قاضی پور: پول بنز می‎دهیم، سوار پراید می‎شویم

گروه اقتصادی الف،   3970322089 ۲۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۱۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
قاضی پور: پول بنز می‎دهیم، سوار پراید می‎شویم

عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به کیفیت پایین و قیمت بالای محصولات دو خودروساز بزرگ کشور گفت: پول بنز و بی ام و می دهیم، سوار پراید و پژو و پیکان می شویم.

به گزارش تسنیم، نادر قاضی پور با تاکید بر این که از تولید داخل حمایت می کنیم ولی شرط و شروط داریم گفت: خودروسازان در قبال این حمایت هم باید قیمتها را کاهش و هم کیفیتها افزایش دهند.

وی با یادآوری این که محصولات فعلی خودروسازان کشور با قطعات با دلار 3200 تومان در آذرماه تولید شده است گفت: بنابراین آنها هیچ توجیهی ندارند که محصولاتشان را با دلار 4200 تومان یا بالاتر محاسبه کنند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی بار دیگر با تاکید بر احتکار 60 هزار دستگاه خودرو از جانب سایپا و 30 هزار دستگاه خودرو از جانب ایران خودرو و این که از محل دقیق احتکار این خودروها مطلع است گفت: با وجود این برخی مسئولان اعلام کردند فضایی برای نگهداری این تعداد خودرو ندارند در حالی که آنها در شهر و نمایندگی ها فضاهای مناسبی در اختیار دارند.

وی در عین حال با انتقاد از وزیر صنعت گفت:‌ از آقای شریعتمداری انتظار داشتیم به جای مصاحبه علیه ما و تاکید بر نبود احتکار بازرسانش را اعزام می کرد و حتی با سوال و جواب از مسئولان سابق خودروسازیها به واقعیت پی می برد.

قاضی پور یادآور شد: با گران شدن خودرو تمام اقلام مورد نیاز مردم با افزایش قیمت مواجه می شود و در حالی که وزیران مولتی میلیاردر دنبال خودروهای لوکس هستند ما معتقدیم باید برای کارگران و روستاییان و قشر کم درآمد جامعه خودروی 7-8 میلیونی تولید شود.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس در ادامه گفت: باید وزارت صنعت، سازمان بازرسی و سازمان تعزیرات نظارت می کردند تا قیمت اقلام زیرساخت مثل فولاد آلومینیوم و سرب گران نمی شد، تا محصول نهایی با افزایش قیمت مواجه شود.

وی خاطرنشان کرد: دولت این مسائل را رها کرده و می گوید عرضه و تقاضای بازار قیمت را تعیین کند، در حالی که وقتی ما نظام تعرفه گذاری داریم یعنی حاکمیتی قیمت ها را کنترل می کنیم که اگر می خواستیم قیمتها رقابتی تعیین شود باید نظام تعرفه گذاری را نیز اعمال نمی کردیم.

به گفته قاضی پور با توقف واردات خودرو دیگر خودرویی نیز در داخل اسقاط نمی شود و ذوب آهن و فولاد کشور با کمبود خوراک مواجه است در حالی که باید در ازاء هر 4-5 دستگاه تولید خودرو در داخل یک دستگاه خودروی فرسوده را اسقاط می کردیم.

وی همچنین خواستار تدوین طرح جامعی با دستور آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به عنوان فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی شد و گفت: با این اقدام هم صنعت داخلی احیا می شود و هم دستکم 200 هزار شغل تهدید نمی شود.

بخش دیگری از سخنان این نماینده مجلس در چارچوب نبود همین طرح جامع اختصاص داشت.

