هتل بین المللی

تجمع اعتراضی کارگران مقابل شورای نگهبان+ تصاویر

گروه اجتماعی الف،   3961202157 ۰ نظر، ۴ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

در تجمع اعتراضی کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی که با هدف اعتراض به تصویب بند ز تبصره 7 لایحه بودجه برگزار شد. تجمع‌کنندگان اعلام کردند: حق درمان کارگران جزء اموال عمومی کشور نیست و هر کس این دو را با هم خلط می‌کند، از حقوق اطلاعی ندارد و جایش در مجلس شورای اسلامی نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، از ساعت 9 صبح امروز (چهارشنبه 2 اسفندماه) تجمع اعتراضی کارگران مقابل ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

در این تجمع که چند صد نفر از کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی حضور دارند، با هدف اعتراض به تصویب بند ز تبصره 7 لایحه بودجه برگزار شده است.

حاضران در تجمع با در دست داشتن پلاکاردهایی از یک طرف اعتراض خود را به تصویب این بند را نشان می‌دهند و از طرف دیگر از شورای نگهبان می‌خواهند که جلوی دست‌اندازی به اموال کارگران را بگیرند.

شعارهای پلاکاردها اکثرا در ارتباط با درخواست از فقها و حقوقدانان شورای نگهبان برای جلوگیری از تصویب بند ز است.

فراخوان این تجمع توسط اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری و کانون عالی شوراهای اسلامی کار، چند روز پیش منتشر شد و تشکل‌های کارگران و بازنشستگان استان‌های مختلف از این تجمع اعلام حمایت کردند.

دارند به اموال کارگران در صندوق درمان سازمان تامین اجتماعی چوب حراج می‌زنند

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در تجمع امروز کارگران و بازنشستگان مقابل ساختمان شورای نگهبان در اعتراض به تصویب تبصره «ز» بند 7 لایحه بودجه سال 97 گفت: امروز آمده‌ایم که صدای مستضعفین را به گوش اعضای شورای نگهبان برسانیم؛ چراکه دارند به اموال کارگران در صندوق درمان سازمان تامین اجتماعی چوب حراج می‌زنند.

وی افزود: کارگران؛ ضعیف‌ترین اقشار جامعه هستند لذا نباید اجازه دهیم عده‌ای که در مجلس در حقوق خصوصی و عمومی و وجه تمایزات آنها اطلاع ندارند، به اموال آنان نگاهی غیرحمایتی داشته باشند.

صادقی با بیان اینکه؛ آنچه در صندوق درمان سازمان تامین اجتماعی وجود دارد از پول همین کارگران و زحمتکشان جمع شده است، گفت: واریز حق درمان کارگران به خزانه‌داری دولت خلاف اصل 53 قانون اساسی است. حق درمان کارگران جزء اموال عمومی کشور نیست و نخواهد بود و هر کس که این دو را با هم خلط می‌کند، از حقوق اطلاعی ندارد و جایش در مجلس شورای اسلامی نیست.

وی با بیان اینکه بهتر است که دولت به‌جای اموال کارگران؛ اموال وزارت بهداشت و صندوق‌های بیمه‌ای تحت نظر خود را به حساب خزانه‌داری واریز کند، گفت: ما نمی‌دانیم چرا با وجود اعتراضات مکرر بازهم عده‌ای با وزیر بهداشت در عدم اجرای قانون (اصل 53 قانون اساسی) همراهی کردند؟! این باید برای ما روشن شود که چرا چنین حرکتی علیه ضعیف‌ترین اقشار جامعه انجام شده است؟! این مجلس، مجلسی است که ضعفا را می‌زند و از قدرت در مقابل آنها حمایت می‌کند. چراکه همانطور که گفتم اجرای قانون بر زمین مانده، و آنچه که وزیر بهداشت دنبال می‌کرده، عملی شده است؛ آنهم به منظور ادامه اجرای طرح ورشکسته تحول نظام سلامت.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با بیان اینکه قانون به صراحت گفته است که هزینه‌های حوزه درمان سازمان تامین اجتماعی باید توسط خودِ این سازمان اداره شود، افزود: مجلسی که فقرا به آن راه پیدا نکنند و طرفداران ثروت در آن بر سر کار بیایند، نتیجه‌اش همین می‌شود که اجرای قانون دست‌کم گرفته می‌شود. امروز وزیر بهداشت نه در جایگاه وزیری بلکه در جایگاه رئیس‌جمهوری نشسته است.

