هتل بین المللی

عملکرد پر ابهام نجفی در هفت ماه گذشته/ شورای شهر مشغول سیاسی کاری، اقدامات نمایشی و تصویب مصوبات خلاف قانون

گروه اجتماعی الف،   3961216171 ۱۴ نظر، ۱۲ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
عملکرد پر ابهام نجفی در هفت ماه گذشته/ شورای شهر مشغول سیاسی کاری، اقدامات نمایشی و تصویب مصوبات خلاف قانون

در حالی که این انتظار وجود داشت با روی کار آمدن هم فکران دولت در شهرداری تهران، فرایند مدیریت شهر کارآمدتر شود و حداقل مشکلات مالی مرتفع شود اما شهرداری در دوره جدید به هر موضوعی نگاه درآمدی دارد و حتی در این راه حاضر است فلسفه حمل و نقل عمومی را نیز زیر سوال ببرد. در این بین شورای شهر تهران نیز به جای نظارت مشغول اقدامات سیاسی و کارهای نمایشی شده است.

به گزارش الف، شورای شهر تهران بعد از حرف و حدیث های فراوان، محمد علی نجفی را با 21 رای در اول شهریور ماه به عنوان شهردار تهران برگزید. اما از همان آغاز، انتقادات فراوانی از سوی طیفهای مختلف بویژه اصولگرایان  درباره توانمندی نجفی مطرح می شد.

اما موج انتقادات به شهرداری تهران با همان انتصابات اولیه به خود اعضای شورای شهر نیز رسید؛ چرا که نجفی در دو هفته اول آغاز به کار خود افرادی را به عنوان معاونان خود برگزید که اکثراً در سن بازنشستگی بودند، یا در دوران کوتاه سکانداری وی در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همکارش بودند و یا  مدیر مستعفی راه آهن بدلیل حادثه تلخ قطار مشهد- تبریز  بودند. همچنین نام یکی دیگر از معاونانش در پرونده ای که بعدها به املاک نجومی شهرت یافت وجود داشت. یکی دیگر از انتصابات جنجالی نجفی، انتخاب مرتضی حاجی هفتاد ساله به عنوان مدیر عامل موسسه همشهری بود که با واکنش های گسترده ای از سوی اصلاح طلبان مواجه شد.

اما بعد از چند ماه اخباری از مجموعه شهرداری تهران منتشر می شود که لزوم نظارت و رصد اقدامات آن را بیش از پیش توسط نهادهای نظارتی ضروری می سازد.چنانچه محمد عطریانفر از همفکران نجفی نیز به انتصابات در مجموعه شهرداری انتقاد می کند و در مصاحبه ای عنوان می کند:«چون شهر جای متنوع و بزرگی است باید همفکری زیادی انجام شود، اینکه در جمع بسته بخواهیم کار را پیش ببریم فکر می‌کنم موفق نیستیم».حتی عطریانفر به صورت تلویحی خواهان کناره گیری نجفی می شود و در همین مصاحبه می گوید: اگر آقای نجفی به جمع‌بندی برسند که واگذار کنند جایگزین او محسن هاشمی خواهد بود.

اقدامات نجفی در هفت ماه ماه گذشته

در هفت ماه گذشته عملکرد نجفی در شهرداری تهران به گونه ای بوده که موجب انتقادات فراوانی شده است. چنانچه درباره کارآمدی و عملکرد شهرداری در زمان زلزله تهران، بارش برف و ... اعتراضات بسیاری مطرح شد. اما بعد از جنجال های فراوان درباره طرح ترافیک جدید و نگاه درآمدزایی شهرداری به این موضوع ( که الف در مطالبی قبلاً به این موضوع پرداخت)، در اوایل این هفته سخنان عجیبی توسط یکی از معاون شهردار در توجیه افزایش نرخ بلیت مترو گفته شد که اعضای شورا بدون اعتنا از کنار آن گذشتند.

