سیف: دلار ۷۰۰۰ تومانی در پستوها معامله می‌شود

گروه اقتصادی الف،   3970223129 ۳۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
سیف: دلار ۷۰۰۰ تومانی در پستوها معامله می‌شود

رئیس کل بانک مرکزی گفت: صحبت‌هایی درباره دلار ۶ هزار و ۸۰۰ و ۷ هزار تومانی شنیده می‌شود اما حجم بسیار بسیار کوچکی است که در پستوها مبادله می‌شود.

ولی الله سیف در حاشیه جلسه ارزی در مجلس شورای اسلامیاظهارداشت: برقراری ارتباط با بانک‌های مرکزی اروپایی و ارتباط با بانک‌های بزرگ اروپایی برای بانک مرکزی و نظام بانکی کشور از بحث‌های اساسی است که در مذاکره با پنج کشور دنبال می‌کنیم.

وی افزود: در حال حاضر مذاکراتی بین ایران با سه کشور اروپایی، چین و روسیه در حال انجام است که طبیعتا با توجه به مقدماتی که برای این مذاکرات پیش آمده قرار شده ایران در شرایطی قرار گیرد که احساس کُند از برجام انتفاع لازم را می‌برد و اگر قرار باشد زمینه‌ای برای حرکت مثبت اقتصاد ما در برجام ایجاد نشود ایران نمی‌تواند به تعهداتش عمل کند.

وی افزود: یکی از محورهای اساسی مذاکرات، ارتباطات بانکی است و همکاران ما در بانک مرکزی هم در این مذاکرات حضور دارند و امیدواریم شرایطی ایجاد شود که نظام بانکی بتواند ارتباطات بین‌المللی خود را داشته باشد.

سیف درباره انتظار مشخص بانک مرکزی از اروپا در این مذاکرات ادامه داد: برقراری ارتباط با بانک‌های مرکزی اروپایی و ارتباط با بانک‌های بزرگ اروپایی برای بانک مرکزی و نظام بانکی کشور از بحث‌های اساسی است که دنبال می‌کنیم.

وی درباره نتایج تصمیمات اخیر ارزی نیز گفت: در یک ماه گذشته که از این تصمیم می‌گذرند و با وجود اینکه ابتدای کار بوده بالغ بر 7 میلیارد دلار ارزهای مختلف برای واردات به کشور تخصیص داده شد و همچنین 4 میلیارد دلار تامین ارز کردیم که نشان می‌دهد مسیر واردات جاری است و هیچگونه وقفه‌ای در آن وجود ندارد.

رییس کل بانک مرکزی افزود: در رابطه با صادرات با وجود وقفه یک هفته‌ای به دلیل عدم آشنایی صادرکنندگان و راه‌اندازی سامانه نیما، یک میلیارد و 200 میلیون دلار ارز ناشی از صادرات به سامانه نیما عرضه شده که حاکی از ان است که این مدل کارایی خود را نشان داده و ایرادی ندارد.

سیف ادامه داد: در رابطه با نیازهای متفرقه‌ای که وجود دارد 33 مورد شناسایی شده و کمیته فعالی در بانک مرکزی با حضور دستگاه‌های دیگر تشکیل شده و هر نوع نیازی که به عنوان نیاز واقعی و منطقی شناسایی شود تامین ارز خواهد شد.

وی با بیان اینکه تعادل لازم را در منابع و مصارف ارزی کشور داریم و از این جهت جای نگرانی نیست، گفت: صحبت‌هایی درباره دلار 6 هزار و 800 و 7 هزار تومانی شنیده می‌شود اما حجم بسیار بسیار کوچکی است که در پستوها مبادله می‌شود.

رییس کل بانک مرکزی تاکید کرد: قرار نیست ارز کشور را برای قاچاق و تامین نیازهای انتقال سرمایه تخصیص دهیم، چراکه ارز کشور سرمایه ملی و متعلق به 80 میلیون ایرانی است و باید به نیازهای واقعی و منطقی تخصیص یابد.

سیف خاطرنشان کرد: دلار 4200 تومانی را به همه نیازهای واقعی تخصیص می‌دهیم که تا این لحظه بخشی از این نیازها شناسایی شده و بخشی در شرف شناسایی است که در آینده اضافه می‌شود.

