هتل بین المللی

محاکمه راننده اتوبوس آشوب‌های پاسداران/ صحبت‌های محمد ثلاث در دادگاه/ جلسه بعدی دادگاه فردا برگزار می‌شود + فیلم و عکس

گروه اجتماعی الف،   3961220105 ۸ نظر، ۳ در صف انتشار و ۲۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

جلسه محاکمه راننده اتوبوس آشوب‌های خیابان پاسداران در شعبه نهم دادگاه کیفری شماره یک استان تهران برگزار شد.

جلسه محاکمه راننده اتوبوس آشوب‌های خیابان پاسداران در شعبه نهم دادگاه کیفری شماره یک استان تهران و به ریاست قاضی محمدی کشکولی به صورت علنی برگزار شد. قاضی کشکولی اعلام کرد که دادگاه تا اذان ظهر برگزار و ادامه محاکمه ساعت یک آغاز می‌شود. پس از اعلام رییس دادگاه، قاضی شهریاری معاون دادستان و سرپرست دادسرای جنایی تهران در جایگاه قرار گرفت و در اجرای ماده 396 از قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392 کیفرخواست را قرائت کرد.

وی افزود: در پرونده کلاسه 961334 دادسرای امور جنایی تهران آقای محمدرضا ثلاث فرزند اسدالله متولد 1346 متهم است به ارتکاب سه فقره قتل عمدی با این اوصاف که در مورخ 30/11/96 ساعت 20 حسب تماس مرجع انتظامی مبنی بر وقوع تهاجم عمدی با خودرو اتوبوس در آدرس تهران خیابان پاسداران گلستان هفتم در ساعت 18:20 دقیقه؛ ضمن دستورات لازم جهت حفظ صحنه با توجه به مشهود بودن جرم و در اجرای قانون آیین دادرسی کیفری به محل وقوع عازم و در سردخانه بیمارستان لبافی نژاد اجساد مقتولین به اسامی سرباز وظیفه رضا مرادی؛ گروهبان یکم کادر رضا امامی و گروهبان یکم کادر محمد علی بایرمی می‌باشد.

قاضی شهریاری خاطرنشان کرد: با حضور پزشکی قانونی و کارشناسان تشخیص هویت مورد معاینه قرار گرفت، اوراق معاینه ضمیمنه پرونده می باشد.

وی ادامه داد: با توجه به تحقیقاتی که در محل انجام شد مشخص شد راننده خودرو اتوبوس که به صورت عمدی به مامورین نیروی انتظامی تعرض نموده است در بیمارستان امام سجاد بستری است لذا به بیمارستان مذکور اعزام و با مشارالیه صحبت شد که فیلم اظهارات نامبرده در خصوص نحوه قتل اخذ شد که ضمیمه پرونده می باشد.

معاون دادستان تهران گفت: نامبرده حسب اظهاراتی که به صورت شفاهی در بدو آن مطرح کرد اعلام کرد با توجه به عصبی بودن با اتوبوسی که قبلا در محل پارک شده بود به سمت مامورین حمله ور شده و منجر به قتل سه نفر شده است.

وی در رابطه با ادله اثباتی که دادسرا جمع اوری نموده است به اعترافات متهم اشاره کرد و بیان داشت: متهم در اعترافات خود در نزد بازپرس دادسرای جنایی به صراحت تهاجم عمدی با خودرو اتوبوس را پذیرفته و علت آن را عصبی بودن اعلام کرده است.
 
قاضی شهریاری خاطرنشان کرد: متهم در پاسخ به اینکه چرا در خیابان پاسداران گلستان هفتم حضور داشتید اعلام کرده که برای حمایت از یکی از همفکران خود در محل بوده است.
 
وی به سئوالات مطرح شده از متهم پرداخت و گفت: از متهم هم پرسیده شده که چرا حمله کردی و عنوان داشته چون عصبانی شدم. پرسیده شده آیا آنها باعث عصبانیت شما شده بودند؟ که اعلام کرده خیر اینها را نمی‌شناختم عده‌ای دیگر بودند و وقتی از او در رابطه با انگیره ارتکاب قتل سئوال می شود عنوان داشته که عصبانی بودم.
 
معاون دادستان تهران با بیان اینکه متهم تفهیم اتهام شده و اتهامات را صراحتا قبول داشته است، گفت: او  اعلام نموده ما شبها حدود 30 نفر در اتوبوس می‌خوابیدیم که هویت آنها را نمی شناسم.

 
 
وی گفت: از او پرسیده شده که آیا مجروع کردن ماموران، تخریب اموال را قبول دارید و عنوان داشته بله قبول دارم.

قاضی شهریاری با اشاره به سئوال پرسیده شده از متهم مبنی بر اینکه آیا اخلال در نظم را قبول دارید؟ گفت: متهم گفته قبول داریم اما در مسلک ما این کار توجیه ندارد اینها عین اظهارات متهم در نزد بازپرس است که در اوراق پرونده موجود است.