در جلسه روز یکشنبه محسن پورسید آقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به پیشنهاد افزایش قیمت بلیت مترو گفت: حمایت از مردم، خدمات رسانی بهتر و کاهش ازدحام افراد در مترو اولویت ما است، همچنین طبق نظرسنجی‌های انجام شده بیش از ۶۰ درصد افراد اظهار داشتند که با افزایش قیمت بلیت مترو موافق هستند.

معاون شهردار تهران در خصوص افزایش ۷۰۰ تومانی قیمت بلیت مترو در یک مسیر گفته: «پیشنهاد کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر در این زمینه ۲۰۰۰ تومان است»!.

مشخص نیست چرا مسابقه ای بین شورا و شهرداری درگرفته تا به هر طریقی شده اقدام به گران کردن قیمت بلیت مترو نمایند؛ چنین اقدامی بدون شک موجبات از بین رفتن فلسفه حمل و نقل عمومی (که بر پایه قیمت تمام شده مناسب برای استفاده همگانی باشد) خواهد شد.

 همچنین مشخص نیست معاون شهردار، رضایت بیش از 60 درصد مردم از افزایش قیمت بلیت مترو را بر مبنای کدام نظرسنجی و پیمایش عینی و واقعی بدست آورده است. از این رو بهتر است این نظرسنجی منتشر شود تا همگان در این باره به یقین برسند.

البته ادامه سخنان معاونان شهردار نیز جالب به نظر می رسد. جایی که  پورسیدآقایی با اشاره به اینکه پرداخت یک سوم از قیمت بلیت بر عهده مردم است، گفت: شهرداری و دولت نیز هرکدام ملزم به پرداخت یک سوم از هزینه بلیت تمام شده هستند که متاسفانه دولت هیچ گاه سهم خود را پرداخت نکرده است.

اما موضوع این است اگر دولت سهم یک سوم هزینه خود را پرداخت نمی کند دلیل نمی شود شهرداری بخواهد افزایش هزینه تمام شده بلیت مترو را از شهروندان تهرانی اخذ کند. این در حالی است که شورای شهر جدید از همان ابتدای انتخاب نجفی به عنوان شهردار، تاکید ویژه ای بر ارتباطات نزدیک وی با دولت داشت اما به نظر می رسد علی رغم حضور نجفی در هیات دولت هنوز در بر پاشنه سابق می چرخد و دولت حاضر نیست سهم یک سوم خود را در این زمینه پرداخت نماید و شهروندان باید تاوان کنار کشیدن دولت را بپردازند. 

بدون شک ادعای همسویی با دولت و بهره گیری از کمک های دولتی برای اداره بهتر شهر را می توان به عنوان یکی از دلایل رای آوری لیست امید در شورای شهر تهران دانست. اما ظاهراً این شعار تا زمان انتخابات کاربرد داشته و بعد از آن، مردم هستند که باید هزینه عملیاتی نشدن این شعارها را پرداخت نمایند.

ابهام درباره نظارت کارآمد شورای شهر بر شهرداری

مسائلی که در بالا به آنها اشاره شد در حالی بوجود آمده که شورای شهر تهران آن چنان که باید و شاید و بعد از گذشت چند ماه اقدام قابل تامل و خاصی انجام نداده و در حیطه نظارتی قوی عمل نکرده و به نظر می رسد مشغول کارهای نمایشی می باشد.

مثلاً چند هفته قبل یاشار سلطانی در توئیتی نوشته بود: «مرتضی حاجی پس از استخدام پسرش در همشهری، در اوج بحران مالی و با وجود چند خودروی مناسب در موسسه، یک سواری مزدا به قیمت ۱۲۱میلیون تومان را از جیب مردم خریداری کرد.»

بعد از انتشار این خبر مرتضی حاجی گفت: «خبر خرید خودرو درست است و تایید می‌کنم اما این خودرو متعلق به شرکت همشهری است». البته مدیر عامل موسسه همشهری ترجیح داد درباره استخدام فرزندش سخنی نگوید.

