صادق زیباکلام: برجام به کل منتفی می شود/ نامزد اصولگرایان در انتخابات 1400 پیروز می‌شود

گروه سیاسی الف،   3970225052 ۴۳ نظر، ۷ در صف انتشار و ۸۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
صادق زیباکلام: برجام به کل منتفی می شود/ نامزد اصولگرایان در انتخابات 1400 پیروز می‌شود

یک فعال اصلاح طلب گفت: خیلی از کسانی که سال 94 در انتخابات مجلس شرکت کردند و به تکرار می کنم آقای خاتمی لبیک گفتند، دیگر پای صندوق رای انتخابات سال 98 حاضر نمی شوند. 2 بار که سهل است حتی اگر آقای خاتمی 20 مرتبه هم بگوید تکرار می کنم آن اتفاق 94 نخواهد افتاد چون میزان سرخوردگی از فراکسیون امید مجلس اگر بیشتر از آقای روحانی نباشد کمتر نیست.

صادق زیباکلام درباره تاثیر خروج آمریکا از برجام بر آرایش سیاسی داخل کشور به نامه نیوز گفت: ظرف چند ماه آینده برجام به کل منتفی می شود چون حجم تجارت کشورهای اروپایی با آمریکا بسیار زیاد است بنابراین نمی توانند از منافع اقتصادی همراهی با آمریکا صرف نظر کنند بنابراین گرچه به طور ظاهری در برجام می مانند اما عملا این ماندن اثری ندارد.

وی با بیان اینکه چین هم مانند اروپایی ها خود را هزینه برجام نمی کند، افزود: چین نزدیک 600 میلیارد دلار صادراتش به آمریکا را فدای سر ایران نمی کند. بود و نبود روسیه هم در برجام مسئله ای را تغییر نمی دهد، پس در کل ایران می ماند و حوضش.

وی افزود: از 6 ماه دیگر تحریم ها به طور جدی خواهند آمد بنابراین عملا اصولگرایان دست بالا را در انتخابات مجلس یازدهم و ریاست جمهوری سیزدهم خواهند داشت و آنها پیروز میدان می شوند. از همین الان احساس پشیمانی گسترده ای در بین آن 24 میلیونی که به روحانی رای دادند به وجود آمده است.

این استاد دانشگاه تهران در واکنش به تحلیل برخی اصلاح طلبان که می گویند مردم تجربه رای به دولت احمدی نژاد را تکرار نمی کنند، گفت: دولت احمدی نژاد تکرار نمی شود اما کسر قابل توجهی از 24 میلیونی که به روحانی رای دادند، در انتخابات ریاست جمهوری 1400 شرکت نخواهند کرد، در عوض آن 16 میلیون نفری که به آقای رئیسی رای دادند به حسب تکلیف شرعی همچنان در انتخابات شرکت می کنند و حتی 3-4 میلیون از آرای روحانی نیز به آن سبد اضافه می شود بنابراین در سال 1400 نامزد جریان اصولگرا با 20 میلیون رای پیروز انتخابات خواهد شد.

وی افزود: فراکسیون امید نیز در ایجاد سرخوردگی و ناامیدی بین مردم کم از روحانی نگذاشت بنابراین خیلی از کسانی که سال 94 در انتخابات مجلس شرکت کردند و به تکرار می کنم آقای خاتمی لبیک گفتند، دیگر پای صندوق رای انتخابات سال 98 حاضر نمی شوند. 2 بار که سهل است حتی اگر آقای خاتمی 20 مرتبه هم بگوید تکرار می کنم آن اتفاق 94 نخواهد افتاد چون میزان سرخوردگی از فراکسیون امید مجلس اگر بیشتر از آقای روحانی نباشد کمتر نیست.

