هتل بین المللی

توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

گروه سیاسی الف،   3961222178 ۴۰ نظر، ۱۲ در صف انتشار و ۱۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

واکنش اصلاح طلبان به توییت اخیر احمد توکلی جالب توجه است. برخی چهره های اصلاح طلب بدون توجه به کم کاری های دولت درباره شفافیت مالی مسئولینش تلاش کرده اند توییت احمد توکلی را به ادامه اغتشاشات دی ماه ربط بدهند! جالب تر آنکه آنها احمد توکلی را متهم کرده ادند که می خواهد رهبری معترضان را هم برعهده بگیرد.

احمد توکلی، اقتصاددان و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در توئیتی دولت را برای عدم اجرای یک قانون تهدید به اعتراضات خیابانی کرد. او در توئیتر خود نوشت: «اگر دولت تا پایان سال قانون انتشار علنی حقوق و مزایای مسئولان را اجرا نکند، با استفاده از اختیارات دیده‌بان شفافیت ‌و عدالت، مردم را به تجمع قانونی و اعتراض خیابانی علیه دولت دعوت می‌کنیم.‌»

به گزارش جهان نیوز، اشاره او به ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه است که می‌گوید «دولت مکلف است طی سال اول اجرای قانون برنامه نسبت به راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا اقدام کند و امکان تجمیع کلیه پرداخت‌ها به مقامات، روسا، مدیران کلیه دستگاه‌های اجرائی شامل قوای سه‌گانه جمهوری اسلامی ایران اعم از وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و موسسات و دانشگاه‌ها، شرکت‌های دولتی، موسسات انتفاعی وابسته به دولت، بانک‌ها و موسسات اعتباری دولتی، شرکت‌های بیمه دولتی، موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی (در مواردی که آن بنیادها و نهادها از بودجه کل کشور استفاده می‌نمایند)، موسسات عمومی، بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی، مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان قانون اساسی، بنیادها و موسساتی که زیر نظر ولی‌فقیه اداره می‌شوند و همچنین دستگاه‌ها و واحدهایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر یا تصریح نام است اعم از اینکه قانون خاص خود را داشته و یا از قوانین و مقررات عام تبعیت نمایند نظیر وزارت جهاد کشاورزی، شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی گاز ایران، شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، سازمان گسترش نوسازی صنایع ایران، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سازمان بنادر و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و شرکت‌های تابعه آنها، ستاد اجرائی و قرارگاه‌های سازندگی و اشخاص حقوقی وابسته به آنها را فراهم نماید، به نحوی که میزان ناخالص پرداختی به هر یک از افراد فوق مشخص شود و امکان دسترسی برای نهادهای نظارتی و عموم مردم فراهم شود.»

دولت مکلف بود مطابق قانون، در سال جاری این کار را انجام دهد که تاکنون انجام نشده و کار به جایی می‌رسد که یک عضو مجمع تشخیص برای اجرای قانون باید ناچار متوسل به تهدید شود!(1)

*اولین آثار تهدید دولت توسط احمد توکلی

اما واکنش اصلاح طلبان به توییت اخیر احمد توکلی جالب توجه است. برخی چهره های اصلاح طلب بدون توجه به کم کاری های دولت درباره شفافیت مالی مسئولینش تلاش کرده اند توییت احمد توکلی را به ادامه اغتشاشات دیماه ربط بدهند! جالب تر آنکه آنها احمد توکلی را متهم کرده ادند که می خواهد رهبری معترضان را هم برعهده بگیرد.

*کرباسچی: الان دیر شده!

غلامحسین کرباسچی، دبیر حزب کارگزاران سازندگی طی یادداشتی نوشته است: " سوالی که مطرح می‌شود، این است که چرا اینقدر دیر به فکر چنین شفافیتی افتاده‌اند و حالا به فرض که دلسوزانه است و هرجا جلوی ضرر را بگیری منفعت است... می‌توان ساده از کنار خیالی که به ذهن می‌رسد گذشت که در دولتی با این مقدار مساله که بسیاری از این مسائل میراث کسانی از جنس خود شما و سال‌ها مورد تایید شما بوده‌اند و حالا در داخل و خارج، چپ و راست هرکدام نوعی شاخ و شانه می‌کشند، شما او را تهدید به تظاهرات خیابانی می‌کنید؟ این دولت که عادت به تهدید‌هایی اینچنینی و تهدید به تظاهراتی که چه‌بسا عامل آن دیگران هستند، دارد اما شما خود چه هدفی را دنبال می‌کنید؟ پاسخ این سوال را هم در توییت‌های خود بنویسید که در تمام این چهار سال که الحمد‌الله هم مسوول بوده‌اید، آیا تا به حال چنین تهدیدی کرده بودید؟ چنین اصراری بر شفافیت داشته‌اید؟ برای همه دولت‌ها و به ویژه دولت فخیمه نهم و دهم چنین ضرورتی احساس کردید؟ و غیر از حقوق، برای باقی مواردی که ممکن است شبهه خلافی در ذهن‌ها شکل گرفته باشد مانند زمین‌های واگذار شده، بورسیه‌های اعطایی، امتیازات داده شده و... می‌شود چنین تهدیدی کرد؟"

