اختصاصی الف؛ متن کامل طرح 2 فوریتی الزام دولت به اجرای قانون اقدام متناسب و متقابل/ آغاز غنی سازی، تولید آب سنگین و تعلیق همکاریهای داوطلبانه با آژانس

گروه سیاسی الف،   3970222126 ۳۴ نظر، ۴ در صف انتشار و ۳۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
متن کامل طرح 2 فوریتی الزام دولت به اجرای قانون اقدام متناسب و متقابل/ آغاز غنی سازی، تولید آب سنگین و تعلیق همکاریهای داوطلبانه با آژانس

در صورت تصویب نهایی طرح 2 فوریتی الزام دولت به اجرای قانون اقدام متناسب و متقابل، دولت موظف می شود ضمن آغاز غنی سازی و تولید آب سنگین ، اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی و سایر همکاریهای داوطلبانه خود را با آژانس بین المللی انرژی اتمی را به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش الف، بعداز خروج آمریکا از برجام، نمایندگان مجلس در حاشیه جلسه علنی روز چهار شنبه مجلس، طرح الزام دولت به اجرای قانون اقدام متناسب و متقابل را تهیه کردند.

این طرح که دارای قید 2 فوریت است، دارای یک ماده واحده و سه بند است.

طرح مذکور در همان جلسهروز چهارشنبه به امضای حداقل 30 نماینده مجلس رسیده و احتمال افزایش امضاها هم وجود دارد.

احتمالا این طرح در هفته جاری در صحن مجلس مطرح شود.

خبرنگار الف متن کامل این طرح را بدست آورد که به شرح زیر است؛

طرح 2 فوریتی الزام دولت به اجرای قانون اقدام متناسب و متقابل

ماده واحده؛

با توجه به خروج یکجانبه آمریکا از برجام و در جهت اجرای قانون اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام، مصوب 21 مهر سال 94 مجلس شورای اسلامی که در تاریخ 22 مهر همان سال به تائید شورای نگهبان رسید و طی نامه شماره 614/522832 مورخ 23 مهر سال 94 توسط رئیس مجلس شورای اسلامی به دولت ابلاغ گردیده است، دولت موظف است به ابلاغ این قانون موارد ذیل را مورد اقدام و اجرای فوری –قاطع و کامل قرار دهد.

الف- دولت موظف است در مذاکرات خود با سایر اعضای باقیمانده در 1+5 تضمین های متقن عملی مبنی بر تامین منافع کامل ملی ایران و ملت شریف را تعیین و اخذ و حاصل نماید و گزارش آنرا به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گزارش نماید.

تبصره؛ مدت تحقق این بند نباید بیش از یک ماه به طول انجامد.

ب- در صورت عدم حصول و اخذ تضمین های فوق در ظرف مدت ذکر شده و یا در صورت بروز هر گونه نقض و بد عهدی و عدم اجرای تضمین ها توسط آنان دولت موظف است در جهت احقاق حقوق ملت ایران، برنامه توسعه سریع فناوری هسته ای ایران را شامل موارد ذیل به مرحله اجرا درآورد:

1-تقویت و توسعه برنامه تحقیق و توسعه در همه ابعاد فناوری صلح آمیز هسته ای اعم از چرخه کامل تولید سوخت، صنعتی، کشاورزی، پزشکی و سایر عرصه های نیازمندی و رشد و تعالی کشور.

2-لغو کلیه محدودیتهای برجامی با تولید، تست، نصب و فعال سازی انواع سانتریفیوژها از جمله سانتریفیوژهای پیشرفته آی.آر.8 (IR8) در قالب سایتهای غنی سازی فردو و نطنز و در صورت نیاز احداث سایتهای جدید غنی سازی بشکلی که حداکثر ظرف 2 سال ظرفیت غنی سازی کشور به 190 هزار سو افزایش یابد.

3- غنی سازی اورانیوم با هر درصدی که مورد نیاز فناوری های صلح آمیز هسته ای کشور می باشد، مانند سوخت راکتورهای تحقیقاتی، باطریهای هسته ای و پیشرانهای هسته ای که اورانیوم غنی سازی شده 20 درصد و بیش از آنرا نیاز دارند.

4- دولت موظف است در هر حجمی که نیاز کشور اقتضا دارد، اورانیوم غنی شده را مصرف، انباشت و نگهداری نماید.

5- دولت موظف است به هر میزان و در هر حجمی که نیاز کشور باشد، آب سنگین، تولید و ذخیره سازی نماید.