قاضی پور گفت: وقتی قرارداد دوم را با پژو منعقد می کردیم تاکید داشتم که پژو باید از ملت ایران عذرخواهی کند و ضرر و زیان قبلی را جبران کند تا پس از این وارد قرارداد دوم شویم، اما بی توجه به این هشدار مجدد قرارداد امضاء شد و نتیجه اینگونه به دست آمد که مجدد دیدیم با کوچکترین تهدید آمریکا، فرانسویها ایران را ترک کردند.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۸۲۷۹۴۰۹:۴۸:۳۱ ۱۳۹۷/۳/۲۲
خودتون مقصرید جناب نماینده .
ناشناس۳۸۲۸۳۱۱۰:۱۵:۵۸ ۱۳۹۷/۳/۲۲
خدا پدر ومادر این مرد باشرف را بیامرزد که حرف دل مردم را میزند واقعا حق مردم ایران است که هم از دشمن ضربه بخورند هم از دوست وزارت صنعت همیشه به فکر خیانت به مردم بوده کمی مرزها را شل کنید ببینیدخود روسازان داخلی چه خودروهای با کیفیت وبا چه قیمت پایینی به مردم تحویل میدهند
ناشناس۳۸۳۳۸۶۱۳:۵۹:۲۹ ۱۳۹۷/۳/۲۲
یادتون نرفته که همین مرد شریف!!! بود که مانع از کاهش تعرفه واردات خودرو شد و بعد ازاون گرانی ماشین شروع شد. ایشون یکی به نعل میزنه یکی به میخ و بستگی داره منافعش کجا باشه
آریابان۳۸۳۳۹۷۱۴:۰۲:۳۳ ۱۳۹۷/۳/۲۲
همونطوریکه شوربختانه الآن ناگزیریم که علاوه بر صنعت سینما ، برنج سر سفره غذامون هم هندی باشه چرا در ساخت خودرو هم از هند !!!!! الگو نمیگیریم ؟!؟!؟!؟!؟ واقعا چرا هیچکدام از این تولید کنندگان (بخوانید : مونتاژگران !!!!) اقدام به عرضه یک خودروی هندی چند میلیونی در ردیف «تاتا نانو» حتی با 105 کیلومتر هم سرعت (بیشتر از بزرگراههای ما) برای طبقات کم درآمد کارگران و روستاییان نمی کنند؟!؟!؟!؟!؟ البته طبیعیست که درآمد های بالاتر از قیمت های بسیار بالاتر عاید میشود !!!!! ؛
مهدی۳۸۲۸۶۹۱۰:۴۳:۲۶ ۱۳۹۷/۳/۲۲
سلام.یعنی 200 هزار شغل برای اینکه تهدید نشه و با حساب میانگین هر شاغل در صنعت خودرو که دارای 3 فرزند باشه میشه جمعیت 1 میلیون نفری شاغل در صنعت خودرو سازی کشور در بخش تولید قطعه ، مونتاژ و ارائه به بازار .به اسم حمایت از 1 میلیون نفر 79 میلیون نفر باید تاوان بی کیفیتی و گرانی خودروهای ساخت داخل را بدهند.به خدا من به عنوان یکی از مردم ایران راضی نیستم.به خدا این پولی که از مردم میگیرند حلال نیست.
ناشناس۳۸۲۸۷۴۱۰:۴۵:۲۱ ۱۳۹۷/۳/۲۲
خود روی هفت هشت میلیونی برای روستاییان خوب است و هم برای آقای قاضی پور چون قیمت گلابی کاهش می یابد .
رضا۳۸۲۸۷۷۱۰:۴۶:۴۱ ۱۳۹۷/۳/۲۲
قیمت امروز پراید 22 میلیون و نرخ دلار واقعی 7000 تومان است یعنی پراید 3000 دلار است میشه از ایشون که در همه علوم ازجمله ساخت هواپیما و تولید خودرو صاحب نظر است بپرسید بنز 3000 دلاری کجا می فروشند که ما هم بخریم؟
ناشناس۳۸۳۰۳۱۱۱:۵۹:۵۱ ۱۳۹۷/۳/۲۲
پس چرا تا همین پارسال که دلار 3200 تومن بو
امیر۳۸۳۰۷۱۱۲:۱۴:۱۳ ۱۳۹۷/۳/۲۲
مثال محل مناقشه نیست. با این حربه‌ها که خیلی‌ها در کشور به کار بردند و من اسمش را مغلطه می‌گذارم نمی‌توان صورت مساله را پاک کرد. خودروی تولید داخل چه نیازی به دلار دارد که با بدترین کیفیت قیمت کف آن در حال حاضر 22 میلیون است؟ پراید در رنج خودش کم کیفیت‌ترین از نظر ایمنی و راحتی در دنیا است.
امیر۳۸۳۳۴۶۱۳:۴۷:۳۴ ۱۳۹۷/۳/۲۲
مشکل اینه که پراید و با قیمت ۳۴۰۰.ساختن عزیزم یعنی ماشین ۶۰۰دلاری تقریبا .