به گزارش تسنیم وی افزود: ظرف یک ماه گذشته بیش از 100 میلیون یورو بر همین مبنا به مسافران، بیماران و دانشجوان ارز فروخته شد و در آینده نیز ادامه پیدا می‌کند و برای هر کدام فرآیند و ساز و کار مناسب ابلاغ و عملیاتی شده است.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۳۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف
۳۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷اعلام نرخ رسمی ارز در بازار + جدول
۳۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷تصمیم جدید ارزی دولت/ اجبار کالاهای صادراتی به تحویل ارز
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷آخرین قیمت سکه در بازار / یورو ۷۴۲۱ تومان
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷ربیعی: تحولات بازار ارز، نباید در زندگی مردم تاثیر بگذارد
۲۶ اردی‌بهشت ۱۳۹۷کاهش نرخ رسمی ۲۴ ارز + جدول
۲۶ اردی‌بهشت ۱۳۹۷واکنش ایران به تحریم رییس بانک مرکزی/ قاسمی: امریکا نتوانسته تاکنون به اهداف ضدایرانی خود دست یابد
۲۶ اردی‌بهشت ۱۳۹۷واکنش ظریف به تحریم شدن ولی‌الله سیف
۲۵ اردی‌بهشت ۱۳۹۷نرخ دلار و سکه در بازار
۲۴ اردی‌بهشت ۱۳۹۷سیف: بخشی از نوسانات ارزی به دلیل فضاسازی سیاسی بین‌المللی است/ تغییرات ارز ۲۹۵۰ تومانی به ۴۲۰۰ تومان طبیعی است
۲۳ اردی‌بهشت ۱۳۹۷جهانگیری: دولت برای مدیریت کشور در شرایط جدید اقتصادی برنامه دارد
۲۳ اردی‌بهشت ۱۳۹۷شاه‌مهره دوتابعیتی‌ها کیست و چگونه جاسوسی می‌کرد؟

