رضیان به الف خبر داد؛ چرا خودرو گران شد؟/ ورود مجلس برای ساماندهی بازار خودرو با هدف کاهش تعرفه واردات و رقابتی کردن

گروه اقتصادی الف،   3970225027 ۳۴ نظر، ۱ در صف انتشار و ۲۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
چرا خودرو گران شد؟/ ورود مجلس برای ساماندهی بازار خودرو با هدف کاهش تعرفه واردات و رقابتی کردن

دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه طرح ساماندهی بازار خودرو در دستور کار این کمیسیون قرار دارد، گفت: هدف این طرح کاهش تعرفه واردات، رقابتی کردن خودروهای داخل و افزایش کیفیت خودروهاست.

عبداله رضیان نماینده قائمشهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف، با بیان اینکه اخیرا تعرفه واردات خودرو افزایش یافت، افزود: افزایش تعرفه واردات، به افزایش قیمت خودرو منتهی شد که شاهد افزایش قیمت خودروهای داخلی و خارجی در بازار بودیم.

وی افزود: از طرف دیگر افزایش قیمت ارز هم بر قیمت خودرو تاثیر گذاشت و باعث افزایش قیمت ها شد.

دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: در همین راستا مجلس ورود کرده و طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو تهیه و ارائه شد که دارای ۱۲ ماده است.

رضیان گفت: بر اساس این طرح، تعرفه واردات خودرو کاهش می یابد و تعرفه ها برای خودروهای مختلف پلکانی خواهد شد.

وی افزود: بعنوان مثال خودروهای هیبردی که بنزین کمی مصرف و با برق کار می کنند، از پرداخت تعرف معاف می شوند.

دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به میزان افزایش تعرفه خودروها گفت: تعرفه خودروهای هیبردی پنچ درصد بود که به یکباره به 25 درصد افزایش یافت. همچنین تعرفه خودروهای دیگر از 50 تا 70 درصد به یکباره به 90 درصد افزایش یافت.

رضیان با بیان اینکه ما به دنبال این هستیم تا واردات به گونه‌ای باشد که رقابت در بازار خودرو بوجود آید و خودروهای داخلی توان رقابت داشته باشند، افزود: باید خودروهایی وارد شوند که هم کیفیت خوب داشته و هم قیمت مناسب و متوسط داشته باشند تا تولید کنندگان داخلی توان رقابت پیدا کنند.

وی افزود: ما می خواهیم با ایجاد توان رقابت، کفیت خودروهای داخلی را افزایش دهیم.

دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار امیدواری کرد تا با نهایی شدن این طرح در مجلس شاهد کاهش تعرفه ها و قیمت خودروها باشیم.

 

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۳۱ اردی‌بهشت ۱۳۹۷مجلس به افزایش قیمت خودرو چراغ سبز نشان داد
۳۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷ترافیک طرح‌های فوریت‌دار در نوبت صحن مجلس/ مطهری: طرح‌ها به نوبت مطرح می‌شود
۳۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷افزایش 30 تا 50 درصدی حقوق کارمندان برخی دستگاه‌های اجرایی طی 5 سال
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷چراغ سبز به گرانی خودرو + جدول
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷۱۵ طرح ۲ فوریتی در نوبت طرح در صحن مجلس/ طرح الزام دولت به اجرای قانون اقدام متناسب و متقابل در دستان هیئت رئیسه
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷قیمت روز خودروهای داخلی و خارجی در بازار
۲۷ اردی‌بهشت ۱۳۹۷آخرین وضعیت سوال از رئیس جمهور/ نمایندگان معرفی شده از سوی رئیس جمهور ارتباطی با محور سوالات ندارند
۲۷ اردی‌بهشت ۱۳۹۷گزارش برجامی ظریف به نمایندگان/ 9 وزیر در صحن و کمیسیونهای تخصصی مجلس/ پاسخگویی به 44 سوال بیش از 112 نماینده
۲۷ اردی‌بهشت ۱۳۹۷آئین‌نامه انتقال پایتخت از تهران تدوین شد
۲۶ اردی‌بهشت ۱۳۹۷صحن علنی مجلس شورای اسلامی  
۲۶ اردی‌بهشت ۱۳۹۷با ۵ میلیون هم می‌توان خودرو خرید؟
۲۶ اردی‌بهشت ۱۳۹۷محمود صادقی در نامه‌ای به توکلی: امید است مجلس بتواند طرح جدیدی برای انتشار شفاف و علنی دادگاههای محاکمه مفسدان اقتصادی تدوین کند

