فعالیت اقتصادی و کارمندی فرزندان ظریف، زنگنه و مشاوران روحانی در خارج کشور با تابعیت مضاعف

گروه سیاسی الف،   3970223136 ۵۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
فعالیت اقتصادی و کارمندی فرزندان ظریف، زنگنه و مشاوران روحانی در خارج کشور با تابعیت مضاعف

در گزارش تحقیق و تفحص از مسئولان دوتابعیتی‌ و دارای «گرین کارت» به فعالیت اقتصادی فرزندان ظریف و زنگنه و برخی از مشاوران و دستیاران رئیس جمهور اشاره شده است.

گزارش تحقیق و تفحص از مسئولان دوتابعیتی‌ و دارای «گرین کارت» در مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه 23 اردیبهشت) در رسانه‌های مختلف منتشر شد که حاصل یک سال تلاش هیئت تحقیق و تفحص مجلس بوده و  در نوبت صحن علنی مجلس قرار دارد و در روزهای آینده قرائت می‌شود.

در بخشی از این گزارش ذیل مبحث سوم "فرصت‌ها و تهدیدات افراد دارای تابعیت مضاعف" به حضور برخی افراد و فرزندانشان در خارج کشور اشاره شده و آمده است "اساتید غرب‌گرا در دانشگاه‌های کشور یا خود تبعه  مقیم سایر کشورها خصوصاً کشورهای اروپایی بوده و یا فرزندان ایشان در این کشورها در حال تحصیل و یا مشغول کار هستند و ارتباط تنگاتنگی با دانشکده‌ها و اندیشکده‌های به ظاهر علمی خوب دارند."

ظریف در کنار اعضای خانواده و فرزندش که در خارج از کشور بسر می‌برد

در ادامه این گزارش به حضور فرزندان مسئولین در خارج از کشور و احتمال پیاده‌سازی اهداف دشمن در کشور توسط آنها تاکید و آمده است "اگر چه دستگاه‌های اجرایی کشور هیچ گونه اطلاعاتی از وضعیت تابعیت مضاعف فرزندان مسئولین نداده‌اند لیکن بررسی اخبار آشکار در میان رسانه‌ها، سوابق تحصیلی مسئولین و فرزندان آنها و نیز سابقه خدمت آنها در کشورهای خارجی قرائن و شواهد قابل اعتنایی را به دست می‌دهد که اثبات می‌نماید بسیاری از فرزندان مسئولین به دلایل متعدد نظیر تحصیل و تولد، تابعیت دیگر کشورها را اخذ نموده‌اند و یا تابعیت سایر کشورها بر آنان تحمیل شده است."

در بخشی از این گزارش به فرزندان برخی مسئولان اشاره  شده است که  "هم اکنون بدون ترک تابعیت آن کشورها مشغول فعالیت‌های اقتصادی و یا کارمندی در آن کشورها هستند. فرزندان مسئولین عالی رتبه‌ای، نظیر وزیر محترم امورخارجه، نفت و برخی از مشاوران و دستیاران رئیس جمهور تنها نمونه‌ای از این دست افراد هستند. بدیهی است لازم است تا تدابیری در خصوص این دسته از افراد به طور جدی اتخاذ گردد، به طوری که مقامات و اشخاص این چنین ملزم به اظهار دارابودن تابعیت و اقامت سایر کشورها شده و یا در صورت کسب تابعیت‌های سایر کشورها نسبت به ترک تابعیت دوم اقدام نمایند."

این گزارش که امروز منتشر شده شامل مباحث مختلف از جمله خلاءهای قوانین موجود در نحوه به کار گیری افراد دوتابعیتی و دارای مجوز اقامت در دستگاه‌های اجرایی، بررسی خلاءهای قانونی به کارگیری دارندگان تابعیت مضاعف در دستگاه‌های اجرایی، بررسی راهکارهای رفع خلاءهای قانونی به کارگیری دارندگان تابعیت مضاعف در دستگاه‌های اجرایی است.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۳۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷گزارش وزارت اطلاعات: ۱۱۲ مدیر "دوتابعیتی" هستند/ حضور ۴۷ دوتابعیتی در مراکز دولتی و حکومتی
۳۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷وزیر اطلاعات: مدیر دوتابعیتی دولتی نداریم
۳۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم
۳۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷ظریف: ایران در توافق هسته‌ای پیروز شد/ برجام در حال مرگ است
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷توضیحات کریمی قدوسی درباره مدیران دوتابعیتی
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷توتال باز هم پیچاند؛ آقای زنگنه پاسخگو باشید
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷ماجرای دوتابعیتی‌هایی که ارز از کشور خارج کردند
۲۸ اردی‌بهشت ۱۳۹۷اسامی ۱۰۰ مدیر دوتابعیتی تصمیم‌ساز به دادستانی کشور ارسال شد
۲۸ اردی‌بهشت ۱۳۹۷خودداری وزیر اطلاعات از پاسخگویی درباره مدیران دو تابعیتی‌
۲۷ اردی‌بهشت ۱۳۹۷زنگنه: نامردی هم حدی دارد/ توتال برود، CNPC چین را جایگزین می‌کنیم
۲۶ اردی‌بهشت ۱۳۹۷ظریف: دنبال خیال‌بافی نیستیم که اروپا رابطه‌اش را با آمریکا به هم بزند
۲۶ اردی‌بهشت ۱۳۹۷واکنش ظریف به تحریم شدن ولی‌الله سیف