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۲۹۸۳۱۵:۳۰:۳۶ ۱۳۹۷/۲/۲۳
شما چرا در پستو دلار ۷ تومان نمیفروشی
ناشناس۳۴۳۳۶۷۱۸:۱۶:۲۶ ۱۳۹۷/۲/۲۳
ما که نمی دانیم در پستو چه میگذرد ۰ اقای سیف پستو را چه کسی بوجود اورد ؟
ناشناس۳۴۴۹۷۹۱۷:۱۹:۴۰ ۱۳۹۷/۲/۲۴
بعد می بینیم این پستو ها به بانک مرکزی و مقامات وصل هستند
ناشناس۳۴۲۹۹۶۱۵:۳۶:۵۶ ۱۳۹۷/۲/۲۳
منظورش همون کف بازاره
ناشناس۳۴۳۰۰۱۱۵:۳۸:۱۵ ۱۳۹۷/۲/۲۳
فعلا که دلار 7000 تومانی بهتز ار دلار 4200 تومانی شما حرف میزند..
ناشناس۳۴۳۰۰۶۱۵:۳۹:۵۵ ۱۳۹۷/۲/۲۳
شما 4200 به مردم بده که مجبور نشن بروند در پستوهابا کلی نگرانی و ااضطراب. معاملات در پستوها هم از شگردهای خودتان است.
م فلاح۳۴۳۰۱۲۱۵:۴۱:۵۱ ۱۳۹۷/۲/۲۳
جناب سیف استاد بزرگوار علم اقتصاد اخه خودت قضاوت کن مردمی که دلار نیاز دارند برای دانشجوهای خود بیءیماران و.... اگر دلار ۴۲۰۰ گیر شان می امد که نمی رفتند دلار ۷۰۰۰ تومنی بخرند که عجبا از این همه دانش
ناشناس۳۴۳۰۵۲۱۵:۵۶:۴۹ ۱۳۹۷/۲/۲۳
اقای سیف من سواد شما ندارم ولی میدانم قیمت واقعی بازار مبادلات و خرید و فروش ازاد تعیین میکند نه قیمت دستوری البته منظور من فقط شما نیست امروز دبی بانک و صرافی ها قیمت یکی است یا تفاوت خیلی جزء دارن بانک ها دبی و عربستان و چین قیمت دلار قیمت بازار صرافی ها ( ازاد خودمون ) دارن نه کمتر نه بیشتر بس حرف از پستو و غیر از پستو نزن چون فعلا قیمت بلا تکلیف است برای همه
ناشناس۳۴۳۰۸۲۱۶:۰۹:۱۵ ۱۳۹۷/۲/۲۳
هربار ایشون سخن پراکتی میکنند دلار 500 تومان میره بالا
ناشناس۳۴۳۰۹۴۱۶:۱۲:۰۹ ۱۳۹۷/۲/۲۳
باسلام اولا در همون پستوها امروز دلار 6200 بود و جناب سیف ظاهرا از این کاهش ناراضی هستند و به نوعی دوباره سیگنال 7000 را به فروشندگان می دهند(یعنی واقعا و مطمئنا با کاهش قیمت دلار جناب سیف مشکل دارند!) دوما جناب اقای سیف حرفاش از پوپولیستی هم خارج شده و بچه گانه هست چون پستو یا هر جا دیگه معامله بشه مهم نیست بقیه ارزها مانند یوان،لیر و.... با همون قیمت پستوی دلار و با نسبت جهانی ارز مربوطه قیمت می خورد خواهشا منتشر کنید شاید اقای سیف بخواند
س۳۴۳۱۰۴۱۶:۱۶:۲۷ ۱۳۹۷/۲/۲۳
مچکر که گفتید
ناشناس۳۴۳۱۲۲۱۶:۲۰:۵۷ ۱۳۹۷/۲/۲۳
اصلا دلار 4200نداررریییییییییییییممممممممم
ناشناس۳۴۳۱۴۵۱۶:۳۱:۰۵ ۱۳۹۷/۲/۲۳
دقیقا اقای سیف درست میگویند ارز مال 80 میلیون نفراست ولی در اختیار تعدادی از مابهترون برای واردات قاچاق پورشه بنز بی ام و
ناشناس۳۴۳۱۶۲۱۶:۳۷:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲۳
آقای سیف تکلیف دانشجویان تازه ورود به دانشگاه که هنوز گواهی اشتغال به تحصیل ندارن و مسافران زمینی چی شد؟ این گروه افراد نمی تونن منتظر باشن ببین کی شما تصمیم اتخاذ می کنید. مجبورن برن از همین پستوها ارز تهیه کنن به عبارتی خودتون مردم و مجبور به خرید پستویی و کار غیر قانونی می کنید. لطفا وقتی قانونی و طرحی به طور کامل ارزیابی نکردید و نقاط ضعف و قوتش مشخص نکردید الکی اجرا نکنید که کلی دردسر واسه مردم ایجاد میشه.
علی 671۳۴۳۱۶۳۱۶:۳۷:۲۲ ۱۳۹۷/۲/۲۳
آقای سیف آدرس غلط نده جلوی چشم شما در چهار راه استنانبول و در خیابان جلوی مامور نیروی انتظامی معا مله میشود .دروغ که شاخ و دم ندارد .
ناشناس۳۴۳۲۲۹۱۶:۵۷:۵۴ ۱۳۹۷/۲/۲۳
حالا چرا دلار 4200 را در پستو نمی فروشند؟ اینها که می گفتند جای نگرانی نیست!!! سیف . اخراج برایش کم است . اول پول مردم را در موسسات مالی هدر داد و بعد با دو برابر کردن دلار پول همه مردم ایران را نصف کرد ارزش دارایی های مملکت را به باد فنا داد . شما حساب کنید که با این کار داره ارزش ایران را پایین می اوره. فرض کنید که یک آپارتمان در داخل ایران 510 میلیون می ارزید بادلار 3000 میشد 170 هزار دلار آمریکا و الان همون آپارتمان با دلار 6800 میشه 75 هزار دلار یعنی داره اینجوری به خارجی ها سوبسید میده و ارزش مالکیت در ایران را پایین میاره. هر چه داد میزنیم که کاهش ارزش پول ملی یعنی کاهش داراییهای ایران گوششون بده کار نیست . چطور اگر دلار ثابت بماند و یا ارزان تر از قیمت بازار باشد میشود چوب حراج به دارایی اما اگر دلار گران شود چوب حراج به مال و اموال کشور نمی شود. بهترین حالت ثابت نگه داشتن ارزش پول ملی در مقابل ارزهای دیگر کشورهاست. به هرحال گران شدن ارزهای خارجی اتفاقی بسیار نا میمون در اقتصاد کشور است که متاسفانه بیش از 35 سال است که داره اتفاق می فته. اینجوری خارجی ها میان ایران و از سوبسید و گران بودن ارز سو استفاده کرده و داراییهای ایران را به تاراج می برند. فرض کنید که یک پیراهن برای تولید کننده در زمان تولید 20 هزار تومان هزینه بر بوده است . با دلار 3000 تومانی میشود 6.6 دلار . و همین پیراهن را زمانیکه دلار 6500 تومان است را میخرد 3 دلار یعنی ارزش کالا و یا مال شما بیش از نصف کمتر شده است و این یعنی چوب حراج به اموال کشور . برای همین است که افغان ها و عراقیها از ایران جنس ایرانی می خرند و به کشورشان میبرند این یعنی فروش ایران به قیمتارزان به خارجی ها
