سه گروه از دختران که دیگر برای ازدواج به اجازه پدر نیاز ندارند

گروه اجتماعی الف،   3970223142 ۴۲ نظر، ۱۲ در صف انتشار و ۱۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
سه گروه از دختران که دیگر برای ازدواج به اجازه پدر نیاز ندارند

سیده حمیده زرآبادی عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح ماده ۱۰۴۳ و ۱۰۴۴ قانون مدنی در خصوص اذن پدر برای ازدواج تقدیم مجلس شد.


به گزارش برنا، زرآبادی گفت: دخترانی که کارشناسی ارشد و پنج سال سابقه کار با بیمه دارند می توانند بدون اجازه پدر و مجوز دادگاه ازدواج کنند.

وی گفت: طبق تبصره ای که اضافه شده است دیگر نه حکم دادگاه و نه اذن پدر برای کسانی که شرایط زیر را دارا هستند برای ازدواج نیاز است :

۱: سن ۲۸ سال به شرط احزاز رشد از سوی مرجع قضایی

۲: دارای حداقل مدرک کارشناسی ارشد

۳: دارای ۵ سال سابقه کار و بیمه بازنشستگی

عضو فراکسیون زنان با بیان اینکه این طرح یک فوریتی است و دوشنبه این هفته تقدیم هیئت رییسه مجلس شد گفت : افرادی که شرایط بالا را نداشته و نیاز به حکم دادگاه دارند ظرف مدت ۱ ماه تعیین تکلیف می شوند.