معاون دادستان تهران بیان داشت: فیلم تهاجم عمدی متهمان که نسخه آن در پرونده موجود است و در فضای مجازی با توجه به افرادی که در صحنه گرفته شده نشان می‌دهد که یک دستگاه اتوبوس که متهم اعتراف به رانندگی نموده است به سمت مامورین تهاجم عمدی می نماید و پس از برخورد با آنان طی آن 3 نفر از مامورین که اسامی آنها خوانده شد، فوت می‌کنند.
 
وی تصریح کرد: اجساد مقتولین نیز به پزشک قانونی منتقل شد که در معاینه صورت پذیرفته شده از مقتولین حسب اعلام پزشکی قانونی تهران مرحوم رضا امامی در اثر صدمات متعدد که در صفحه 166 پرونده موجود می باشد پزشکی قانونی علت فوت رضا امامی فرزند صالح را که در تاریخ 1/12/96 معین کرده است را صدمات متعدد در اثر اصابت جسم سخت علت فوت می باشد.

قاضی شهریاری ادامه داد: در خصوص مقتول به نام محمد علی بایرامی که در تاریخ 1/12/96 معاینه شده است اعلام نموده است خرد شدگی جمجمه و آسیب مغزی در اثر اصابت جسم سخت علت فوت می باشد و نهایتاً در خصوص مقتول به نام رضا مرادی علمدار فرزند محسن در تاریخ 1/12/96 مورد معاینه قرار گرفته است علت فوت را صدمات متعدد در اثر اصابت جسم سخت اعلام نموده است.

معاون دادستان تهران گفت: تمامی خدمات مذکور حسب اظهارات متهم و بررسی های انجام شده بر اثر برخورد خودروی اتوبوس با رانندگی متهم محمد رضا ثلاث انجام شده است که متهم به آن معترف می باشد.

وی ادامه داد: در بازسازی صحنه صورت پذیرفته شده متهم لحظه تهاجم عمدی مامورین را تشریح نموده و این فرد در بیمارستان امام سجاد (ع) مورد معاینه قرار گرفته است و در حال حاضر دچار درجاتی از افسردگی است  ولی ابتلا به درجه ای از اختلال روانی که سبب فقدان قوه تمیز باشد در معاینه فعلی احراز نشده است.

قاضی شهریاری بیان داشت: در سوالاتی که از آقای متهم پرسیده شده است اعلام نموده که سابقه افسردگی ندارد، 15 سال پیش مواد مخدر از نوع تریاک مصرف می نموده است و در حال حاضر ترک کرده ام، هیچ گونه بیماری روحی و روانی هم ندارم.

وی گفت: با توجه به نوع جرم ارتکابی و قانون آیین دادرسی کیفری پرونده شخصیت برای متهم تشکیل  شده است و  حسب پرونده شخصیتی که توسط واحد مددکاری و بازپرس تشکیل شده است متهم پس از ازدواج صاحب دو فرزند پسر ودختر می شود که متعاقبا همسر اول خودرا طلاق داده و همسر دوم برمی گزیند که نامبرده را نیز طلاق می دهند با همسر سوم نیز ازدواج می کند که سرنوشت ثبت واقعه آن نامعلوم است البته پرونده ای تحت عنوان جعل در شناسنامه در دادستانی شهر ری دارد متهم در حال حاضر فاقد مسکن و شوفر اتوبوس است که یک سال قبل براثر شکستگی دست نتوانسته مشغول کار شود. حسب اظهارات خودش در اتوبوس موصوف که در گلستان هفتم پارک بوده است می خوابیده است متهم دارای 7 فقره سابقه کیفری از جلمه مواد مخدر، ایراد ضرب و جرح، اخلال  در نظم عمومی دو فقره و محکومیت مالی دو فقره می باشد.

قاضی شهریاری ادامه داد: متهم در اظهاراتش اعتراف نموده که 15 سال پیش وارد جریانات دراویش شده است و علاقه خاصی به جریان موصوف دارد و انگیزه حضور خود را حمایت همفکران خود اعلام نموده است که همین حضور و عصانیت موجب تهاجم عمدی به ماموران شده است.

معاون دادستان تهران بیان داشت: در مرحله تحقیقات ابتدایی وی از عملکرد خود به هیچ وجه ناراضی و پشیمان نبوده است؛ اما با صحبتهای بعدی و در آخرین دفاعیات اعلام نموده است که از عملکرد خود پشیمان و نادم شده است.

وی گفت: متهم فاقد مسکن و شغل و ازهم گسیختگی خانوادگی دارد و تعصبات خاص به گروه های خاص دارد و اتوبوس را که توسط فردی به هویت خ  که در حال حاضر در بازداشت است به محل مذکور آورده و خود متهم با درآوردن صندلی ها اتوبوس را به محل استراحت خود تبدیل نمود است بررسی ها نشان می دهد از لحاظ عقیدتی دچار افراط می باشد. ازلحاظ  قانونی عمل متهم به ارتکاب منطبق است با بند الف ماده 290، 350، 351 و 383 قانون مجازات اسلامی در خصوص ارتکاب سه فقره قتل عمدی است و در خصوص اخلال در نظم عمومی منطبق با 618 قانون اسلامی بخش تعزیرات مصوب سال 1375 است و با تو جه به تقاضای اولیای دم مقتولان تقاضای قصاص در اجرای ماده 279 را دارم.

