در مراسم روز ملی فناوری هسته‌ای روحانی: فکر می‌کنند ما برای مشکلات راه حل نداریم/ ساختمان برجام مقاوم مانده است

گروه سیاسی الف،   3970120087 ۳۲ نظر، ۴ در صف انتشار و ۲۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
روحانی: فکر می‌کنند ما برای مشکلات راه حل نداریم/ ساختمان برجام مقاوم مانده است

رییس‌جمهور با اشاره به معرفی دستاوردهای جدید در مراسم روز ملی فناوری هسته‌ای، گفت:این پیام روشنی برای برخی از دوستانی که گاهی بدون دقت حرف می‌زنند و فکر می‌کنند در دولت یازدهم و دوازدهم حرکت هسته‌ای ما کند شده است.

به گزارش الف حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در مراسم دوازدهمین سالروز ملی فناوری هسته ای، با تبریک این روز ملی مبارک به همه ملت ایران و بویژه دانشمندان کشور و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هسته ای گفت: شهدای هسته ای، جان خود را برای افتخار ملی فدا کردند و  از همه کسانی که در دوره ها و دولتهای مختلف برای توسعه فناوری هسته ای گام برداشتند، تقدیر می کنیم.

 رییس جمهور با اشاره به اینکه  از سال 1360 در کنار مسئولین و محققین این رشته به تناسب مسئولیت های خود در مجلس شورای اسلامی و شورایعالی امنیت ملی حضور داشته و کاملا از تلاش های استوار محققان برای عبور از مسیر های سخت آگاه و آشنا است، افزود: گزارش امروز از دستاوردها و پروژه هایی که افتتاح و رونمایی شد، پیام خیلی روشنی برای برخی کسانی دارد که گاهی بدون دقت حرف می زنند. بعضی فکر می کنند در دولتهای یازدهم و دوازدهم حرکت هسته ای ما کند شده و سانتریفیوژها نمی چرخند و یا کند می چرخند.

دکتر روحانی اظهار داشت: می خواهم با صراحت و شفافیت به ملت بزرگ ایران اعلام کنم که صنعت هسته ای ما امروز با توان و دقت بیشتر و محاسبه دقیق تر و سرعت بیشتر نسبت به دیروز در حال حرکت است. ما پارسال 43 پروژه در عرصه هسته ای افتتاح کردیم و دستاوردهایش را نیز شاهد بودیم و امسال 83 پروژه افتتاح شد که این نشانگر آن است که در مسیر فناوری علمی،  راه خودمان را ادامه دادیم و خواهیم داد.

رییس جمهور با بیان اینکه یکی از وظایف مهم دولت و مسئولین آن است که فضا را برای اندیشمندان و دانشمندان در رشته های مختلف علمی فراهم کنند، تصریح کرد: امروز اقتصاد و زندگی ما دانش بنیان است و کسب و کار ما هم به تدریج دانش بنیان خواهد شد. بیش از سه هزار شرکت دانش بنیان در طول چند سال اخیر مشغول فعالیت شدند و دارای درآمدهای فراوانی هستند و مراکز تحقیقاتی، پردیس ها و شرکتهای دانش بنیان ما امروز با سرعت بسیار تحسین برانگیزی در مسیر علم و دانش و توانمندی کشور تلاش می کنند.

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: همه باید توجه داشته باشیم که یکی از اهداف مهم ما کسب قدرت و توان مشروع، یعنی اقتدار ملی است. اقتدار، قدرتی مشروع و مفید برای کشور و جامعه است؛ قدرتی که مبنایش تهدید، زورگویی و تجاوز نیست  بلکه قدرتی است مشروع برای منافع ملی و ثبات و امنیت منطقه ای و صلح جهانی. ما در مسیر کسب این اقتدار ملی، نیاز به قدرت نرم و سخت داریم که ترکیب صحیح این دو قدرت، قدرت هوشمند را برای ما می سازد.

رییس جمهور در ادامه سخنانش گفت: دیپلماسی و فعالیت دانشمندان هسته ای ما دو روی یک سکه هستند. از یک سو ما تلاش می کنیم تا به فناوری هسته ای به عنوان یک دانش و فناوری روز که برای انرژی، بهداشت و سلامت، کشاورزی، معادن و صنعت و برای مواد غذایی و امنیت غذایی ما لازم است و ضرورت دارد دست یابیم و در این مسیر تلاشهای خودمان را به شکل مستمر ادامه می دهیم که در مسیر این تلاشهای مستمر، قدرت علمی و فناوری برای ما ساخته می شود، اما از سوی دیگر و در کنار این قدرت، به قدرت دیپلماسی نیز نیاز داریم.

دکتر روحانی اضافه کرد: قدرت دیپلماسی همان هنری است که حق و قدرت ما را تثبیت می کند؛ حقی که بدخواهان می خواهند آن را متزلزل کنند یا از ما بگیرند یا در برخی مراجع بین المللی حق ما را نامشروع جلوه دهند. دیپلماسی حق ما را تثبیت می کند و نشان می دهد که ملت ایران، ملتی نیست که تنها در عرصه دفاع مقدس پیشتاز باشد و به خوبی از کشورش دفاع کند یا فقط در صحنه اقتصادی بتواند قدمهای مهم و موثری بردارد، بلکه منطق و استدلال کافی برای حرف زدن پای میز مذاکره را هم دارد و می تواند از لحاظ فنی، سیاسی و حقوقی با بزرگترین قدرتهای دنیا بر سر میز مذاکره بنشیند، حرف بزند و حق خود را تثبیت کند و به توافقی برسد که بتواند بار را از دوش مردم کم کند.

