ربیعی: خروج آمریکا از برجام در بلندمدت هیچ تاثیر منفی بر اقتصاد ما ندارد/ مردم نباید نگران باشند، زیان نخواهیم کرد/ نگرانی بابت سرنوشت اجرای برجام وجود ندارد

گروه اقتصادی الف،   3970222128 ۱۹ نظر، ۱ در صف انتشار و ۲۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
ربیعی: خروج آمریکا از برجام در بلندمدت هیچ تاثیر منفی بر اقتصاد ما ندارد/ مردم نباید نگران باشند، زیان نخواهیم کرد/ نگرانی بابت سرنوشت اجرای برجام وجود ندارد

علی ربیعی با بیان اینکه خروج ترامپ از برجام نه موجب زیان سیاسی می‌شود و نه در بلند مدت در اقتصاد کشور تاثیرگذار است، گفت: قطعا به شرایط قبل از برجام برنمی‌گردیم.

علی ربیعی در گفتگویی با اشاره به تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای خروج از برجام اظهار کرد: این تصمیم از دو جنبه سیاست خارجی و سیاست داخلی قابل بررسی است. در سفری که چند روز پیش به دانمارک به عنوان یکی از کشورهای اروپایی داشتم دولت این کشور از برجام حمایت کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه غالب کشورهای اروپایی و ۵ طرف دیگر برجام از این توافق بین المللی حمایت می‌کنند افزود: با خروج ترامپ از برجام دستاوردهای هسته‌ای ایران همچنان پابرجاست؛ ضمن اینکه به شرایط قبل از برجام هم برنمی‌گردیم، چرا که تحریم‌های شورای امنیت وجود نخواهد داشت؛ ائتلاف برای جنگ علیه ایران هم وجود ندارد و کشورهای اروپایی به هر سیاقی برای ماندن در برجام برای خود خط‌مشی و مرز مشخص کردند.

این عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: افکار عمومی دنیا، ایران را مقصر نمی‌داند؛ افکار عمومی آمریکا به ویژه طبقه نخبه و روشنفکر این کشور، ترامپ را مقصر ایجاد این جو روانی و خروج این دولت از برجام می دانند؛ حاکمیت آمریکا حتی حزب جمهوریخواه نیز مخالفت‌های زیادی با این تصمیم ترامپ کردند.

اتکاء به تولید ملی افزایش می‌یابد

ربیعی با بیان اینکه با خروج ترامپ از برجام چهره زشت آمریکا بیشتر نمایان شد گفت: به جای اینکه اعلام کنیم «خروج آمریکا از برجام» باید بیان کنیم «خروج ترامپ از برجام». هر چند دولت آمریکا از برجام خارج شد اما بخش قابل توجهی از افکار عمومی آمریکا با این تصمیم مخالف است. بر اساس یک نظر سنجی ۶۵ درصد مردم آمریکا مخالف خروج این کشور از برجام بودند.

وی با تاکید بر اینکه به هر حال از جنبه سیاست خارجی قطعا به شرایط قبل از برجام و منشور سازمان ملل برنمی‌گردیم، درباره پیامدهای داخلی تصمیم آمریکا برای خروج از برجام افزود: از جنبه داخلی هم ملت ایران روانشناسی خاصی دارند و امروز در مقابل تهدید همبسته‌تر شده اند. به ویژه وقتی مردم مشاهده می کنند رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی در مقابل این تصمیم و در کنار تندروترین و خشن‌ترین جناج آمریکا بیشترین شادمانی را می‌کنند، تعصب ملی بیش از پیش نمایان می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه در شرایط جدید، اتکاء به توان داخلی به ویژه در صنایع بزرگ مانند نفت، گاز و پتروشیمی بیشتر خواهد شد، ادامه داد: قدرت ملی و اندازه تولید ملی ما وابسته به نیروی کار است و ساختارها را باید به نوعی آماده کنیم که با کار و تلاش، قدرت ملی را افزایش دهیم تا کاستی‌های ناشی از جذب سرمایه خارجی را با افزایش توان داخلی جبران کنیم.

این عضو کابینه دولت اظهار کرد: همگام با ایرانیان داخل کشور، تعصب ملی در بین ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز افزایش پیدا کرده است و می توانیم از ظرفیت‌های هم میهنانمان در خارج از کشور نیز استفاده کنیم.

