کشف حجاب در کلاس بازیگری اشکان خطیبی

گروه فرهنگی الف،   3970122036 ۴ نظر، ۲ در صف انتشار و ۴۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

در اولین روزهای نوروز که رسانه‌ها در حالت نیمه تعطیل بودند و مردم نیز به دلیل دید و بازدید عید چندان توجهی به اخبار نداشتند ویدیویی از یک کلاس بازیگری پخش شد که نشان از نداشتن حجاب دختران در آن داشت.

به گزارش الف به نقل از جوان آنلاین در اولین روزهای نوروز که رسانه‌ها در حالت نیمه تعطیل بودند و مردم نیز به دلیل دید و بازدید عید چندان توجهی به اخبار نداشتند، اشکان خطیبی در صفحه اینستاگرامش ویدئوی کوتاه چند دقیقه‌ای از کلاس بازیگری‌اش را منتشر کرد. در این ویدئو گروهی از دختران نوجوان بدون حجاب در کنار پسران مشغول تمرین تئاتر بودند.  این ویدئو که بعد از بازخورد‌های منفی درباره نوع پوشش و عدم رعایت حجاب اسلامی از صفحه مجازی این بازیگر حذف شد، هیچ واکنشی را در میان مدیران وزارت ارشاد در پی نداشت.

یک موسسه خاص با رانت ویژه

آموزشگاه‌های هنری که روزگاری برای سبقت گرفتن از یکدیگر با تمام توان در حوزه تبلیغات فعالیت می‌کردند این روزها با گسترش و تثبیت فضای مجازی و از رونق افتادن تبلیغات مکتوب و حضوری به تنها راه باقی‌مانده که همان ارائه نام‌ها و به خدمت گرفتن سوپراستارهای سینمایی و تئاتری هستند روی آورده‌اند اما در این میان آموزشگاه «خانه بامداد» با معرفی سلسله نام‌ها و فهرست‌های دهن‌پر کن که تحت بهترین شرایط هم حاضر به تدریس در دانشگاه‌های مطرح و به نام کشور نبوده گوی سبقت را از سایر رقبا ربوده است؛ آموزشگاهی که خروجی و محصولش به‌سرعت و با پایان دوره‌های آموزشی و حتی بعضاً حین آموزش با حمایت همان اساتید آن ‌هم به‌صورت گروهی به پروژه‌های حرفه‌ای دعوت‌شده و به‌نوعی وارد سطح اول تئاتر و سینما کشور می‌شوند. در این میان نکته جالب این است که متوجه شویم یکی از اعضای مهم این آموزشگاه همسر فیلمساز اسکار گرفته ایرانی است که از قضا از ارتباطات فراوان و گسترده بین‌المللی نیز برخوردار است و ظاهراً این آموزشگاه نیز در حوزه بین‌الملل و البته و بازهم چراغ خاموش با برخی نهادهای به ‌ظاهر فرهنگی و هنری خارج نشین در حال مراوده و فعالیت است. پرسش این است که آیا واقعاً هیچ گونه نظارتی روی فعالیت‌های این آموزشکده‌های هنری در کشور وجود دارد یا نه؟

چه کسی در ارشاد مطلع است؟

برای پیگیری این موضوع ابتدا با «قاسم خورشیدی» مدیر کل حراست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تماس گرفتیم و پرسیدیم که آیا حراست وزارت ارشاد تا کنون در خصوص انتشار این ویدئو واکنشی داشته و تذکری به این آموزشکده هنری داده شده است یا خیر؟ خورشیدی گفت: مسئولیت مجوز دادن و نظارت بر آموزشکده‌های هنری و بازیگری با معاونت هنری وزارت ارشاد است که ظاهراً در خصوص انتشار این ویدئو هم اقداماتی صورت گرفته و برای پیگیری بیشتر باید با معاونت هنری تماس بگیرید.