زیباکلام در پاسخ به این سئوال که شورای شهر و شهردار تهران نمی توانند با عملکرد خود ورق را به نفع جریان اصلاحات بگردانند؟ اظهار کرد: خیر، اوضاع اقتصادی کشور رو به بدتر شدن خواهد بود بنابراین فکر نمی کنم هیچ شانسی برای اصلاح طلبان وجود داشته باشد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۵ خرداد ۱۳۹۷یک هفته مهلت به اروپا برای نجات برجام!
۳ خرداد ۱۳۹۷تنها دستاورد برجام برای ملت ایران چه بود؟
۳ خرداد ۱۳۹۷آلمان: پکن و برلین از برجام حمایت می‌کنند
۲ خرداد ۱۳۹۷ناصری فعال اصلاح طلب: روحانی شبیه احمدی نژاد است / کمتر مشورت می‌پذیرد و اهل تغییر نیست
۲ خرداد ۱۳۹۷چرا آمریکا به دنبال بازگشت به شرایط سال ۲۰۰۳ است؟ 
۱ خرداد ۱۳۹۷سایه برجام بر دیدار پوتین و ماکرون در روسیه
۱ خرداد ۱۳۹۷وزیر خارجه آلمان با پمپئو درباره توافق هسته ای ایران دیدار می کند
۳۱ اردی‌بهشت ۱۳۹۷فاز جدید تلاش‌های اروپا برای نجات برجام؛ سه‌محور راهبرد ضد ایرانی آمریکا
۳۱ اردی‌بهشت ۱۳۹۷کلید حل مشکلات اقتصاد ایران کجاست؟ شقاقی شهری: نباید اقتصاد کشورمان را به اروپا گره بزنیم/آنچه از برجام انتظار می رفت به محقق نشد
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷اشتون: راه نجات برجام تعامل اقتصادی با ایران است
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷تضمین‌هایی که اروپا باید به ایران بدهد
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷تعهدات جدید مقابل وعده‌های نسیه اروپا

