اقامت امن نجومی‌بگیرها پشت دیوار بی‌خبری

گروه اقتصادی الف،   3970223122 ۱۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
اقامت امن نجومی‌بگیرها پشت دیوار بی‌خبری

براساس آن چیزی که رییس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران گفته در پرونده حقوق‌های نجومی تا به حال ۳۲ فقره پرونده با صدورکیفرخواست به محاکم ارسال شده که از این تعداد تاکنون ۱۵ فقره پرونده منجر به صدور رای شده است، براساس اعلام دیوان محاسبات کشور بین دریافت‌کننده حقوق‌های غیرمتعارف و مدیری که حقوق نجومی پرداخت کرده تفکیک صورت گرفته است و در واقع تصمیم‌گیرنده برای پرداخت حقوق غیرمتعارف تخلف کرده است.

آخرین خبرها حاکی است که ۳۹۷ نفر که ۲۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان حقوق غیرمتعارف به آنها پرداخته شده بود تمام مبلغ ۲۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان را به خزانه عودت داده‌اند، این آمار و ارقام نشان می‌دهد اوضاع چندان هم خوب نیست، اگر کسی متوجه این تخلف نمی‌شد تا امروز این موضوع ادامه داشت البته این بدین معنا نیست که حقوق‌های نجومی دیگر پرداخت نمی‌شود فقط به این معناست که شاید کمتر شده باشد. در گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس که روز سه‌شنبه ۱۵ تیرماه سال 95 در صحن علنی مجلس قرائت شد، با استناد به ماده ۷۴ قانون مدیریت خدمات کشوری به «شورای حقوق و دستمزد»، این شورا در دوره فعالیت دولت قبل و دو سال اول دولت یازدهم فعال نبوده است.

در عمل دستگاه‌های اجرایی نیز به سادگی از کنار این حکم قانونی عبور کرده و بسته به میزان منابع در اختیار، مقررات گوناگونی برای پرداخت، تصویب و اجرا کرده‌اند. موضوع فیش‌های حقوقی مدیران بیمه مرکزی ایران، رییس صندوق توسعه ملی، مدیران بانک رفاه کارگران و مسوولان و مدیران چند سازمان دیگر در خردادماه ۱۳۹۵ خود موضوعی جنجال برانگیز بود. این موضوع بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و افکار عمومی به دنبال داشت. در پی این ماجرا چند نفر از مدیران صنعت بیمه، بانک‌ها و موسسات اقتصادی  و همچنین حسین فریدون، برادر رییس جمهور ایران استعفا دادند.

۱۶ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵ در چند شبکه تلگرامی و وب‌سایت سیاسی فیش حقوقی یکی از مدیران بیمه مرکزی منتشر شد. روز بعد در ۱۷ اردیبهشت‌ماه، اخبار ساعت ۲۱ شبکه اول صدا و سیما در گزارشی با ارجاع به فیش‌های حقوقی منتشر شده در وب‌سایت‌ها گفت سه مدیر ارشد بیمه مرکزی در اسفندماه ۱۳۹۴ روی هم ۱۸۰ میلیون تومان حقوق و مزایا گرفته‌اند. سپس در ۱۹ اردیبهشت‌ماه خبرگزاری «میزان»، وابسته به قوه قضاییه هم با انتشار تصاویری از فیش‌های حقوقی چند ده میلیون تومانی معاونان بیمه مرکزی خبر داد. سه روز پس از آن رییس بیمه مرکزی استعفا کرد. پس از آن موج انتشار فیش‌های حقوقی و سایر مدارک مالی مرتبط با مدیران ارشد سازمان‌های مختلف در ایران شروع شد.

حقوق و مزایای چند صدمیلیونی در حالی به مدیران پرداخت شده که به استناد ماده ۷۶ قانون خدمات کشوری هیچ‌کس در دولت نباید بیش از ۷ برابر حداقل حقوق یک کارمند عادی (یعنی حداکثر ۵۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال) حقوق بگیرد. اگرچه موضوع فیش‌های حقوقی نجومی و غیرمتعارف در میان انبوه مدیران پاک‌دست نظام اسلامی یک استثناست اما همین استثنا هم در نظام اسلامی غیرقابل تحمل است و باید ریشه‌های این موضوع در کنار عوامل آن مورد توجه جدی قرار گیرد. هرچند که افکار عمومی، مبارزه جدی و بدون اغماض با فساد و پیگیری ماجرای دریافتی‌های نامشروع را از مسوولان دولتی خواستار بودند اما نکته جالب توجه این است که سرنوشت حقوق‌های بی‌حساب و کتاب هنوز ناتمام مانده است.

