محاکمه راننده اتوبوس آشوب‌های پاسداران/ صحبت‌های محمد ثلاث در دادگاه/ جلسه بعدی دادگاه فردا برگزار می‌شود + فیلم و عکس

گروه اجتماعی الف،   3961220105 ۸ نظر، ۳ در صف انتشار و ۲۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

جلسه محاکمه راننده اتوبوس آشوب‌های خیابان پاسداران در شعبه نهم دادگاه کیفری شماره یک استان تهران برگزار شد.

جلسه محاکمه راننده اتوبوس آشوب‌های خیابان پاسداران در شعبه نهم دادگاه کیفری شماره یک استان تهران و به ریاست قاضی محمدی کشکولی به صورت علنی برگزار شد. قاضی کشکولی اعلام کرد که دادگاه تا اذان ظهر برگزار و ادامه محاکمه ساعت یک آغاز می‌شود. پس از اعلام رییس دادگاه، قاضی شهریاری معاون دادستان و سرپرست دادسرای جنایی تهران در جایگاه قرار گرفت و در اجرای ماده 396 از قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392 کیفرخواست را قرائت کرد.

وی افزود: در پرونده کلاسه 961334 دادسرای امور جنایی تهران آقای محمدرضا ثلاث فرزند اسدالله متولد 1346 متهم است به ارتکاب سه فقره قتل عمدی با این اوصاف که در مورخ 30/11/96 ساعت 20 حسب تماس مرجع انتظامی مبنی بر وقوع تهاجم عمدی با خودرو اتوبوس در آدرس تهران خیابان پاسداران گلستان هفتم در ساعت 18:20 دقیقه؛ ضمن دستورات لازم جهت حفظ صحنه با توجه به مشهود بودن جرم و در اجرای قانون آیین دادرسی کیفری به محل وقوع عازم و در سردخانه بیمارستان لبافی نژاد اجساد مقتولین به اسامی سرباز وظیفه رضا مرادی؛ گروهبان یکم کادر رضا امامی و گروهبان یکم کادر محمد علی بایرمی می‌باشد.

قاضی شهریاری خاطرنشان کرد: با حضور پزشکی قانونی و کارشناسان تشخیص هویت مورد معاینه قرار گرفت، اوراق معاینه ضمیمنه پرونده می باشد.

وی ادامه داد: با توجه به تحقیقاتی که در محل انجام شد مشخص شد راننده خودرو اتوبوس که به صورت عمدی به مامورین نیروی انتظامی تعرض نموده است در بیمارستان امام سجاد بستری است لذا به بیمارستان مذکور اعزام و با مشارالیه صحبت شد که فیلم اظهارات نامبرده در خصوص نحوه قتل اخذ شد که ضمیمه پرونده می باشد.

معاون دادستان تهران گفت: نامبرده حسب اظهاراتی که به صورت شفاهی در بدو آن مطرح کرد اعلام کرد با توجه به عصبی بودن با اتوبوسی که قبلا در محل پارک شده بود به سمت مامورین حمله ور شده و منجر به قتل سه نفر شده است.

وی در رابطه با ادله اثباتی که دادسرا جمع اوری نموده است به اعترافات متهم اشاره کرد و بیان داشت: متهم در اعترافات خود در نزد بازپرس دادسرای جنایی به صراحت تهاجم عمدی با خودرو اتوبوس را پذیرفته و علت آن را عصبی بودن اعلام کرده است.
 
قاضی شهریاری خاطرنشان کرد: متهم در پاسخ به اینکه چرا در خیابان پاسداران گلستان هفتم حضور داشتید اعلام کرده که برای حمایت از یکی از همفکران خود در محل بوده است.
 
وی به سئوالات مطرح شده از متهم پرداخت و گفت: از متهم هم پرسیده شده که چرا حمله کردی و عنوان داشته چون عصبانی شدم. پرسیده شده آیا آنها باعث عصبانیت شما شده بودند؟ که اعلام کرده خیر اینها را نمی‌شناختم عده‌ای دیگر بودند و وقتی از او در رابطه با انگیره ارتکاب قتل سئوال می شود عنوان داشته که عصبانی بودم.
 
معاون دادستان تهران با بیان اینکه متهم تفهیم اتهام شده و اتهامات را صراحتا قبول داشته است، گفت: او  اعلام نموده ما شبها حدود 30 نفر در اتوبوس می‌خوابیدیم که هویت آنها را نمی شناسم.

 
 
وی گفت: از او پرسیده شده که آیا مجروع کردن ماموران، تخریب اموال را قبول دارید و عنوان داشته بله قبول دارم.