ربیعی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت‌ ایرانیان مقیم خارج از کشورنیز گفت: به همان میزان که برای جذب سرمایه خارجی در کشور تمرکز شده، می توان از ظرفیت‌های ایرانیان مقیم خارج نیز استفاده کرد.

مردم نگران نباشند؛ جو روانی در حوزه اقتصاد کوتاه مدت است

وی در بخش دیگری از اظهاراتش درباره نگرانی فعالان اقتصادی و مردم در خصوص آثار احتمالی این اقدام بر اقتصاد ایران  گفت: مردم نباید نگران باشند؛ ایران در ارتباط با تصمیم اخیر ترامپ زیان نخواهد کرد. نه زیان سیاسی کردیم و نه در بلندمدت زیان اقتصادی خواهیم کرد. البته ممکن است در کوتاه مدت این تصمیم به لحاظ روانی، آثاری مقطعی در اقتصاد داشته باشد اما در بلندمدت هیچ تاثیر منفی بر اقتصاد ما ندارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه مردم ایران شرایط بسیار سخت‌تر از این را در ادوار گذشته تجربه کرده اند، گفت: به اعتقاد من آن چیزی که تحریم‌کنندگان ایران می خواهند این است که فضای رعب و وحشت در میان مردم ایجاد کنند.

این عضو کابینه دولت ادامه داد: این نکته نباید فراموش شود زمانی که آمریکا در برجام بود بی‌تعهدی می‌کرد و از جانب این کشور تصمیمات موثر و تسهیل کننده‌ای در راستای اجرای مفاد مورد توافق برجام مشاهده نمی‌شد؛ بنابراین با خروج این کشور از برجام، نگران بابت سرنوشت اجرای برجام وجود ندارد.

باید صبور باشیم و انسجام داخلی را افزایش دهیم

ربیعی افزود: ما باید صبور باشیم و در داخل انسجام خود را افزایش دهیم. در دنیای سیاست این تصمیمات عمری ندارند؛ ضمن اینکه ایران در منطقه مزیت و برتری دارد و تحولات بزرگ منطقه به نفع ایران است. اتفاقا شکنندگی‌های داخلی تحولات به ظاهر خوب منطقه بویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس بسیار زیاد است. از طرفی این کشورها از نظر دموکراسی و حقوق مردم دچار نقطه ضعف‌های بنیادینی هستند که به زیان خودشان خواهد بود.

تصمیم ترامپ، فضای بین المللی را به نفع ایران تغییر داده است

وی اظهار کرد: تصمیم اخیر رئیس جمهور آمریکا از طرفی تحولات منطقه و از طرف دیگر رابطه بین جامعه روشنفکری آمریکا با دولت این کشور و همچنین رابطه اروپا با دولت آمریکا، وجوه سیاست خارجی و فضای بین المللی را به نفع ایران تغییر داده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در داخل هم من به عنوان وزیر کار برای انسجام نیروی کار ایرانی و استفاده از همه ظرفیت‌ها برای افزایش رفاه اجتماعی تکالیف سنگین تری دارم.

نباید با سختگیری در تابعیت، ایرانیان مقیم خارج را بترسانیم/سیاست معکوس را دنبال کنیم

ربیعی در پاسخ به سوالی درباره سیاست‌های حمایتی دولت در برابر تاثیرات منفی و احتمالی تصمیم دولت آمریکا بر نیروی کار ایرانی مقیم کشورهای خارجی گفت: این موضوع از دو جنبه قابل بررسی است؛ یک جنبه آن ممکن است به مشکلات نقل و انتقال پول برگردد اما یک جنبه دیگر آن اتخاذ سیاست‌های حمایتی درباره این افراد در داخل است.

وی با بیان اینکه متاسفانه بعضا در داخل کشور با طرح مسائلی در ارتباط با تابعیت، یک نگرانی برای ایرانیان خارج از کشور ایجاد می کنیم، افزود: در این شرایط باید آغوش خود را برای ایرانیان بیشتر باز کنیم. وقتی ترامپ قصد دارد فضای بین المللی را علیه ایران کند ما آغوش خود را برای ایرانیان بیشتر باز می‌کنیم.

عضو کابینه دولت دوازدهم با تاکید بر اینکه باید از ایرانیان خارج از کشور و نیروی کار ایرانی حمایت کنیم، تاکید کرد: اتفاقا در شرایط خروج ترامپ از برجام باید سیاست‌هایی در داخل اعمال شود تا از ایرانیان مقیم خارج حمایت بیشتری صورت گیرد.