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۳۱۶۵۱۶:۳۸:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲۳
از پول بیت المال استفاده می کنند و اون وقت این مردم شرایط اقتصادیشون اینطوریه
ناشناس۳۴۳۲۶۶۱۷:۱۹:۳۱ ۱۳۹۷/۲/۲۳
کاش فقط همین بود!!! خدا میدونه اینا به کشوری که بچه هاشون رو سپردن بهش دارن خدمت میکنن یا به ایران؟!!
ناشناس۳۴۳۴۳۷۱۸:۵۹:۰۸ ۱۳۹۷/۲/۲۳
نکته ای بسیار کلیدی را اشاره نمودید ، شاهد این مطلب دستگیر شدگانی که با داشتن موقعیت های بسیار فوق ممتاز در مملکت ، تنها بخاطر فراهم نمودن شرایط اقامت افراد خانواده هایشان در سایر کشورها به جاسوسی و خرابکاری و خیانت به ایران تن داده اند و گرفتار قانون شدند .
ناشناس۳۴۳۶۹۱۲۳:۰۸:۳۳ ۱۳۹۷/۲/۲۳
طبق قوانین کشورهای مقابل، ۲تابعیتیهادرشرایط خاص!!!! فقط ملزم به وفاداری به کشوردوم خودشان هستند. _________________ اسم اینکار اگه خیانت نیست پس چیه؟
ناشناس۳۴۳۸۴۸۰۵:۰۰:۳۶ ۱۳۹۷/۲/۲۴
دقیقا این قوانین کشورهای مقابل چیه؟ دو تاشو اسم ببر؟
غلام۳۴۳۸۵۶۰۵:۲۶:۱۳ ۱۳۹۷/۲/۲۴
یکم اهسته تر. نوه و فرزندان مقاماتی از کشور در خارج دنیا امده و یا اقامت دارند که تصورکردنش هم دود از کله اتان بلند میکند. نهادهای نظارتی هم خوب میدانند اما انقدر مماشات کردند که الان جرات نمیکنند دانسته هایشان را بیان کنند. از یکطرف تمام شخصیت های موصوف بهمین دلیل هوای هم را دارند. اینکار یک جراحی عمیق است که منجر به موت مریض میشود. بهتر است دریک مسیر شش ساله کلیه شخصیتهای کلیدی نظام عوض شوند و اولین انها سفرا و رایزنان نظامی و فرهنکی هستند.
ناشناس۳۴۳۲۶۷۱۷:۱۹:۴۱ ۱۳۹۷/۲/۲۳
پس چرا زنگنه برکنار نمیشود
ناشناس۳۴۳۴۰۰۱۸:۳۴:۲۳ ۱۳۹۷/۲/۲۳
چون چماقی به نام« رای مردم »دارد.
ناشناس۳۴۳۳۳۲۱۷:۵۲:۱۲ ۱۳۹۷/۲/۲۳
رای احساسی مردم رو دارند و با قدرت میتازند..
فرناز۳۴۳۸۵۰۰۵:۰۷:۱۱ ۱۳۹۷/۲/۲۴
نکته خیلی مهمی رو اشاره کردید. وقتی به جناح مورد نظر شما رای داده نشه، اسمش می شه رای احساسی!
ناشناس۳۴۳۳۳۶۱۷:۵۴:۱۵ ۱۳۹۷/۲/۲۳
اسامی ؟
ناشناس۳۴۳۳۴۵۱۸:۰۱:۲۰ ۱۳۹۷/۲/۲۳
تازه از اینا وحشتناکتر فرزندان بعضی خود اصولگرا پندارهای ما هستند که جز انگلیس و کانادا هیچ تابعیتی را نمی پذیرند !
ناشناس۳۴۴۰۳۳۰۹:۳۱:۲۴ ۱۳۹۷/۲/۲۴
و البته آمریکا.
ناشناس۳۴۳۳۴۹۱۸:۰۵:۲۰ ۱۳۹۷/۲/۲۳
در مورد ظریف فکر کنم اطلاعاتتان ناقص است ، الف جان اول خودت جستجو می کردی بعد ازش« تیتر »میساختی !! ...رو سیاهی به ذغال می مونه ، اَبر هم همیشه روی ماه نمیمونه
ناشناس۳۴۳۷۱۱۲۳:۱۹:۵۳ ۱۳۹۷/۲/۲۳
درست میگه این دوستمون!!
ناشناس۳۴۳۵۹۲۲۱:۲۶:۵۳ ۱۳۹۷/۲/۲۳
هرکسی میخواهد تابعیت کشور دیگری را داشته باشد تابعیت ایرانی اش را ملغی نمایید ، هیچ فردی نباید بتواند، ثروت و ارز کشور را به عنوان مهاجرت وویا تابعیت مضاعف از کشور خارج نماید ، ثروت کلانی در این ۱۰-۱۵ سال اخیر توسط کسانی که تابعیت کشورهای دیگر را گرفته اند از کشور خارج شده است باید به حسابها و خرید و فروش املاک توسط این عده رسیدگی شود .
ناشناس۳۴۳۸۲۶۰۳:۰۹:۲۴ ۱۳۹۷/۲/۲۴
من خودم زیر خط فقر هستم اما این حرف شما یعنی کمونیسم. یعنی از پولدار بگیر بده به ضعیف بدون اینکه توجه کنی پولدار زحمت بیشتری کشیده یا نه. اگه خودت سرمایه داشتی به این حرفت اصلا فکر نمیکردی چه برسه به اینکه به زبون بیاریش.
ناشناس۳۴۳۱۷۲۱۶:۳۹:۴۸ ۱۳۹۷/۲/۲۳
اوه اوه عجب....
reza۳۴۳۱۷۵۱۶:۴۰:۰۲ ۱۳۹۷/۲/۲۳