قاضی شهریاری با اشاره به سئوال پرسیده شده از متهم مبنی بر اینکه آیا اخلال در نظم را قبول دارید؟ گفت: متهم گفته قبول داریم اما در مسلک ما این کار توجیه ندارد اینها عین اظهارات متهم در نزد بازپرس است که در اوراق پرونده موجود است.

معاون دادستان تهران بیان داشت: فیلم تهاجم عمدی متهمان که نسخه آن در پرونده موجود است و در فضای مجازی با توجه به افرادی که در صحنه گرفته شده نشان می‌دهد که یک دستگاه اتوبوس که متهم اعتراف به رانندگی نموده است به سمت مامورین تهاجم عمدی می نماید و پس از برخورد با آنان طی آن 3 نفر از مامورین که اسامی آنها خوانده شد، فوت می‌کنند.
 
وی تصریح کرد: اجساد مقتولین نیز به پزشک قانونی منتقل شد که در معاینه صورت پذیرفته شده از مقتولین حسب اعلام پزشکی قانونی تهران مرحوم رضا امامی در اثر صدمات متعدد که در صفحه 166 پرونده موجود می باشد پزشکی قانونی علت فوت رضا امامی فرزند صالح را که در تاریخ 1/12/96 معین کرده است را صدمات متعدد در اثر اصابت جسم سخت علت فوت می باشد.

قاضی شهریاری ادامه داد: در خصوص مقتول به نام محمد علی بایرامی که در تاریخ 1/12/96 معاینه شده است اعلام نموده است خرد شدگی جمجمه و آسیب مغزی در اثر اصابت جسم سخت علت فوت می باشد و نهایتاً در خصوص مقتول به نام رضا مرادی علمدار فرزند محسن در تاریخ 1/12/96 مورد معاینه قرار گرفته است علت فوت را صدمات متعدد در اثر اصابت جسم سخت اعلام نموده است.

معاون دادستان تهران گفت: تمامی خدمات مذکور حسب اظهارات متهم و بررسی های انجام شده بر اثر برخورد خودروی اتوبوس با رانندگی متهم محمد رضا ثلاث انجام شده است که متهم به آن معترف می باشد.

وی ادامه داد: در بازسازی صحنه صورت پذیرفته شده متهم لحظه تهاجم عمدی مامورین را تشریح نموده و این فرد در بیمارستان امام سجاد (ع) مورد معاینه قرار گرفته است و در حال حاضر دچار درجاتی از افسردگی است  ولی ابتلا به درجه ای از اختلال روانی که سبب فقدان قوه تمیز باشد در معاینه فعلی احراز نشده است.

قاضی شهریاری بیان داشت: در سوالاتی که از آقای متهم پرسیده شده است اعلام نموده که سابقه افسردگی ندارد، 15 سال پیش مواد مخدر از نوع تریاک مصرف می نموده است و در حال حاضر ترک کرده ام، هیچ گونه بیماری روحی و روانی هم ندارم.

وی گفت: با توجه به نوع جرم ارتکابی و قانون آیین دادرسی کیفری پرونده شخصیت برای متهم تشکیل  شده است و  حسب پرونده شخصیتی که توسط واحد مددکاری و بازپرس تشکیل شده است متهم پس از ازدواج صاحب دو فرزند پسر ودختر می شود که متعاقبا همسر اول خودرا طلاق داده و همسر دوم برمی گزیند که نامبرده را نیز طلاق می دهند با همسر سوم نیز ازدواج می کند که سرنوشت ثبت واقعه آن نامعلوم است البته پرونده ای تحت عنوان جعل در شناسنامه در دادستانی شهر ری دارد متهم در حال حاضر فاقد مسکن و شوفر اتوبوس است که یک سال قبل براثر شکستگی دست نتوانسته مشغول کار شود. حسب اظهارات خودش در اتوبوس موصوف که در گلستان هفتم پارک بوده است می خوابیده است متهم دارای 7 فقره سابقه کیفری از جلمه مواد مخدر، ایراد ضرب و جرح، اخلال  در نظم عمومی دو فقره و محکومیت مالی دو فقره می باشد.

قاضی شهریاری ادامه داد: متهم در اظهاراتش اعتراف نموده که 15 سال پیش وارد جریانات دراویش شده است و علاقه خاصی به جریان موصوف دارد و انگیزه حضور خود را حمایت همفکران خود اعلام نموده است که همین حضور و عصانیت موجب تهاجم عمدی به ماموران شده است.

معاون دادستان تهران بیان داشت: در مرحله تحقیقات ابتدایی وی از عملکرد خود به هیچ وجه ناراضی و پشیمان نبوده است؛ اما با صحبتهای بعدی و در آخرین دفاعیات اعلام نموده است که از عملکرد خود پشیمان و نادم شده است.

