زنگنه: نامردی هم حدی دارد/ توتال برود، CNPC چین را جایگزین می‌کنیم

گروه اقتصادی الف،   3970227090 ۳۱ نظر، ۱ در صف انتشار و ۳۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
زنگنه: نامردی هم حدی دارد/ توتال برود، CNPC چین را جایگزین می‌کنیم

وزیر نفت از امکان جایگزینی توتال فرانسه در فاز ۱۱ پارس جنوبی با شرکت چینی CNPC خبر داد و گفت: برای خروج توتال از قرارداد جریمه‌ای وجود ندارد اما مبلغی که توتال تاکنون در این قرارداد هزینه کرده است تا زمان اجرای کار، بازپرداخت نمی‌شود.

به گزارش تسنیم، بیژن زنگنه وزیر نفت در حاشیه امضای موافقتنامه بین المللی توسعه میدان نفتی کرنج با کنسرسیوم بین المللی پرگس اظهار داشت: توتال اعلام کرده است اگر امریکا مجوز معافیت توتال از تحریم ها را صادر نکند بر اساس قرارداد، فرآیند خروج از قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی را آغاز می کند.

وی افزود: طبق قرارداد، در صورتی که توتال فرانسه از فعالیت در توسعه فاز 11 پارس جنوبی کنار برود شرکت سی.ان.پی.سی چین جایگزین آن می شود. زنگنه با بیان اینکه "سی.ان.پی.سی چین در صورت جایگزینی، سهام توتال را در اختیار می‌گیرد"، گفت: در صورت خروج طرف چینی از قرارداد نیز شرکت پتروپارس ایران باقی می ماند.

وی ادامه داد: برای خروج توتال از قرارداد جریمه ای وجود ندارد اما مبلغی که توتال تاکنون در این قرارداد هزینه کرده است تا زمان اجرای کار، بازپرداخت نمی شود. زنگنه در خصوص قرارداد با کنسرسیوم پرگس اذعان داشت: با مسوولان پرگس درباره اجرای این قرارداد و تامین فاینانس مذاکره کردیم که آنها اعلام کردند از چه محل هایی می توانند پول را تامین کنند. وزیر نفت با بیان اینکه "بر اساس صحبت هایی که شد، بابت اینکه نتوانند این قرارداد را اجرا کنند نگرانی ندارم"، گفت: به نظر می رسد این کنسرسیوم از عهده اجرای این کار برمی آید.

زنگنه در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت توسعه لایه نفتی پارس جنوبی گفت: بهتر است در این زمینه کمتر صحبت کنم؛ زیرا هر حرفی بزنم، به سراغ گزینه های ما می روند و آنرا می سوزانند. وزیر نفت در پاسخ به سوالی مبنی بر اعلام اسامی مشتریان جدید نفتی ایران اذعان داشت: از آنها نام نمی برم؛ زیرا آمریکا و همسایگان نامرد به سراغ آنان می روند.

زنگنه در واکنش به سخنان برخی اعضای اوپک درباره نبود نگرانی از کمبود نفت ناشی از تحریم نفتی ایران گفت: نامردی هم حدی دارد. وی افزود: سختی برای همه کشورها رخ می دهد اما نباید از شرایط سخت همسایه پایکوبی کرد.