صدور 32 کیفر خواست و 15 رای پس از دو سال
آقای عباس پوریانی، رییس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران در رابطه با آخرین وضعیت پرونده حقوق‌های نجومی گفت: در رابطه با پرونده حقوق‌های نجومی تا به حال ۳۲ فقره پرونده با صدورکیفرخواست به محاکم ارسال شده که از این تعداد تاکنون ۱۵ فقره پرونده منجر به صدور رای شده و مابقی در حال رسیدگی در دادگاه‌های تجدید نظر استان تهران است.

اقدام دولت
آقای عین‌الله شریف پور، نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده حقوق‌های نجومی به «صبح‌نو» می‌گوید: در رابطه با بودجه سنواتی سال 1397 دولت برای شفاف‌سازی پرداخت حقوق‌ها تعیین و تکلیف‌هایی انجام داده و سقف و کف حقوق را به صورت دقیق مشخص کرده لذا هر گونه عدول از این قانون تخلف محسوب می‌شود.
او ادامه می‌دهد: سازمان نظارتی دیوان محاسبات اداری و سازمان بازرسی می‌توانند بر نحوه قانون بودجه سال 1397 نظارت داشته باشند. هرگونه عدم تمکین، عدم اقدام و یا اقدام ناقص قانونی را می‌توانند گزارش کنند که در این ارتباط ماده 236 آیین‌نامه داخلی مجلس هم این موارد را برای چگونگی گزارش به مقامات قضایی تعیین تکلیف کرده است.

سیستم شفاف سازی حقوقی
آقای شریف پور با اشاره به راه‌اندازی سامانه‌ای برای مشخص شدن تعداد نیروهای دولتی و حقوقی که دریافت می‌کنند، می‌افزاید: دولت باید این کار را انجام دهد اگرچه هفته گذشته آقای محمد باقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه اعلام کردند که به دنبال راه‌اندازی این سامانه هستیم تا شفافیت بیشتر شود. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در باره  اجرای طرح همسان‌سازی حقوق و دستمزدهای دولت نیز می‌گوید: بحث همسان‌سازی حقوق‌ها در داخل قانون خدمات کشور مستتر شده است هرچند که اگر دولت‌های قبل و دولت آقای روحانی قانون خدمات کشوری را اجرایی می‌کردند به صورت نسبی عدالت در پرداخت حقوق و دستمزد رعایت می‌شد. هم اکنون موضوع اصلاح خدمات کشوری در دستور کار مجلس قرار گرفته که بعد از بررسی و پالایش همسان‌سازی حقوق‌ها و دستمزدها اتفاق می‌افتد. او در پاسخ به اینکه آیا تضمینی وجود دارد که مدیری حقوق نجومی دریافت نکند، تاکید می‌کند: با توجه به اقدامات و پیش‌بینی‌هایی که مجلس شورای اسلامی انجام داده با مصوبات خود در قانون بودجه سال 1397 انجام داده می‌توان گفت جلوی این کار گرفته خواهد شد چراکه دولت هم در این زمینه مصمم است.