در ادامه دادگاه قاضی کشکولی از اولیای دم مقتولین خواست در جایگاه حاضر شده و شکایت و تقاضای خود را مطرح کنند. اولیای دم پس از حضور در جایگاه و معرفی خود از ریاست دادگاه تقاضای اشد مجازات و قصاص را داشتند.

پس از اعلام شکایت و تقاضای اولیای دم مقتولین قاضی کشکولی با اعلام تنفس و اعلام کرد ادامه رسیدگی به این پرونده در ساعت 13 ادامه پیدا خواهد کرد.

در ادامه رسیدگی به پرونده قاتل شهدای خیابان پاسداران پس از پایان مهلت تنفس قاضی کشکولی از نماینده حقوقی نیروی انتظامی خواست درجایگاه حاضر شده و موارد مورد نظر و شکایت خود را مطرح کند.

سرهنگ سبحانی نماینده حقوقی نیروی انتظامی پس از حاضر شدن در جایگاه به بیان ویژگی های اخلاقی مقتولین پرداخت و گفت: افرادی که در آن روز حادثه توسط راننده اتوبوس به شهادت رسیدند با هزار امید و آرزو درحال خدمت و انجام وظیفه بوده اند.

وی تصریح کرد: همکارن من در نیروی انتظامی هیچ گونه اسلحه ای نداشتند و تنها هدفشان خدمت به مردم و برقراری نظم وامنیت بود.

وی گفت: همکاران من در نیروی انتظامی جوان بودند و حتی یکی از آنها فقط 40 روز بود که عقد کرده بود برای برقراری نظم وامنیت و خدمت به مردم در محل حاضر شده بودند اما نتیجه این حضورشان حمله به آنها و کشته شدن بود.

سبحانی بیان کرد: بنده از ریاست دادگاه تقاضای اشد مجازات را برای فرد قاتل دارم چون وی این کار را به صورت عامدانه انجام داده است و در حالی است که وی از نظر اجتماعی دچار مشکل بوده و دو همسر خود را طلاق داده است.

متهم پس از حاضر شدن در جایگاه خود را معرفی کرده و گفت: در ابتدا برای خانواده داغدیده از خداوند طلب صبر و برای خود طلب رحمت می کنم.

وی گفت: بنده محمد ثلاث 50 ساله اهل بروجرد ساکن تهران دارای دو فرزند در حال حاضر مجرد و شیعه 12امامی هستم.

متهم ادامه داد: تاکنون دو همسر خود را طلاق داده ام و اکنون مجرد هستم و حدود ده الی دوازده سالی است که در تهران سکونت دارم.

وی در پاسخ به سوال قاضی دادگاه مبنی بر اینکه آیا سابقه کیفری هم دارید بیان کرد: بله بنده حدود 7، 8 سابقه کیفری دارم که یک نوبت آن به خاطر حمل مواد مخدر در اتوبوس سابقه کیفری مالی، سابقه کیفری اخلال در نظم عمومی ، سابقه ایراد و جرح با چاقو ، ‌تمرد از دستور ماموران نیروی انتظامی و اخلال در نظم عمومی از جمله این سوابق کیفری بنده است.

متهم افزود: شغل اصلی من رانندگی اتوبوس است و هیچ گونه سابقه بیماری و یا بستری شدن نداشته ام.

وی در پاسخ به اینکه شما درحال حاضر محل سکونت دائمی دارید یا خیر گفت: خیر من در زمان فعالیت دچار شکستگی دست شدم و چند ماهی بیکار بودم و به علت بدهی صاحبخانه ام من را از منزل بیرون کرد و در این ایام خانه دخترم در تهران یا مادرم در بروجرد و یا دوستان دیگرم اقامت داشتم.

متهم اظهار کرد: البته حدود 10 ، 15 روز در یک اتوبوس در خیابان گلستان پاسداران اقامت داشتم به این ترتیب که به خانه دیگران برای دوش گرفتن می رفتم و برای اقامت به این اتوبوس بر می گشتم.

در ادامه قاضی پرونده اتهامات متهم را قرائت و از او خواست که اگر دفاعی دارد بیان کند.

متهم پرونده پس از تفهیم اتهام هنگامی که پشت تریبون قرار گرفت گفت: بنده آمادگی دفاع از خود را دارم و معتقدم نیروی انتظامی باید منشا آرامش باشد.

وی در ادامه مدعی برخورد نیروی انتظامی با عوامل حاضر در گلستان هفتم شد و ادامه داد: در روز حادثه نیروی انتظامی اول به ما حمله کرد و سرم را شکستند که این کارشان من را عصبانی کرد و من از شدت عصبانیت با اتوبوس به سمت آنها حمله کردم.