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۵۷۰۷۰۹:۰۵:۲۵ ۱۳۹۷/۲/۲۵
رایی که با گفتمان « بزن و برقص» و هیجانی جمع شود،خیلی زود هم هشتک « پشیمانم » را به دنبال خواهد داشت..
ناشناس۳۴۵۹۹۵۱۱:۱۳:۲۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
جالبیش اینه که همین آقا قبلا یک حرفهای دیگر می زد: 27 دی 94 صادق زیباکلام: « مردم و رسانه‌های آمریکایی به همین سادگی اجازه نمی‌دهند رئیس‌جمهور بعدی آمریکا برجام را تحت‌الشعاع قرار دهد.» 22 آبان 95 صادق زیباکلام: ترامپ بیشترین انعطاف را نسبت به برجام نشان خواهد داد. او نه‌تنها برجام را آتش نخواهد زد، بلکه پرونده برجام را در جایی امن در کاخ سفید قرار خواهد داد
ناشناس۳۴۵۷۱۹۰۹:۰۸:۲۰ ۱۳۹۷/۲/۲۵
برجام از اول هم منتفی بود..شماها سر مردم را کلاه گذاشتید...
ناشناس۳۴۵۹۳۰۱۰:۴۴:۰۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
دغدغه مدعیان اصلاح فقط قدرت و پست است نه مشکلات مردم
ناشناس۳۴۶۲۱۰۱۲:۳۲:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
تازه دارند شبیه اقتدارگرایان میشوند
ناشناس۳۴۶۷۶۸۱۷:۳۸:۴۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
بدون تردید، همچنانکه با چشم غیرمسلح هم قابل رویت است ایکاش 1) اینگونه نبود و رقابتها واقعا رنگ و بوی خدمت میگرفت. 2) عموم مردم به واقعیتهای ملموس توجه کرده و تحت تاثیر شایعات، جوسازیها و بمباران تبلیغاتی قرار نمیگرفتند.
ناشناس۳۴۵۷۲۲۰۹:۱۱:۱۲ ۱۳۹۷/۲/۲۵
اصلاح طلبان تمام دغدغه شان تحقق مطالبات شکم سیری اقشار سلبریتی و بازیگر و اقلیتی از زنان برای ورزشگاه بود .. توده مردم در محاسبات این ها جایی ندارن..
ناشناس۳۴۵۷۲۷۰۹:۱۲:۲۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
حرف های کاملا منطقی و حساب شده کلا اوضاع کشور ناامید کننده است
ناشناس۳۴۶۶۷۶۱۶:۳۲:۰۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
آره کشوری که شما چهار سال دیگه توش رای نمیارید البته با قول و تحلیل خودتون کلا نا امید کننده است
ناشناس۳۴۵۷۳۲۰۹:۱۴:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۲۵
این اقا قبلا در یکی از روزنامه های زنجیره ای ،مقاله ای نوشته بود با این مضمون که بله! دلواپسان عموما سواد بین الملل ندارند، مگر امریکا می تواند از برجام خارج شود؟!
ناشناس۳۴۵۷۳۳۰۹:۱۵:۰۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
ان شاالله همینطوری که میگی بشه، ما از دست بعضی بی عرضه ها راحت بشیم
ناشناس۳۴۵۷۵۹۰۹:۲۴:۴۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
سلام، از اونجایی که بسیاری از پیش‌بینی‌های دکتر زیبا کلام در سیاست خارجی، برعکس از آب درآمده‌اند، خدا را چه دیدید، شاید برجام هم باقی ماند.
رضا۳۴۵۷۶۵۰۹:۲۶:۵۸ ۱۳۹۷/۲/۲۵
ببخشید جناب زیبا کلام اصلاح طلبان و فراکسیون امید مگر قرار بود چه کنند و چه می توانستند بکنند که حالا نکرده اند؟شق القمر مربوط به زمان پیغمبر بوده و نه حال حاضر اتفاقا برخلاف نظر شما در انتخابات های آتی تغییر طلبان آرای بیشتری را کسب خواهند کرد چون اگر مردم از ایشان به طور کامل راضی نباشند هم برای جلوگیری از قدرت گرفتن جریان های افراطی رای سلبی خواهند داد.
ناشناس۳۴۵۷۶۶۰۹:۲۷:۱۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
شما دیگه چرا با این حالتون!!!؟؟؟
ناشناس۳۴۵۷۸۶۰۹:۳۶:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۵
اصلاح طلب ها و اصول گرایان هر دو جناح دستشون برای مردم رو شده!
هوشیار۳۴۵۸۹۰۱۰:۲۵:۱۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
در زمان طرفداری ، سفت و سخت از اصلاح طلب ها حماید می کنید در زمان شکست میگید اصلاح طلب و اصولگرا دستشون رو شده .
ناشناس۳۴۵۹۸۲۱۱:۰۶:۰۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
احسنت هوشیار این شگرد مدعیان اصلاحاته
ناشناس۳۴۶۴۰۲۱۳:۵۷:۳۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
اصلاح طلب ها هرچی باشند باز بهتر از اصولگرایان افراطی و تندرو که فقط ساز جنگیدن با تمام دنیا را کوک میکنند هستند
ناشناس۳۴۶۷۶۵۱۷:۳۶:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
شما علم غیب داری؟ شاید این بنده خدا اصلا تا حالا تو انتخابات شرکت نکرده باشه واقعا چجوری از روی این کامنت فکر کردین تمام افکار طرف مقابل رو فهمیدید؟ من نمیدونم این چه بلاییه که تو ایران فراگیر شده و همه فکر میکنن همه رو میشناسن و قضاوتش میکنن و یه عده هم لایک میزنن!!
سهیل روشنگر۳۴۵۷۹۳۰۹:۳۸:۴۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
هی اصولگرا و اصلاح طلب هیچ فرقیم نمی کنه. نئو اصولگرایی باید بیاد با این خصوصات: ۱. گسترش آزادی های اجتماعی و خصوصی سازی فرهنگی ۲. ایستادگی منطقی جلوی اروپا و آمریکا و پرهیز از شعارزدگی و تندروی اصولگرایان و پرهیز از وادادگی اصلاح طلبان به عنوان نمونه مذاکراتی با کشورهای منطقه و اروپا و آمریکا ولی از روی عزت و قدرت ۳. توجه به عدالت اجتماعی ۴. اقتصاد آزاد و توجه به تولید داخلی با روی کر آوردن نسل جدید مدیران که لایقند
ناشناس۳۴۶۰۲۷۱۱:۲۴:۳۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
1) در مورد آزادی های اجتماعی دیگه چی رو می خواهند گسترش دهند؟ فعلا همه چی که گسترش یافته. 2) اقتصاد آزاد و عدالت اجتماعی با هم سازگار نیستند. اتفاقا انقلاب و کشور با شروع بحث گمراه کننده اقتصاد آزاد دچار انحراف شد.
سرباز۳۴۶۳۷۲۱۳:۴۳:۵۰ ۱۳۹۷/۲/۲۵
عشقم قالیباف میاد همه چی رو درست میکنه چه بشود....
روشن۳۴۶۳۹۱۱۳:۵۳:۲۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
جناب روشنگر،لطفا یک جواب روشن به این سوال بده،که عزت و اقتدار یعنی چی؟ شما چطوری و با چه معیاری این دو موضوع را بررسی میکنی؟ و اگر نشد با عزت و اقتدار صحبت کنیم و به توافق نرسیدیم،اونوقت راهکارمون چی هست؟
بهروز۳۴۵۸۴۲۱۰:۰۰:۰۸ ۱۳۹۷/۲/۲۵