صادقی افزود: از جناب آقای جنتی، رئیس محترم شورای نگهبان رهبری می‌خواهیم که مانع از واریز حق بیمه‌های کارگران به خزانه‌داری کل کشور شود؛ چراکه این وسط کارگران چوب عده‌ای پزشک را می‌خورند که باد درآمدهای نجومی هر روز قدرتمندتر می‌شوند و حالا هم از حق درمان کارگران برای ثروتمندتر شدن؛ استفاده می‌کنند. این وسط همه می‌دانیم که طرح تحول سلامت شکست خورده است و این پول‌ها هم که قرار است به خزانه‌داری منتقل شود، به ناکجاآباد می‌رسد.

تجمع اعتراضی کارگران مقابل شورای نگهبان+ تصاویر

صادقی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم مجلس شورای اسلامی، مجلس لردها شود، گفت: نمایندگان مجلس اگر دلشان برای نظام درمانی کشور می‌سوزد پول شرکت‌های دولتی را به این منظور اختصاص دهند و آن را با تصویب قانون راهی خزانه‌داری دولت کنند.

صادقی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی امروز به ورطه ورشکستگی رسیده است، گفت: شرایط سازمان تامین اجتماعی به‌گونه‌ای نیست که کسی قصد دست‌اندازی به اموال بیمه‌شدگان را در آن داشته باشد. توجه داشته باشید که در لایحه بودجه بندهای دیگری برای دست‌اندازی به اموال کارگران وجود دارد که این‌بار صندوق بازنشستگی را هدف گرفته است. ما بارها به صراحت مشخص‌ کرده‌ایم که اوضاع روز به روز به سمت بحرانی‌تر شدن پیش می‌رود و نباید بیش از این شرایط را برای بیمه‌شدگان اسفناک‌تر کرد. این کارگران که امروز اینجا جمع شده‌اند طرفداران نظام و رهبری هستند و در چنین شرایطی نباید به آنها بیش از این ظلم شود.

صادقی افزود: چند سال پیش تجمع دیگری مقابل همین ساختمان مجلس قدیم آمدیم و شعار دادیم: «مجلس به ما عیدی داد/ یک نان آجری داد» و حالا هم همین شعار را تکرار می‌کنیم؛ لذا از شورای نگهبان می‌خواهیم که با ابطال این تبصره ضدقانونی به ما به‌جای نان آجری شهد شیرین عیدی دهد.

مجلس وکیل‌الدوله است؛ شورای نگهبان ورود کند

مجلسی‌ها با پیوندی نامبارک قصد دارند منابع سازمان تامین اجتماعی را تصرف و حق‌الناس را مخدوش کنند

رئیس هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور در این تجمع گفت: پیوند دولت و مجلسِ وکیل‌الدوله کارگران را ناگزیر کرده از شورای نگهبان استمداد بطلبند.

اولیا علی‌بیگی در اعتراض به دست‌اندازی دولت به منابع سازمان تامین اجتماعی گفت: امروز جامعه کارگری به جایی رسیده که با صدای بلند فریاد می‌زند «هل من ناصر الینصرنی» چراکه به نظر می‌رسد دست به دست هم داده‌اند تا اموال کارگران را به یغما ببرند.

وی افزود: پیوند دولت و مجلسِ وکیل‌الدوله کارگران را ناگزیر کرده از فقهای شورای نگهبان استمداد بطلبند چراکه تامین اجتماعی نهادی عمومی و غیردولتی است و منابع مالی آن صد درصد متعلق به کارگران و بازنشستگان است.

این فعال کارگری افزود: فقهای شورای نگهبان باید بدانند دولت و مجلس هیچ نقشی در تامین منابع تامین اجتماعی ندارند؛ لذا صدای فریاد کارگران را بشنوند و نگذارند که با تصویب بند «ز» تبصره 7 لایحه بودجه حق کارگران و تبعات فرودست جامعه پایمال شود.

علی‌بیگی در ادامه گفت: در شرایط فعلی کشور کارگران با مشقت‌های فراوان و بدون امنیت شغلی مشغول به کارند. آنها قبل از گرفتن دستمزد 30 درصد آن را به تامین اجتماعی می‌دهند اما متاسفانه دولتمردان و مجلسی‌ها به‌جای آنکه قدر بازنشستگان کارگر را بدانند با پیوندی نامبارک قصد دارند منابع سازمان را تصرف کنند و حق‌الناس را مخدوش.

او ادامه داد: باز هم تاکید می‌کنم پیوند دولت و مجلس پیوندی نامبارک است و تلاش برای تصرف منابع سازمان دست‌اندازی به حق‌الناس است.

علی‌بیگی ادامه داد: ما کارگران و بازنشستگان به دو دلیل در برهه زمانی کنونی از شورای نگهبان استمداد می‌طلبیم؛ اول اینکه تامین اجتماعی به لحاظ نص صریح اساسنامه غیردولتی است بنابراین نمی‌توان اموالی را که متعلق به دولت نیست به خزانه دولت واریز کرد و دلیل دوم اینکه منابع تامین اجتماعی حق‌الناس است و براساس شرع و قانون نباید به حق‌الناس دست‌ درازی شود و خداوند نیز تعرض به حق‌الناس را نمی‌بخشد.