رییس جمهور اظهار داشت: دیپلماسی مسیر پیشرفت را برای مردم فراهم کرده و به راه ما سرعت می دهد و هزینه ما را کم می کند. بدون دیپلماسی هم می شود کار کرد، اما با هزینه بسیار بالا. دیپلماسی موانع را بر می دارد و به حرکت ما سرعت داده و هزینه های ما را کاهش می دهد و مسیر را برای دستیابی به منافع ملی کوتاه تر می کند.

دکتر روحانی تصریح کرد: ما به همه قدرتها نیاز داریم؛ ما قدرت نظامی، دفاعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در سیاست داخلی و خارجی نیاز داریم. ما به قدرت سخت و قدرت نرم نیاز داریم. ما به اقتدار مشروع در سطح منطقه و جهان نیاز داریم اما بعضی ها فقط به یک روی سکه نگاه می کنند. این افراد خیلی راحت می توانند آن روی سکه را نیز ببینند اما حوصله ندارند پشت آن را نگاه کنند و فقط روی سکه را می بینند.

رئیس جمهور با بیان اینکه عده‌ای می‌خواهند ما تسلیم و تابع باشیم، گفت: برخی که شاید در میان آنها دشمنان هم باشند، می‌خواهند ما از منافع خود چشم‌پوشی کنیم، اما ما هیچ‌وقت به فکر رضایت و خشنودی بدخواهان و دیگران نبوده و نیستیم.

دکتر روحانی افزود: برای ما اول رضایت خداوند و بعد از آن خشنودی ملت ایران اهمیت دارد و برای همه ملت‌های جهان، آرزوی خوشبختی داشته و به آنها کمک می‌کنیم، کما اینکه دنیا شاهد بود، که برای کمک به ملت‌ها در برابر تروریسم ایستادیم و پشت تروریسم و آنهایی که این تروریست ها را پرورش داده و می‌خواستند از این گروه‌های تروریستی در راستای منافع خودشان در منطقه بهره‌برداری کنند، شکستیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه معلوم است دشمنان از ما ناراضی هستند و اگر مشکلی در جامعه ما بوجود آید آن را بزرگ جلوه می‌دهند و تصور می‌کنند که ما برای حل مشکلات‌مان راه‌حل نداریم، گفت: ما برای حل همه مشکلات دیروز، امروز و مشکلات احتمالی در آینده راه‌حل و برنامه‌ریزی داریم و همه باید بدانند که هر مشکلی در کشور ما بوجود بیاید، ملت ما از آن مشکل بزرگ‌تر و خدای قادر ما توان و قدرت‌اش بی‌نهایت است.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه اتکای ما به خدا بوده و به ملت یکپارچه و متحد خود اطمینان داریم، خاطر نشان کرد: در طول سال‌های گذشته بدخواهان و دشمنان ملت ایران می‌خواستند اینطور در دنیا جلوه کنند که ایران به دنبال اهداف غیرقانونی و نامشروع بوده و حرف و عمل ملت ایران و مسئولان با هم فاصله دارد و می‌خواستند در قطعنامه‌های نابحق خود این کشور و ملت را سال‌ها زندانی کرده و با تحریم‌های غلط و غیرانسانی ملت ما را در فشار نگه دارند.

رئیس جمهور ادامه داد: آنها تصور می‌کردند که اگر یک سوی میز مذاکره 6 قدرت جهانی باشد، ما توان آن را نداریم که منطق خود را به کرسی بنشانیم و آنها می‌توانند تحریم‌های خود را ادامه دهند.

دکتر روحانی با بیان اینکه دانشمندان بزرگ و جوانان ایثارگر و فداکار در مراکز علمی و تحقیقاتی دستاوردهای بزرگی به دست آوردند، گفت: امروز در طول دو سال گذشته از برجام بیش از 130 دستاورد مهم در حوزه هسته‌ای  داریم.

رئیس جمهور افزود: برجام حرکت را کند نمی‌کند، بلکه ما توانستیم به واسطه برجام از امکان همکاری با دیگران نیز استفاده کنیم و امروز در بسیاری از پروژه‌ها با برخی کشورهای اروپایی، روسیه و چین، همکاری‌های خوبی داریم.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه مراکز جدیدی در سایت فردو به بهره‌برداری خواهد رسید و مسیر تحقیقات با سرعت بیشتری ادامه می‌یابد، تصریح کرد: برای نخستین بار پس از برجام، ایران در تجارت هسته‌ای قرار گرفت و حدود 400 تن کیک زرد را از خارج وارد کردیم و مقداری از مواد غنی شده را فروختیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در همکاری هسته‌ای با دیگر کشورها، مسیر جدیدی را آغاز کرده‌ایم، گفت: امروز گام‌های اولیه برای ساخت رآکتورهای هسته‌ای در بوشهر برداشته شده و ادامه خواهد یافت.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه در مسیر فناوری خود کوتاه نیامده و نمی‌آییم، افزود: ملت ایران بدانند، ‌جوانان غیور کشور برای دستیابی به دستاوردهای علمی و فناوری خود، حتی یک لحظه درنگ نمی‌کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه برای تحقیق و فناوری از هیچ‌کس اجازه نمی‌گیریم اما آماده تعامل و همکاری با همگان هستیم، اظهار داشت: مبنای این دولت از ابتدا، تعامل سازنده با جهان بود.