ناشناس۳۴۳۲۶۸۱۷:۲۰:۰۰ ۱۳۹۷/۲/۲۳
منظور این است که قیمت دلار هفت هزارتومان است وگرنه چه اصراری بود که قیمت را اعلام کند.
ناشناس۳۴۳۳۴۱۱۷:۵۸:۱۳ ۱۳۹۷/۲/۲۳
آقای سیف گیرم دلار 7000داخل پستو انجام میشه! اجناس داخل بازار را چی میفرمایید؟ اگر جنسی برای فروش باشه اون هم با چند برابر قیمت؟ البته فروشنده هم توجیه خودش را داره
ناشناس۳۴۳۳۵۶۱۸:۰۹:۲۹ ۱۳۹۷/۲/۲۳
بی ارزش ترین پول دنیا رو داریم هر دلار هفتاد هزار برابر واحد پول ما!!!!
ناشناس۳۴۳۶۷۲۲۲:۵۱:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۲۳
ریال سایرین رو با ریال ایران مقایسه کن
ناشناس۳۴۳۳۵۷۱۸:۱۰:۰۲ ۱۳۹۷/۲/۲۳
مدیریت 7 تومنی را خوب انجام داد
ناشناس۳۴۳۳۷۳۱۸:۲۰:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۲۳
آقای سیف صلاحیت کافی برای سمتی که به ایشان داده شده ندارند. آیا واقعا تو این مملکت کسی نیست که توانایی مدیریت بانک مرکزی رو داشته باشه؟
ناشناس۳۴۳۳۸۰۱۸:۲۲:۴۴ ۱۳۹۷/۲/۲۳
متاسفانه ما جماعت ایرانی فقط از دولت طلبکاریم و فکر میکنیم دولت وظیفه اش تنظیم قیمت هستش. درحالی که وظیفه دولت اجرای قانونه از جمله برخورد با قاچاق و گرفتن مالیات از همه. خرید فروش ارز قاچاق هستش و باید با قاچاقچی برخورد قاطع بشه. دولت هم بهتر ارز رو شناور کنه کسی که داره میخره اگر نداره هم نه مثل همه جای دنیا
ناشناس۳۴۴۱۳۶۱۰:۱۸:۰۳ ۱۳۹۷/۲/۲۴
مجری قانون کیست؟
ناشناس۳۴۳۴۳۸۱۹:۰۰:۰۲ ۱۳۹۷/۲/۲۳
ارز خود بانک مرکزی گران کرده برای جبران ضرر موسساتی که پول مردم خوردند و بانکهایی که ضرر میدهند والا بانکها جیبی ندارند خسارت خودشان به اضافه موسسات مالی را بدهند
ناشناس۳۴۳۴۴۱۱۹:۰۳:۳۹ ۱۳۹۷/۲/۲۳
آقای سیف بفرمایید الان قیمت سکه با احتساب دلار چند تومنی شده 2 میلیون تومن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شاهرخ۳۴۳۶۴۰۲۲:۱۴:۴۱ ۱۳۹۷/۲/۲۳
همیشه صحبت های سیف نمک به زخم پاشیدن هست......الان ایشان ازینکه میگن دلار ۷۰۰۰تومانی در پستو معامله میشه خوشحال هستن یا ناراحت؟؟؟؟واقعا ایشون متوجه نیستن چه خوشحال باشن چه ناراحت فقط جای تاسف داره واسه مدیری که هنوز متوجه نیست مسئولیت ایشون با اون دستگاه عریض و طویل رفع دغدغه همه احاد مردم ازین امنیتی شدنه حاده ارز هست...؟؟؟؟؟یعنی کسی پیدا نمیشه از ایشون یه گزارش عملکرد بخواد تا بگه کلا تا بحال چیکار کردین جز تماشا و افسار امور رو رها کردن؟؟؟...یعنی واقعا یکی نیست به ایشون بفهمونه حداقل زبان گزیده به کنجی نشسته ثم البکم به از کسی که نباشد زبانش اندر حکم...؟؟؟؟
پیرمرد۳۴۳۸۴۲۰۴:۱۵:۳۰ ۱۳۹۷/۲/۲۴
بکارگیری واژه پستو یک زمانی از زبان لات ها و جاهل ها شنیده میشد اما حالا مسول دولتی از ان استفاده میکند جای تاسف است.
ناشناس۳۴۳۸۷۷۰۶:۲۳:۴۲ ۱۳۹۷/۲/۲۴
پس اقتصاد ایران در پستو تکلیفش روشن می شود چراکه تمامی کالاها گران شده اند!!! معلوم نیست چرا این دلقک هنوز هم بر سر پستش باقی مانده است... البته از رئیس جمهوری شعار دهنده و مجلس خواب نمیشه بیش از این انتظار داشت
ناشناس۳۴۴۰۸۹۰۹:۵۸:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۴
جناب آقای سیف این پستوها را چه اشخاصی مدیریت میکنند؟ شما بدنبال نیاز مندان دلا نگردید بروید سراغ اشخاصی که توانایی تهیه دلار را برای واگذاری به نیازمندان دارند . مطمئن باشید این افراد تعدادشان کم است چون بیشتر مردم زیر خط فقرند و غیر از نان شب و خجالت زن وبچه دغدغه دلار ندارند. بلکه بفکر اجاره خونه و نان و تخم مرغ و کشک و ... هستند .
ناشناس۳۴۴۱۶۱۱۰:۲۹:۴۸ ۱۳۹۷/۲/۲۴
دلار ویترینی شما کجاست ما بریم بخریم؟ چرا شما استعفا نمیدین؟!!!
صمد۳۴۵۷۸۵۰۹:۳۵:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۲۵
آقای سیف وقتی توان کاری را ندارید بهتر است بکشیدکنار.