به گزارش مهر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان افزود: معتقدم در زمینه حمایت از ایرانیان خارج کشور باید سیاست معکوس را دنبال کنیم تا امنیت برای این افراد فراهم شود.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۳۱ اردی‌بهشت ۱۳۹۷واشنگتن: نگرانی‌های مشترک درباره ایران می‌تواند مبنای همکاری با اروپا باشد 
۳۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷۸ شرکت اروپایی ایران را ترک کردند
۳۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷ترامپ را به توافق هسته‌ای باز می‌گردانیم
۳۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷نتانیاهو: ایران در تعارض با ما و آمریکا است/ ترامپ تاریخ ساز شد
۳۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷صالحی: می‌توانیم غنی‌سازی ۲۰ درصدی را آغاز کنیم
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷روحانی: ایجاد۸۰۰ هزار شغل در سال ۹۶ به معنای ادای دین و پیمان بود/دولت آمریکا می‌خواست ایران را منزوی کند نتیجه عکس گرفت
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷بیمه «سوئیس ری» ایران را ترک می‌کند
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷اشتون: راه نجات برجام تعامل اقتصادی با ایران است
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷قانون انسداد تحریم ها و تضمین هایی که ایران می خواهد/ آیا اروپا مقابل تحریم های آمریکا ایستادگی خواهد کرد؟
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷حاجی‌بابایی: خدا برجام را رحمت کند
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷صالحی: خروج آمریکا از برجام، نشان از برداشت صحیح مسئولان ارشد نظام بود