در ادامه با معاونت هنری تماس گرفتیم و با «شهرام کرمی» مدیر کل هنرهای نمایشی در خصوص انتشار این ویدئو در فضای مجازی و تصمیم مدیران ارشاد پرسیدیم که کرمی جواب داد: ما و حراست معاونت هنری این موضوع را پیگیری کردیم و متوجه شدیم این آموزشکده سینمایی است و ربطی به مرکز هنر‌های نمایشی و معاونت هنری ندارد و شما باید از دوستان سازمان سینمایی درخصوص فعالیت این آموزشکده پرس و جو کنید. اگر این آموزشکده بازیگری تئاتر بود، حتماً ما پاسخگو بودیم ولی مجوز فعالیت این آموزشکده را سازمان سینمایی صادر کرده است و همان ها هم باید پاسخگوی تخلفات این آموزشکده‌ها باشند، سپس با سازمان سینمایی تماس گرفتیم و متوجه شدیم «خانه بامداد» اساساً آموزشکده سینمایی نیست و یک موسسه فرهنگی- هنری چند منظوره است که مجوز آن را مستقیماً وزارت ارشاد صادر می‌کند. بعد از آن بود که با یکی دیگر از مدیران ارشاد تماس گرفتیم. «شریفی قادری» مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی- هنری وزارت ارشاد به «جوان»، گفت: نظارت بر آموزشکده‌های هنری به ما ربطی ندارد و مربوط به اداره کل ارشاد استان تهران است ولی باید بگوییم که در همه موسسه‌های فرهنگی- هنری دوربین اماکن هم نصب شده است که احیاناً تخلفی صورت نگیرد، حالا اینکه چطور این موسسه چنین ویدئویی را ضبط و منتشر کرده است نمی‌دانم. با پیگیری ماجرا تماسی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران داشتیم و موفق شدیم با خانم «رحمتی» کارشناس مدیریت و بازرسی عملکرد اداره کل ارشاد استان تهران گفت‌و گویی داشته باشیم. رحمتی در پاسخ به این سوال که آیا شما ویدئوی مربوط به یکی از آموزشکده‌ها (موسسه فرهنگی) را که هنرجویان آن مختلط و کشف حجاب کرده‌اند، دیده‌اید یا نه؟گفت: نه من چنین ویدئویی را ندیده‌ام. 

وی در خصوص اینکه آیا اصلاً نظارتی روی آموزشکده‌های هنری وجود دار یا نه؟ گفت: ما براساس ضوابط مجوز می‌دهیم، در خصوص نظارت هم اگر گزارشی از تخلفی به دست ما برسد، حتماً اقدام می‌کنیم که در این خصوص اصلاً گزارشی به دست ما نرسیده است. رحمتی افزود: درباره این ویدئو و انتشار آن هم ابتدا باید بررسی کنیم ببینیم موضوع چیست و اگر تخلفی صورت گرفته باشد، حتماً برخوردهای لازم و قانونی را صورت می‌دهیم. آخرین مرجع قانونی که «جوان» برای پیگیری این ماجرا با آن تماس گرفت، البته به نتیجه نیز نرسید، بخش صدور مجوز موسسات فرهنگی چند منظوره بود. این بخش از وزارت ارشاد نیز از صدور مجوز برای موسسه مذکور اعلام بی‌اطلاعی کرد، البته به دلیل غیبت مدیر بخش مربوطه، امکان کسب اطلاعات بیش از این به وجود نیامد! اما بررسی‌ها و تحقیقات میدانی، ما را به پرسشی مهم و اساسی می‌رساند و آن اینکه هنرجویان و فارغ‌التحصیلان با چنین شرایط تحصیلی و آن‌ هم با چنین شتابی برای ورود به پروژه‌های مهم قرار است در آینده نه‌چندان دور و دیر و بعد از چهره‌شدنشان چه‌کار مهم و چه ماموریت خواسته و ناخواسته‌‌ای را انجام دهند؟ آیا چراغ خاموش بودن و مانور تبلیغاتی ندادن برای هنرجویان جوان و نوجوان علاقه‌مند در چنین فضای غیراخلاقی و غیرقانونی جز نسوزاندن و حفظ آنان برای اهداف مهم‌تری از سوی برنامه ریزان و سیاستگذاران آن آموزشگاه نمی‌تواند باشد؟ و الا چرا یک آموزشگاه نباید به چنین خروجی‌هایی افتخار و آنان را به همگان معرفی کند؛ رویه‌ای که سال‌های سال است در تمامی و اغلب آموزشگاه‌های هنری و معتبر کشور در حال انجام است.
آیا چنین فعالیت مشکوکی نباید برای مسئولان امر محلی از اعراب داشته باشد و اصطلاحاً شاخک‌هایشان را تیز کند؟

