واکنش مطهری به نامه مجلس خبرگان رهبری درباره برجام

گروه سیاسی الف،   3970224102 ۴۰ نظر، ۱۳ در صف انتشار و ۵۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

علی مطهری نایب رییس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به احمد جنتی به نامه مجلس خبرگان درباره برجام واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا متن کامل نامه نایب رییس مجلس به جنتی به شرح زیر است:

«جناب آقای جنتی دامت برکاته

رییس محترم مجلس خبرگان رهبری

با اهداء سلام در نامه‌ای که در ارتباط با خروج آمریکا از برجام نوشته‌اید، چند نکته قابل تامل است. در این نامه از طرفی پذیرفته‌اید که برجام با نظر مقام رهبری امضا شده است و از طرف دیگر از رییس‌جمهور خواسته‌اید که به خاطر خسارت‌های وارده ناشی از برجام از مردم عذرخواهی کند. آیان این دو سخن تناقض و احیانا تعریض ناخواسته به مقام رهبری نیست؟

همچنین گفته‌اید در صورت اخذ نشدن تضمین‌های جدی و محکم از اروپایی‌ها، خروج از برجام تکلیف شرعی و قانونی دستگاه دیپلماسی خواهد بود.

آیا تکلیف شرعی دستگاه دیپلماسی را جنابعالی تعیین می‌کنید یا مقام رهبری؟ همچنین آیا تکلیف قانونی دستگاه دیپلماسی را جنابعالی تعیین می‌کنید یا مجلس؟

حقیقت این است که یکی از معضلات کشور ما دخالت نهادهای مختلف در کار یکدیگر است. وظیفه مجلس خبرگان رهبری طبق قانون اساسی، گذشته از انتخاب رهبر در زمان خاص، نظارت بر بقای شرط عدالت در مقام رهبری و نظارت بر دستگاه‌های زیرمجموعه رهبر است.

ورود به مسائلی مانند برجام و تعیین تکلیف برای رییس‌جمهور و مجلس شورای اسلامی از وظایف آن مجلس نیست، برای جنابعالی آرزوی توفیق الهی دارم.

با تقدیم احترام علی مطهری»

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۴ خرداد ۱۳۹۷مطهری: وحدت نیاز مهم کشور است
۴ خرداد ۱۳۹۷واکنش پوتین به اقدام آمریکا در خروج از برجام
۴ خرداد ۱۳۹۷برگزاری اولین نشست کمیسیون برجام بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای/ دلیل حضور آمانو در جلسه امروز/ ایران برای اروپا زمان تعیین کرد
۴ خرداد ۱۳۹۷آیت‌الله امامی‌کاشانی: اگر ایران موشک و تمام سلاح‌هایش را هم متوقف کند باز ما را رها نمی‌کنند/ دولت موانع سرمایه گذاری و اشتغال را برطرف کند
۴ خرداد ۱۳۹۷حاجی‌بابایی: خروج آمریکا و ماندن اروپا در برجام سناریوی مشترک علیه ایران است
۴ خرداد ۱۳۹۷پیام روحانی به پادشاه اردن
۳ خرداد ۱۳۹۷قول برجامی مرکل پس از سخنان رهبر انقلاب
۳ خرداد ۱۳۹۷ما و سناریوی ترامپ
۳ خرداد ۱۳۹۷تضمین‌های واقعی در مقابل دست چدنی/اروپا در مذاکره با ایران، وکیل آمریکا نباشد
۳ خرداد ۱۳۹۷خاویر سولانا: آمریکا عملاً به دنبال تغییر رژیم در ایران است
۳ خرداد ۱۳۹۷ خط و نشان کنگره آمریکا در مقابل قانون انسداد اروپا
۳ خرداد ۱۳۹۷گزارش القدس العربی از راهبردهای جدید آمریکا در قبال ایران