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۱۲۶۷۱۳:۳۳:۵۵ ۱۳۹۷/۲/۲۲
ایشان امروز شنبه وزیر اقتصاد شده و نظر میده فردا حتما وزیر بهداشت شما اگر وزیر کار هستی چه ربطی داره که درباره اقتصاد نظر بدی
ناشناس۳۴۱۲۷۵۱۳:۳۵:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۲۲
آمریکا تا دیروز که کدخدا بود حالا چی شده الان خروجش تاثیری نداره؟!!
ناشناس۳۴۱۲۸۶۱۳:۳۷:۵۲ ۱۳۹۷/۲/۲۲
آره واقعا این حرف درستیه قطعا تحریمها در دراز مدت هیچ تاثیری بر ما نخواهند داشت چون با حضور ایشان و رییس دولتشون و اون کابینه محترم و سردار دیپلماسی قطعا تحریمها در همان زمان اعمال بلافاصله اقتصاد ما را نابود میکنند و چیزی باقی نمیزارن که بخواد در دراز مدت تاثیر بپذیره
امیر۳۴۱۳۰۰۱۳:۴۲:۱۶ ۱۳۹۷/۲/۲۲
آخیش خیالم راحت شد خدا خیرت بده
ناشناس۳۴۱۴۷۸۱۵:۰۸:۲۵ ۱۳۹۷/۲/۲۲
راست میگه جناب وزیر فقط تروبه خدا سری به قیمتهای خودرو سازی همین امروز بزنید ببینید چجوری هنوزخبری نشده افزایش قیمت دادن مخصوصا سایپا مردم همت کنید نخرین یه کم غیرت به خرج بدین لعنت به تولید داخلی که اینطورسرملتش کلاه می گذاره همین امروز قیمت خودرو های سایپا سربه فلک کشیده
ناشناس۳۴۱۵۰۵۱۵:۲۲:۳۴ ۱۳۹۷/۲/۲۲
یه اصلی در اقتصاد هست که میگه در بلندمدت همه ما مرده ایم
ناشناس۳۴۱۵۸۶۱۶:۱۳:۵۴ ۱۳۹۷/۲/۲۲
وای خدارو شکر که تاثیر نداره، مونده بودم حالا که شرکت گفته تعدیل نیرو داریم و 2ماه فرصت داده کار پیدا کنیم چیکار کنم! خیالمون راحت شد جناب وزیر
محمد۳۴۱۷۱۵۱۷:۲۱:۳۰ ۱۳۹۷/۲/۲۲
آره بر روی زندگی شما و سایر مسئولین که غرق در نعمت و قدرت و امکانات هستین قطعا تاثیری نداره ولی روی زندگی مردم عادی چطور ؟؟!!!!!!!!
ابراهیم۳۴۱۸۰۴۱۸:۱۴:۵۴ ۱۳۹۷/۲/۲۲
چون تو کوتاه مدت نابود میشیم به بلند مدت نمیرسه
حسین۳۴۱۸۸۴۱۹:۱۹:۵۵ ۱۳۹۷/۲/۲۲
احتمالا منظورشون از بلندمدت 100 سال آینده است و منظورش از کوتاه مدت مثلا 10 سال آینده است که در کوتاه مدت تاثیرگذار است و در کوتاه مدت سرویس خواهیم شد ولی در بلند مدت زیان قابل توجهی ایجاد نمی شود علی برکت الله .
ناشناس۳۴۱۹۱۲۱۹:۴۹:۴۱ ۱۳۹۷/۲/۲۲
بر اقتصاد ما (یعنی مسئولین) اثر ندارد چون ما که حقوق وزارت کار نمی گیریم
ناشناس۳۴۲۰۸۸۰۰:۳۲:۵۶ ۱۳۹۷/۲/۲۳
حکایت «کاغذ پاره» تکرار می شود
ناشناس۳۴۲۱۵۸۰۶:۰۶:۰۹ ۱۳۹۷/۲/۲۳
حرف‌های فکرشده و غیر احساسی از یک مقام مسئول، جای خوشحالی دارد. اما، به عمل کاربرآید، به سخن‌رانی نیست.
ناشناس۳۴۲۲۳۰۰۸:۲۶:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۲۳
لطفا به آقای ربیعی بفرمائید، بنده رو از این «ما »که فرمودن کسر کنند چون تاثیر آن را با تمام وجود در زندگی خودم احساس میکنم .شاید هم منظورش از «ما »خودش و خانواده اش هستند.
ناشناس۳۴۲۲۳۷۰۸:۳۲:۵۲ ۱۳۹۷/۲/۲۳
جناب ربیعی، شما هم چه در کوتاه مدت و چه در بلند مدت هیچ کاری برای این مردم نکردین
ناشناس۳۴۴۲۵۰۱۱:۱۳:۲۸ ۱۳۹۷/۲/۲۴
اگه سیاست های اقتصاد مقاومتی دنبال می شد و چشم به سرمایه گذار خارجی نمی موندید، الان چرخ تولید و صنعت مملکت می چرخید و این همه مهندس قابل و توانا تو مملکت بی کار نبودن.
حسن۳۴۸۸۶۴۰۹:۰۶:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۷
خدایا اینا دیگه کین شدن وزیر! لپ کلام ایشان اینه که نه اومدن امریکا و نه رفتنش هیچ تاثیری بر اقتصاد ایران ندارد! پس بفرمایید تلاش شبانه روزی تیم مذاکره کننده برای امضاء برجام بهر قیمتی چی بود. برای دولت امضاء این تکه کاغذ انقدر مهم بود که جناب روحانی اخوی گرامش را بهمراه تیم مذاکره کننده فرستاد تا در موافق لزوم با قبول موانع بنفع دشمن، راه را برای امضاء برجام بهر قیمتی را فراهم کند.
ناشناس۳۴۸۸۸۱۰۹:۱۹:۳۰ ۱۳۹۷/۲/۲۷
بلند مدت یعنی کی؟ 10 سال بعد ، 50 سال بعد یا 1000 سال بعد
ناشناس۳۵۰۸۳۷۰۲:۱۶:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۲۹
اقای ربیعی هم اکنون خروج امریکا تاثیرات خودرا کذاشته واگر اروپا هم اضافه شود که خواهد شد فقر وفلاکت فراگیر خواهد شد

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

سفرستان

پربحث‌های اخیر

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. دغدغه پاستیلی مطهری/ روایت روزنامه اصلاح طلب از اقتدار نحوه پوشش و پیرایش محاسن رئیس جمهور/ احتمال ریزش آرای لاریجانی در انتخابات هیات رئیسه/سالگرد انتخابات 96 و یادی از رقبای دیروز

 3. آگهی های عجیب این روزها /واسه نونه واسه نون

 4. روحانی: سرچشمه امیدها در نظام، مقام معظم رهبری هستند/راه نجات ما صبر ، مقاومت و ایستادگی است