ج- چنانچه آمریکا قوانین داخلی خود را در زمینه تحریم ایران به کشورهای دیگر تسری بخشد و در روابط اقتصادی ایران با سایر کشورها دخالت دهد، به هر شکلی که روابط اقتصادی مذکور تاثیر منفی و اخلال ایجاد نماید، دولت موظف است اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی و سایر همکاریهای داوطلبانه خود را با آژانس بین المللی انرژی اتمی به حالت تعلیق درآورد.

 

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۴ خرداد ۱۳۹۷بیانیه پایانی نشست کمیسیون برجام/ تعهد اعضای باقیمانده بر اجرای مستمر و کامل توافق هسته‌ای
۴ خرداد ۱۳۹۷مکرون: مخالف تحریم‌های ایران هستیم اما نمی‌توانیم از شرکتهای فعال خود در آمریکا محافظت کنیم
۴ خرداد ۱۳۹۷واکنش پوتین به اقدام آمریکا در خروج از برجام
۴ خرداد ۱۳۹۷توتال:‌ سرمایه‌گذاری اتحادیه اروپا در ایران با تحریم‌های آمریکا غیرممکن است
۴ خرداد ۱۳۹۷نشست کمیسیون برجام بدون حضور نماینده آمریکا  
۴ خرداد ۱۳۹۷عراقچی: به حفظ برجام مطمئن‌تر شدیم
۴ خرداد ۱۳۹۷پایان نشست سه ساعته کمیسیون مشترک برجام
۴ خرداد ۱۳۹۷ابتکار: تازه کاری وزیر خارجه آمریکا کار دست او خواهد داد
۴ خرداد ۱۳۹۷آغاز نشست کمیسیون برجام بدون آمریکا در وین
۴ خرداد ۱۳۹۷هیئت مذاکره‌کننده ایران وارد هتل کوبورگ وین شد
۴ خرداد ۱۳۹۷جلسه شنبه‌ها و از نان شب مهمتر این روزها...
۴ خرداد ۱۳۹۷آیت‌الله علم‌ الهدی: قبول کنیم برجام شکست خورده و نباید دوباره یک برجام اروپایی روی آن سوار کنیم