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۴۴۳۷۱۲:۴۹:۵۳ ۱۳۹۷/۲/۲۴
وظیفه مجلس هم تصویب برجام در ۲۰ دقیقه بود که الان آمریکا بدون هیچ هزینه ای از برجام خارج میشه و ما هیچ کاری نمیتونیم بکنیم. دست مریزاد مطهری!
پویا علامه۳۴۴۵۹۸۱۳:۵۱:۲۰ ۱۳۹۷/۲/۲۴
مثل بسیاری از جوابیه‌های که آقای علی مطهری می‌نویسد انگار ایشان به دقت خود نامه‌ها را نمی‌خواند کلمه به کلمه را نمی‌خواند سرسری نگاهی می‌اندازد و سریع دست به قلم می‌برد. کجای نامه خبرگان نوشته شده که "در این نامه از طرفی پذیرفته‌اید که برجام با نظر مقام رهبری امضا شده است" به ایشان دقیق بودن را توصیه میکنم.
ناشناس۳۴۴۸۶۷۱۶:۰۸:۵۷ ۱۳۹۷/۲/۲۴
علی آقانظرتوراجع به طرح مسکوت مانده ی استضاح روحانی اعلام کن. نظرتودرمورداختلاس فریدون وبرادراسحاق چیه؟ نظرت درخصوص ذخیره های انقلاب چیه؟ نظرت راجع به دلار۷۲۰۰تومنی چیه؟ درموردبیکاری بیش از۱۵میلیون ازهموطنانت نظرتوبگو. درموردقاچاقچیهای مظلوم هم بگو. درخصوص گرونیهای وحشتناک نظری نداری؟ علی آقاازخانواده توکسی نیست که دراروپاوآمریکاجاخوشکرده باشه؟؟؟
ناشناس۳۴۴۶۰۵۱۳:۵۴:۲۹ ۱۳۹۷/۲/۲۴
آقازاده ؛ میزان درآمد خودتواعلام کن. بچه ها وخویشانت درکدوم یکی ازهمون کشورهاهستن علی آقا؟!
ناشناس۳۴۵۰۴۷۱۸:۱۴:۳۹ ۱۳۹۷/۲/۲۴
من از نزدیک دیدمش وصله رانت و دزدی بهش نمیچسبه با این که از نظری فکری باهاش هم عقیده نیستم ماشین قدیمی داره بدونه محافظ بسیار خوش برخورد و ساده
محسن۳۴۴۶۰۹۱۳:۵۴:۴۴ ۱۳۹۷/۲/۲۴
دقیقا -مطهری این چند روز بیشتز از اینکه ضد امریکا موضع گرفته باشه به داخلی معترض تر بوده کجاست اشدالله علی الکفار رحما بینهم
ناشناس۳۴۴۶۸۵۱۴:۳۳:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۲۴
علی مطهری سالی یکی دوبار بیانیه میده !! اونهم برای آشفته کردن اوضاع و صید ماهی !!!! اصلاًراجع به فاجعه هایی نظیرحرامخواری برادرهاونجومی خواری عزیزان ذخیره وفجایع معیشتی وبیکاری واختلاس وتورم۸۵درصدی واردات بچه هاوغارت بیت المال ودلار۷۲۰۰تومانی ودروغهای آماری و.......... نظری نداره !!!!!!!!!! خداپدربزرگوارشورحمت کنه ، اگه بودچی میگفت؟
ناشناس۳۴۴۴۴۲۱۲:۵۱:۲۹ ۱۳۹۷/۲/۲۴
احسنت . مرد شجاع ایران
هادی۳۴۴۴۴۳۱۲:۵۲:۱۴ ۱۳۹۷/۲/۲۴
بیانیه خبرگان بسیار هم خوب بود .
ناشناس۳۴۴۴۵۸۱۲:۵۵:۰۳ ۱۳۹۷/۲/۲۴
احسنت
علی کریمی۳۴۴۴۵۹۱۲:۵۵:۳۰ ۱۳۹۷/۲/۲۴
آقای جنتی آقای احمدی نژاد با عملکرد خود در دو دوره ریاست جمهوری نشان داد که رجل سیاسی نیست کذا شما باید از بابت تایید صلاحیت ایشان در دو دوره انتخابات ریاست جمهوری از ملت بزرگ ایران عذرخواهی کنید.
بی سواد بی شناسنامه... بدون تاریخ بدون امضاء...۳۴۴۴۶۰۱۲:۵۵:۳۷ ۱۳۹۷/۲/۲۴
جواب سوال اول: رهبری برجام رو "مشروط" پذیرفتن و این شروط رو در نامه ای به آقای روحانی اعلام کرند؛ ایشون در سخنرانی اخیر علنا به اینکه مسئولین دولت و مذاکره کنندگان شروط رو رعایت نکردن هم اشاره کردن! جواب سوال دوم: این رو هم که ادامه برجام فقط در صورت اخذ تضمین محکم و قطعی از اروپایی ها امکان داره رو رهبری فرمودن و تکرار اوامر ایشان به مثابه صدور رای نیست! بماند که رهبری متذکر شدند که به اروپایی ها هم (مثل آمریکایی ها) خوشبین نیستند!
علی۳۴۴۴۶۳۱۲:۵۶:۳۵ ۱۳۹۷/۲/۲۴
آقای علی مطهری که در هر کاری دخالیت میکنید اگر برجام را رهبری پذیرفتند با ،9 شرط پذیرفتند که هیچ کدام را دولت ومجلس که شما نایب رئیسش هستید اجرا نکردید وحرف نایب امام زمان عج را گوش نکردید و توسط امریکا واستکبار جهانی خوار وذلیل شدید