وی گفت: متهم فاقد مسکن و شغل و ازهم گسیختگی خانوادگی دارد و تعصبات خاص به گروه های خاص دارد و اتوبوس را که توسط فردی به هویت خ  که در حال حاضر در بازداشت است به محل مذکور آورده و خود متهم با درآوردن صندلی ها اتوبوس را به محل استراحت خود تبدیل نمود است بررسی ها نشان می دهد از لحاظ عقیدتی دچار افراط می باشد. ازلحاظ  قانونی عمل متهم به ارتکاب منطبق است با بند الف ماده 290، 350، 351 و 383 قانون مجازات اسلامی در خصوص ارتکاب سه فقره قتل عمدی است و در خصوص اخلال در نظم عمومی منطبق با 618 قانون اسلامی بخش تعزیرات مصوب سال 1375 است و با تو جه به تقاضای اولیای دم مقتولان تقاضای قصاص در اجرای ماده 279 را دارم.

در ادامه دادگاه قاضی کشکولی از اولیای دم مقتولین خواست در جایگاه حاضر شده و شکایت و تقاضای خود را مطرح کنند. اولیای دم پس از حضور در جایگاه و معرفی خود از ریاست دادگاه تقاضای اشد مجازات و قصاص را داشتند.

پس از اعلام شکایت و تقاضای اولیای دم مقتولین قاضی کشکولی با اعلام تنفس و اعلام کرد ادامه رسیدگی به این پرونده در ساعت 13 ادامه پیدا خواهد کرد.

در ادامه رسیدگی به پرونده قاتل شهدای خیابان پاسداران پس از پایان مهلت تنفس قاضی کشکولی از نماینده حقوقی نیروی انتظامی خواست درجایگاه حاضر شده و موارد مورد نظر و شکایت خود را مطرح کند.

سرهنگ سبحانی نماینده حقوقی نیروی انتظامی پس از حاضر شدن در جایگاه به بیان ویژگی های اخلاقی مقتولین پرداخت و گفت: افرادی که در آن روز حادثه توسط راننده اتوبوس به شهادت رسیدند با هزار امید و آرزو درحال خدمت و انجام وظیفه بوده اند.

وی تصریح کرد: همکارن من در نیروی انتظامی هیچ گونه اسلحه ای نداشتند و تنها هدفشان خدمت به مردم و برقراری نظم وامنیت بود.

وی گفت: همکاران من در نیروی انتظامی جوان بودند و حتی یکی از آنها فقط 40 روز بود که عقد کرده بود برای برقراری نظم وامنیت و خدمت به مردم در محل حاضر شده بودند اما نتیجه این حضورشان حمله به آنها و کشته شدن بود.

سبحانی بیان کرد: بنده از ریاست دادگاه تقاضای اشد مجازات را برای فرد قاتل دارم چون وی این کار را به صورت عامدانه انجام داده است و در حالی است که وی از نظر اجتماعی دچار مشکل بوده و دو همسر خود را طلاق داده است.

متهم پس از حاضر شدن در جایگاه خود را معرفی کرده و گفت: در ابتدا برای خانواده داغدیده از خداوند طلب صبر و برای خود طلب رحمت می کنم.

وی گفت: بنده محمد ثلاث 50 ساله اهل بروجرد ساکن تهران دارای دو فرزند در حال حاضر مجرد و شیعه 12امامی هستم.

متهم ادامه داد: تاکنون دو همسر خود را طلاق داده ام و اکنون مجرد هستم و حدود ده الی دوازده سالی است که در تهران سکونت دارم.

وی در پاسخ به سوال قاضی دادگاه مبنی بر اینکه آیا سابقه کیفری هم دارید بیان کرد: بله بنده حدود 7، 8 سابقه کیفری دارم که یک نوبت آن به خاطر حمل مواد مخدر در اتوبوس سابقه کیفری مالی، سابقه کیفری اخلال در نظم عمومی ، سابقه ایراد و جرح با چاقو ، ‌تمرد از دستور ماموران نیروی انتظامی و اخلال در نظم عمومی از جمله این سوابق کیفری بنده است.

متهم افزود: شغل اصلی من رانندگی اتوبوس است و هیچ گونه سابقه بیماری و یا بستری شدن نداشته ام.

وی در پاسخ به اینکه شما درحال حاضر محل سکونت دائمی دارید یا خیر گفت: خیر من در زمان فعالیت دچار شکستگی دست شدم و چند ماهی بیکار بودم و به علت بدهی صاحبخانه ام من را از منزل بیرون کرد و در این ایام خانه دخترم در تهران یا مادرم در بروجرد و یا دوستان دیگرم اقامت داشتم.

