چالش شورای شهر تهران برای انتخاب جایگزین نجفی/ انتخاب شهردار نمایش تفرقه اصلاح طلبان؟

گروه اجتماعی الف،   3970128033 ۱۳ نظر، ۶ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
چالش شورای شهر تهران برای انتخاب جایگزین نجفی/ انتخاب شهردار نمایش تفرقه اصلاح طلبان؟

محمدعلی نجفی، شهردار سابق تهران پس از حدود هفت ماه اقامت در ساختمان بهشت در نهایت ناچار به کناره گیری شد و حالا حدود یک هفته ای می شود که تهران توسط معاون مالی سابق و سرپرست فعلی شهرداری یعنی سمیع الله مکارم حسینی اداره می شود.

به گزارش الف، اگر چه از زمان انتخاب نجفی به عنوان شهردار برخی هم حزبی ها او بدنبال انتخاب جایگزینی برای او بودند اما با تشدید اختلافات در شورای شهر عملاً چند هفته قبل از استعفا فرایند یافتن جایگزین برای وی شروع شده بود.چنانچه حسینعلی حاجی دلیگانی، یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی هفته قبل در پایان جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری آیین نامه ای اظهار داشت: بررسی کنید که در نشست پنج شنبه شب سعدآباد چه تصمیماتی گرفته شده است؟ در آن جلسه خط و نشان کشیدند که چه کسانی باید استعفا بدهند و چه کسانی باید جایگزین شوند. در نشست هایی برای شهرداری تهران تعیین تکلیف می شود و بعد می گویند حاکمیت و قوه قضائیه نگذاشته اند.

در ادامه علی مطهری، نایب رئیس مجلس ضمن انتقاد از ورود دادستان به موضوع استعفای شهرداری تهران تصریح کرد: اصل حرف شما درست است.
 
مهلت سه ماهه شورا برای انتخاب شهردار
بر اساس قانون، شورای شهر تا سه ماه فرصت دارد تا تکلیف کرسی ساختمان بهشت را روشن کند و فردی را به وزارت کشور معرفی کند تا حکم آن صادر شود. اگر چه برخی در دولت و شورای شهر عنوان کرده اند که زودتر از اتمام موعد باید شهردار انتخاب شود تا وضعیت اداره تهران دچار بلاتکلیفی نشود. 
 
اما اسحاق جهانگیری، 23 فروردین در جلسه شورای عالی استان ها تاکید کرد: اعضای شورا هرچه زودتر نسبت به انتخاب شهرداری قوی که دولت هم بتواند از او حمایت کند اقدام کنند.
 
زهرا نژادبهرام، عضو شورا نیز با تاکید بر اینکه شورای شهر تلاش می‌کند تا یک ماه آینده شهردار تهران را انتخاب کند، گفت: زمان‌بندی برای این بخش پیش‌بینی شده اما تلاش می‌شود کمتر از یک ماه شهردار تهران انتخاب شود.
 
حسن خلیل آبادی عضو دیگر شورا نیز می گوید: ما به عنوان نماینده‌های مردم تهران قصد داریم تا قبل از اتمام این مهلت و شاید خیلی زودتر شهردار آینده تهران را معرفی کنیم.  
 
اختلاف دیدگاه اعضا برای انتخاب شهردار
 توصیه ای که اسحاق جهانگیری در جلسه شورای عالی استان ها به شورای شهر تهران داشت انتخاب سریع شهردار بود. جهانگیری در آن جلسه خطاب به اعضا گفته بود« نگذارید دیگران از شما نمایش تفرقه ببینند».
 
اما برخلاف صحبت های معاون اول باید گفت اختلافات اصلاح طلبان از همان زمان بستن لیست اصلاح طلبان شکل گرفت. شکل گیری لیستی از افراد تقریباً گمنام بر پایه اعطای سهمیه به احزاب و گروه های سیاسی موجبات شروع انتقادات شد. 
 
بعد از انتخابات نیز رقابتی نامحسوس برای کسب کرسی ریاست شورا و شهرداری شکل گرفت که در نهایت محسن هاشمی و محمد علی نجفی به این دو کرسی دست یافتند و الویری به شورای عالی استان ها رفت. اما این پایان ماجرا نبود و نجفی برخلاف خاستگاه کارگزارانی که داشت به مشارکتی ها نزدیک شد، از حزب سابق خود کنار کشید و در مشاغل و پست های شهرداری نه از تکنوکرات ها بلکه از اصلاح طلبان استفاده کرد. 

