نوبخت: تاریخ روحانی را تکریم خواهد کرد

گروه اقتصادی الف،   3970225109 ۱۵ نظر، ۵ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
نوبخت: تاریخ روحانی را تکریم خواهد کرد

سخنگوی دولت تصریح کرد که از مجامع جهانی به ویژه شورای امنیت انتظار می‌رود نسبت به جنایات ریم صهیونیستی عکس العمل مناسبی نشان دهد.

سخنگوی دولت گفت دولت یازدهم که با اعتماد مردم روی کار آمد دربرابر اتهامات آمریکا و حصر اقتصادی ملت ایران سکوت نکرد و تحریم ها را شکست. تاریخ ، قطعا روحانی را به خاطر شجاعت و خدمتی که به ملت کرد، تکریم خواهد کرد.

محمد باقر نوبخت در نشست خبری روز سه شنبه در پاسخ به سوالی درباره بیانیه مجلس خبرگان نسبت به مسائل هسته ای و برجام گفت: در حال حاضر به هیچ وجه وقت آن نیست که ما ذهن مسئولان دیپلماسی کشور را که درگیر مباحث جهانی هستند و وزیر خارجه کشورمان هم در کشورهای دیگر برای دفاع از حقوق ملی در تلاش است به این پرسش ها معطوف کنیم.

وی ادامه داد: آیا برجام اساسا فارغ از اینکه تصمیم درست یا نادرستی بوده، مجاری حقوقی و قانونی را طی کرده یا خیر؟ همه می دانید که برجام هم در مجلس و هم در عمل به باید و نبایدهایی که از سوی مقام معظم رهبری تعیین شده بود، همه مراحل را طی کرد تا اجرایی شد. سخنگوی دولت افزود: آیا تصمیمی که گرفته شد، درست بود یا خیر؟ اگر به سال 92 برگردیم خواهیم دید شرایط آن زمان چگونه بود؟ آمریکا تمام اتهامات واهی رژیم صهیونیستی علیه ایران را تایید می کرد و بر این اساس پرونده ما به شورای حکام رفت . این پرونده پس از تایید به شورای امنیت ارجاع شد و شورای امنیت هم چند قطعنامه علیه کشور ما صادر کرد . حتی کشور ها و دوستان ما هیچکدام از قطعنامه ها را وتو نکردند و در فصل هفتم قرار گرفتیم و تحریم های یک جانبه آمریکا، تحریم شورای امنیت شد که برای همه کشورها لازم الاتباع بود و ملت در یک محاصره اقتصادی قرار گرفت.

نوبخت گفت: چه انتظاری دارید از دولتی که با اعتماد مردم سرکار آمد، آیا همان حصر را تایید کند و بماند یا در جهت رفع اتهامات اقدام کند. اگر سکوت می کردیم غفلت بزرگ جهانی بود که خداوند ما را نمی بخشید که نسبت به چنین ظلمی هیچ اقدامی نمی کردیم بنابراین باید حقانیت کشور را ثابت و اتهامات وارده را رد می کردیم.

وی اضافه کرد: دولت وارد عمل شد و از آژانس بین المللی تاییدیه گرفتیم مبنی بر اینکه فعالیت هسته ای ایران نظامی نیست، آیا این یک دستاورد هست یا خیر و آیا بر اساس این رفع اتهام از شورای امنیت قطعنامه نگرفتیم که همه قطعنامه های قبلی بلااثر شود؟ ما توانستیم هر مقدار که بخواهیم نفت و مواد پتروشیمی بفروشیم و مشکل بیمه و کشتیرانی برطرف شد.

سخنگوی دولت ادامه داد: هرچند که نظام بانکی ما در رابطه با سرمایه گذاری با بانک های خارجی دچار مشکل است و آمریکا همواره مانع گذاری کرد تا به خوبی انجام نشود، ولی تحریم ها را شکستیم و ایران از محاصره شورای امنیت خارج شد. نوبخت گفت شاید درست نباشد در شرایط فعلی بیان کنیم که در شرایط تحریم، ملت چه هزینه های را پرداخت کرد. هزینه هایی که شخص من سخنگو هیچگاه پرداخت نمی کردم ولی دولت و ملت پرداخت می کرد، چرا وادار می کنید حرف هایی زده شود که افرادی از آن سواستفاده کنند. وی خاطرنشان کرد اجماعی که در آن زمان آمریکا توانست حتی دوستان ما را با خود همراه کند و علیه ما قعطنامه بگیرد، ولی ما توانستیم شرایطی بوجود آوریم که به محض اینکه ترامپ موضع خود را برای خروج از برجام اعلام کرد خانم موگرینی آن را نفی کند. این دستاورد در عالم سیاست و بین الملل ارزش ندارد؟