اشکالی داره الف جان ؟ در عوض پورسانت معاملات و رانتها مستقیم میره بحساب آقازاده ها.
ناشناس۳۴۳۱۷۷۱۶:۴۱:۱۵ ۱۳۹۷/۲/۲۳
اونوقت انتظار دارید اینا حالشون به دل این مملکت بسوزه؟ اون وقت اینا زورشون میاد یک جوان رو استخدام کنند. فقط به فکر بچه های خودشون هستند والله اونایی که به اینا رای دادید به مملکتتون ظلم کردین. من یه نفر اون دنیا ازتون نمیگذرم
آریابان۳۴۳۳۶۵۱۸:۱۵:۲۹ ۱۳۹۷/۲/۲۳
در مورد وضعیت اقامت فرزندان این مقامات در خارج از کشور و کلا درمورد داشتن "تابعیت مضاعف" برای شهروندان ایرانی باید گفت که طبق قانون اساسی ایران (حتی در دوران قبل از انقلاب) ، داشتن این نوع تابعیت برای هر یک از اتباع ایرانی بطور عام ممنوع بوده (و طبیعتا هنوز هم هست) و هر فرد ایرانی که علاقمند به دریافت تابعیت از یک کشور خارجی باشد، باید کلا تابعیت ایرانی خود را انکار کند به نحویکه از آن به بعد دیگر یک "شهروندایرانی" !!!!! محسوب نشود ؛ ولی شوربختانه اونهائی که در زمان جنگ با پرداخت هزینه های کلان به قاچاقچی ها و با مخفی شدن در پوست گوسفند از کشور گریختند ، اینک با داشتن گذرنامه معتبر ایرانی (علیرغم داشتن تابعیت مضاعف !!!!) بصورتی کاملا قانونی !!!!!! و آزاد میان ایران و کشور محل اقامت خود به آمد و رفت مشغولند ، زیرا : موقع خروج از کشور محل اقامتشون گذرنامه خارجی رو نشون میدهند و موقع ورودشون به ایران هم گذرنامه ایرانی را !!!!! ؛
ناشناس۳۴۳۴۹۳۱۹:۳۷:۲۷ ۱۳۹۷/۲/۲۳
دوست عزیز با کلیت منظور شما موافقم ولی درباره قانون اساسی اینطور نیست
آریابان۳۴۴۲۶۳۱۱:۱۷:۳۷ ۱۳۹۷/۲/۲۴
دوست گرامی ناشناس(۳۴۳۴۹۳) : به موجب اصل ۴۱ قانون اساسی تابعیت کشور ایران حق مسلم هر فرد ایرانی است و دولت نمیتواند از هیچ ایرانی سلب تابعیت کند مگر به درخواست خود او یا در صورتی که به تابعیت کشور دیگری !!!!!!!! درآید
ناشناس۳۴۳۱۸۴۱۶:۴۲:۴۵ ۱۳۹۷/۲/۲۳
بدترین دولت تاریخ ایران...!
ناشناس۳۴۳۱۸۸۱۶:۴۳:۲۰ ۱۳۹۷/۲/۲۳
اون وقت این همه جوان بیکار داریم محض رضای خدا زورشون میاد یکی رو استخدام کنند
ناشناس۳۴۳۱۹۵۱۶:۴۵:۴۸ ۱۳۹۷/۲/۲۳
الان ظریف رفته دنبال حل مشکل و شما در پشت جبهه دارید پشتش رو خالی می کنید. نمی دانید همه در یک کشتی هستیم
ناشناس۳۴۳۲۱۷۱۶:۵۲:۲۲ ۱۳۹۷/۲/۲۳
مشکل رو حل کنه؟ شخص ایشون خودش دقیقا بخشی از مشکله
ناشناس۳۴۳۳۳۱۱۷:۵۱:۵۸ ۱۳۹۷/۲/۲۳
جالبه که همه خودشون رو کارشناس می دونن!
ناشناس۳۴۳۲۳۵۱۷:۰۲:۳۳ ۱۳۹۷/۲/۲۳
میدونن،خوبم میدونن.اما چیزی که براشون مهم نیست قدرت و اقتدار مردم و کشوره.
ناشناس۳۴۳۲۴۵۱۷:۰۷:۳۳ ۱۳۹۷/۲/۲۳
دفعه قبلی مذاکرات چی شد؟
ناشناس۳۴۳۳۱۴۱۷:۳۹:۲۸ ۱۳۹۷/۲/۲۳
دفعه قبلی مذاکرات اگر میخواستند مثل اینها قرارداد ببندند همون سال ۸۷ کار تمام شده بود اونها نمیخواستند همچین قراردادی ببندند و گرنه اینکه همیچیز را بدی و "تقریبا هیچ" بگیری که کاری نداره میشه همینی که الان میبینی
ناشناس۳۴۳۱۹۸۱۶:۴۷:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۲۳
کاش این اقایون کمی هم به فکر جوانان این کشور بودند خودشون به عنوان پدر شغل و اینده فرزنداشون را تامین می کنند اما به فکر جوونای مردم نیستند که با مدرک تحصیلی بیکارن و هزار تا مشکل پیدا کردند
ناشناس۳۴۳۲۰۱۱۶:۴۸:۰۷ ۱۳۹۷/۲/۲۳
همینه که بعد از کل کش و قوس منتشر شد..
ناشناس۳۴۳۲۱۱۱۶:۵۰:۰۲ ۱۳۹۷/۲/۲۳
به به خسته نباشن واقعا
اشکان۳۴۳۲۳۰۱۶:۵۹:۵۰ ۱۳۹۷/۲/۲۳
اعضا هیات علمی دو تابعیتی در واقع پایگاه اول دشمن هستند. اما کو گوش شنوایی!!!