همین عامل موجب شکل گیری صف بندی های جدیدی در شورای شهر شد. اگر چه اصلاح طلبان در تمام طول این مدت تلاش داشتند چندان اختلافات را رسانه ای نکنند؛ چرا که احتمالاً از دچار شدن به سرنوشت شورای شهر اول واهمه داشتند. 
 
اما این اختلافات در حال حاضر و برای انتخاب شهردار جدید نیز وجود دارد و اعضای شورا هر کدام بر انتخاب نامزد حزب و گروه سیاسی خود تاکید دارد. در این راستا یکی از سایت های نزدیک به دولت از وجود چهار گرایش سیاسی در شورای شهر می گوید و به همین دلیل اتحاد ملت، کارگزاران، اعتماد ملی و بنیاد امید ایرانیان که ترکیب اصلی شورای شهر را تشکیل می دهند در رقابت پیدا و پنهان هستند تا هر کدام گزینه های خود را بر کرسی بهشت بنشانند.
 
گزینه های روی میز چه کسانی هستند؟
در حال حاضر اسامی فراوانی به عنوان نامزد کسب کرسی شهرداری تهران مطرح می شوند. چنان چه دیروز محمد علیخانی عضو شورای شهر تهران به اسامی محمد ابراهیم انصاری لاری، محسن هاشمی، سیدمحمدعلی افشانی، پیروز حناچی، وفاتابش و مناف هاشمی اشاره کرد. البته علیخانی در ادامه مطرح کرد بیطرف، حجتی و مهرعلیزاده به برخی از دوستان اعلام کرده اند که از دولت خارج نمی شوند.
 
همچنین دو روز قبل یکی از روزنامه های اصلاح طلب به 10 کاندیدای احتمالی تصدی پست شهرداری تهران اشاره کرد. در این لیست از محمدرضا عارف، حبیب الله بیطرف، محسن هاشمی‌، محمود حجتی، محمدعلی افشانی، شهیندخت مولاوردی، محسن مهرعلیزاده، پیروز حناچی، سمیع‌الله حسینی‌مکارم و قاسم نقی‌زاده خامسی نام برده شده است.
 
در حال حاضر موضوع انتخاب محسن هاشمی و محمدرضا عارف به عنوان شهردار تهران به محل اختلاف اصلاح طلبان تبدیل شده است. در حالی که کارگزاران بر اساس سابقه و رای محسن هاشمی در پی معرفی و انتخاب او هستند اما سایر گروه های اصلاح طلب با استناد به میثاق نامه ای که ظاهراً قبل از انتخابات امضا شده و البته احتمال ورود چمران به شورا، خواهان ماندن محسن هاشمی در شورا هستند. از سوی دیگر زمزمه هایی مبنی بر تمایل عارف در رسانه های اصلاح طلب برای تصدی پست شهرداری تهران نیز وجود دارد.
 
برخی نیز در عین حال گفته اند مطرح کردن نام عارف بدلیل تاکتیک برخی گروه های اصلاح طلب در راستای منصرف کردن محسن هاشمی برای خروج از شورا می باشد. در این صورت هر دو گزینه بدلیل وجود مخالفت هایی می باید بر صندلی سبز بهارستان و کرسی ریاست شورا باقی بمانند. 

اما بدون شک ورود به ساختمان بهشت آن قدر جذابیت دارد که تلاش افراد و گروه های سیاسی را واقعی دانست. به همین دلیل است که دیروز اسماعیل گرامی‌مقدم،‌ عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در واکنش به مطرح شدن نام محمدرضا عارف به عنوان یکی از گزینه‌های احتمالی شهرداری تهران گفت: «به صلاح آقای عارف و فراکسیون امید نیست که ایشان از مجلس خارج شود.»

گرامی‌مقدم در ادامه با تاکید بر اینکه «ما قحط‌ الرجال نداریم که شهردار تهران حتماً از شورای شهر یا مجلس انتخاب شود» گفت: «حتماً خارج از شورا یا مجلس افراد بسیار زیادی هستند که دارای ویژگی‌هایی که به آنها اشاره کردم، هستند.»
 