 5. از دبی تا گرجستان / خرید ملک در سرآب اقامت 

 6. واکنش دختر شفر به مقایسه چهره مادرش با خانم بازیگر  

 7. آتش گرفتن ناگهانی یک خودرو حین حرکت در تهران + تصاویر

 8. چه‌چیزی از چشم ۲ میلیارد بیننده مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس پنهان ماند؟

 9. روحانی:گروهمان سخت است اما قبلا با تیم‌های بزرگ‌تر هم بازی کرده‌ایم/ کی روش: برای ما در جام جهانی دعا کنید

 10. ۸ شرکت اروپایی ایران را ترک کردند

 11. روسیه از نخستین نیروگاه هسته‌ای شناور جهان رونمایی کرد

 12. نشست ِ«به احترام معلم» در تاکستان برگزار شد

 13. اهدای پیراهن شماره 12 تیم ملی به روحانی+تصاویر  

 14. سرود رسمی تیم ملی در جام جهانی رونمایی شد + دانلود

 15. زمان پرداخت حقوق و افزایش حقوق بازنشستگان

 16. واکنش برانکو به خط خوردن جلال حسینی از تیم ملی

 17.  روند کاهش سطح کشت و تولید ۱۰ محصول اساسی کشاورزی طی ۵ سال 

 18. 90 میلیارد در حساب بچه 7 ساله/ تراکنش مالی 120 میلیاردی زنی که فوت کرده!  

 19. دغدغه «سائرون» ؛ تسویه حساب با برخی ائتلاف‌ها یا تشکیل دولت؟ 

 20. ثلاث یک قدم مانده به چوبه دار/ دعوت از خانواده شهیدان ناجا برای حضور در دادسرا 

 21. درمان مشکلات معده کودکان به کمک زنجبیل 

 22. سرنوشت مبهم «فریحا»/نمی‌خواهم سوژه «ماه عسل» شوم+عکس 

 23. چه شرکت‌هایی محصولات خود را گران کردند؟

 24. واشنگتن: نگرانی‌های مشترک درباره ایران می‌تواند مبنای همکاری با اروپا باشد 

 25. شرایط روزه‌داری برای دختران روزه اولی/ روزه سربازان چگونه است؟ 

پربحث‌های دیروز

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 3. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 4. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 5. باهنر: به طرز عجیبی همه سیاه‌نمایی می‌کنند/ تیم مذاکره هسته ای مورد تایید نظام است

 6. آنچه در پسابرجام عاید اقتصاد ایران شد؛ از واردات تا فروش نفت + نمودار

 7. تخلف میلیاردی یکی از وزرای سابق دولت اصلاحات و رئیس فعلی یکی از دانشگاههای مهم تهران

 8. ظریف: ایران در توافق هسته‌ای پیروز شد/ برجام در حال مرگ است

 9. پوپولیست تلگرامی

 10. مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس چقدر آب خورد + عکس

 11. صحبت‌های وحید-م بعد از دستگیری: ۵ دقیقه تا ترکیه فاصله داشتم/ به من می‌گویند عقاب ایران

 12. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 13. دغدغه پاستیلی مطهری/ روایت روزنامه اصلاح طلب از اقتدار نحوه پوشش و پیرایش محاسن رئیس جمهور/ احتمال ریزش آرای لاریجانی در انتخابات هیات رئیسه/سالگرد انتخابات 96 و یادی از رقبای دیروز

 14. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 15. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 16. آقای روحانی! با این همه نقض، ۸۰ درصد برجام اجرا شده؟

 17. آگهی های عجیب این روزها /واسه نونه واسه نون

 18. افزایش 30 تا 50 درصدی حقوق کارمندان برخی دستگاه‌های اجرایی طی 5 سال

 19. روحانی: سرچشمه امیدها در نظام، مقام معظم رهبری هستند/راه نجات ما صبر ، مقاومت و ایستادگی است

 20. گزارش وزارت اطلاعات: ۱۱۲ مدیر "دوتابعیتی" هستند/ حضور ۴۷ دوتابعیتی در مراکز دولتی و حکومتی

 21. خبری جدید از بن‌سلمان اما بدون پوشش در خبرگزاری رسمی عربستان 

 22. از دبی تا گرجستان / خرید ملک در سرآب اقامت 

 23. تیغ زدن میلیونی مردم توسط سلبریتی‌ها/ حساب یک فوتبالیست و ۳ بازیگر مسدود شد

 24. تلویزیون در سیطره خواننده‌های جوان‌پسند بازاری/ از مسیح و آرش تا حمید هیراد

 25. معاون‌قضایی دادستان کشور: فیلتر تلگرام با موفقیت پیش می‌رود/ نظام هر زمان اراده کند فیلتر شکن‌ها مسدود خواهند شد