ناشناس۳۸۳۴۴۳۱۴:۲۵:۲۶ ۱۳۹۷/۳/۲۲
مدیر عامل سایپایی؟
ناشناس۳۸۳۶۱۰۱۵:۳۳:۴۶ ۱۳۹۷/۳/۲۲
بر اساس حداقل دستمزدها قیمت پراید ۳۰/۰۰۰ دلار است نه۳۰۰۰ دلار
ناشناس۳۸۳۸۳۹۱۷:۰۰:۱۳ ۱۳۹۷/۳/۲۲
آقای مدافع !!! اگر منافع شخصیتو کنار بذاری و کمی هم به فکر مردم باشی، با کمی دقت متوجه میشی که این گفته ایشان و دیگران در مقایسه با درآمد پایه مردم در کشورهای ایران و آلمان، کاملا هم درست و منطقی است. امروز، 3000 دلار تقریبا در آمد پایه 18 ماه کارگر ایرانی است. یک آمار کوچولو از اینترنت بگیری متوجه میشی که در مقایسه، یک کارگر آلمانی با حقوق پایه خود در مدت کمتر از این هم قدرت خرید یکی از تولیدات بنز را دارد.
ناشناس۳۸۲۸۹۹۱۰:۵۶:۵۴ ۱۳۹۷/۳/۲۲
سلام بازم تشکر از غیرت و همت حاج نادر قاضی پور ... ایشاا.. بقیه هم به فکر مستضعفین و افراد کم درآمد باشند . افزایش بیسابقه سکه و طلا نشان از چیست ؟ افزایش کلیه اقلام مصرفی مردم نشان از چیست ؟
سایپا گریز۳۸۲۹۱۸۱۱:۰۳:۰۱ ۱۳۹۷/۳/۲۲
با سلام در آذر ماه سال ۹۶ شرکت سایپا یک طرح با عنوان" طرح اتوخدمت میلاد" را بمنظور فروش انواع خودروهای تولیدی شرکت سایپا اعلام نمود. این طرح شامل تمامی خودروهای شرکت سایپا و با شرایط نقد و اقساط مناسب و همچنین تخفیفهای مناسب بود. همچنین قرار بود دعوتنامه طرح در فرودین ماه ۹۷ برای ثبت نام کننده ها ارسال شود. متاسفانه با گذشت ۲ ماه از موعد مقرر همچنان دعوتنامه ای صادر نشده است. با مراجعه به نمایندگی و همچنین معاونت فروش و بازاریابی جواب قانع کننده ای در این رابطه دریافت نمی شود و می گویند شما سودتان را بگیرید.... بنابراین آقای قاضی زاده صحیح میفرمایند، شرکت سایپا با وعده سود ۱۸ درصد و تخفیفهای مناسب و سود مشارکت در تولید بخشنامه اتوخدمت میلاد... با پولهایی که در این طرح جمع آوری نموده ( طرح شامل ۲۰ هزار نفر می شود) خودروها را تولید و احتکار نموده است. والا این حجم نقدینگی چه شده است؟!!! انشاا... خداوند امثال ایشان را حفظ نماید چون ما مردم عادی که حرفمان به جایی نمی رسد لااقل ایشان کمی حال این خودرو سازان بی نظارت را می گیرد....
مازندرانی۳۸۲۹۷۴۱۱:۲۷:۴۷ ۱۳۹۷/۳/۲۲
جناب قاضی پور شما نماینده مجلس وعضو کمیسیون صنعت هستید.شما باید پاسخ بدین چرا پول بنز میدین ولی سوار پراید میشین.مگر کار شما قانونگذاری نیست؟نکنه مردم مقصرند؟یک ممیزی از عملکرد خودتان انجام بدین ببینید آیا شما برای مردم خدمت کردید یا نه؟
ناشناس۳۸۳۰۱۲۱۱:۵۳:۳۵ ۱۳۹۷/۳/۲۲
عالی گفته. «پول بنز و بی ام و می دهیم، سوار پراید و پژو و پیکان می شویم.»
ناشناس۳۸۳۰۲۹۱۱:۵۹:۳۹ ۱۳۹۷/۳/۲۲
بر روی سایت دیوار شهرستان اهواز را چک کنید ببینید با پول یک پژو ۲۰۶ چه ماشینهای پلاک اروندی را میشود خرید. مملکت را خودروسازها خراب کردند.
ناشناس۳۸۳۳۵۷۱۳:۵۱:۰۹ ۱۳۹۷/۳/۲۲
با سلام به شرفت مرد ...بله قیمت اصلی پراید در بازارهای جهانی میشه چیزی در حدود ۵۰دلارالبته اگه بخرنش حالا فکرش و بکنید چقدر ما پول مفت میدیم‌واسه فرغون
ناشناس۳۸۳۴۲۶۱۴:۱۵:۵۰ ۱۳۹۷/۳/۲۲
کاش تمامی نمایندگان مثل شما مطالبه گر حقوق ملت باشند که در این صورت هیچ متخلفی را توان مقابله با شما نخواهد بود چون ملت پشتوانه شماست.