صبح نو در ادامه نوشت: پرونده نجومی بگیران نشان داد نظارت‌ها بر سیستم حقوقی و مالی در دولت به شدت دچار نقص است و همین نقص باعث شده تا بسیاری از افراد دارای نفوذ دست به برداشت‌های نامتعارف از بیت‌المال بزنند. مردم منتظر محاکمه این افراد بدون مصالحه‌اند تا مطمئن شوند قانون برای افراد پرنفوذ هم اجرا می‌شود.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۴ اردی‌بهشت ۱۳۹۷دولت مخالف افزایش حقوق کارمندان است؛ اما 200 مدیر دولتی پاداش 600 میلیونی گرفتند
۲۴ اردی‌بهشت ۱۳۹۷بازگشت ۱۱ مدیر نجومی بگیر به کار
۲۲ اردی‌بهشت ۱۳۹۷صدور رای برای ۱۵ نجومی بگیر
۲۸ اسفند ۱۳۹۶رئیس کل بیمه مرکزی در پاسخ به سوال خبرنگار: مسائل مهمتری از نجومی بگیران وجود دارد  
۲۲ بهمن ۱۳۹۶نجومی بگیران در راهپیمایی 22 بهمن!  
۱۸ بهمن ۱۳۹۶صفدر حسینی ۷۰۰ میلیون تومان را به بیت‌المال بازگرداند
۸ بهمن ۱۳۹۶لاریجانی: احکام پرونده های حقوق های نجومی صادر شده است
۲ بهمن ۱۳۹۶افشاگری جنجالی در برنامه زنده تلویزیونی  
۲۶ دی ۱۳۹۶عضو کمیسیون تلفیق بودجه: مدیرانی داریم که ۷۰۰ الی ۸۰۰ میلیون تومان پاداش پایان خدمت می‌گیرند
۴ مهر ۱۳۹۶چاقوکشی فرد مست نشان‌دهنده حضور کمرنگ پلیس و دادسراست/اعلام جرم علیه مدیر تلگرام/پرونده نجومی‌بگیران به دادگاه رفت
۱۹ شهریور ۱۳۹۶با تبرئه حرام‌خواران بیت‌المال، پایه‌های اعتماد به نظام را سست نكنيد
۱۹ شهریور ۱۳۹۶با تبرئه حرام‌خواران بیت‌المال، پایه‌های اعتماد به نظام را سست نكنيد