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۵۵۶۰۰۷:۴۰:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۲۵
امثال قاضی پورها نمیزارن تصویب بشه. جالبه که روزی که دو فوریت این طرح به رای گذاشته شد، این آقا عملا در مخالفت با این طرح و حمایت از خودروسازهای داخلی داشت خودش رو میکشت ولی همین ایشون دیروز داشت بر ضد خودروسازهای داخلی و احتکار حدود 90 هزار خودرو توسط اونها داد و بیداد میکرد! کسی میدونه ایشون و ایشونها فازشون چیه؟!!!
ناشناس۳۴۷۱۹۷۲۳:۴۷:۰۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
بستگی داره به جهت وزش باد....باید از هواشناسی استعلام کرد.
ناشناس۳۴۵۵۶۶۰۷:۴۸:۱۵ ۱۳۹۷/۲/۲۵
چرا در کشور ما همه چیز با همه جای دنیا متفاوت است؟ یکی از بهترین راهها برای تامین خودرو با کیفیت که بسیاری از کشورهای دنیا ان را انجام می دهند واردات خودروهای دست دو ولی با عمر حداکثر 5 سال و با کیلومتر زیر 70 هزار تاست. ماشینهای امروز دنیا به راحتی تا 400 هزار کیلومتر می توانند بدون هزینه سنگین بروند ولی این ماشینهای دست دوم تا یک پنجم ماشینهای نو قیمت دارد و ماشینهایی دست دومی مانند کامری و کرولا و .... به مراتب از ماشینهای مثلا ساخت داخل مانند پراید از همه نظر حتی محیط زیست ارجحیت دارد. یکی از کشورهایی که بالاترین میزان واردات ماشین دست دوم را دارد روسیه است و در حالیکه به خاطر تحریم و سقوط قیمت نفت میزان فروش ماشین نو در روسیه از 3.5 میلیون به 1.5 میلیون کاهش یافت ولی با واردات 3.5 میلیون ماشینهای زیر 5 سال از اروپا مشکل کاهش دارمد خود برای واردات ماشین نو را حل کرد. ماشینهای دست دوم در امریکا و اروپا با یک سوم تا یک پنجم قیمت ماشین نو برای سالها کار میکند و بسیاری از مردم امریکا و اروپا خرید ماشین دست دوم زیر 5 سال را به خرید ماشین نو ترجیح می دهند چون از هر نظر به صرفه است.
ناشناس۳۴۵۵۹۰۰۸:۱۱:۲۶ ۱۳۹۷/۲/۲۵
پس کی ؟ بزک نمیر بهار میاد!!!!!!!!!!! از دو ماه قبل عید طرحتون رفته که بیاد ولی کی خدا میدونه؟!!!!!!!!!!!!
ناشناس۳۴۵۹۵۱۱۰:۵۱:۲۶ ۱۳۹۷/۲/۲۵
ایشون که مخاف همون طرح هستن برادر. اصلا ایشون معلوم نیست کدوم وری هستن!!!
ناشناس۳۴۶۳۴۴۱۳:۳۵:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۵
برو از اونایی سوال کن که 6000 دستگاه با تعرفه قبلی وارد کردن بی مالیات بعد فردا ببین کیا ازشون دفاع می کنن!! الان 6 ماهه با تعرفه بالا ماشین فروختن ! بی حساب و کتاب با تعرفه کم خریدن با بالا یی فروختن!!
ناشناس۳۴۵۶۰۰۰۸:۱۴:۰۵ ۱۳۹۷/۲/۲۵
فقط حرف می زنید. دائم می گید بازار باید رقابتی بشه ولی فقط فشار رو بر روی مردم افزایش می دید.
سعید۳۴۵۶۰۶۰۸:۱۸:۱۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
اینا چه نماینده هایی هستن که نمیدونن دلیلش افزایش قیمت دلاره؟
ناشناس۳۴۵۶۴۵۰۸:۳۸:۴۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
فقط مجلس می تواند حق ملت را از خودروسازان بگیرد
ناشناس۳۴۵۶۶۴۰۸:۴۷:۲۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
آبی از شما ها گرم نمیشه بعد این تحقیق و تفحص شما بدتر گران نشود همگی صلوات ما را به خیر تو امیدی نیست.لطفا شر مرسان
ناشناس۳۴۵۶۷۷۰۸:۵۲:۵۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
""رضیان با بیان اینکه ما به دنبال این هستیم تا واردات به گونه‌ای باشد که رقابت در بازار خودرو بوجود آید"" خودرو سازا بیشتر سر قیمت خودرو هاشون رقابت دارن.هی تعرفه میره بالا اینام با خیال راحت قیمت خودرو های خودشونو میبرن بالا
رضا۳۴۵۷۴۱۰۹:۱۹:۱۲ ۱۳۹۷/۲/۲۵
