواستار توجه به راهکار دیپلماتیک در الحدیده شد

 18. فیسبوک و توئیتر صفحات حزب الله را مسدود کردند

 19. ترامپ: خلع سلاح کامل هسته ای در کره شمالی آغاز شده است!

 20. درخواست دو قانوگذار ارشد آمریکایی برای قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF

 21. پارلمان عراق، تهدید‌های ساختگی و فرصت‌های واقعی/ خواب کاخ سفید برای عراق تعبیر نشد!

 22. ناامن‌ترین مناطق جهان شناخته شدند

 23. امارات مدعی حمایت تسلیحاتی ایران از انصارالله شد

 24. اردوغان: به عملیات‌مان در سوریه و عراق ادامه می‌دهیم

 25. سقوط پهپاد رژیم صهیونیستی توسط پدافند ارتش سوریه+واکنش اسرائیل

آخرین عناوین