** دل عده ای برای تحریم ها تنگ شده
سخنگوی دولت گفت: امروز مردم جهان می دانند حرف آمریکا درست نیست چون اگر درست بود کشورهای دیگر نیز با او همراهی می کردند و از طرفی ما برای بازگشت به گذشته مشکلی نداریم و اگر خواستیم از برجام خارج شویم حتما خارج خواهیم شد و غنی سازی زیر 4 درصد را به 20 درصد و هر عددی که بخواهیم دور از چشم همه انجام می دهیم و قطعا آن ها ضرر خواهند کرد. نوبخت گفت: اگر دل عده ای برای تحریم ها تنگ شده، مشکلی نیست ولی بدانند تا جایی که بتوانیم در شرایط تحریم هم نمی گذاریم زورگوی هایی دولت آمریکا به نتیجه بنشیند. وی با اشاره به اینکه برجام یک قرارداد برد – برد بود و در عمل توانستیم نیکنامی جمهوری اسلامی ایران را در جهان ثابت کنیم، گفت: بارها رهبری نسبت به مردان دیپلماسی به نیکی یاد کردند بنابراین چیزی را از دست نداده ایم.

سخنگوی دولت گفت: قطعا تاریخ روحانی را به خاطر شجاعت و خدمتی که به مردم در این مقطع انجام داده، تکریم خواهد کرد و رهبر انقلاب بعنوان، رهبری زیرک و بصیر مورد احترام جامعه و تاریخ خواهند بود، حال عده ای می توانند نگاه متفاوتی داشته باشند.

** تکذیب تضمین به موگرینی
سخنگوی دولت در پاسخ به اینکه خانم موگرینی اعلام کرده که آقای روحانی تضمین داده حتی در صورت بازگشت تحریم ها ایران در برجام خواهد ماند، گفت: همه ملاحظه کردید که رییس جمهوری بلافاصله بعد از اعلام موضع ترامپ نظر خود را قبل از صحبت های خانم موگرینی به صراحت بیان کردند بنابراین این حرف درستی نیست. وی در پاسخ به اینکه اخیرا مقام معظم رهبری در جمع فرهنگیان فرمودند که در برجام تضمین های مدنظر رعایت نشده است، نظر دولت چیست؟، گفت: مباحث مربوط به برجام در آن زمان در شورای عالی امنیت ملی مطرح شد و رای گیری صورت گرفت و همه تلاش کردند که بویژه نظر رهبری را رعایت کنند.

سخنگوی دولت افزود: ایشان بر اساس بصیرت، آگاهی و شناخت دقیقی که از ماهیت غیرانسانی آمریکا داشتند و دارند، همیشه ما را توجه می دهند که نسبت به آمریکا و مواضع آن همه جوانب را مراعات کنیم. نوبخت ادامه داد: ما هم به آمریکا اعتماد نداریم و آنچه در قالب 1+5 می توانستیم و تصویب شد، سند ایده آل ما نبود ، همانطور که از اول گفته شد برجام برد – برد بود. آمریکا فکر می کند ما سر آن ها را کلاه گذاشته ایم ، برای اروپایی ها هم ممکن است ایده آل نباشد.

وی گفت: دولت در آن زمان بر پایه اعتماد برجام را امضا نکرد ولی با جمیع جهات کار دشواری بود.. یک اقدام خصمانه از سوی دولتی زورگو و غیرپایبند به مسائل انسانی و اخلاقی صورت گرفته و با اطمینان می گوییم که مشکلی نخواهیم داشت و همه باید یکدیگر را کمک کنیم و تجمیع قدرت گروه های مختلف در این زمینه قابل ملاحظه است. نوبخت در پاسخ به اینکه به نظر می رسد اتاق فکر تخریب دولت فعال شده و هراز گاهی در مورد موضوعاتی تلاش دارد دولت را خائن جلوه دهد، دولت در این زمینه چه برنامه ای دارد، افزود: این موضوع تاکنون در حوزه شورای عالی امنیت ملی قرار نگرفته است ولی می تواند مورد بحث قرار گیرد.