دکتر روحانی با تقدیر از همه کسانی که در طول سال‌های طولانی گذشته در عرصه صنعت هسته ای کشور تلاش کرده اند، گفت: ما برای پیشرفت در علوم مختلف نیاز به فناوری هسته‌ای داریم، چرا که فناوری هسته‌ای جزو علوم پیشران است و در عین حالی که به دنبال پیشرفت خود هستیم، تعامل سازنده با جهان را در دستور کار خواهیم داشت.

رئیس جمهور ادامه داد: امروز ما در افکار عمومی جهان دستاورد جدیدی را به دست آوردیم و آن این است که به دنیا ثابت کردیم به عهدمان وفاداریم. ما ملتی هستیم که دین و فرهنگ‌مان به ما آموخته اگر با کسی توافقی کردیم، هرگز آغازگر نقض آن نخواهیم بود.

دکتر روحانی گفت: در طول 2 سال گذشته از توافق برجام، تحریک‌های بسیاری صورت گرفت که برجام را به دست خودمان خراب کنند، اما این از سادگی آنها بود و نمی‌دانستند ملت ایران هوشیارتر و بیدارتر از این حرف‌ها است.

رئیس جمهور خطاب به دشمنان ملت ایران، گفت: اگر می‌خواهید نقض عهد کنید، باید بهای آن را هم خودتان بپردازید.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه 15 ماه است که رئیس جمهور جدید آمریکا که ادعاهای فراوانی دارد و فراز و نشیب‌های زیادی در سخنان و عملش دیده می‌شود، در حال تلاش است که برجام را نقض کند، افزود: تازه پس از گذشت 15 ماه می‌گویند که فهمیده‌ایم که این توافق به نفع ما نیست که البته این ادعای آنها دقیق و درست نیست چرا که از ابتدا به دنبال نفع دو طرف و برد – برد بوده‌ایم.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: ساختمان برجام به قدری مستحکم بوده که در این 15 ماه با انواع فشارهایی که با درجه‌های مختلف بر آن وارد شده ،این ساختمان مقاومت کرده است و این از نکات مهمی است که ملت ما و نمایندگان ملت در مذاکرات با قدرت‌های جهان همواره مد نظر داشته‌اند.

 دکتر روحانی با اشاره به اینکه دشمنان میلیاردها دلار پول خرج کردند که ساختمان برجام را خراب کنند و در این راستا توئیت‌های فراوانی کردند، افزود: تا به امروز نتوانستند به این هدف خود برسند و اگر روزی بتوانند به برجام لطمه بزنند، ما در افکار عمومی جهان به عنوان ملتی پیروز که به عهدش وفادار است، شناخته شده‌ایم و اگر آنها عقب‌نشینی کنند، نشان می‌دهند که به پیمان وفادار نبوده و آبروی خود را در صحنه جهانی لکه‌دار کرده‌اند.

رئیس جمهور با بیان اینکه در همه حالت برای برجام فکر کرده و برنامه‌ریزی داریم و در صورت لطمه خوردن به آن برای فناوری و زندگی مردم، هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد، گفت: برجام باشد یا نباشد ، برجام با آمریکا و  یا بدون آمریکا، ما برای هر شرایطی آماده ایم و برنامه داریم. آنها فکر می‌کنند با تبلیغات خود، ملت ایران از استقلال، آزادی و حاکمیت ملی خود پشیمان می‌شود، اما این ملت، هرگز از مسیر انقلاب و راه حق دست برنخواهد داشت.

دکتر روحانی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران هرگز آغازگر نقض پیمان نیست، اما دشمنان این ملت حتماً بدانند که از این کار پشیمان خواهند شد و می‌بینند که در طول کمتر از یک هفته آثار و نتایج آن متجلی خواهد شد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه سال گذشته در رابطه با تحقیقات در راستای پیشران‌های هسته‌ای دستوری صادر کردم و امروز اولین دستاورد آن را شاهد بودیم، افزود: راه ما مشخص است. ما به فکر تهدید هیچ‌کس نبوده و نیستیم و قدرت ما حتی قدرت نظامی‌مان برای تجاوز به هیچ کشوری نیست.

دکتر روحانی با بیان اینکه روابط ایران با همسایگان خود دوستانه خواهد بود، گفت: آن کسانی که سخنان نادرست می‌زنند، خواهند فهمید که این سخنان به نفع آنان نیست، چرا که ملت ایران، 40 سال است حکومت‌های مختلف را در آمریکا دیده و این دولت هم یکی از آنهاست.

رئیس جمهور خطاب به برخی از کشورهایی که دل به شعارها و تبلیغات آمریکا داده‌اند، گفت: به قدرت‌های اینچنینی تکیه نکنید و به ملت خود و ملت‌های منطقه تکیه کنید.

دکتر روحانی با بیان اینکه ما ملت بزرگی هستیم و همواره روی پای خودمان ایستاده ایم، گفت: سلاح و موشک ما برای دفاع از کشور است و برای دفاع از کشور هر نوع سلاحی لازم باشد، می‌سازیم تا در این منطقه ناامن، امنیت خود را حفظ کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه سلاح ایران، علیه همسایگان خود و برای تجاوز به کشورها نیست، اظهار داشت: ما می‌خواهیم همه ملت‌ها در منطقه در کنار هم قرار داشته باشند و مشکلات را حل و فصل کنند.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه مسیر ملت ایران در چارچوب مصلحت و امنیت ملی کشور، تعریف و ترسیم شده است، گفت: مطمئناً در آینده دستاوردهای هسته‌ای ما بیشتر، جایگاه ملت ایران در افکار عمومی جهان بالاتر و ملت ایران در مسیر پیشرفت گام‌های استوارتری برخواهد داشت.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ملت ایران، قطعاً از مشکلات عبور خواهد کرد، گفت: تلاش مستمر جوانان اندیشمند و عالم ما در راستای تحقق منافع ملی و پیشرفت کشور است و مفهوم پیشرفت فناوری و توسعه آن چیزی است که ملت ایران آن را ادامه خواهد داد.