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تجارت نیوزطاقچهپارس نماد داده

پربحث‌های اخیر

 1. پاسخ نوبخت به سه ادعای عجیب/ نقش جهانگیری در چالش آتی دولت/پشت پرده مشکلات اقتصادی/ داستان خانه ولایتی/ چاپ کتابی مجازی علیه روحانی/ سیاسی‌ترین گل جام‌جهانی

 2. قاضی سراج: دست دلالان را از بازار خودرو قطع می‌کنیم

 3. منتظرید که امریکا برای‌تان کار بکند!  

 4. قائم مقام بانک مرکزی: افزایش قیمت سکه متاثر از افزایش قیمت طلا و نرخ دلار است/ وعده کاهش قیمت سکه

 5. سخنان ضد ایرانی وزیر خارجه آمریکا

 6. جلوگیری از ورود آمریکایی‌ها به کاشمر

 7. بحرین ۱۶ فروند اِف- ۱۶ از آمریکا خریداری می‌کند

 8. وزیر انرژی روسیه: سیاست های نفتی با توئیت ترامپ تعیین نمی‌شود

 9. قرقاش از سر عجز خواستار توجه به راهکار دیپلماتیک در الحدیده شد

 10. فیسبوک و توئیتر صفحات حزب الله را مسدود کردند

 11. رویای طلایی فوتبال ایران/ تاریخ سازی در سرزمین یوری گاگارین!؟

 12. رسانه‌های چینی: جنگ تجاری آمریکا نشانه وجود «توهمات پارانوئیدی» در ترامپ است

 13. بحران در حوالی تشک/ گرگ‌های وارداتی در پوستین رژیم صهیونیستی

 14. ترامپ خروج از برجام را دستاورد دولتش عنوان کرد

 15. قد کشیدن کودکان کار پشت چراغ قرمز زندگی!