زرابادی با اشاره به طولانی بودن روند دادگاه برای تعیین تکلیف ازدواج افزود: یکسال طول می کشید تا دادگاه تعیین تکلیف کند که زمانی طولانی بود . در صورت تصویب مجلس ؛مدت زمان رسیدگی دادگاه کاهش خواهد یافت.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۳۳۱۹۱۷:۴۲:۲۷ ۱۳۹۷/۲/۲۳
امکان نداره از فیلتر شورای نگهبان رد بشه.
محمد قاسمی۳۴۳۹۷۸۰۸:۴۸:۵۸ ۱۳۹۷/۲/۲۴
این مبحثی فقهی است و در باره اش اختلافه در حالیکه برخی فقها فتوا به عدم اذن در صورت رشد دختر داده اند این طرح خوبیه و امکان تایید اش وجود داره چون مخالفت صریح شرعی بابت اذن نداریم
ناشناس۳۴۳۳۵۸۱۸:۱۳:۱۱ ۱۳۹۷/۲/۲۳
بله، همچنان زیر سلطه مردان هستیم...
ناشناس۳۴۳۶۶۵۲۲:۳۷:۰۲ ۱۳۹۷/۲/۲۳
شما مهریه‌ات رو بیشتر‌ کن زیر سلطه نباشی!
ناشناس۳۴۴۰۱۱۰۹:۱۸:۳۵ ۱۳۹۷/۲/۲۴
ربط مهریه به این موضوع چیه الان ؟ حق طلاق و حق کار و خروج از کشور و حضانت و هزار حق دیگه از زن گرفته می شه فقط مونده همین مهریه که توی گلوی شما گیر کرده ؟ چرا یکی نیست بیاد بگه بیاید حقوق برابر داشته باشیم و مهریه نباشه ! فقط می خواید تنها حق زن نباشه که شما راحت خدایی کنید ؟
ناشناس۳۴۳۷۶۱۰۰:۲۷:۱۳ ۱۳۹۷/۲/۲۴
تو خونه ما به زن احترام گذاشته میشه و هیچکسی تحت سلطه کسی نیست بعد هم شما واقعا بالفرض اینکه این شرایط را داشته باشی ایا بازم بدون اجازه و رضایت پدرت ازدواج میکنی ؟ توجه کنید سن را هم گذاشتن 28سال یعنی دختری که تا 28 سالگی ازدواج نکرده مشکل اجازه پدرش بوده ؟؟؟
م۳۴۳۸۶۲۰۶:۰۳:۲۴ ۱۳۹۷/۲/۲۴
نه مشکل اجازه پدرش نبوده ولی از یه جایی باید قوانین مردسالار تبعیض آمیز رو برداشت
ناشناس۳۴۵۲۹۴۲۲:۲۷:۰۳ ۱۳۹۷/۲/۲۴
دقیقا
ناشناس۳۴۳۴۰۳۱۸:۳۵:۰۴ ۱۳۹۷/۲/۲۳
خدارو شکر مدرکم یه جا به درد خورد!
هادی۳۴۳۴۹۹۱۹:۴۲:۳۹ ۱۳۹۷/۲/۲۳
دلتو خوش نکن - هرسه تا رو باید باهم داشته باشی - هم 28 سال سن - هم کارشناسی ارشد و هم پنج سال سابقه کار با پرداخت بیمه - تازه اگه همیه اینارو داشته باشی دیگه شوهر میخوای چکار ؟ خودت زندگیتو بکن
ناشناس۳۴۳۵۶۳۲۰:۵۶:۰۷ ۱۳۹۷/۲/۲۳
اونی که نظر گذاشته پسره و داره شوخی میکنه شما جدی نگیر:)
ناشناس۳۴۳۴۲۲۱۸:۴۸:۴۱ ۱۳۹۷/۲/۲۳
واقعا مشکل ازدواج دختران اذن پدرمیباشد؟؟؟!
ناشناس۳۴۳۴۲۸۱۸:۵۰:۵۶ ۱۳۹۷/۲/۲۳
یعنی پسر با سن 18 سال و حتی کمتر و بدون سواد و کوچکترین سابقه کار به اون درجه از رشد عقلی رسیده که میتونه خوب و بد رو تشخیص بده و بدون اذن پدر ازدواج کنه ولی دختر با سن بالای 25 سال و مدرک دانشگاهی و سابقه کار نمیتونه بدون اجازه بابا ازدواج کنه و هنوز درک و عقل درستی نداره؟!!
mmg۳۴۳۵۴۴۲۰:۲۷:۵۳ ۱۳۹۷/۲/۲۳
اتفاقا از نظر شرعی (و البته فیزیولوژیک) دختر زودتر به بلوغ فکری میرسه به نظرم یکی از دلایلی که برای ازدواج دختر در اسلام سختگیری شده این هست که ازدواج برای دختری امری خطیرتر و حساس تر از پسر هست دختر قرار هست از قیمومیت پدر به قیمومیت همسر بره اما پسر از تحت سرپرستی پدر بودن به تحت سرپرستی دختر بودن میره واضح هست که دختر در امر ازدواج به مراتب آسیب پذیرتر میشه و نیاز به حمایت داره نمیشه هم ازدواج رو تنها منوط به توافق زوج کرد اونوقت سنگ روی سنگ نمیمونه و هزارتا مشکل ایجاد میشه
ناشناس۳۴۴۰۹۰۰۹:۵۸:۳۳ ۱۳۹۷/۲/۲۴