پربحث‌های هفته

 1. اطلاعیه دولت:آنان که باید عذرخواه مواضع نادرست خود در گذشته باشند،طلبکارانه به دستاوردهای ملی می‌تازند/ مدیریت مسئولانه کشور، عرصه تناقض گوئی نیست/ برجام یک دستاورد بی‌نظیر است

 2. روحانی: باید در ارزیابی دستاوردها، بین برجام و نبود برجام مقایسه انجام دهیم/ ۸۰ درصد اهداف برجام محقق شد/ باید روشن شود چه کسی مستحق ملامت است

 3. دولت مخالف افزایش حقوق کارمندان است؛ اما 200 مدیر دولتی پاداش 600 میلیونی گرفتند

 4. بازگشت ظریف از تور برجامی بدون اخذ تضمین های لازم/ اعلام آمادگی اروپا برای مسدود کردن تحریم های آمریکا

 5. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 6. سیدصالحی: مردم به سروش اعتماد کردند و اکنون نوبت مسئولان است/ بیش از 10 میلیون کاربر عضو سروش شدند+فیلم

 7. جمهوری اسلامی و مسئله ای به نام" فساد"

 8. تضمین روحانی به موگرینی باعث خروج ترامپ از برجام شد

 9. توتال باز هم پیچاند؛ آقای زنگنه پاسخگو باشید

 10. صادق زیباکلام: برجام به کل منتفی می شود/ نامزد اصولگرایان در انتخابات 1400 پیروز می‌شود

 11. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 12. واکنش مطهری به نامه مجلس خبرگان رهبری درباره برجام

 13. خبر محرمانه درباره مرگ بن‌سلمان در تیراندازی‌های کاخ پادشاهی

 14. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 15. درگیری خونین در خوابگاه دانشگاه خوارزمی/ ورود یکی از دانشجویان پسر به خوابگاه دختران

 16. گزارشی تکان‌دهنده از جراحانی که سرجان مردم معامله می کنند و از شرکت‌ها رشوه می‌گیرند

 17. چرا خودرو گران شد؟/ ورود مجلس برای ساماندهی بازار خودرو با هدف کاهش تعرفه واردات و رقابتی کردن

 18. توکلی: سپاه توانست کاری انجام دهد که بانک مرکزی نتوانست/ ۷۰ درصد تسهیلات پرداختی بانک‌ها استمهال وام‌های قبلی و پوچ است/ تغییر رویه در فعالیت مجمع تشخیص مصلحت نظام

 19. آیت‌الله صدیقی: در قصه پرغصه‌ برجام از ابتدا دنیای غرب کلاه گشادی را برای ایران آماده کرده بود/با چه جراتی می‌توانیم به دشمن اعتماد کنیم و تضمینی نگیریم

 20. زنگنه: نامردی هم حدی دارد/ توتال برود، CNPC چین را جایگزین می‌کنیم

 21. عبرت های برجام و پاسخ به چند سوال/ دستگاه دیپلماسی به دنبال چه تضمین‌هایی است؟

 22. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 23. قاسم افشار گوینده پیشکسوت صدا و سیما درگذشت

 24. آمریکا سیف را تحریم کرد

 25. افشای جزئیات بسته پیشنهادی اروپا به ظریف

پربحث‌های دیروز

 1. آنچه در پسابرجام عاید اقتصاد ایران شد؛ از واردات تا فروش نفت + نمودار

 2. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 3. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 4. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 5. افزایش 30 تا 50 درصدی حقوق کارمندان برخی دستگاه‌های اجرایی طی 5 سال

 6. از دبی تا گرجستان / خرید ملک در سرآب اقامت 

 7. قیمت طلا و ارز در بازار امروز/ سکه یک‌ میلیون و ۹۳۶ هزار تومان

 8. مطهری: تصویب لوایح مرتبط با FATF منجر به خطر انداختن آینده حماس و حزب الله نمی‌شود