ناشناس۳۴۳۲۳۱۱۷:۰۰:۱۳ ۱۳۹۷/۲/۲۳
مرگ بر آمریکا و مرگ بر انگلیس برای مردم عادیه!!! وقتی جنگ میشه مردم عادی باید برن جبهه و شهید شن وگرنه این آقایون همون موقع هوس درس خوندن با پول باباجون رو در یک کشور اروپایی و یا آمریکایی می کنن!! و البته قسمت خیلی جالب و خنده دار ماجرا هم اینه که ممکنه یک آدم عادی بخواد بره ویزای آمریکا یا انگلیس رو برای ادامه تحصیل بگیره بهش ندن ولی به این قبیل افراد و آقازاده ها 100 درصد ویزا میدن!!! حل کنین این معادله خیلی ساده رو لطفا!!!
ناشناس۳۴۳۲۳۳۱۷:۰۱:۵۰ ۱۳۹۷/۲/۲۳
اصلا هم اینطوری نیست و ظریف بچه هاش ایرانن
ناشناس۳۴۳۲۳۴۱۷:۰۲:۱۴ ۱۳۹۷/۲/۲۳
خوب و خوش و خرم میخندند.
ناشناس۳۴۳۲۳۷۱۷:۰۳:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۳
صحت خواب ...
ناشناس۳۴۳۲۳۹۱۷:۰۴:۴۷ ۱۳۹۷/۲/۲۳
حالا این مطالب که نوشتین سندیت داره یا نه؟
ناشناس۳۴۳۲۵۴۱۷:۱۲:۳۰ ۱۳۹۷/۲/۲۳
بابا اینو مجلس منتشر کرده
ناشناس۳۴۳۲۶۱۱۷:۱۷:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۳
خود کرده را تدبیر نیست...
ناشناس۳۴۳۲۸۸۱۷:۲۷:۱۲ ۱۳۹۷/۲/۲۳
همین ها کسانی هستند که همیشه شعار مرگ بر آمریکا و انگلیس میدن و میگن غرب بوی تعفن میده از اون طرف میرن تابعیت از این کشورها میگیرن !!!!!!!! حالا دم خروس رو باور کنم یا قسم حضرت عباس
ناشناس۳۴۳۳۰۱۱۷:۳۲:۰۸ ۱۳۹۷/۲/۲۳
خوب که چی مثلا می توانید اقدامی کنید فقط حرف وگزارش بقول آن آقای نماینده توقع ملت را بالا نبرید
ناشناس۳۴۳۳۰۲۱۷:۳۲:۴۰ ۱۳۹۷/۲/۲۳
ظریف 30 سال تو آمریکا بوده انتظار داشتین هر موقع بچه هاش میخواستن به دنیا بیان بیاد ایران به دنیا بیاره و بعد دوباره برگرده؟ خب معلومه بچه ای که تو آمریکا به دنیا بیاد شهروند آمریکا هم حساب میشه...
عوام۳۴۳۳۶۳۱۸:۱۴:۳۶ ۱۳۹۷/۲/۲۳
اشتباه نکن شهروند نمیشه و اتوماتیک براش پاسپورت صادر نمیشه بلکه والدینش میتونن شهروندی اونجا رو براش بگیرن البته میتونن هم درخواست شهروندی ندن، خصوصا اگه از طرف کشور دیگه ای که شعارش مرگ بر آمریکا هستش اونجا مامور باشن ایشون از طرف جمهوری اسلامی ایران مامور بوده و دلیلی نداشته درخواست شهروندی امریکا برای نوزادش بده البته پسر بزرگ آقای سیف هم لاتاری گرین کارت شرکت کرد و برد و الان با خانواده در آمریکا زندگی میکنه ظاهرا مرگ بر آمریکا مال ما عوامه که بگیم نه آقایون
ناشناس۳۴۳۶۷۰۲۲:۴۹:۰۸ ۱۳۹۷/۲/۲۳
چی میگی‌ برای خودت؟ حقا که عوامی. فکر کردی در غرب فرزند جزو املاک پدر و مادره که بخواد براش تصمیم‌ بگیره؟ بچه‌ای که توی آمریکا دنیا میاد تبعه آمریکا محسوب میشه. حالا گیریم براش پاسپورت نگیره، اگه از آمریکا خارج شد برای یک مسافرت چجوری برگرده؟ بعدشم اگر به سن قانونی رسید خودش میتونه برای پاسپورت اقدام کنه. بر فرض محال پدر و مادرش برای گرفتن مدارک آمریکایی اقدام نکنن، چجوری مدرسه بره. مریض شد چجوری بره دکتر و بیمارستان، .... لطفا قبل از اظهار نظر احساسی کمی فکر کنین.
عوام۳۴۳۸۲۹۰۳:۱۲:۵۵ ۱۳۹۷/۲/۲۴
البته حق با شماست من باید اولش مینوشتم فرزند پدر و مادر مقیم آمریگا که شهروند نیستند، مطابق قانون این نزاد حق داشتن شهروندی امریکا را دارد البته باید برای گرفتن این حق درخواست داده شود و اگر پدر و مادر این فرزند به هر دلیل نخواهند این درخواست را بدهند مطابق با ویزای پدر و مادر برای فرزند پس از گرفتن پاسپورت از نمایندگی کشورشان صادر خواهد شد و تمامی امکانات قانونی را که مطابق ویزا حق دارد مانند مدرسه رفتن و برگشتن به آمریکا بعد از سفر و غیره را خواهد داشت. زمانی که فردی به عنوان دیپلمات در خارج اقامت دارد، گرقتن ویزای اقامتی غیر از ویزای دیپلماتیک که توسط وزارت امور خارجه برایش درخواست شده مستلزم تماس مستقیم آن فرد با کادر اداری کنسولی کشور محل ماموریت بودده که از نظر دیپلماتیک کاری دور از شان میباشد.