ناشناس۳۴۴۴۷۲۱۳:۰۰:۱۶ ۱۳۹۷/۲/۲۴
علی آقا بالاخره به حرف اومدی!!!!! علی آقاکجایی؟!!!! بهتره فاصله ی خودتوبافاجعه ی برجام بیشترکنی تادرعقوبتش کمترآسیب ببینی. هرچند خودتوگره زدی!!
ناشناس۳۴۴۴۸۳۱۳:۰۴:۳۶ ۱۳۹۷/۲/۲۴
1. همه می دانند که مقام معظم رهبری چرا با 9 شرط امضا کردند . وصحبت های اقا از قبل تا حالا نشان از عدم رضایت ایشان از برجام دارد حتی در همان نامه که اجازه اجرای مشروط برجام را دادند. پس منافاتی ندارد بین اجازه اجرای مشروط برجام از سوی رهبری و اینکه اقای روحانی خط قرمز های اقا را زیر پا گذاشتند و تک روی کردند و باید عذرخواهی کنند . قطعا اقای روحانی خط قرمز شکسته اند و موجب خسارت شده اند پس باید جوابگو باشند. 2. مجلس خبرگان در عین اینکه وظایفی رسمی دارد اما دلیل نمی شود در موضوعی که مربوط به کشور است هیچ موضعی نگیرد در حالیکه می بینیم که رهبر معظم انقلاب خیلی بر آگاهی اعضای خبرگان تاکید دارند به طوریکه در هر دیداری با انها ، انها را در جریان امور اصلی قرار می دهند. در ضمن این که دخالت در امور نیست گفتند که اقای رییس جمهور به خاطر این اشتباه عذرخواهی کنند. 3.مگر وظیفه نماینده مجلس دخالت در مصوبات شورای عالی امنیت ملی در مورد حصر است که اقای مطهری بارها زیر سوال برده اند 4. خود حضرت اقا گفتند در صورت عدم تضمین ماندن در برجام معنا ندارد چرا اقای مطهری این جمله را نمی بینند پس خبرگان حرف اقا را تکرار کردند کسی نخواست تکلیف جداگانه مشخص کند
علی عادل۳۴۴۴۸۵۱۳:۰۴:۵۰ ۱۳۹۷/۲/۲۴
مرحبا بر علی مطهری که در اصلی ترین بزنگاه های انقلاب، یک تنه در مقابل ناعدالتی ها و عدم رعایت جایگاه ها می ایستد و همواره در پی اصلاح امور است .
حسین۳۴۴۵۰۳۱۳:۱۰:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲۴
آقای دکتر 1- نظر و شروط رهبری کامل اجرا نشده ولی بند به بند درخواست های طرف مقابل توسط دولت محترم اجرا شده. 2- نظر رهبری اخذ تضمین عینی و عملی است. یعنی تکلیف شرعی است. 3- مگه نمایندگان محترم مجلس کارشون سر خودشونه که به مجلس خبرگان می تازید؟
استاد دانشگاه تهران۳۴۴۸۰۰۱۵:۳۵:۳۷ ۱۳۹۷/۲/۲۴
مقام معظم رهبری هر گاه لازم بدانند دستور خروج از برجام را صادر می فرمایند. لطفا بیکدیگر تهمت نزنید. تابع نظرات شورایعالی امنیت ملی که مصوبات ان بتایید. رهبر میرسد باشید.
ناشناس۳۴۴۵۰۶۱۳:۱۱:۰۰ ۱۳۹۷/۲/۲۴
در این مقام رهبری گفتن در تمام نامه ها و سخنرانی های ایشان هزار نکته نهفته است، در ضمن آقای مطهری شما که به اصل دخالت نکردن نهادها در کار یکدیگر اعتقاد دارید آیا دخالت کردن شما در مساله حصر سران فتنه جز اختیارات شماست یا شورای عالی امنیت ملی
محمود۳۴۴۶۴۲۱۴:۱۳:۲۸ ۱۳۹۷/۲/۲۴
لطفا وظایف نماینده مجلس رو مطالعه کنید
ناشناس۳۴۵۳۳۸۲۳:۱۹:۵۶ ۱۳۹۷/۲/۲۴
وظیفه نماینده مجلس چیست رسیدگی به مشکلات مردم از راه قانون گذاری یا بلوا درست کردن در کشور، ایشون در هر کاری دخالت میکنه درگیری ایشون در مجلس هنوز یادمون نرفته که سنگ سران فتنه رو به سینه میزد در ضمن مسئله حصر فقط در اختیار شورای عالی امنیت ملی ست نه نماینده مجلس
عدالت۳۴۴۵۰۹۱۳:۱۱:۳۴ ۱۳۹۷/۲/۲۴
آقای مطهری گیریم وظیفه خبرگان نیست اگر وظیفه مجلس است باید نمایندگانی که برجام را به تصویب رساند در باره خسارتی که به کشور وارد شده نیز پاسخگو باشد مگر خود شما نگفتید 20 دقیقه برای تصویب برجام زیاد است در صورتی که در گنگره امریکا برای یک تحریم چند بندی که به یک صفحه هم نمی رسید بیش از 3 ساعت وقت صرف شد در حالی که برجام چندین صفحه ای با دهها صفحه پیوست در کمتر از 20 دقیقه به تصویب رسید مگر نگفتند هر روز تاخیر در امضای برجام میلیونها دلار به کشور خسارت می کنند حالا روحانی و جهانگیری و نوبخت می گویند بدون برجام برای کشور هیچ اتفاقی نمی افتد مگر نگفتند امریکا کدخدا است و اروپا اقا اجازه است بهتر است با کدخدا بسازیم مگر و.... چرا شما در برابر این همه وعده دروغین سکوت می کنید