ریزش رای محدود به اصلاح طلبان نبوده, بخش مهمی از آنان که بشکل سنتی همیشه به اصولگرایان رای میدادند نیز در انتخابات آتی شرکت نخواهند کرد. به این ترتیب هیچ اهمیتی ندارد که چه کسی یا کسانی و با چه شعاری, اما با رای اقلیت ناچیزی از 85 میلیون ایرانی در انتخابات بعدی مجلس یا ریاست جمهوری " پیروز " شوند.
ناشناس۳۴۶۱۷۳۱۲:۱۷:۱۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
احسنت
ناشناس۳۴۵۸۴۷۱۰:۰۱:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۲۵
تحلیل درستی است با توجه به شرایط موجود ... آقای روحانی جریان اصلاحات رو کلا نابود کرد به همراه آقای خاتمی و طرفداران اصلاح طلبی رو سرخورده و نا امید
شهروند۳۴۵۸۶۴۱۰:۰۷:۰۹ ۱۳۹۷/۲/۲۵
بدون شک آقای " زیبا کلام " به واقعیت امر اشاره نمودند. نه حنای دولت تدبیر و امید و کلید و نه حنای اصولگران فاقد اصول و عمل نزد مردم دیگر رنگی ندارد، آزموده را آزمودن خطا است، خطاست !؟
محمد۳۴۵۸۷۰۱۰:۰۹:۵۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
رک گویی و واقع گرایی دکتر زیباکلام و بیان حقیقت چه در مورد جناح اصلاح طلب چه جناح اصولگرا قابل تقدیر است .
علی۳۴۵۸۷۷۱۰:۱۳:۴۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
خودکرده را تدبیر نیست اگرچه دولتش را دولت تدبیر بنامد تدبیری که جلوی دماغ خودش را هم نمی بیند چه تدبیری است اگر تدبیر درست میکردند راه سوء استفاده امریکا و 1+5 را در برجام میبستند و تن به خواسته های خفت بار و وعده های پوچ آنها نمی دادند و فحش و ناسزا نثار منتقدین و حتی رقبای انتخاباتی خود نمی کردند آنها فکر نمی کردند روزی دروغها و وعده های توخالیشان و اعتماد به روباههای مکار دوران آشکار شود و دستان خالیشان روگردد چرا فقط برای یکبار هم که شده به سخنان رهبری نظام اعتماد نکردند و دست بدامن ملت برای بازسازی اقتصاد کشور با بکارگیری نخبگان ملت نشدند چرا با مفاسد اقتصادی و قاچاق کالا و ارز دوربریها ی خود برخورد نمی کنند چرا دوتابعیتیهای جاسوس را از بدنه تصمیم سازی نظام اخراج نمی کنند و ...... اگر صداقت داشتند در این 5 سال میشد در بسیاری از موارد کشور را در مقابل تحریمهای ظالمانه امریکا واکسینه کرد
ناشناس۳۴۵۹۱۲۱۰:۳۸:۳۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
اعتدالیون مردم امیدوار به بهبود شرایط را تحویل گرفتند و انان را تبدیل به مردم بریده و نا امید از اصلاح و خسته از بازی جناح ها را تحویل اصولگرایان خواهند داد
نوید۳۴۵۹۱۳۱۰:۳۸:۴۹ ۱۳۹۷/۲/۲۵
اقای زیباکلام از شما که استاد علوم سیاسی هستید بعیده که در موارد سیاسی پیش رو اینقدر باقاطعیت سخن بگید مثل کیهان نشید که هر بار پیش بینی های قاطعانش غلط ازآب در میاد...
ناشناس۳۴۵۹۲۶۱۰:۴۲:۴۹ ۱۳۹۷/۲/۲۵
جناح اصول گرا ممکن است از عدم مشارکت در کوتاه مدت سود کند و خوشحال شوند اما در بلند نا امیدی مردم از مشارکت برای اصلاح بسیار خطرناک خواهد بود. بسیار عجیب است که برخی پیامدهای اجتماعی امنیتی عدم مشارکت را متوجه نمی شوند و روز به روز مردم را دلسرد از رای دادن می کنند
ناشناس۳۴۶۰۷۳۱۱:۳۷:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
این نکته هر چند ساده را بسیاری از سیاسیون درک نمی کنند،مردم عقد اخوت با کسی نخوانده اند...
ناشناس۳۴۶۲۷۶۱۳:۰۰:۵۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
اصولگرا رای کم و سنتی خود را همیشه دارند پس پیروز می‌شوند
ناشناس۳۴۶۴۹۱۱۴:۴۴:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۲۵
دقیقادرست فرمودید ممنونم
ناشناس۳۴۶۰۳۶۱۱:۲۷:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۵
استاد دو تا خبر بد را یهو به مردم بیچاره و از همه جا رونده و مونده نده!!!!! صادق زیباکلام: برجام به کل منتفی می شود/ نامزد اصولگرایان در انتخابات 1400 پیروز می‌شود
مشایخ۳۴۶۱۰۳۱۱:۴۶:۲۸ ۱۳۹۷/۲/۲۵
خود روحانی هم دوست داره یک اصولگرا (لاریجانی ) در برابر اصلاح طلب (جهانگیری) به پیروزی برسد.
dayani۳۴۶۲۶۷۱۲:۵۳:۴۵ ۱۳۹۷/۲/۲۵
انتخابات در ایران به معنی انتخاب کسی است که خطرکمتری دارد. خیال نمی کنم که مردم ایران این را نفهمیده باشند و به انتخاب کسی روی آورند که برایشان اخطر بیشتری داشته باشد. اگر چنین کنند ، انتخاب گر محاسبه گری نیستند. در ضمن در این دوران خیلی زود است که برای سه سال دیگر نسخه ای پاک و پاکیزه نوشت. هم دنیا و هم ایران آبستن حوادث بسیار و ناشناخته ای است که هرکدام میتواند وضعیت را بگونه ای غیرقابل پیش بینی تغییر دهد. البته می پذیریم که برجام به معنی آنچه که غربیها متعهد شدند تمام شده است ، اما هیچ کس نمی تواند قاطع بگوید که ایران چه می کند. بازگشت به گذشته که هیچ ثمری برای ایران ندارد وفقط سرمایه هایمان را به کالایی تبدیل می کنیم که خریدارو کاربردی ندارد. زمستان است و نا امیدی متکی به واقعیات
ناشناس۳۴۶۳۴۵۱۳:۳۵:۲۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
انشالله اجازه باز گشت تندروهای اصولگرا را نخواهیم داد
ناشناس۳۴۶۴۰۷۱۴:۰۰:۳۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
تاریخ نشان خواهد داد که هم اصولگرایان و هم اصلاح طلبها چه بلایی سر این مملکت آوردند و چه خسارتهایی به ملت زدند
هادی۳۴۶۶۴۱۱۶:۰۵:۳۶ ۱۳۹۷/۲/۲۵
از یک طرف میگه مردم در انتخابات شرکت نمی کنند بعد میگه بیست میلیون نفر شرکت می کنند !
ناشناس۳۴۶۷۴۵۱۷:۱۷:۰۰ ۱۳۹۷/۲/۲۵
و یک سوال خیلی مهم: آیا رییس جمهور اصولگرا از پس تحریم‌ها بر می‌آید؟مشکلات را حل می کند؟ واقعیت چیز دیگری است که آقای زیباکلام از گفتنش خودداری کرده
بچه ی شوش۳۴۷۰۸۶۲۲:۱۷:۲۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
مجلس آینده، شوراهای کلانشهرها و ریاست جمهوری آینده کاملا در اختیار اصولگرایان خواهد بود. این چیزی است که مطلوب اصلاح طلبان نیست ولی طیف با نفوذ اصولگرای دولت روحانی مثل آقایان واعظی، نوبخت و حتی خود آقای روحانی بدشان نمی آید که چنین امری تحقق یابد.