وزیر نفت با بیان اینکه " افزایش بهای نفت به سود آمریکاست و از پشت پرده با آمریکا همدستی می کنند"، گفت: افزایش قیمت نفت به سود شیل نفت، اشتغالزایی و افزایش درآمدهای نفتی آمریکاست.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۳۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷خبر امیدوارکننده فرانسه برای فعالیت توتال در ایران
۳۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷۸ شرکت اروپایی ایران را ترک کردند
۳۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷ترامپ را به توافق هسته‌ای باز می‌گردانیم
۳۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷ولایتی: بعضی از کشورهای اروپا یکی به نعل می‌زنند و یکی به میخ/ تناقض‌گویی مقامات اروپایی شک برانگیر است
۳۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷نتانیاهو: ایران در تعارض با ما و آمریکا است/ ترامپ تاریخ ساز شد
۳۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷صالحی: می‌توانیم غنی‌سازی ۲۰ درصدی را آغاز کنیم
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷روحانی: ایجاد۸۰۰ هزار شغل در سال ۹۶ به معنای ادای دین و پیمان بود/دولت آمریکا می‌خواست ایران را منزوی کند نتیجه عکس گرفت
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷بیمه «سوئیس ری» ایران را ترک می‌کند
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷قانون انسداد تحریم ها و تضمین هایی که ایران می خواهد/ آیا اروپا مقابل تحریم های آمریکا ایستادگی خواهد کرد؟
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷توتال باز هم پیچاند؛ آقای زنگنه پاسخگو باشید
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷حاجی‌بابایی: خدا برجام را رحمت کند