ناشناس۳۴۵۱۲۱۱۹:۱۱:۵۲ ۱۳۹۷/۲/۲۴
پس از تایید برجام در مجلس شورای نگهبان آنرا تایید کرد
ناشناس۳۴۴۵۱۱۱۳:۱۱:۵۸ ۱۳۹۷/۲/۲۴
اقای ممطهری شما هم باید از مردم بابت تصویب سند 2030 برجام پالرمو و ضعف در واقعه حقوقهای نجومی پوزش بخواهید.
ناشناس۳۴۴۵۱۲۱۳:۱۲:۳۲ ۱۳۹۷/۲/۲۴
حرف حق پاسخ ندارد
ناشناس۳۴۴۵۱۹۱۳:۱۶:۱۲ ۱۳۹۷/۲/۲۴
حرف حساب جواب نداره
سلیم۳۴۴۵۸۹۱۳:۴۹:۰۲ ۱۳۹۷/۲/۲۴
جناب مطهری طبقه گفته جنابعالی وظیفه مجلس خبرگان نظارت برسازمانهای زیرنظررهبری است قوانین مجلس بایدبه تصویب شورای نگهبان برسدشورایی که فقهایش توسط رهبرانتخاب میشوندیاقانونی که درشورای عالی امنیت ملی تصویب شده برای اجراباید امضای رهبری راداشته باشدپس مجلس خبرگان کار غیرقانونی انجام نداده است وهمان وظیفه نظارتی راکه شمااشاره کردیدراانجام داده است
ناشناس۳۴۴۵۹۳۱۳:۴۹:۴۹ ۱۳۹۷/۲/۲۴
پیش خدا چه دلیلی داری برای حمایت از #خسارت_محض برجام. چرا نمیگید حرف دلواپسان راست بود؟ دلواپس ها خوشحال نیستند از این شکست مفتضحانه، شما چی. پشیمان هستید از اعتماد به آمریکا؟ علی الظاهر خیر و هنوز خر خودتان را سوارید منتها رو به اروپا حضرات بجای پاسخگویی طلبکار هم شده اند.
ناشناس۳۴۵۱۲۲۱۹:۱۲:۴۳ ۱۳۹۷/۲/۲۴
حرف های دلواپسان دروغ بود
ناشناس۳۴۴۵۹۷۱۳:۵۱:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۴
احسنت که حرف حق را رسا و صریح بیان کردی
ناشناس۳۴۴۶۴۳۱۴:۱۳:۳۸ ۱۳۹۷/۲/۲۴
بیاییم همه به قانون وفادار باشیم و هر کس کار خودش را انجام دهد؟؟
محسن۳۴۴۶۹۳۱۴:۳۶:۳۶ ۱۳۹۷/۲/۲۴
ایکاش همه ما به وظائف شرعی و قانونی خود عمل میکردیم ، از من عوام تا شما نماینده مجلس و دیگر مسئولین
ناشناس۳۴۴۷۳۷۱۵:۰۲:۲۹ ۱۳۹۷/۲/۲۴
بارک الله جناب مطهری
ناشناس۳۴۴۷۴۹۱۵:۰۹:۰۸ ۱۳۹۷/۲/۲۴
هم چرخ سانترفیوژ ها نمی چرخد و هم چرخ زندگی مردم نمیچرخد
ناشناس۳۴۴۹۲۹۱۶:۴۱:۳۷ ۱۳۹۷/۲/۲۴
شما فرموده اید که "حقیقت این است که یکی از معضلات کشور ما دخالت نهادهای مختلف در کار یکدیگر است." الان میشه در درجه اول بفرمایید که نقش خود شما چیه این وسط؟؟؟؟! این که مجلس خبرگان به رییس جمهور نامه داده به کجای شما مربوط میشه که خودتو میندازی وسط؟؟؟
حامد۳۴۵۰۰۹۱۷:۳۶:۴۵ ۱۳۹۷/۲/۲۴
نامه آقای مطهری بیشتر یک تذکر قانونی است. سایر مسئولین هم میبایستی در موارد نقض یا خروج از قانون توسط هر شخصیتی، شهامت تذکری شفاف همانند ایشان را داشته باشند. در چارچوب قانون همه چیز اصلاح پذیر است.
عباس۳۴۵۱۴۶۱۹:۴۰:۱۰ ۱۳۹۷/۲/۲۴
الحق که پسر شهید مطهری باید هم همیشه حرف حق را بزند ولی افسوس که مانند ایشان و با این شجاعت دیگر نداریم.
عدالت۳۴۵۱۶۷۲۰:۰۲:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲۴
آقای مطهری چطور سید حسن مصطفوی و محمد خاتمی و هاشمی رفسنجانی که هیچ سمتی ندارند در هر مورد نظر می دهند اشکال ندارد ولی آیت ا... جنتی اگر نظر دهد اشکال دارد
ناشناس۳۴۵۳۹۱۰۰:۱۹:۲۲ ۱۳۹۷/۲/۲۵
سایت باگ داره و نسبت به ربات هایی که نظر منفی میدن آسیب پذیره
سید۳۴۵۴۰۵۰۰:۲۸:۲۷ ۱۳۹۷/۲/۲۵
آقای مطهری!!!! دقیقا کدوم خواسته رهبری رو در برجام انجام دادید که الان مدعی هستید برجام با نظارت رهبری بوده؟؟؟؟؟