وقتی طرح هایی مثل این را می بینم که توسط افراد طلب مطرح می شوند نمی دانم باید به حال مملکت خندید یا گریست.برادر من در این شرایط تحریم فکر و ذکر دولت اطمینان از تامین ارز مورد نیاز دارو و غذای مردم است و مشغول برنامه ریزی برای حالت های تحریمی مختلف هستند حال در این شرایط یک بابایی دنبال یا تظاهر به دنبال کردن کاهش تعرفه واردات خودرو است و البته کاری هم به منبع تامین ارز آن ندارد. به نظر شما مشگل از کجاست؟
ناشناس۳۴۵۷۶۱۰۹:۲۵:۲۵ ۱۳۹۷/۲/۲۵
تعرفه واردات رو عادلانه کنید تا این خودرو سازها حساب بیاد دستشون خدا وکیل چرا اینقدر بی عدالتی
پیما۳۴۵۹۹۸۱۱:۱۳:۵۸ ۱۳۹۷/۲/۲۵
دلار رو به قدری گرون کردن که حتی تعرفه 0 هم بشه خواب ماشین خارجی رو باید ببینی. یا حقوق نجومی بگیری و بر خلاف همه دنیا میلیاردی پول بدی واسه ماشین خارجی که هر خارجی بشنوه واسه ماشین انقدر پول دادی بهت بخنده.
ناشناس۳۴۵۷۹۲۰۹:۳۸:۰۹ ۱۳۹۷/۲/۲۵
حرکتهای از سمت دولت صورت میگیره که بدون مطالعه است بدون در نطر گرفتن تبعات آن در سطح جامعه و متاسفانه مجلس اجازه میدهد این طرحها عملی شود و بعد میخواهند وارد عمل شوند که باید عرض کنم خیلی دیر شده.
ناشناس۳۴۵۹۹۴۱۱:۱۳:۱۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
اگر دقت می کردید متوجه می شدید که وزیر صنعت قبلی یک نامه دریافت کردند و در اطاعت از آن ثبت سفارش متوقف شد، تعرفه بالا رفت، بماند که کلی فساد و رانت و آشفتگی بازار نیز این وسط پیش آمد!
ناشناس۳۴۵۸۱۰۰۹:۴۶:۳۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
فردا با ماشین های مجانی= طرح میره بایگانی
ناشناس۳۴۵۹۵۴۱۰:۵۱:۵۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
دقیقا اگر نماینده ها وجدان خود را قاضی می کردند و هدایای خودراسازان را نمی پذیرفتند.....
ناشناس۳۴۵۸۱۵۰۹:۴۸:۳۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
دولت محترم مگر نمی فرماید تورم یک رقمی است و ثابت است پس چرا کالاها بی حساب و کتاب گران می شوند؟
ناشناس۳۴۵۸۶۹۱۰:۰۹:۵۲ ۱۳۹۷/۲/۲۵
لطفا هیچ کاری نکنید اینطوری بهتره . وقتی اسم ساماندهی میاد تن و بدن آدم به لرزه میوفته و معنیش اینه که گرانفروشی را قانونی تر خواهند نمود . این قبای "رقابتی کردن خودروهای داخل و افزایش کیفیت خودروها " خیلی وقته نخ نما شده . از طلا گشتن پشیمان گشته ایم مرحمت فرموده ما را مس کنید
ناشناس۳۴۵۹۱۱۱۰:۳۶:۵۳ ۱۳۹۷/۲/۲۵
مجلس ورود کرد. پس منتظر گرانی خودرو بطور یقین هستیم.
ناشناس۳۴۵۹۶۵۱۰:۵۷:۴۲ ۱۳۹۷/۲/۲۵
قیمت خودرو هیبریدی مثل پریوس زمانی که تعرفه به 45 درصد رسید حدود 200 میلیون شد و الان هم که وزارت صنعت تعرفه خودروهای هیبریدی را به 25 درصد کاهش داده هنوز شاهد هستیم که قیمت خودروهای هیبریدی مانند پریوس هنوز کاهش نیافته است و مردم را مسخره خودشان کردند. از مجلس محترم انتظار می رود به شدت کاهش تعرفه ها را تا کاهش واقعی قیمت خودروها در بازار دنبال کنند و صرفا به صورت صوری یک چنین طرحی را مصوب نکنند.
ناشناس۳۴۶۱۲۱۱۱:۵۶:۰۲ ۱۳۹۷/۲/۲۵
در ایران هر کس بخواهد قیمت هر چیز را افزایش می دهد و هیچ کس هم نیست که پیگیری و بازخواست کند!!!
ناشناس۳۴۶۳۰۲۱۳:۱۰:۰۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
مجلس مگر برای گرانی ارز وارد نشد چی شد منتفی شد
ناشناس۳۴۶۳۶۹۱۳:۴۲:۳۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
مگه قرار نبود بلا دلار خیالی 4200 تومنی چیزی گران نشود! علی برکت الله
عباس۳۴۶۴۲۵۱۴:۱۱:۰۶ ۱۳۹۷/۲/۲۵
آقا ترو خدا طرح .لایحه .ویا قانون رو بی خیال شید.اصلا شما ول کنید همه چی درست میشه.جان بچه هاتون ما رو ول کنید.از شما مسئولین تا چیزی بیرون میاد برای رفاه ویا هر کلامی که یه ذره نفعی برای مردم باشه.دقیقا عکسش انجام میشه.فرقی هم باهم ندارید.چه ازدولت باشید ویا ازمجلس.خروجی کارتون یکیه.اونم یه باراضافی دیگه رو شونه مردم.