*روزنامه اعتماد: اول باید مجوز بگیرید، اگر ندادند دیگر تجمع نکنید

روزنامه اصلاح طلب اعتماد نیز طی گزارشی نوشته است: " آنچه دیروز احمد توکلی در صفحه توییتر خود نوشت یک پیام ۱۴۰ کاراکتری ساده نبوده و از جهات مختلف قابل توجه است. نخست آنکه یک چهره سیاسی اتفاقا با سابقه، مردم را به تجمع علیه دولت فرا می‌خواند. توکلی از تجمع قانونی سخن گفته اما نکته اینجا است که تشخیص قانونی بودن یا قانونی نبودن یک تجمع به عهده وزارت کشور است، نه هیچ نهاد دیگری. گویا این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی حدود اختیارات و امکانات تشکل‌های مردم نهاد را در نظر نگرفته و فراموش کرده است که حداکثر امکان نهاد «دیدبان شفافیت» نامه‌نگاری با وزارت کشور و درخواست برگزاری یک تجمع قانونی، مسالمت آمیز و اعتراضی است. بدون شک توکلی و همراهانش در دیدبان شفافیت یا هر فرد حقوقی دیگر بعد از اخذ مجوز برگزاری تجمع، مختار هستند که مردم را به محل برگزاری تجمع دعوت کنند. اما اقدام به این کار قبل از دریافت مجوز و در شرایطی که کشور هنوز متاثر از ناآرامی‌های دی ماه است، جای تامل دارد."

در ادامه این گزارش نیز آمده است: " فرض کنیم آقای توکلی و دیگر اعضای دیدبان شفافیت، راه‌های متعدد را آزموده‌اند و موفق نشده‌اند دولت را به اجرای ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه وادارند، در صورت صحت این فرض و با توجه به شرایط و فضای سیاسی کشور، اولتیماتوم او به دولت را چگونه می‌توان تفسیر کرد؟ توکلی در شرایطی برای دولت ضرب‌الاجل تعیین کرده که هنوز از ناآرامی‌های توام با خشونت دی ماه زمان زیادی نگذشته است. ناآرامی‌هایی که از قضا با یک تجمع علیه دولت آغاز شده بود. عجیب است اگر مخالفان و منتقدان دولت فراموش کرده باشند نتیجه دعوت مردم برای مشارکت در تجمع «نه به گرانی» به کجا کشید. دو ماه زمان زیادی نیست برای آنکه فراموش کنیم جرقه‌ای در مشهد، چگونه شهر به شهر شعله کشید. همین دو ماه قبل بود که آقایان دیدند شعارها ممکن است با «مرگ بر روحانی» آغاز شود اما به همان ختم نمی‌شود.دیدبانان شفافیت در چنین بستری دولت را از تجمع مردمی می‌ترسانند. آن هم در شرایطی که اغلب تحلیل‌گران مسائل سیاسی اعم از اصلاح‌طلب و اصولگرا بارها از امکان تکرار اعتراضات اخیر سخن گفته‌اند و اتفاقا هشدار داده‌اند که در این صورت باید منتظر اوضاع وخیم‌تری نسبت به دی ماه باشیم. به این ترتیب اگر دولت ظرف ۵ روز آینده رضایت اعضای تشکل مردم نهاد دیدبان شفافیت را جلب نکند، آنها اولین درخواست برگزاری تجمع در سال ۹۷ را به وزارت کشور ارایه خواهند داد و انتظار می‌رود که در صورت مخالفت وزارت کشور از دعوت مردم به خیابان‌ها بپرهیزند چراکه در غیر این صورت برای یک تجمع غیرقانونی فراخوان صادر کرده و بر آتش زیر خاکستر مانده از سال جاری دمیده‌اند. البته در ناآرامی‌های دی‌ماه، تحلیلگران خارج و داخل در یک نکته همداستان بودند و آن نکته این بود که این اعتراضات سر ندارد و نمی‌توان برای فهم آنچه رخ می‌دهد به یک حزب، جریان یا فرد اشاره کرد و با آن طرف شد. شاید این ویژگی باعث شده است تا احمد توکلی بخواهد سر جریان بشود و رهبری مطالبات را بر عهده بگیرد. این یعنی دیدبانان شفافیت تصمیم گرفته‌اند نقص اعتراضات دی ماه یعنی عدم رهبری را رفع کرده و در قامت لیدر معترضان ظاهر شوند. اگر این فرض به نیت توکلی نزدیک باشد این سوال مهم‌تر ایجاد خواهد شد که او و تشکیلاتش چه ویژگی مشخصی دارند که می‌توانند مرجعیت اعتراضات و انتقادها را بر عهده بگیرند آیا آنها در مقابل این جمله معروف پاسخی درخور دارند که در ۸ سال دوران احمدی‌نژاد کجا ایستاده بودید؟ این جمله را شاید بتوان سنگ‌محک عیار سیاستمداران دانست. آیا در آن ۸ سال هم توکلی به قانون حق تجمعات قانونی نظری انداخته بود؟"
 