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بامیلوسفرستان

پربحث‌های امروز

 1. عقب‌نشینی دوباره اروپا مقابل آمریکا/ تضمینی که وجود ندارد

 2. مرگ بر آمریکا گفتن ظریف  

 3. حسین‌ الله‌کرم تصادف کرد

 4. ظریف: گرفتن ضمانت از اروپایی‌ها ناممکن نیست/ تصمیم‌گیری نهایی در تهران است

 5. برگزاری اولین نشست کمیسیون برجام بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای/ دلیل حضور آمانو در جلسه امروز/ ایران برای اروپا زمان تعیین کرد

 6. واعظی: مواضع امارات در قبال کشورمان صحیح نیست

 7. جزئیات تصادف الله‌کرم از زبان خودش/ آمبولانسهایی که بجای الله‌کرم مجروحان دیگر را منتقل کردند

 8. چه خوب است کی‌روش بعد از جام جهانی برود

 9. هشدار شدید تخت‌روانچی به اروپا

 10. شعار ایران در جام‌جهانی مشخص شد

 11. کره‌شمالی: هم‌چنان آماده‌ایم با آمریکا مذاکره کنیم/ به دنبال ارتباط بیشتر هستیم

 12. واکنش کره شمالی به تصمیم ترامپ در لغو دیدار با «کیم جونگ اون»

 13. سوزاندن اعضای "فرقه داودیه" توسط FBI + عکس

 14. حجت‌الاسلام پناهیان: شعار مرگ بر آمریکا باعث ریشه کن کردن فقر می‌شود

 15. واکنش کوهکن در مورد تجارت پسرش در آمریکا

 16. قیچی ظریف و سلیمانی در حال دریدن برنامه‌های آمریکاست

 17. آیا تیام در استقلال می‌ماند؟/ او برای تفریح راهی کویت شده

 18. نقوی‌حسینی: آمریکا سیاست چماق و هویج را درباره ایران در پیش گرفته است

 19. قول و قرارهای اروپا قابل اعتماد نیست/اروپایی‌ها هیچگاه در برابر تحریم‌های آمریکا علیه ایران مقاومتی جدی انجام نکردند/ برجام با حیثیت اروپا گره خورده است

 20. مجلس نمایندگان آمریکا، اعلام جنگ علیه ایران بدون مجوز کنگره را ممنوع کرد 

 21. طارمی: در روسیه فقط به چیزی که از کی‌روش یاد گرفتیم فکر می کنیم

 22. محمد صلاح در فینال لیگ قهرمانان روزه نمی‌گیرد

 23. کدام چهره‌های اصلاح‌طلب در جلسه اخیر مسئولان با رهبر انقلاب حضور داشتند؟ +عکس

 24. نماز " تراویح" تا " یارمضان"؛ رسوم کهن ترکمن‌ها در ماه رحمت الهی+فیلم

 25. تیم ملی ترکیه با ۷ بازیکن بدون بازی ملی مقابل ایران!

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی: کشور با برجام یا بدون برجام به‌خوبی اداره خواهد شد/ تحریم‌ها و فشارها تاثیری ندارند

 2. روحانی: اگر ملتی ثروتمند و پرجمعیت اما در برابر یک ابرقدرت ذلیل باشیم به جایی نخواهیم رسید

 3. جزئیات خودسوزی کارگر شهرداری آبادان

 4. کی روش: مذاکراتم با تیم ملی ایران به پایان رسید/پس از این همه سال به من پیشنهاد تمدید قرارداد شش ماهه دادند

 5. انتشار اولین تصویر رسمی از بن‌سلمان پس از غیبتی طولانی

 6. شهادت جانشین یگان امداد خاش در حمله ناجوانمردانه افراد مسلح + عکس

 7. تضمین‌های واقعی در مقابل دست چدنی/اروپا در مذاکره با ایران، وکیل آمریکا نباشد

 8. انحصار خودروسازان چه زمانی شکسته خواهد شد؟

 9. کرایه کامیون ۲۰درصد افزایش یافت؛ مشکلات بیمه حل شد

 10. از حیاتی تا نوباوه در ختم قاسم افشار   

 11. مشت‌های گره کرده مداح معروف در دیدار رهبری  

 12. ۱۹ عکس از حاشیه‌های دیدار مسئولان نظام با رهبر انقلاب  

 13. ضعف مدیریت دولت روحانی باعث انسداد مرزهای غربی شده است/ امنیت کامل در مرزها برقرار است