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۹۰۵۵۱۰:۵۷:۵۲ ۱۳۹۷/۲/۲۷
هم نامردی حد داره هم حماقت
ناشناس۳۴۹۲۴۰۱۲:۳۹:۲۹ ۱۳۹۷/۲/۲۷
وقتی داشتی باتمام وجودقراردادهای محرمانه راامضاءمیکردی وحیثیت یک ملت رونادیده میگرفتی،بایدفکرازنجاش روهم میکردی. وقتی شیاطین راکدخداومردم محروم رانامحرم بدانی نتیجه اش همین است. عاقبت غروروتکبرروحانی وژنرالهای پوشالی بهترازاین نمیشه.
ناشناس۳۴۹۲۵۳۱۲:۴۵:۰۰ ۱۳۹۷/۲/۲۷
شفاف باید به مردم بگوییم وضعیت ما به گونه‌ای است که نمی توانیم از سرمایه و تکنولوژی جهان استفاده کنیم و بدون شک توان داخلی نیز جوابگو نیست و باید سالها تلاش کنیم شاید به نتایجی برسیم
ناشناس۳۴۹۷۶۶۲۱:۴۹:۳۸ ۱۳۹۷/۲/۲۷
آفرین. اما سهم لجاجت هم در اعتماد به کدخدا کم نبوده است.
ناشناس۳۴۹۸۱۳۲۲:۴۲:۱۳ ۱۳۹۷/۲/۲۷
واقعا لحن صحبت کردن ایشون باعث تاسفه...نامردی دیگه چیه!!!!؟؟ انتظار دارید یه شرکت خصوصی که باید پاسخگوی سهامدارانش باشه به خاطر ما به جریمه های آمریکا تن بده!!!!؟؟؟ این که ایران خودرو و سایپا نیست که به دستور دولت بره در سوریه و ونزوئلا خط تولید دایر کنه
ناشناس۳۴۹۰۵۸۱۰:۵۹:۰۴ ۱۳۹۷/۲/۲۷
اگه پتروپارس قابلیت اجرای کار رو داره، چرا از اول این قرارداد ننگین رو با توتال بستید؟ اگه نداره چرا الان که توتال می خواد بره، چین هم ممکنه دبه کنه، به فکر جایگزینی طرف ایرانی افتادید؟
ناشناس۳۴۹۵۲۰۱۵:۵۳:۳۷ ۱۳۹۷/۲/۲۷
از سر ناچاری
ناشناس۳۴۹۵۴۱۱۶:۱۸:۵۹ ۱۳۹۷/۲/۲۷
دوستان عزیز هدف از مشارکت پترو پارس کسب تجربه بود در کنار تجهیزات اجرای این فاز حد اقل 5 ملیارد دلار اعتبار لازم دارد .
ناشناس۳۴۹۶۹۳۱۹:۳۲:۳۰ ۱۳۹۷/۲/۲۷
اون هم بدون مناقصه!
ناشناس۳۴۹۰۷۵۱۱:۰۷:۳۹ ۱۳۹۷/۲/۲۷
خروج توتال بدون پرداخت جریمه !!!! تازه میفهمیم چرا قرارداد های نفتی محرمانه بوده
ناشناس۳۴۹۰۹۵۱۱:۱۸:۰۷ ۱۳۹۷/۲/۲۷
از شما بعید است ! عالم سیاست مرد و نامرد نمی شناسد ، ساده لوح و زیرک می شناسد
ناشناس۳۴۹۱۰۱۱۱:۲۱:۰۸ ۱۳۹۷/۲/۲۷
نادانی هم حدی دارد. چند بار باید از یک سوراخ گزیده شویم؟ تا متوجه بشویم که ده سال است که با این جایگزین کردن ها نتیجه ای نمی گیریم!
ناشناس۳۴۹۱۱۰۱۱:۲۷:۵۲ ۱۳۹۷/۲/۲۷
وزرای دولت روحانی فکر میکنن دنیای پیچیده امروز ، خونه خاله ست ! - به ظریف گفتن چه تضمینی برای باقی موندن آمریکا در برجام گرفتین ، گفت تلفن و امضای جان کری !! - به زنگنه گفتن چرا یواشکی و زیرمیزی با توتال قرارداد بستین و اگر باز دست ایران رو بذاره توی پوست گردو و فرار کنه چی ، گفت به ما قول محکم داده که نمیره !!! پ . ن : یکی این حضرات وزیر و وکیل رو از خواب خرگوشی بیدار کنه تا کل مملکت رو نفروختن . آخه کجای دنیا بدون تعهد کتبی قرارداد میبندن و حق فسخ رو مشخص نمیکنن ؟ آخه کدوم آدم عاقلی همچین قراردادهای مشکوکی میبنده ؛ اونم بدون گرو ؟
ناشناس۳۴۹۱۲۹۱۱:۳۷:۵۸ ۱۳۹۷/۲/۲۷
دوران مردی و نامردی گذشته است. سختی هم گویا فقط برای ماست
حسین۳۴۹۱۳۵۱۱:۳۹:۴۹ ۱۳۹۷/۲/۲۷
وی ادامه داد: برای خروج توتال از قرارداد جریمه ای وجود ندارد ....صد رحمت به ترکمنچای......هیهات من الذله
ایران۳۴۹۱۵۸۱۱:۵۵:۵۸ ۱۳۹۷/۲/۲۷