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۱۲۳۴۱۳:۱۷:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۲۲
از این طرح های ۲۰ دقیقه ایست
ناشناس۳۴۱۵۱۳۱۵:۲۶:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۲۲
شدآنچه نبایدمیشد. این طرح بیشترشبیه مرثیه خوانیست. مستمعین دولتی هشدارها و فریادهای ملت را نشنیدند ، این طرح که جای خود!!!
ناشناس۳۴۱۸۸۶۱۹:۲۳:۱۶ ۱۳۹۷/۲/۲۲
آقا همین طرح 20 دقیقه ای را الان اجرا کنید.
ناشناس۳۴۱۲۳۹۱۳:۱۹:۰۹ ۱۳۹۷/۲/۲۲
بهترین حرکت یک مشت محکم به دهن امریکا و غرب و اسرائیل
ناشناس۳۴۱۳۲۰۱۳:۴۸:۴۷ ۱۳۹۷/۲/۲۲
حالا که تو راکتور آب سنگین چند هزار میلیارد تومنی بتن ریختیم!....
ناشناس۳۴۱۳۷۴۱۴:۱۳:۰۸ ۱۳۹۷/۲/۲۲
این طرح نه تصویب می شود و نه اجرا نی شود. یک بازی است.
ناشناس۳۴۱۵۰۹۱۵:۲۳:۴۳ ۱۳۹۷/۲/۲۲
برجام که اثری نداشت و دستاوردی نداشت دوستان چرا نگران شدن؟ یه توافق بی اثری رو زده زیرش چرا ناراحتی؟ بعد تحریمها که کاغذ پاره بود چه اهمیتی داره؟
ناشناس۳۴۱۲۴۴۱۳:۲۱:۵۱ ۱۳۹۷/۲/۲۲
یکی از آفت ها در هر کاری، عجله و فوریت است. فراموش نکنیم که مجلس برجام را در عرض 20 دقیقه تصویب کرد. حالا می خواهد با عجله و فوریت آن را از طرف ایران منسوخ کند!
ناشناس۳۴۱۳۳۲۱۳:۵۲:۲۴ ۱۳۹۷/۲/۲۲
من نیز امیدوارم مملکت دچار هیجانات لحظه ای عده ای صلاحیت دار منتخب، که اولین حرکت بین المللی ایشان آتش بازی بود نشود! در قدم اول از شورای امنیت ملی انتظار می رود اگر برای تلگرام وقت دارد، برای بررسی نیاز به یک مواجه همه جانبه جهانی وقت بگذارد! در مرحله دوم از شورای نگهبان انتظار می رود در تعیین صلاحیت ها در نظر بگیرد که شان مملکت چیست یا دست کم اعلام کند از نظر ایشان مملکت چه شانی دارد! در مرحله سوم انتظار از مردم است که هرچند می دانم دستشان بسته است و کمترین تقصیر متوجه ایشان است ولی بین صلاحیت دار ها نیز تلاش کنند متین و موقر و موقوف انتخاب کنند!
ناشناس۳۴۱۲۴۵۱۳:۲۱:۵۷ ۱۳۹۷/۲/۲۲
برجام شیشه عمر دولت است. از ان دل نخواهند کند.. همه هم کنار روند ، تنها برجام را ادامه می دهند..
ناشناس۳۴۱۲۵۲۱۳:۲۵:۳۱ ۱۳۹۷/۲/۲۲
با باید از برجام خارج شویم ، اما نباید باز گشت هسته ای داشته باشیم ، چون دیگر نمی صرفه... ولی باید در سایر حوزه ها مثل توان دفاعی و نفوذ منطقه ای با شتاب تر پیش برویم تا بفهمند خروج شان از برجام ، هزینه دارد.
ناشناس۳۴۱۲۵۹۱۳:۲۹:۱۵ ۱۳۹۷/۲/۲۲
خب این طرح عمل فاتحه ی برجام خونده است
افقهی۳۴۱۴۱۵۱۴:۳۲:۲۲ ۱۳۹۷/۲/۲۲
مگه هنوز فکر میکنی برجام زنده ست؟ نمیخوای از خواب بیدار شی؟
مهدیار۳۴۱۷۱۴۱۷:۲۰:۴۳ ۱۳۹۷/۲/۲۲
اینطور نیست. بلکه گفته اگه برجام مرد اینطوری فاتحه بخونید! البته از نظر من طرح بی خاصیتی است. طرح هایی مثل خروج حقوقی از NPT و در عین حال رعایت مفاد آن به صورت عملی (که بهانه دست دشمن ندهیم و در عین حال چماقمان بالا باشد که هر وقت خواستیم هم داوطلبانه اجرا نمی‌کنیم) شاید بهتر باشد
ناشناس۳۴۱۲۶۰۱۳:۳۰:۰۷ ۱۳۹۷/۲/۲۲
احسنت
ناشناس۳۴۱۲۸۳۱۳:۳۷:۱۲ ۱۳۹۷/۲/۲۲
در جهت احقاق حقوق ملت ایران...!!!!!!!!! مردم ایران خیلی حقوق دیگه هم دارند که احقاق نمیشه. برای اونها طرح دوفوریتی نمیدین؟
ناشناس۳۴۱۵۴۸۱۵:۵۰:۳۰ ۱۳۹۷/۲/۲۲
هم هست وهم داده شده ولی دولت اجرا نمیکنه
ضعیفه۳۴۱۲۹۵۱۳:۴۱:۰۴ ۱۳۹۷/۲/۲۲
ضعیف ظاهر شدند
هوشیار۳۴۱۲۹۶۱۳:۴۱:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۲۲
در این روزها خیلی به عبارت های " مردم تحت فشارن " و از این دست دقت کنید آنچه که به نظر میرسد عده ای قصد دارند با استفاده از این هجمه ها یک برجام دیگه به خورد کشور بدهند