محمود میرلوحی، یکی دیگر از اعضای شورای شهر نیز در واکنش به احتمال انتخاب محسن هاشمی به عنوان شهردار تهران،‌ می‌گوید: «نمی‌خواهم اصلاً وارد مقوله صلاحیت آقای هاشمی به‌عنوان شهردار تهران بشوم چون قبل از آن مانع بزرگی به نام رای مردم وجود دارد که  اجازه نمی‌دهد حتی درباره دلایل مناسب بودن یا نبودن آقای هاشمی حرف بزنیم».
 
با این وضعیتی که در حال حاضر پیش آمده باید گفت شاید بزرگان اصلاح طلب با ورود خود به قول جهانگیری از نمایش تفرقه اجتناب کنند اما ناگفته پیداست هر انتخابی صورت گیرد بسیار بعید است تمامی اعضای شورا راضی و موافق باشند؛ به خصوص این که تجربه یک سال و نیم گذشته(تقریبا از آغاز بستن لیست ها برای انتخابات شوراها) نشان داده به شکل تصنعی اختلافات را حل کردن و پنهان کردن تفاوت نظرها برای نمایش اتحاد در نهایت جایی بروز و ظهور می یابد. شاید به همین دلیل است که در طول هفت ماه گذشته که شورا و شهرداری تهران بر سر کار آمده اند عملا کارنامه مثبت و اقدامات چشم گیری از آنها مشاهده نشده است.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

خالدی۳۰۵۵۱۵۰۹:۱۵:۳۵ ۱۳۹۷/۱/۲۸
اصلاح طلبان بهتر است از نظرات مردم استفاده کنند. من خودم موافقم آقای مهندس هاشمی نیستم ولی برداشتم اینست که اگر مردم نظرخواهی شود ایشان گزینه اولشان خواهد بود.
ناشناس۳۰۵۸۹۱۱۴:۲۶:۳۷ ۱۳۹۷/۱/۲۸
فرقی نمیکنه. این طیف برای مدیریت مناسب نیستند. درک این موضوع نیازی به ذکاوت نداره. فقط کمی مطالعه به سوابق درخشان !!! این جماعت کافیست. البته متاسفانه از تاوان اشتباه گریزی نیست.
ناشناس۳۰۵۵۱۶۰۹:۱۷:۲۶ ۱۳۹۷/۱/۲۸
شهردار تهران باید یک تهرانی الاصل باشد.
ناشناس۳۰۶۱۱۱۱۶:۵۴:۵۳ ۱۳۹۷/۱/۲۸
تهرانی الاصل بودنش چه کمکی میکند؟ چگونه میخواهید آن را ثابت کنید؟ با آزمایش ژنتیک؟ بهتر است فردی کاردان و مقاوم و باتقوا باشد.
ناشناس۳۰۵۵۳۷۰۹:۴۸:۱۰ ۱۳۹۷/۱/۲۸
الف با پرداختن پیوسته به اخبار شورای شهر و مبهم جلوه دادن اقدامات و تصمیم های آنها به جایی نمی رسی و چیزی گیرت نمی آید
فرشید۳۰۵۵۵۶۱۰:۱۸:۰۰ ۱۳۹۷/۱/۲۸
با توجه به سابقه درخشان مدیریتی محسن هاشمی در متروی تهران به نظر میرسه بهترین گزینه برای شهرداری تهران خود محسن هاشمی هستش.
ناشناس۳۰۵۵۶۰۱۰:۲۹:۲۹ ۱۳۹۷/۱/۲۸
این شورای شهر تهران تا بیاید شهردار انتخاب کند دوره اش تمام شده همان اقای قالیبافت می اورند ادامه کارش می داد چرا هیچکس جواب گو نیست فقط باند بازی و سرنوشت مردم فدای این مسائل شده چگونه انتظار داشته باشیم مردم در انتخابات شرکت کنند مگر قالیبافت چه مشکلی داشت کسی به داد مردم برسد
چمنی۳۰۵۵۶۱۱۰:۲۹:۳۷ ۱۳۹۷/۱/۲۸
وقتی بجای ریاست جمهوری سلطنت جمهوری را شاهدیم و حتی وزرا هم نمیتوانند راحت با روحانی دیدار کنند باید شاهد تسری این خلق مدیریتی اشرافی به سایر بخشهای جامعه منجمله شهرداری تهران باشیم و جای فرصت خدمت را فرصت سلطنت بگیرد و برایش جنگ و دعوای حزبی راه بیفتد. بیچاره مردم نارو خورده از این جماعت.
گروسی۳۰۵۵۷۵۱۰:۴۹:۵۵ ۱۳۹۷/۱/۲۸
شخصا از رایم به این گروه منفعت طلب نه اصلاح طلب پشیمانم مردم تهران مرا ببخشند
ناشناس۳۰۵۵۸۰۱۱:۰۰:۲۲ ۱۳۹۷/۱/۲۸
محسن هاشمی جسارت کافی برای برخورد با فساد گذشته در شهر داری را ندارد . اگر هم با فساد گذشته برخورد نشود امید به اصلاح نباید داشت . فساد در رده های پائین در شهر داری نهادینه شده بطوریکه ارباب رجوع هم برای روال قا نونی کار پذیرفته میماند در رده های بالا که تخلفات بزرگ صورت میگبرد .
ناشناس۳۰۵۶۹۰۱۲:۲۶:۵۸ ۱۳۹۷/۱/۲۸
اعتراف میکنم در رای دادن به لیست فعلی شورای شهر تهران صد در صد اشتباه کردم اشتباه
محسن۳۰۵۷۹۲۱۳:۱۵:۳۴ ۱۳۹۷/۱/۲۸
جالبترین بخش ترس از ورود یک نظر مخالف در شورا می باشد.انحصار طلبی تا این حد!!!!!!! معنی زنده باد مخالف من رو هم فهمیدیم!
ناشناس۳۰۵۸۵۴۱۳:۵۹:۴۸ ۱۳۹۷/۱/۲۸
یکسال گذشته و تهران عملا شهردار نداشته