ناشناس۳۴۶۴۳۱۱۴:۱۳:۱۴ ۱۳۹۷/۲/۲۵
وقتی میبینم تیتر زده میشه که مثلا مجلس ورود کرد به فلان مسئله از خودم میپرسم یعنی چی ورود کرد شاید منظور اینه که نمایندگان وارد مجلس شدند یا خود ساختمان مجلس به جایی وارد شد یا مثلا مجلس با نمایندگانش وارد جایی شدند خلاصه هر چه هس ما نفهمیدیم این ورود مجلس مثلا جهت قیمت خودرو به چه معناست شایدم مفهومش اینه که مجلس رفت به استراحت چون هیچ اثری از عمل مجلس در فلان موضوع نخواهیم دید
ناشناس۳۴۶۵۸۳۱۵:۳۸:۱۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
خواهش می کنم هیچ کاری انجام ندهید ، این سازماندهی ها بیشتر شبیه توهینبه مردم است ، چند روز قبل در پارکینگ یک نمایندگی بزرگ سایپا ، یک کارگر چینی با لباس فرم سایپا را دیدم که مسئول جا بجا کردن اتومبیل چینی ساخت وطن بود ، به یاد خاطره ناراحت کننده دیگری افتادم که کارگر چینی در حال نصب پله برقی یکی از ایستگاههای مترو بود ،
شهرام۳۴۶۸۸۲۱۹:۱۰:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲۵
سازمان حمایت از مصرف کننده نمادی از دست بردن دولت در جیب مردم.
ناشناس۳۴۷۱۸۵۲۳:۳۴:۵۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
متاسفانه توی این مملکت نماینده خریدن برای خودروسازهای داخلی کاری ندارد و سخت نیست محال است بتوانند در مقابل یکه تازی خودروهای بی کیفیت بایستند
مسعود۳۴۷۴۲۶۰۹:۰۰:۳۲ ۱۳۹۷/۲/۲۶
خودروی پژو 2008 با قیمت 100 م که چندین ماه است ثبت نام ندارد را نمایندگی های ایران خودرو آزاد به قیمت 155 م می فروشند. حودروی مزدا 3 که قیمت نمایندگی اش نزدیک به 140 م است بالای 170 م در نمایندگی ها به فروش میرسد. اکثر نمایشگاه های اتوموبیل، اتوموبیلهای خود را در پارکینگهای خانه ها و یا زیر نمایشگاه شان مخفی کرده اند که گرانتر بفروشند. سراتو 100 م به 120 م و بیشتر افزایش قیمت داده و هیچکس هم پاسخگو نیست. به نظر من خودروسازان خارجی از همه منصف ترند که قیمت خود را در سایتشان زده اند و فقط در صورت نوسان شدید قیمت ارز و یا افزایش تعرفه گمرکی آنها را تغییر نمی دهند. راه کاهش قیمت خورو: 1- کاهش تعرفه گمرکی ورود خودروی خارجی 2- قیمت گذاری برای کلیه خودروی های تولید خودروی داخلی و نظارت دقیق بر آن 3- نخریدن خودرو توسط افرادی که نیاز ندارند (شنیده شده برخی در این گیر و داد چند خورو خریده و در پارکیگ خانه شان گذاشته اند تا به اصطلاح قیمت آن شیرین شود). 4- نظارت به تعداد تولید خودروی های داخلی و پرداخت دلار 4200 تومانی به خورو سازان بر اساس تعداد عرضه خودرو 5- نگاه نکردن دولت به جیب مردم به عنوان منبعی برای جبران کمبودهای مالی دولت.
ناشناس۳۴۷۴۴۷۰۹:۱۶:۰۲ ۱۳۹۷/۲/۲۶
این‌اقایون‌مسئول از پس گرانی قیمت برگج نمی تونن بر بیان چطوری می خوان قیمت خودرو و تعدیل کنند یا به اصطلاح خودشون‌مدیریت کنند؟؟
ناشناس۳۴۷۸۰۴۱۲:۳۲:۲۱ ۱۳۹۷/۲/۲۶
اگر بازار خودرو رقابتی شود و یا ماشین های دست دوم و حتی دهم وارد کشور شود و کسی به خودرو (لگن) های داخلی نگاه هم نکند، ان وقت جاده-خیابان های ورودی تمام شهرهای کشور که پر از تعویض کار و خرابکار هستند و اتفاقا از روز اول تحویل گرفتن ماشین صفر جلو مغازه اینها باید قربان و صدقه بری از کجاااااااااااااااا نان بخورند و دولت از کییییییییی عوارض و مالیات بگیره؟؟؟؟؟؟ اصلا تو این مملکت لذت و راحتی و آسایش مال تعدادی نورچشمی است و بقیه باید همچنان زجر بکشند و اگر کسی هم گفت حقوق بشرت ما را کشته به آقایون بر بخوره.
ناشناس۳۴۸۵۹۲۲۲:۴۹:۳۵ ۱۳۹۷/۲/۲۶
کاش می شد خودرو راهم قاچاقی خرید هرچی را نشه قاچاقی آورد همان موجب دردسر مردمه