اما بعد از انتشار خبر خرید ماشین مزدا و استخدام فرزند مرتضی حاجی در موسسه همشهری، یکی از اعضای شورای شهر گفته بود: «تحقیق و تفحص در عملکرد مالی و اجرایی موسسه همشهری از سال‌های 84 تا 94 با امضاء چند نفر از اعضای شورای شهر کلید خورده است» و در ادامه نیز از تخلف احتمالی در این روزنامه سخن گفته بود.

 بالطبع اگر اعضای شورا دنبال سیاسی کاری نیستند بهتر است ابتدا و علی الحساب به اقدامات خلاف قانون فعلی در موسسه همشهری بپردازند و بعدا به سراغ تحقیق و تفحص سال های گذشته همشهری بپردازند.

 یا بعد از اغتشاشات اخیر، شورای شهر تهران طرحی را با قید دو فوریت تهیه کرد و به تصویب رساند که بر پایه آن شهرداری ملزم به تعیین مکان مناسب برای تشکیل اجتماعات اعتراضی شده بود. اما این طرح که از همان ابتدا مشخص بود خارج از صلاحیت وظایف و اختیارات شورا می باشد در فرمانداری تهران رد شد. در واقع هیئت تطبیق که در فرمانداری مستقر است و وظیفه بررسی مصوبات شورا با قوانین بالا دستی و سیاست‌های دولت را به عهده دارد، تلویحا اعلام کرد که شورای شهر اصلا اجازه ندارد در مسائل این چنینی دخالت کند.

در اقدامی دیگر در روزهای اخیر کمیته نام‌گذاری شورای شهر تهران تغییر نام خیابان کارگر شمالی حد فاصل خیابان انقلاب تا بزرگراه حکیم به نام دکتر محمد مصدق، رهبر نهضت ملی شدن صنعت نفت را تصویب کرده است. یا چند روز قبل که رسانه ها از نامگذاری خیابان یا ساختمانی به نام سعید حجاریان خبر داده بودند.

اقدامات نمایشی و خلاف قانون شورای شهر تهران تا بدان جا پیش رفت که این هفته بعد از تصویب افزایش نرخ قیمت بلیت مترو، یکی از اعضای کمیته انطباق فرمانداری تهران از عدم اشراف اعضای شورای شهر به قانون گفت.

محمد قانبیلی در این باره گفت: مصوبه افزایش نرخ بلیت مترو که روز یکشنبه در شورای شهر تهران به تصویب رسید در کمیته انطباق فرمانداری تهران به دلیل مغایرت با قانون رد خواهد شد. به گفته وی افزایش قیمت بلیت مترو در تهران حدود ۲۵ درصد در شورا مصوب شده در صورتی که تورم بین ۸ تا ۹ درصد است. قانبیلی افزود: متاسفانه عدم اشراف اعضای شورای شهر تهران به قانون موجب می‌شود که مصوبات غیرقانونی داشته باشند و مصوبه اخیر شورای شهر تهران درباره نرخ بلیت مترو قطعا در کمیته انطباق رد خواهد شد.