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تجارت نیوزتجارت نیوز

پربحث‌های امروز

 1. سعید مرتضوی دستگیر شد

 2. پزشکیان: صوت پخش شده درباره «دختر خوشگلا» شیطنت بود/ سلیمی درباره معاهده پالرمو گفت مثل این است که در خواستگاری دختر خوشگلی را نشان دادند اما دختر زشت را به عقد تو درآوردند

 3. مامور خاطی گشت ارشاد تعلیق از خدمت شد/ علی مطهری: اقتدار پلیس نباید آسیب ببیند/ ذوالنور: ناجا برای برخورد با ماموران متخلف حساسیت لازم را دارد

 4. الجزیره مدعی شد: ایران و رژیم صهیونیستی به سمت جنگی تمام عیار پیش می روند

 5. اعتراض یک نماینده نسبت به صداگذاری جنجالی منتسب به وی

 6. سردار اشتری: دشمنان انقلاب و ایادی داخلی آنان در شبکه های مجازی در حال پمپاژ ناامیدی هستند

 7. سیف: حباب نرخ سکه از بین می‌رود

 8. بازگشت «مهدی هاشمی» به زندان

 9. پیش فروش سه ماهه سکه هم متوقف شد

 10. وزارت کشور: مرزنشینان در تجمعات اخیر بانه شرکت نداشتند/ یک عده تاجر پشت این قضیه بودند

 11. جدال خونین مرد روستایی با پلنگ

 12. کرباسیان: سیاست‌های جدید ارزی اقدامی "پیش‌ دستانه" برای لغو احتمالی برجام است

 13. طراحی آرم سپاه چگونه انجام شد؟/ تمجید امام از روحیه ساده‌ زیستی آیت الله خامنه‌ای

 14. دو روایت از بی‌بی شهربانو

 15. چرا رئیس‌جمهور در ارائه آمار دقت نمی‌کند

 16. قتل هولناک کودک ۳ ساله در بهشت زهرا به دست خاله‌اش

 17. میهمان متفاوت امروز رشید پور  

 18. وکیل سعید مرتضوی: اطلاعی از دستگیری موکلم ندارم

 19. کشف گور دست جمعی در سوریه با ۲۰۰ جسد

 20. تلگرام و دانشجویانم

 21. جباری: استقلال تا یک ماه آینده پول مرا ندهد از نقل‌وانتقالات محروم می‌شود

 22. خبر مهم مشمولان غایب دارای مدرک پیش‌ دانشگاهی

 23. رئیس اداره ارشاد مشهد آزاد شد

 24. زمین را در آغوش بگیریم/  امروز، جشنواره‌ی بزرگ دیجی‌کالا به مناسبت روز زمین پاک

