نمایندگان در گفتگو با الف مطرح کردند؛ بازار اشباع از کالاهای چینی/ رهایی از مونتاژ کاری و حرکت به سمت تکنولوژی نوین

گروه اقتصادی الف،   3970126081 ۱۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
بازار اشباع از کالاهای چینی/ رهایی از مونتاژ کاری و حرکت به سمت تکنولوژی نوین

نمایندگان مجلس معتقدند که بازار از کالاهای چینی اشباع شده در سال حمایت از کالای ایرانی نه تنها از کالاهای صنعتی بلکه باید از محصولات کشاورزی هم حمایت کرد و با رهایی از مونتاژ کاری، به سمت تکنولوژی نوین حرکت کرد.

به گزارش الف؛ در خصوص حجم قاجاق کالا به داخل کشور آمارهای مختلفی ارائه می شود از 20 میلیارد دلار گرفته تا 40 میلیارد دلار در سال. علاوه بر این، شاهد واردات بی رویه واردات کالا به کشور هستیم و حتی کالاهایی که تولید مشابه داخل دارند، باز با حجم زیاد وارد می شوند.

نمایندگان مجلس معتقدند که با این حجم قاچاق و واردات حمایت از کالای ایرانی اتفاق نمی افتد.

خبرنگار الف به سراغ نمایندگان رفت و نظر آنها را راجع به الزامات تحقق شعار سال و حمایت از کالای ایرانی سوال کرد.

زهرا ساعی نماینده تبریز، اسکو آذرشهر در مجلس شورای اسلامی به الف گفت: یکی از موانع اصلی در حمایت از کالای ایرانی قاچاق کالاست که در حال حاضر هم از مبادی رسمی وارد کشور می شود و هم از مبادی غیر رسمی.

وی افزود: هر چند به گفته مسئولین با نصب تجهیزات ایکسری، از جلوی برخی قاچاق گرفته شد اما ظاهرا ورود کالای قاچاق همچنان ادامه دارد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس به موضوع واردات کالا به داخل کشور اشاره کرد و افزود: باید از ورود کالاهای مشابه تولید داخل به کشور ممانعت کرد.

ساعی با بیان اینکه متاسفانه واردات و قاچاق باعث اشباع بازار شده، تصریح کرد: در حال حاضر بازار اشباع شده از کالاهای چینی که بعضا بی کیفیت هم هستند.

وی با تاکید بر تشویق مردم به خرید از کالای ایرانی افزود: تولید کننده باید ذائقه ایرانی را بشناسد و بداند که مصرف کننده طالب جنس و کالای خوب است.

نماینده تبریز، اسکو آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: باید فناوری نوین و تکنولوژیهای مدرن و روز وارد کشور شود و نباید فقط مونتاژ کننده باشیم.

مبارزه با فساد پیش زمینه خرید و حمایت از کالای ایرانی
حمیده زرآبادی نیز در گفتگو با الف با بیان اینکه مخاطب رهبری فقط مسئولین نیستند، افزود: مردم هم با انتخاب کالا و خرید کالاهای ایرانی در پی تحقق اهداف شعار سال باشند.

عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان تولید کالای با کیفیت و رقابت پذیر را از وظایف تولید کننده دانست و افزود: کالای ایرانی باید رقابت پذیر بوده و با قیمت مناسب عرضه شود.

زرآبادی مبارزه جدی با قاچاق و جلوگیری از واردات بی رویه را از دیگر الزامات حمایت از کالای ایرانی دانست و افزود: اهمیت دادن به تولید، تقویت فرهنگ خرید کالای تولید داخل و مبارزه با فساد اداری از دیگر ضروریات در سال جاری است.

وی مبارزه با فساد را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: اگر همه امکانات برای حمایت از کالای ایرانی فراهم باشد اما با فساد اداری مبارزه نشود، نتیجه ای حاصل نخواهد شد.

حمایت از محصولات باغی و کشاورزی
علی اکبری رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس هم به الف گفت که منظور از حمایت از کالای ایرانی فقط کالاهای صنعتی نیست بلکه این موضوع عمومیت دارد به همه حوزه ها و تولیدات داخل.