متهم اظهار کرد: البته حدود 10 ، 15 روز در یک اتوبوس در خیابان گلستان پاسداران اقامت داشتم به این ترتیب که به خانه دیگران برای دوش گرفتن می رفتم و برای اقامت به این اتوبوس بر می گشتم.

در ادامه قاضی پرونده اتهامات متهم را قرائت و از او خواست که اگر دفاعی دارد بیان کند.

متهم پرونده پس از تفهیم اتهام هنگامی که پشت تریبون قرار گرفت گفت: بنده آمادگی دفاع از خود را دارم و معتقدم نیروی انتظامی باید منشا آرامش باشد.

وی در ادامه مدعی برخورد نیروی انتظامی با عوامل حاضر در گلستان هفتم شد و ادامه داد: در روز حادثه نیروی انتظامی اول به ما حمله کرد و سرم را شکستند که این کارشان من را عصبانی کرد و من از شدت عصبانیت با اتوبوس به سمت آنها حمله کردم.

وی در پاسخ به سوال قاضی مبنی بر اینکه علت حضور شما در آن ایام در خیابان پاسداران چه بوده است؟ گفت: من برای حمایت از برادرم به آنجا رفته بودم.

متهم این پرونده مدعی شد: نعمت الله ریاحی برادر دینی من است که با پرونده سازی به او اتهام سرقت خودروی پراید را نسبت داده بودند درحالی که این فرد سه هکتار باغ دارد و نیاز مالی نداشته است که سرقت کند و او شب قبل از حادثه در کنار من بود می دانستم که این پرونده صحت ندارد.

وی در پاسخ به سئوال قاضی مبنی بر اینکه انگیزه حضورتان به مدت چندین روز در آن خیابان و آن اتوبوس چه بوده است؟ گفت: انگیزه من این بود که دادستانی اعلام کرده بود که می خواهد بزرگ دارویش را جلب کند و چون من او را دوست داشتم برای حمایت از او به آنجا رفتم.

وی در خصوص نحوه حمله به نیروی انتظامی و مردم در زمان حادثه گفت: من خودم پشت فرمان اتوبوس بودم و کسی دیگر در اتوبوس نبود. مالک خودرو را نمی شناسم و چون قبلا کار رانندگی کرده بودم توانستم آن را روشن کنم و به سمت ماموران ناجا حرکت کنم.

قاضی دادگاه در سوالی از متهم پرسید: حسب گزارشات این اتوبوس صندلیهایش باز شده و به محلی برای استراحت تبدیل شده بود این موضوع را توضیح دهید؟

متهم در پاسخ به این سوال گفت: من خودم بدون اجازه مالک اتوبوس صندلی های آن را باز کردم تا بتوانیم در آن استراحت کنیم حتی شنیده بودم که مالک اتوبوس از این کار اعلام نارضایتی کرده بود.
 
وی بیان کرد: در این اتوبوس حدود 25 الی 30 نفر می آمدند و در آنجا استراحت می کردند. این افراد اکثرا از شهرستان آمده بودند و برای زیارت و رفتن حسینیه به تهران می آمدند و برای استراحت به اتوبوس می آمدند و دائما در حال رفت و آمد بودند.
در ادامه رسیدگی به این پرونده قاضی کشکولی رئیس دادگاه کیفری یک خطاب به متهم اعلام کرد که در جایگاه حاضر شده و با معرفی کامل خود به دفاع از خود بپردازد.

متهم در ادامه ادعای خود به نحوه برخورد ماموران ناجا اشاره کرد و گفت: زمانی که ماموران ناجا به سرم ضربه زدند و از سرم خون آمد من چون سرم پر از خون شده بود عصبانی شدم و لنگ دور گردنم را به جلوی داشبورد اتوبوس پرتاب کردم و بلافاصله اتوبوس را روشن و به سمت ماموران حرکت کردم.

وی ادامه داد: من خودم قبول دارم که این سه نفر را کشته ام و فوت این سه نفر نتیجه اقدامات من بوده است .

قاضی پرسید با توجه به گزارش نیروی انتظامی سلاح سرد از قبیل قمه و چاق و شمشیر در داخل اتوبوس کشف شده است آیا این را قبول دارید؟، که متهم پاسخ داد: من در داخل اتوبوس از این چیزها اطلاعی ندارم.

قاضی گفت: شما گفته اید که در مقابل کلانتری 102 گلستان شعار الله اکبر سر داده اید در این رابطه افراد چند نفر بوده اند؟ که
متهم در پاسخ گفت: 30 الی 40 نفر.