ناشناس۳۴۳۹۸۱۰۸:۵۱:۴۳ ۱۳۹۷/۲/۲۴
غیر عوام جان، مگه پدر و مادرش چجوری دکتر و بیمارستان میرند؟ پاسپورت آمریکا دارند؟ یا وقتی از آمریکا خارج می شوند چه جوری بر می گردند؟ غیر از اینه که پاسپورت ایرانی دارند؟! بله به سن قانونی رسید خودش می تونه اقدام کنه. به نظر می رسه احساسات جنابعالی از اون عوام بالایی قوی تره!
ناشناس۳۴۳۹۹۷۰۹:۰۹:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۲۴
فرزندان سفرا و کارکنان دولت که در خارج از کشور به عنوان ماموریت حضور دارند از حقوق و مزایای کافی برخوردار هستند شما نگران تحصیل و درمان اونها نباش
شیراز۳۴۳۳۱۳۱۷:۳۸:۳۹ ۱۳۹۷/۲/۲۳
رِندترین دولت ایران - بدبخت احمدی نژاد که اسمش بد در رفته
ناشناس۳۴۳۴۰۲۱۸:۳۴:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۲۳
ازکی تا حالا کارمندی فرزند در خارج از کشور جرمه؟
عوام۳۴۳۸۳۱۰۳:۲۱:۰۰ ۱۳۹۷/۲/۲۴
نه حتی داشتن تابعیت فرزند هم جرم نیست ولی برای کسانی که در راس مملکت هستند و بخصوص رییس تیم مذاکره کننده هستند، بی‌طرفی در تصمیمات نسبت به کشوری که فرزندشان در آن اقامت و کار دارد را از بین میبرد در همین کشور خودمون وقتی مناقصه برگزار میشه معمولا اگه بچه مسوول مناقصه تو شرکتی کار بکنه اون شرکت برنده مناقصه هست (حالا نمیگم خیلی وقتا طرف خودش پیشنهاد میده که بچه من رو استخدام کن، مناقصه برنده ای)
ناشناس۳۴۶۸۶۹۱۸:۵۹:۱۶ ۱۳۹۷/۲/۲۵
اون جرم نیست ریاکاری والدین آنها جرم است
ناشناس۳۴۳۴۰۵۱۸:۳۵:۴۷ ۱۳۹۷/۲/۲۳
فرزندان و اطرافیان چهره های مطرح اصول گرا مانند حداد عادل که خودشون تو تلوزیون گفتند و لنکرانی وزیر بهداشت و .... را هم لطفا بگید. مگه تابعیت مضاعف برای استاد مشکل داره. تازه کلی برای دانشگاه اعتبار و ارتباط بین الملللی ایجاد میکنه. در مورد استادان فکر کنم مسئله مفیدی باشه
ناشناس۳۴۳۸۰۴۰۱:۴۳:۰۷ ۱۳۹۷/۲/۲۴
اصلا این دیدگاه مشکل داره، تمام کشورهای پیشرفته دنیا توشون خیلی از مدیرهای رده بالا اصلا اصالت خارجی دارن. مثل فوتبال، وقتی لازمه مربی از خارج میاریم، چه اشکالی داره؟ حالا شما میگی که چون طرف دو تابعیت داره خوب نیست؟ بهرحال به اینگونه افکار در دراز مدت فقط سبب عقب ماندگی کشور میشه و بس! البته من اینو بگم که مدیران دو تابعیتی که دورو هستن قطعا ضرر دارن، مثلا طرف صبح تا شب میشینه به غرب بد و بیرا میگه اما خانوادش همه خارجن، خودش واسه تفریح میره به غرب، که کم از این افراد نه تنها تو دولت بلکه تو همه ی دستگاهها به وفور یافت میشه. ولی بازم راه حل برخورد اینجوری نیست
ناشناس۳۴۳۸۳۰۰۳:۱۵:۳۴ ۱۳۹۷/۲/۲۴
چطور میشه در یک کشور شخصی که دیپلم نداره موسسه اعتباری راه میندازه 12 هزار میلیارد جذب میکنه و پول مردم رو بالا میکشه؛ اونوقت دغدغه میشه فرزند فلان شخص داره فلان جا کار میکنه. شما اول بگید اون شخص زیر دیپلم چطور به اینجا رسیده ؟!
ناشناس۳۴۴۱۸۲۱۰:۳۹:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۴
خوش به حال اونا که می توانند بروند !شما هم اگر امکانش رو داشتید میرفتید.