وی افزود: ما در حوزه باغداری و کشاورزی محصولات خوبی داریم که متاسفانه در سالها گذشته توجهی به آنها نشده و اگر تولیدات این محصولات به خوبی هدایت شود، موجب افزایش تولید ناخالص ملی و اشتغال می شود.

نماینده بجنورد در مجلس افزود: در کشور زمین های خوبی برای ایجاد باغها و تولید محصولات وجود دارد که حتی متناسب با شرایط خشکسالی هم قابل استفاده هستند. بعنوان مثلا اراضی شیب دار برای تولید انگور و محصولات مشابه مناسب هستند.

اکبری گفت: اگر محصولات این باغات بصورت خام به خارج صادر شود یا با استفاده از صنایع تبدیلی به فراورده مثل آب میوه تبدیل و صادر شود، می تواند ظرفیت های خوبی برای ایجاد اشتغال در کشور ایجاد کند.

وی افزود: کمیسیون کشاورزی مجلس این آمادگی را دارد تا در صورت نیاز با تصویب قانون مشکلات احتمالی در این زمینه را رفع کند.

مردم کالای با کیفیت می خواهند
محمدرضا صباغیان نماینده بافق، مهریز، ابرکوه و خاتم نیز به الف گفت: تولید کنندگان باید به ارتقای کیفیت کالای خود بیانیشند و مطمئن باشند اگر کالایشان کیفیت لازم را داشته باشد، حتما مردم استقبال مردم واقع می شود.

وی افزود: طبیعی است که مردم از کالای بی کیفیت استقبال نکنند.

این نماینده مجلس به وظیفه نظارتی مسئولین اشاره کرد و افزود: مسئولین باید از ورود کالای مشابه تولید داخل جلوگیری کنند و اجازه دهند تا کالای تولید داخل به فروش برود.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۳۰ فروردین ۱۳۹۷مشروح گزارش صندوق بین‌المللی پول از 12 شاخص‌ اقتصادی ایران در سال 2017 
۲۹ فروردین ۱۳۹۷ایران هفدهمین کشور با بیکاری بالا در جهان
۲۹ فروردین ۱۳۹۷جدیدترین برآورد صندوق بین‌المللی پول از اقتصاد ایران/ ایران هفدهمین کشور با بیکاری بالا در جهان 
۲۸ فروردین ۱۳۹۷رییس سازمان بسیج: برای عده‌ای خط مقدم دفاع از انقلاب حلب و تدمر و خط مقدم دفاع اقتصادی کارگاه‌ها و کارخانه‌ها است
۲۸ فروردین ۱۳۹۷یادداشت کیهان/ جنگ در دو جبهه ارضی و ارزی 
۲۷ فروردین ۱۳۹۷هاشمی طبا: ام‌الفساد اقتصاد ما نقدینگی است/ با سیستم لیبرالی نمی‌توان کشور را اداره کرد
۲۷ فروردین ۱۳۹۷چرا صرافی‌ها نقشی در سیاست ارزی دولت ندارد؟/ معاون پژوهشکده پولی و مالی: به زودی با دلار خداحافظی خواهیم کرد/جبل‌عاملی: نمی‌توان بازار ارز را تعطیل کرد
۲۷ فروردین ۱۳۹۷نرخ سود و ارز قادر به حمایت از رشد و اشتغال نیست/پیامدهای نرخ‌گذاری غلط ارز 
۲۶ فروردین ۱۳۹۷میزان صادرات ایران در سال ۲۰۱۷ چقدر بود؟
۲۶ فروردین ۱۳۹۷پورابراهیمی: اگر نمی‌توانید بانک مرکزی را اداره کنید کنار بروید
۲۴ فروردین ۱۳۹۷نیاز
۲۲ فروردین ۱۳۹۷چگونه نرخ تصویب شده 3500 تومان برای دلار، ‌4200 تومان شد؟/ با پلیسی کردن بازار مشکل حل نخواهد شد