وی در پاسخ به سوال قاضی مبنی بر اینکه علت حضور شما در آن ایام در خیابان پاسداران چه بوده است؟ گفت: من برای حمایت از برادرم به آنجا رفته بودم.

متهم این پرونده مدعی شد: نعمت الله ریاحی برادر دینی من است که با پرونده سازی به او اتهام سرقت خودروی پراید را نسبت داده بودند درحالی که این فرد سه هکتار باغ دارد و نیاز مالی نداشته است که سرقت کند و او شب قبل از حادثه در کنار من بود می دانستم که این پرونده صحت ندارد.

وی در پاسخ به سئوال قاضی مبنی بر اینکه انگیزه حضورتان به مدت چندین روز در آن خیابان و آن اتوبوس چه بوده است؟ گفت: انگیزه من این بود که دادستانی اعلام کرده بود که می خواهد بزرگ دارویش را جلب کند و چون من او را دوست داشتم برای حمایت از او به آنجا رفتم.

وی در خصوص نحوه حمله به نیروی انتظامی و مردم در زمان حادثه گفت: من خودم پشت فرمان اتوبوس بودم و کسی دیگر در اتوبوس نبود. مالک خودرو را نمی شناسم و چون قبلا کار رانندگی کرده بودم توانستم آن را روشن کنم و به سمت ماموران ناجا حرکت کنم.

قاضی دادگاه در سوالی از متهم پرسید: حسب گزارشات این اتوبوس صندلیهایش باز شده و به محلی برای استراحت تبدیل شده بود این موضوع را توضیح دهید؟

متهم در پاسخ به این سوال گفت: من خودم بدون اجازه مالک اتوبوس صندلی های آن را باز کردم تا بتوانیم در آن استراحت کنیم حتی شنیده بودم که مالک اتوبوس از این کار اعلام نارضایتی کرده بود.
 
وی بیان کرد: در این اتوبوس حدود 25 الی 30 نفر می آمدند و در آنجا استراحت می کردند. این افراد اکثرا از شهرستان آمده بودند و برای زیارت و رفتن حسینیه به تهران می آمدند و برای استراحت به اتوبوس می آمدند و دائما در حال رفت و آمد بودند.
در ادامه رسیدگی به این پرونده قاضی کشکولی رئیس دادگاه کیفری یک خطاب به متهم اعلام کرد که در جایگاه حاضر شده و با معرفی کامل خود به دفاع از خود بپردازد.

متهم در ادامه ادعای خود به نحوه برخورد ماموران ناجا اشاره کرد و گفت: زمانی که ماموران ناجا به سرم ضربه زدند و از سرم خون آمد من چون سرم پر از خون شده بود عصبانی شدم و لنگ دور گردنم را به جلوی داشبورد اتوبوس پرتاب کردم و بلافاصله اتوبوس را روشن و به سمت ماموران حرکت کردم.

وی ادامه داد: من خودم قبول دارم که این سه نفر را کشته ام و فوت این سه نفر نتیجه اقدامات من بوده است .

قاضی پرسید با توجه به گزارش نیروی انتظامی سلاح سرد از قبیل قمه و چاق و شمشیر در داخل اتوبوس کشف شده است آیا این را قبول دارید؟، که متهم پاسخ داد: من در داخل اتوبوس از این چیزها اطلاعی ندارم.

قاضی گفت: شما گفته اید که در مقابل کلانتری 102 گلستان شعار الله اکبر سر داده اید در این رابطه افراد چند نفر بوده اند؟ که
متهم در پاسخ گفت: 30 الی 40 نفر.

به گزارش میزان، رییس دادگاه تصریح کرد: شما مگر نمی دانید برای تجمع باید به قانون عمل کنید؟ سه نفر را به قتل رسانده اید پس برای بار دوم سوال می کنیم قتل را قبول دارید؟ که متهم پاسخ داد: بله.

قاضی گفت: آیا به بیمارستان رفته ای و چند روز در بیمارستان بودی که متهم بیان داشت: یادم نمی آید یک یا دو روز و نام بیمارستان را هم به خاطر نمی‌آورم.

وی در پاسخ به سئوال قاضی مبنی بر اینکه خودت به بیمارستان رفتی؟ گفت: ماموران من را بردند.

قاضی دادگاه گفت: گزارش معاینه جسد مقتولان را قرائت کردم آیا قبول داری که متهم این موضوع را تایید کرد.

قاضی خاطرنشان کرد: اظهارات شما در فیلم موجود است توسط بازپرسی در بازسازی صحنه جرم با ذکر جزئیات مطالب را گفته یا آیا مطالب عنوان شده را قبول داری که متهم این موضوع را نیز تایید کرد.

قاضی پرسید که سه مرحله از شما تحقیق شده است آیا این اظهارات را قبول داری که متهم تایید کرد.

قاضی پرسید که سوال این است که آیا با اتوبوس افراد خاصی از ماموران نیروی انتظامی را در نظر داشته اید؟ که متهم من اصلا جلو را نمی دیدم خون روی صورتم بود و شیشه اتوبوس کثیف بود از طرح کلاه هایشان فهمیدم نیروی انتظامی هستند.