خودت فهمیدی چی گفتی داداش ؟ آسمون ریسمون می کنی که یه چیز گفته باشی ؟ جامعه پره از دخترایی که به جبر و اصرار پدر بر خلاف میلشون با یه آدم نامناسب ازدواج کردن در ضمن اینجا مقایسه ی مرد با زن پیش میاد اینو جواب بده یه پسر 15 ساله که نه درس خونده نه تحصیل کرده نه کار داره نه درامد می تونه خودش تصمیم بگیره ولی دختر نه ؟
ناشناس۳۴۴۱۲۱۱۰:۱۲:۰۴ ۱۳۹۷/۲/۲۴
زن بالغ قیم نداره؟ کی گفته شوهر قیم زن هست؟
ناشناس۳۴۳۶۰۰۲۱:۳۳:۱۵ ۱۳۹۷/۲/۲۳
صفحه حوادث رو دقیق تر بخون. شاید نظرت عوض شد.
ناشناس۳۴۴۰۱۵۰۹:۲۱:۴۳ ۱۳۹۷/۲/۲۴
معمولا می خونم اصلا ربطی به این موضوع نداره اتفاقا بسیارند دخترانی که با زور و اجبار پدر ازدواج کردند و گرفتار شده اند
ناشناس۳۴۳۶۶۴۲۲:۳۵:۵۶ ۱۳۹۷/۲/۲۳
اگه پسری با این‌ شرایط بتونه با دختری که شرایط گفته شده رو داره ازدواج کنه مطمئنا به رشد عقلی رسیده!! شما نگران اون نباش.
ناشناس۳۴۳۷۵۰۰۰:۱۸:۰۰ ۱۳۹۷/۲/۲۴
الان یکی میاد کلی کلمات نامفهوم عربی ردیف می کنه و آسمون ریسمون به هم می بافه که به دلیل چنین و چنان زنان چنین هستند و چنان و خلاصه این طرز تفکر و قوانین عجیب بسیار منطقیه و شما عقلت نمی رسه و شما هم بگو منطقیه که خوبیت نداره مخالفت کنی !
ثریا دالغین۳۴۳۷۵۶۰۰:۲۰:۰۶ ۱۳۹۷/۲/۲۴
یعنی با سه شرایط بالایی تازه میشیم هم ردیف یک پسر ۱۵ ساله عاطل و باطل! ای خدااااا :)
ناشناس۳۴۳۷۶۳۰۰:۳۲:۴۸ ۱۳۹۷/۲/۲۴
نه نمیتونه
ناشناس۳۴۳۵۴۵۲۰:۲۹:۲۱ ۱۳۹۷/۲/۲۳
بیمه این وسط واسه چی
بنده‎ی خدا۳۴۳۶۳۰۲۲:۰۲:۲۰ ۱۳۹۷/۲/۲۳
جامعه‌ی ما تلاش می‌کند سنت حسنه‌ی ازدواج را گسترش دهد و سن ازدواج را پایین بیاورد؛ اما این قانون یک نتیجه‎ی مشخص دارد: دخترهای بیشتری صبر خواهند کرد تا به 28 سال برسند! یعنی اثر جنبی این شرطِ سنی (side effect) بالا رفتن سن متوسط ازدواج در دختران خواهد بود! راه حل ساده است؛ یا شرط سنی را پایین بیاورید، و یا اصلا آن را حذف کنید و به جای آن یک شرط مستقل بگذارید که هربانوی ایرانی (شاغل یا غیرشاغل) که سنش بیش از 40 سال بود، اصلا نظر موافق پدر را نمی‌خواهد.
ناشناس۳۴۳۸۵۴۰۵:۱۴:۳۸ ۱۳۹۷/۲/۲۴
زن و مرد هر دو انسانن برادر من نمی شه که یکی از نه سالگی مکلف بشه و مثل انسان بالغ در صورت جرم مجازات بشه ولی تا چهل سالگی حق ازدواج بدون اجازه نداشته باشه که اون نه سال چیه ؟ این چهل سال چیه ؟ سن ازدواج چیه ؟ اصلا معلومه چه خبره ؟
ناشناس۳۴۴۱۳۱۱۰:۱۴:۳۵ ۱۳۹۷/۲/۲۴
28 سال به قول شما side effect داره اما چهل سال نه؟ چهل سال شوهر گیرش می یاد اصلا؟ بعد هم هدف قانون اینه که مثلا عرف جامعه رو یک مقدار توی قوانینش دخالت بده. چون الان معمولا پدر و مادر ها با ازدواج فرزندشون معمولا موافقت می کنند. حالا دو دهه قبل پسر هم خودش تصمیم نمی گرفت و مادرش هر کس را می پسندید همون بود.
ناشناس۳۴۳۶۵۰۲۲:۲۳:۵۰ ۱۳۹۷/۲/۲۳
در تیتر خبر آمده 3 گروهی از دختران که نیاز به اجازه پدر ندارند اما در متن خبر تنها اشاره به این دارد که گروهی که این شرایط را دارند. بالاخره 3گروه که یکی از آن شرایط را دارا باشندویا تنها گروهی که هر3شرط را دارا باشند؛ نیاز به اجازه پدر ندارند! کدام خبر صحیح می باشد؟؟؟
ناشناس۳۴۳۶۸۰۲۳:۰۰:۰۴ ۱۳۹۷/۲/۲۳