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۰۳۷۶۱۱۱:۳۸:۰۰ ۱۳۹۷/۱/۲۶
بدون سرمایه خارجی و تکنولوژی روز تولید مملکت به جای نمیرسه . سیاست خارجی باید اصلاح بشه
ناشناس۳۰۳۷۷۷۱۱:۴۴:۳۳ ۱۳۹۷/۱/۲۶
با دلار 1200 تومان که قیمت واقعی دلار هست می شود تکنولوژی جدید وارد کرد از مونتاژ کاری رها شد اما با دلار 4200 تومان هرگز
ناشناس۳۰۴۱۱۱۱۶:۲۳:۱۱ ۱۳۹۷/۱/۲۶
من هم موافقم . همیشه قیمت بالای ارز و کاهش ارزش پول ملی کمک نمیکنه. اتفاقا برای ایران افزایش ارزش پول ملی کمک به اقتصاد میکنه و باید قیمت ارزهای مختلف خارجی کاهش پیدا کند. نه افازیش. هر چقدر حقوق کارکنان یک مملکت ارزش بیشتری نسبت به دیگر کشورها داشته باشد نشان از رونق اقتصاد است و چرخه پولی کشور تند تر و سریعتر می چرخد وتولید بیشتر می شود. ارزها باید ثابت باشند یا کاهش قیمت داشته باشیم تا بتوانیم با اجناس خارجی مقابله کنیم. با کاهش قیمت ارز مواد اولیه ارزانتر به دست تولید کننده میرسد و در نتیجه اجناس ارزانتر به دست مصرف کننده رسیده و مصرف کنند هم جنس را ارزانتر می خرد و در نتیجه به دلیل افزایش قدرت خرید بیشتر چرخه تولید سریعتر می چرخد.
ناشناس۳۰۵۴۴۶۰۷:۱۲:۰۰ ۱۳۹۷/۱/۲۸
خوب اینجوری که کالا خارجی هم به همون نسبت ارزونتر میشه :)
رضا۳۰۳۷۹۴۱۱:۵۴:۵۹ ۱۳۹۷/۱/۲۶
چطور فیلتر کردن تلگرام صدتا باعث و بانی و مسول داره ولی نمیتونید جلو ورود خنزر پنزرای چینی رو بگیرید
محمد۳۰۳۸۱۹۱۲:۱۵:۲۳ ۱۳۹۷/۱/۲۶
جنس ایرانی فاقد کیفیت و اکثرا از آن دزدی میشود(حجم یا مقدار یا کیفیت) نمونش قطعات خودرو و لوازم منزل
ناشناس۳۰۳۸۳۰۱۲:۲۵:۰۷ ۱۳۹۷/۱/۲۶
حدود 3-2 ماه است که در میدان تجریش، ابتدای خیابان ولی عصر، مغازه ای بزرگ فاقد تابلو که تمام فروشنده هایش اتباع چین هستند، صنایع دستی چین از جمله گلدان و خمره های سفالی و لعابی بزرگ را در آن به قیمت های میلیونی بفروش می رسانند. از دیدن این مغازه سوالات متعددی برای آدم پیش می آید از جمله این که چه کسی مجوز برپایی و فروش این مغازه را صادر کرده است؟ آیا این کار قانونی است؟ آیا ایرانی ها می توانند چنین مغازه ای در پکن تاسیس و صنایع دستی ایران را در آن بفروش برسانند؟
ناشناس۳۰۳۸۵۷۱۲:۴۱:۴۶ ۱۳۹۷/۱/۲۶
عالم بدون عمل مانند درخت بدون ثمر است و چه بسیارند این افراد در ؟؟؟؟؟؟؟؟
علی۳۰۳۹۳۴۱۳:۴۱:۲۱ ۱۳۹۷/۱/۲۶
چرا اشباع از کالای چینی نباشه؟ اگه کلی در نظر بگیریم اجناسش بروز تر هستند ، شیک تر هستند ، ارزانتر هستند ، و در اکثر موارد کیفیتشان کمتر از تولیدات ملی نیست
خوارزمی۳۰۴۴۶۳۰۳:۴۳:۱۲ ۱۳۹۷/۱/۲۷
به گفته نماینده مجلس: ورود قاچاق از مبادی رسمی و غیرر رسمی وارد کشور میشود! ایا تا بحال گفته شده چه فرد و یا اشخاصی در این قاچاق ها نقش دارند؟ به طور مسلم اشخاص عادی و معمولی نیستند.اگر یک نماینده با این صراحت موضوع ورود کالاهای قاچاق را عنوان میکند سهل است که دولت و قوه قضاییه از ان بی اطلاع باشند!!!!!