پیش از سخنان رئیس جمهور، دکتر علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی گزارشی از دستاوردهای هسته ای کشور ارائه کرد.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۳۱ فروردین ۱۳۹۷عراقچی: برخی تصور می کنند ایران درهرشرایطی به برجام متعهد می ماند
۳۱ فروردین ۱۳۹۷طنز بی قانون با روحانی و وزرا  
۳۰ فروردین ۱۳۹۷جلیلی: منطق اعتماد به آمریکا استحکامی ندارد
۳۰ فروردین ۱۳۹۷لاریجانی: پس از برجام روابط تجاری ایران باید رشد مناسبی می‌یافت
۳۰ فروردین ۱۳۹۷ولایتی: برجام نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد
۳۰ فروردین ۱۳۹۷رفاقت مکرون و ترامپ تاثیری در تصمیم ترامپ درباره برجام دارد؟
۳۰ فروردین ۱۳۹۷تحریم‌های جدید تروئیکا علیه ایران، هدیه‌ای‌ برای کاخ سفید که به مقصد نرسید
۳۰ فروردین ۱۳۹۷ماکرون، تعهد اروپا به توافقات جانبی بر برجام را برای ترامپ تشریح می‌کند
۳۰ فروردین ۱۳۹۷بازگشت تحریم‌های هسته‌ای یا ماندن در برجام؛ مسئله کدام است؟
۳۰ فروردین ۱۳۹۷نامه ۱۶۰ نماینده به «روحانی»برای عزل «سیف»
۲۹ فروردین ۱۳۹۷برجام بدون آمریکا چه ارزشی دارد؟
۲۹ فروردین ۱۳۹۷قاسمی: کشورهای مخرب برجام، تاوان سنگینی خواهند پرداخت