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

سفرستان

پربحث‌های اخیر

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 3. تخلف میلیاردی یکی از وزرای سابق دولت اصلاحات و رئیس فعلی یکی از دانشگاههای مهم تهران

 4. مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس چقدر آب خورد + عکس

 5. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 6. دغدغه پاستیلی مطهری/ روایت روزنامه اصلاح طلب از اقتدار نحوه پوشش و پیرایش محاسن رئیس جمهور/ احتمال ریزش آرای لاریجانی در انتخابات هیات رئیسه/سالگرد انتخابات 96 و یادی از رقبای دیروز

 7. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 8. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 9. آگهی های عجیب این روزها /واسه نونه واسه نون

 10. روحانی: سرچشمه امیدها در نظام، مقام معظم رهبری هستند/راه نجات ما صبر ، مقاومت و ایستادگی است

 11. گزارش وزارت اطلاعات: ۱۱۲ مدیر "دوتابعیتی" هستند/ حضور ۴۷ دوتابعیتی در مراکز دولتی و حکومتی

 12. از دبی تا گرجستان / خرید ملک در سرآب اقامت 

 13. تیغ زدن میلیونی مردم توسط سلبریتی‌ها/ حساب یک فوتبالیست و ۳ بازیگر مسدود شد

 14. واکنش دختر شفر به مقایسه چهره مادرش با خانم بازیگر  

 15. آتش گرفتن ناگهانی یک خودرو حین حرکت در تهران + تصاویر

 16. چه‌چیزی از چشم ۲ میلیارد بیننده مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس پنهان ماند؟

 17. عراقچی: تردید داریم اروپا بدون آمریکا برجام را ادامه دهد/ نمی‌توان به اروپا مطمئن بود

 18. روحانی:گروهمان سخت است اما قبلا با تیم‌های بزرگ‌تر هم بازی کرده‌ایم/ کی روش: برای ما در جام جهانی دعا کنید

 19. ۸ شرکت اروپایی ایران را ترک کردند

 20. قیمت طلا و ارز در بازار امروز/ سکه یک‌ میلیون و ۹۳۶ هزار تومان

 21. فهرست ۲۴ نفره تیم ملی برای جام جهانی/ طرفداران در شوک حذف سیدجلال و وریا

 22. مطهری: تصویب لوایح مرتبط با FATF منجر به خطر انداختن آینده حماس و حزب الله نمی‌شود