جناب وزیر ژنرال! انتظار داشتم در دولت حقوقدان، قراردادها جامع نوشته میشدند، چرا برای ترک احتمالی توتال جریمه درنظر نگرفته اید که به ادبیاتی ازقبیل نامردی متوسل شوید؟ توتال هم نامرد است هم نالوتی و....الخ. اما شما که کاربلد بودید وژنرال ورئس تان هم حقوق دان چرا قرار دادی بسته اید که منافع جلت تامین نشود؟ و وزیر پرسابقه اش مجبور شود به ادبیات چاله میدانی متوسل شود؟
ناشناس۳۴۹۱۵۹۱۱:۵۶:۲۴ ۱۳۹۷/۲/۲۷
سیاست یعنی کسب بیشترین منافع ملی بحث مرام و مردی نیست
ناشناس۳۴۹۱۶۸۱۲:۰۰:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۲۷
نامرد اونیه که صدبار بهشون میگی بابا به اینا اعتماد نکنن ولی به راحتی هرکاری دلشون می خواست کردن حالا هم کاسه چه کنم دستشون گرفتن حالا متوجه شدین جناب زنگنه خراب کاری های شما جناب زنگنه حدی داره کرسنت استات اویل Ipc پتروشیمی خلیج فارس توتال بس نیس؟!!!!!!!!!
ناشناس۳۴۹۱۸۸۱۲:۱۲:۴۲ ۱۳۹۷/۲/۲۷
نامردی هم حدی دارد......وزرای ما رو باش بجای تفکر استراتژیک به چه اصطلاحاتی روی میاورند...اینو میگن شایسته سالاری ی ی ی ....
ناشناس۳۴۹۱۹۲۱۲:۱۳:۵۰ ۱۳۹۷/۲/۲۷
ساده لوحی هم حدی دارد!!
ناشناس۳۴۹۲۲۰۱۲:۲۵:۱۱ ۱۳۹۷/۲/۲۷
بده به شرکت های داخلی ..
مهدی۳۴۹۲۳۵۱۲:۳۶:۵۳ ۱۳۹۷/۲/۲۷
به این فکر میکنم که اگه زمان برگرده عقب آیا وزارت نفت باز هم با توتال قرارداد میبنده یا نه؟! متاسفانه جوابش مثبته! بعضیا دوس دارن هزار بار گول بخورن و هزار بار یه اشتباه رو تکرار کنن!
ناشناس۳۴۹۲۴۶۱۲:۴۲:۳۳ ۱۳۹۷/۲/۲۷
از اروپا هم ابی گرم نمیشه باید به فکر چاره شد
ناشناس۳۴۹۳۰۳۱۳:۱۶:۰۴ ۱۳۹۷/۲/۲۷
این از قرارداد محرمانه بدون پشتبیان و این هم از اعتماد و حمایت به تولید ملی البته بعد از بریده شدن تمام امید های حتی از شرکت های چینی!!!
ناشناس۳۴۹۳۳۴۱۳:۳۷:۵۳ ۱۳۹۷/۲/۲۷
ادبیات وزیر محترم نفت : نامردی هم حدی دارد آقای وزیر مگه توتال سیبیل گرو گذاشته بود؟ جناب وزیر محترم نفت، دوره ی این حرفها خیلی وقته گذشته چرا با توتال قرارداد بستین اما ضمانت اجرا تعیین نکردین؟ آقای رئیس جمهور محترم، همه ی دانشجویان حقوق از ترم سوم به بعد میدونن که تو قراردادها برای اجرای تعهدات ناشی از قرارداد ضمانت اجرا تعیین میکنن مگه کتاب اعمال حقوقی رو نخوندین؟ البته شما مدرکتونو از خارج گرفتین، راستی کِی وقت کردین برین خارج برای درس خوندن؟ حالا متوجه شدم که چرا مکرون با چنگ و دندون از برجام دفاع میکنه کلی پول توشه
ناشناس۳۴۹۴۰۶۱۴:۲۱:۰۰ ۱۳۹۷/۲/۲۷
کم کم بندهای محرمانه قراردادهای بین المللی داره رو میشه یکیش همین در صورت بازگشت تحریمها خروج از قرارداد " بر اساس قرارداد " صورت گرفته یعنی خروج بی دردسر و بدون پرداخت خسارت منتظر این بندهای محرمانه در قراردادهای خودروسازی هم باشید
محسن۳۴۹۴۵۸۱۴:۵۶:۴۰ ۱۳۹۷/۲/۲۷
اینکه قسمتی از برنامه و سناریو هست.کی را تهدید میکنی؟پروژه های شما را،صفرتاصد چینی ها انجام میدهند،ده برابر قیمت.حتی روسها ورود نمیکنند!!!!
ناشناس۳۴۹۴۸۵۱۵:۲۳:۴۲ ۱۳۹۷/۲/۲۷
استعفا بده
سرباز۳۴۹۵۳۴۱۶:۱۱:۲۱ ۱۳۹۷/۲/۲۷
الان میفهمم چرا وضع ما اینه این بنده خدا ۲۰ سال با مدرک عمران وزیر نفت.....
زارع۳۴۹۶۰۶۱۸:۰۳:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۲۷
ی جوری حرف میزنه که انگار ماست بندی میخاد بزنه
ناشناس۳۴۹۸۸۷۰۰:۱۹:۵۱ ۱۳۹۷/۲/۲۸
چرا دانشگاه هارو قوی نمیکنید