ناشناس۳۴۱۳۶۰۱۴:۰۶:۰۷ ۱۳۹۷/۲/۲۲
این وسط تکلیف نظر مردم چه می شود؟
هوشیار۳۴۱۴۵۸۱۴:۵۲:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۲۲
شما نظرت رو تو انتخابات دادی
ناشناس۳۴۱۳۶۵۱۴:۰۸:۱۷ ۱۳۹۷/۲/۲۲
بازی سیاسی برای رفتن ظریف به اروپا برای گفتگو همین و بس
ناشناس۳۴۱۴۱۳۱۴:۳۰:۴۲ ۱۳۹۷/۲/۲۲
این بیشتر یه ژست سیاسی هست ولی در عالم واقعیت مدتها طول میکشه تا ایران به جایگاه قبلیش در غنی سازی برسه
ابو۳۴۱۴۴۸۱۴:۴۷:۴۱ ۱۳۹۷/۲/۲۲
آنموقع که مجلس دولت را باید ملزم میکرد قبل از تصویب بیست دقیقه ای برجام بود که متاسفانه خیلی گذشته است .
ناشناس۳۴۱۴۹۶۱۵:۱۸:۳۸ ۱۳۹۷/۲/۲۲
واقعا بعضی کامنتها با حاله.مشکل شما که با مذاکرات و برجام مخالفی چیه??راه حلت چیه?! دوست داری کل دنیا با ایران دشمن باشه و گرسنه بمونی??خب راه حل ارایه بده و در غیر این صورت بزار دولت کارشو کنه
امیر۳۴۱۷۱۸۱۷:۲۲:۳۰ ۱۳۹۷/۲/۲۲
الان باید راه حل رو از مخالف بپرسی یا 5 سال قبل ؟؟؟ برای پرسیدن راه حل دیر نیست ؟
حسام۳۴۱۴۹۷۱۵:۱۸:۵۹ ۱۳۹۷/۲/۲۲
این یعنی عقب نشینی مجلس دولت موظف است قانون اقدام متقابل رو اجرا کنه نه اینکه دوباره یه طرح بدون که قانون قبلی اجرا بشه و در این طرح بد باز نوشته شده ادامه با اروپا چرا میخواهید ملت رو ذلیل کنید
ناشناس۳۴۱۵۰۶۱۵:۲۲:۴۰ ۱۳۹۷/۲/۲۲
ترامپ یکی مثل احمدی نژاد می خواهد.........................
ناشناس۳۴۱۶۳۵۱۶:۴۱:۲۳ ۱۳۹۷/۲/۲۲
ترامپ یکی مثل احمدی نژاد هست! فکر می کند همه چیز به دستور او بند است و همه گوش به امر! فکر می کند با تزریق پول همه چیز حل است! فکر می کند اگر بلند و درشت بگوید همه محسور قدرتش می شوند! اصلا الان بحث ایران نیست، مسئله رفتار اهانت آمیز ترامپ با سبقه کشور خودش، اروپا و سازمان ملل است! الان نیز برای خودش جشن گرفته! مانند روزی که احمدی نژاد تحریم را کاغذ پاره خواند! زمان نشان خواهد داد اروپا نه در دفاع از ایران بلکه در دفاع از حرمت خودش چه خواهد کرد!
ناشناس۳۴۱۵۳۴۱۵:۴۱:۴۷ ۱۳۹۷/۲/۲۲
فکر نمیکنم این طرح تو مجلس رای بیاره . این مجلسی که من میبینم جرات چنین کاری رو نداره از امریکا میترسن . حتی اگر رای هم بیاره حسن اقا برجام رو ول نخواهد کرد با کلید تدبیر و امید همه مشکلات کشور حل خواهد شد من حاضرم با قدرت و بخوبی تمام تحریمها را بردارم. رونق اقتصادی ایجاد خواهم کرد
محمد۳۴۱۵۳۸۱۵:۴۴:۱۲ ۱۳۹۷/۲/۲۲
همه در حال نظر دادن برای خروج از برجام هستند ولی هیچ کس راه منطقی که به نفع ملت ایران باشد را نمی دهد. خب از برجام خارج شدیم و غنی سازی را هم انجام دادیم . بازرسان بین المللی را هم بیرون کردیم خب آنوقت چه کدام یک از این کارها برای ملت نون می شود. با کدام یک اقتصاد از هم پاشیده و تورم بالا از بین می رود. هنوز هیچ چیز نشده دلار حدود 7 هزار تومانه. بهتره نمایندگان محترم مجلس به جای آتش زدن پرچم آمریکا که کار عبث و بیهوده است پیشنهاد و راه کار اجرایی بدهید. لطفا شعار ندهید عمل کنید
ناشناس۳۴۱۶۷۶۱۷:۰۴:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۲۲
به نظر باید اول حکم تعلیغ رو بدهند بعد منتظر جواب اروپا باشند
ابو۳۴۱۹۰۱۱۹:۳۹:۲۲ ۱۳۹۷/۲/۲۲
آنموقع که مجلس دولت را باید ملزم میکرد قبل از تصویب بیست دقیقه ای برجام بود که متاسفانه خیلی گذشته است .
ناشناس۳۴۱۹۲۹۲۰:۰۴:۰۸ ۱۳۹۷/۲/۲۲
این همه حقوق ملت زیر پا گذاشته شده چرا برای اونا طرح دو فوریتی نمی زنید؟؟ این کارها رو که میبینم مطمعن تر میشم که فقط سیاسی کاری است و به اسم ملت تمام میشود