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

کوروش۳۴۲۹۱۹۱۴:۵۹:۰۵ ۱۳۹۷/۲/۲۳
اطلاع رسانیشون چرا اینقدر ضغیفه؟پس چرا نگفتند چه حکمی براشون صادر شده؟قرار نبوده اسمشون بگن
ناشناس۳۴۳۰۲۶۱۵:۴۷:۴۲ ۱۳۹۷/۲/۲۳
الان تازه مشخص شده که بسیاری از بانک ها در چند سال گذشته سود های صوری و ساختگی زیادی را ایجاد کرده و از محل ان سودها پاداش های کلان گرفته اند نحوه کار به این صورت بوده بانک ها با دادن وام جدیدی به بدهکاران کلان بانکی بدهی های قبلی انان را از محل وام جدید تسویه می کرده و سود ظاهری و ساختگی ایجاد میکرده و با اینکار معوقات خود را نیز پنهان می کرده اند در کنار حقوق های نجومی باید پاداش های نجومی مدیران بانکی را نیز باید پس گرفت و چوب در استین مدیران متخلف زیاده خواه کرد
ناشناس۳۴۳۱۱۰۱۶:۱۷:۳۹ ۱۳۹۷/۲/۲۳
از کرامات دولت تدبیر و امید این است که ژن برتر و نجومی بگیران را حمایت کرده می گوید ذخایر انقلابند به مثابه اون مثل معروف که میگه شیخ ما شیره را خورده می گوید نه شیرین است
رجایی خراسانی۳۴۲۹۲۶۱۵:۰۴:۰۳ ۱۳۹۷/۲/۲۳
رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز عید سعید فطر دو سال قبل خواستار برخورد بدون اغماض با زیاده خواهان نجومی بگیر شدند انوقت مسولان نظارتی چه کردند الله و اعلم برای نمونه مدیر عامل نجومی بانک قرض الحسنه م رفت ک ریس هیت مدیره بانک اق ن شد این است گوشه ای از برخورد با نجومی بگیران فساد خود برخی دستگاههای نظارتی کشور را فرا گرفته است این است درد واقعی که مبارزه با فساد جواب نمی دهد
ناشناس۳۴۳۰۵۹۱۵:۵۹:۰۲ ۱۳۹۷/۲/۲۳
حقوق های نجومی که رسانه ای شده تازه گوشه کمی از دریافتی های نجومی است بسیاری از پرداختدها به نجومی بگیران در خارج از سیستم حقوق و دستمزد پرداخت میشده و کما کان می شود باید فکری برای ایت حفره ها و منافذ که مانند ابکش است بشود این موضوع بسیار مهمی است که مغفول مانده است
مش براتعلی کریمی۳۴۲۹۴۷۱۵:۱۵:۴۹ ۱۳۹۷/۲/۲۳
فقط دنبال مدیران نجومی نباشید کسانی را که از بلبشوی بازار دلار و سکه و ورود غیر قانونی خودرو به ثروت های افسانه ای ظرف چتد ماه گذشته دست پیدا را مورد رصد و پیگیری قرار داده و این پول های یامفت را از حلقومشان بیرون کشیده و محاکمه کنید
زلفعلی نرچه گر۳۴۳۰۴۹۱۵:۵۵:۰۸ ۱۳۹۷/۲/۲۳
مدیران بانکی چو بگرفتند پاداش ز زیان خویش بسی اتش زدند به دیده و دل سهامداران دلریش خویش
ناشناس۳۴۳۰۶۶۱۶:۰۰:۵۱ ۱۳۹۷/۲/۲۳
کی میخاد به وام های بالای 400 میلیونی با سود 2 درصد مدیران بانک ت رسیدگی نماید
ناشناس۳۴۲۹۵۹۱۵:۲۰:۱۵ ۱۳۹۷/۲/۲۳
خاصیت این دولت همینه خدا رو شکر من بهش رای ندادم که بخوام به خاطر خیانت به کشورم وجدان درد بگیرم
ناشناس۳۴۳۰۴۵۱۵:۵۳:۲۱ ۱۳۹۷/۲/۲۳
قرار شد آقای توکلی اسامی افرادی که از موسسات اعتباری وام گرفتند منتشر کنند چطور شد؟ ما منتظریم
ناشناس۳۴۳۱۰۳۱۶:۱۶:۰۹ ۱۳۹۷/۲/۲۳
همین الان تو شرکت نفت حقوق ۱۵ میلیونی مدیران میانی یه چیز عادی هست با اینها میخوان چکار کنند
نيك مرام۳۴۳۲۹۰۱۷:۲۸:۱۵ ۱۳۹۷/۲/۲۳
عدالت اینه که کسی دیگه بالاتر از پنج میلیون تومان نگیره ومازاد بر ان به اقشار مستمری بگیر وباز نشستگان حداقل بگیر اضافه وتخصیص داده شود ولی دریغا ودریغ از این همه کژ اندیشی وطمع ورزی ادمیزاد !! ,
ناشناس۳۴۳۲۹۵۱۷:۲۹:۳۸ ۱۳۹۷/۲/۲۳
لطف کنین با این ژستهای مبارزه با حقوق ها و پرداخت های نجومی با اعصاب مردم بازی نکنین. فقط بگین همه چی آرومه ما چقدر خوش بختیم تا مردم امیدوار بشن.
ناشناس۳۴۴۲۱۴۱۰:۵۷:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۲۴
امن بوده ، هست ، خواهد بود
ناشناس۳۴۴۵۵۸۱۳:۳۸:۱۶ ۱۳۹۷/۲/۲۴
بالاخره تکلیف رییس دیوان محاسبات چی شد؟ دریافتی مجموع سالانه ایشان چقدر است؟

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بامیلوسفرستان

پربحث‌های امروز

 1. امنیت گوشی‌های ZTE زیر سوال رفت

 2. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 3. ورزش پاها و تاثیر بر سلامت سیستم عصبی

 4. محمد صلاح به جام‌جهانی می‌رسد؟

 5. آپشن‌های قرارداد شفر لو رفت

 6. محمد بن سلمان کجاست/ درگیری های کاخ الخزامی و سناریوهایی که درباره ولیعهد عربستان مطرح می شود

 7. خانواده‌های اروپایی پول خود را صرف چه کاری می‌کنند؟

 8. امضای رئیس جمهور پای افزایش حقوق + فیلم

 9. واردکنندگان خودرو یک‌شبه میلیاردر می‌شوند!