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

سفرستان

پربحث‌های اخیر

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 3. تخلف میلیاردی یکی از وزرای سابق دولت اصلاحات و رئیس فعلی یکی از دانشگاههای مهم تهران

 4. مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس چقدر آب خورد + عکس

 5. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 6. دغدغه پاستیلی مطهری/ روایت روزنامه اصلاح طلب از اقتدار نحوه پوشش و پیرایش محاسن رئیس جمهور/ احتمال ریزش آرای لاریجانی در انتخابات هیات رئیسه/سالگرد انتخابات 96 و یادی از رقبای دیروز

 7. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 8. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 9. آگهی های عجیب این روزها /واسه نونه واسه نون

 10. روحانی: سرچشمه امیدها در نظام، مقام معظم رهبری هستند/راه نجات ما صبر ، مقاومت و ایستادگی است

 11. گزارش وزارت اطلاعات: ۱۱۲ مدیر "دوتابعیتی" هستند/ حضور ۴۷ دوتابعیتی در مراکز دولتی و حکومتی

 12. از دبی تا گرجستان / خرید ملک در سرآب اقامت 

 13. تیغ زدن میلیونی مردم توسط سلبریتی‌ها/ حساب یک فوتبالیست و ۳ بازیگر مسدود شد

 14. واکنش دختر شفر به مقایسه چهره مادرش با خانم بازیگر  

 15. آتش گرفتن ناگهانی یک خودرو حین حرکت در تهران + تصاویر

 16. چه‌چیزی از چشم ۲ میلیارد بیننده مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس پنهان ماند؟

 17. عراقچی: تردید داریم اروپا بدون آمریکا برجام را ادامه دهد/ نمی‌توان به اروپا مطمئن بود

 18. روحانی:گروهمان سخت است اما قبلا با تیم‌های بزرگ‌تر هم بازی کرده‌ایم/ کی روش: برای ما در جام جهانی دعا کنید

 19. ۸ شرکت اروپایی ایران را ترک کردند

 20. قیمت طلا و ارز در بازار امروز/ سکه یک‌ میلیون و ۹۳۶ هزار تومان

 21. فهرست ۲۴ نفره تیم ملی برای جام جهانی/ طرفداران در شوک حذف سیدجلال و وریا

 22. مطهری: تصویب لوایح مرتبط با FATF منجر به خطر انداختن آینده حماس و حزب الله نمی‌شود