*علی صوفی: توییت توکلی بوی تهدید می‌دهد

علی صوفی از چهره های اصلاح طلب نیز نوشته است: " با این وجود باید شرایط را نیز سنجید و فعالان سیاسی نباید نسنجیده حرفی زده یا اقدامی انجام دهند. این روزها جامعه ایران به واسطه اعتراضات دی ماه بسیار ملتهب شده و حتی ممکن است انتقادات نسبت به قوای دیگر نیز بیان شود. درست است که دولت وظیفه نظارتی داشته و باید با مدیریت مسائل اجازه بروز فساد را ندهد اما برداشتن گام نخست برای مبارزه با فساد بر عهده قوه قضاییه است. نقش قوه قضاییه در این خصوص بسیار مهم است زیرا در صورت مواجهه دولت با فساد و اعلام آن، قوه قضاییه باید مجری بی‌کم و کاست و بدون ملاحظه سیاسی عدالت باشد. اعمال فشار بر دولت و فراموش کردن نقش نهادهای دیگر نوعی انحراف از اصل موضوع و رد گم کردن است. اگر آقای توکلی موارد تخلفی سراغ دارند باید توجه به آن را از همه نهادهای مرتبط پیگیری کنند. بدون شک همه می‌توانند از دولت مطالبه داشته باشند و کسی با این امر مخالف نیست. حتی در صورت مشاهده بی‌تفاوتی دولت می‌توان برای دریافت مجوز تجمع اقدام کرد و مردم را فراخواند اما لازم است که شرایط کشور را نیز در نظر بگیرند. فساد گسترده‌ای که در کشور دیده می‌شود این ضرورت را ایجاب کرده که همه قوا به میدان آمده و برای کاهش فساد چاره‌ای بیندیشند. اعتراضات دی ماه سبب شده است که برخی گمان کنند دعوت به برگزاری تجمع در شرایط فعلی تلاشی برای مصادره اعتراضات آخر است اما به اعتقاد من با توجه به زمانی که از آن اعتراضات گذشته است، هیچ فرد یا جریانی نمی‌تواند خود را در راس اعتراضات مورد اشاره قرار دهد. نکته دیگری که سبب می‌شود این گمانه را در مورد آقای توکلی قابل طرح ندانم این است که وی در زمان حضور در مجلس شورای اسلامی نیز واضع ضد فساد داشت و بارها در خصوص این دغدغه‌ها سخن گفته است. تشکیل سازمان مردم نهاد شفافیت و عدالت نیز اقدامی در همین راستا است. طرح و پیگیری این دغدغه اما موجب نمی‌شود که مسیر او لزوما منجر به نتیجه شود. لازم است که همه نهادهای مرتبط را در این زمینه مسوول دانست و بر یک نهاد خاص حمله نکرد."

*ظریفیان: سر دولت شلوغ است

غلامرضا ظریفیان، معاون وزیر دولت اصلاحات، در واکنش به توییت احمد توکلی به «اعتماد» گفت برخی جریان‌ها تلاش دارند مدیریت اعتراض‌های اقتصادی را برعهده بگیرند که اتفاقا دولت را نشانه می‌گیرد. جریانی که او معتقد است همواره در حاشیه امن به سر می‌برد. ظریفیان گویش توکلی را غیرمتعارف توصیف کرده و تاکید دارد سیاست تهدید راه به جایی نمی‌برد.

وی همچنین گفته است: شاید منطقی این باشد که با توجه به مشغله‌هایی که دولت در انتهای هر سال دارد زمانی داده شود تا با آغاز سال ۹۷ نه تنها دولتمردان بلکه این قانون در مورد همه مسوولان اجرایی شود. قطعا اگر این اتفاق به شکل فراگیر نه فقط در مورد مدیران دستگاه مجریه در راستای شفاف‌سازی رخ دهد، اتفاق مثبتی است. از سویی انجام چنین کاری و محقق شدن این شفافیت به برنامه‌ریزی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری جدی نیاز دارد که احتمالا زما‌نبر خواهد بود. در واقع اگر این اتفاق با یکی دو ماه تاخیر انجام شود بهتر از ناقص انجام شدن آن است که افکار عمومی به سامانه‌ای مراجعه کنند و به اطلاعات دقیقی از مزایا و حقوق مسوولان به صورت تجمیعی دسترسی نداشته ‌باشند. چرا که معیوب بودن این سیستم امیدوار‌کننده نیست و نقض غرض می‌شود اما مسلما تحقق چنین شفاف‌سازی می‌تواند به جلوگیری از فساد کمک کند. به هر روی سیاست تهدید، ‌سیاست خوبی نیست آن هم حالا که هم مجلس و هم دولت عزم جدی برای سامان دادن به این موضوع دارد.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۲۸ اسفند ۱۳۹۶جزییات بیشتر از نحوه نظارت بر نهادها و دستگاه‌های منتسب به رهبری
۲۷ اسفند ۱۳۹۶احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری
۲۵ اسفند ۱۳۹۶علت استعفای شهردار تهران، بیماری یا فسادستیزی؟
۲۵ اسفند ۱۳۹۶احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی
۲۱ اسفند ۱۳۹۶ اجرایی شدن ماده 29 قانون برنامه ششم برای شفافیت حقوق مسولان را دنبال خواهیم کرد /برخی مسئولین حاضر به بیان میزان حقوق دریافتی خود نیستند
۲۰ اسفند ۱۳۹۶نامه‌ی احمد توکلی به شورای نگهبان/ ۱۸ اشکال به تبصره ۱۹ لایحه بودجه
۲۰ اسفند ۱۳۹۶توکلی خواستار ابطال مصوبه واردات کارپول های بی حسی دندان پزشکی شد
۲۰ اسفند ۱۳۹۶توکلی: ناکارآمدی سیاستهای صندوق بین‌المللی پول آشکار شده، اما هنوز برخی مسئولان نفهمیدند/ جایگزینی کلمه اقشار آسیب پذیر به جای مستضعفین نشان از خوی اشرافی گری مسئولان است
۱۸ اسفند ۱۳۹۶احمد توکلی: انفصال خدمت حداقل مجازات "مسئولان حرام‌ خوار" است
۱۷ اسفند ۱۳۹۶توکلی: برخی مسئولان فعلی از مسئولان زمان شاه هم «پرروتر» هستند و با وقاحت اموال مردم و نظام را چپاول می کنند/ماجرای ثروت هنگفت یک معاون وزیر
۱۶ اسفند ۱۳۹۶احمد توکلی: اموال نامشروع باید از حلقوم حرام‌خوار به صاحبش بازگردد
۱۶ اسفند ۱۳۹۶احمد توکلی در نامه‌ای خطاب به آیت الله شاهرودی: الزامی بودن رعایت نظرات مجمع تشخیص مصلحت را به مجلس تذکر دهید