با توجه به این شرایط آیا بهتر نیست شورای شهر تهران به عملکرد واقعی خود که همان نظارت بر شهرداری  - عمکرد شهردار تهران و تصویب مصوباتی قانونی در راستای کم کردن مشکلات مردم در شهر تهران بپردازد و از انجام کارهای نمایشی اجتناب کند.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۲۸ اسفند ۱۳۹۶عضو شورای شهر: استعفای نجفی فقط بدلیل بیماری نیست
۲۷ اسفند ۱۳۹۶چراغ سبز شورای شهر تهران به شهردار شدن محسن هاشمی رفسنجانی
۲۷ اسفند ۱۳۹۶قهرمان سازی از نجفی به سبک اصلاح طلبان
۲۶ اسفند ۱۳۹۶فرصت دو ماهه شهرداری برای طرح جایگزین "برج باغ"
۲۵ اسفند ۱۳۹۶نجفی: به عنوان خدمتگذار مردم وارد شهرداری شدم/ شهرداری تهران باید از مسائل سیاسی فارغ شود
۲۴ اسفند ۱۳۹۶روزنامه جوان: نامگذاری خیابان بنام مصدق، عبور از امام است
۲۴ اسفند ۱۳۹۶روایت سخنگوی شورای شهر تهران از استعفای شهردار و جایگزین نجفی
۲۴ اسفند ۱۳۹۶دستور برکناری شهردار تهران از اتاق فکر اصلاح‌طلبان صادر شد
۲۳ اسفند ۱۳۹۶جزئیات جلسه اعضای شورا درباره نجفی/ خلیل‌آبادی: امکان ندارد شهردار بعدی اصلاح‌طلب نباشد
۲۳ اسفند ۱۳۹۶دلیل استعفای شهردار تهران اعلام شد
۲۳ اسفند ۱۳۹۶هاشمی: عصر روز گذشته استعفایی را از دکتر نجفی دریافت کردیم
۲۳ اسفند ۱۳۹۶توئیت نجفی همزمان با استعفا

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۶۹۰۶۴۰۸:۳۹:۵۲ ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
حاصل رای هیجانی و « تکرار» و « بزن و برقص»..
ناشناس۲۶۹۰۶۶۰۸:۴۲:۳۱ ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
خیابونای شهر رو به نام خودشون کردن... مصدق ،حجاریان
ناشناس۲۶۹۰۶۸۰۸:۴۴:۴۱ ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
مردم تهران ، رایتان محترم است ، اما حق گله و نق زدن به نظام رو ندارید...با لجبازی ، بهترین مدیر سالهای اخیر ( قالیباف) رو کنار زدین...
ناشناس۲۶۹۰۷۰۰۸:۴۶:۴۷ ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
وقتی با پرداخت ۲ میلیارد وارد لیست شوی ، مجبوری در دوران مسوولیت اقداماتی انجام دهی
ناشناس۲۶۹۰۷۳۰۸:۴۹:۳۵ ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
دولت رکود ، و شورای شهر میلیاردی و لیست امید مجلس، با رویکرد اشرافی خود ، رکود و ناامیدی رو بر کشور حاکم کردند ، انوقت با کنسرت و تار و تمپک میخواهند نشاط بیاورند!!! شماها بروید کنار ، نشاط میاد.
الیاس۲۶۹۱۰۲۰۹:۱۳:۳۱ ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
آقای قالیباف پیش بینی خوبی کرده بودند: "من قول می دهم که حتی یک میخ به دیوار نمی کوبند". واقعا سازندگی شاخص شهردار قبل، اصلا قابل مقایسه با مدیریت ضعیف شهردار فعلی نیست.
ناشناس۲۶۹۳۳۲۱۳:۱۷:۲۴ ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
نجفی و دار ودسته اش درست نیستن،درست.اما دلیل نمیشه قالیباف خوب باشه
ناشناس۲۶۹۳۴۹۱۳:۳۸:۰۰ ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
آقای قالیباف این حرف رو نزده بودند،یکی دیگه گفته بود
ناشناس۲۶۹۱۱۸۰۹:۳۲:۲۷ ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
هرچقدر هزینه استفاده از حمل و نقل عمومی بالاتر بره طبیعتا گرایش مردم به استفاده از خودروی شخصی بیشتر میشه و خب میشه از همین الان وضعیت خیابان ها و معابر شهر رو تصور کرد.
احسان۲۶۹۱۵۷۱۰:۰۱:۰۶ ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
به عمل کار برآید به سخندانی نیست
محمد.س۲۶۹۱۷۹۱۰:۱۷:۲۵ ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
حق ما همین شهردار و شورای شهر است. نوش جانمون
احسان۲۶۹۲۱۰۱۱:۰۲:۵۵ ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
تحلیل جالبی بود. اما به نظرم شما تا حدودی یک طرفه به قضیه نگاه کردید. برای قضاوت در مورد عملکرد شهرداری هنوز زوده.
مهدی۲۶۹۴۱۰۱۴:۳۰:۴۴ ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
نام گذاری یک خیابان به نام دکتر مصدق از جمله خلاف حساب میشود
ناشناس۲۶۹۶۰۷۱۸:۵۹:۵۲ ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
حق تهرانیها همین است..اصلاح طلبان نمی توانند حتی یک پل بسازنند......................................