 23. چرا مشکلات اقتصاد در دولت دوازدهم بیشتر شد؟

 24. نشست ِ«به احترام معلم» در تاکستان برگزار شد

 25. اهدای پیراهن شماره 12 تیم ملی به روحانی+تصاویر  

پربحث‌های دیروز

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 3. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 4. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 5. باهنر: به طرز عجیبی همه سیاه‌نمایی می‌کنند/ تیم مذاکره هسته ای مورد تایید نظام است

 6. آنچه در پسابرجام عاید اقتصاد ایران شد؛ از واردات تا فروش نفت + نمودار

 7. تخلف میلیاردی یکی از وزرای سابق دولت اصلاحات و رئیس فعلی یکی از دانشگاههای مهم تهران

 8. ظریف: ایران در توافق هسته‌ای پیروز شد/ برجام در حال مرگ است

 9. پوپولیست تلگرامی

 10. مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس چقدر آب خورد + عکس

 11. صحبت‌های وحید-م بعد از دستگیری: ۵ دقیقه تا ترکیه فاصله داشتم/ به من می‌گویند عقاب ایران

 12. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 13. دغدغه پاستیلی مطهری/ روایت روزنامه اصلاح طلب از اقتدار نحوه پوشش و پیرایش محاسن رئیس جمهور/ احتمال ریزش آرای لاریجانی در انتخابات هیات رئیسه/سالگرد انتخابات 96 و یادی از رقبای دیروز

 14. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 15. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 16. آقای روحانی! با این همه نقض، ۸۰ درصد برجام اجرا شده؟

 17. آگهی های عجیب این روزها /واسه نونه واسه نون

 18. افزایش 30 تا 50 درصدی حقوق کارمندان برخی دستگاه‌های اجرایی طی 5 سال

 19. روحانی: سرچشمه امیدها در نظام، مقام معظم رهبری هستند/راه نجات ما صبر ، مقاومت و ایستادگی است

 20. گزارش وزارت اطلاعات: ۱۱۲ مدیر "دوتابعیتی" هستند/ حضور ۴۷ دوتابعیتی در مراکز دولتی و حکومتی

 21. خبری جدید از بن‌سلمان اما بدون پوشش در خبرگزاری رسمی عربستان 

 22. از دبی تا گرجستان / خرید ملک در سرآب اقامت 

 23. تیغ زدن میلیونی مردم توسط سلبریتی‌ها/ حساب یک فوتبالیست و ۳ بازیگر مسدود شد

 24. تلویزیون در سیطره خواننده‌های جوان‌پسند بازاری/ از مسیح و آرش تا حمید هیراد

 25. معاون‌قضایی دادستان کشور: فیلتر تلگرام با موفقیت پیش می‌رود/ نظام هر زمان اراده کند فیلتر شکن‌ها مسدود خواهند شد

پربحث‌های هفته

 1. اطلاعیه دولت:آنان که باید عذرخواه مواضع نادرست خود در گذشته باشند،طلبکارانه به دستاوردهای ملی می‌تازند/ مدیریت مسئولانه کشور، عرصه تناقض گوئی نیست/ برجام یک دستاورد بی‌نظیر است

 2. روحانی: باید در ارزیابی دستاوردها، بین برجام و نبود برجام مقایسه انجام دهیم/ ۸۰ درصد اهداف برجام محقق شد/ باید روشن شود چه کسی مستحق ملامت است

 3. دولت مخالف افزایش حقوق کارمندان است؛ اما 200 مدیر دولتی پاداش 600 میلیونی گرفتند

 4. بازگشت ظریف از تور برجامی بدون اخذ تضمین های لازم/ اعلام آمادگی اروپا برای مسدود کردن تحریم های آمریکا

 5. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 6. سیدصالحی: مردم به سروش اعتماد کردند و اکنون نوبت مسئولان است/ بیش از 10 میلیون کاربر عضو سروش شدند+فیلم

 7. جمهوری اسلامی و مسئله ای به نام" فساد"

 8. تضمین روحانی به موگرینی باعث خروج ترامپ از برجام شد

 9. توتال باز هم پیچاند؛ آقای زنگنه پاسخگو باشید

 10. صادق زیباکلام: برجام به کل منتفی می شود/ نامزد اصولگرایان در انتخابات 1400 پیروز می‌شود

 11. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 12. واکنش مطهری به نامه مجلس خبرگان رهبری درباره برجام