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تجارت نیوزتجارت نیوز

پربحث‌های اخیر

 1. واکنش‌ها به انتشار فیلمی از نحوه برخورد مامور زن گشت ارشاد با یک دختر/ دستور وزیر کشور/ پلیس: این رفتار مورد تایید ما نیست

 2. تجمع مردم در مقابل اداره ارشاد مشهد+ عکس

 3. دستور وزیر در پی انتشار فیلمی از رفتار مامور گشت ارشاد

 4. اعتراض ابتکار به کتک زدن یک خانم توسط ماموران گشت ارشاد

 5. قطعیت حضور عارف در بین ۷ گزینه اصلی شهرداری تهران

 6. ولایتی: برجام نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد

 7. ارزیابی وزیر اقتصاد درباره قیمت جهشی ارز

 8. دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری منتشر شد

 9. تفاوت‌های دانش‌ آموزان دهه شصتی و هشتادی

 10. چرا اسد صبح روز حمله آمریکا، با خیال راحت به دفتر کارش رفت؟

 11. ورود فراکسیون زنان به موضوع برخورد نامناسب پلیس با یک دختر

 12. پاسخ ابتکار به ادعای تحریف اسناد علیه امیرانتظام

 13. بازگشت امپراتور پرسپولیسی‌ها به لیگ برتر

 14. اظهارات مداخله‌جویانه مرکل و مکرون درباره ایران

 15. نامه ۵۰۰ نماینده پارلمان‌های اروپا برای حفظ برجام

 16. کشف 90 قبضه سلاح غیر مجاز در خوزستان

 17. خداحافظی با اسکناس آمریکایی در ایران

 18. یک عضو شورا: محسن هاشمی شهردار نمی‌شود

 19. جنجال برگزاری یک جشن در برج سلمان مشهد

 20. مقتدی صدر: هرگونه تجاوز به ایران را محکوم می‌کنم

 21. انتخاب خودرو در بازه قیمتی 190 تا 300 میلیون تومان  

 22. کاریکاتور/واکنشی به احتمال شهردار شدن عارف  

 23. با ۵۰ میلیون تومان چه خودرو‌هایی می‌توان خرید؟

 24. فروش قلم ۶۳ هزار یورویی پوتین در یک حراجی   

 25. استاندار کرمانشاه: بانک‌ها حق ارسال پیامک تاخیر اقساط به زلزله‌زدگان را ندارند

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش‌ها به انتشار فیلمی از نحوه برخورد مامور زن گشت ارشاد با یک دختر/ دستور وزیر کشور/ پلیس: این رفتار مورد تایید ما نیست

 2. چه کسی گفت دختر خوشگله/ نماینده مجلس: ممکن است صداگذاری شده باشد، ممکن است واقعیت داشته باشد

 3. انتشار کلیپ مرکز خرید مشهد که با واکنش دادستان مشهد روبه رو شد  

 4. نمره 5 اقتصاددان به عملکرد سیف در بانک مرکزی/ استاد تاخیر در اجرای سیاست‌های پولی و بانکی/بدون تسلط و برنامه بود/ اختیار کافی ندارد

 5. ترفند جدید هیئت رئیسه مجلس و دولتی ها برای منتفی کردن سوال از رئیس جمهور/نشست غیررسمی بجای برگزاری جلسه رسمی و طرح سوالات

 6. تجمع مردم در مقابل اداره ارشاد مشهد+ عکس

 7. توضیحات ناجا درباره فیلم سیلی زدن مامور پلیس به یک تبعه افغانستانی

 8. دستور وزیر در پی انتشار فیلمی از رفتار مامور گشت ارشاد

 9. ایده جدید ترامپ و جان بولتون برای منطقه؛ تشکیل ارتش عربی برای مقابله با ایران و روسیه

 10. دلار "گوسفند" را هم جذاب کرد!