وی ادامه داد: دولت تلاش دارد در ابتدا به افکار عمومی که همواره درمقاطع مختلف نشان داده خادمین خود را به خوبی تشخیص می دهد و در آخرین انتخابات آن را مشاهده کردیم، گزارش دهد. سخنگوی دولت اضافه کرد واقعیت این است که مشکلات زیاد است و باید تلاش کنیم برای هر نوع شرایطی آماده شویم. فرصت نداریم از یک سو با دشمنان خارجی پنجه در پنجه بیفکنیم و از سوی دیگر نگاهمان به دوست داخل باشد که از پشت خنجر نزنند.

** تکذیب استعفای رییس کل بانک مرکزی
نوبخت در پاسخ به اینکه موضوع خروج و استعفای رییس کل بانک مرکزی مطرح شده است، آیا صحت دارد، گفت: خیر، صحت ندارد.

** افطاری های از اعتبارات غیردولتی
سخنگوی دولت در پاسخ به اینکه با توجه به مصوبه مجلس برای جلوگیری از برگزاری افطاری دولت چه برنامه ای دارد، گفت: این مصوبه قانونی است و دستگاهها باید از کارهای غیر ضرور که از محل اعتبارات دولتی جلوگیری کنند. نوبخت افزود: اگر منظور گردهمایی های رییس جمهوری است که در این ماه با اقشار مختلف دارد باید گفت که در طول سال درخواست های متعددی ازسوی گروهها از رییس جمهوری می شود که بخشی توسط دفتر رییس جمهوری در سفرهای استانی بررسی می شود ، بخشی از ملاقات ها هم با استفاده از برکت این ماه انجام می شود.

وی ادامه داد: امسال هم ملاقات ها در این ماه انجام خواهد شد ولی از اعتبارات دولتی انجام نمی شود. سازوکاری طراحی کردیم که از منابع غیر دولتی انجام شود.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