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تجارت نیوزایرانسلمادیرانسام سیر

پربحث‌های امروز

 1. تهدید بازیکنان سیرالئون: پول ندهید از ایران نمی‌رویم!

 2. ترامپ: ایران رفتار مناسبی با دنیا ندارد/ تصمیمم درباره برجام را خواهید دید

 3. پیام رئیس جمهور به مناسبت سال نو  

 4. آیت‌الله مکارم شیرازی:تولیدکنندگان داخلی به دنبال افزایش کیفیت کالا باشند/ سال جدید «ما» را جایگزین «من» کنیم

 5. پیام نوروزی رهبر انقلاب به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷  

 6. خوش و بش نوروزی جهانگیری با مسافران پروزاز تهران-کرمان  

 7. کار خیرخواهانه بشار رسن در جمع کودکان بی‌سرپرست+عکس

 8. اظهارنظر متفاوت رامبد جوان درباره مهران مدیری/ جناب‌خان در «دورهمی»

 9. لحظه تحویل سال ملی‌پوشان فوتبال ایران در تونس  

 10. مسافران مراقب نیش پشه و آب آلوده باشند

 11. احتمال رسیدن اعضای اوپک به ۱۵ عضو

 12. واکنش سیامک انصاری به شایعه دعوایش با مهران مدیری

 13. تحویل سال نو در گلزار شهدای بهشت زهرا (س)  

 14. وضعیت حراج و پیش فروش سکه در نوروز

 15. تبریک ترامپ به پوتین

 16. چرا دیگر عراق دومین بازار صادراتی ایران نیست؟

 17. توییت رییس کل بانک مرکزی درباره وضعیت نظام بانکی در سال ۹۶  

 18. عکسی که اسحاق جهانگیری از خانواده اش در سفر نوروزی منتشر کرد  

 19. توصیه‌های مسافرتی سفر به چین

 20. توئیت تبریک نوروزی جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور   

 21. مروری بر ۲۰ نامگذاری سال از سوی رهبر انقلاب

 22. نمایش ساز روی آنتن زنده تلویزیون+عکس

 23. پیام رهبر انقلاب برای نوروز ۹۷  

 24. وزیر بهداشت:اجازه ندهیم هیچ اختلافی به درخت تنومند انقلاب آسیب وارد کند

 25. رئیس جمهور :سال نو سال تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی و سال اشتغال و رونق است/اتحاد ملت ایران همه دشمنان را به اعجاب واداشت

پربحث‌های دیروز

 1. اولین واکنش وزیر ارتباطات به احتمال فیلتر دوباره تلگرام/ مجوز دسترسی پیام رسان‌های داخلی به منزله جاسوسی نیست

 2. مهم‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین جمله‌ی رهبر انقلاب در سال ۹۶ کدام است؟

 3. بخشنامه های تزئینی و دستورات نمایشی/ مدارس تا 23 اسفند باز بودند!

 4. انتخاب نجفی برای شهرداری تهران از اول اشتباه بود / شهردار باید مورد قبول همه جناحها و ارکان نظام باشد

 5. در تصادف پراید و هیوندا؛ هر پنج سرنشین پراید کشته شدند، سرنشینان هیوندا زخمی شدند

 6. پوتین برای چهارمین بار رئیس جمهور روسیه شد

 7. تصاویری از بازگشت دو کاپیتان به تیم ملی فوتبال  

 8. آراستگی از اخلاق مومنان است  

 9. جان مریم چشماتو واکن،سری بالا کن!