 25. ‏آیت الله مکارم شیرازی: قم، واتیکان نیست

پربحث‌های دیروز

 1. یک خطا و صد فرصت طلبی

 2. دفاع جانانه خانم دکتر ایرانی از نام خلیج فارس در امارات+تشکر ظریف از پزشک ایرانی +عکس

 3. هشدار جهانگیری به احمدی‌نژاد: حد خودتان را بدانید / پای نظام و رهبری ایستاده‌ایم/ بازی آمریکا را با سیاست ارزی جدید به شکست می‌کشانیم

 4. رهبر کره‌شمالی: نمی‌خواهم صدام یا قذافی دیگری باشم

 5. انتقادات روحانی از وضعیت کشور: اگر رفتارمان با مردم از سال ۵۸ بدتر شده یعنی انقلاب مسیرش غلط است/ تک نرخی شدن ارز، تودهنی برای آمریکا در 22 اردیبهشت بود/ از سیستم فعلی ارز راضی نیستم

 6. پاسخ عجیب کلانتری به نامه معاون فراری: به دلیل وجود تنگ‌نظری‌ها به‌ناچار استعفای شما را پذیرفتم!/ چند سوال از رئیس محیط زیست

 7. درباره تصویر منتشر شده از تعجب وزیر ارتباطات/ اختلاف 1.8 میلیونی اشتغال ناشی از خستگی رئیس جمهور بود؟

 8. واکنش کیهان به فیلم برخورد مامور زن گشت ارشاد با یک دختر

 9. عاقبت بی سیاستی و بازارزدگی

 10. التهاب بازار ارز، اجناس را 50 درصد گران کرد/ وزیر اقتصاد باید پاسخگو باشد

 11. شما اشتباه میکنید حضرت آیت الله

 12. سیاست جدید بانک مرکزی/ ارز مسافرتی ۵۴۰۰ تومانی/ فقط یورو پرداخت می شود

 13. تعجب جالب جهرمی در واکنش به اظهارات روحانی  

 14. هدیه روحانی به سپاه در روز ارتش!

 15. عکسی که سروصدای زیادی در فضای مجازی به پا کرد/ماجرای حذف مفاهیم ارزشی از کتاب فارسی چه بود؟ 

 16. اختصاصی الف/ اسامی 92 نماینده امضاء کننده چهارمین سوال از رئیس جمهور + تصویر امضاها

 17. کنایه ارزی روحانی به ترکان

 18. رییس جمهور : چقدر ما گزینش می کنیم، سیم جین می کنیم، از غسل و ابا و اجداد می پرسیم، اما یک کلمه نمی پرسیم که آیا تو متعهد هستی که به مردم خدمت کنی؟  

 19. کلانتری استعفای کاوه مدنی را پذیرفت

 20. رشد ۲۶ درصدی قیمت مسکن در تهران + نمودار

 21. وزیر کار: مهمترین دلیل تعطیلی کارخانه ها معیوب بودن چرخه فروش است

 22. واکنش نوبخت به افزایش محرمانه حقوق کارمندان آموزش و پرورش و نابرابری در پرداخت‌ها

 23. اظهارات کریمی قدوسی از درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی دولت از افزایش قیمت ارز

 24. واکنش رانندگان به دور ریختن زباله توسط سرنشینان یک خودرو در لهستان  

 25. ۶ محصول داخلی سودآور برای دلالان خودرو

پربحث‌های هفته

 1. واکنش‌ها به انتشار فیلمی از نحوه برخورد مامور زن گشت ارشاد با یک دختر/ دستور وزیر کشور/ پلیس: این رفتار مورد تایید ما نیست

 2. یک خطا و صد فرصت طلبی

 3. دفاع جانانه خانم دکتر ایرانی از نام خلیج فارس در امارات+تشکر ظریف از پزشک ایرانی +عکس

 4. هشدار جهانگیری به احمدی‌نژاد: حد خودتان را بدانید / پای نظام و رهبری ایستاده‌ایم/ بازی آمریکا را با سیاست ارزی جدید به شکست می‌کشانیم

 5. چه کسی گفت دختر خوشگله/ نماینده مجلس: ممکن است صداگذاری شده باشد، ممکن است واقعیت داشته باشد