 14. خسارات سیلاب ویرانگر در لواسان   

 15. پشت پرده سیاست جدید ترامپ در قبال ایران

 16. حمایت احسان علیخانی از ورود بانوان به ورزشگاه ها

 17. ساعتی پس از تخریب سایت تست اتمی کره شمالی؛ آمریکا دیدار ترامپ و کیم جونگ اون را لغو کرد

 18. سقوط لیـر با ریسک اردوغـان

 19. سوالات امتحان نهایی «دین و زندگی» لو رفت!

 20. خبر جدید برای سپرده‎گذاران موسسات غیرمجاز

 21. پمپئو: حرفی از جنگ با ایران نزده‌ام/ تمام 12 شرط را از راه‌های دیپلماتیک محقق می‌کنیم

 22. عواقب روابط مشکوک یک زن با مرد غریبه

 23. شهری که دیگر شهر نشد  

 24. پاسخ ایران به سخنان پمپئو چه خواهد بود؟

 25. ۸۵ درصد اختلالات اینترنتی برطرف شد

پربحث‌های هفته

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. روحانی: کشور با برجام یا بدون برجام به‌خوبی اداره خواهد شد/ تحریم‌ها و فشارها تاثیری ندارند

 3. توتال باز هم پیچاند؛ آقای زنگنه پاسخگو باشید

 4. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 5. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 6. توکلی: آقای روحانی در یک اشتباه تاریخی همه مسائل کشور را به برجام وصل کرد؛ حتی آب آشامیدنی را/ الان زمان تسویه حساب سیاسی نیست/ دولت در مذاکره با اروپایی ها دچار تکرار خطا نشود

 7. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 8. استراتژی جدید آمریکا در برابر ایران باسخنان تکراری و 12 درخواست کهنه پاپمئو

 9. انتشار برای اولین بار/ جزئیات توافق دولت با دوروف در تهران

 10. محمدجواد لاریجانی: برجام مرده است/ اروپا نه توان و نه خواست دارد/ مقابل آمریکا باید پاتک بزنیم/ ژانر مدیریت برجامی دیگر کار نمی‌کند و باید عوض شود

 11. آیت‌الله صدیقی: در قصه پرغصه‌ برجام از ابتدا دنیای غرب کلاه گشادی را برای ایران آماده کرده بود/با چه جراتی می‌توانیم به دشمن اعتماد کنیم و تضمینی نگیریم

 12. پاسخ مدیرعامل پیام‌رسان سروش به سوالات فنی مخاطبان الف

 13. روحانی: ملت ایران از تهدیدات توخالی نمی‌هراسد و بسیار بزرگتر از افراطیون واشنگتن است/آیا ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه‌ها تبلیغ به نفع اسلام است؟

 14. آمریکا دنبال شکاف بین مردم و مسئولین است/دولتمردان با برنامه ریزی صحیح شرایط اقتصادی مردم را بهبود بخشند/ هرگونه حرکت آمریکا با پاسخ جدی ایران روبرو می‌شود

 15. تحلیل عجیب حجاریان از آینده روحانی/ پشت پرده حوادث کازرون/ خاطره کنایه آمیز سعید جلیلی/ انتقاد قالیباف از احمدی نژاد/ پیشنهاد برجامی حسین الله کرم به دولت چه بود؟

 16. چنین امام جمعه‌ای می‌خواهیم

 17. ولیعهد زنده است؟/ تماس تلفنی ماکرون با بن‌سلمان

 18. اهداف پنهانی آمریکا از بیان 12 شرط جدید برای ایران

 19. افت شدید کاربران تلگرام با فیلتر آن در روسیه و ایران/ افزایش مخاطبان پیام‌رسان‌های داخلی + اسناد

 20. وقتی اروپایی‌ها همکاری با ایران را به رسمیت نمی‌شناسند/ خروج ۸ شرکت برجامی از ایران

 21. واکنش سعودی ها به خبر مرگ بن سلمان

 22. دست دادن و احوالپرسی روحانی و ملک عبدالله پادشاه اردن   

 23. ربیعی: تحولات بازار ارز، نباید در زندگی مردم تاثیر بگذارد

 24. عقب‌نشینی دوباره اروپا مقابل آمریکا/ تضمینی که وجود ندارد

 25. باهنر: به طرز عجیبی همه سیاه‌نمایی می‌کنند/ تیم مذاکره هسته ای مورد تایید نظام است

پربحث‌های امروز

 1. ظریف: گرفتن ضمانت از اروپایی‌ها ناممکن نیست/ تصمیم‌گیری نهایی در تهران است

 2. واعظی: مواضع امارات در قبال کشورمان صحیح نیست

 3. جزئیات تصادف الله‌کرم از زبان خودش/ آمبولانسهایی که بجای الله‌کرم مجروحان دیگر را منتقل کردند