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

سفرستان

پربحث‌های اخیر

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 3. تخلف میلیاردی یکی از وزرای سابق دولت اصلاحات و رئیس فعلی یکی از دانشگاههای مهم تهران

 4. مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس چقدر آب خورد + عکس

 5. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 6. دغدغه پاستیلی مطهری/ روایت روزنامه اصلاح طلب از اقتدار نحوه پوشش و پیرایش محاسن رئیس جمهور/ احتمال ریزش آرای لاریجانی در انتخابات هیات رئیسه/سالگرد انتخابات 96 و یادی از رقبای دیروز

 7. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 8. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 9. آگهی های عجیب این روزها /واسه نونه واسه نون

 10. روحانی: سرچشمه امیدها در نظام، مقام معظم رهبری هستند/راه نجات ما صبر ، مقاومت و ایستادگی است

 11. گزارش وزارت اطلاعات: ۱۱۲ مدیر "دوتابعیتی" هستند/ حضور ۴۷ دوتابعیتی در مراکز دولتی و حکومتی

 12. از دبی تا گرجستان / خرید ملک در سرآب اقامت 

 13. تیغ زدن میلیونی مردم توسط سلبریتی‌ها/ حساب یک فوتبالیست و ۳ بازیگر مسدود شد

 14. واکنش دختر شفر به مقایسه چهره مادرش با خانم بازیگر  

 15. آتش گرفتن ناگهانی یک خودرو حین حرکت در تهران + تصاویر

 16. چه‌چیزی از چشم ۲ میلیارد بیننده مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس پنهان ماند؟

 17. عراقچی: تردید داریم اروپا بدون آمریکا برجام را ادامه دهد/ نمی‌توان به اروپا مطمئن بود

 18. روحانی:گروهمان سخت است اما قبلا با تیم‌های بزرگ‌تر هم بازی کرده‌ایم/ کی روش: برای ما در جام جهانی دعا کنید

 19. ۸ شرکت اروپایی ایران را ترک کردند

 20. قیمت طلا و ارز در بازار امروز/ سکه یک‌ میلیون و ۹۳۶ هزار تومان

 21. فهرست ۲۴ نفره تیم ملی برای جام جهانی/ طرفداران در شوک حذف سیدجلال و وریا

 22. مطهری: تصویب لوایح مرتبط با FATF منجر به خطر انداختن آینده حماس و حزب الله نمی‌شود

 23. چرا مشکلات اقتصاد در دولت دوازدهم بیشتر شد؟

 24. نشست ِ«به احترام معلم» در تاکستان برگزار شد

 25. اهدای پیراهن شماره 12 تیم ملی به روحانی+تصاویر  

پربحث‌های دیروز

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 3. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 4. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 5. باهنر: به طرز عجیبی همه سیاه‌نمایی می‌کنند/ تیم مذاکره هسته ای مورد تایید نظام است

 6. آنچه در پسابرجام عاید اقتصاد ایران شد؛ از واردات تا فروش نفت + نمودار

 7. تخلف میلیاردی یکی از وزرای سابق دولت اصلاحات و رئیس فعلی یکی از دانشگاههای مهم تهران

 8. ظریف: ایران در توافق هسته‌ای پیروز شد/ برجام در حال مرگ است

 9. پوپولیست تلگرامی

 10. مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس چقدر آب خورد + عکس

 11. صحبت‌های وحید-م بعد از دستگیری: ۵ دقیقه تا ترکیه فاصله داشتم/ به من می‌گویند عقاب ایران

 12. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 13. دغدغه پاستیلی مطهری/ روایت روزنامه اصلاح طلب از اقتدار نحوه پوشش و پیرایش محاسن رئیس جمهور/ احتمال ریزش آرای لاریجانی در انتخابات هیات رئیسه/سالگرد انتخابات 96 و یادی از رقبای دیروز

 14. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 15. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 16. آقای روحانی! با این همه نقض، ۸۰ درصد برجام اجرا شده؟