قاضی پرسید در فیلم مشاهده شده است که شما در چند ثانیه اتوبوس را درست حرکت داده اید ولی بعد به سمت ماموران نیروی انتظامی رفته اید آیا درست است؟ که متهم پاسخ داد:  بله.

قاضی گفت: آیا ماموران سلاح همراه داشتند؟ که متهم بیان داشت: باتوم داشتند.

قاضی گفت: باتوم سلاح سرد نیست چاقو ،‌قمه و شمشیر سلاح سرد است آیا از عملکردت پشیمان هستی از اینکه جامعه را از لحاظ نظم وامنیت عمومی به هم ریخته ای؟ که متهم پاسخ داد: از به دنیا آمدنم پشیمان هستم.

قاضی تصریح کرد: ادعا کرده ای به عنوان هوادار در این گروه یا فرقه عضویت داری و به بزرگ گروه علاقه داری علاقه جنبه شخصی است و یا اینکه آنها برای خود آیین نامه و مرام نامه ای دارند؟ که متهم در این راستا به ذکر شعری پرداخت.

قاضی عضویت در گروه خاصی داری یا خیر؟ که متهم گفت ندارم.

در ادامه رسیدگی به این پرونده قاضی محمد کشکولی خطاب به رحیم ایزد یاری وکیل تسخیری متهم از وی خواست درجایگاه به مقام دفاع از متهم بپردازد.

وی با حضور در جایگاه ضمن عرض تسلیت به خانواده قربانیان بیان کرد: طبق اظهارات متهم و پشیمانی ایشان به شرایط روحی متهم توجه کنید پس از برخورد ماموران سوار بر اتوبوس شده است و صرفا برای تهدید و پراکنده کردن ماموران اتوبوس راهدایت کرده است و قصد کشتن کسی را نداشته است.

وی افزود: بنا به اظهارات متهم او قصد مجرمانه نداشته است  و از دادگاه تقاضای تخفیف محازات و همچنین ازخانواده قربانیان تقاضای عفو را دارم.

گفتنی است جلسه بعدی دادگاه فردا دوشنبه 21/12/96 راس ساعت 11 در شعبه نه دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار خواهد شد.

گفتنی است؛ در جریان آشوب های خیابان پاسداران تهران، این فرد با نشستن پشت فرمان یک اتوبوس اقدام به زیر گرفتن تعدادی از ماموران نیروی انتظامی کرد که 3 نفر آنها به علت ایراد صدمه بدنی فوت شدند.
شایان ذکر است، اسماعیلی رئیس کل دادگستری تهران 5 اسفند ماه در این زمینه به خبرگزاری میزان گفته بود: پرونده راننده اتوبوس آشوب‌های خیابان پاسداران تهران که منجر به شهادت سه نفر از ماموران نیروی انتظامی شد پس از صدور کیفرخواست به اتهام سه فقره قتل عمد، به شعبه دادگاه ارجاع شد.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۲ فروردین ۱۳۹۷حکم قاتل خیابان پاسداران پس از تائید در دیوانعالی، اجرا می شود
۲۸ اسفند ۱۳۹۶حکم راننده اتوبوس حادثه پاسداران صادر شد
۲۷ اسفند ۱۳۹۶سومین جلسه محاکمه راننده اتوبوس حوادث خیابان پاسداران   
۲۷ اسفند ۱۳۹۶زمان صدور حکم راننده اتوبوس خیابان پاسداران
۲۷ اسفند ۱۳۹۶متهم خیابان پاسداران: من عاشق اعدامم/ ۵۰ نفر هم می‌مردند خواست خدا بود
۲۷ اسفند ۱۳۹۶آغاز سومین جلسه محاکمه‌ راننده اتوبوس حادثه پاسداران
۲۶ اسفند ۱۳۹۶سردار رحیمی: عامل شهادت سه مامور ناجا در خیابان پاسداران زودتر به سزای اعمالش برسد
۲۲ اسفند ۱۳۹۶عکس/ ماموران جانباز حادثه خیابان پاسداران
۲۱ اسفند ۱۳۹۶نماینده دادستان: متهم حادثه خیابان پاسداران از سلامت روانی کامل برخوردار است/ تقاضای قصاص متهم را دارم
۲۰ اسفند ۱۳۹۶ اعترافات راننده اتوبوس جنایتکار خیابان پاسداران  
۲۰ اسفند ۱۳۹۶آغاز جلسه رسیدگی به پرونده متهم حادثه پاسداران
۱۹ اسفند ۱۳۹۶اعتراض متهمان حادثه خیابان پاسداران به قرارهای بازداشت خود