 10. پرواز موفقیت آمیز هواپیمایی با بزرگترین موتور جت دنیا

 11. ترکیه: ماموریتمان در عفرین هنوز تمام نشده است

 12. آنچه بیماران قلبی باید پیش از سفر بدانند

 13. دیدار پوتین و رقبا بعد از انتخابات  

 14. ترامپ: به اعدام برای فروشندگان مواد مخدر تمرکز می کنیم

 15. دزدی یا یادگاری‌هایی از هتل‌ها

 16. دی میستورا: سوریه شاهد تجزیه فاجعه بار است

 17. زمین لرزه 4.9 ریشتری کهگیلویه و بویر احمد را لرزاند

 18. تهران در آغازین روز بهار پنج درجه گرم می شود

 19. سامانه سهام عدالت از دسترس خارج می شود

 20. عرضه نوروزی کالاهای اساسی با نرخ مصوب

 21. آخرین وضعیت جوی کشور در ساعات آتی

 22. تحولی انقلابی در درمان ام‌اس با پیوند سلول‌های بنیادی خون‌ساز

 23. تصویر متفاوت حمید فرخ‌نژاد روی پول هندوستان

 24. واکنش حماس به اتهامزنی محمود عباس

 25. تاکید آلمان بر ضرورت حفظ برجام و مقابله با فعالیت‌های منطقه‌ای ایران

پربحث‌های هفته

 1. "عفاف و کرامت" زن شرقی، یا "بردگی جنسی" زن غربی؟

 2. بیانیه نماینده‌ای که نام موزه لوور را اشتباهی تلفظ کرد‌

 3. نجفی استعفا داد/ محسن هاشمی: در اولین جلسه بعد از نوروز استعفای نجفی بررسی می شود

 4. ترامپ زنگ خطر را برای توافق هسته ای به صدا در آورد/ هدیه بزرگ کاخ سفید به نتانیاهو و محمد بن سلمان/ سناریوهای ایران در قبال خروج آمریکا از برجام چه خواهد بود؟

 5. کیم عاقل, ترامپ عاقل تر‎

 6. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 7. استیون هاوکینگ درگذشت

 8. اسم این موزه چی بود؟  

 9. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 10. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 11. کارگر اخراجی شهردار را به آتش کشید  

 12. مذاکرات پنهان با اروپائیها / فرانسه نقش آمریکا را بازی می کند / خروج احتمالی آمریکا از برجام در اردیبهشت

 13. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 14. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 15. اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

 16. دلیل استعفای شهردار تهران اعلام شد

 17. سرقت دستگاه خودپرداز از میدان ونک با ۶۷ میلیون تومان وجه نقد  

 18. چهارشنبه سوزی با ۲۰۸۲ مصدوم و ۴ فوتی/ قطع عضو به عدد ۱۸ رسید/ سوختگی و مشکلات چشمی رتبه اول و دوم آسیب‌ها +تصاویر

 19. موسسه ژئوفیزیک، صدا و سیما و اوقات شرعی

 20. اولین واکنش وزیر ارتباطات به احتمال فیلتر دوباره تلگرام/ مجوز دسترسی پیام رسان‌های داخلی به منزله جاسوسی نیست

 21. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 22. عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی ماندنی شد+ جزییات شمارش آرای استیضاح

 23. دبیر شورای عالی فضای مجازی: ادامه فعالیت تلگرام با وضعیت فعلی به صلاح نیست/ باید به فکر جایگزین باشیم

 24. شرکت اپل دسترسی به اپ استور در ایران را مسدود کرد

 25. عروس ارشد ترامپ، درخواست طلاق داد +عکس

پربحث‌های امروز

 1. توصیه‌های مسافرتی سفر به چین

 2. وزیر بهداشت:اجازه ندهیم هیچ اختلافی به درخت تنومند انقلاب آسیب وارد کند

 3. کاخ گلستان؛ برشی از تاریخ ایران

 4. کلانتری در پیامی نوروزی:امیدوارم محیط زیست را در سال ۹۷ به بهترین شکل حفظ کنیم