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بامیلوسفرستان

پربحث‌های امروز

 1. عقب‌نشینی دوباره اروپا مقابل آمریکا/ تضمینی که وجود ندارد

 2. مرگ بر آمریکا گفتن ظریف  

 3. حسین‌ الله‌کرم تصادف کرد

 4. ظریف: گرفتن ضمانت از اروپایی‌ها ناممکن نیست/ تصمیم‌گیری نهایی در تهران است

 5. برگزاری اولین نشست کمیسیون برجام بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای/ دلیل حضور آمانو در جلسه امروز/ ایران برای اروپا زمان تعیین کرد

 6. واعظی: مواضع امارات در قبال کشورمان صحیح نیست

 7. جزئیات تصادف الله‌کرم از زبان خودش/ آمبولانسهایی که بجای الله‌کرم مجروحان دیگر را منتقل کردند

 8. چه خوب است کی‌روش بعد از جام جهانی برود

 9. هشدار شدید تخت‌روانچی به اروپا

 10. شعار ایران در جام‌جهانی مشخص شد

 11. کره‌شمالی: هم‌چنان آماده‌ایم با آمریکا مذاکره کنیم/ به دنبال ارتباط بیشتر هستیم

 12. واکنش کره شمالی به تصمیم ترامپ در لغو دیدار با «کیم جونگ اون»

 13. سوزاندن اعضای "فرقه داودیه" توسط FBI + عکس

 14. حجت‌الاسلام پناهیان: شعار مرگ بر آمریکا باعث ریشه کن کردن فقر می‌شود

 15. واکنش کوهکن در مورد تجارت پسرش در آمریکا

 16. قیچی ظریف و سلیمانی در حال دریدن برنامه‌های آمریکاست

 17. آیا تیام در استقلال می‌ماند؟/ او برای تفریح راهی کویت شده

 18. نقوی‌حسینی: آمریکا سیاست چماق و هویج را درباره ایران در پیش گرفته است

 19. قول و قرارهای اروپا قابل اعتماد نیست/اروپایی‌ها هیچگاه در برابر تحریم‌های آمریکا علیه ایران مقاومتی جدی انجام نکردند/ برجام با حیثیت اروپا گره خورده است

 20. مجلس نمایندگان آمریکا، اعلام جنگ علیه ایران بدون مجوز کنگره را ممنوع کرد 

 21. طارمی: در روسیه فقط به چیزی که از کی‌روش یاد گرفتیم فکر می کنیم

 22. محمد صلاح در فینال لیگ قهرمانان روزه نمی‌گیرد

 23. کدام چهره‌های اصلاح‌طلب در جلسه اخیر مسئولان با رهبر انقلاب حضور داشتند؟ +عکس

 24. نماز " تراویح" تا " یارمضان"؛ رسوم کهن ترکمن‌ها در ماه رحمت الهی+فیلم

 25. تیم ملی ترکیه با ۷ بازیکن بدون بازی ملی مقابل ایران!

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی: کشور با برجام یا بدون برجام به‌خوبی اداره خواهد شد/ تحریم‌ها و فشارها تاثیری ندارند

 2. روحانی: اگر ملتی ثروتمند و پرجمعیت اما در برابر یک ابرقدرت ذلیل باشیم به جایی نخواهیم رسید

 3. جزئیات خودسوزی کارگر شهرداری آبادان

 4. کی روش: مذاکراتم با تیم ملی ایران به پایان رسید/پس از این همه سال به من پیشنهاد تمدید قرارداد شش ماهه دادند

 5. انتشار اولین تصویر رسمی از بن‌سلمان پس از غیبتی طولانی

 6. شهادت جانشین یگان امداد خاش در حمله ناجوانمردانه افراد مسلح + عکس

 7. تضمین‌های واقعی در مقابل دست چدنی/اروپا در مذاکره با ایران، وکیل آمریکا نباشد

 8. انحصار خودروسازان چه زمانی شکسته خواهد شد؟

 9. کرایه کامیون ۲۰درصد افزایش یافت؛ مشکلات بیمه حل شد

 10. از حیاتی تا نوباوه در ختم قاسم افشار   

 11. مشت‌های گره کرده مداح معروف در دیدار رهبری  

 12. ۱۹ عکس از حاشیه‌های دیدار مسئولان نظام با رهبر انقلاب  

 13. ضعف مدیریت دولت روحانی باعث انسداد مرزهای غربی شده است/ امنیت کامل در مرزها برقرار است

 14. خسارات سیلاب ویرانگر در لواسان   

 15. پشت پرده سیاست جدید ترامپ در قبال ایران

 16. حمایت احسان علیخانی از ورود بانوان به ورزشگاه ها

 17. ساعتی پس از تخریب سایت تست اتمی کره شمالی؛ آمریکا دیدار ترامپ و کیم جونگ اون را لغو کرد

 18. سقوط لیـر با ریسک اردوغـان

 19. سوالات امتحان نهایی «دین و زندگی» لو رفت!