احد۳۴۵۹۳۶۱۰:۴۶:۴۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
تقریبا ! مشکلی نداریم و دامنه این تقریب میتواند بین 0 در صد تا 99 درصد باشد البته !!
ناشناس۳۴۵۹۶۴۱۰:۵۷:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۲۵
هیچ مشکلی نیست فقط گوشت گوسفن شده کیلویی 66000 تومان!!!!!!!!!!!!!!!!!
محمودی۳۴۵۹۷۰۱۱:۰۰:۱۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
با سلام، در جهت مدیریت منابع ارزی، باید به دلایل زیر پرداخت ارز دانشجویی به عنوان یک رانت سریعا متوقف شود: 1- اکثر رشته ها امروزه با کیفیت مناسب در کشور تدریس می شود و صندلی برخی دانشگاهها خالی است. 2- از دانشجویان هیچگونه تعهدی مبتی بر بازگشت و خدمت در کشور گرفته نمی شود و اکثر آنها اصلا قصد بازگشت ندارند. 3- بیشتر این دانشجویان در دوران تحصیلات تکمیلی هستند و لذا ضمن نپرداختن شهریه، حق الزحمه ای هم دریافت می کنند که از حقوق اساتید ایران هم بیشتر است. ما به التفاوت ارز را که باز هم از حقوق اساتید جوان بیشتر است، ذخیره می کنند. مدرک سازی هم که کاری ندارد. 4- یک دهم این پول را می توان صرف دانشجویان دکتری داخل کشور نمود که هم کار می کنند و هم تحصیل! چرا به این مسئله روشن فکر نمی شود؟ چون منافع برخی در آن است؟
Ali۳۴۵۹۹۰۱۱:۱۱:۳۰ ۱۳۹۷/۲/۲۵
در مورد گرانی های اخیر هم شکر خدا شما مشکلی نداری. اما مردم بسیار در عذاب هستند.
ناشناس۳۴۵۹۹۲۱۱:۱۱:۵۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
عاشق روحیه همیشه مثبت آقای نوبخت هستم.
ناشناس۳۴۶۰۰۴۱۱:۱۶:۰۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
این اقایون وزرای این دولت واز جمله خود جناب رئیس جمهور فقط بلدن بگن تو هر زمینه ای مشکلی نداریم. ظاهرا از اصل تلقین برای حل مشکلات استفاده میکنن
ناشناس۳۴۶۰۷۲۱۱:۳۶:۳۹ ۱۳۹۷/۲/۲۵
تامین کالا به چه قیمتی؟ گوشت کیلویی 60 هزارتومان را چند درصد از مردم می توانند بخرند؟
محمد۳۴۶۰۹۴۱۱:۴۳:۴۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
شما هم که دارین بگم بگم راه می اندازین، خب بگو مردم که نامحرم نیستند.
ناشناس۳۴۶۱۳۹۱۲:۰۱:۵۰ ۱۳۹۷/۲/۲۵
سلام... نمیخاد چیزی بیان کنید.. عیان است... بعداز برجام مواد غدایی گران شد ..خودرو گران شد...ارز وطلا گران شد...حقوق نجومی پیداشد...اشتغال درست نشد..هالا شما بگو تورم تک رقمی شد رشد اقتصادی مثبت هست... صنعت هسته ای رفت..الان بجای معذرت خواهی لااقل سکوت کنید...
امین۳۴۶۲۳۳۱۲:۴۳:۲۲ ۱۳۹۷/۲/۲۵
بگید آقا بگید؟ بگم بگم محمودی راه انداختین؟ بگین چی به چیه
عدالت۳۴۶۲۷۰۱۲:۵۶:۱۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
قبل از برجام آقای ظریف می گفت بگذارید به توافق برسیم بعد انتقاد کنید الان زمان انتقاد نیست بعد از برجام گفتند چه اصراری دارید چقدر اموال بلوکه شده ایران آزاد شده است همین مقدار که برجام به سرانجام رسیده کافی است الان صحبت از نتایج برجام نکنید حالا نوبخت می گوید وقت آن نیست که ذهن دیپلمات ها مشغول نمائید مگر برجام افتاب تابان - فتح الفتوح - آثار آن الی یوم القیامه نبود مگر تاریخ تا تاریخ است تاریخ است (جمله را اشتباه ننوشتم جمله روحانی است) پس کی زمان مناسب برای برداشت گلابی برجام فرا می رسد
ناشناس۳۴۶۲۸۳۱۳:۰۲:۵۰ ۱۳۹۷/۲/۲۵
آقای نوبخت فرموده اند // دولت را وادار نکنید برخی مسائل را بیان کند // اما نفرمودند چگونه میتوان دولت را وادار کرد ،، که از حقایق قرار داد کرسنت و جریمه تعلق گرفته به آن با گذشت ۱۵ سال ، از حقایق صندوق ذخیره فرهنگیان ، از حقایق ثبت و سفارش و ترخیص هزاران خودرو که غیر قانونی بوده و از حقایق قرار دادهای محرمانه خودروسازها با دیگر کشورها خصوصا فرانسه و از حقایق قرار دادهای محرمانه نفت خصوصا با توتال و از حقایق هزاران هزاران هزار موضوعی که سالهای سال است که ملت را نامحرم دانسته اند ، سخن بگوید .
ناشناس۳۴۶۳۳۳۱۳:۳۲:۲۸ ۱۳۹۷/۲/۲۵
این آقا به شعور و فهم و شخصیت مردم اهانت می کند با سخنانش. تاریخ ماییم جناب نوبخت!
حسین۳۴۶۴۰۱۱۳:۵۷:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
این آقا از رو هم نمیرود!
رسول۳۴۶۴۱۸۱۴:۰۸:۲۹ ۱۳۹۷/۲/۲۵
تاریخ باید به تکریم یاد کنه چرا شما داری پیش پیش اعلام میکنید!تاریخ چه خواهد گفت تاریخ شاید بگوید تقریبا هیچ

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بامیلوسفرستان

پربحث‌های امروز

 1. عقب‌نشینی دوباره اروپا مقابل آمریکا/ تضمینی که وجود ندارد

 2. مرگ بر آمریکا گفتن ظریف  

 3. حسین‌ الله‌کرم تصادف کرد

 4. ظریف: گرفتن ضمانت از اروپایی‌ها ناممکن نیست/ تصمیم‌گیری نهایی در تهران است

 5. برگزاری اولین نشست کمیسیون برجام بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای/ دلیل حضور آمانو در جلسه امروز/ ایران برای اروپا زمان تعیین کرد