 23. چرا مشکلات اقتصاد در دولت دوازدهم بیشتر شد؟

 24. نشست ِ«به احترام معلم» در تاکستان برگزار شد

 25. اهدای پیراهن شماره 12 تیم ملی به روحانی+تصاویر  

پربحث‌های دیروز

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 3. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 4. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 5. باهنر: به طرز عجیبی همه سیاه‌نمایی می‌کنند/ تیم مذاکره هسته ای مورد تایید نظام است

 6. آنچه در پسابرجام عاید اقتصاد ایران شد؛ از واردات تا فروش نفت + نمودار

 7. تخلف میلیاردی یکی از وزرای سابق دولت اصلاحات و رئیس فعلی یکی از دانشگاههای مهم تهران

 8. ظریف: ایران در توافق هسته‌ای پیروز شد/ برجام در حال مرگ است

 9. پوپولیست تلگرامی

 10. مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس چقدر آب خورد + عکس

 11. صحبت‌های وحید-م بعد از دستگیری: ۵ دقیقه تا ترکیه فاصله داشتم/ به من می‌گویند عقاب ایران

 12. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 13. دغدغه پاستیلی مطهری/ روایت روزنامه اصلاح طلب از اقتدار نحوه پوشش و پیرایش محاسن رئیس جمهور/ احتمال ریزش آرای لاریجانی در انتخابات هیات رئیسه/سالگرد انتخابات 96 و یادی از رقبای دیروز

 14. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 15. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 16. آقای روحانی! با این همه نقض، ۸۰ درصد برجام اجرا شده؟

 17. آگهی های عجیب این روزها /واسه نونه واسه نون

 18. افزایش 30 تا 50 درصدی حقوق کارمندان برخی دستگاه‌های اجرایی طی 5 سال

 19. روحانی: سرچشمه امیدها در نظام، مقام معظم رهبری هستند/راه نجات ما صبر ، مقاومت و ایستادگی است

 20. گزارش وزارت اطلاعات: ۱۱۲ مدیر "دوتابعیتی" هستند/ حضور ۴۷ دوتابعیتی در مراکز دولتی و حکومتی

 21. خبری جدید از بن‌سلمان اما بدون پوشش در خبرگزاری رسمی عربستان 

 22. از دبی تا گرجستان / خرید ملک در سرآب اقامت 

 23. تیغ زدن میلیونی مردم توسط سلبریتی‌ها/ حساب یک فوتبالیست و ۳ بازیگر مسدود شد

 24. تلویزیون در سیطره خواننده‌های جوان‌پسند بازاری/ از مسیح و آرش تا حمید هیراد

 25. معاون‌قضایی دادستان کشور: فیلتر تلگرام با موفقیت پیش می‌رود/ نظام هر زمان اراده کند فیلتر شکن‌ها مسدود خواهند شد

پربحث‌های هفته

 1. اطلاعیه دولت:آنان که باید عذرخواه مواضع نادرست خود در گذشته باشند،طلبکارانه به دستاوردهای ملی می‌تازند/ مدیریت مسئولانه کشور، عرصه تناقض گوئی نیست/ برجام یک دستاورد بی‌نظیر است

 2. روحانی: باید در ارزیابی دستاوردها، بین برجام و نبود برجام مقایسه انجام دهیم/ ۸۰ درصد اهداف برجام محقق شد/ باید روشن شود چه کسی مستحق ملامت است

 3. دولت مخالف افزایش حقوق کارمندان است؛ اما 200 مدیر دولتی پاداش 600 میلیونی گرفتند

 4. بازگشت ظریف از تور برجامی بدون اخذ تضمین های لازم/ اعلام آمادگی اروپا برای مسدود کردن تحریم های آمریکا

 5. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 6. سیدصالحی: مردم به سروش اعتماد کردند و اکنون نوبت مسئولان است/ بیش از 10 میلیون کاربر عضو سروش شدند+فیلم

 7. جمهوری اسلامی و مسئله ای به نام" فساد"

 8. تضمین روحانی به موگرینی باعث خروج ترامپ از برجام شد

 9. توتال باز هم پیچاند؛ آقای زنگنه پاسخگو باشید

 10. صادق زیباکلام: برجام به کل منتفی می شود/ نامزد اصولگرایان در انتخابات 1400 پیروز می‌شود

 11. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 12. واکنش مطهری به نامه مجلس خبرگان رهبری درباره برجام

 13. خبر محرمانه درباره مرگ بن‌سلمان در تیراندازی‌های کاخ پادشاهی

 14. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 15. درگیری خونین در خوابگاه دانشگاه خوارزمی/ ورود یکی از دانشجویان پسر به خوابگاه دختران