تا الان مگه چقدر اذن پدر تو ازدواج دختر دخیل بوده؟ دخترا اغلب با هر کی دلشون خواست ازدواج کردن پدرا هم بله گفتن. مشکل دخترا نبودن خواستگاره. خواستگار نیست لطفا اون حل کنید
ناشناس۳۴۳۷۱۵۲۳:۲۹:۲۲ ۱۳۹۷/۲/۲۳
مگه نسل جدید از باباهشون برا ازدواج اجازه هم می گیرن؟!
ناشناس۳۴۳۷۱۸۲۳:۳۰:۲۸ ۱۳۹۷/۲/۲۳
دختری که این شرایط رو داشته باشه ازدواج می خواد چکار!!!
ناشناس۳۴۳۷۲۲۲۳:۳۳:۲۶ ۱۳۹۷/۲/۲۳
الان این خیلی مشکل بزرگی بوده که حل شده ؟؟ یه تحقیق در مورد دلایل بی میلی دختران و پسران به ازدواج بفرمایید خدا وکیلی 17 سال پیش که من ازدواج کردم در صورتی که می دونستم اوضاع کار و اقتصاد و دلار و ریال اینطوری می شه هیچ وقت این حماقت را نمی کردم
ثریا دالغین۳۴۳۷۵۴۰۰:۱۸:۳۷ ۱۳۹۷/۲/۲۴
و ما دهه شصتی های فلک زده باز موضوع تنش شده ایم! اینبار جنگ به داخل خانواده ها کشیده میشود!! :))
ناشناس۳۴۳۷۵۹۰۰:۲۱:۳۳ ۱۳۹۷/۲/۲۴
این قوانین با خواست و موافقت عموم خانم ها مطرح شده یا اینکه زنان با اصل این نوع قوانین مخالفن ؟ کسی اصلا اطلاع دقیقی از نظر و عقیده ی عموم بانوان این کشور داره ؟ منظورم اون چند تا خانم مجلس نیست منظورم عامه ی زنان ایرانه
ناشناس۳۴۳۸۹۴۰۷:۲۳:۱۰ ۱۳۹۷/۲/۲۴
تو قانونگذاری کسی نظر مردم رو نمیپرسه چون قانونگذار خودشو عاقلتر از مردم تصور میکنه علت عقب موندگی مملکت هم همینه
ناشناس۳۴۴۱۱۲۱۰:۰۹:۰۵ ۱۳۹۷/۲/۲۴
چرا یک زن باید حامی قانونی باشه که بعد از 28 سالگی و به شرط فوق لیسانس و غیره تازه اونو در حد یک پسر 15 ساله می بینه. حداقل سن ازدواج باید بیاد بالا و بعد هم تا یک سنی هم برای دختر و هم برای پسر رضایت والدین را بگذارند و بعد هم که کاملا بالغ شدند باید بتوانند بدون اجازه ازدواج کنند.
ناشناس۳۴۳۸۵۸۰۵:۵۵:۵۹ ۱۳۹۷/۲/۲۴
کارت ملی جدید و حداقل معدل کارشناسی ارشد 17 و استعلام عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد به مواد مخدر هم باید اضافه بشه
ناشناس۳۴۳۸۶۹۰۶:۱۹:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۲۴
البته این قوانین جدید قوانین خوبی است اما واقعا مشکل ازدواج اینها نیست! مشکل پول است و پول است و پول
ناشناس۳۴۴۰۹۵۱۰:۰۲:۵۴ ۱۳۹۷/۲/۲۴
این شروط را دقیقا از کجا آوردید شرع ما میگه که برای ازدواج باید حتما اجازه پدر باشه ما جایی ندیدیم بگن مدرک یا سن میتونه بجای اجازه پدر قرار بگیره
ناشناس۳۴۴۱۵۱۱۰:۲۴:۵۱ ۱۳۹۷/۲/۲۴
با اجازه پدر و بدون اجازه پدر تا حالا چه مشکلی رو حل کرده؟ هر روز که بدتر از دیروزه با چند جمله که قانون باشه یا نباشه چه چیزی درست میشه؟ فرهنگ انسانی و انسانیت که وجود نداشته باشه هیچ چیز درست نیست و سر جاش نیست همه چیز با منفعت طلبی فردی سنجیده میشه
ناشناس۳۴۴۹۰۹۱۶:۲۹:۲۲ ۱۳۹۷/۲/۲۴
تا حالا شنیده یا دیده اید که یک دختر مانند یک پسر دهها تعهد بده از نظر مالی حتی کسانی که شاغل هستند مهریه خونه خرج زندگی هزینه های جانبی دستمزد خانه داری و ............................ و ادعایی نداشته باشه ؟؟ فقط یک نمونه استثنا نباشه حالا زنها برای هیچ و پوچ یعنی واقعا برای هیچ و پوچ صدها ادعا دارن
رضا۳۴۵۱۱۱۱۹:۰۴:۲۴ ۱۳۹۷/۲/۲۴
حالا بالاخره این طرح تصویب شده یاخیر؟
ناشناس۳۴۵۲۰۹۲۰:۳۹:۵۴ ۱۳۹۷/۲/۲۴
دیگر به هیچ زنی برای ورود به مجلس رای نخواهم داد