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بامیلوسفرستان

پربحث‌های امروز

 1. ورزش پاها و تاثیر بر سلامت سیستم عصبی

 2. محمد صلاح به جام‌جهانی می‌رسد؟

 3. آپشن‌های قرارداد شفر لو رفت

 4. محمد بن سلمان کجاست/ درگیری های کاخ الخزامی و سناریوهایی که درباره ولیعهد عربستان مطرح می شود

 5. خانواده‌های اروپایی پول خود را صرف چه کاری می‌کنند؟

 6. امضای رئیس جمهور پای افزایش حقوق + فیلم

 7. واردکنندگان خودرو یک‌شبه میلیاردر می‌شوند!

 8. اظهارات عجیب رونالدو درباره جدایی احتمالی‌اش از رئال مادرید+واکنش زیدان

 9. صادرات به عراق امسال چقدر می‌شود؟

 10. شمخانی: تسلیم یاوه‌گویی‌های آمریکا نمی‌شویم/ تا دولت دمشق بخواهد در سوریه می‌مانیم

 11. برخی مسئولان به توان داخلی بی‌توجه هستند/ سود واردات ۲۰۰ درصد و سود تولید ۵ تا ۲۰ درصد 

 12. وقتی اصغر فرهادی خواننده بود!  

 13. محک جدی شاگردان کی‌روش قبل از جام جهانی/ یک بازی مهم اما بدون حساسیت! 