 5. جوانان چینی رکورددار بی‌خوابی در جهان

 6. ورود ۹۰۰ هزار مسافر به مازندران قبل از سال نو/ بابلسر و نوشهر همچنان نخستین انتخاب گردشگران نوروزی

 7. کمتر از ۳ ساعت تا تحویل سال و ترافیک نیمه‌سنگین جاده‌های منتهی به شمال

 8. یک مسئول:بیش از یک و نیم میلیون مسافر به مشهد آمده‌اند

 9. مردم دنیا سالشان را چه طور اندازه می گیرند؟

 10. جانشین رئیس پلیس راهور ناجا:رانندگان صبر پیشه کنند/احتمال وقوع شرایط زمستانی در جاده‌ها وجود دارد

 11. وزیر رفاه در پیام نوروزی: ۹۷؛ سال کوشش‌های بیشتر و گشودن افق‌های امیدوارانه است

 12. " چراغ‌بران" آئینی دیرینه اما ماندگار؛ چراغی که به دست سادات روشن می‌شود

 13. خانه مشروطیت یادگاری از دوران قاجار در قلب نصف‌جهان + عکس

 14. هدیه وزیر بهداشت به دانشجویان آسیب دیده در زلزله کرمانشاه

 15. آزادی‌خواه: موسسات مالی و اعتباری نمونه‌ای از تبدیل «چالش» به «بحران» بود

 16. نوروز؛ سنت زیبای مدرن

 17. غار سهولان؛ دومین غار بزرگ آبی ایران +تصاویر

 18. سخنگوی وزارت کشور خبر داد: آمادگی تمامی استان‌ها برای میزبانی مسافران نوروزی/ برگزاری جلسه ستاد تسهیل سفر به ریاست استانداران

 19. بلند‌ترین پل معلق خاورمیانه در پلدختر؛ هیجان قدم زدن در ارتفاع ۸۵ متری+تصاویر

 20. توصیه‌های سازمان آتش‌نشانی به مسافران نوروزی

 21. تغییر ساعت رسمی کشور از ساعت ۲۴ اول فروردین

 22. حضور رئیس جمهور در روستای زلزله زده میرمیروی شهرستان سرپل ذهاب/وعده ۶ ماهه روحانی برای تکمیل واحدهای مسکونی مناطق ‌‌زلزد‌ه‌زده

 23. پلیس: هموطنان زمان سفر را مدیریت کنند/ پیش بینی افزایش سفرها بعد از سال تحویل

 24. جزئیات ممنوعیت‌ و محدودیت‌های ترافیکی محورهای مواصلاتی/ افزایش ۶.۳ درصدی ترددها

 25. حال و هوای نوروزی پایتخت رها شده از ترافیک و آلودگی هوا +عکس

پربحث‌های دیروز

 1. بخشنامه های تزئینی و دستورات نمایشی/ مدارس تا 23 اسفند باز بودند!

 2. انتخاب نجفی برای شهرداری تهران از اول اشتباه بود / شهردار باید مورد قبول همه جناحها و ارکان نظام باشد

 3. جان مریم چشماتو واکن،سری بالا کن!

 4. دزدی یا یادگاری‌هایی از هتل‌ها

 5. تهران در آغازین روز بهار پنج درجه گرم می شود

 6. آخرین وضعیت جوی کشور در ساعات آتی

 7. دیدار رئیس مجلس با خانواده شهیدان سلیمانیان و هاشمی‌نسب

 8. تلخ و شیرین سال 96  

 9. علائم و نشانه‌های مصرف مواد مخدر چیست؟

 10. ترافیک نیمه سنگین در جاده‌های شمال

 11. آخرین انتصابات سال ۹۶ آموزش‌ و پرورش

 12. پشت پرده کثیف قنادی‌ معروف تهران   

 13. پیش‌بینی هواشناسی درباره روزهای ابتدایی سال 97

 14. بازسازی تیتراژ خاطره‌انگیز "خونه مادربزرگه"  