 16. اولین مصاحبه مشاور ترامپ با روزنامه فلسطینی و ارائه جزئیاتی درباره طرح صلح

 17. پیروزی آلمان 10 نفره مقابل سوئد در ثانیه‌های پایانی

 18. داعش، دولت عراق را تهدید کرد

 19. 24 نمایش هر سال در سالن انتظامی به صحنه می‌رود/ اولویت با کارهای خلاق است

 20. تقدیر از دولت / یک گام به جلو برای به رسمیت شناختن مطالبه گری مردم 

 21. لحظه به لحظه با گل تماشایی کروس و برد دراماتیک آلمان در دقیقه 5+90  

 22. سخنگوی کاخ سفید را از رستوران بیرون انداختند

 23. حمام آب گرم مانع «سکته مغزی» می‌شود

 24. ممنوعیت رانندگی بانوان عربستانی رسما لغو شد + فیلم

 25. تاریخ فوتبال در انتظار نبرد مردان/ ایران، کی‌روش، آزمون و دیگران

پربحث‌های دیروز

 1. نام ۲ نفری که ۵۹ هزار سکه خریدند چیست؟

 2. اولین اعتراضات به تلگرام طلایی / دست وزارت ارتباطات در کار است

 3. بیماری‌های اقتصاد ایران علاج دارند اما...

 4. تغییر شرکای راهبردی حکومت

 5. واکنش معاون شریعتمداری به گرانی‌ها: رسانه‌ها چرت و پرت نگویند

 6. دومین نامه نمایندگان به "روحانی" برای برکناری ۳ وزیر

 7. واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا ممنوع شد/ خودرو هم در لیست ممنوعه‌ها

 8. آشنایی با 10 خودرویی که بیشترین افت قیمت را دارند  

 9. توئیت ناشیانه وزیر خارجه آمریکا درباره ایران جنجالی شد+عکس

 10. پاسخ نوبخت به سه ادعای عجیب/ نقش جهانگیری در چالش آتی دولت/پشت پرده مشکلات اقتصادی/ داستان خانه ولایتی/ چاپ کتابی مجازی علیه روحانی/ سیاسی‌ترین گل جام‌جهانی

 11. ضرورت ترمیم کابینه/ تیم اقتصادی دولت ضعیف و ناکارآمد است

 12. قاضی سراج: دست دلالان را از بازار خودرو قطع می‌کنیم

 13. سه ماه گذشته؛ حمایت از کالای ایرانی چه شد؟/فردا که گُل‌ها خشک شدن دیر است

 14. ثبت سفارش خودرو ممنوع شد+سند

 15. مجوز صادر شد/ ایران و پرتغال در ورزشگاه آزادی پخش می شود

 16. منتظرید که امریکا برای‌تان کار بکند!  

 17. قائم مقام بانک مرکزی: افزایش قیمت سکه متاثر از افزایش قیمت طلا و نرخ دلار است/ وعده کاهش قیمت سکه

 18. قیمت سکه 2 میلیون و 650 هزار تومان/قیمت سکه آتی به بیش از ۳ میلیون تومان رسید

 19. معاون سیما: ممنوعیت حضور چهره‌های پرخرج خارجی ابلاغ شده بود

 20. اولویتی مضحک برای استیضاح/آیا ربیعی باید پاسخگوی افسار گسیختگی اقتصاد باشد؟

 21. واعظی:برخی هنوزفکر می‌کنند درشرایط قبل ازتحریم آمریکا هستیم

 22. ضرغامی:‌نامه اصلاح‌طلبان تکمیل سیاست ضدبشری ترامپ است/ این نامه دلسوزی برای ملت ایران نیست

 23. ۱۸ محصول ایران خودرو گران شد+ لیست قیمت

 24. علائم نامعلوم راهنمایی و رانندگی در شهر  

 25. مادر و فرزند مهاجری که تصویرشان در دنیا معروف شد  

پربحث‌های هفته

 1. چند نکته با افرادی که در دام ترامپ گرفتار شده‌اند

 2. توضیحات سرلشکر فیروزآبادی پیرامون ویلای لواسان+سند

 3. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 4. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 5. نام ۲ نفری که ۵۹ هزار سکه خریدند چیست؟