 14. عکس یادگاری رئالی‌های تیم ملی فوتبال ایران پس از قهرمانی شاگردان زیدان 

 15. جیمی جامپ رونالدو را در گلزنی ناکام گذاشت!  

 16. تجربه تلخ رونالدو این بار برای صلاح رخ داد+عکس 

 17. حمید گودرزی به بازیگران ستایش ۳ پیوست

 18. پرعنوان‌ترین باشگاه های لیگ قهرمانان اروپا/رئال در صدر+عکس 

 19. ۵۰ سلبریتی که براثر «آوردوز» مردند 

 20. جام قهرمانی لیگ قهرمانان بر فراز دستان راموس و کهکشانی‌ها

 21. آمار میلیونی کاربران اینستاگرام در جهان 

 22. سوپرگل گرت بیل به لیورپول؛ باز هم قیچی برگردان

 23. مادریدی‌ها قهرمان دیدار تراژیک، دراماتیک و پر التهاب فینال مقابل لیورپول /سومین قهرمانی پیایی رئال با زیزو 

 24. خواب خرگوشی سامانه ۱۲۴ و مردمی که قربانی گرانفروشی می‌شوند+تصاویر

 25. اعلام محل بازی تدارکاتی ایران و لیتوانی در روسیه

پربحث‌های دیروز

 1. ناصر ملک مطیعی درگذشت

 2. نظر شما در مورد صحبت‌های نوبخت چیست؟/ سال ۹۶ فقط ۷ هزار بیکار داشتیم

 3. یک هفته مهلت به اروپا برای نجات برجام!

 4. ناتوانی‌های دشمن برای مواجهه نظامی با ایران

 5. تجاوز ۳ کارگر به کودک ۷ ساله

 6.  آیا F-35 اسرائیلی در آسمان ایران پرواز کرده است؟ 

 7. سرگرم مذاکره با اروپا نشویم؛ مشکلات اقتصادی را حل کنیم/ تحریم‌ها 20 درصد نقش دارد/برخی در مسئولیت‌ها نفوذ دارند و مانع حل مشکلات می‌شوند

 8. هزار وعده خوبان یکی وفا نکند/ بررسی وعده‌‌های اقتصادی روحانی در انتخابات

 9. جبرائیلی: استانداردهای FATF برای افزایش دقت تسلیحات مالی آمریکا است

 10. افزایش ۲۰ درصدی حداقل حقوق کارمندان دولت نهایی شد + سند

 11. ادامه اعتراضات نیروهای اخراجی شهرداری + عکس

 12. وزیر بهداشت: دولت و نظام به فکر رفع مشکلات مردم‌اند

 13. ذوالنور: آتش زدن برجام و پرچم آمریکا در مجلس، قدرت چانه زنی دولت را بالا می برد

 14. واکنش بازیگران به درگذشت ناصر ملک‌مطیعی + تصاویر

 15. ماجرای افتتاح استخر با کت و شلوار

 16. قاتل ندا محاکمه شد + عکس

 17. دلایل ایجاد رکود در بازار مسکن/ تاثیر افزایش نرخ ارز بر بالا رفتن قیمت‌ها

 18. خداحافظی با رنو؟

 19. سی و سه پل در حصار نرده ها  

 20. لاریجانی: دولت خود را از "تلگرام بازی" فارغ کند

 21. بازخوانی تجربیات درس آموز برجامی

 22. آقازاده‌هایی که با یک تماس پدرشان وام میلیاردی می‌گیرند

 23. نرخ رسمی دلار اعلام شد/ ۴۲۱۱ تومان + جدول

 24. کریمی قدوسی: وزارت اطلاعات اسامی دوتابعیتی را ندهد، مرتکب جرم شده/ نهاد ریاست‌ جمهوری اسامی دوتابعیتی‌هایش را نداد

 25. جزئیاتی جدید از تخلف در واردات بیش از ۱۳ هزار خودرو

پربحث‌های هفته

 1. ناصر ملک مطیعی درگذشت

 2. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 3. روحانی: کشور با برجام یا بدون برجام به‌خوبی اداره خواهد شد/ تحریم‌ها و فشارها تاثیری ندارند

 4. نظر شما در مورد صحبت‌های نوبخت چیست؟/ سال ۹۶ فقط ۷ هزار بیکار داشتیم

 5. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 6. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 7. توکلی: آقای روحانی در یک اشتباه تاریخی همه مسائل کشور را به برجام وصل کرد؛ حتی آب آشامیدنی را/ الان زمان تسویه حساب سیاسی نیست/ دولت در مذاکره با اروپایی ها دچار تکرار خطا نشود