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

حمید۲۷۲۳۵۵۱۳:۳۵:۴۳ ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
باید اتیشش بزنن زنده زنده
ناشناس۲۷۲۳۷۱۱۳:۴۸:۴۳ ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
سه فقره مباشرت در قتل ولی هنوز اعدام نشده...
ممم۲۷۲۳۷۷۱۳:۵۱:۱۸ ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
متهم دیوانه است....و دیوانه نباید مجازات شود...................
علی۲۷۲۳۸۹۱۳:۵۷:۲۲ ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
بیکار و بی خانه و بی پول همین میشه آخرش،منم امروز و فرداست که قاطی کنه مغزم.
ناشناس۲۷۲۳۹۷۱۴:۰۱:۴۶ ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
در میدان آزادی اعدامش بکنید که تمام دنیا ببینه جمهوری اسلامی با کسی شوخی نداره.
ناشناس۲۷۲۷۷۲۱۹:۲۱:۰۷ ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
بذارینش زیر چرخ تریلی از روش رد بشین
سیامک۲۷۲۸۷۵۲۱:۴۱:۰۰ ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
برای یک راه پوچ و بی ارزش اول جان چهار مامور رو گرفت و در آخر خودش باید قصاص بشه عاقبت فرقه‌ها همین است و بس.
ناشناس۲۷۲۸۹۷۲۲:۰۹:۳۸ ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
چرا نیروی انتظامی در مورد دستگیری سارق اتومبیل درست عمل نکرده بود ؟چرا دادگاه در این مورد وارد تحقیقات نمی شود ؟

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تجارت نیوزایرانسلسام سیر

پربحث‌های امروز

 1. داریوش شایگان درگذشت

 2. محمدرضا خاتمی: ایرانی ها مردم کره شمالی نیستند که بگوییم اشکنه بخورید/مخالف رای دادن برادرم بودم

 3. راهکارهای طب سنتی برای درمان سرماخوردگی در بهار

 4. مهدی محمدی: برجام منعقد شده بود که تحریم نباشیم، حالا تحریم می شویم برای اینکه برجام باشد

 5. مهدوی کیا: در جام جهانی در گروه قهرمان ها قرار داریم

 6. ماکرون در کنگره آمریکا سخنرانی می‌کند

 7. ویدیو/هاشمی طبا: ساپورتی که خانم ها می پوشند از مینی ژوب زمان شاه بدتر است  

 8. عربستان و آمریکا یادداشت تفاهم امضا کردند

 9. پاسخ ترامپ به انتقادها در پی پیام تبریک به پوتین

 10. ادامه تمرینات جدی شاگردان کی‌روش

 11. حکم قاتل خیابان پاسداران پس از تائید در دیوانعالی، اجرا می شود

 12. دولت در راستای حمایت از کالای ایرانی جلوی واردات و قاچاق را بگیرد/ نمره زیر 10 دولت

 13. قطر ۱۹ شخص و ۸ نهاد را به بهانه تروریسم تحریم کرد

 14. چند درصد ایرانی‌ها کالای چینی مصرف می‌کنند؟

 15. بایسته های حمایت از تولید ملی

 16. خاطره مهران مدیری از کتک خوردنش در مدرسه

 17. محبوب‌ترین شخصیت از نگاه مردم ایران در نظرسنجی دانشگاه مریلند

 18. اطلاعیه فدراسیون فوتبال تونس درباره بازی با ایران

 19. شوماخر راننده شفر شد

 20. کاخ سفید: ترامپ تحریم‌هایی را علیه چین اعلام می‌کند

 21. استعفای سرگی لاوروف رسما تکذیب شد

 22. کنگره آمریکا: قادر به لغو تصمیم ترامپ در خروج از برجام نیستیم

 23. شجاعیان: من فانِ استقلال هستم

 24. راهکارهایی ساده برای تغییرات مهم زندگی در سال جدید

 25. روایت دو قربانی اسیدپاشی از زندگی سوخته و احقاق حق

پربحث‌های دیروز

 1. کدام کالا تولید داخل است؟ چرا؟

 2. به نظر شما؛ چگونه می‌توان از تولید ملی و کالای ایرانی حمایت کرد؟

 3. پوتین؛ الگوی اشاعه عزت‌طلبی مردم

 4. گرانترین عوارضی ایران  

 5. قاتل نامرئی جان 3 خواهر تبریزی را گرفت

 6. نخستین عملیات در سال ۹۷/ ماموریت آتش‌نشانی برای یک "کبوتر"

 7. سفر قریب‌الوقوع پادشاه عربستان به آمریکا/ترامپ خطاب به بن سلمان: دلم برای دیدن پدرت تنگ شده

 8. وزیر آموزش و پرورش: امیدوارم کارنامه‌ای درخشان از تعلیم و تربیت تقدیم نظام کنیم

 9. بهروز وثوقی: یک روز لیدر منچستر می‌شوم/ از عادل فردوسی‌پور گله‌مندم!  