 20. خبر جدید برای سپرده‎گذاران موسسات غیرمجاز

 21. پمپئو: حرفی از جنگ با ایران نزده‌ام/ تمام 12 شرط را از راه‌های دیپلماتیک محقق می‌کنیم

 22. عواقب روابط مشکوک یک زن با مرد غریبه

 23. شهری که دیگر شهر نشد  

 24. پاسخ ایران به سخنان پمپئو چه خواهد بود؟

 25. ۸۵ درصد اختلالات اینترنتی برطرف شد

پربحث‌های هفته

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. روحانی: کشور با برجام یا بدون برجام به‌خوبی اداره خواهد شد/ تحریم‌ها و فشارها تاثیری ندارند

 3. توتال باز هم پیچاند؛ آقای زنگنه پاسخگو باشید

 4. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 5. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 6. توکلی: آقای روحانی در یک اشتباه تاریخی همه مسائل کشور را به برجام وصل کرد؛ حتی آب آشامیدنی را/ الان زمان تسویه حساب سیاسی نیست/ دولت در مذاکره با اروپایی ها دچار تکرار خطا نشود

 7. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 8. استراتژی جدید آمریکا در برابر ایران باسخنان تکراری و 12 درخواست کهنه پاپمئو

 9. انتشار برای اولین بار/ جزئیات توافق دولت با دوروف در تهران

 10. محمدجواد لاریجانی: برجام مرده است/ اروپا نه توان و نه خواست دارد/ مقابل آمریکا باید پاتک بزنیم/ ژانر مدیریت برجامی دیگر کار نمی‌کند و باید عوض شود

 11. آیت‌الله صدیقی: در قصه پرغصه‌ برجام از ابتدا دنیای غرب کلاه گشادی را برای ایران آماده کرده بود/با چه جراتی می‌توانیم به دشمن اعتماد کنیم و تضمینی نگیریم

 12. پاسخ مدیرعامل پیام‌رسان سروش به سوالات فنی مخاطبان الف

 13. روحانی: ملت ایران از تهدیدات توخالی نمی‌هراسد و بسیار بزرگتر از افراطیون واشنگتن است/آیا ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه‌ها تبلیغ به نفع اسلام است؟

 14. آمریکا دنبال شکاف بین مردم و مسئولین است/دولتمردان با برنامه ریزی صحیح شرایط اقتصادی مردم را بهبود بخشند/ هرگونه حرکت آمریکا با پاسخ جدی ایران روبرو می‌شود

 15. تحلیل عجیب حجاریان از آینده روحانی/ پشت پرده حوادث کازرون/ خاطره کنایه آمیز سعید جلیلی/ انتقاد قالیباف از احمدی نژاد/ پیشنهاد برجامی حسین الله کرم به دولت چه بود؟

 16. چنین امام جمعه‌ای می‌خواهیم

 17. ولیعهد زنده است؟/ تماس تلفنی ماکرون با بن‌سلمان

 18. اهداف پنهانی آمریکا از بیان 12 شرط جدید برای ایران

 19. افت شدید کاربران تلگرام با فیلتر آن در روسیه و ایران/ افزایش مخاطبان پیام‌رسان‌های داخلی + اسناد

 20. وقتی اروپایی‌ها همکاری با ایران را به رسمیت نمی‌شناسند/ خروج ۸ شرکت برجامی از ایران

 21. واکنش سعودی ها به خبر مرگ بن سلمان

 22. دست دادن و احوالپرسی روحانی و ملک عبدالله پادشاه اردن   

 23. ربیعی: تحولات بازار ارز، نباید در زندگی مردم تاثیر بگذارد

 24. عقب‌نشینی دوباره اروپا مقابل آمریکا/ تضمینی که وجود ندارد

 25. باهنر: به طرز عجیبی همه سیاه‌نمایی می‌کنند/ تیم مذاکره هسته ای مورد تایید نظام است

پربحث‌های امروز

 1. ظریف: گرفتن ضمانت از اروپایی‌ها ناممکن نیست/ تصمیم‌گیری نهایی در تهران است

 2. واعظی: مواضع امارات در قبال کشورمان صحیح نیست

 3. جزئیات تصادف الله‌کرم از زبان خودش/ آمبولانسهایی که بجای الله‌کرم مجروحان دیگر را منتقل کردند

 4. هشدار شدید تخت‌روانچی به اروپا

 5. حجت‌الاسلام پناهیان: شعار مرگ بر آمریکا باعث ریشه کن کردن فقر می‌شود

 6. واکنش کوهکن در مورد تجارت پسرش در آمریکا

 7. قیچی ظریف و سلیمانی در حال دریدن برنامه‌های آمریکاست

 8. نقوی‌حسینی: آمریکا سیاست چماق و هویج را درباره ایران در پیش گرفته است

 9. قول و قرارهای اروپا قابل اعتماد نیست/اروپایی‌ها هیچگاه در برابر تحریم‌های آمریکا علیه ایران مقاومتی جدی انجام نکردند/ برجام با حیثیت اروپا گره خورده است