 13. خبر محرمانه درباره مرگ بن‌سلمان در تیراندازی‌های کاخ پادشاهی

 14. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 15. درگیری خونین در خوابگاه دانشگاه خوارزمی/ ورود یکی از دانشجویان پسر به خوابگاه دختران

 16. گزارشی تکان‌دهنده از جراحانی که سرجان مردم معامله می کنند و از شرکت‌ها رشوه می‌گیرند

 17. چرا خودرو گران شد؟/ ورود مجلس برای ساماندهی بازار خودرو با هدف کاهش تعرفه واردات و رقابتی کردن

 18. توکلی: سپاه توانست کاری انجام دهد که بانک مرکزی نتوانست/ ۷۰ درصد تسهیلات پرداختی بانک‌ها استمهال وام‌های قبلی و پوچ است/ تغییر رویه در فعالیت مجمع تشخیص مصلحت نظام

 19. آیت‌الله صدیقی: در قصه پرغصه‌ برجام از ابتدا دنیای غرب کلاه گشادی را برای ایران آماده کرده بود/با چه جراتی می‌توانیم به دشمن اعتماد کنیم و تضمینی نگیریم

 20. زنگنه: نامردی هم حدی دارد/ توتال برود، CNPC چین را جایگزین می‌کنیم

 21. عبرت های برجام و پاسخ به چند سوال/ دستگاه دیپلماسی به دنبال چه تضمین‌هایی است؟

 22. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 23. قاسم افشار گوینده پیشکسوت صدا و سیما درگذشت

 24. آمریکا سیف را تحریم کرد

 25. افشای جزئیات بسته پیشنهادی اروپا به ظریف

پربحث‌های اخیر

 1. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 2. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 3. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 4. از دبی تا گرجستان / خرید ملک در سرآب اقامت 

 5. قیمت طلا و ارز در بازار امروز/ سکه یک‌ میلیون و ۹۳۶ هزار تومان

 6. مطهری: تصویب لوایح مرتبط با FATF منجر به خطر انداختن آینده حماس و حزب الله نمی‌شود

 7. چرا مشکلات اقتصاد در دولت دوازدهم بیشتر شد؟

 8. زمان پرداخت حقوق و افزایش حقوق بازنشستگان

 9. ۶ تضمین نفتی که اروپا باید برای حفظ برجام بدهد

 10. شمخانی: لوایح اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم ربطی به FATF ندارد

 11. آخوندی:‌ تعاونی‌های مسکن در ایران تخصص ندارند

 12. تشکیل کمیته ویژه در کمیسیون انرژی برای مدیریت سامانه عرضه سوخت و سی ان جی

 13. خودروسازان اروپایی ۵ تضمین عملی بدهند تا بدعهدی پژو تکرار نشود

 14. ۳۲ درصد قیمت فرش در جیب دلال/چرا کارخانه ابریشم خودمان را تعطیل کردیم و از کره وارد می‏‎کنیم؟

 15. مجلس به افزایش قیمت خودرو چراغ سبز نشان داد

 16. سودتسهیلات خرید مسکن در بافت‌های فرسوده به 6 درصد کاهش یافت

 17. کشاورزان معترض جاده کهنوج به بندر عباس را بستند

 18. طرح ساماندهی سهام عدالت رد شد

 19. جزئیات دریافت ۲ بار تسهیلات مسکن توسط زوجین

 20. واکنش بانک مرکزی به تحریم سیف

 21. ۴۰ درصد بیکاران، فارغ التحصیلان دانشگاهی‌اند

 22. بررسی تاثیر نوسانات ارزی بر اقتصاد کشور در نوزدهمین شماره «دنیای سرمایه‌گذاری»

 23. آموزش رایگان افزایش درآمد سایت شما با سئو سایت

پربحث‌های دیروز

 1. آنچه در پسابرجام عاید اقتصاد ایران شد؛ از واردات تا فروش نفت + نمودار

 2. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 3. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 4. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 5. افزایش 30 تا 50 درصدی حقوق کارمندان برخی دستگاه‌های اجرایی طی 5 سال

 6. از دبی تا گرجستان / خرید ملک در سرآب اقامت 

 7. قیمت طلا و ارز در بازار امروز/ سکه یک‌ میلیون و ۹۳۶ هزار تومان

 8. مطهری: تصویب لوایح مرتبط با FATF منجر به خطر انداختن آینده حماس و حزب الله نمی‌شود