به گزارش میزان، رییس دادگاه تصریح کرد: شما مگر نمی دانید برای تجمع باید به قانون عمل کنید؟ سه نفر را به قتل رسانده اید پس برای بار دوم سوال می کنیم قتل را قبول دارید؟ که متهم پاسخ داد: بله.

قاضی گفت: آیا به بیمارستان رفته ای و چند روز در بیمارستان بودی که متهم بیان داشت: یادم نمی آید یک یا دو روز و نام بیمارستان را هم به خاطر نمی‌آورم.

وی در پاسخ به سئوال قاضی مبنی بر اینکه خودت به بیمارستان رفتی؟ گفت: ماموران من را بردند.

قاضی دادگاه گفت: گزارش معاینه جسد مقتولان را قرائت کردم آیا قبول داری که متهم این موضوع را تایید کرد.

قاضی خاطرنشان کرد: اظهارات شما در فیلم موجود است توسط بازپرسی در بازسازی صحنه جرم با ذکر جزئیات مطالب را گفته یا آیا مطالب عنوان شده را قبول داری که متهم این موضوع را نیز تایید کرد.

قاضی پرسید که سه مرحله از شما تحقیق شده است آیا این اظهارات را قبول داری که متهم تایید کرد.

قاضی پرسید که سوال این است که آیا با اتوبوس افراد خاصی از ماموران نیروی انتظامی را در نظر داشته اید؟ که متهم من اصلا جلو را نمی دیدم خون روی صورتم بود و شیشه اتوبوس کثیف بود از طرح کلاه هایشان فهمیدم نیروی انتظامی هستند.

قاضی پرسید در فیلم مشاهده شده است که شما در چند ثانیه اتوبوس را درست حرکت داده اید ولی بعد به سمت ماموران نیروی انتظامی رفته اید آیا درست است؟ که متهم پاسخ داد:  بله.

قاضی گفت: آیا ماموران سلاح همراه داشتند؟ که متهم بیان داشت: باتوم داشتند.

قاضی گفت: باتوم سلاح سرد نیست چاقو ،‌قمه و شمشیر سلاح سرد است آیا از عملکردت پشیمان هستی از اینکه جامعه را از لحاظ نظم وامنیت عمومی به هم ریخته ای؟ که متهم پاسخ داد: از به دنیا آمدنم پشیمان هستم.

قاضی تصریح کرد: ادعا کرده ای به عنوان هوادار در این گروه یا فرقه عضویت داری و به بزرگ گروه علاقه داری علاقه جنبه شخصی است و یا اینکه آنها برای خود آیین نامه و مرام نامه ای دارند؟ که متهم در این راستا به ذکر شعری پرداخت.

قاضی عضویت در گروه خاصی داری یا خیر؟ که متهم گفت ندارم.

در ادامه رسیدگی به این پرونده قاضی محمد کشکولی خطاب به رحیم ایزد یاری وکیل تسخیری متهم از وی خواست درجایگاه به مقام دفاع از متهم بپردازد.

وی با حضور در جایگاه ضمن عرض تسلیت به خانواده قربانیان بیان کرد: طبق اظهارات متهم و پشیمانی ایشان به شرایط روحی متهم توجه کنید پس از برخورد ماموران سوار بر اتوبوس شده است و صرفا برای تهدید و پراکنده کردن ماموران اتوبوس راهدایت کرده است و قصد کشتن کسی را نداشته است.

وی افزود: بنا به اظهارات متهم او قصد مجرمانه نداشته است  و از دادگاه تقاضای تخفیف محازات و همچنین ازخانواده قربانیان تقاضای عفو را دارم.

گفتنی است جلسه بعدی دادگاه فردا دوشنبه 21/12/96 راس ساعت 11 در شعبه نه دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار خواهد شد.

گفتنی است؛ در جریان آشوب های خیابان پاسداران تهران، این فرد با نشستن پشت فرمان یک اتوبوس اقدام به زیر گرفتن تعدادی از ماموران نیروی انتظامی کرد که 3 نفر آنها به علت ایراد صدمه بدنی فوت شدند.
شایان ذکر است، اسماعیلی رئیس کل دادگستری تهران 5 اسفند ماه در این زمینه به خبرگزاری میزان گفته بود: پرونده راننده اتوبوس آشوب‌های خیابان پاسداران تهران که منجر به شهادت سه نفر از ماموران نیروی انتظامی شد پس از صدور کیفرخواست به اتهام سه فقره قتل عمد، به شعبه دادگاه ارجاع شد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