 9. چرا مشکلات اقتصاد در دولت دوازدهم بیشتر شد؟

 10. ۲۶میلیارد تومان دریافتی سازمان برنامه و بودجه در فروردین خرج چه شد؟

 11. زمان پرداخت حقوق و افزایش حقوق بازنشستگان

 12. ۶ تضمین نفتی که اروپا باید برای حفظ برجام بدهد

 13. شمخانی: لوایح اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم ربطی به FATF ندارد

 14. آخوندی:‌ تعاونی‌های مسکن در ایران تخصص ندارند

 15. تشکیل کمیته ویژه در کمیسیون انرژی برای مدیریت سامانه عرضه سوخت و سی ان جی

 16. تصمیم جدید ارزی دولت/ اجبار کالاهای صادراتی به تحویل ارز

 17. سودتسهیلات خرید مسکن در بافت‌های فرسوده به 6 درصد کاهش یافت

 18. کشاورزان معترض جاده کهنوج به بندر عباس را بستند

 19. طرح ساماندهی سهام عدالت رد شد

 20. جزئیات دریافت ۲ بار تسهیلات مسکن توسط زوجین

 21. واکنش بانک مرکزی به تحریم سیف

 22. ۴۰ درصد بیکاران، فارغ التحصیلان دانشگاهی‌اند

 23. بررسی تاثیر نوسانات ارزی بر اقتصاد کشور در نوزدهمین شماره «دنیای سرمایه‌گذاری»

 24. آموزش رایگان افزایش درآمد سایت شما با سئو سایت

 25. اعلام نرخ رسمی ارز در بازار + جدول

پربحث‌های هفته

 1. جمهوری اسلامی و مسئله ای به نام" فساد"

 2. توتال باز هم پیچاند؛ آقای زنگنه پاسخگو باشید

 3. چرا خودرو گران شد؟/ ورود مجلس برای ساماندهی بازار خودرو با هدف کاهش تعرفه واردات و رقابتی کردن

 4. توکلی: سپاه توانست کاری انجام دهد که بانک مرکزی نتوانست/ ۷۰ درصد تسهیلات پرداختی بانک‌ها استمهال وام‌های قبلی و پوچ است/ تغییر رویه در فعالیت مجمع تشخیص مصلحت نظام

 5. زنگنه: نامردی هم حدی دارد/ توتال برود، CNPC چین را جایگزین می‌کنیم

 6. فاینانسی که تامین نشد و ادعای روحانی زیر سوال رفت/ سرانجام تمجید روحانی از آخوندی برای خرید هواپیما

 7. درخواست گرانی ۱۹.۵ درصدی قیمت خودرو

 8. سیف: بخشی از نوسانات ارزی به دلیل فضاسازی سیاسی بین‌المللی است/ تغییرات ارز ۲۹۵۰ تومانی به ۴۲۰۰ تومان طبیعی است

 9. ربیعی: تحولات بازار ارز، نباید در زندگی مردم تاثیر بگذارد

 10. آنچه در پسابرجام عاید اقتصاد ایران شد؛ از واردات تا فروش نفت + نمودار

 11. روحانی: ایجاد۸۰۰ هزار شغل در سال ۹۶ به معنای ادای دین و پیمان بود/دولت آمریکا می‌خواست ایران را منزوی کند نتیجه عکس گرفت

 12. کمترین رقم افزایش حقوق کارمندان دولت ۲۰ درصد شد

 13. نوبخت: تاریخ روحانی را تکریم خواهد کرد

 14. عوارض آزادراه‎ها ۲۰ درصد گران شد

 15. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 16. وقتی اروپایی‌ها همکاری با ایران را به رسمیت نمی‌شناسند/ خروج ۸ شرکت برجامی از ایران

 17. ایران خودرو قیمت "دنا " را ۵ میلیون تومان افزایش داد+ جدول

 18. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 19. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 20. محمود صادقی در نامه‌ای به توکلی: امید است مجلس بتواند طرح جدیدی برای انتشار شفاف و علنی دادگاههای محاکمه مفسدان اقتصادی تدوین کند

 21. چراغ سبز به گرانی خودرو + جدول

 22. زنگنه: توتال با خروج از ایران جریمه نمی شود

 23. ۱۰ گروه که مشمول مصوبه افزایش حقوق کارمندان نمی‎شوند

 24. احتمال آغاز به کار مجدد صرافی‌ها

 25. نامه نمایندگان مجلس به «شریعتمداری» درباره لغو افزایش قیمت خودرو ‌+ متن‌نامه

آخرین عناوین