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

سفرستان

پربحث‌های اخیر

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 3. تخلف میلیاردی یکی از وزرای سابق دولت اصلاحات و رئیس فعلی یکی از دانشگاههای مهم تهران

 4. مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس چقدر آب خورد + عکس

 5. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 6. دغدغه پاستیلی مطهری/ روایت روزنامه اصلاح طلب از اقتدار نحوه پوشش و پیرایش محاسن رئیس جمهور/ احتمال ریزش آرای لاریجانی در انتخابات هیات رئیسه/سالگرد انتخابات 96 و یادی از رقبای دیروز

 7. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 8. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 9. آگهی های عجیب این روزها /واسه نونه واسه نون

 10. روحانی: سرچشمه امیدها در نظام، مقام معظم رهبری هستند/راه نجات ما صبر ، مقاومت و ایستادگی است

 11. گزارش وزارت اطلاعات: ۱۱۲ مدیر "دوتابعیتی" هستند/ حضور ۴۷ دوتابعیتی در مراکز دولتی و حکومتی

 12. از دبی تا گرجستان / خرید ملک در سرآب اقامت 

 13. تیغ زدن میلیونی مردم توسط سلبریتی‌ها/ حساب یک فوتبالیست و ۳ بازیگر مسدود شد

 14. واکنش دختر شفر به مقایسه چهره مادرش با خانم بازیگر  

 15. آتش گرفتن ناگهانی یک خودرو حین حرکت در تهران + تصاویر

 16. چه‌چیزی از چشم ۲ میلیارد بیننده مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس پنهان ماند؟

 17. عراقچی: تردید داریم اروپا بدون آمریکا برجام را ادامه دهد/ نمی‌توان به اروپا مطمئن بود

 18. روحانی:گروهمان سخت است اما قبلا با تیم‌های بزرگ‌تر هم بازی کرده‌ایم/ کی روش: برای ما در جام جهانی دعا کنید

 19. ۸ شرکت اروپایی ایران را ترک کردند

 20. قیمت طلا و ارز در بازار امروز/ سکه یک‌ میلیون و ۹۳۶ هزار تومان

 21. فهرست ۲۴ نفره تیم ملی برای جام جهانی/ طرفداران در شوک حذف سیدجلال و وریا

 22. مطهری: تصویب لوایح مرتبط با FATF منجر به خطر انداختن آینده حماس و حزب الله نمی‌شود

 23. چرا مشکلات اقتصاد در دولت دوازدهم بیشتر شد؟

 24. نشست ِ«به احترام معلم» در تاکستان برگزار شد

 25. اهدای پیراهن شماره 12 تیم ملی به روحانی+تصاویر  

پربحث‌های دیروز

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 3. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 4. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 5. باهنر: به طرز عجیبی همه سیاه‌نمایی می‌کنند/ تیم مذاکره هسته ای مورد تایید نظام است

 6. آنچه در پسابرجام عاید اقتصاد ایران شد؛ از واردات تا فروش نفت + نمودار

 7. تخلف میلیاردی یکی از وزرای سابق دولت اصلاحات و رئیس فعلی یکی از دانشگاههای مهم تهران

 8. ظریف: ایران در توافق هسته‌ای پیروز شد/ برجام در حال مرگ است

 9. پوپولیست تلگرامی

 10. مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس چقدر آب خورد + عکس

 11. صحبت‌های وحید-م بعد از دستگیری: ۵ دقیقه تا ترکیه فاصله داشتم/ به من می‌گویند عقاب ایران

 12. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 13. دغدغه پاستیلی مطهری/ روایت روزنامه اصلاح طلب از اقتدار نحوه پوشش و پیرایش محاسن رئیس جمهور/ احتمال ریزش آرای لاریجانی در انتخابات هیات رئیسه/سالگرد انتخابات 96 و یادی از رقبای دیروز

 14. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 15. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 16. آقای روحانی! با این همه نقض، ۸۰ درصد برجام اجرا شده؟

 17. آگهی های عجیب این روزها /واسه نونه واسه نون

 18. افزایش 30 تا 50 درصدی حقوق کارمندان برخی دستگاه‌های اجرایی طی 5 سال

 19. روحانی: سرچشمه امیدها در نظام، مقام معظم رهبری هستند/راه نجات ما صبر ، مقاومت و ایستادگی است

 20. گزارش وزارت اطلاعات: ۱۱۲ مدیر "دوتابعیتی" هستند/ حضور ۴۷ دوتابعیتی در مراکز دولتی و حکومتی

 21. خبری جدید از بن‌سلمان اما بدون پوشش در خبرگزاری رسمی عربستان 

 22. از دبی تا گرجستان / خرید ملک در سرآب اقامت 

 23. تیغ زدن میلیونی مردم توسط سلبریتی‌ها/ حساب یک فوتبالیست و ۳ بازیگر مسدود شد

 24. تلویزیون در سیطره خواننده‌های جوان‌پسند بازاری/ از مسیح و آرش تا حمید هیراد

 25. معاون‌قضایی دادستان کشور: فیلتر تلگرام با موفقیت پیش می‌رود/ نظام هر زمان اراده کند فیلتر شکن‌ها مسدود خواهند شد

پربحث‌های هفته

 1. اطلاعیه دولت:آنان که باید عذرخواه مواضع نادرست خود در گذشته باشند،طلبکارانه به دستاوردهای ملی می‌تازند/ مدیریت مسئولانه کشور، عرصه تناقض گوئی نیست/ برجام یک دستاورد بی‌نظیر است

 2. روحانی: باید در ارزیابی دستاوردها، بین برجام و نبود برجام مقایسه انجام دهیم/ ۸۰ درصد اهداف برجام محقق شد/ باید روشن شود چه کسی مستحق ملامت است

 3. دولت مخالف افزایش حقوق کارمندان است؛ اما 200 مدیر دولتی پاداش 600 میلیونی گرفتند

 4. بازگشت ظریف از تور برجامی بدون اخذ تضمین های لازم/ اعلام آمادگی اروپا برای مسدود کردن تحریم های آمریکا

 5. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 6. سیدصالحی: مردم به سروش اعتماد کردند و اکنون نوبت مسئولان است/ بیش از 10 میلیون کاربر عضو سروش شدند+فیلم