 6. واعظی: مواضع امارات در قبال کشورمان صحیح نیست

 7. جزئیات تصادف الله‌کرم از زبان خودش/ آمبولانسهایی که بجای الله‌کرم مجروحان دیگر را منتقل کردند

 8. چه خوب است کی‌روش بعد از جام جهانی برود

 9. هشدار شدید تخت‌روانچی به اروپا

 10. شعار ایران در جام‌جهانی مشخص شد

 11. کره‌شمالی: هم‌چنان آماده‌ایم با آمریکا مذاکره کنیم/ به دنبال ارتباط بیشتر هستیم

 12. واکنش کره شمالی به تصمیم ترامپ در لغو دیدار با «کیم جونگ اون»

 13. سوزاندن اعضای "فرقه داودیه" توسط FBI + عکس

 14. حجت‌الاسلام پناهیان: شعار مرگ بر آمریکا باعث ریشه کن کردن فقر می‌شود

 15. واکنش کوهکن در مورد تجارت پسرش در آمریکا

 16. قیچی ظریف و سلیمانی در حال دریدن برنامه‌های آمریکاست

 17. آیا تیام در استقلال می‌ماند؟/ او برای تفریح راهی کویت شده

 18. نقوی‌حسینی: آمریکا سیاست چماق و هویج را درباره ایران در پیش گرفته است

 19. قول و قرارهای اروپا قابل اعتماد نیست/اروپایی‌ها هیچگاه در برابر تحریم‌های آمریکا علیه ایران مقاومتی جدی انجام نکردند/ برجام با حیثیت اروپا گره خورده است

 20. مجلس نمایندگان آمریکا، اعلام جنگ علیه ایران بدون مجوز کنگره را ممنوع کرد 

 21. طارمی: در روسیه فقط به چیزی که از کی‌روش یاد گرفتیم فکر می کنیم

 22. محمد صلاح در فینال لیگ قهرمانان روزه نمی‌گیرد

 23. کدام چهره‌های اصلاح‌طلب در جلسه اخیر مسئولان با رهبر انقلاب حضور داشتند؟ +عکس

 24. نماز " تراویح" تا " یارمضان"؛ رسوم کهن ترکمن‌ها در ماه رحمت الهی+فیلم

 25. تیم ملی ترکیه با ۷ بازیکن بدون بازی ملی مقابل ایران!

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی: کشور با برجام یا بدون برجام به‌خوبی اداره خواهد شد/ تحریم‌ها و فشارها تاثیری ندارند

 2. روحانی: اگر ملتی ثروتمند و پرجمعیت اما در برابر یک ابرقدرت ذلیل باشیم به جایی نخواهیم رسید

 3. جزئیات خودسوزی کارگر شهرداری آبادان

 4. کی روش: مذاکراتم با تیم ملی ایران به پایان رسید/پس از این همه سال به من پیشنهاد تمدید قرارداد شش ماهه دادند

 5. انتشار اولین تصویر رسمی از بن‌سلمان پس از غیبتی طولانی

 6. شهادت جانشین یگان امداد خاش در حمله ناجوانمردانه افراد مسلح + عکس

 7. تضمین‌های واقعی در مقابل دست چدنی/اروپا در مذاکره با ایران، وکیل آمریکا نباشد

 8. انحصار خودروسازان چه زمانی شکسته خواهد شد؟

 9. کرایه کامیون ۲۰درصد افزایش یافت؛ مشکلات بیمه حل شد

 10. از حیاتی تا نوباوه در ختم قاسم افشار   

 11. مشت‌های گره کرده مداح معروف در دیدار رهبری  

 12. ۱۹ عکس از حاشیه‌های دیدار مسئولان نظام با رهبر انقلاب  

 13. ضعف مدیریت دولت روحانی باعث انسداد مرزهای غربی شده است/ امنیت کامل در مرزها برقرار است

 14. خسارات سیلاب ویرانگر در لواسان   

 15. پشت پرده سیاست جدید ترامپ در قبال ایران

 16. حمایت احسان علیخانی از ورود بانوان به ورزشگاه ها

 17. ساعتی پس از تخریب سایت تست اتمی کره شمالی؛ آمریکا دیدار ترامپ و کیم جونگ اون را لغو کرد

 18. سقوط لیـر با ریسک اردوغـان

 19. سوالات امتحان نهایی «دین و زندگی» لو رفت!