 10. کدام چهره‌های اصلاح‌طلب در جلسه اخیر مسئولان با رهبر انقلاب حضور داشتند؟ +عکس

 11. امیر حاتمی: مردم ایران دشمن شناس‌اند و اول شعار مرگ بر آمریکا را سر می دهند

 12. بیانیه پایانی نشست کمیسیون برجام/ تعهد اعضای باقیمانده بر اجرای مستمر و کامل توافق هسته‌ای

 13. دیدار عراقچی با نماینده فرانسه و هلگا اشمید

 14. وزیر دفاع: بدعهدی آمریکا به ضرر صلح جهانی است

 15. مطهری: وحدت نیاز مهم کشور است

 16. عراقچی: به حفظ برجام مطمئن‌تر شدیم

 17. پایان نشست سه ساعته کمیسیون مشترک برجام

 18. ابتکار: تازه کاری وزیر خارجه آمریکا کار دست او خواهد داد

 19. واکنش عارف به کرباسچی و آشنا: میثاق‌‌نامه اصلاح‌طلبی اتفاقاً "وحی منزل" است

 20. امیر پوردستان: نیروهای مسلح ایران غافل گیر نمی‌شوند

 21. آغاز نشست کمیسیون برجام بدون آمریکا در وین

 22. آمانو برای شرکت در نشست مشترک برجام وارد هتل کوبورگ شد

 23. هیئت مذاکره‌کننده ایران وارد هتل کوبورگ وین شد

 24. جلسه شنبه‌ها و از نان شب مهمتر این روزها...

 25. آیت‌الله امامی‌کاشانی: اگر ایران موشک و تمام سلاح‌هایش را هم متوقف کند باز ما را رها نمی‌کنند/ دولت موانع سرمایه گذاری و اشتغال را برطرف کند

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی: کشور با برجام یا بدون برجام به‌خوبی اداره خواهد شد/ تحریم‌ها و فشارها تاثیری ندارند

 2. روحانی: اگر ملتی ثروتمند و پرجمعیت اما در برابر یک ابرقدرت ذلیل باشیم به جایی نخواهیم رسید

 3. تضمین‌های واقعی در مقابل دست چدنی/اروپا در مذاکره با ایران، وکیل آمریکا نباشد

 4. ضعف مدیریت دولت روحانی باعث انسداد مرزهای غربی شده است/ امنیت کامل در مرزها برقرار است

 5. حاجی‌دلیگانی: لعنت آیندگان بر مجلسی که پالرمو را بپذیرد

 6. انتخابات هیئت رئیسه مجلس در دستور کار نمایندگان/ هفت وزیر در صحن و کمیسیونهای تخصصی مجلس/ پاسخگویی به 12 سوال 14 نماینده

 7. جمله امیدبخش رهبر انقلاب +عکس

 8. کنایه کیهان به نوبخت

 9. طرح جدید مجلس برای «دوتابعیتی‌ها» کلید خورد + جزئیات

 10. جدول/ شروط ادامه برجام با اروپا

 11. تنها دستاورد برجام برای ملت ایران چه بود؟

 12. باهنر: سیاست های قبلی آمریکا به هیچ وجه تغییر نکرده است

 13. لاریجانی: نشانه‌ای از عقلانیت در پمپئو وجود ندارد

 14. فیروزآبادی: با توجه به سابقه بدعهدی، احتمال عدم تضمین شروط رهبر انقلاب از سوی اروپا وجود دارد

 15. شماره ۱۳۴ خط حزب‌الله منتشر شد + لینک دریافت

 16. لاهوتی: خط قرمز لاریجانی است/ کاندیداتوری عارف اشتباه است

 17. قاسمی: اتهامات وزیر خارجه مراکش، موهوماتی بر اساس قصه‌نویسی دیگران است

 18. نماینده مردم شیراز: مشکل بنزین به گفته استاندار فارس تا امشب رفع می‌شود

 19. خط و نشان کنگره آمریکا در مقابل قانون انسداد اروپا

 20. تنها دستاورد برجام برای ملت ایران چه بود؟

 21. کیهان: فراکسیون امید با دست پس می‌زند با پا پیش می‌کشد!