 10. روحانی: خواست جوانان شفافیت بیشتر، اقتصاد بهتر، آزادی بیشتر، فرهنگ باز و رابطه بهتر با جهان است

 11. تابش: مردم برای تحقق شعار سال مطالبه گری کنند

 12. خط تولید جامدات و آزمایشگاه مرجع داروسازی تهران شیمی افتتاح شد

 13. استاد دانشگاه صنعتی شریف مطرح کرد: حمایت از کالای ایرانی مهمترین محور اقتصاد مقاومتی/ مردم برای تحقق شعار امسال منتظر دولتمردان نمانند

 14. روحانی از ایستگاه اورژانس بزرگراه تهران- کرج و پایگاه امداد و نجات جاده ای چیتگر بازدید کرد

 15. مزد منصفانه و امنیت شغلی خواسته اصلی کارگران

 16. تقابل عمیق دو نگاه در سیاست گذاری ها و اعمال مدیریت در کشور و پیامدهای آن!

 17. رحمانی فضلی:به عملکرد وزارت کشور در سال ۹۶ نمره ۱۸.۵ می‌دهم/ اولویتمان در سال ۹۷ کماکان حفظ امنیت است

 18. تصویری زییا از رشته کوه البرز و قله دماوند   

 19. روایت تصویری از لحظه سال تحویل خانواده‌های تهرانی در دهه ۶۰  

 20. لحظه تحویل سال نو در یادمان منطقه عملیاتی شلمچه  

 21. اولین نوزاد سال ۹۷ به دنیا آمد

 22. قاسمی:منطقه امن با همکاری همه کشورها بدست می‌آید

 23. پدافند هوایی یمن جنگنده اف-۱۵ ائتلاف سعودی را هدف قرار داد

 24. وزش باد شدید و لغو دو پرواز در فرودگاه ساری

 25. مهاجم کلیدی تونس بازی با ایران را از دست داد

پربحث‌های هفته

 1. بیانیه نماینده‌ای که نام موزه لوور را اشتباهی تلفظ کرد‌

 2. ترامپ زنگ خطر را برای توافق هسته ای به صدا در آورد/ هدیه بزرگ کاخ سفید به نتانیاهو و محمد بن سلمان/ سناریوهای ایران در قبال خروج آمریکا از برجام چه خواهد بود؟

 3. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 4. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 5. نماینده مجلس خبر داد؛ فیلترینگ تلگرام به تصویب شورای‌ عالی فضای مجازی رسیده است

 6. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 7. عراقچی: انتظارات مردم از برجام برآورده نشد/ تصور ما این است که برجام ادامه پیدا نخواهد کرد

 8. چند درصد دانشجویان ایرانی دانشگاه های آمریکا به کشور باز می گردند؟  

 9. مهدی جهانگیری چگونه مولتی میلیاردر شد؟/ مواهب رفاقت با «بقایی» از جیب مردم +تصاویر و اسناد

 10. حداقل دستمزد کارگران ۲۰ درصد افزایش یافت/ تعیین میزان افزایش سایر سطوح مزدی به آینده موکول شد

 11. مذاکرات پنهان با اروپائیها / فرانسه نقش آمریکا را بازی می کند / خروج احتمالی آمریکا از برجام در اردیبهشت

 12. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 13. اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

 14. موسسه ژئوفیزیک، صدا و سیما و اوقات شرعی

 15. اولین واکنش وزیر ارتباطات به احتمال فیلتر دوباره تلگرام/ مجوز دسترسی پیام رسان‌های داخلی به منزله جاسوسی نیست

 16. متهم خیابان پاسداران: من عاشق اعدامم/ ۵۰ نفر هم می‌مردند خواست خدا بود

 17. دبیر شورای عالی فضای مجازی: ادامه فعالیت تلگرام با وضعیت فعلی به صلاح نیست/ باید به فکر جایگزین باشیم

 18. شرکت اپل دسترسی به اپ استور در ایران را مسدود کرد

 19. عروس ارشد ترامپ، درخواست طلاق داد +عکس

 20. شرافت چند آقایان احمدی‌نژادی؟!

 21. کدام کالا تولید داخل است؟ چرا؟

 22. نماینده مجلس: معتقدم اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود کشور را نجات خواهد داد

 23. به نظر شما؛ چگونه می‌توان از تولید ملی و کالای ایرانی حمایت کرد؟

 24. قهرمان سازی از نجفی به سبک اصلاح طلبان

 25. اولویت‌های مباحثات الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

پربحث‌های دیروز

 1. نخستین عملیات در سال ۹۷/ ماموریت آتش‌نشانی برای یک "کبوتر"

 2. وزیر آموزش و پرورش: امیدوارم کارنامه‌ای درخشان از تعلیم و تربیت تقدیم نظام کنیم

 3. وزش باد شدید و لغو دو پرواز در فرودگاه ساری

 4. بازگشت پروازهای مشهد و تهران به گرگان به فرودگاه‌های مبدا بر اثر وزش شدید باد

 5. وقوع دو زمین لرزه در هرمزگان / خسارات مالی و جانی نداشت

 6. ساعت 21:45 روز چهارشنبه/پلیس‌راه: تست مواد مخدر و الکل در راه‌های شرق تهران/ ترافیک نیمه‌سنگین در محورهای فیروزکوه و امام رضا(ع)