 16. گزارشی تکان‌دهنده از جراحانی که سرجان مردم معامله می کنند و از شرکت‌ها رشوه می‌گیرند

 17. چرا خودرو گران شد؟/ ورود مجلس برای ساماندهی بازار خودرو با هدف کاهش تعرفه واردات و رقابتی کردن

 18. توکلی: سپاه توانست کاری انجام دهد که بانک مرکزی نتوانست/ ۷۰ درصد تسهیلات پرداختی بانک‌ها استمهال وام‌های قبلی و پوچ است/ تغییر رویه در فعالیت مجمع تشخیص مصلحت نظام

 19. آیت‌الله صدیقی: در قصه پرغصه‌ برجام از ابتدا دنیای غرب کلاه گشادی را برای ایران آماده کرده بود/با چه جراتی می‌توانیم به دشمن اعتماد کنیم و تضمینی نگیریم

 20. زنگنه: نامردی هم حدی دارد/ توتال برود، CNPC چین را جایگزین می‌کنیم

 21. عبرت های برجام و پاسخ به چند سوال/ دستگاه دیپلماسی به دنبال چه تضمین‌هایی است؟

 22. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 23. قاسم افشار گوینده پیشکسوت صدا و سیما درگذشت

 24. آمریکا سیف را تحریم کرد

 25. افشای جزئیات بسته پیشنهادی اروپا به ظریف

پربحث‌های اخیر

 1. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 2. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 3. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 4. از دبی تا گرجستان / خرید ملک در سرآب اقامت 

 5. قیمت طلا و ارز در بازار امروز/ سکه یک‌ میلیون و ۹۳۶ هزار تومان

 6. مطهری: تصویب لوایح مرتبط با FATF منجر به خطر انداختن آینده حماس و حزب الله نمی‌شود

 7. چرا مشکلات اقتصاد در دولت دوازدهم بیشتر شد؟

 8. زمان پرداخت حقوق و افزایش حقوق بازنشستگان

 9. ۶ تضمین نفتی که اروپا باید برای حفظ برجام بدهد

 10. شمخانی: لوایح اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم ربطی به FATF ندارد

 11. آخوندی:‌ تعاونی‌های مسکن در ایران تخصص ندارند

 12. تشکیل کمیته ویژه در کمیسیون انرژی برای مدیریت سامانه عرضه سوخت و سی ان جی

 13. خودروسازان اروپایی ۵ تضمین عملی بدهند تا بدعهدی پژو تکرار نشود

 14. ۳۲ درصد قیمت فرش در جیب دلال/چرا کارخانه ابریشم خودمان را تعطیل کردیم و از کره وارد می‏‎کنیم؟

 15. مجلس به افزایش قیمت خودرو چراغ سبز نشان داد

 16. سودتسهیلات خرید مسکن در بافت‌های فرسوده به 6 درصد کاهش یافت

 17. کشاورزان معترض جاده کهنوج به بندر عباس را بستند

 18. طرح ساماندهی سهام عدالت رد شد

 19. جزئیات دریافت ۲ بار تسهیلات مسکن توسط زوجین

 20. واکنش بانک مرکزی به تحریم سیف

 21. ۴۰ درصد بیکاران، فارغ التحصیلان دانشگاهی‌اند

 22. بررسی تاثیر نوسانات ارزی بر اقتصاد کشور در نوزدهمین شماره «دنیای سرمایه‌گذاری»

 23. آموزش رایگان افزایش درآمد سایت شما با سئو سایت

پربحث‌های دیروز

 1. آنچه در پسابرجام عاید اقتصاد ایران شد؛ از واردات تا فروش نفت + نمودار

 2. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 3. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 4. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 5. افزایش 30 تا 50 درصدی حقوق کارمندان برخی دستگاه‌های اجرایی طی 5 سال

 6. از دبی تا گرجستان / خرید ملک در سرآب اقامت 

 7. قیمت طلا و ارز در بازار امروز/ سکه یک‌ میلیون و ۹۳۶ هزار تومان

 8. مطهری: تصویب لوایح مرتبط با FATF منجر به خطر انداختن آینده حماس و حزب الله نمی‌شود