حتی تلویزیون هم خواب بود

بی‌تردید اولین و محتمل‌ترین گزاره موجود از بررسی‌ها و تحقیقات میدانی، ما را به این نقشه راه می‌رساند که تزریق بی‌سروصدای چنین فارغ‌التحصیلانی قرار است صف‌آرایی جدیدی را در مقابل هنرجویان برآمده از نهادهای هنری متعهد به کشور و نظام قرار دهد؛ گزاره‌ای که وقتی ارتباطات این آموزشگاه را با برخی شرکت‌ها و گروه‌های به‌ظاهر فرهنگی- هنری خارج‌نشین مشخص می‌شود، بسیار گل‌درشت و محتمل باید شمرد. نکته تاسفبار این موضوع این است که همین آقای بازیگر در همین ایام نوروز مجری یکی از برنامه‌های پرهزینه و البته بی‌خاصیت تلویزیون بود. واقعاً آیا در صداو سیما هم هیچ نظارتی وجود ندارد.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

هادی۲۹۹۹۰۷۱۵:۴۱:۳۲ ۱۳۹۷/۱/۲۲
بزرگواران اگر میخواهید چنین فعالیت هایی داشته باشید باید به قوانین کشور احترام بگذارید... احترام به قانون نشانه شعور شماست
ناشناس۳۰۰۰۱۱۱۶:۴۳:۱۹ ۱۳۹۷/۱/۲۲
الان کفن پوشان میان وسط
سزوش۳۰۰۳۶۱۲۳:۴۸:۴۸ ۱۳۹۷/۱/۲۲
واقعا نقد وانتقاد خوبی بود
ناشناس۳۰۰۳۷۲۰۰:۰۲:۴۸ ۱۳۹۷/۱/۲۳
فقط اعدام!

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تجارت نیوزتجارت نیوز

پربحث‌های اخیر

 1. واکنش‌ها به انتشار فیلمی از نحوه برخورد مامور زن گشت ارشاد با یک دختر/ دستور وزیر کشور/ پلیس: این رفتار مورد تایید ما نیست

 2. انتشار کلیپ مرکز خرید مشهد که با واکنش دادستان مشهد روبه رو شد  

 3. تجمع مردم در مقابل اداره ارشاد مشهد+ عکس

 4. دستور وزیر در پی انتشار فیلمی از رفتار مامور گشت ارشاد

 5. اعتراض ابتکار به کتک زدن یک خانم توسط ماموران گشت ارشاد

 6. قطعیت حضور عارف در بین ۷ گزینه اصلی شهرداری تهران

 7. ولایتی: برجام نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد

 8. ارزیابی وزیر اقتصاد درباره قیمت جهشی ارز

 9. دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری منتشر شد

 10. تفاوت‌های دانش‌ آموزان دهه شصتی و هشتادی

 11. چرا اسد صبح روز حمله آمریکا، با خیال راحت به دفتر کارش رفت؟

 12. ورود فراکسیون زنان به موضوع برخورد نامناسب پلیس با یک دختر

 13. پاسخ ابتکار به ادعای تحریف اسناد علیه امیرانتظام

 14. بازگشت امپراتور پرسپولیسی‌ها به لیگ برتر

 15. اظهارات مداخله‌جویانه مرکل و مکرون درباره ایران

 16. نامه ۵۰۰ نماینده پارلمان‌های اروپا برای حفظ برجام

 17. کشف 90 قبضه سلاح غیر مجاز در خوزستان

 18. خداحافظی با اسکناس آمریکایی در ایران

 19. یک عضو شورا: محسن هاشمی شهردار نمی‌شود

 20. جنجال برگزاری یک جشن در برج سلمان مشهد

 21. مقتدی صدر: هرگونه تجاوز به ایران را محکوم می‌کنم

 22. کاریکاتور/واکنشی به احتمال شهردار شدن عارف  

 23. با ۵۰ میلیون تومان چه خودرو‌هایی می‌توان خرید؟

 24. فروش قلم ۶۳ هزار یورویی پوتین در یک حراجی   

 25. استاندار کرمانشاه: بانک‌ها حق ارسال پیامک تاخیر اقساط به زلزله‌زدگان را ندارند

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش‌ها به انتشار فیلمی از نحوه برخورد مامور زن گشت ارشاد با یک دختر/ دستور وزیر کشور/ پلیس: این رفتار مورد تایید ما نیست

 2. چه کسی گفت دختر خوشگله/ نماینده مجلس: ممکن است صداگذاری شده باشد، ممکن است واقعیت داشته باشد

 3. انتشار کلیپ مرکز خرید مشهد که با واکنش دادستان مشهد روبه رو شد  

 4. نمره 5 اقتصاددان به عملکرد سیف در بانک مرکزی/ استاد تاخیر در اجرای سیاست‌های پولی و بانکی/بدون تسلط و برنامه بود/ اختیار کافی ندارد