حمید۲۷۲۳۵۵۱۳:۳۵:۴۳ ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
باید اتیشش بزنن زنده زنده
ناشناس۲۷۲۳۷۱۱۳:۴۸:۴۳ ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
سه فقره مباشرت در قتل ولی هنوز اعدام نشده...
ممم۲۷۲۳۷۷۱۳:۵۱:۱۸ ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
متهم دیوانه است....و دیوانه نباید مجازات شود...................
علی۲۷۲۳۸۹۱۳:۵۷:۲۲ ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
بیکار و بی خانه و بی پول همین میشه آخرش،منم امروز و فرداست که قاطی کنه مغزم.
ناشناس۲۷۲۳۹۷۱۴:۰۱:۴۶ ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
در میدان آزادی اعدامش بکنید که تمام دنیا ببینه جمهوری اسلامی با کسی شوخی نداره.
ناشناس۲۷۲۷۷۲۱۹:۲۱:۰۷ ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
بذارینش زیر چرخ تریلی از روش رد بشین
سیامک۲۷۲۸۷۵۲۱:۴۱:۰۰ ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
برای یک راه پوچ و بی ارزش اول جان چهار مامور رو گرفت و در آخر خودش باید قصاص بشه عاقبت فرقه‌ها همین است و بس.
ناشناس۲۷۲۸۹۷۲۲:۰۹:۳۸ ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
چرا نیروی انتظامی در مورد دستگیری سارق اتومبیل درست عمل نکرده بود ؟چرا دادگاه در این مورد وارد تحقیقات نمی شود ؟
طاقچهپارس نماد داده

پربحث‌های امروز

 1. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 2. احمد توکلی در پاسخ به درخواست یک روزنامه‌نگار: دیده‌بان شفافیت و عدالت به همه ایرانیان ضدفساد تعلق دارد/ اگر اسنادی در مورد بدهی میلیاردی ایران مال به دست آید، پیگیری می‌کنیم

 3. کی‌روش: راه مهار رونالدو را نمی‌گویم/ فیلمنامه ایران - پرتغال را اسکورسیزی هم نمی‌توانست اینگونه برایم بنویسد

 4. واردات 424 خودوری قاچاق از بندرعباس/ مگر می‌شود هزاران دستگاه خودرو با قیمت بالا وارد شود، اما شبکه ای در کار نباشد؟/ تشریح آخرین وضعیت پرونده ایرانشهر و حقوق‌های نجومی

 5. ملکی: وزیر صمت قول داد 31 روزه حباب قیمت خودرو بترکد

 6. واعظی: مقصران موسسات مالی نباید آزادانه بگردند

 7. قیمت دلار و نرخ ارز امروز ۱ تیر ۹۷ +جدول

 8. در جلسه اوپک چه گذشت/زنگنه پس از ترک جلسه اوپک به نشانه اعتراض: فکر نمی‌کنم به توافق برسیم

 9. بررسی افزایش مجدد دستمزد کارگران در شورای عالی کار

 10. نظر استاندار تهران درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 11. بررسی پشت پرده واردات غیرقانونی ۶ هزار دستگاه خودرو

 12. منبع نمودار ضد ایرانی پمپئو درد سر ساز شد

 13. توییت زائری درباره حضور خانواده ها در استادیوم  

 14. شینزو آبه پس از ۴۰ سال به ایران سفر می کند

 15. احتمالات محدود صعود تیم ملی ایران/ پیروزی خودمان و شکست اسپانیا

 16. خواص جادویی و شگفت انگیز این میوه گرمسیری برای سلامتی

 17. نامجومطلق: می‌توانیم در جام جهانی شگفتی ساز شویم/ مقابل اسپانیا 60 دقیقه مطلقا دفاع کردیم

 18. زن:شوهرم با دوستم رابطه دارد/ مرد:زنم شیشه ای است و توهم دارد

 19. خون ایرانیان؛ از سالم‌ترین خون‌های اهدایی در جهان

 20. ترامپ: خلع سلاح کامل هسته ای در کره شمالی آغاز شده است!

 21. درخواست دو قانوگذار ارشد آمریکایی برای قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF

 22. بازدید سردار سلیمانی از پروژه ترفیع گنبد حرم امام حسین (ع) +عکس

 23. حمله موش ها به دستگاه خودپرداز!  