 8. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 9. «سیدمصطفی موسوی» مجری صدا وسیما درگذشت

 10. استراتژی جدید آمریکا در برابر ایران باسخنان تکراری و 12 درخواست کهنه پاپمئو

 11. عقب‌نشینی دوباره اروپا مقابل آمریکا/ تضمینی که وجود ندارد

 12. محمدجواد لاریجانی: برجام مرده است/ اروپا نه توان و نه خواست دارد/ مقابل آمریکا باید پاتک بزنیم/ ژانر مدیریت برجامی دیگر کار نمی‌کند و باید عوض شود

 13. پاسخ مدیرعامل پیام‌رسان سروش به سوالات فنی مخاطبان الف

 14. یک هفته مهلت به اروپا برای نجات برجام!

 15. روحانی: ملت ایران از تهدیدات توخالی نمی‌هراسد و بسیار بزرگتر از افراطیون واشنگتن است/آیا ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه‌ها تبلیغ به نفع اسلام است؟

 16. ناتوانی‌های دشمن برای مواجهه نظامی با ایران

 17. آمریکا دنبال شکاف بین مردم و مسئولین است/دولتمردان با برنامه ریزی صحیح شرایط اقتصادی مردم را بهبود بخشند/ هرگونه حرکت آمریکا با پاسخ جدی ایران روبرو می‌شود

 18. چنین امام جمعه‌ای می‌خواهیم

 19. ولیعهد زنده است؟/ تماس تلفنی ماکرون با بن‌سلمان

 20. اهداف پنهانی آمریکا از بیان 12 شرط جدید برای ایران

 21. افت شدید کاربران تلگرام با فیلتر آن در روسیه و ایران/ افزایش مخاطبان پیام‌رسان‌های داخلی + اسناد

 22. تجاوز ۳ کارگر به کودک ۷ ساله

 23. ظریف: گرفتن ضمانت از اروپایی‌ها ناممکن نیست/ تصمیم‌گیری نهایی در تهران است

 24. چرا قیمت مسکن افزایش یافت؟/ دولت برنامه‌ای برای بخش مسکن ندارد/مسکن اجتماعی حتی روی کاغذ هم نیامد

 25. باهنر: به طرز عجیبی همه سیاه‌نمایی می‌کنند/ تیم مذاکره هسته ای مورد تایید نظام است

پربحث‌های دیروز

 1. یک هفته مهلت به اروپا برای نجات برجام!

 2. ناتوانی‌های دشمن برای مواجهه نظامی با ایران

 3.  آیا F-35 اسرائیلی در آسمان ایران پرواز کرده است؟ 

 4. ذوالنور: آتش زدن برجام و پرچم آمریکا در مجلس، قدرت چانه زنی دولت را بالا می برد

 5. لاریجانی: دولت خود را از "تلگرام بازی" فارغ کند

 6. بازخوانی تجربیات درس آموز برجامی

 7. کریمی قدوسی: وزارت اطلاعات اسامی دوتابعیتی را ندهد، مرتکب جرم شده/ نهاد ریاست‌ جمهوری اسامی دوتابعیتی‌هایش را نداد

 8. رئیسی:آستان قدس به هر قیمتی به دنبال منافع اقتصادی نیست

 9. جزئیاتی از درگیری شدید در کنگره دیشب اعتماد ملی + فیلم

 10. نقوی‌حسینی: تجربه تلخ برجام مانع مذاکره مجدد با آمریکاست

 11. سوغاتی یک نفوذی در تیم مذاکره کننده برجام

 12. علم‌الهدی: بیانات قاطعانه رهبری واکنش منفعلانه آمریکا را در پی داشت

 13. روحانی: آرامش اقتصادی و یاری اقشار ضعیف از اهداف دولت است/ورود روحانیت به جناح بندی های سیاسی، اشتباه و بی نتیجه است/ آمریکایی ها فشار می آورند اما اروپا می گوید برجام را انتخاب می کنیم

 14. استاد هتاک دانشگاه آزاد زاهدان اخراج شد

 15. توصیه طالب‌زاده درباره حکم تعجب‌برانگیز دادگاه نیویورک علیه ایران

 16. پشت پرده دعوای دیروز اصلاح طلبان/ شائبه سوءقصد به جان ‌الله‌کرم/ صحبت های جالب عارف درباره روحانی و اصولگرایان/ دعوت از اصلاح طلبان شاخص برای مراسم افطاری رهبری