 22. دیدار اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای با رئیس جمهور

 23. اشراف اطلاعاتی ایران بر پایگاه‌های نظامی اردن، امارت، قطر و عربستان

 24. چین، سوئیس و اتریش مقصد سفرهای آتی رئیس‌جمهور

 25. روایت خواندنی مهندس بازرگان از مقاومت خرمشهر

پربحث‌های هفته

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. روحانی: کشور با برجام یا بدون برجام به‌خوبی اداره خواهد شد/ تحریم‌ها و فشارها تاثیری ندارند

 3. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 4. توکلی: آقای روحانی در یک اشتباه تاریخی همه مسائل کشور را به برجام وصل کرد؛ حتی آب آشامیدنی را/ الان زمان تسویه حساب سیاسی نیست/ دولت در مذاکره با اروپایی ها دچار تکرار خطا نشود

 5. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 6. انتشار برای اولین بار/ جزئیات توافق دولت با دوروف در تهران

 7. محمدجواد لاریجانی: برجام مرده است/ اروپا نه توان و نه خواست دارد/ مقابل آمریکا باید پاتک بزنیم/ ژانر مدیریت برجامی دیگر کار نمی‌کند و باید عوض شود

 8. آیت‌الله صدیقی: در قصه پرغصه‌ برجام از ابتدا دنیای غرب کلاه گشادی را برای ایران آماده کرده بود/با چه جراتی می‌توانیم به دشمن اعتماد کنیم و تضمینی نگیریم

 9. روحانی: ملت ایران از تهدیدات توخالی نمی‌هراسد و بسیار بزرگتر از افراطیون واشنگتن است/آیا ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه‌ها تبلیغ به نفع اسلام است؟

 10. آمریکا دنبال شکاف بین مردم و مسئولین است/دولتمردان با برنامه ریزی صحیح شرایط اقتصادی مردم را بهبود بخشند/ هرگونه حرکت آمریکا با پاسخ جدی ایران روبرو می‌شود

 11. تحلیل عجیب حجاریان از آینده روحانی/ پشت پرده حوادث کازرون/ خاطره کنایه آمیز سعید جلیلی/ انتقاد قالیباف از احمدی نژاد/ پیشنهاد برجامی حسین الله کرم به دولت چه بود؟

 12. چنین امام جمعه‌ای می‌خواهیم

 13. باهنر: به طرز عجیبی همه سیاه‌نمایی می‌کنند/ تیم مذاکره هسته ای مورد تایید نظام است

 14. اسامی ۱۰۰ مدیر دوتابعیتی تصمیم‌ساز به دادستانی کشور ارسال شد

 15. موسویان در برنامه مناظره بی بی سی: اروپا به تعهداتشان عمل کنند، ایران هم در برجام می‌ماند/اروپا اراده سیاسی دارد، اما ظرفیت ایستادگی در مقابل تحریم‌های آمریکا را ندارد

 16. تخلف میلیاردی یکی از وزرای سابق دولت اصلاحات و رئیس فعلی یکی از دانشگاههای مهم تهران

 17. قالیباف: پیش کسوتان اصولگرا نیازی نمی بینند حرف بقیه را گوش کنند/ تا زنده هستم جهادی کار می‌کنم

 18. ظریف: ایران در توافق هسته‌ای پیروز شد/ برجام در حال مرگ است

 19. دغدغه پاستیلی مطهری/ روایت روزنامه اصلاح طلب از اقتدار نحوه پوشش و پیرایش محاسن رئیس جمهور/ احتمال ریزش آرای لاریجانی در انتخابات هیات رئیسه/سالگرد انتخابات 96 و یادی از رقبای دیروز

 20. روحانی: اگر ملتی ثروتمند و پرجمعیت اما در برابر یک ابرقدرت ذلیل باشیم به جایی نخواهیم رسید

 21. رهبر انقلاب: اروپا تعلل کند حق ایران برای آغاز فعالیت هسته‌ای محفوظ است/ وضع اقتصادی کشور تعریفی ندارد/ستاد مقابله با شرارت دشمن در مرکز اقتصادی دولت تشکیل شود

 22. روحانی: دولت جدید آمریکا، این کشور را به 15 سال پیش برگرداند/ اینکه وزیر خارجه آمریکا برای ایران و دیگر کشورها تعیین تکلیف کند، به هیچ وجه پذیرفتنی نیست

 23. حضور "حسین فریدون" در انظار عمومی پس از ۳۰۰ روز غیبت + عکس

 24. پوپولیست تلگرامی

 25. موضع گیری رئیسی درباره اخم آمریکا و اروپا/ توصیه توکلی به روحانی/ماجرای سرقت اسناد ایران/ تلاش فراکسیون امید برای بلند کردن عارف از روی صندلی/ تکذیب طرح عدم کفایت رئیس جمهور

آخرین عناوین