 6. واعظی: برخی عادت کردند تمام تعطیلات خود را خارج از کشور بروند، خب نروند، ارز مسافرتی متعلق به کل ملت است/مردم اگر جایی با ارز بالاتر از 4200 تومان روبرو شدند اطلاع دهند

 7. بحران آب در ایران/سد زاینده‌رود تا پایان تیر ماه خشک می‌شود

 8. درخواست نمایندگان برای پیگیری صدای خلاف شئونات اسلامی یک نماینده مجلس + صوت و تصویر نامه

 9. رهبر کره‌شمالی: نمی‌خواهم صدام یا قذافی دیگری باشم

 10. وزیر بهداشت: ما وزرا حقوقمان سه میلیون و حتی کمتر است/ حاضر نیستم به اسم تولید داخلی دو برابر پول به جنسی را بدهم که کیفیتش پایین‌تر است

 11. گاندی از تلگرام کوچ می‌کرد یا می‌ماند؟

 12. جشن جنجالی باغ قلهک

 13. «روسی» زبان دوم مدارس شود

 14. مسئله پیچیده بحران ارزی و ناکارآمدی راه حل‌های بسیط

 15. انتقادات روحانی از وضعیت کشور: اگر رفتارمان با مردم از سال ۵۸ بدتر شده یعنی انقلاب مسیرش غلط است/ تک نرخی شدن ارز، تودهنی برای آمریکا در 22 اردیبهشت بود/ از سیستم فعلی ارز راضی نیستم

 16. پاسخ عجیب کلانتری به نامه معاون فراری: به دلیل وجود تنگ‌نظری‌ها به‌ناچار استعفای شما را پذیرفتم!/ چند سوال از رئیس محیط زیست

 17. یورو جایگزین دلار در ایران شد/ بانک مرکزی موظف شد نرخ برابری ریال در مقابل یورو را به صورت مستمر اعلام و مدیریت کند

 18. واکنش علم الهدی به نحوه برخورد اخیر گشت ارشاد: ناجا نباید با خطای یک مامور زیر سوال برود؛ آن هم بابت مقابله با یک منکر شرعی/ واکنش به اتفاقات جنجالی در برج سلمان مشهد

 19. توضیح رییس دفتر رییس جمهور درباره اظهارات جنجالی اخیرش/ سفر حق مردم است و تعداد آن هم به همچنین

 20. احمد توکلی: تاسیس سامانه ثبت حقوق برای دولت مشقتی جز رسوایی مدیران فاسد ندارد

 21. پیشنهاد ایران به روسیه: زبان یکدیگر را در مدارس به عنوان زبان دوم آموزش دهیم

 22. انتشار کلیپ مرکز خرید مشهد که با واکنش دادستان مشهد روبه رو شد  

 23. ارز برای چه مواردی فروخته می‌‌شود؟

 24. مرتضوی کجاست؟/ لطفا او را گیر بیاورید

 25. درباره تصویر منتشر شده از تعجب وزیر ارتباطات/ اختلاف 1.8 میلیونی اشتغال ناشی از خستگی رئیس جمهور بود؟

پربحث‌های دیروز

 1. یک خطا و صد فرصت طلبی

 2. دفاع جانانه خانم دکتر ایرانی از نام خلیج فارس در امارات+تشکر ظریف از پزشک ایرانی +عکس

 3. پاسخ عجیب کلانتری به نامه معاون فراری: به دلیل وجود تنگ‌نظری‌ها به‌ناچار استعفای شما را پذیرفتم!/ چند سوال از رئیس محیط زیست

 4. عکسی که سروصدای زیادی در فضای مجازی به پا کرد/ماجرای حذف مفاهیم ارزشی از کتاب فارسی چه بود؟ 

 5. کلانتری استعفای کاوه مدنی را پذیرفت

 6. اردکانیان: ۳۳۴ شهر در معرض تنش آبی قرار دارند

 7. تعطیلی قمارخانه آنلاین توسط پلیس فتا

 8. بلیت مترو از امروز گران شد

 9. هر کدام از پیام‌رسان‌های داخلی چه تعداد کاربر دارند؟  

 10. معرفی گزینه‌های پنج گانه برای شهرداری تهران

 11. تمامی مدارس کردستان فردا یکشنبه در نوبت صبح تعطیل است

 12. ذوالنور: نیروی انتظامی برای برخورد با ماموران متخلف حساسیت لازم را دارد

 13. وزیر نیرو: 334شهر با 35 میلیون نفر در معرض تنش آبی قرار دارند

 14. تلف‌شدن غم انگیز یک قلاده پلنگ در تله سیمی  

 15. دستور وزیر کشور به پلیس درباره برخورد گشت ارشاد: نتیجه برای عموم منتشر شود

 16. تقدیر نظام پزشکی از استاد ایرانی مدافع نام "خلیج فارس"