 10. اظهارات عجیب رونالدو درباره جدایی احتمالی‌اش از رئال مادرید+واکنش زیدان

 11. صادرات به عراق امسال چقدر می‌شود؟

 12. شمخانی: تسلیم یاوه‌گویی‌های آمریکا نمی‌شویم/ تا دولت دمشق بخواهد در سوریه می‌مانیم

 13. برخی مسئولان به توان داخلی بی‌توجه هستند/ سود واردات ۲۰۰ درصد و سود تولید ۵ تا ۲۰ درصد 

 14. وقتی اصغر فرهادی خواننده بود!  

 15. محک جدی شاگردان کی‌روش قبل از جام جهانی/ یک بازی مهم اما بدون حساسیت! 

 16. عکس یادگاری رئالی‌های تیم ملی فوتبال ایران پس از قهرمانی شاگردان زیدان 

 17. جیمی جامپ رونالدو را در گلزنی ناکام گذاشت!  

 18. تجربه تلخ رونالدو این بار برای صلاح رخ داد+عکس 

 19. حمید گودرزی به بازیگران ستایش ۳ پیوست

 20. پرعنوان‌ترین باشگاه های لیگ قهرمانان اروپا/رئال در صدر+عکس 

 21. ۵۰ سلبریتی که براثر «آوردوز» مردند 

 22. جام قهرمانی لیگ قهرمانان بر فراز دستان راموس و کهکشانی‌ها

 23. آمار میلیونی کاربران اینستاگرام در جهان 

 24. سوپرگل گرت بیل به لیورپول؛ باز هم قیچی برگردان

 25. مادریدی‌ها قهرمان دیدار تراژیک، دراماتیک و پر التهاب فینال مقابل لیورپول /سومین قهرمانی پیایی رئال با زیزو 

پربحث‌های دیروز

 1. ناصر ملک مطیعی درگذشت

 2. نظر شما در مورد صحبت‌های نوبخت چیست؟/ سال ۹۶ فقط ۷ هزار بیکار داشتیم

 3. یک هفته مهلت به اروپا برای نجات برجام!

 4. ناتوانی‌های دشمن برای مواجهه نظامی با ایران

 5. تجاوز ۳ کارگر به کودک ۷ ساله

 6.  آیا F-35 اسرائیلی در آسمان ایران پرواز کرده است؟ 

 7. سرگرم مذاکره با اروپا نشویم؛ مشکلات اقتصادی را حل کنیم/ تحریم‌ها 20 درصد نقش دارد/برخی در مسئولیت‌ها نفوذ دارند و مانع حل مشکلات می‌شوند

 8. هزار وعده خوبان یکی وفا نکند/ بررسی وعده‌‌های اقتصادی روحانی در انتخابات

 9. جبرائیلی: استانداردهای FATF برای افزایش دقت تسلیحات مالی آمریکا است

 10. افزایش ۲۰ درصدی حداقل حقوق کارمندان دولت نهایی شد + سند

 11. ادامه اعتراضات نیروهای اخراجی شهرداری + عکس

 12. وزیر بهداشت: دولت و نظام به فکر رفع مشکلات مردم‌اند

 13. ذوالنور: آتش زدن برجام و پرچم آمریکا در مجلس، قدرت چانه زنی دولت را بالا می برد

 14. واکنش بازیگران به درگذشت ناصر ملک‌مطیعی + تصاویر

 15. ماجرای افتتاح استخر با کت و شلوار

 16. قاتل ندا محاکمه شد + عکس

 17. دلایل ایجاد رکود در بازار مسکن/ تاثیر افزایش نرخ ارز بر بالا رفتن قیمت‌ها

 18. خداحافظی با رنو؟

 19. سی و سه پل در حصار نرده ها  

 20. لاریجانی: دولت خود را از "تلگرام بازی" فارغ کند

 21. بازخوانی تجربیات درس آموز برجامی

 22. آقازاده‌هایی که با یک تماس پدرشان وام میلیاردی می‌گیرند

 23. نرخ رسمی دلار اعلام شد/ ۴۲۱۱ تومان + جدول

 24. کریمی قدوسی: وزارت اطلاعات اسامی دوتابعیتی را ندهد، مرتکب جرم شده/ نهاد ریاست‌ جمهوری اسامی دوتابعیتی‌هایش را نداد