 11. اعتراض ابتکار به کتک زدن یک خانم توسط ماموران گشت ارشاد

 12. قطعیت حضور عارف در بین ۷ گزینه اصلی شهرداری تهران

 13. نکته‌ای درباره غیرقابل فیلتر شدن تلگرام

 14. نامه ۱۶۰ نماینده به «روحانی»برای عزل «سیف»

 15. معاون مدیر کل و رییس اداره ارشاد مشهد بازداشت شدند

 16. شهردار تهران به هیچ وجه نباید گرایش سیاسی داشته باشد/ ضرورت پرهیز از اقدامات سیاسی

 17. ولایتی: برجام نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد

 18. ارزیابی وزیر اقتصاد درباره قیمت جهشی ارز

 19. دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری منتشر شد

 20. تفاوت‌های دانش‌ آموزان دهه شصتی و هشتادی

 21. چرا اسد صبح روز حمله آمریکا، با خیال راحت به دفتر کارش رفت؟

 22. رییس کل سابق بانک مرکزی: قیمت دلار به 10 هزار تومان می‌رسید اگر ...

 23. واکنش به انتشار عکس‌های خصوصی کاوه مدنی

 24. کوچ مشتریان از بازار خودرو

 25. خودروی انگلیسی در خیابان های ایران  

پربحث‌های هفته

 1. اقدام عجیب سیف/ رئیس کل بانک مرکزی معاون خود را با پاداش 1 میلیارد و 200 میلیونی بازنشسته می کند و بعد از یک هفته وی را به کار بازمی گرداند!

 2. حمله مشترک آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه/اهدافی که در تجاوز نظامی غرب بمباران شدند/ دانفورد: موج اول حملات پایان یافت/ متیس: حملات بیشتر در دستور کار نیست+فیلم و عکس

 3. واکنش‌ها به انتشار فیلمی از نحوه برخورد مامور زن گشت ارشاد با یک دختر/ دستور وزیر کشور/ پلیس: این رفتار مورد تایید ما نیست

 4. چه کسی گفت دختر خوشگله/ نماینده مجلس: ممکن است صداگذاری شده باشد، ممکن است واقعیت داشته باشد

 5. اصرار وزارتخانه ها برای افزایش ۵۰ درصدی حقوق و مزایا و موافقت جهانگیری/ بدعتی که باعث تبعیض و اعتراض کارمندان شده است

 6. آخرین اخبار از تجاوز نظامی آمریکا به سوریه/ دمشق: پایگاه‌های مورد هدف از چند روز قبل تخلیه شده بودند/روسیه: فرصت صلح از بین رفت/ بیانیه ایران

 7. درخواست نمایندگان برای پیگیری صدای خلاف شئونات اسلامی یک نماینده مجلس + صوت و تصویر نامه

 8. وزیر بهداشت: ما وزرا حقوقمان سه میلیون و حتی کمتر است/ حاضر نیستم به اسم تولید داخلی دو برابر پول به جنسی را بدهم که کیفیتش پایین‌تر است

 9. گاندی از تلگرام کوچ می‌کرد یا می‌ماند؟

 10. واعظی: برخی عادت کردند تمام تعطیلات خود را خارج از کشور بروند، خب نروند، ارز مسافرتی متعلق به کل ملت است/مردم اگر جایی با ارز بالاتر از 4200 تومان روبرو شدند اطلاع دهند

 11. جشن جنجالی باغ قلهک

 12. ارز برای چه مواردی فروخته می‌‌شود؟

 13. مرتضوی کجاست؟/ لطفا او را گیر بیاورید

 14. روایت نوبخت از روند انتخاب دلار 4200 تومانی/برخی در جلسه نظرشان 4600 بود/ درامد جدید به خزانه واریز می شود/ هدف از این اقدام مدیریت عرضه و تقاضای دلار بود