 17. آگهی های عجیب این روزها /واسه نونه واسه نون

 18. افزایش 30 تا 50 درصدی حقوق کارمندان برخی دستگاه‌های اجرایی طی 5 سال

 19. روحانی: سرچشمه امیدها در نظام، مقام معظم رهبری هستند/راه نجات ما صبر ، مقاومت و ایستادگی است

 20. گزارش وزارت اطلاعات: ۱۱۲ مدیر "دوتابعیتی" هستند/ حضور ۴۷ دوتابعیتی در مراکز دولتی و حکومتی

 21. خبری جدید از بن‌سلمان اما بدون پوشش در خبرگزاری رسمی عربستان 

 22. از دبی تا گرجستان / خرید ملک در سرآب اقامت 

 23. تیغ زدن میلیونی مردم توسط سلبریتی‌ها/ حساب یک فوتبالیست و ۳ بازیگر مسدود شد

 24. تلویزیون در سیطره خواننده‌های جوان‌پسند بازاری/ از مسیح و آرش تا حمید هیراد

 25. معاون‌قضایی دادستان کشور: فیلتر تلگرام با موفقیت پیش می‌رود/ نظام هر زمان اراده کند فیلتر شکن‌ها مسدود خواهند شد

پربحث‌های هفته

 1. اطلاعیه دولت:آنان که باید عذرخواه مواضع نادرست خود در گذشته باشند،طلبکارانه به دستاوردهای ملی می‌تازند/ مدیریت مسئولانه کشور، عرصه تناقض گوئی نیست/ برجام یک دستاورد بی‌نظیر است

 2. روحانی: باید در ارزیابی دستاوردها، بین برجام و نبود برجام مقایسه انجام دهیم/ ۸۰ درصد اهداف برجام محقق شد/ باید روشن شود چه کسی مستحق ملامت است

 3. دولت مخالف افزایش حقوق کارمندان است؛ اما 200 مدیر دولتی پاداش 600 میلیونی گرفتند

 4. بازگشت ظریف از تور برجامی بدون اخذ تضمین های لازم/ اعلام آمادگی اروپا برای مسدود کردن تحریم های آمریکا

 5. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 6. سیدصالحی: مردم به سروش اعتماد کردند و اکنون نوبت مسئولان است/ بیش از 10 میلیون کاربر عضو سروش شدند+فیلم

 7. جمهوری اسلامی و مسئله ای به نام" فساد"

 8. تضمین روحانی به موگرینی باعث خروج ترامپ از برجام شد

 9. توتال باز هم پیچاند؛ آقای زنگنه پاسخگو باشید

 10. صادق زیباکلام: برجام به کل منتفی می شود/ نامزد اصولگرایان در انتخابات 1400 پیروز می‌شود

 11. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 12. واکنش مطهری به نامه مجلس خبرگان رهبری درباره برجام

 13. خبر محرمانه درباره مرگ بن‌سلمان در تیراندازی‌های کاخ پادشاهی

 14. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 15. درگیری خونین در خوابگاه دانشگاه خوارزمی/ ورود یکی از دانشجویان پسر به خوابگاه دختران

 16. گزارشی تکان‌دهنده از جراحانی که سرجان مردم معامله می کنند و از شرکت‌ها رشوه می‌گیرند

 17. چرا خودرو گران شد؟/ ورود مجلس برای ساماندهی بازار خودرو با هدف کاهش تعرفه واردات و رقابتی کردن

 18. توکلی: سپاه توانست کاری انجام دهد که بانک مرکزی نتوانست/ ۷۰ درصد تسهیلات پرداختی بانک‌ها استمهال وام‌های قبلی و پوچ است/ تغییر رویه در فعالیت مجمع تشخیص مصلحت نظام

 19. آیت‌الله صدیقی: در قصه پرغصه‌ برجام از ابتدا دنیای غرب کلاه گشادی را برای ایران آماده کرده بود/با چه جراتی می‌توانیم به دشمن اعتماد کنیم و تضمینی نگیریم