 9. چرا مشکلات اقتصاد در دولت دوازدهم بیشتر شد؟

 10. ۲۶میلیارد تومان دریافتی سازمان برنامه و بودجه در فروردین خرج چه شد؟

 11. زمان پرداخت حقوق و افزایش حقوق بازنشستگان

 12. ۶ تضمین نفتی که اروپا باید برای حفظ برجام بدهد

 13. شمخانی: لوایح اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم ربطی به FATF ندارد

 14. آخوندی:‌ تعاونی‌های مسکن در ایران تخصص ندارند

 15. تشکیل کمیته ویژه در کمیسیون انرژی برای مدیریت سامانه عرضه سوخت و سی ان جی

 16. تصمیم جدید ارزی دولت/ اجبار کالاهای صادراتی به تحویل ارز

 17. سودتسهیلات خرید مسکن در بافت‌های فرسوده به 6 درصد کاهش یافت

 18. کشاورزان معترض جاده کهنوج به بندر عباس را بستند

 19. طرح ساماندهی سهام عدالت رد شد

 20. جزئیات دریافت ۲ بار تسهیلات مسکن توسط زوجین

 21. واکنش بانک مرکزی به تحریم سیف

 22. ۴۰ درصد بیکاران، فارغ التحصیلان دانشگاهی‌اند

 23. بررسی تاثیر نوسانات ارزی بر اقتصاد کشور در نوزدهمین شماره «دنیای سرمایه‌گذاری»

 24. آموزش رایگان افزایش درآمد سایت شما با سئو سایت

 25. اعلام نرخ رسمی ارز در بازار + جدول

پربحث‌های هفته

 1. جمهوری اسلامی و مسئله ای به نام" فساد"

 2. توتال باز هم پیچاند؛ آقای زنگنه پاسخگو باشید

 3. چرا خودرو گران شد؟/ ورود مجلس برای ساماندهی بازار خودرو با هدف کاهش تعرفه واردات و رقابتی کردن

 4. توکلی: سپاه توانست کاری انجام دهد که بانک مرکزی نتوانست/ ۷۰ درصد تسهیلات پرداختی بانک‌ها استمهال وام‌های قبلی و پوچ است/ تغییر رویه در فعالیت مجمع تشخیص مصلحت نظام

 5. زنگنه: نامردی هم حدی دارد/ توتال برود، CNPC چین را جایگزین می‌کنیم

 6. فاینانسی که تامین نشد و ادعای روحانی زیر سوال رفت/ سرانجام تمجید روحانی از آخوندی برای خرید هواپیما

 7. درخواست گرانی ۱۹.۵ درصدی قیمت خودرو

 8. سیف: بخشی از نوسانات ارزی به دلیل فضاسازی سیاسی بین‌المللی است/ تغییرات ارز ۲۹۵۰ تومانی به ۴۲۰۰ تومان طبیعی است

 9. ربیعی: تحولات بازار ارز، نباید در زندگی مردم تاثیر بگذارد

 10. آنچه در پسابرجام عاید اقتصاد ایران شد؛ از واردات تا فروش نفت + نمودار

 11. روحانی: ایجاد۸۰۰ هزار شغل در سال ۹۶ به معنای ادای دین و پیمان بود/دولت آمریکا می‌خواست ایران را منزوی کند نتیجه عکس گرفت

 12. کمترین رقم افزایش حقوق کارمندان دولت ۲۰ درصد شد

 13. نوبخت: تاریخ روحانی را تکریم خواهد کرد

 14. عوارض آزادراه‎ها ۲۰ درصد گران شد

 15. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 16. وقتی اروپایی‌ها همکاری با ایران را به رسمیت نمی‌شناسند/ خروج ۸ شرکت برجامی از ایران

 17. ایران خودرو قیمت "دنا " را ۵ میلیون تومان افزایش داد+ جدول

 18. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 19. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 20. محمود صادقی در نامه‌ای به توکلی: امید است مجلس بتواند طرح جدیدی برای انتشار شفاف و علنی دادگاههای محاکمه مفسدان اقتصادی تدوین کند

 21. چراغ سبز به گرانی خودرو + جدول

 22. زنگنه: توتال با خروج از ایران جریمه نمی شود

 23. ۱۰ گروه که مشمول مصوبه افزایش حقوق کارمندان نمی‎شوند

 24. احتمال آغاز به کار مجدد صرافی‌ها

 25. نامه نمایندگان مجلس به «شریعتمداری» درباره لغو افزایش قیمت خودرو ‌+ متن‌نامه

آخرین عناوین