 5. ترفند جدید هیئت رئیسه مجلس و دولتی ها برای منتفی کردن سوال از رئیس جمهور/نشست غیررسمی بجای برگزاری جلسه رسمی و طرح سوالات

 6. تجمع مردم در مقابل اداره ارشاد مشهد+ عکس

 7. توضیحات ناجا درباره فیلم سیلی زدن مامور پلیس به یک تبعه افغانستانی

 8. دستور وزیر در پی انتشار فیلمی از رفتار مامور گشت ارشاد

 9. ایده جدید ترامپ و جان بولتون برای منطقه؛ تشکیل ارتش عربی برای مقابله با ایران و روسیه

 10. دلار "گوسفند" را هم جذاب کرد!

 11. اعتراض ابتکار به کتک زدن یک خانم توسط ماموران گشت ارشاد

 12. قطعیت حضور عارف در بین ۷ گزینه اصلی شهرداری تهران

 13. نکته‌ای درباره غیرقابل فیلتر شدن تلگرام

 14. نامه ۱۶۰ نماینده به «روحانی»برای عزل «سیف»

 15. معاون مدیر کل و رییس اداره ارشاد مشهد بازداشت شدند

 16. شهردار تهران به هیچ وجه نباید گرایش سیاسی داشته باشد/ ضرورت پرهیز از اقدامات سیاسی

 17. ولایتی: برجام نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد

 18. ارزیابی وزیر اقتصاد درباره قیمت جهشی ارز

 19. دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری منتشر شد

 20. تفاوت‌های دانش‌ آموزان دهه شصتی و هشتادی

 21. چرا اسد صبح روز حمله آمریکا، با خیال راحت به دفتر کارش رفت؟

 22. رییس کل سابق بانک مرکزی: قیمت دلار به 10 هزار تومان می‌رسید اگر ...

 23. واکنش به انتشار عکس‌های خصوصی کاوه مدنی

 24. کوچ مشتریان از بازار خودرو

 25. خودروی انگلیسی در خیابان های ایران  

پربحث‌های هفته

 1. اقدام عجیب سیف/ رئیس کل بانک مرکزی معاون خود را با پاداش 1 میلیارد و 200 میلیونی بازنشسته می کند و بعد از یک هفته وی را به کار بازمی گرداند!

 2. حمله مشترک آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه/اهدافی که در تجاوز نظامی غرب بمباران شدند/ دانفورد: موج اول حملات پایان یافت/ متیس: حملات بیشتر در دستور کار نیست+فیلم و عکس

 3. واکنش‌ها به انتشار فیلمی از نحوه برخورد مامور زن گشت ارشاد با یک دختر/ دستور وزیر کشور/ پلیس: این رفتار مورد تایید ما نیست

 4. چه کسی گفت دختر خوشگله/ نماینده مجلس: ممکن است صداگذاری شده باشد، ممکن است واقعیت داشته باشد

 5. اصرار وزارتخانه ها برای افزایش ۵۰ درصدی حقوق و مزایا و موافقت جهانگیری/ بدعتی که باعث تبعیض و اعتراض کارمندان شده است

 6. آخرین اخبار از تجاوز نظامی آمریکا به سوریه/ دمشق: پایگاه‌های مورد هدف از چند روز قبل تخلیه شده بودند/روسیه: فرصت صلح از بین رفت/ بیانیه ایران

 7. درخواست نمایندگان برای پیگیری صدای خلاف شئونات اسلامی یک نماینده مجلس + صوت و تصویر نامه

 8. وزیر بهداشت: ما وزرا حقوقمان سه میلیون و حتی کمتر است/ حاضر نیستم به اسم تولید داخلی دو برابر پول به جنسی را بدهم که کیفیتش پایین‌تر است

 9. گاندی از تلگرام کوچ می‌کرد یا می‌ماند؟

 10. واعظی: برخی عادت کردند تمام تعطیلات خود را خارج از کشور بروند، خب نروند، ارز مسافرتی متعلق به کل ملت است/مردم اگر جایی با ارز بالاتر از 4200 تومان روبرو شدند اطلاع دهند