 20. خبر جدید برای سپرده‎گذاران موسسات غیرمجاز

 21. پمپئو: حرفی از جنگ با ایران نزده‌ام/ تمام 12 شرط را از راه‌های دیپلماتیک محقق می‌کنیم

 22. عواقب روابط مشکوک یک زن با مرد غریبه

 23. شهری که دیگر شهر نشد  

 24. پاسخ ایران به سخنان پمپئو چه خواهد بود؟

 25. ۸۵ درصد اختلالات اینترنتی برطرف شد

پربحث‌های هفته

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. روحانی: کشور با برجام یا بدون برجام به‌خوبی اداره خواهد شد/ تحریم‌ها و فشارها تاثیری ندارند

 3. توتال باز هم پیچاند؛ آقای زنگنه پاسخگو باشید

 4. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 5. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 6. توکلی: آقای روحانی در یک اشتباه تاریخی همه مسائل کشور را به برجام وصل کرد؛ حتی آب آشامیدنی را/ الان زمان تسویه حساب سیاسی نیست/ دولت در مذاکره با اروپایی ها دچار تکرار خطا نشود

 7. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 8. استراتژی جدید آمریکا در برابر ایران باسخنان تکراری و 12 درخواست کهنه پاپمئو

 9. انتشار برای اولین بار/ جزئیات توافق دولت با دوروف در تهران

 10. محمدجواد لاریجانی: برجام مرده است/ اروپا نه توان و نه خواست دارد/ مقابل آمریکا باید پاتک بزنیم/ ژانر مدیریت برجامی دیگر کار نمی‌کند و باید عوض شود

 11. آیت‌الله صدیقی: در قصه پرغصه‌ برجام از ابتدا دنیای غرب کلاه گشادی را برای ایران آماده کرده بود/با چه جراتی می‌توانیم به دشمن اعتماد کنیم و تضمینی نگیریم

 12. پاسخ مدیرعامل پیام‌رسان سروش به سوالات فنی مخاطبان الف

 13. روحانی: ملت ایران از تهدیدات توخالی نمی‌هراسد و بسیار بزرگتر از افراطیون واشنگتن است/آیا ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه‌ها تبلیغ به نفع اسلام است؟

 14. آمریکا دنبال شکاف بین مردم و مسئولین است/دولتمردان با برنامه ریزی صحیح شرایط اقتصادی مردم را بهبود بخشند/ هرگونه حرکت آمریکا با پاسخ جدی ایران روبرو می‌شود

 15. تحلیل عجیب حجاریان از آینده روحانی/ پشت پرده حوادث کازرون/ خاطره کنایه آمیز سعید جلیلی/ انتقاد قالیباف از احمدی نژاد/ پیشنهاد برجامی حسین الله کرم به دولت چه بود؟

 16. چنین امام جمعه‌ای می‌خواهیم

 17. ولیعهد زنده است؟/ تماس تلفنی ماکرون با بن‌سلمان

 18. اهداف پنهانی آمریکا از بیان 12 شرط جدید برای ایران

 19. افت شدید کاربران تلگرام با فیلتر آن در روسیه و ایران/ افزایش مخاطبان پیام‌رسان‌های داخلی + اسناد

 20. وقتی اروپایی‌ها همکاری با ایران را به رسمیت نمی‌شناسند/ خروج ۸ شرکت برجامی از ایران

 21. واکنش سعودی ها به خبر مرگ بن سلمان

 22. دست دادن و احوالپرسی روحانی و ملک عبدالله پادشاه اردن   

 23. ربیعی: تحولات بازار ارز، نباید در زندگی مردم تاثیر بگذارد

 24. عقب‌نشینی دوباره اروپا مقابل آمریکا/ تضمینی که وجود ندارد

 25. باهنر: به طرز عجیبی همه سیاه‌نمایی می‌کنند/ تیم مذاکره هسته ای مورد تایید نظام است

پربحث‌های دیروز

 1. انحصار خودروسازان چه زمانی شکسته خواهد شد؟

 2. کرایه کامیون ۲۰درصد افزایش یافت؛ مشکلات بیمه حل شد

 3. خبر جدید برای سپرده‎گذاران موسسات غیرمجاز

 4. پیش بینی قیمت‌ها در بازار مسکن

 5. منتظر کاهش قیمت لوازم‌خانگی نباشید!