 17. بارش برف و باران در برخی مناطق کشور/هشدار طغیان آب رودخانه‌ها و وقوع سیلاب

 18. آلودگی هوای سنندج هفت برابر حد مجاز استر

 19. مشاهده "پلنگ ایرانی" در استان کرمانشاه

 20. جزئیات دستگیری سارقان عابربانک‌ها در تهران

 21. قربانیان اسیدپاشی چطور با زندگی جدید کنار می‌آیند؟

 22. تشدید بارندگی‌ها از فردا / سیلاب و آبگرفتگی در راه است

 23. برگزاری برنامه های فرهنگی در متروی تهران

 24. گزینه‌های شهرداری تهران فردا قطعی می‌شود

 25. تیراندازی صیادان غیرمجاز به ۳ محیط‌بان + عکس

پربحث‌های هفته

 1. واکنش‌ها به انتشار فیلمی از نحوه برخورد مامور زن گشت ارشاد با یک دختر/ دستور وزیر کشور/ پلیس: این رفتار مورد تایید ما نیست

 2. یک خطا و صد فرصت طلبی

 3. دفاع جانانه خانم دکتر ایرانی از نام خلیج فارس در امارات+تشکر ظریف از پزشک ایرانی +عکس

 4. بحران آب در ایران/سد زاینده‌رود تا پایان تیر ماه خشک می‌شود

 5. پاسخ عجیب کلانتری به نامه معاون فراری: به دلیل وجود تنگ‌نظری‌ها به‌ناچار استعفای شما را پذیرفتم!/ چند سوال از رئیس محیط زیست

 6. توضیح رییس دفتر رییس جمهور درباره اظهارات جنجالی اخیرش/ سفر حق مردم است و تعداد آن هم به همچنین

 7. پیشنهاد ایران به روسیه: زبان یکدیگر را در مدارس به عنوان زبان دوم آموزش دهیم

 8. چه کنیم تا ماشین های شخصی شهرهایمان را نبلعند!

 9. چالش شورای شهر تهران برای انتخاب جایگزین نجفی/ انتخاب شهردار نمایش تفرقه اصلاح طلبان؟

 10. عکسی که سروصدای زیادی در فضای مجازی به پا کرد/ماجرای حذف مفاهیم ارزشی از کتاب فارسی چه بود؟ 

 11. دستور وزیر در پی انتشار فیلمی از رفتار مامور گشت ارشاد

 12. توضیحات ناجا درباره فیلم سیلی زدن مامور پلیس به یک تبعه افغانستانی

 13. تاخت و تاز فقر و محرومیت در بین مردم کویرنشین خراسان جنوبی +عکس

 14. کلانتری استعفای کاوه مدنی را پذیرفت

 15. طنز بی قانون با روحانی و وزرا  

 16. اعتراض ابتکار به کتک زدن یک خانم توسط ماموران گشت ارشاد

 17. کاهش دوباره حجم آب دریاچه ارومیه

 18. نامه‌ بطحایی به جهانگیری: بازنشستگی۳۷۰ هزار نفر فعالیت آموزش‌وپرورش را تهدید می‌کند

 19. پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های جهان کدام است؟  

 20. معاون مدیر کل و رییس اداره ارشاد مشهد بازداشت شدند

 21. ورود فراکسیون زنان به موضوع برخورد نامناسب پلیس با یک دختر

 22. دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری منتشر شد

 23. شهردار تهران به هیچ وجه نباید گرایش سیاسی داشته باشد/ ضرورت پرهیز از اقدامات سیاسی

 24. واعظی در جمع خبرنگاران:ایستادگی روحانی برای جلوگیری از فیلتر تلگرام بی‌اساس است

 25. وزیر نیرو: خشک‌ ترین سال نیم قرن اخیر را تجربه می‌کنیم

آخرین عناوین