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۷۴۶۴۶۱۵:۰۸:۲۹ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
بنده خدا چوب را برداشته ذینفعان به دست و پا افتاده اند چقدر وقاحت میخواهد که کسی مثل ... به خودش اجازه بدهد با گستاخی تمام در اینباره صحبت و مخالفت کند خدایا چرا این مملکت اینجوری شده؟ لقمه های حرام امان از اشرافیگری امان از دنیا دوستی و...
ناشناس۲۷۴۶۹۹۱۵:۴۱:۴۵ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
این اشرافی ها به پشتوانه رای « احساسی و تَکرار» این چنین رجز می خوانند...
ناشناس۲۷۴۷۴۲۱۶:۲۸:۳۷ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
اخرین راه کار ..
حافظه ضعیف۲۷۴۹۰۶۱۹:۳۲:۵۸ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
جالبه که دائما میگویند، توکلی و امثالهم در دوران احمدی نژاد کجا بودن؟در صورتی که توکلی بهمراه نادران و منتجب نیا یک مثلث همیشه منتقد احمدی نژاد بودن.!!!!!!!
محمد۲۷۴۹۳۹۲۰:۰۲:۵۷ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
حیف که حافظه تاریخی ملت ایران کوتاه است. هنوز تصاویر محاکمه آقای کرباسچی عزیز به جرم فساد در شهرداری تهران جلوی چشمانم است.
ناشناس۲۷۴۶۵۱۱۵:۱۲:۳۰ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
اصلاح طلب ها فقط به فکر حقوق های نجومی خودشان هستند. هنوز حق اوقات فراغت ، روز زن، روز مرد، روز دختر، هزینه مطالعه، هزینه موبایل، هزینه تلفن منزل ، کمک هزینه ماه رمضان ، کمک هزینه رفت و آمد و ..... موجود در فیش آقایان ذخیره نظام یادمان نرفته!
ناشناس۲۷۴۶۵۶۱۵:۱۴:۴۳ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
اصلاح طلبان چون خودشان عابربانک و سطل اشغال اتش می زنند ، تصورشان از اظهارات توکلی نیز همین است.. نترسید ، منظور توکلی ، تجمع ارام و مجوز دار است...
ناشناس۲۷۴۶۵۹۱۵:۱۵:۴۷ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
اصلاح طلبان که ادعای شفافیت دارند ، از طرح شفافیت حقوق ، براشفته اند!!????
ناشناس۲۷۴۹۱۷۱۹:۴۹:۳۴ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
من اصلاح طلبم. نه تنها از این طرح بلکه از طرح های مشابه این به شدت حمایت میکنم. حتی اگر طراحان بخواهند از آن استفاده ابزاری کنند و بخواهند تنها اصلاح طلبان را بکوبند. این برای آگاهی مردم بسیار خوب است
ناشناس۲۷۴۶۶۸۱۵:۲۱:۱۷ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
چیه ترسیدن از اینکه دیده با ن شفافیت مشت تون را بازکنه
محسن۲۷۴۸۸۵۱۹:۰۶:۳۹ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
شخصا توییت اقای توکلی را تایید میکنم.چون به یک اصل قانونی استناد کرده.اما میشه شما بفرمایید کدام پیگیری و عدالتخواهی .. به نتیجه رسیده؟! در حد حرف و ارمانهای قشنگ..
ف۲۷۵۰۴۴۲۲:۲۷:۴۴ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
با این استدلال شما باید بگیم پس هیچ کاری نکنیم دست رو دست بگذاریم آخه باید از یک جا شروع کرد قدم به قدم یکهویی که نمی شه اتفاقا خیلی هم حرکت مبارکی است انشاالله
ناشناس۲۷۴۶۷۳۱۵:۲۳:۵۷ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
چرا حرف مبارزه با فساد و شفاف سازی میشه انگار موی اصلاح طللبا رو آتشی می زنی از چی می ترسید؟
محمد قاسمی۲۷۴۷۹۵۱۷:۲۲:۲۵ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
زیاد فرقی باهم ندارن
ناشناس۲۷۴۹۱۹۱۹:۵۱:۱۲ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
از چیزی نمی ترسیم بسیار هم خوب است دنبال کنید ...؟
کارشناس مدیریت۲۷۴۷۱۹۱۶:۱۰:۰۴ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
با سلام مناسب است همه حوزه های حاکمیت (مجلس ،قوه قضاییه ،دولت ) را آقای توکلی مخاطب قرار دهد تا با رقابت سازنده آنان با یکدیگر مردم نیز سریعتربه شفافیت اطلاعاتی برسند بعد این اطلاعات چه مشکلی را حل می کند؟
حسین۲۷۴۷۴۳۱۶:۲۹:۱۶ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
سلام... ببنید بحث درمورد اجرا نکردن یک مصوبه قانون هست دولت باید اجرا کنه بقیه چرا گارد میگیرن... آقای کرباسچی....آقای توکلی همیشه منتقد اصلی احمدی نژاد بود ..
ناشناس۲۷۴۷۵۱۱۶:۳۷:۴۸ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
چوبو که برداری...حساب کار دستش میاد چه اصولگرا چه اصلاح طلب
ali۲۷۴۷۵۲۱۶:۳۷:۵۶ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
شخصیت جناب توکلی در حد یک وکیل سابق مجلس و فعال سیاسی است. ایشان توان و جذبه بسیج عمومی یک حرکت اعتراضی را ندارند. تهدید ایشان در واقع ناامیدی از ..مسئولین ،سیستمهای نظارتی است.
علیرضا۲۷۵۰۴۵۲۲:۲۹:۱۸ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
با عرض پوزش ایشون از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند شما کمی اطلاعاتت را بروز کنی بد نیست
ناشناس۲۷۴۷۵۶۱۶:۴۱:۰۲ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
آقای کرباسچی از چی ناراحتی این قدر
مهدی۲۷۴۷۶۱۱۶:۴۹:۱۹ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
کسی که سیر نخورده دهنش بو نمیده. این ها از چی میترسن مگه فسادی انجام دادن ک میترسن ؟ بزارن دستشون رو بشه؟ درود بر شفافیت.
ناشناس۲۷۴۷۶۹۱۶:۵۶:۴۶ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