 6. فرشاد مومنی: در اقتصاد رانتی ایران، رانت‌جویان و رباخواران در سطوح بالای کشور هستند

 7. چه خبر از افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان دولت؟

 8. تحریم آمریکا علیه ایران طلای جهانی را گران می‎کند؟

 9. شایعه کمبود بنزین باعث هجوم مردم به جایگاه‌های سوخت خرمشهر شد

 10. تامین آب مورد نیاز مناطق ساحلی کشور با آب شرین کن ها

 11. ویراژ عوارض در گران‌ترین آزادراه...

 12. پشت پرده بسته شدن حساب ایرانیان در گرجستان

 13. اسکناس حذف می‌ شود؟

 14. آخرین قیمت سکه، طلا و ارز در بازار

 15. دلیل افزایش قیمت گوشت قرمز

 16. دلیل افزایش قیمت سکه در بازار

 17. قیمت نفت به ۱۰۰ دلار می‌رسد؟

 18. عامل نابسامانی بازار مسکن چیست؟

 19. تازه‌ترین تغییرات در سقف، سود و اقساط تسهیلات مسکن

 20. وزیر نیرو: ۱۷ سد بزرگ آبگیری شد

 21. وضعیت شبکه‌های موبایل هنگام بحران؛ اپراتورها تذکر گرفتند

 22. ایران مرجع جهانی تجارت زعفران می‌شود

 23. قیمت ارزهای دولتی امروز ۹۷/۰۳/۰۳/دلار ۱ تومان گران شد

 24. خبری از دلار ۴۲۰۰ تومانی در بازار نیست

 25. کسانیکه۳۰ میلیارد دلار را از کشور خارج کردند؟

پربحث‌های هفته

 1. توتال باز هم پیچاند؛ آقای زنگنه پاسخگو باشید

 2. وقتی اروپایی‌ها همکاری با ایران را به رسمیت نمی‌شناسند/ خروج ۸ شرکت برجامی از ایران

 3. ربیعی: تحولات بازار ارز، نباید در زندگی مردم تاثیر بگذارد

 4. آنچه در پسابرجام عاید اقتصاد ایران شد؛ از واردات تا فروش نفت + نمودار

 5. روحانی: ایجاد۸۰۰ هزار شغل در سال ۹۶ به معنای ادای دین و پیمان بود/دولت آمریکا می‌خواست ایران را منزوی کند نتیجه عکس گرفت

 6. چرا قیمت مسکن افزایش یافت؟/ دولت برنامه‌ای برای بخش مسکن ندارد/مسکن اجتماعی حتی روی کاغذ هم نیامد

 7. سیف از نمایندگان مجلس شکایت کرد

 8. نوبخت: سال ۹۶ فقط ۷ هزار بیکار جدید داشتیم

 9. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 10. کلید حل مشکلات اقتصاد ایران کجاست؟ شقاقی شهری: نباید اقتصاد کشورمان را به اروپا گره بزنیم/آنچه از برجام انتظار می رفت به محقق نشد

 11. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 12. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 13. انحصار خودروسازان چه زمانی شکسته خواهد شد؟

 14. کرایه کامیون ۲۰درصد افزایش یافت؛ مشکلات بیمه حل شد

 15. چراغ سبز به گرانی خودرو + جدول

 16. زنگنه: توتال با خروج از ایران جریمه نمی شود

 17. ۱۰ گروه که مشمول مصوبه افزایش حقوق کارمندان نمی‎شوند

 18. احتمال آغاز به کار مجدد صرافی‌ها

 19. آغاز به کار صرافی‌های مجاز در کنار سامانه نیما

 20. افزایش 30 تا 50 درصدی حقوق کارمندان برخی دستگاه‌های اجرایی طی 5 سال

 21. خبر جدید برای سپرده‎گذاران موسسات غیرمجاز

 22. «اف.اِی.تی.اف» دامی دیگر برای ایران

 23.  اثر افزایش وام مسکن باز هم خنثی شد/ سهم 14 درصدی تسهیلات 80 میلیونی از قیمت+ جدول 

 24. مجلس به افزایش قیمت خودرو چراغ سبز نشان داد

 25. نماینده سابق ایران در اوپک: امتیازاتی که به توتال دادید به ایرانی‌ها بدهید تا تحریم نفتی بی‎اثر شود

آخرین عناوین