 9. چرا مشکلات اقتصاد در دولت دوازدهم بیشتر شد؟

 10. ۲۶میلیارد تومان دریافتی سازمان برنامه و بودجه در فروردین خرج چه شد؟

 11. زمان پرداخت حقوق و افزایش حقوق بازنشستگان

 12. ۶ تضمین نفتی که اروپا باید برای حفظ برجام بدهد

 13. شمخانی: لوایح اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم ربطی به FATF ندارد

 14. آخوندی:‌ تعاونی‌های مسکن در ایران تخصص ندارند

 15. تشکیل کمیته ویژه در کمیسیون انرژی برای مدیریت سامانه عرضه سوخت و سی ان جی

 16. تصمیم جدید ارزی دولت/ اجبار کالاهای صادراتی به تحویل ارز

 17. سودتسهیلات خرید مسکن در بافت‌های فرسوده به 6 درصد کاهش یافت

 18. کشاورزان معترض جاده کهنوج به بندر عباس را بستند

 19. طرح ساماندهی سهام عدالت رد شد

 20. جزئیات دریافت ۲ بار تسهیلات مسکن توسط زوجین

 21. واکنش بانک مرکزی به تحریم سیف

 22. ۴۰ درصد بیکاران، فارغ التحصیلان دانشگاهی‌اند

 23. بررسی تاثیر نوسانات ارزی بر اقتصاد کشور در نوزدهمین شماره «دنیای سرمایه‌گذاری»

 24. آموزش رایگان افزایش درآمد سایت شما با سئو سایت

 25. اعلام نرخ رسمی ارز در بازار + جدول

پربحث‌های هفته

 1. جمهوری اسلامی و مسئله ای به نام" فساد"

 2. توتال باز هم پیچاند؛ آقای زنگنه پاسخگو باشید

 3. چرا خودرو گران شد؟/ ورود مجلس برای ساماندهی بازار خودرو با هدف کاهش تعرفه واردات و رقابتی کردن

 4. توکلی: سپاه توانست کاری انجام دهد که بانک مرکزی نتوانست/ ۷۰ درصد تسهیلات پرداختی بانک‌ها استمهال وام‌های قبلی و پوچ است/ تغییر رویه در فعالیت مجمع تشخیص مصلحت نظام

 5. زنگنه: نامردی هم حدی دارد/ توتال برود، CNPC چین را جایگزین می‌کنیم

 6. فاینانسی که تامین نشد و ادعای روحانی زیر سوال رفت/ سرانجام تمجید روحانی از آخوندی برای خرید هواپیما

 7. درخواست گرانی ۱۹.۵ درصدی قیمت خودرو

 8. سیف: بخشی از نوسانات ارزی به دلیل فضاسازی سیاسی بین‌المللی است/ تغییرات ارز ۲۹۵۰ تومانی به ۴۲۰۰ تومان طبیعی است

 9. ربیعی: تحولات بازار ارز، نباید در زندگی مردم تاثیر بگذارد

 10. آنچه در پسابرجام عاید اقتصاد ایران شد؛ از واردات تا فروش نفت + نمودار

 11. روحانی: ایجاد۸۰۰ هزار شغل در سال ۹۶ به معنای ادای دین و پیمان بود/دولت آمریکا می‌خواست ایران را منزوی کند نتیجه عکس گرفت

 12. کمترین رقم افزایش حقوق کارمندان دولت ۲۰ درصد شد

 13. نوبخت: تاریخ روحانی را تکریم خواهد کرد

 14. عوارض آزادراه‎ها ۲۰ درصد گران شد

 15. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 16. وقتی اروپایی‌ها همکاری با ایران را به رسمیت نمی‌شناسند/ خروج ۸ شرکت برجامی از ایران

 17. ایران خودرو قیمت "دنا " را ۵ میلیون تومان افزایش داد+ جدول

 18. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 19. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 20. محمود صادقی در نامه‌ای به توکلی: امید است مجلس بتواند طرح جدیدی برای انتشار شفاف و علنی دادگاههای محاکمه مفسدان اقتصادی تدوین کند

 21. چراغ سبز به گرانی خودرو + جدول

 22. زنگنه: توتال با خروج از ایران جریمه نمی شود

 23. ۱۰ گروه که مشمول مصوبه افزایش حقوق کارمندان نمی‎شوند

 24. احتمال آغاز به کار مجدد صرافی‌ها

 25. نامه نمایندگان مجلس به «شریعتمداری» درباره لغو افزایش قیمت خودرو ‌+ متن‌نامه

آخرین عناوین