 11. جشن جنجالی باغ قلهک

 12. ارز برای چه مواردی فروخته می‌‌شود؟

 13. مرتضوی کجاست؟/ لطفا او را گیر بیاورید

 14. روایت نوبخت از روند انتخاب دلار 4200 تومانی/برخی در جلسه نظرشان 4600 بود/ درامد جدید به خزانه واریز می شود/ هدف از این اقدام مدیریت عرضه و تقاضای دلار بود

 15. دلار 4200 تومان، نتیجه کاهش قیمت مصنوعی و مهندسی شده از 6000 تومان نیست بلکه نتیجه افزایش قیمت هر دلار از 3600 تومان است

 16. انتشار کلیپ مرکز خرید مشهد که با واکنش دادستان مشهد روبه رو شد  

 17. مرتضوی همچنان متواری است/ دادستان سابق تهران به دنبال اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری است

 18. پول ملی، قوی بهتر است یا ضعیف؟

 19. مدیر پیام‌رسان سروش: بعد از فتوای‌ رهبری، به درخواست‌های امنیتی پاسخ ندادیم

 20. رقابت پیام‌رسان‌ها داخلی برای جذب افکار عمومی/ جایگزین تلگرام کدام اپلیکیشن‌ است؟

 21. یورو جایگزین دلار در ایران شد/ بانک مرکزی موظف شد نرخ برابری ریال در مقابل یورو را به صورت مستمر اعلام و مدیریت کند

 22. نمره 5 اقتصاددان به عملکرد سیف در بانک مرکزی/ استاد تاخیر در اجرای سیاست‌های پولی و بانکی/بدون تسلط و برنامه بود/ اختیار کافی ندارد

 23. چرا برای اصلاح کشور با مشکل مواجهیم؟

 24. ترفند جدید هیئت رئیسه مجلس و دولتی ها برای منتفی کردن سوال از رئیس جمهور/نشست غیررسمی بجای برگزاری جلسه رسمی و طرح سوالات

 25. چه کنیم تا ماشین های شخصی شهرهایمان را نبلعند!

پربحث‌های هفته

 1. برای جعفر پناهی.. کارگردان مستقلِ وابسته

 2. تجمع مردم در مقابل اداره ارشاد مشهد+ عکس

 3. کارگردان پایتخت: اگر سریال ادامه پیدا کند روح باباپنجعلی می ماند، نه جسمش

 4. واکنش های توئیتریِ حمله به سوریه/ از قانون جنگل جهان تا ارزیابی قدرت موشک های هوشمند ترامپ   

 5. صف طولانی مردم برای سلفی با درب خانه بازیگر معروف! +فیلم

 6. میرباقری: «سلمان فارسی» پایان ۹۷ کلید می‌خورد/سریال در ۵ سال آینده قابل پخش خواهد بود

 7. روایت دانش‌آموز «پایتخت» از نجات پیکر «ابومحمد» از دست نیروهای داعش 

 8. لغو اکران «به وقت شام» در برخی دانشگاه‌ها

 9. «پایتخت 6» را در سینما ببینید

 10. کارگردان انیمیشن «فیلشاه»: رقبای« قدری» در اکران داشتیم

 11. آیا تعطیل نکردن روز شهادت ائمه(ع) هتک حرمت آنهاست؟

 12. بازیگری که «پایتخت ۵» را سکوی پرتاب خود می‌داند

 13. فیلم‌های تلویزیون در آخرین روزهای فروردین/ «بیگانه» اورسن ولز و «ایستاده در غبار»

 14. روزنامه جوان: حیثیت شبکه ۳ را دست رشیدپور ندهید

 15. چه خبر از گالری‌های تهران؟

 16. کتاب محمود دولت‌آبادی بالاخره مجوز گرفت

 17. آغاز رسمی جشنواره‌ی جهانی فجر با فیلم مجیدی

 18. پخش قسمت جدیدی از کلاه قرمزی

 19. نظر کارگردان «پایتخت» درباره فیلم به وقت شام

 20. مشارکت ۱۵۰ میلیاردی مردم کرمان در ترفیع گنبد امام حسین(ع)

 21. تقدیر از عوامل سریال «پایتخت ۵» در سازمان اوج

 22. جزییات ساخت سریال سلمان فارسی از زبان میرباقری

 23. انتقاد تند بازیگر تلویزیون از برخی فیلم‌های مبتذل سینما

 24. بازیگر سرشناس ایرانی و زن خارجی روی پوستر یک فیلم/ عکس  

 25. پیش‌بینی 4 میلیون بازدیدکننده از نمایشگاه کتاب تهران/ ترافیک سنگین در ایام نمایشگاه

آخرین عناوین