 15. دلار 4200 تومان، نتیجه کاهش قیمت مصنوعی و مهندسی شده از 6000 تومان نیست بلکه نتیجه افزایش قیمت هر دلار از 3600 تومان است

 16. انتشار کلیپ مرکز خرید مشهد که با واکنش دادستان مشهد روبه رو شد  

 17. مرتضوی همچنان متواری است/ دادستان سابق تهران به دنبال اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری است

 18. پول ملی، قوی بهتر است یا ضعیف؟

 19. مدیر پیام‌رسان سروش: بعد از فتوای‌ رهبری، به درخواست‌های امنیتی پاسخ ندادیم

 20. رقابت پیام‌رسان‌ها داخلی برای جذب افکار عمومی/ جایگزین تلگرام کدام اپلیکیشن‌ است؟

 21. یورو جایگزین دلار در ایران شد/ بانک مرکزی موظف شد نرخ برابری ریال در مقابل یورو را به صورت مستمر اعلام و مدیریت کند

 22. نمره 5 اقتصاددان به عملکرد سیف در بانک مرکزی/ استاد تاخیر در اجرای سیاست‌های پولی و بانکی/بدون تسلط و برنامه بود/ اختیار کافی ندارد

 23. چرا برای اصلاح کشور با مشکل مواجهیم؟

 24. ترفند جدید هیئت رئیسه مجلس و دولتی ها برای منتفی کردن سوال از رئیس جمهور/نشست غیررسمی بجای برگزاری جلسه رسمی و طرح سوالات

 25. چه کنیم تا ماشین های شخصی شهرهایمان را نبلعند!

پربحث‌های دیروز

 1. نمره 5 اقتصاددان به عملکرد سیف در بانک مرکزی/ استاد تاخیر در اجرای سیاست‌های پولی و بانکی/بدون تسلط و برنامه بود/ اختیار کافی ندارد

 2. دلار "گوسفند" را هم جذاب کرد!

 3. نامه ۱۶۰ نماینده به «روحانی»برای عزل «سیف»

 4. ارزیابی وزیر اقتصاد درباره قیمت جهشی ارز

 5. تفاوت‌های دانش‌ آموزان دهه شصتی و هشتادی

 6. رییس کل سابق بانک مرکزی: قیمت دلار به 10 هزار تومان می‌رسید اگر ...

 7. کوچ مشتریان از بازار خودرو

 8. تغییر تاکتیک در بازار سکه

 9. خداحافظی با اسکناس آمریکایی در ایران

 10. ارزش واقعی قیمت سکه چقدر است؟

 11. شکست کامل اجرای معاینه فنی برتر/افت شدید مراجعه به مراکز معاینه فنی

 12. چه کسب‌وکارهایی از افزایش قیمت دلار سود بردند؟

 13. مشروح گزارش صندوق بین‌المللی پول از 12 شاخص‌ اقتصادی ایران در سال 2017 

 14. ماهی چینی بر سر سفره ایرانی

 15. کرباسیان: ۸۰۰ هزار شغل جدید در سال ۹۶ ایجاد شد

 16. کشف و ضبط ۲۰۰ هزار دلار از یک مسافر در فرودگاه مشهد

 17. نفت با جاه‌طلبی قیمتی سعودی‌ها و افت ذخایر آمریکا سر به فلک کشید

 18. وضعیت قیمت کالاهای اساسی در ماه مبارک رمضان

 19. لاریجانی: پس از برجام روابط تجاری ایران باید رشد مناسبی می‌یافت

 20. تکذیب خبر توقیف محموله لکسوس‌ها و تویوتاهای وارداتی در گمرک بوشهر/ پلیس: ترخیص قانونی بود

 21. کاهش ۱۱ هزارتومانی قیمت سکه طرح جدید

 22. برای معامله آتی سکه حداقل باید ۵ میلیون و ۴۰۰ تومان اعتبار داشت

 23. دلیل نابودی تدریجی بازار منطقه‎ای ایران

 24. اما و اگر‌های وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی

 25. ایجاد اشتغال با پرداخت وام ممکن است؟

پربحث‌های هفته

 1. اقدام عجیب سیف/ رئیس کل بانک مرکزی معاون خود را با پاداش 1 میلیارد و 200 میلیونی بازنشسته می کند و بعد از یک هفته وی را به کار بازمی گرداند!