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۹۶۵۱۲۱۱:۱۴:۳۵ ۱۳۹۷/۱/۲۰
رپرتاژ اگهی برای برجام !! با دلار ۶ هزار تومانی..
ناشناس۲۹۶۵۲۸۱۱:۲۳:۵۷ ۱۳۹۷/۱/۲۰
فاتحه ی همه چی را خواندی
ناشناس۲۹۶۵۴۲۱۱:۳۱:۱۲ ۱۳۹۷/۱/۲۰
حرکت هسته ای را نمیدانم ولی سرعت دلار سر به فلک کشیده!
ناشناس۲۹۶۵۴۳۱۱:۳۱:۲۰ ۱۳۹۷/۱/۲۰
خداوکیلی عجب روئیی این داره.....ای خدا
ناشناس۲۹۶۵۴۸۱۱:۳۲:۵۴ ۱۳۹۷/۱/۲۰
اگر راه حل داشتی که وضع اقتصاد و ارز این نبود گویا ایشان اطلاعی از وضع کشور ندارند و یا اطلاع غلط حالا برجام را بهانه کرده
مشعود۲۹۶۵۵۵۱۱:۳۶:۲۸ ۱۳۹۷/۱/۲۰
دم خروس رو باور کنم یا قسم حضرت عباس رو؟
ناشناس۲۹۶۵۵۷۱۱:۳۷:۵۹ ۱۳۹۷/۱/۲۰
برجام پاره شد رفت.... البته برای برجامی های وطنی ، کاغذ ان مهم است..
ناشناس۲۹۶۵۵۸۱۱:۳۸:۰۰ ۱۳۹۷/۱/۲۰
5 سال رئیس جمهور بودید هنوز مدعی داشتن راه حل هستید؟؟ فکر نمی کنید تا الان باید چندتا از این راه حل ها اجرایی میشد؟
ناشناس۲۹۶۵۶۰۱۱:۳۸:۳۰ ۱۳۹۷/۱/۲۰
مردم ایران بزرگترین بازنده برجام بودند..
ناشناس۲۹۶۵۶۲۱۱:۳۸:۴۳ ۱۳۹۷/۱/۲۰
برخی دوستان... منظورش همون دلواپسان کاسب تحریم بی سواد هست?
ناشناس۲۹۶۵۶۳۱۱:۳۹:۲۵ ۱۳۹۷/۱/۲۰
برجام‌، به جای دیوار تحریم ، کمر ملت را شکست..
ال احمد۲۹۶۵۷۸۱۱:۴۲:۵۲ ۱۳۹۷/۱/۲۰
راه حل دارین کی حل میکنی!!!؟
ناشناس۲۹۶۵۸۶۱۱:۴۵:۱۹ ۱۳۹۷/۱/۲۰
دلار شد 6000 تومن. این فناوری هسته ای تون دقیقا به چه دردی میخوره؟
هوشیار۲۹۶۵۹۰۱۱:۴۶:۲۰ ۱۳۹۷/۱/۲۰
بتن ریختیم که دلار گرون نشه ولی ...
علی671۲۹۶۶۰۶۱۱:۵۴:۲۱ ۱۳۹۷/۱/۲۰
نه اینکه تا حالا مشکلات حل شده اند .کدام مشکل کشور حل شده
ناشناس۲۹۶۶۰۷۱۱:۵۵:۱۵ ۱۳۹۷/۱/۲۰
ساختمان برجام شده است مثل مسکن مهر ها در زلزله کرمانشاه
ناشناس۲۹۶۷۵۴۱۲:۴۷:۱۹ ۱۳۹۷/۱/۲۰
میمیری اگر یک ذره ایمان داشته باشی برو مسکن مهر کرمانشاه را از نزدیک ببین بعد چرند بگو . همین سیاست بازی ها بود که پدر ملت را در اورد .
ناشناس۲۹۶۹۰۵۱۳:۵۷:۳۴ ۱۳۹۷/۱/۲۰
عزیز منظورش اینه ساختمان برجام مثل ساختمان ها بعد از لزله اسیب دیده و غیر قابل سکونت است و دیوارهایش امده است پایین
امیر۲۹۶۶۰۹۱۱:۵۶:۲۶ ۱۳۹۷/۱/۲۰
آقای روحانی این حرف رو باید پنج سال پیش میزدی نه الان که بتن ریختی
ناشناس۲۹۶۶۱۷۱۱:۵۹:۵۱ ۱۳۹۷/۱/۲۰
وقتی دلار 6000 تومان شده، روحانی چطور می تواند دم از اقتدار ملی بزند؟
ناشناس۲۹۶۶۲۱۱۲:۰۱:۳۱ ۱۳۹۷/۱/۲۰
به جماعت دنباله‌رو غرب عرض می‌کنیم اعتماد یک‌طرفه و چندین ساله آنان به آمریکا و آمریکایی‌ها نتیجه نداد. برای یک‌بار هم که شده از اعتماد به آمریکا دست بردارند تا نتیجه آن را ببینند.
ناشناس۲۹۶۶۲۹۱۲:۰۵:۲۹ ۱۳۹۷/۱/۲۰
روحانی: فکر می‌کنند ما برای مشکلات راه حل نداریم/ ساختمان برجام مقاوم مانده است ؟؟؟ انگار ما از سیاره ای دیگه اومدیم
محمد۲۹۶۶۳۸۱۲:۱۰:۰۵ ۱۳۹۷/۱/۲۰
جالبه اینا وقتی مسکن مهر در زلزله کرمانشاه سالم مونده بود می گفتن مسکن مهر فروریخت و همه تلفات مال مسکن مهربوده در حالی که اسکلت مسکن مهر و ساختمانش در خیلی از جاها پابرجا بود اما الان برجامی که فروریخته میگه برجام ساختمانش مقاومه. هموم ساختمانی که ظریف می گفت بند بندش با بی اعتمادی گذاشته شده. ولکن آقا ولکن. تا کی دروغ
ناشناس۲۹۶۶۸۸۱۲:۲۹:۳۳ ۱۳۹۷/۱/۲۰
شما که برای هر مشکلی راه حلی داری دلار را بکن 3700 !
ناشناس۲۹۷۱۲۳۱۵:۰۸:۱۴ ۱۳۹۷/۱/۲۰
نه 3700 تومن زیاده بکن 1200 تومن. مرسی حسن.
ناشناس۲۹۶۶۹۵۱۲:۳۲:۴۹ ۱۳۹۷/۱/۲۰
دلار چی؟؟
ناشناس۲۹۶۷۲۳۱۲:۳۸:۳۴ ۱۳۹۷/۱/۲۰
اقای روحانی نمیتونی یک ساعت قیمت ارز کنترول کنی چه برنامه ای اگر اقتدار نیروهای مسلح نبود ودرایت مقام عظمای ولایت الان با مدیریت شما معلوم نبود چی بسر کشور میامد
ناشناس۲۹۶۹۶۷۱۴:۱۸:۳۴ ۱۳۹۷/۱/۲۰
رای اوردن ازراه نا صواب عاقبتش همین است .قول میدهم همین حالا هم روحانی وهم جهانگیری حاضرند که دولت را دو دستی مجانی تقدیم هرکسی که بخواهد بدهند .چوب خدا صدا ندارد.
رضا۲۹۷۳۵۰۱۷:۱۲:۱۶ ۱۳۹۷/۱/۲۰
من جوان 28 ساله از روزی که یادمه دارم بدبختی میکشم بیکاری میکشم بی پولی میکشم جوانم ولی جوانی نکردم یک روز ذهنم ازاد نبوده همش هم بخاطر سیاست بازی و نالایق بودن امثال شما مسئولینه که خدارو شکر تمومی هم ندارید دیگه خسته شدم از چپی از راستی از کل دولت من یک نفر را از امار نفرات پشت دولت و همه چی کم کنید انرژی هسته ای به همراه برجام هم باشه برا خودتون من نمیخوام حسن روحانی خسته شدم میفهمی تنها گناهم اینه که تو ایران متولد شدم
ناشناس۲۹۷۷۴۸۲۱:۴۱:۱۵ ۱۳۹۷/۱/۲۰
این یکی از راه حل های شما بود که در مدت دو ماه ارزش پول ملی کشور را نصف کرد؟؟
علی۲۹۷۷۷۱۲۲:۰۶:۴۸ ۱۳۹۷/۱/۲۰
آقای روحانی حقوق ها ثابت ، لوازم هروز افزایش قیمت ، دلار 6300 تومان باز هم می گویی نرخ تورم تک رقمی است ، بخدا داریم به همه چیز شک می کنیم ،
ناشناس۲۹۸۰۴۶۰۶:۳۱:۳۱ ۱۳۹۷/۱/۲۱
والا موندم بخندم یا گریه کنم مرد مومن اگه راه حل داشتی که رو می کردی اگه هم نمی تونی مثل مرد بیا بگو از توانم خارج هست و مملکت رو بسپار به دستهای توانای دیگران تا نابود نشده