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بامیلوسفرستان

پربحث‌های امروز

 1. عقب‌نشینی دوباره اروپا مقابل آمریکا/ تضمینی که وجود ندارد

 2. مرگ بر آمریکا گفتن ظریف  

 3. حسین‌ الله‌کرم تصادف کرد

 4. ظریف: گرفتن ضمانت از اروپایی‌ها ناممکن نیست/ تصمیم‌گیری نهایی در تهران است

 5. برگزاری اولین نشست کمیسیون برجام بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای/ دلیل حضور آمانو در جلسه امروز/ ایران برای اروپا زمان تعیین کرد

 6. واعظی: مواضع امارات در قبال کشورمان صحیح نیست

 7. جزئیات تصادف الله‌کرم از زبان خودش/ آمبولانسهایی که بجای الله‌کرم مجروحان دیگر را منتقل کردند

 8. چه خوب است کی‌روش بعد از جام جهانی برود

 9. هشدار شدید تخت‌روانچی به اروپا

 10. شعار ایران در جام‌جهانی مشخص شد

 11. کره‌شمالی: هم‌چنان آماده‌ایم با آمریکا مذاکره کنیم/ به دنبال ارتباط بیشتر هستیم

 12. واکنش کره شمالی به تصمیم ترامپ در لغو دیدار با «کیم جونگ اون»