 25. جزئیاتی جدید از تخلف در واردات بیش از ۱۳ هزار خودرو

پربحث‌های هفته

 1. ناصر ملک مطیعی درگذشت

 2. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 3. روحانی: کشور با برجام یا بدون برجام به‌خوبی اداره خواهد شد/ تحریم‌ها و فشارها تاثیری ندارند

 4. نظر شما در مورد صحبت‌های نوبخت چیست؟/ سال ۹۶ فقط ۷ هزار بیکار داشتیم

 5. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 6. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 7. توکلی: آقای روحانی در یک اشتباه تاریخی همه مسائل کشور را به برجام وصل کرد؛ حتی آب آشامیدنی را/ الان زمان تسویه حساب سیاسی نیست/ دولت در مذاکره با اروپایی ها دچار تکرار خطا نشود

 8. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 9. «سیدمصطفی موسوی» مجری صدا وسیما درگذشت

 10. استراتژی جدید آمریکا در برابر ایران باسخنان تکراری و 12 درخواست کهنه پاپمئو

 11. عقب‌نشینی دوباره اروپا مقابل آمریکا/ تضمینی که وجود ندارد

 12. محمدجواد لاریجانی: برجام مرده است/ اروپا نه توان و نه خواست دارد/ مقابل آمریکا باید پاتک بزنیم/ ژانر مدیریت برجامی دیگر کار نمی‌کند و باید عوض شود

 13. پاسخ مدیرعامل پیام‌رسان سروش به سوالات فنی مخاطبان الف

 14. یک هفته مهلت به اروپا برای نجات برجام!

 15. روحانی: ملت ایران از تهدیدات توخالی نمی‌هراسد و بسیار بزرگتر از افراطیون واشنگتن است/آیا ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه‌ها تبلیغ به نفع اسلام است؟

 16. ناتوانی‌های دشمن برای مواجهه نظامی با ایران

 17. آمریکا دنبال شکاف بین مردم و مسئولین است/دولتمردان با برنامه ریزی صحیح شرایط اقتصادی مردم را بهبود بخشند/ هرگونه حرکت آمریکا با پاسخ جدی ایران روبرو می‌شود

 18. چنین امام جمعه‌ای می‌خواهیم

 19. ولیعهد زنده است؟/ تماس تلفنی ماکرون با بن‌سلمان

 20. اهداف پنهانی آمریکا از بیان 12 شرط جدید برای ایران

 21. افت شدید کاربران تلگرام با فیلتر آن در روسیه و ایران/ افزایش مخاطبان پیام‌رسان‌های داخلی + اسناد

 22. تجاوز ۳ کارگر به کودک ۷ ساله

 23. ظریف: گرفتن ضمانت از اروپایی‌ها ناممکن نیست/ تصمیم‌گیری نهایی در تهران است

 24. چرا قیمت مسکن افزایش یافت؟/ دولت برنامه‌ای برای بخش مسکن ندارد/مسکن اجتماعی حتی روی کاغذ هم نیامد

 25. باهنر: به طرز عجیبی همه سیاه‌نمایی می‌کنند/ تیم مذاکره هسته ای مورد تایید نظام است

پربحث‌های دیروز

 1. نظر شما در مورد صحبت‌های نوبخت چیست؟/ سال ۹۶ فقط ۷ هزار بیکار داشتیم

 2. سرگرم مذاکره با اروپا نشویم؛ مشکلات اقتصادی را حل کنیم/ تحریم‌ها 20 درصد نقش دارد/برخی در مسئولیت‌ها نفوذ دارند و مانع حل مشکلات می‌شوند