 20. زنگنه: نامردی هم حدی دارد/ توتال برود، CNPC چین را جایگزین می‌کنیم

 21. عبرت های برجام و پاسخ به چند سوال/ دستگاه دیپلماسی به دنبال چه تضمین‌هایی است؟

 22. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 23. قاسم افشار گوینده پیشکسوت صدا و سیما درگذشت

 24. آمریکا سیف را تحریم کرد

 25. افشای جزئیات بسته پیشنهادی اروپا به ظریف

پربحث‌های اخیر

 1. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 2. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 3. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 4. از دبی تا گرجستان / خرید ملک در سرآب اقامت 

 5. قیمت طلا و ارز در بازار امروز/ سکه یک‌ میلیون و ۹۳۶ هزار تومان

 6. مطهری: تصویب لوایح مرتبط با FATF منجر به خطر انداختن آینده حماس و حزب الله نمی‌شود

 7. چرا مشکلات اقتصاد در دولت دوازدهم بیشتر شد؟

 8. زمان پرداخت حقوق و افزایش حقوق بازنشستگان

 9. ۶ تضمین نفتی که اروپا باید برای حفظ برجام بدهد

 10. شمخانی: لوایح اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم ربطی به FATF ندارد

 11. آخوندی:‌ تعاونی‌های مسکن در ایران تخصص ندارند

 12. تشکیل کمیته ویژه در کمیسیون انرژی برای مدیریت سامانه عرضه سوخت و سی ان جی

 13. خودروسازان اروپایی ۵ تضمین عملی بدهند تا بدعهدی پژو تکرار نشود

 14. ۳۲ درصد قیمت فرش در جیب دلال/چرا کارخانه ابریشم خودمان را تعطیل کردیم و از کره وارد می‏‎کنیم؟

 15. مجلس به افزایش قیمت خودرو چراغ سبز نشان داد

 16. سودتسهیلات خرید مسکن در بافت‌های فرسوده به 6 درصد کاهش یافت

 17. کشاورزان معترض جاده کهنوج به بندر عباس را بستند

 18. طرح ساماندهی سهام عدالت رد شد

 19. جزئیات دریافت ۲ بار تسهیلات مسکن توسط زوجین

 20. واکنش بانک مرکزی به تحریم سیف

 21. ۴۰ درصد بیکاران، فارغ التحصیلان دانشگاهی‌اند

 22. بررسی تاثیر نوسانات ارزی بر اقتصاد کشور در نوزدهمین شماره «دنیای سرمایه‌گذاری»

 23. آموزش رایگان افزایش درآمد سایت شما با سئو سایت

 24. اعلام نرخ رسمی ارز در بازار + جدول

پربحث‌های دیروز

 1. آنچه در پسابرجام عاید اقتصاد ایران شد؛ از واردات تا فروش نفت + نمودار

 2. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 3. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 4. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 5. افزایش 30 تا 50 درصدی حقوق کارمندان برخی دستگاه‌های اجرایی طی 5 سال

 6. از دبی تا گرجستان / خرید ملک در سرآب اقامت 

 7. قیمت طلا و ارز در بازار امروز/ سکه یک‌ میلیون و ۹۳۶ هزار تومان

 8. مطهری: تصویب لوایح مرتبط با FATF منجر به خطر انداختن آینده حماس و حزب الله نمی‌شود

 9. چرا مشکلات اقتصاد در دولت دوازدهم بیشتر شد؟

 10. ۲۶میلیارد تومان دریافتی سازمان برنامه و بودجه در فروردین خرج چه شد؟

 11. زمان پرداخت حقوق و افزایش حقوق بازنشستگان

 12. ۶ تضمین نفتی که اروپا باید برای حفظ برجام بدهد

 13. شمخانی: لوایح اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم ربطی به FATF ندارد