 13. سوزاندن اعضای "فرقه داودیه" توسط FBI + عکس

 14. حجت‌الاسلام پناهیان: شعار مرگ بر آمریکا باعث ریشه کن کردن فقر می‌شود

 15. واکنش کوهکن در مورد تجارت پسرش در آمریکا

 16. قیچی ظریف و سلیمانی در حال دریدن برنامه‌های آمریکاست

 17. آیا تیام در استقلال می‌ماند؟/ او برای تفریح راهی کویت شده

 18. نقوی‌حسینی: آمریکا سیاست چماق و هویج را درباره ایران در پیش گرفته است

 19. قول و قرارهای اروپا قابل اعتماد نیست/اروپایی‌ها هیچگاه در برابر تحریم‌های آمریکا علیه ایران مقاومتی جدی انجام نکردند/ برجام با حیثیت اروپا گره خورده است

 20. مجلس نمایندگان آمریکا، اعلام جنگ علیه ایران بدون مجوز کنگره را ممنوع کرد 

 21. طارمی: در روسیه فقط به چیزی که از کی‌روش یاد گرفتیم فکر می کنیم

 22. محمد صلاح در فینال لیگ قهرمانان روزه نمی‌گیرد

 23. کدام چهره‌های اصلاح‌طلب در جلسه اخیر مسئولان با رهبر انقلاب حضور داشتند؟ +عکس

 24. نماز " تراویح" تا " یارمضان"؛ رسوم کهن ترکمن‌ها در ماه رحمت الهی+فیلم

 25. تیم ملی ترکیه با ۷ بازیکن بدون بازی ملی مقابل ایران!

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی: کشور با برجام یا بدون برجام به‌خوبی اداره خواهد شد/ تحریم‌ها و فشارها تاثیری ندارند

 2. روحانی: اگر ملتی ثروتمند و پرجمعیت اما در برابر یک ابرقدرت ذلیل باشیم به جایی نخواهیم رسید

 3. جزئیات خودسوزی کارگر شهرداری آبادان

 4. کی روش: مذاکراتم با تیم ملی ایران به پایان رسید/پس از این همه سال به من پیشنهاد تمدید قرارداد شش ماهه دادند

 5. انتشار اولین تصویر رسمی از بن‌سلمان پس از غیبتی طولانی

 6. شهادت جانشین یگان امداد خاش در حمله ناجوانمردانه افراد مسلح + عکس

 7. تضمین‌های واقعی در مقابل دست چدنی/اروپا در مذاکره با ایران، وکیل آمریکا نباشد

 8. انحصار خودروسازان چه زمانی شکسته خواهد شد؟

 9. کرایه کامیون ۲۰درصد افزایش یافت؛ مشکلات بیمه حل شد

 10. از حیاتی تا نوباوه در ختم قاسم افشار   

 11. مشت‌های گره کرده مداح معروف در دیدار رهبری  

 12. ۱۹ عکس از حاشیه‌های دیدار مسئولان نظام با رهبر انقلاب  

 13. ضعف مدیریت دولت روحانی باعث انسداد مرزهای غربی شده است/ امنیت کامل در مرزها برقرار است

 14. خسارات سیلاب ویرانگر در لواسان   

 15. پشت پرده سیاست جدید ترامپ در قبال ایران

 16. حمایت احسان علیخانی از ورود بانوان به ورزشگاه ها

 17. ساعتی پس از تخریب سایت تست اتمی کره شمالی؛ آمریکا دیدار ترامپ و کیم جونگ اون را لغو کرد

 18. سقوط لیـر با ریسک اردوغـان

 19. سوالات امتحان نهایی «دین و زندگی» لو رفت!

 20. خبر جدید برای سپرده‎گذاران موسسات غیرمجاز

 21. پمپئو: حرفی از جنگ با ایران نزده‌ام/ تمام 12 شرط را از راه‌های دیپلماتیک محقق می‌کنیم

 22. عواقب روابط مشکوک یک زن با مرد غریبه

 23. شهری که دیگر شهر نشد  

 24. پاسخ ایران به سخنان پمپئو چه خواهد بود؟

 25. ۸۵ درصد اختلالات اینترنتی برطرف شد

پربحث‌های هفته

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. روحانی: کشور با برجام یا بدون برجام به‌خوبی اداره خواهد شد/ تحریم‌ها و فشارها تاثیری ندارند