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تجارت نیوزتجارت نیوز

پربحث‌های امروز

 1. ترافیک روان در همه جاده های کشور

 2. عراقچی: برخی تصور می کنند ایران درهرشرایطی به برجام متعهد می ماند

 3. خسارت سنگین سرما به باغ های استان تهران

 4. جهانبخش دست بردار نیست؛ بهترین بازیکن هفته سی و دوم اردیویژه

 5. نخستین مقر حکومت ساسانیان در کجا قرار داشت؟

 6. نخستین مقر حکومت ساسانیان در کجا قرار داشت؟

 7. صادقی: دبیرخانه فراکسیون امید نیازمند تحول اساسی است

 8. مسئله سعید مرتضوی در دولت مطرح نشده است

 9. زیبایی‌های گوی آبی منظومه شمسی +عکس

 10. برای خرید آپارتمان در پونک چقدر باید پرداخت کرد؟

 11. «جان بولتون» و سفیر روسیه در آمریکا دیدار کردند 

 12.  ۲.۳ میلیون نفر از جمعیت کشور جویای کار هستند

 13. حجم آب دریاچه ارومیه ۲۱۰ میلیون متر مکعب کاهش یافت

 14. احمد توکلی: تاسیس سامانه ثبت حقوق برای دولت مشقتی جز رسوایی مدیران فاسد ندارد

 15. عراقچی: تصور اینکه ایران در هر شرایطی به برجام متعهد خواهد ماند، اشتباه است

 16. لوازم خانگی در صدر قاچاق/برای معیشت ۷۵هزار کوله‎بر باید فکری کرد

 17. سه ویژگی امام حسین(ع) به روایت پیامبر(ص)

 18. تاثیر املاح آب در نارسایی کلیه؛ آری یا خیر؟

 19. هشدار درباره حریق جنگل‌ها با شروع فصل گرما/ ۶ ماه تا ۱۰ سال زندان برای عاملان آتش‌سوزی

 20. آمار موالید دختران تهرانی از پسران پیشی گرفت/35 سال بیشترین سن تمایل زنان تهرانی برای فرزندآوری

 21. ۵۵ روز تا جام جهانی/ وقت‌های اضافه

 22. دوشنبه درباره صلاحیت «پامپئو» برای سمت وزارت خارجه آمریکا، رای‌گیری می‌شود

 23. صادرات بدون حل شدن مشکل بانکی و زیرساخت حمل و نقل افزایش نمی‌یابد

 24. پاسخ ظریف در واکنش به خروج ترامپ از برجام: اقدام ایران و واکنش جامعه بین‌المللی برای آمریکایی‌ها بسیار ناخوشایند است/بر اساس منافع‌مان عمل می‌‌کنیم

 25. مردم فکر می‌کنند 1000 نفر در ساختمان یک پیام‌رسان ایرانی نشسته‌اند تا پیام‌هایشان را بخوانند!  

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش‌ها به انتشار فیلمی از نحوه برخورد مامور زن گشت ارشاد با یک دختر/ دستور وزیر کشور/ پلیس: این رفتار مورد تایید ما نیست

 2. چه کسی گفت دختر خوشگله/ نماینده مجلس: ممکن است صداگذاری شده باشد، ممکن است واقعیت داشته باشد

 3. انتشار کلیپ مرکز خرید مشهد که با واکنش دادستان مشهد روبه رو شد  

 4. نمره 5 اقتصاددان به عملکرد سیف در بانک مرکزی/ استاد تاخیر در اجرای سیاست‌های پولی و بانکی/بدون تسلط و برنامه بود/ اختیار کافی ندارد

 5. ترفند جدید هیئت رئیسه مجلس و دولتی ها برای منتفی کردن سوال از رئیس جمهور/نشست غیررسمی بجای برگزاری جلسه رسمی و طرح سوالات

 6. تجمع مردم در مقابل اداره ارشاد مشهد+ عکس

 7. توضیحات ناجا درباره فیلم سیلی زدن مامور پلیس به یک تبعه افغانستانی

 8. دستور وزیر در پی انتشار فیلمی از رفتار مامور گشت ارشاد

 9. ایده جدید ترامپ و جان بولتون برای منطقه؛ تشکیل ارتش عربی برای مقابله با ایران و روسیه

 10. دلار "گوسفند" را هم جذاب کرد!

 11. اعتراض ابتکار به کتک زدن یک خانم توسط ماموران گشت ارشاد

 12. قطعیت حضور عارف در بین ۷ گزینه اصلی شهرداری تهران

 13. نکته‌ای درباره غیرقابل فیلتر شدن تلگرام

 14. نامه ۱۶۰ نماینده به «روحانی»برای عزل «سیف»

 15. معاون مدیر کل و رییس اداره ارشاد مشهد بازداشت شدند

 16. شهردار تهران به هیچ وجه نباید گرایش سیاسی داشته باشد/ ضرورت پرهیز از اقدامات سیاسی

 17. ولایتی: برجام نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد

 18. ارزیابی وزیر اقتصاد درباره قیمت جهشی ارز

 19. دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری منتشر شد

 20. تفاوت‌های دانش‌ آموزان دهه شصتی و هشتادی

 21. چرا اسد صبح روز حمله آمریکا، با خیال راحت به دفتر کارش رفت؟

 22. رییس کل سابق بانک مرکزی: قیمت دلار به 10 هزار تومان می‌رسید اگر ...