 14. آخوندی:‌ تعاونی‌های مسکن در ایران تخصص ندارند

 15. تشکیل کمیته ویژه در کمیسیون انرژی برای مدیریت سامانه عرضه سوخت و سی ان جی

 16. تصمیم جدید ارزی دولت/ اجبار کالاهای صادراتی به تحویل ارز

 17. سودتسهیلات خرید مسکن در بافت‌های فرسوده به 6 درصد کاهش یافت

 18. کشاورزان معترض جاده کهنوج به بندر عباس را بستند

 19. طرح ساماندهی سهام عدالت رد شد

 20. جزئیات دریافت ۲ بار تسهیلات مسکن توسط زوجین

 21. واکنش بانک مرکزی به تحریم سیف

 22. ۴۰ درصد بیکاران، فارغ التحصیلان دانشگاهی‌اند

 23. بررسی تاثیر نوسانات ارزی بر اقتصاد کشور در نوزدهمین شماره «دنیای سرمایه‌گذاری»

 24. آموزش رایگان افزایش درآمد سایت شما با سئو سایت

 25. اعلام نرخ رسمی ارز در بازار + جدول

پربحث‌های هفته

 1. جمهوری اسلامی و مسئله ای به نام" فساد"

 2. توتال باز هم پیچاند؛ آقای زنگنه پاسخگو باشید

 3. چرا خودرو گران شد؟/ ورود مجلس برای ساماندهی بازار خودرو با هدف کاهش تعرفه واردات و رقابتی کردن

 4. توکلی: سپاه توانست کاری انجام دهد که بانک مرکزی نتوانست/ ۷۰ درصد تسهیلات پرداختی بانک‌ها استمهال وام‌های قبلی و پوچ است/ تغییر رویه در فعالیت مجمع تشخیص مصلحت نظام

 5. زنگنه: نامردی هم حدی دارد/ توتال برود، CNPC چین را جایگزین می‌کنیم

 6. فاینانسی که تامین نشد و ادعای روحانی زیر سوال رفت/ سرانجام تمجید روحانی از آخوندی برای خرید هواپیما

 7. درخواست گرانی ۱۹.۵ درصدی قیمت خودرو

 8. سیف: بخشی از نوسانات ارزی به دلیل فضاسازی سیاسی بین‌المللی است/ تغییرات ارز ۲۹۵۰ تومانی به ۴۲۰۰ تومان طبیعی است

 9. ربیعی: تحولات بازار ارز، نباید در زندگی مردم تاثیر بگذارد

 10. آنچه در پسابرجام عاید اقتصاد ایران شد؛ از واردات تا فروش نفت + نمودار

 11. روحانی: ایجاد۸۰۰ هزار شغل در سال ۹۶ به معنای ادای دین و پیمان بود/دولت آمریکا می‌خواست ایران را منزوی کند نتیجه عکس گرفت

 12. کمترین رقم افزایش حقوق کارمندان دولت ۲۰ درصد شد

 13. نوبخت: تاریخ روحانی را تکریم خواهد کرد

 14. عوارض آزادراه‎ها ۲۰ درصد گران شد

 15. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 16. وقتی اروپایی‌ها همکاری با ایران را به رسمیت نمی‌شناسند/ خروج ۸ شرکت برجامی از ایران

 17. ایران خودرو قیمت "دنا " را ۵ میلیون تومان افزایش داد+ جدول

 18. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 19. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 20. محمود صادقی در نامه‌ای به توکلی: امید است مجلس بتواند طرح جدیدی برای انتشار شفاف و علنی دادگاههای محاکمه مفسدان اقتصادی تدوین کند

 21. چراغ سبز به گرانی خودرو + جدول

 22. زنگنه: توتال با خروج از ایران جریمه نمی شود

 23. ۱۰ گروه که مشمول مصوبه افزایش حقوق کارمندان نمی‎شوند

 24. احتمال آغاز به کار مجدد صرافی‌ها

 25. نامه نمایندگان مجلس به «شریعتمداری» درباره لغو افزایش قیمت خودرو ‌+ متن‌نامه

آخرین عناوین