 3. هزار وعده خوبان یکی وفا نکند/ بررسی وعده‌‌های اقتصادی روحانی در انتخابات

 4. جبرائیلی: استانداردهای FATF برای افزایش دقت تسلیحات مالی آمریکا است

 5. افزایش ۲۰ درصدی حداقل حقوق کارمندان دولت نهایی شد + سند

 6. دلایل ایجاد رکود در بازار مسکن/ تاثیر افزایش نرخ ارز بر بالا رفتن قیمت‌ها

 7. خداحافظی با رنو؟

 8. آقازاده‌هایی که با یک تماس پدرشان وام میلیاردی می‌گیرند

 9. نرخ رسمی دلار اعلام شد/ ۴۲۱۱ تومان + جدول

 10. جزئیاتی جدید از تخلف در واردات بیش از ۱۳ هزار خودرو

 11. افزایش نرخ بلیت پروازهای داخلی/ تهران‌ - مشهد‌ - تهران ۱.۲ میلیون تومان

 12. فقدان سواد اقتصادی در سودای مدرک و سویدای قدرت

 13. آخرین قیمت محصولات پارس خودرو در بازار

 14. تلاش عربستان و روسیه برای کنترل قیمت نفت

 15. هشدار رئیس اتحادیه مشاوران املاک به سوداگران مسکن  

 16. خلف وعده دولت برای خرید سیب‌زمینی‌ کشاورزان

 17. سکه ۲ میلیون و ۴۱ هزار تومان شد/ نوسان اندک بهای ارز+ جدول

 18. انحصار شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات پرداخت رفع شد

 19. جزییات حکم دیوان محاسبات برای وزارت نفت

 20. بانک آمریکا برای مشتریان ایرانی خود تبعیض قائل می‌شود

 21. روحانی: همکاری سه قوه می‌تواند امید مردم را به آینده افزایش دهد

 22. تکذیب شایعه‌ کمبود بنزین/ سوخت‎رسانی در کشور عادی است

 23. افزایش ۲۰ درصدی حداقل حقوق کارمندان دولت

 24. ثبت ۲۲۹۷ پرونده قاچاق به ارزش ۲۰۰ میلیارد در سال ۹۶

 25. ابلاغ یک قانون مصوب مجلس برای اجرا از سوی روحانی

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد صحبت‌های نوبخت چیست؟/ سال ۹۶ فقط ۷ هزار بیکار داشتیم

 2. چرا قیمت مسکن افزایش یافت؟/ دولت برنامه‌ای برای بخش مسکن ندارد/مسکن اجتماعی حتی روی کاغذ هم نیامد

 3. آنچه در پسابرجام عاید اقتصاد ایران شد؛ از واردات تا فروش نفت + نمودار

 4. سیف از نمایندگان مجلس شکایت کرد

 5. سرگرم مذاکره با اروپا نشویم؛ مشکلات اقتصادی را حل کنیم/ تحریم‌ها 20 درصد نقش دارد/برخی در مسئولیت‌ها نفوذ دارند و مانع حل مشکلات می‌شوند

 6. نوبخت: سال ۹۶ فقط ۷ هزار بیکار جدید داشتیم

 7. هزار وعده خوبان یکی وفا نکند/ بررسی وعده‌‌های اقتصادی روحانی در انتخابات

 8. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 9. جبرائیلی: استانداردهای FATF برای افزایش دقت تسلیحات مالی آمریکا است

 10. افزایش ۲۰ درصدی حداقل حقوق کارمندان دولت نهایی شد + سند

 11. کلید حل مشکلات اقتصاد ایران کجاست؟ شقاقی شهری: نباید اقتصاد کشورمان را به اروپا گره بزنیم/آنچه از برجام انتظار می رفت به محقق نشد

 12. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 13. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 14. انحصار خودروسازان چه زمانی شکسته خواهد شد؟

 15. کرایه کامیون ۲۰درصد افزایش یافت؛ مشکلات بیمه حل شد

 16. نوبخت کسری بودجه ۸ میلیارد دلاری ایران را رد کرد

 17. آغاز به کار صرافی‌های مجاز در کنار سامانه نیما

 18. افزایش 30 تا 50 درصدی حقوق کارمندان برخی دستگاه‌های اجرایی طی 5 سال

 19. دلایل ایجاد رکود در بازار مسکن/ تاثیر افزایش نرخ ارز بر بالا رفتن قیمت‌ها

 20. خداحافظی با رنو؟

 21. خبر جدید برای سپرده‎گذاران موسسات غیرمجاز

 22. «اف.اِی.تی.اف» دامی دیگر برای ایران

 23.  اثر افزایش وام مسکن باز هم خنثی شد/ سهم 14 درصدی تسهیلات 80 میلیونی از قیمت+ جدول 

 24. مجلس به افزایش قیمت خودرو چراغ سبز نشان داد

 25. قیمت رهن و اجاره در تهران  

آخرین عناوین