 4. هشدار شدید تخت‌روانچی به اروپا

 5. حجت‌الاسلام پناهیان: شعار مرگ بر آمریکا باعث ریشه کن کردن فقر می‌شود

 6. واکنش کوهکن در مورد تجارت پسرش در آمریکا

 7. قیچی ظریف و سلیمانی در حال دریدن برنامه‌های آمریکاست

 8. نقوی‌حسینی: آمریکا سیاست چماق و هویج را درباره ایران در پیش گرفته است

 9. قول و قرارهای اروپا قابل اعتماد نیست/اروپایی‌ها هیچگاه در برابر تحریم‌های آمریکا علیه ایران مقاومتی جدی انجام نکردند/ برجام با حیثیت اروپا گره خورده است

 10. کدام چهره‌های اصلاح‌طلب در جلسه اخیر مسئولان با رهبر انقلاب حضور داشتند؟ +عکس

 11. امیر حاتمی: مردم ایران دشمن شناس‌اند و اول شعار مرگ بر آمریکا را سر می دهند

 12. بیانیه پایانی نشست کمیسیون برجام/ تعهد اعضای باقیمانده بر اجرای مستمر و کامل توافق هسته‌ای

 13. دیدار عراقچی با نماینده فرانسه و هلگا اشمید

 14. وزیر دفاع: بدعهدی آمریکا به ضرر صلح جهانی است

 15. مطهری: وحدت نیاز مهم کشور است

 16. عراقچی: به حفظ برجام مطمئن‌تر شدیم

 17. پایان نشست سه ساعته کمیسیون مشترک برجام

 18. ابتکار: تازه کاری وزیر خارجه آمریکا کار دست او خواهد داد

 19. واکنش عارف به کرباسچی و آشنا: میثاق‌‌نامه اصلاح‌طلبی اتفاقاً "وحی منزل" است

 20. امیر پوردستان: نیروهای مسلح ایران غافل گیر نمی‌شوند

 21. آغاز نشست کمیسیون برجام بدون آمریکا در وین

 22. آمانو برای شرکت در نشست مشترک برجام وارد هتل کوبورگ شد

 23. هیئت مذاکره‌کننده ایران وارد هتل کوبورگ وین شد

 24. جلسه شنبه‌ها و از نان شب مهمتر این روزها...

 25. آیت‌الله امامی‌کاشانی: اگر ایران موشک و تمام سلاح‌هایش را هم متوقف کند باز ما را رها نمی‌کنند/ دولت موانع سرمایه گذاری و اشتغال را برطرف کند

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی: کشور با برجام یا بدون برجام به‌خوبی اداره خواهد شد/ تحریم‌ها و فشارها تاثیری ندارند

 2. روحانی: اگر ملتی ثروتمند و پرجمعیت اما در برابر یک ابرقدرت ذلیل باشیم به جایی نخواهیم رسید

 3. تضمین‌های واقعی در مقابل دست چدنی/اروپا در مذاکره با ایران، وکیل آمریکا نباشد

 4. ضعف مدیریت دولت روحانی باعث انسداد مرزهای غربی شده است/ امنیت کامل در مرزها برقرار است

 5. حاجی‌دلیگانی: لعنت آیندگان بر مجلسی که پالرمو را بپذیرد

 6. انتخابات هیئت رئیسه مجلس در دستور کار نمایندگان/ هفت وزیر در صحن و کمیسیونهای تخصصی مجلس/ پاسخگویی به 12 سوال 14 نماینده

 7. جمله امیدبخش رهبر انقلاب +عکس

 8. کنایه کیهان به نوبخت

 9. طرح جدید مجلس برای «دوتابعیتی‌ها» کلید خورد + جزئیات

 10. جدول/ شروط ادامه برجام با اروپا

 11. تنها دستاورد برجام برای ملت ایران چه بود؟

 12. باهنر: سیاست های قبلی آمریکا به هیچ وجه تغییر نکرده است

 13. لاریجانی: نشانه‌ای از عقلانیت در پمپئو وجود ندارد

 14. فیروزآبادی: با توجه به سابقه بدعهدی، احتمال عدم تضمین شروط رهبر انقلاب از سوی اروپا وجود دارد

 15. شماره ۱۳۴ خط حزب‌الله منتشر شد + لینک دریافت

 16. لاهوتی: خط قرمز لاریجانی است/ کاندیداتوری عارف اشتباه است

 17. قاسمی: اتهامات وزیر خارجه مراکش، موهوماتی بر اساس قصه‌نویسی دیگران است

 18. نماینده مردم شیراز: مشکل بنزین به گفته استاندار فارس تا امشب رفع می‌شود

 19. خط و نشان کنگره آمریکا در مقابل قانون انسداد اروپا

 20. تنها دستاورد برجام برای ملت ایران چه بود؟

 21. کیهان: فراکسیون امید با دست پس می‌زند با پا پیش می‌کشد!