 23. واکنش به انتشار عکس‌های خصوصی کاوه مدنی

 24. کوچ مشتریان از بازار خودرو

 25. خودروی انگلیسی در خیابان های ایران  

پربحث‌های هفته

 1. اقدام عجیب سیف/ رئیس کل بانک مرکزی معاون خود را با پاداش 1 میلیارد و 200 میلیونی بازنشسته می کند و بعد از یک هفته وی را به کار بازمی گرداند!

 2. حمله مشترک آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه/اهدافی که در تجاوز نظامی غرب بمباران شدند/ دانفورد: موج اول حملات پایان یافت/ متیس: حملات بیشتر در دستور کار نیست+فیلم و عکس

 3. واکنش‌ها به انتشار فیلمی از نحوه برخورد مامور زن گشت ارشاد با یک دختر/ دستور وزیر کشور/ پلیس: این رفتار مورد تایید ما نیست

 4. چه کسی گفت دختر خوشگله/ نماینده مجلس: ممکن است صداگذاری شده باشد، ممکن است واقعیت داشته باشد

 5. اصرار وزارتخانه ها برای افزایش ۵۰ درصدی حقوق و مزایا و موافقت جهانگیری/ بدعتی که باعث تبعیض و اعتراض کارمندان شده است

 6. آخرین اخبار از تجاوز نظامی آمریکا به سوریه/ دمشق: پایگاه‌های مورد هدف از چند روز قبل تخلیه شده بودند/روسیه: فرصت صلح از بین رفت/ بیانیه ایران

 7. درخواست نمایندگان برای پیگیری صدای خلاف شئونات اسلامی یک نماینده مجلس + صوت و تصویر نامه

 8. وزیر بهداشت: ما وزرا حقوقمان سه میلیون و حتی کمتر است/ حاضر نیستم به اسم تولید داخلی دو برابر پول به جنسی را بدهم که کیفیتش پایین‌تر است

 9. گاندی از تلگرام کوچ می‌کرد یا می‌ماند؟

 10. واعظی: برخی عادت کردند تمام تعطیلات خود را خارج از کشور بروند، خب نروند، ارز مسافرتی متعلق به کل ملت است/مردم اگر جایی با ارز بالاتر از 4200 تومان روبرو شدند اطلاع دهند

 11. جشن جنجالی باغ قلهک

 12. ارز برای چه مواردی فروخته می‌‌شود؟

 13. مرتضوی کجاست؟/ لطفا او را گیر بیاورید

 14. روایت نوبخت از روند انتخاب دلار 4200 تومانی/برخی در جلسه نظرشان 4600 بود/ درامد جدید به خزانه واریز می شود/ هدف از این اقدام مدیریت عرضه و تقاضای دلار بود

 15. دلار 4200 تومان، نتیجه کاهش قیمت مصنوعی و مهندسی شده از 6000 تومان نیست بلکه نتیجه افزایش قیمت هر دلار از 3600 تومان است

 16. انتشار کلیپ مرکز خرید مشهد که با واکنش دادستان مشهد روبه رو شد  

 17. مرتضوی همچنان متواری است/ دادستان سابق تهران به دنبال اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری است

 18. پول ملی، قوی بهتر است یا ضعیف؟

 19. مدیر پیام‌رسان سروش: بعد از فتوای‌ رهبری، به درخواست‌های امنیتی پاسخ ندادیم

 20. رقابت پیام‌رسان‌ها داخلی برای جذب افکار عمومی/ جایگزین تلگرام کدام اپلیکیشن‌ است؟

 21. یورو جایگزین دلار در ایران شد/ بانک مرکزی موظف شد نرخ برابری ریال در مقابل یورو را به صورت مستمر اعلام و مدیریت کند

 22. نمره 5 اقتصاددان به عملکرد سیف در بانک مرکزی/ استاد تاخیر در اجرای سیاست‌های پولی و بانکی/بدون تسلط و برنامه بود/ اختیار کافی ندارد

 23. چرا برای اصلاح کشور با مشکل مواجهیم؟

 24. ترفند جدید هیئت رئیسه مجلس و دولتی ها برای منتفی کردن سوال از رئیس جمهور/نشست غیررسمی بجای برگزاری جلسه رسمی و طرح سوالات

 25. چه کنیم تا ماشین های شخصی شهرهایمان را نبلعند!

پربحث‌های دیروز

 1. چه کسی گفت دختر خوشگله/ نماینده مجلس: ممکن است صداگذاری شده باشد، ممکن است واقعیت داشته باشد

 2. ترفند جدید هیئت رئیسه مجلس و دولتی ها برای منتفی کردن سوال از رئیس جمهور/نشست غیررسمی بجای برگزاری جلسه رسمی و طرح سوالات

 3. قطعیت حضور عارف در بین ۷ گزینه اصلی شهرداری تهران

 4. نامه ۱۶۰ نماینده به «روحانی»برای عزل «سیف»

 5. ولایتی: برجام نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد

 6. پاسخ ابتکار به ادعای تحریف اسناد علیه امیرانتظام

 7. عضو فراکسیون امید: مخالف رفتن عارف به شهرداری تهران هستم

 8. بالاخره کوچ مسوولان از تلگرام کلید خورد

 9. انتقاد سپاه از اقدامات و اظهارات وحدت شکن و قدرناشناسی برخی عناصر داخلی

 10. جلیلی: منطق اعتماد به آمریکا استحکامی ندارد

 11. پاسخ سیداحمد خاتمی به حمله اسرائیل به نیروهای ایرانی در سوریه: بنایی برای عقب‌نشینی از سوریه وجود ندارد