 3. توتال باز هم پیچاند؛ آقای زنگنه پاسخگو باشید

 4. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 5. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 6. توکلی: آقای روحانی در یک اشتباه تاریخی همه مسائل کشور را به برجام وصل کرد؛ حتی آب آشامیدنی را/ الان زمان تسویه حساب سیاسی نیست/ دولت در مذاکره با اروپایی ها دچار تکرار خطا نشود

 7. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 8. استراتژی جدید آمریکا در برابر ایران باسخنان تکراری و 12 درخواست کهنه پاپمئو

 9. انتشار برای اولین بار/ جزئیات توافق دولت با دوروف در تهران

 10. محمدجواد لاریجانی: برجام مرده است/ اروپا نه توان و نه خواست دارد/ مقابل آمریکا باید پاتک بزنیم/ ژانر مدیریت برجامی دیگر کار نمی‌کند و باید عوض شود

 11. آیت‌الله صدیقی: در قصه پرغصه‌ برجام از ابتدا دنیای غرب کلاه گشادی را برای ایران آماده کرده بود/با چه جراتی می‌توانیم به دشمن اعتماد کنیم و تضمینی نگیریم

 12. پاسخ مدیرعامل پیام‌رسان سروش به سوالات فنی مخاطبان الف

 13. روحانی: ملت ایران از تهدیدات توخالی نمی‌هراسد و بسیار بزرگتر از افراطیون واشنگتن است/آیا ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه‌ها تبلیغ به نفع اسلام است؟

 14. آمریکا دنبال شکاف بین مردم و مسئولین است/دولتمردان با برنامه ریزی صحیح شرایط اقتصادی مردم را بهبود بخشند/ هرگونه حرکت آمریکا با پاسخ جدی ایران روبرو می‌شود

 15. تحلیل عجیب حجاریان از آینده روحانی/ پشت پرده حوادث کازرون/ خاطره کنایه آمیز سعید جلیلی/ انتقاد قالیباف از احمدی نژاد/ پیشنهاد برجامی حسین الله کرم به دولت چه بود؟

 16. چنین امام جمعه‌ای می‌خواهیم

 17. ولیعهد زنده است؟/ تماس تلفنی ماکرون با بن‌سلمان

 18. اهداف پنهانی آمریکا از بیان 12 شرط جدید برای ایران

 19. افت شدید کاربران تلگرام با فیلتر آن در روسیه و ایران/ افزایش مخاطبان پیام‌رسان‌های داخلی + اسناد

 20. وقتی اروپایی‌ها همکاری با ایران را به رسمیت نمی‌شناسند/ خروج ۸ شرکت برجامی از ایران

 21. واکنش سعودی ها به خبر مرگ بن سلمان

 22. دست دادن و احوالپرسی روحانی و ملک عبدالله پادشاه اردن   

 23. ربیعی: تحولات بازار ارز، نباید در زندگی مردم تاثیر بگذارد

 24. عقب‌نشینی دوباره اروپا مقابل آمریکا/ تضمینی که وجود ندارد

 25. باهنر: به طرز عجیبی همه سیاه‌نمایی می‌کنند/ تیم مذاکره هسته ای مورد تایید نظام است

پربحث‌های دیروز

 1. حمایت احسان علیخانی از ورود بانوان به ورزشگاه ها

 2. سوالات امتحان نهایی «دین و زندگی» لو رفت!

 3. محاسبه مستمری بازنشستگی تغییر می‌کند

 4. دلایل افزایش «زندگی‌ تجردی» در کشور

 5. آخرین اخبار از حذف کنکور

 6. امام جمعه ای که محل اختفای پسرش را لو داد!