 22. دیدار اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای با رئیس جمهور

 23. اشراف اطلاعاتی ایران بر پایگاه‌های نظامی اردن، امارت، قطر و عربستان

 24. چین، سوئیس و اتریش مقصد سفرهای آتی رئیس‌جمهور

 25. روایت خواندنی مهندس بازرگان از مقاومت خرمشهر

پربحث‌های هفته

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. روحانی: کشور با برجام یا بدون برجام به‌خوبی اداره خواهد شد/ تحریم‌ها و فشارها تاثیری ندارند

 3. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 4. توکلی: آقای روحانی در یک اشتباه تاریخی همه مسائل کشور را به برجام وصل کرد؛ حتی آب آشامیدنی را/ الان زمان تسویه حساب سیاسی نیست/ دولت در مذاکره با اروپایی ها دچار تکرار خطا نشود

 5. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 6. انتشار برای اولین بار/ جزئیات توافق دولت با دوروف در تهران

 7. محمدجواد لاریجانی: برجام مرده است/ اروپا نه توان و نه خواست دارد/ مقابل آمریکا باید پاتک بزنیم/ ژانر مدیریت برجامی دیگر کار نمی‌کند و باید عوض شود

 8. آیت‌الله صدیقی: در قصه پرغصه‌ برجام از ابتدا دنیای غرب کلاه گشادی را برای ایران آماده کرده بود/با چه جراتی می‌توانیم به دشمن اعتماد کنیم و تضمینی نگیریم

 9. روحانی: ملت ایران از تهدیدات توخالی نمی‌هراسد و بسیار بزرگتر از افراطیون واشنگتن است/آیا ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه‌ها تبلیغ به نفع اسلام است؟

 10. آمریکا دنبال شکاف بین مردم و مسئولین است/دولتمردان با برنامه ریزی صحیح شرایط اقتصادی مردم را بهبود بخشند/ هرگونه حرکت آمریکا با پاسخ جدی ایران روبرو می‌شود

 11. تحلیل عجیب حجاریان از آینده روحانی/ پشت پرده حوادث کازرون/ خاطره کنایه آمیز سعید جلیلی/ انتقاد قالیباف از احمدی نژاد/ پیشنهاد برجامی حسین الله کرم به دولت چه بود؟

 12. چنین امام جمعه‌ای می‌خواهیم

 13. باهنر: به طرز عجیبی همه سیاه‌نمایی می‌کنند/ تیم مذاکره هسته ای مورد تایید نظام است

 14. اسامی ۱۰۰ مدیر دوتابعیتی تصمیم‌ساز به دادستانی کشور ارسال شد

 15. موسویان در برنامه مناظره بی بی سی: اروپا به تعهداتشان عمل کنند، ایران هم در برجام می‌ماند/اروپا اراده سیاسی دارد، اما ظرفیت ایستادگی در مقابل تحریم‌های آمریکا را ندارد

 16. تخلف میلیاردی یکی از وزرای سابق دولت اصلاحات و رئیس فعلی یکی از دانشگاههای مهم تهران

 17. قالیباف: پیش کسوتان اصولگرا نیازی نمی بینند حرف بقیه را گوش کنند/ تا زنده هستم جهادی کار می‌کنم

 18. ظریف: ایران در توافق هسته‌ای پیروز شد/ برجام در حال مرگ است

 19. دغدغه پاستیلی مطهری/ روایت روزنامه اصلاح طلب از اقتدار نحوه پوشش و پیرایش محاسن رئیس جمهور/ احتمال ریزش آرای لاریجانی در انتخابات هیات رئیسه/سالگرد انتخابات 96 و یادی از رقبای دیروز

 20. روحانی: اگر ملتی ثروتمند و پرجمعیت اما در برابر یک ابرقدرت ذلیل باشیم به جایی نخواهیم رسید

 21. رهبر انقلاب: اروپا تعلل کند حق ایران برای آغاز فعالیت هسته‌ای محفوظ است/ وضع اقتصادی کشور تعریفی ندارد/ستاد مقابله با شرارت دشمن در مرکز اقتصادی دولت تشکیل شود

 22. روحانی: دولت جدید آمریکا، این کشور را به 15 سال پیش برگرداند/ اینکه وزیر خارجه آمریکا برای ایران و دیگر کشورها تعیین تکلیف کند، به هیچ وجه پذیرفتنی نیست

 23. حضور "حسین فریدون" در انظار عمومی پس از ۳۰۰ روز غیبت + عکس

 24. پوپولیست تلگرامی

 25. موضع گیری رئیسی درباره اخم آمریکا و اروپا/ توصیه توکلی به روحانی/ماجرای سرقت اسناد ایران/ تلاش فراکسیون امید برای بلند کردن عارف از روی صندلی/ تکذیب طرح عدم کفایت رئیس جمهور

آخرین عناوین