یک بار جستی ملخک, دوبار جستی ملخک, بار سوم در کف دستی ملخک. دمت گرم دکتر توکلی عالی بود.
ناشناس۲۷۴۷۷۷۱۷:۰۴:۱۱ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
جناب اقای توکلی عزیز در مبارزه با فساد شهره هستند ولی فقط مقطعی وبویژه برای جناح مخالف ومتاسفانه برای جناح موافق تلاشی ..نکردند
ناشناس۲۷۵۰۴۸۲۲:۳۲:۱۳ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
انصافتو شکر برو یک سرچی تو گوگل بزن ببین ایشون چقدر انتقاد و گزارش اعتراضی داره علی الخصوص تو دولت نهم و دهم که دادگاهی ش هم کردن بنده خدا را
ناشناس۲۷۴۷۸۵۱۷:۱۰:۵۸ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
اصلاح طلبان همیشه دنبال منافع خودشان هستند ..درود بر توکلی
س۲۷۴۷۹۶۱۷:۲۲:۵۳ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
اقای توکلی وقتی خودش نماینده بود چرا این کار رانکرده الان برای ما مدافع حق و عدالت شده
هوتن۲۷۵۰۴۹۲۲:۳۳:۲۱ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
نه عزیز همون زمان هم مدافع حق و عدالت و منتقد بی قانونی ها بود شما مطالعه ت کمه
ناشناس۲۷۴۸۱۸۱۷:۳۹:۴۸ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
آقای توکلی عزیز!.. مدیر بی لیاقت مفت هم کار کند باز هم گران است. البته مدیر با لیاقت ..
dayani۲۷۴۸۳۵۱۸:۰۱:۲۲ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
..چرا مردی با اینهمه سابقه کار دولتی و حضور در حوزه سیاست، خیال میکند که در این مملکت امور با یک تظاهرات بهبود می یابد و اوضاع بدتر از آنی که هست نمی شود؟
ناشناس۲۷۴۸۶۶۱۸:۳۲:۴۲ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
اگر راست می گویید بسم الله .اگر ادعا صداقت دارید و می گویید مشکلی با شفافیت نداریم باید عملا نشان دهید.خوددولت.. بودجه ارسالی به مجلس را علنی کرد پس حالا نوبت پرداخت ها و دریافت های دولت. شفاف باش و از آن نترس.
ناشناس۲۷۴۸۶۸۱۸:۳۹:۲۲ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
اتفاقا آقای کرباسچی حمایت کردن .نه تنها در قوه مجریه که در قوای، نظامی قضایی و....
ناشناس۲۷۴۸۸۷۱۹:۰۸:۲۲ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
دست آقای توکلی درد نکنه
ناشناس۲۷۴۹۰۸۱۹:۳۵:۲۴ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
بحث اصلاح طلب و اصولگرا نیست ، الودگی های اقتصادی با صدا و بی صدا در همه جناحها است و از قضای روزگار.... ، حکومت عربستان سعودی بخوبی اوضاع زمان و مکان و جهان کنونی را درک کرده و اقدام به اصلاحاتی به نفع جامعه عربستان و زنان عربستان نموده اند ، حکومت و نظام ما نیز چاره ای جزء اصلاح امور و قوانین ندارد ، اگر مدیریت کشور و نظام و مجمع تشخیص مصلحت و خبرگان که همگی در حقیقت بنوعی نماینده ملت در امور حکومت هستند با برنامه ریزیهای صحیح و دقیق و با توجه به اوضاع جهان و زمان و سرعت تحولات در جهان اصلاح امور را مد نظر داشته باشند و برای ان اقدام نمایند هزینه های سیاسی کشور کاهش یافته و اعتماد عمومی ملی نیز افزایش خواهد یافت ، غیر از این و تن ندادن به اصلاح امور و قوانین میتواند موجبات هزینه های سنگین سیاسی و به تبع ان اقتصادی بر کشور وارد نموده و موجبات کاهش اعتماد عمومی نیز گردد ، بنظر میرسد با اصلاح امور میتوان از گسست بیشتر نسلها و فاصله بین نسلی نیز جلوگیری نمود . افراد مصلح و منصف بسیاری از همه جناحها در کشور وجود دارد که میتوان از پتانسیل انها برای بهبود اوضاع استفاده نمود ، افرادی همچون دکتر توکلی ، دکتر عارف دکتر حداد عادل ، و بسیاری دیگر......
حمید۲۷۴۹۰۹۱۹:۴۱:۴۶ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
مردم هم از کارنامه اقای توکلی خوب خبر دارن و هم اقای کرباسچی
ناشناس۲۷۴۹۲۳۱۹:۵۴:۰۵ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
در اینکه این دولت سر تا پا اشکال داره و داره در همه عرصه ها ضعیف عمل می کنه و صدای اعتراض همه رو بلند کرده هیچ شکی نیست اما فقط یه سوال: اگر یکی از فعالان اصلاح طلب در دوره احمدی نژاد همچین حرفی زده بود چه برخوردی باهاش میشد؟!
ناشناس۲۷۵۰۵۲۲۲:۴۰:۴۴ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
والا اصلاح طلب را نمی دونیم ولی خود جناب دکتر توکلی از منتقدان سرسخت دولت احمدی نژاد بود که هم سایت الف بابتش 7.8 ماه فیلتر شد هم خودشون فکر کنم محاکمه شدن http://www.jahannews.com/analysis/232871/ https://www.isna.ir/news/96081408293
ناشناس۲۷۴۹۷۸۲۱:۰۳:۳۲ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
این شفاف سازی.. قابل قبول نیست باید همه که سر سفره بخور بخور هستند بدارایی خود را اعلان کنند نه فقط بک عده خاصی
اکبری۲۷۴۹۸۴۲۱:۰۷:۱۰ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
آقایان اگر ریگی در کفشتان نیست(که با این استدلالهای سوفسطایی نشان دادید هست) بایداز شفاف سازی استقبال هم بکنید...
ناشناس۲۷۴۹۸۵۲۱:۰۹:۱۳ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
خب اگر شفافیت باشه معلوم میشه کرباسچی با رشت الکتریک چی کرد و ن.ه و آ.ی و وزیران صدها ملیاردی دولت و صدها ملیونی حقوقان نجومی و وام های کلان از کجا آمده است لذا احساس ترس کردند...