 7. وزیر بهداشت:تلخ‌ترین رخداد سال ۹۶، بداخلاقی‌های انتخابات بود

 8. هفت سین مهربانی در نقطه صفر مرزی کشور

 9. غبار محلی فردا مناطقی از خوزستان را در برمی‌گیرد

 10. ساعت رسمی کشور امشب یک ساعت جلو کشیده می‌شود

 11. ساعت 20:30 روز چهارشنبه/ ترافیک نیمه سنگین در جاده چالوس

 12. ریزگردها وارد استان بوشهر می‌شوند/ مواج شدن دریا به دلیل وزش یاد

 13. تپش قلب‌ها در رواق امام / سخن اینجا گل انداخته بود؛ از حاج قاسم تا رئال مادرید! +عکس

 14. ساعت 18:30روز چهارشنبه/ترافیک سنگین در محور هراز/ گره ترافیکی در محورهای شرق تهران وجود ندارد

 15. ساعت 17:40روز چهارشنبه/ترافیک سنگین در هراز و چالوس/ بارش باران در اردبیل

 16. آغاز سال نو با «مارمِ» در مازندران

 17. رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات: افتتاح کامل صحن حضرت زهرا(س) در عید غدیر/ اجرای طرح توسعه حرم امامین عسکرین(ع)

 18. پلیس راه :افزایش ۸ درصدی ترددهای جاده ای/ عدم توجه به جلو و خستگی و خواب آلودگی بیشترین علت تصادفات

 19. حال و هوای عتبات عالیات در نخستین روز سال نو/سامرا مملو از زائران اهل بیت(ع) + تصاویر

 20. بنای تاریخی مسجد جامع ارومیه پشت درهای بسته+تصایر

 21. احتمال وزش باد شدید در تهران/شمال کشور بارانی می‌شود

 22. افزایش سه برابری نفوذ مواد پلاستیکی به دریا طی ۱۰ سال

 23. تهرانی‌ها نفس کشیدند

 24. جزئیات محدودیت‌های ترافیکی جاده‌ها تا ۱۷ فروردین

 25. ساعت 13:45روز چهارشنبه/ترافیک در محورهای منتهی به استان‌های شمالی سنگین تا نیمه سنگین است

پربحث‌های هفته

 1. بیانیه نماینده‌ای که نام موزه لوور را اشتباهی تلفظ کرد‌

 2. چند درصد دانشجویان ایرانی دانشگاه های آمریکا به کشور باز می گردند؟  

 3. چمران: شهرداری در این مدت کاری انجام نداده است

 4. یک تنه در آلمان در برابر یک جهان!

 5. روایت نجفی از دلیل اصلی استعفایش

 6. نخستین عملیات در سال ۹۷/ ماموریت آتش‌نشانی برای یک "کبوتر"

 7. بخشنامه های تزئینی و دستورات نمایشی/ مدارس تا 23 اسفند باز بودند!

 8. انتخاب نجفی برای شهرداری تهران از اول اشتباه بود / شهردار باید مورد قبول همه جناحها و ارکان نظام باشد

 9. واکنش وزیر ارتباطات به شایعه قطع دائم تلگرام  

 10. داریوش شایگان درگذشت

 11. وزیر آموزش و پرورش: امیدوارم کارنامه‌ای درخشان از تعلیم و تربیت تقدیم نظام کنیم

 12. حضور رئیس جمهور در روستای زلزله زده میرمیروی شهرستان سرپل ذهاب/وعده ۶ ماهه روحانی برای تکمیل واحدهای مسکونی مناطق ‌‌زلزد‌ه‌زده

 13. نجفی: به عنوان خدمتگذار مردم وارد شهرداری شدم/ شهرداری تهران باید از مسائل سیاسی فارغ شود

 14. دستور برکناری شهردار تهران از اتاق فکر اصلاح‌طلبان صادر شد

 15. آخرین وضعیت زلزله‌زدگان کرمانشاه در شب عید/ ساخت‌وساز برای اسکان دائم آغاز شده/هنوز 500 خانواده در چادر هستند/مشکلات بهداشتی و درمانی کمتر شده است

 16. جان مریم چشماتو واکن،سری بالا کن!

 17. گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای جهان برای زندگی

 18. ویدیو/هاشمی طبا: ساپورتی که خانم ها می پوشند از مینی ژوب زمان شاه بدتر است  

 19. حکم قاتل خیابان پاسداران پس از تائید در دیوانعالی، اجرا می شود

 20. خاطره مهران مدیری از کتک خوردنش در مدرسه

 21. محبوب‌ترین شخصیت از نگاه مردم ایران در نظرسنجی دانشگاه مریلند

 22. راهکارهایی ساده برای تغییرات مهم زندگی در سال جدید

 23. روایت دو قربانی اسیدپاشی از زندگی سوخته و احقاق حق

 24. مشکل برق مازندارن برطرف شد

 25. هشدار پلیس به بیش از ۲میلیون نوگواهینامه در نوروز

آخرین عناوین