 24. ورود مردی با بمب به ایستگاه متروی لندن  

 25. خوزستان در اولین روزهای تابستان گرمای ۵۰ درجه را تجربه می‌کند

پربحث‌های دیروز

 1. آزمون: اگر ناراضی هستند، بعد از جام جهانی دیگر برای تیم ملی بازی نمی‌کنم

 2. ذوالفقارنسب: استراتژی کادر فنی تیم ملی مقابل اسپانیا صحیح نبود/ نمی‌شود ۹۰ دقیقه اتوبوسی دفاع کرد

 3. واکنش «راموس» به حضور زنان در ورزشگاه آزادی

 4. بازتاب نمایش دلاورانه ایران در رسانه های معتبر دنیا

 5. افزایش بی سابقه نقدینگی و ماهی گیری سیاسی از مشکلات اقتصادی

 6. کی‌روش: نتیجه عادلانه، مساوی بود/ VAR اگر ۶ ماه دیرتر می‌آمد گل ما صحیح اعلام می‌شد

 7. کنایه مارکا به ایران و مورینیو + عکس

 8. ظریف فهرست بخشی از مطالبات ایران از آمریکا را منتشر کرد

 9. راست‌ها و دروغ‌ها در مورد FATF

 10. کدام اعضای اقتصادی دولت در معرض تغییر هستند؟

 11. حضور خانواده ها در ورزشگاه با دستور رئیس‌جمهور

 12. گریه ملی‌پوشان پس از باخت به اسپانیا/ تشویق شدید شاگردان کی‌روش در کازان

 13. واردات غیرضروری‌ترین کالاها با ارز دولتی/ تقاضا برای واردات 20 برابر افزایش یافته‌ است

 14. برتری خفیف قهرمان سابق جهان مقابل پسران ایران در آمار

 15. بانوان ایرانی پس از ۳۷ سال به ورزشگاه راه یافتند

 16. واکنش «وحید حقانیان» به بازی ایران و اسپانیا

 17. دایی: آفرین بچه ها، آفرین کی روش

 18. پویول دلیل غیبتش در برنامه فردوسی‌پور را گفت

 19. تشدید نظارت‌ها برای برخورد با سودجویان در حوزه سلامت/ سازمان غذا و دارو قیمت دارو‌ها را منتشر کند

 20. حجت‌الاسلام حسینی، استاد معروف اخلاق در خانواده درگذشت

 21. تعلل ۳ ساله وزارت راه و سازمان امو/حبس ۷۸۰ هزار میلیارد در خانه‌های خالی ر مالیاتی در اجرای قانون اسکان و املاک

 22. کی‌روش: تمام بازیکنان جانفشانی کردند و آزمون هم از این موضوع مستثنی نیست

 23. رازی که ۱۴ سال بعد از قتل برملا شد

 24. تحقیر اروپا توسط ترامپ/ چرا آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل خارج شد؟

 25. واکنش پیکه و سائول به پیروزی مقابل ایران

پربحث‌های هفته

 1. چند نکته با افرادی که در دام ترامپ گرفتار شده‌اند

 2. توضیحات سرلشکر فیروزآبادی پیرامون ویلای لواسان+سند

 3. از شعر امسال تا شعر پارسال/تریبون زبان مردم

 4. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 5. تولید کجا بود؟ این روزها همه منتظرند ارز بگیرند تا کود حیوانی را هم وارد کنند

 6. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 7. بیش از یک سوم جوانان بیکار ایرانی، درتلاش و حتی کسب مهارت برای پیدا کردن شغل نیستند

 8. قرار بود حکومت‌مان، رنگ و بوی علی را داشته باشد  

 9. ایران 1 - مراکش 0؛ پیروزی یوزها در دقیقه 93 و پایان 20 سال انتظار

 10. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 11. نهاوندیان: مردم باید از آرامش و امنیت اقتصادی خودشان حراست کنند/نیاز به تصمیم گیری‌های قوی داریم و با صبوری مشکلات حل می‌شود/اگر علت گرانی کالایی مشخص نیست، نباید آن را بخریم

 12. آزمون: اگر ناراضی هستند، بعد از جام جهانی دیگر برای تیم ملی بازی نمی‌کنم

 13. آخوندی: نوسانات بازار مسکن سیاسی است

 14. فیروزآبادی ویلای لواسان را تحویل داد

 15. زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟

 16. به بهانه "شبی که ایران نخوابید" / فوتبال را ببینید آقای رئیس جمهور + فیلم

 17. اسپانیا به سختی برد/ یوزها جانانه جنگیدند/ویدئو چک گل ایران به ماتادورها مردود اعلام کرد/امیدها به بازی پرتغال زنده است

 18. محمد ثلاث قصاص شد

 19. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

 20. سیف:کاهش تورم در ۴۰ سال اخیر بی‎سابقه است/ احتمال توقف پرداخت ازر به کالاهای غیرضرور

 21. اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/ بانک مرکزی به تقصیر متهم است/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام‌ها باید معلوم شود

 22. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 23. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