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تجارت نیوزایرانسلسام سیر

پربحث‌های امروز

 1. داریوش شایگان درگذشت

 2. سارکوزی پس از آزادی: در جهنم افترا و تهمت زندگی می‌کنم

 3. محمدرضا خاتمی: ایرانی ها مردم کره شمالی نیستند که بگوییم اشکنه بخورید/مخالف رای دادن برادرم بودم

 4. راهکارهای طب سنتی برای درمان سرماخوردگی در بهار

 5. مهدی محمدی: برجام منعقد شده بود که تحریم نباشیم، حالا تحریم می شویم برای اینکه برجام باشد

 6. مهدوی کیا: در جام جهانی در گروه قهرمان ها قرار داریم

 7. ماکرون در کنگره آمریکا سخنرانی می‌کند

 8. ویدیو/هاشمی طبا: ساپورتی که خانم ها می پوشند از مینی ژوب زمان شاه بدتر است  

 9. عربستان و آمریکا یادداشت تفاهم امضا کردند

 10. پاسخ ترامپ به انتقادها در پی پیام تبریک به پوتین

 11. ادامه تمرینات جدی شاگردان کی‌روش

 12. حکم قاتل خیابان پاسداران پس از تائید در دیوانعالی، اجرا می شود

 13. دولت در راستای حمایت از کالای ایرانی جلوی واردات و قاچاق را بگیرد/ نمره زیر 10 دولت

 14. قطر ۱۹ شخص و ۸ نهاد را به بهانه تروریسم تحریم کرد

 15. چند درصد ایرانی‌ها کالای چینی مصرف می‌کنند؟

 16. بایسته های حمایت از تولید ملی

 17. خاطره مهران مدیری از کتک خوردنش در مدرسه

 18. محبوب‌ترین شخصیت از نگاه مردم ایران در نظرسنجی دانشگاه مریلند

 19. اطلاعیه فدراسیون فوتبال تونس درباره بازی با ایران

 20. شوماخر راننده شفر شد

 21. کاخ سفید: ترامپ تحریم‌هایی را علیه چین اعلام می‌کند

 22. استعفای سرگی لاوروف رسما تکذیب شد

 23. کنگره آمریکا: قادر به لغو تصمیم ترامپ در خروج از برجام نیستیم

 24. شجاعیان: من فانِ استقلال هستم

 25. راهکارهایی ساده برای تغییرات مهم زندگی در سال جدید

پربحث‌های دیروز

 1. کدام کالا تولید داخل است؟ چرا؟

 2. به نظر شما؛ چگونه می‌توان از تولید ملی و کالای ایرانی حمایت کرد؟

 3. پوتین؛ الگوی اشاعه عزت‌طلبی مردم

 4. گرانترین عوارضی ایران  

 5. قاتل نامرئی جان 3 خواهر تبریزی را گرفت

 6. نخستین عملیات در سال ۹۷/ ماموریت آتش‌نشانی برای یک "کبوتر"

 7. سفر قریب‌الوقوع پادشاه عربستان به آمریکا/ترامپ خطاب به بن سلمان: دلم برای دیدن پدرت تنگ شده

 8. وزیر آموزش و پرورش: امیدوارم کارنامه‌ای درخشان از تعلیم و تربیت تقدیم نظام کنیم

 9. بهروز وثوقی: یک روز لیدر منچستر می‌شوم/ از عادل فردوسی‌پور گله‌مندم!  