 12. ظریف سه‌شنبه به کمیسیون امنیت ملی می‌رود

 13. بیانیه سپاه به مناسبت روز پاسدار

 14. ذوالنوری: رئیس‌جمهور در معرفی نمایندگانش برای صبحت با سوال‌کنندگان وقت‌کشی می‌کند

 15. جلیلی: چرا غرب زمان حمله شیمیایی سردشت و حلبچه اقدامی نکرد؟

 16. هاشمی طبا: مرحمت فرموده ما را مس کنید!

 17. نماینده ولی فقیه در سپاه: اجازه نمی‌دهیم کاری که کوفیان با امام کردند با رهبری انجام شود

 18. آذری جهرمی: فتوای راهبردی رهبری مسیر را برای صیانت از حریم خصوصی در پیام‌رسان‌های داخلی هموار کرد

 19. امیر حاتمی: کمک‌های ایران تا ریشه‌کنی داعش ادامه می‌یابد

 20. رئیس قوه قضاییه مطرح کرد: انجام اقدامات موثر برای برخورد با مفاسد اصحاب ثروت و قدرت

 21. طعنه کیهان به سخنگوی وزارت خارجه

 22. کیهان: میردامادی چرا کسی را که خاتمی جاسوس خواند تبرئه می‌کند؟

 23. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی گفت دختر خوشگله/ نماینده مجلس: ممکن است صداگذاری شده باشد، ممکن است واقعیت داشته باشد

 2. درخواست نمایندگان برای پیگیری صدای خلاف شئونات اسلامی یک نماینده مجلس + صوت و تصویر نامه

 3. جشن جنجالی باغ قلهک

 4. مرتضوی کجاست؟/ لطفا او را گیر بیاورید

 5. مرتضوی همچنان متواری است/ دادستان سابق تهران به دنبال اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری است

 6. ترفند جدید هیئت رئیسه مجلس و دولتی ها برای منتفی کردن سوال از رئیس جمهور/نشست غیررسمی بجای برگزاری جلسه رسمی و طرح سوالات

 7. احتمال منتفی شدن حکم جلب مرتضوی

 8. اعتماد‌ عمومی در گروِ تفاهم‌ ملی

 9. انتشار فیلم جعلی از آیت الله علم الهدی/ طعنه ابطحی به احمدی نژاد و مرتضوی/ واکنش کیهان به کشف حجاب نماینده سابق مجلس/رقابت چهار جریان اصلاح طلب برای حضور در بهشت

 10. انتقادات نمایندگان از وزیر بهداشت/پزشکیان:‌ قانون را درست اجرا می‌کردید در وزارت بهداشت هرج ومرج نمی‌شد/ محجوب: غرورتان را کمتر کنید

 11. غایبان در لیست اعلام برائت از احمدی نژاد/ نام چه کسانی در لیست 43 نفره نامه به احمدی‌نژاد نبود؟

 12. دستور وزیر کشور برای برخورد با کشف حجاب در خودرو

 13. همسر سعید مرتضوی: همسرم در تهران است ولی در منزل نیست

 14. تذکر نمایندگان مردم به روحانی از موسسات اعتباری تا افزایش قیمت ارز/ رئیس جمهور، سیف را برکنار می‌کند؟+عکس

 15. توضیحات دادستانی در خصوص آخرین وضعیت سعید مرتضوی/ در پرونده هایی که با حیثیت دستگاه قضایی مرتبط است طبق قانون عمل می کنیم/ دستورات لازم برای برای اجرای حکم به ضابطین داده شده

 16. همکاری هسته ای ایران و چین/ احتمال ساخت نیروگاه هسته ای در ایران با کمک چینی ها

 17. قطعیت حضور عارف در بین ۷ گزینه اصلی شهرداری تهران

 18. احتمال شهردار شدن عارف و نقد یک روزنامه به اطرافیان محسن هاشمی/ ترس حجاریان از احمدی نژاد/ رهبر جدید اصلاح طلبان/ پیش بینی زیباکلام از انتخابات بعدی/ شوخی خلاف عرف نماینده مجلس دردسر شد

 19. پنجمین سوال از رئیس جمهور/ سه سوال منتفی شد/ چهارمین سوال در دستور کار کمیسیون اقتصادی/ پنجمین در مرحله امضاء

 20. دیدار سران اصلاحات و اعتدال در منزل روحانی و انتقاد ناطق نوری/ دلیل تغییرات اخیر سپاه/ بالاترین برخورد با احمدی‌نژاد/ دردسر گم شدن مرتضوی برای دولت/ معاون جنجالی محیط زیست برنمی گردد

 21. شریعتمداری: هزینه موشک‌ها را عربستان داده، پس باید در انتظار موشک باشد

 22. مرتضوی نمی‌تواند فرار کند/ باید از طریق اطلاعات سپاه، ناجا و وزارت اطلاعات او را پیدا کنند

 23. نامه ۱۶۰ نماینده به «روحانی»برای عزل «سیف»

 24. یکی از وکلای مرتضوی: پنج الی ۶ ماه است از موکل خود بی‌اطلاع ام

 25. ذوالنور: تلگرام فیلتر شود، توییتر رفع فیلتر

آخرین عناوین