 7. جمهوری اسلامی و مسئله ای به نام" فساد"

 8. تضمین روحانی به موگرینی باعث خروج ترامپ از برجام شد

 9. توتال باز هم پیچاند؛ آقای زنگنه پاسخگو باشید

 10. صادق زیباکلام: برجام به کل منتفی می شود/ نامزد اصولگرایان در انتخابات 1400 پیروز می‌شود

 11. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 12. واکنش مطهری به نامه مجلس خبرگان رهبری درباره برجام

 13. خبر محرمانه درباره مرگ بن‌سلمان در تیراندازی‌های کاخ پادشاهی

 14. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 15. درگیری خونین در خوابگاه دانشگاه خوارزمی/ ورود یکی از دانشجویان پسر به خوابگاه دختران

 16. گزارشی تکان‌دهنده از جراحانی که سرجان مردم معامله می کنند و از شرکت‌ها رشوه می‌گیرند

 17. چرا خودرو گران شد؟/ ورود مجلس برای ساماندهی بازار خودرو با هدف کاهش تعرفه واردات و رقابتی کردن

 18. توکلی: سپاه توانست کاری انجام دهد که بانک مرکزی نتوانست/ ۷۰ درصد تسهیلات پرداختی بانک‌ها استمهال وام‌های قبلی و پوچ است/ تغییر رویه در فعالیت مجمع تشخیص مصلحت نظام

 19. آیت‌الله صدیقی: در قصه پرغصه‌ برجام از ابتدا دنیای غرب کلاه گشادی را برای ایران آماده کرده بود/با چه جراتی می‌توانیم به دشمن اعتماد کنیم و تضمینی نگیریم

 20. زنگنه: نامردی هم حدی دارد/ توتال برود، CNPC چین را جایگزین می‌کنیم

 21. عبرت های برجام و پاسخ به چند سوال/ دستگاه دیپلماسی به دنبال چه تضمین‌هایی است؟

 22. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 23. قاسم افشار گوینده پیشکسوت صدا و سیما درگذشت

 24. آمریکا سیف را تحریم کرد

 25. افشای جزئیات بسته پیشنهادی اروپا به ظریف

پربحث‌های اخیر

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 3. تخلف میلیاردی یکی از وزرای سابق دولت اصلاحات و رئیس فعلی یکی از دانشگاههای مهم تهران

 4. دغدغه پاستیلی مطهری/ روایت روزنامه اصلاح طلب از اقتدار نحوه پوشش و پیرایش محاسن رئیس جمهور/ احتمال ریزش آرای لاریجانی در انتخابات هیات رئیسه/سالگرد انتخابات 96 و یادی از رقبای دیروز

 5. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 6. روحانی: سرچشمه امیدها در نظام، مقام معظم رهبری هستند/راه نجات ما صبر ، مقاومت و ایستادگی است

 7. گزارش وزارت اطلاعات: ۱۱۲ مدیر "دوتابعیتی" هستند/ حضور ۴۷ دوتابعیتی در مراکز دولتی و حکومتی

 8. عراقچی: تردید داریم اروپا بدون آمریکا برجام را ادامه دهد/ نمی‌توان به اروپا مطمئن بود

 9. دبیر کارگروه فیلترینگ: خبر دستور لغو فیلتر تلگرام کذب است

 10. تشکیل کمیته ویژه در کمیسیون انرژی برای مدیریت سامانه عرضه سوخت و سی ان جی

 11. کمیته حقیقت‌یاب مجلس به کازرون اعزام می‌شود

 12. رئیس سازمان زندانها: بقایی در زندان اوین است

 13. دستور روحانی برای فروکش کردن اعتراضات در شاهرود

 14. برنامه فراکسیون نمایندگان ولایی برای انتخابات هیئت رئیسه مجلس

 15. سخنگوی وزارت خارجه: درباره هیچ موضوعی فراتر از برجام مذاکره نمی کنیم

 16. اصلاحیه «پالرمو» به شورای نگهبان ارجاع شد

 17. ترافیک طرح‌های فوریت‌دار در نوبت صحن مجلس/ مطهری: طرح‌ها به نوبت مطرح می‌شود

 18. تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

 19. دادستان تهران: در مورد حصر برخی اخباری منتشر می‌شود که واقعی نیست/ ارسال پرونده محمد ثلاث به اجرای احکام دادسرا

 20. پلیس: ۴۰ درصد دستگیرشدگان حوادث کازرون، سابقه کیفری دارند / آنها با برنامه‌ریزی دشمنان به اغتشاش دعوت شدند

 21. فرد توهین کننده به امام رضا (ع) آزاد شد

 22. روزنامه آرمان و خبرگزاری ایلنا مجرم شناخته شدند

پربحث‌های دیروز

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 3. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 4. باهنر: به طرز عجیبی همه سیاه‌نمایی می‌کنند/ تیم مذاکره هسته ای مورد تایید نظام است

 5. تخلف میلیاردی یکی از وزرای سابق دولت اصلاحات و رئیس فعلی یکی از دانشگاههای مهم تهران

 6. ظریف: ایران در توافق هسته‌ای پیروز شد/ برجام در حال مرگ است

 7. پوپولیست تلگرامی

 8. دغدغه پاستیلی مطهری/ روایت روزنامه اصلاح طلب از اقتدار نحوه پوشش و پیرایش محاسن رئیس جمهور/ احتمال ریزش آرای لاریجانی در انتخابات هیات رئیسه/سالگرد انتخابات 96 و یادی از رقبای دیروز