 17. اطلاع‌نگاشت از ۶ تجربه درباره رفتار نسبت به آمریکا و برجام

 18. واکنش ظریف به ویدئویی در مورد واکنش به اقدامات خصمانه اخیر آمریکا

 19. واکنش وزارت کشور به درگیری‌ در کنگره اعتمادملی

 20. روحانی: همکاری سه قوه می‌تواند امید مردم را به آینده افزایش دهد

 21. واکنش قاسمی به اظهارات پمپئو: او از تحولات جهانی بسیار دور است

 22. ظریف: نمی‌دانیم اروپا چه چیزی ارائه می‌دهد/ مذاکرات تا امروز نه سیاه بوده نه سفید

 23. سخنگوی سازمان انرژی اتمی: خودمان را برای بدترین شرایط آماده کرده‌ایم

 24. برگزاری نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه

 25. اعلام جرم علیه حسن شمشادی/ علت: تشویش اذهان عمومی

پربحث‌های هفته

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. روحانی: کشور با برجام یا بدون برجام به‌خوبی اداره خواهد شد/ تحریم‌ها و فشارها تاثیری ندارند

 3. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 4. توکلی: آقای روحانی در یک اشتباه تاریخی همه مسائل کشور را به برجام وصل کرد؛ حتی آب آشامیدنی را/ الان زمان تسویه حساب سیاسی نیست/ دولت در مذاکره با اروپایی ها دچار تکرار خطا نشود

 5. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 6. محمدجواد لاریجانی: برجام مرده است/ اروپا نه توان و نه خواست دارد/ مقابل آمریکا باید پاتک بزنیم/ ژانر مدیریت برجامی دیگر کار نمی‌کند و باید عوض شود

 7. یک هفته مهلت به اروپا برای نجات برجام!

 8. روحانی: ملت ایران از تهدیدات توخالی نمی‌هراسد و بسیار بزرگتر از افراطیون واشنگتن است/آیا ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه‌ها تبلیغ به نفع اسلام است؟

 9. ناتوانی‌های دشمن برای مواجهه نظامی با ایران

 10. آمریکا دنبال شکاف بین مردم و مسئولین است/دولتمردان با برنامه ریزی صحیح شرایط اقتصادی مردم را بهبود بخشند/ هرگونه حرکت آمریکا با پاسخ جدی ایران روبرو می‌شود

 11. چنین امام جمعه‌ای می‌خواهیم

 12. ظریف: گرفتن ضمانت از اروپایی‌ها ناممکن نیست/ تصمیم‌گیری نهایی در تهران است

 13. باهنر: به طرز عجیبی همه سیاه‌نمایی می‌کنند/ تیم مذاکره هسته ای مورد تایید نظام است

 14.  آیا F-35 اسرائیلی در آسمان ایران پرواز کرده است؟ 

 15. تخلف میلیاردی یکی از وزرای سابق دولت اصلاحات و رئیس فعلی یکی از دانشگاههای مهم تهران

 16. ظریف: ایران در توافق هسته‌ای پیروز شد/ برجام در حال مرگ است

 17. دغدغه پاستیلی مطهری/ روایت روزنامه اصلاح طلب از اقتدار نحوه پوشش و پیرایش محاسن رئیس جمهور/ احتمال ریزش آرای لاریجانی در انتخابات هیات رئیسه/سالگرد انتخابات 96 و یادی از رقبای دیروز

 18. روحانی: اگر ملتی ثروتمند و پرجمعیت اما در برابر یک ابرقدرت ذلیل باشیم به جایی نخواهیم رسید

 19. رهبر انقلاب: اروپا تعلل کند حق ایران برای آغاز فعالیت هسته‌ای محفوظ است/ وضع اقتصادی کشور تعریفی ندارد/ستاد مقابله با شرارت دشمن در مرکز اقتصادی دولت تشکیل شود

 20. روحانی: دولت جدید آمریکا، این کشور را به 15 سال پیش برگرداند/ اینکه وزیر خارجه آمریکا برای ایران و دیگر کشورها تعیین تکلیف کند، به هیچ وجه پذیرفتنی نیست

 21. پوپولیست تلگرامی

 22. موضع گیری رئیسی درباره اخم آمریکا و اروپا/ توصیه توکلی به روحانی/ماجرای سرقت اسناد ایران/ تلاش فراکسیون امید برای بلند کردن عارف از روی صندلی/ تکذیب طرح عدم کفایت رئیس جمهور

 23. کیهان: آقای مطهری! پاستیل شیبا مهم است یا برعکس شدن وعده‌های برجام؟

 24. واکنش کوهکن در مورد تجارت پسرش در آمریکا

 25. تصویری جعلی که این روزها به امام منتسب می‌کنند + سند

آخرین عناوین