 24. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 25. ماجرای پرحاشیه ویلای لواسان سرلشکر فیروزآبادی

پربحث‌های دیروز

 1. بانوان ایرانی پس از ۳۷ سال به ورزشگاه راه یافتند

 2. حجت‌الاسلام حسینی، استاد معروف اخلاق در خانواده درگذشت

 3. مردانه باختیم/ واکنش کاربران فضای مجازی به شکست قهرمانانه ایران در مقابل اسپانیا

 4. واکنش چهره‌ها به باخت پیروزمندانه ایران در مقابل ستارگان اسپانیا +تصاویر

 5. چهار ایرانی به جرم قاچاق مواد مخدر در گرجستان بازداشت شدند

 6. دریای خزر در حال تبدیل شدن به باتلاق است

 7. یکی از مهم‌ترین آرزوهای شهید چمران چه بود؟ +فیلم

 8. رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان: موضوع ایرانشهر یک کلاغ چهل کلاغ شد

 9. آدرس ستادهای ترخیص خودرو در تهران

 10. توصیه‌های هواشناسی کشاورزی برای روزهای آغازین تابستان

 11. چند راهکار برای عمیق کردن عشق بین زوج‌های جوان

 12. 31 خرداد؛ مرثیه‌ای برای زمین

 13. فراخوان مشمولان سرباز معلم در تیر ماه 97

 14. 6 سال حبس برای اختلاس 800 میلیون تومانی در استان مرکزی

 15. افزایش خانوارهای تک نفره در ایران

 16. امکان چاپ کارت شرکت در آزمون سراسری از ۳ تیرماه

 17. جاده چالوس در نخستین روز تابستان یکطرفه می‌شود

 18. زمان مرگ خود را پیش‌بینی کنید!

 19. جزای استعمال سیگار در اماکن عمومی چیست؟

 20. تهدید سایت‌های شرط‌بندی آنلاین را جدی بگیرید!

 21. چگونه از تولد نوزاد تالاسمی پیشگیری کنیم؟

 22. جدول وضعیت ۱۲ پرونده مهم اقتصادی

پربحث‌های هفته

 1. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 2. به بهانه "شبی که ایران نخوابید" / فوتبال را ببینید آقای رئیس جمهور + فیلم

 3. محمد ثلاث قصاص شد

 4. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 5. واردات 424 خودوری قاچاق از بندرعباس/ مگر می‌شود هزاران دستگاه خودرو با قیمت بالا وارد شود، اما شبکه ای در کار نباشد؟/ تشریح آخرین وضعیت پرونده ایرانشهر و حقوق‌های نجومی

 6. علی دایی در سرپل ذهاب 71 خانه مسکونی می سازد

 7. قانون عجیب ازدواج دختران در ژاپن

 8. بانوان ایرانی پس از ۳۷ سال به ورزشگاه راه یافتند

 9. مدرسه "معین" تعطیل شد/ تغییر مدیر آموزش و پرورش منطقه ۲ تهران

 10. دریاچه ارومیه عمیق شد

 11. حجت‌الاسلام حسینی، استاد معروف اخلاق در خانواده درگذشت

 12. دارو گران می‌شود+ جزئیات

 13. وزیر بهداشت: دفترچه بیمه چک سفیدامضا نیست

 14. اعتماد مردم به کمیته امداد امام / افزایش ۳۰ درصدی زکات فطره/ جذب ۸۰ هزار حامی «ایتام» و «محسنین»

 15. تشریح روند پرداخت مالیات پزشکان

 16. مردانه باختیم/ واکنش کاربران فضای مجازی به شکست قهرمانانه ایران در مقابل اسپانیا

 17. واکنش چهره‌ها به باخت پیروزمندانه ایران در مقابل ستارگان اسپانیا +تصاویر

 18. دستور وزیر کشور به استاندار سیستان و بلوچستان درباره حادثه ایرانشهر

 19. افروغ: بومی‌سازی در علوم انسانی ضرورت انکارناپذیر است

 20. ساخت پلاسکوی جدید آغاز شد/ واکنش شورای شهر

 21. خوزستان در اولین روزهای تابستان گرمای ۵۰ درجه را تجربه می‌کند

 22. واکنش محیط زیست به تجارت جدید در ایران؛ پرورش و صادرات گوشت گوزن ایرانی

 23. رسوایی سازمان پزشکان بدون مرز؛ "دارو در مقابل رابطه جنسی"! سازمان پزشکان بدون مرز

 24. هشدارهای پلیس برای پیشگیری سرقت از نوجوانان و کودکان

 25. چهار ایرانی به جرم قاچاق مواد مخدر در گرجستان بازداشت شدند

آخرین عناوین