 15. رکورد معاینه فنی شکسته شد

 16. درخواست وزیر راه درباره تخلفات نوروزی ناوگان اتوبوسرانی

 17. نحوه حمایت از پیام رسانهای بومی تشریح شد/ معرفی ۵ پیام رسان داخلی

 18. محور کرج به چالوس یک‌طرفه شد

 19. پیش‌بینی هوای کشور در هفته اول فروردین ۹۷

 20. طرح نمایندگان برای برگزاری قانونی تجمعات با ۷۰ امضاء

 21. اتفاق عجیب در شهرداری تبریز؛ پرداخت حقوق به کارمندانی که اصلا سر کار نمی‌آیند!

 22. افزایش ساعت کاری مترو فرودگاه امام خمینی (ره)

 23. وزیر بهداشت: منتقدان ما بدانند گوش شنوایی داریم / نظر هاشمی درباره شخصیتها از شریعتی تا احمدی نژاد

 24. توصیه‌های رهبر معظم انقلاب درباره استفاده از ماه رجب + جدول

 25. چرا باید سفر کرد؟ بلیط هواپیما چارتر ارزان از کجا بخریم

پربحث‌های هفته

 1. بیانیه نماینده‌ای که نام موزه لوور را اشتباهی تلفظ کرد‌

 2. نجفی استعفا داد/ محسن هاشمی: در اولین جلسه بعد از نوروز استعفای نجفی بررسی می شود

 3. دلیل استعفای شهردار تهران اعلام شد

 4. چمران: شهرداری در این مدت کاری انجام نداده است

 5. یک تنه در آلمان در برابر یک جهان!

 6. روایت نجفی از دلیل اصلی استعفایش

 7. بررسی استعفای نجفی پشت درهای بسته

 8. خیابان نفت به نام مصدق نامگذاری شد

 9. بخشنامه های تزئینی و دستورات نمایشی/ مدارس تا 23 اسفند باز بودند!

 10. انتخاب نجفی برای شهرداری تهران از اول اشتباه بود / شهردار باید مورد قبول همه جناحها و ارکان نظام باشد

 11. واکنش وزیر ارتباطات به شایعه قطع دائم تلگرام  

 12. یک عضو شورای شهر استعفای نجفی شهردار تهران را تکذیب کرد   

 13. دادستان کل کشور: ۶۰ تا ۷۰ درصد جرائم فضای مجازی در تلگرام رخ می دهد

 14. نجفی: به عنوان خدمتگذار مردم وارد شهرداری شدم/ شهرداری تهران باید از مسائل سیاسی فارغ شود

 15. دستور برکناری شهردار تهران از اتاق فکر اصلاح‌طلبان صادر شد

 16. جمعیت کشور از مرز ۸۱ میلیون نفر گذشت

 17. توضیح سراج درباره طرح ترافیک جدید و سود‌های سپرده ۲۰ درصدی

 18. نماینده مجلس: متکدیان پایتخت روزانه ۳ تا ۴ میلیون تومان درآمد دارند

 19. جان مریم چشماتو واکن،سری بالا کن!

 20. گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای جهان برای زندگی

 21. خواننده پاپ بار دیگر در بیمارستان بستری شد

 22. رحمانی فضلی: نهادهای بین‌المللی در مبارزه با مواد مخدر کوتاهی کرده اند

 23. بطحایی: آموزش و پرورش در عملیاتی کردن سند تحول ضعیف بود

 24. کاهش تعداد مصدومان و موارد بستری در شب چهارشنبه آخر سال

 25. آیت الله مکارم شیرازی: سپاه و بسیج باید همراه روحانیت باشند/هشدار نسبت به خطر فضای مجازی

آخرین عناوین