 6. قرار بود حکومت‌مان، رنگ و بوی علی را داشته باشد  

 7. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 8. نهاوندیان: مردم باید از آرامش و امنیت اقتصادی خودشان حراست کنند/نیاز به تصمیم گیری‌های قوی داریم و با صبوری مشکلات حل می‌شود/اگر علت گرانی کالایی مشخص نیست، نباید آن را بخریم

 9. آزمون: اگر ناراضی هستند، بعد از جام جهانی دیگر برای تیم ملی بازی نمی‌کنم

 10. فیروزآبادی ویلای لواسان را تحویل داد

 11. زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟

 12. اولین اعتراضات به تلگرام طلایی / دست وزارت ارتباطات در کار است

 13. اسپانیا به سختی برد/ یوزها جانانه جنگیدند/ویدئو چک گل ایران به ماتادورها مردود اعلام کرد/امیدها به بازی پرتغال زنده است

 14. بیماری‌های اقتصاد ایران علاج دارند اما...

 15. محمد ثلاث قصاص شد

 16. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

 17. سیف:کاهش تورم در ۴۰ سال اخیر بی‎سابقه است/ احتمال توقف پرداخت ازر به کالاهای غیرضرور

 18. اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/ بانک مرکزی به تقصیر متهم است/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام‌ها باید معلوم شود

 19. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 20. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

 21. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 22. تغییر شرکای راهبردی حکومت

 23. ماجرای پرحاشیه ویلای لواسان سرلشکر فیروزآبادی

 24. ضرورت تشکیل اتاق فرماندهی برای اقتصاد

 25. چگونه کُره فقیر ۵۰ ساله کشور "برند"ها شد؟/ ۱۸ امتیاز ویژه به تولید

پربحث‌های دیروز

 1. نام ۲ نفری که ۵۹ هزار سکه خریدند چیست؟

 2. بیماری‌های اقتصاد ایران علاج دارند اما...

 3. تغییر شرکای راهبردی حکومت

 4. واکنش معاون شریعتمداری به گرانی‌ها: رسانه‌ها چرت و پرت نگویند

 5. واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا ممنوع شد/ خودرو هم در لیست ممنوعه‌ها

 6. ضرورت ترمیم کابینه/ تیم اقتصادی دولت ضعیف و ناکارآمد است

 7. قاضی سراج: دست دلالان را از بازار خودرو قطع می‌کنیم

 8. سه ماه گذشته؛ حمایت از کالای ایرانی چه شد؟/فردا که گُل‌ها خشک شدن دیر است

 9. ثبت سفارش خودرو ممنوع شد+سند

 10. قائم مقام بانک مرکزی: افزایش قیمت سکه متاثر از افزایش قیمت طلا و نرخ دلار است/ وعده کاهش قیمت سکه

 11. قیمت سکه 2 میلیون و 650 هزار تومان/قیمت سکه آتی به بیش از ۳ میلیون تومان رسید

 12. اولویتی مضحک برای استیضاح/آیا ربیعی باید پاسخگوی افسار گسیختگی اقتصاد باشد؟

 13. ۱۸ محصول ایران خودرو گران شد+ لیست قیمت

 14. رئیس سازمان امور مالیاتی خبرداد: تشکیل کارگروهی برای برخورد با دلالان ارز، سکه، خودرو و مسکن

 15. آخوندی:هدف اصلی برجام محقق شده است/منتقدان تضمین صلح را نادیده می‌گیرند

 16. رئیس توتال: نمی‌توانم به خاطر ایران شرکت را در معرض تحریم قرار دهم

 17. واردات ۲ میلیون و ۷۰۳ هزار دلار تشتک در سال ۹۶/ برخی اولویت‌های ارزی با اقتصاد مقاومتی جور در نمی‌آید