 9. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 10. آقای روحانی! با این همه نقض، ۸۰ درصد برجام اجرا شده؟

 11. روحانی: سرچشمه امیدها در نظام، مقام معظم رهبری هستند/راه نجات ما صبر ، مقاومت و ایستادگی است

 12. گزارش وزارت اطلاعات: ۱۱۲ مدیر "دوتابعیتی" هستند/ حضور ۴۷ دوتابعیتی در مراکز دولتی و حکومتی

 13. معاون‌قضایی دادستان کشور: فیلتر تلگرام با موفقیت پیش می‌رود/ نظام هر زمان اراده کند فیلتر شکن‌ها مسدود خواهند شد

 14. عراقچی: تردید داریم اروپا بدون آمریکا برجام را ادامه دهد/ نمی‌توان به اروپا مطمئن بود

 15. ولایتی: بعضی از کشورهای اروپا یکی به نعل می‌زنند و یکی به میخ/ تناقض‌گویی مقامات اروپایی شک برانگیر است

 16. واعظی: ابراز پشیمانی از رای به روحانی، کار مخالفانش است

 17. دبیر کارگروه فیلترینگ: خبر دستور لغو فیلتر تلگرام کذب است

 18. تشکیل کمیته ویژه در کمیسیون انرژی برای مدیریت سامانه عرضه سوخت و سی ان جی

 19. مقاومت‌‌های «گسترده‌» در برابر خروج از تلگرام + عکس

 20. صدور مجوز دسترسی دستگاه‌ها به فیلترشکن بدون اختلال

 21. روزنامه ایران: آتش کازرون را نماینده این شهر در مجلس به پا کرد

 22. کمیته حقیقت‌یاب مجلس به کازرون اعزام می‌شود

 23. رئیس سازمان زندانها: بقایی در زندان اوین است

 24. دستور روحانی برای فروکش کردن اعتراضات در شاهرود

 25. برنامه فراکسیون نمایندگان ولایی برای انتخابات هیئت رئیسه مجلس

پربحث‌های هفته

 1. اطلاعیه دولت:آنان که باید عذرخواه مواضع نادرست خود در گذشته باشند،طلبکارانه به دستاوردهای ملی می‌تازند/ مدیریت مسئولانه کشور، عرصه تناقض گوئی نیست/ برجام یک دستاورد بی‌نظیر است

 2. روحانی: باید در ارزیابی دستاوردها، بین برجام و نبود برجام مقایسه انجام دهیم/ ۸۰ درصد اهداف برجام محقق شد/ باید روشن شود چه کسی مستحق ملامت است

 3. دولت مخالف افزایش حقوق کارمندان است؛ اما 200 مدیر دولتی پاداش 600 میلیونی گرفتند

 4. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 5. جمهوری اسلامی و مسئله ای به نام" فساد"

 6. تضمین روحانی به موگرینی باعث خروج ترامپ از برجام شد

 7. صادق زیباکلام: برجام به کل منتفی می شود/ نامزد اصولگرایان در انتخابات 1400 پیروز می‌شود

 8. واکنش مطهری به نامه مجلس خبرگان رهبری درباره برجام

 9. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 10. آیت‌الله صدیقی: در قصه پرغصه‌ برجام از ابتدا دنیای غرب کلاه گشادی را برای ایران آماده کرده بود/با چه جراتی می‌توانیم به دشمن اعتماد کنیم و تضمینی نگیریم

 11. عبرت های برجام و پاسخ به چند سوال/ دستگاه دیپلماسی به دنبال چه تضمین‌هایی است؟

 12. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 13. نامه سرگشاده سید حسین موسویان به لاریجانی / من دو تابعیتی نیستم

 14. ۱۰ تضمینی که باید از اروپا گرفت

 15. ریابکوف: بدون امتیازدهی ایران، حفظ برجام غیرممکن است

 16. تحلیل عجیب حجاریان از آینده روحانی/ پشت پرده حوادث کازرون/ خاطره کنایه آمیز سعید جلیلی/ انتقاد قالیباف از احمدی نژاد/ پیشنهاد برجامی حسین الله کرم به دولت چه بود؟

 17. چرایی استمرار شعار مرگ بر آمریکا

 18. انتشار برای اولین بار/ جزئیات توافق دولت با دوروف در تهران

 19. باهنر: به طرز عجیبی همه سیاه‌نمایی می‌کنند/ تیم مذاکره هسته ای مورد تایید نظام است

 20. اسامی ۱۰۰ مدیر دوتابعیتی تصمیم‌ساز به دادستانی کشور ارسال شد

 21. درگیری در کازرون و به آتش کشیده شدن مقر پلیس

 22. موسویان در برنامه مناظره بی بی سی: اروپا به تعهداتشان عمل کنند، ایران هم در برجام می‌ماند/اروپا اراده سیاسی دارد، اما ظرفیت ایستادگی در مقابل تحریم‌های آمریکا را ندارد

 23. تخلف میلیاردی یکی از وزرای سابق دولت اصلاحات و رئیس فعلی یکی از دانشگاههای مهم تهران

 24. قالیباف: پیش کسوتان اصولگرا نیازی نمی بینند حرف بقیه را گوش کنند/ تا زنده هستم جهادی کار می‌کنم

 25. تقابل فراکسیون امید با لاریجانی/ اتمام پروژه روحانی و میزان شانس جهانگیری برای انتخابات بعدی/ هشتگ جدید ضرغامی/ جوالدوز شرق به اصلاح طلبان/ ادامه حاشیه های بیانیه آیت الله جنتی

آخرین عناوین