 10. روحانی: خواست جوانان شفافیت بیشتر، اقتصاد بهتر، آزادی بیشتر، فرهنگ باز و رابطه بهتر با جهان است

 11. تابش: مردم برای تحقق شعار سال مطالبه گری کنند

 12. خط تولید جامدات و آزمایشگاه مرجع داروسازی تهران شیمی افتتاح شد

 13. استاد دانشگاه صنعتی شریف مطرح کرد: حمایت از کالای ایرانی مهمترین محور اقتصاد مقاومتی/ مردم برای تحقق شعار امسال منتظر دولتمردان نمانند

 14. روحانی از ایستگاه اورژانس بزرگراه تهران- کرج و پایگاه امداد و نجات جاده ای چیتگر بازدید کرد

 15. مزد منصفانه و امنیت شغلی خواسته اصلی کارگران

 16. تقابل عمیق دو نگاه در سیاست گذاری ها و اعمال مدیریت در کشور و پیامدهای آن!

 17. رحمانی فضلی:به عملکرد وزارت کشور در سال ۹۶ نمره ۱۸.۵ می‌دهم/ اولویتمان در سال ۹۷ کماکان حفظ امنیت است

 18. تصویری زییا از رشته کوه البرز و قله دماوند   

 19. روایت تصویری از لحظه سال تحویل خانواده‌های تهرانی در دهه ۶۰  

 20. لحظه تحویل سال نو در یادمان منطقه عملیاتی شلمچه  

 21. اولین نوزاد سال ۹۷ به دنیا آمد

 22. قاسمی:منطقه امن با همکاری همه کشورها بدست می‌آید

 23. پدافند هوایی یمن جنگنده اف-۱۵ ائتلاف سعودی را هدف قرار داد

 24. وزش باد شدید و لغو دو پرواز در فرودگاه ساری

 25. مهاجم کلیدی تونس بازی با ایران را از دست داد

پربحث‌های هفته

 1. بیانیه نماینده‌ای که نام موزه لوور را اشتباهی تلفظ کرد‌

 2. ترامپ زنگ خطر را برای توافق هسته ای به صدا در آورد/ هدیه بزرگ کاخ سفید به نتانیاهو و محمد بن سلمان/ سناریوهای ایران در قبال خروج آمریکا از برجام چه خواهد بود؟

 3. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 4. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 5. نماینده مجلس خبر داد؛ فیلترینگ تلگرام به تصویب شورای‌ عالی فضای مجازی رسیده است

 6. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 7. عراقچی: انتظارات مردم از برجام برآورده نشد/ تصور ما این است که برجام ادامه پیدا نخواهد کرد

 8. چند درصد دانشجویان ایرانی دانشگاه های آمریکا به کشور باز می گردند؟  

 9. مهدی جهانگیری چگونه مولتی میلیاردر شد؟/ مواهب رفاقت با «بقایی» از جیب مردم +تصاویر و اسناد

 10. حداقل دستمزد کارگران ۲۰ درصد افزایش یافت/ تعیین میزان افزایش سایر سطوح مزدی به آینده موکول شد

 11. مذاکرات پنهان با اروپائیها / فرانسه نقش آمریکا را بازی می کند / خروج احتمالی آمریکا از برجام در اردیبهشت

 12. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 13. اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

 14. موسسه ژئوفیزیک، صدا و سیما و اوقات شرعی

 15. اولین واکنش وزیر ارتباطات به احتمال فیلتر دوباره تلگرام/ مجوز دسترسی پیام رسان‌های داخلی به منزله جاسوسی نیست

 16. متهم خیابان پاسداران: من عاشق اعدامم/ ۵۰ نفر هم می‌مردند خواست خدا بود

 17. دبیر شورای عالی فضای مجازی: ادامه فعالیت تلگرام با وضعیت فعلی به صلاح نیست/ باید به فکر جایگزین باشیم

 18. شرکت اپل دسترسی به اپ استور در ایران را مسدود کرد

 19. عروس ارشد ترامپ، درخواست طلاق داد +عکس

 20. شرافت چند آقایان احمدی‌نژادی؟!

 21. کدام کالا تولید داخل است؟ چرا؟

 22. نماینده مجلس: معتقدم اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود کشور را نجات خواهد داد

 23. به نظر شما؛ چگونه می‌توان از تولید ملی و کالای ایرانی حمایت کرد؟

 24. قهرمان سازی از نجفی به سبک اصلاح طلبان

 25. اولویت‌های مباحثات الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی: خواست جوانان شفافیت بیشتر، اقتصاد بهتر، آزادی بیشتر، فرهنگ باز و رابطه بهتر با جهان است

 2. تابش: مردم برای تحقق شعار سال مطالبه گری کنند

 3. روحانی از ایستگاه اورژانس بزرگراه تهران- کرج و پایگاه امداد و نجات جاده ای چیتگر بازدید کرد

 4. تقابل عمیق دو نگاه در سیاست گذاری ها و اعمال مدیریت در کشور و پیامدهای آن!