 18. بازدید سرزده رییس سازمان بازرسی کل کشور از ایران خودرو  

 19. وزیر نفت: ایران انتظار ندارد مشتریان نفتی معافیت بگیرند/راه‌های زیادی برای دور زدن تحریم‌ها داریم

 20. تغییر اقلیم یک میلیون فرصت شغلی را در کرمان قربانی کرد

 21. پاسخ «چه کنیم با اقتصاد امروز» از زبان احمد توکلی

 22. هشدار گمرک به واردکنندگان تلفن همراه مسافری و تجاری

 23. وزیر صنعت؛ اصناف نسبت به افزایش قیمت کالاها بی‌تفاوت نباشند

 24. قیمت گوشت کاهش یافت/جدول

 25. تحقیق و تفحص از قرارداد وزارت راه برای خرید هواپیما بوئینگ و ایرباس

پربحث‌های هفته

 1. نام ۲ نفری که ۵۹ هزار سکه خریدند چیست؟

 2. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 3. نهاوندیان: مردم باید از آرامش و امنیت اقتصادی خودشان حراست کنند/نیاز به تصمیم گیری‌های قوی داریم و با صبوری مشکلات حل می‌شود/اگر علت گرانی کالایی مشخص نیست، نباید آن را بخریم

 4. زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟

 5. بیماری‌های اقتصاد ایران علاج دارند اما...

 6. سیف:کاهش تورم در ۴۰ سال اخیر بی‎سابقه است/ احتمال توقف پرداخت ازر به کالاهای غیرضرور

 7. اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/ بانک مرکزی به تقصیر متهم است/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام‌ها باید معلوم شود

 8. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 9. تغییر شرکای راهبردی حکومت

 10. ضرورت تشکیل اتاق فرماندهی برای اقتصاد

 11. چگونه کُره فقیر ۵۰ ساله کشور "برند"ها شد؟/ ۱۸ امتیاز ویژه به تولید

 12. واکنش معاون شریعتمداری به گرانی‌ها: رسانه‌ها چرت و پرت نگویند

 13. خودروسازان داخلی 93 درصد بازار را به‌صورت انحصار در اختیار دارند/وزیر می‌گوید دولت 13.5 درصد سهم دارد و به‌اندازه آن پاسخ بخواهید/ احتکار خودرو برای فروش باقیمت بالاتر است

 14. ضرر ۳۴۰ میلیارد تومانی به بیت المال با اجرا نکردن قانون از سوی آخوندی

 15. واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا ممنوع شد/ خودرو هم در لیست ممنوعه‌ها

 16. افزایش بی سابقه نقدینگی و ماهی گیری سیاسی از مشکلات اقتصادی

 17. افزایش قیمت مسکن متوقف شد

 18. دبیرکل بانک مرکزی: خریداران سکه نگران نباشند/ احتمال برگزاری حراج مجدد سکه

 19. ضرورت ترمیم کابینه/ تیم اقتصادی دولت ضعیف و ناکارآمد است

 20. قاضی سراج: دست دلالان را از بازار خودرو قطع می‌کنیم

 21. سه ماه گذشته؛ حمایت از کالای ایرانی چه شد؟/فردا که گُل‌ها خشک شدن دیر است

 22. ثبت سفارش خودرو ممنوع شد+سند

 23. واردات 424 خودوری قاچاق از بندرعباس/ مگر می‌شود هزاران دستگاه خودرو با قیمت بالا وارد شود، اما شبکه ای در کار نباشد؟/ تشریح آخرین وضعیت پرونده ایرانشهر و حقوق‌های نجومی

 24. سلیمی: افشای رانت ۱۱۰ هزار میلیاردی در بازار ارز/ دلار 4200 تومانی باعث به وجود آ‌مدن ده‌ها بابک زنجانی شد

 25. سیف باید استعفاء می داد/ تعجب از روحانی برای برکنار نکردن مدیران بی انگیزه

آخرین عناوین