 7. کاهش ۲۵ درصدی بارش در استان تهران

 8. وزیر نیرو: عبور از کم‌آبی تنها با ساخت سد ممکن نیست

 9. زمان آغاز صدور روادید اربعین

 10. مجروح شدن «حاج قاسم سلیمانی» قبل از فتح خرمشهر

 11. ارتباط بین اندازه شهرها و خوشبختی افراد

 12. پشت پرده خفتگیری‌های شبانه روی پل‌های هوایی

 13. برای ازدواج هرگز سراغ این افراد نروید!

 14. مصرف ریتالین در میان دانش‌آموزان و دانشجویان رواج پیدا کرده است

 15. مردم از سفر به لواسانات خودداری کنند

 16. مهلت مجدد ثبت نام آزمون کارشناسی ناپیوسته اعلام شد

 17. تداوم فعالیت سامانه بارشی در ۲۰ استان / پیش‌بینی وقوع گرد و خاک در برخی مناطق

 18. افزایش تصادف موتورسواران در روزهای اخیر

 19. جاده کرج - چالوس تا 8 خرداد شب ها بسته است

 20. بیمه باید غربالگری تمام بیماری های شایع را پوشش دهد

 21. می خوای اسم شوهر آینده ت رو بگم؟

 22. خرمشهر پس از 36 سال

 23. دانشگاه آزاد ساختمان جنجالی سوهانک کمیته امداد را خرید

پربحث‌های هفته

 1. پاسخ مدیرعامل پیام‌رسان سروش به سوالات فنی مخاطبان الف

 2. افت شدید کاربران تلگرام با فیلتر آن در روسیه و ایران/ افزایش مخاطبان پیام‌رسان‌های داخلی + اسناد

 3. مجازات قانونی ازدواج سفید چیست؟ 

 4. نظر ضرغامی درباره ورود زنان به ورزشگاهها / قسمتی را به بانوان اختصاص دهید

 5. سرنوشت مبهم «فریحا»/نمی‌خواهم سوژه «ماه عسل» شوم+عکس 

 6. سقوط رنکینگ تلگرام بعد از فیلترینگ + تصاویر

 7. حسین‌ الله‌کرم تصادف کرد

 8. پاسخ دانشگاه تهران به زیباکلام/ چرا برپایه اطلاعات نادرست قضاوت می‌کنید؟

 9. آگهی های عجیب این روزها /واسه نونه واسه نون

 10. «سیدمصطفی موسوی» مجری صدا وسیما درگذشت

 11. چرایی مزاحمت‌های خیابانی

 12. مرگ 9 نفر و مسموم شدن 720 بر اثر مصرف قارچ سمی/حال 50 نفر وخیم‌ است

 13. بازار داغ افطاری سازمانها و نهادها ‌/ دادن افطاری از بودجه دولتی ممنوع است

 14. آخرین خبرها از طرح تعطیلی زمستانی مدارس از زبان وزیر آموزش و پرورش

 15. سازمان محیط زیست: کلمه ریزگرد را حذف کنید

 16. حمایت احسان علیخانی از ورود بانوان به ورزشگاه ها

 17. سوالات امتحان نهایی «دین و زندگی» لو رفت!

 18. واکنش معتضد به ادعایی درباره شجره نامه ملکه الیزابت

 19. افزایش هشت درصدی طلاق در کشور

 20. ماموران کلانتری‌های تهران تا پایان شهریور «دوربین‌دار» می‌شوند

 21. موسوی خبر داد: تهیه طرح کاهش عوارض خروج از کشور برای دانشجویان شاغل به تحصیل

 22. تیغ زدن میلیونی مردم توسط سلبریتی‌ها/ حساب یک فوتبالیست و ۳ بازیگر مسدود شد

 23. چند درصد کارمندان دولتی زن هستند؟

 24. پرونده تلخ‌ترین سانحه ریلی کشور به کجار رسید؟

 25. چه کنیم تا در امتحانات نمره‌های بالا بگیریم؟

آخرین عناوین