 5. رحمانی فضلی:به عملکرد وزارت کشور در سال ۹۶ نمره ۱۸.۵ می‌دهم/ اولویتمان در سال ۹۷ کماکان حفظ امنیت است

 6. قاسمی:منطقه امن با همکاری همه کشورها بدست می‌آید

 7. آمریکا: نمی‌توان توافق با اروپایی‌ها در خصوص برجام را پیش‌بینی کرد

 8. دیپلمات‌های آمریکایی:غرب می‌تواند ایران را به پذیرش مطالبات برجامی وادار کند نه روسیه و چین

 9. آیت‌الله حیدری:همه برای «حمایت از کالای ایرانی» کمربندهای خود را محکم ببندند

 10. صادقی: تحقق شعار سال به همگرایی همه دستگاه‌ها نیاز دارد

 11. رئیسی: ۶۰۰۰۰۰ زیارت‌اولی به حرم رضوی مشرف شدند/ رشد ۵۰ درصدی فاز دوم "زائر‌شهر رضوی"

 12. با عدالتی که دنبالش هستیم فاصله داریم/فساد کَمش هم بد و مضر است، اما این‌جور نیست که همه جا را فساد گرفته باشد/اگر تعصبی که جوانان در فوتبال دارند روی اقتصاد می‌داشتند وضع جور دیگری بود

 13. صفوف طولانی زائران حرم رضوی برای حضور در رواق امام خمینی(ره)+عکس

 14. "نماز در قدس"؛ مهمترین جمله امام خامنه‌ای در سال ۹۶ شد

 15. واعظی: پیام رهبری نویدبخش وضعیت بهتر در سال جدید است +عکس

 16. حضور چشمگیر زائران خارجی زبان در سخنرانی نوروزی مقام معظم رهبری

 17. خزانه‌داری آمریکا: در تدارک بازگرداندن تحریم‌های رفع‌شده علیه ایران هستیم

 18. جهانگیری خبر داد:اختصاص ۲۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای بازسازی مناطق زلزله زده کرمان و کرمانشاه

 19. نعمتی خبر داد: تشکیل کمیته‌ای برای رفع حصر در یکی از نهادها

 20. برگزاری اولین نماز جمعه ۹۷ تهران به امامت ابوترابی‌فرد

 21. رئیس امنای دانشگاه آزاد: سال نو فرصتی برای ارتقای سطح کیفی دانشگاه آزاد است

 22. انتخابات و اعتراضات؛ مهم‌ترین اتفاقات سیاسی سال 96

 23. خطر تحجر در برابر جنبش انقلابی‌گری

 24. عیدی امام برای هاشمی چه بود؟

 25. سخنگوی وزارت کشور: حمایت از کالای ایرانی بهترین هدف برای کشور است

پربحث‌های هفته

 1. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 2. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 3. عراقچی: انتظارات مردم از برجام برآورده نشد/ تصور ما این است که برجام ادامه پیدا نخواهد کرد

 4. مهدی جهانگیری چگونه مولتی میلیاردر شد؟/ مواهب رفاقت با «بقایی» از جیب مردم +تصاویر و اسناد

 5. مذاکرات پنهان با اروپائیها / فرانسه نقش آمریکا را بازی می کند / خروج احتمالی آمریکا از برجام در اردیبهشت

 6. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 7. اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

 8. نماینده مجلس: معتقدم اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود کشور را نجات خواهد داد

 9. قهرمان سازی از نجفی به سبک اصلاح طلبان

 10. «طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین» ضروری یا تکراری؟/ برای رسیدگی به اموال مسئولان خلاء و نقض قانونی داریم یا انگیزه و اراده نداریم؟

 11. عماد افروغ: تحقق عدالت شلاق بُرنده می‌خواهد

 12. اروپایی ها اگر حسن نیت دارند مشکلات بانکی و پولی را مرتفع کنند/ بین اروپا و آمریکا تفاوتی نیست

 13. پیام آیت‎الله مکارم به روحانی: اصرار به شبکه‌های اجتماعی خارجی و عدم توجه به شبکه‌های داخلی بردگی است

 14. روزنامه جوان: نامگذاری خیابان بنام مصدق، عبور از امام است

 15. مهم‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین جمله‌ی رهبر انقلاب در سال ۹۶ کدام است؟

 16. چه‌کسی به دختر خیابان انقلاب «تراول ۵۰ هزارتومانی» داد؟/ بازهم پای تاجزاده در میان است؟ +عکس

 17. مدرک منتشر شده در مورد حساب بانکی آیت الله مکارم شیرازی جعلی است

 18. دانه درشت های فاسد از نظر محسنی اژه ای/رونمایی از سلاح دراویش/ روایت احمدی‌نژاد از سردار سلیمانی قبل و بعد از دستگیری بقایی/ دلیل لغو دیدارهای امروز ظریف/ جهانگیری: در بهشت هستم

 19. علت استعفای شهردار تهران، بیماری یا فسادستیزی؟

 20. توضیح رئیس شعبه ۱۰۲۳ دادگاه عمومی و جزایی درباره حکم صادق زیباکلام

 21. رئیس جمهور :سال نو سال تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی و سال اشتغال و رونق است/اتحاد ملت ایران همه دشمنان را به اعجاب واداشت

 22. رهبر معظم انقلاب سال 97 را سال «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری کردند/ مخاطب شعار امسال آحاد ملت و مسئولانند؛ همه باید سخت، کار کنند

 23. واکنش سردار غیب‌پرور به درخواست‌ها برای مسابقه دادن ورزشکاران ایرانی با حریفان اسرائیلی

 24. نقوی حسینی: تحریم جدید آمریکا مقدمه خروج از برجام است/ نوزدهمین تحریم علیه ایران بعد از برجام

 25. حضور رئیس جمهور در روستای زلزله زده میرمیروی شهرستان سرپل ذهاب/وعده ۶ ماهه روحانی برای تکمیل واحدهای مسکونی مناطق ‌‌زلزد‌ه‌زده

آخرین عناوین