 2. اصرار وزارتخانه ها برای افزایش ۵۰ درصدی حقوق و مزایا و موافقت جهانگیری/ بدعتی که باعث تبعیض و اعتراض کارمندان شده است

 3. وزیر بهداشت: ما وزرا حقوقمان سه میلیون و حتی کمتر است/ حاضر نیستم به اسم تولید داخلی دو برابر پول به جنسی را بدهم که کیفیتش پایین‌تر است

 4. واعظی: برخی عادت کردند تمام تعطیلات خود را خارج از کشور بروند، خب نروند، ارز مسافرتی متعلق به کل ملت است/مردم اگر جایی با ارز بالاتر از 4200 تومان روبرو شدند اطلاع دهند

 5. ارز برای چه مواردی فروخته می‌‌شود؟

 6. روایت نوبخت از روند انتخاب دلار 4200 تومانی/برخی در جلسه نظرشان 4600 بود/ درامد جدید به خزانه واریز می شود/ هدف از این اقدام مدیریت عرضه و تقاضای دلار بود

 7. دلار 4200 تومان، نتیجه کاهش قیمت مصنوعی و مهندسی شده از 6000 تومان نیست بلکه نتیجه افزایش قیمت هر دلار از 3600 تومان است

 8. پول ملی، قوی بهتر است یا ضعیف؟

 9. یورو جایگزین دلار در ایران شد/ بانک مرکزی موظف شد نرخ برابری ریال در مقابل یورو را به صورت مستمر اعلام و مدیریت کند

 10. نمره 5 اقتصاددان به عملکرد سیف در بانک مرکزی/ استاد تاخیر در اجرای سیاست‌های پولی و بانکی/بدون تسلط و برنامه بود/ اختیار کافی ندارد

 11. مسئله پیچیده بحران ارزی و ناکارآمدی راه حل‌های بسیط

 12. ورود ۶۴۸۱ خودرو لوکس خارجی قاچاق با سیستم بسته ثبت سفارش!/ رانت های میلیاردی که گمرک باید پاسخگو باشد

 13. اعلام نارضایتی صرافان از تصمیم بانک مرکزی

 14. اعتماد‌ عمومی در گروِ تفاهم‌ ملی

 15. بازنشستگی خودخواسته بسیاری از مدیران اجرایی در اواخرسال قبل/ضرر ۷۰۰ میلیونی بازنشستگی در سال جاری

 16. پیشنهاد افزایش ۱۹ درصدی قیمت خودرو

 17. بازار اشباع از کالاهای چینی/ رهایی از مونتاژ کاری و حرکت به سمت تکنولوژی نوین

 18. توکلی: قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی روی زمین ماند

 19. استقبال سیف از پیشنهاد برکناری اش در مجلس

 20. تذکر نمایندگان مردم به روحانی از موسسات اعتباری تا افزایش قیمت ارز/ رئیس جمهور، سیف را برکنار می‌کند؟+عکس

 21. دلار "گوسفند" را هم جذاب کرد!

 22. حقوق و مزایای کارگران به همراه معافیت مالیاتی و عیدی آخر سال/ حداقل دستمزد ماهانه یک میلیون و 111 هزار تومان+ جدول

 23. پنجمین سوال از رئیس جمهور/ سه سوال منتفی شد/ چهارمین سوال در دستور کار کمیسیون اقتصادی/ پنجمین در مرحله امضاء

 24. سیف: قصد حذف و تعطیلی صرافی ها را نداریم

 25. ایران چهارمین کشور ثروتمند جهان از نظر ذخایر سوخت فسیلی

آخرین عناوین