این فعال کارگری در پایان گفت:‌ از شورای نگهبان می‌خواهیم به نفع کارگران و در جهت دفاع از حق و عدالت وارد میدان شود و حق کارگران را به آنها برگرداند.

تجمع اعتراضی کارگران مقابل شورای نگهبان+ تصاویر

با مصوبه اخیر؛ کارگران و بازنشستگان باید کاسه گدایی به دست بگیرند

رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته سراسر کشور دیگر سخنران این مراسم بود. وی گفت: تاکنون کارگران بازنشستگان در مقابل دست‌اندازی‌ها سکوت کرده‌اند اما دیگر نمی‌توانیم دست روی دست بگذاریم.

علی‌اصغر بیات با اشاره به انتقال منابع درمان تامین اجتماعی به خزانه‌داری کل گفت: با تصویب بند «ز» تبصره 7 لایحه بودجه، کارگران و بازنشستگان باید کاسه گدایی به دست بگیرند چراکه همه اموال آنها قرار است غارت و به حساب دولت واریز شود.

وی ادامه داد: تاکنون کارگران و بازنشستگان در مقابل برخی دست‌اندازی‌های دولتی سکوت کرده‌اند اما دیگر نمی‌توانیم دست‌روی دست بگذاریم و اجازه دهیم هر طور که می‌خواهند اموال ما را به یغما ببرند.

بیات با بیان اینکه در حال حاضر سه میلیون و اندی بازنشسته تامین اجتماعی در کشور وجود دارد، گفت:‌ این تعداد را در هر عددی ضرب کنیم به این نتیجه می‌رسیم که حداقل هفت میلیون نفر مستمری‌بگیر تامین اجتماعی در سراسر کشور زندگی می‌کنند که دولت باید به معاش آنها توجه کند. حالا دولت نه تنها این وظیفه حداقلی را انجام نداده بلکه قصد دارد اموال آنها را به یغما ببرد.

بیات در ادامه گفت: 70 درصد از بازنشستگان تامین اجتماعی حداقل‌بگیر هستند؛ بقیه هم دریافتی‌شان در مرز حداقل است. سوال اینجاست که همسان‌سازی وعده‌ داده شده چه شد؟ پس چرا اجرایی نشد؟ آقایان که وعده‌ها را عمل نکرده‌اند با چه جراتی می‌خواهند به اموال بازنشستگان و کارگران دست‌درازی کنند؟!

این فعال کارگران بازنشسته در پایان گفت: به عنوان مسئول ارشد تشکل بازنشستگان تامین اجتماعی سراسر کشور از شورای نگهبان تقاضا دارم صدای ما زحمتکشان را بشنود و مصوبه‌ای که اموال ما را قرار است غارت کند، لغو نماید.

حداقل 110 نماینده با دولت بر سر جدایی منابع بخش درمان تامین اجتماعی موافقت کردند

علی خدایی (عضو هیئت مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور) دیگر سخنران تجمع امروز کارگران و بازنشستگان مقابل شورای نگهبان رهبری بود. وی گفت: خدای نکرده برای کسی سوءتفاهم نشود که اینهایی که امروز در تجمع حضور دارند کل نمایندگان کارگران و بازنشستگان هستند.

وی گفت: این چه انصافی است که در چنین روز مهمی چنین حرکتی علیه کارگران و منافع آنها انجام می‌شود؟ این در شرایطی است که پیش از این بارها به نمایندگان مجلس و حامیان طرح تغییر و تحول سلامت و وزیر بهداشت ادغام بخش درمان سازمان تامین اجتماعی هشدار داده بودیم.

وی افزود: مجلس در واقع با این کار خود مجوز دست‌اندازی قانونی به اموال کارگران در صندوق درمان سازمان تامین اجتماعی را صادر کرد. ما هم امروز در اعتراض به آن حرکت اینجا جمع شده‌ایم چراکه امام گفته بودند باید جلوی هر انحرافی ایستاد و حالا ما انحراف از حق‌الناس را دیدیم.

این عضو کارگری شورای عالی کار ادامه داد: روزی معیشت ما را تهدید می‌کنند و روزی دیگر درمان‌مان را. ما نمی‌دانیم از دست اینها به چه کسی پناه ببریم. مغایرت این مصوبه با قانون اساسی بر هیچ کس پوسیده نیست. با این حال انگار این مجلس، مجلسِ دولت است و حداقل 110 نماینده با دولت بر سر جدایی منابع بخش درمان تامین اجتماعی موافقت کردند.

خدایی با بیان اینکه نمایندگان مجلس به رئیس‌جمهوری نامه نوشته‌اند و خواستار استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شدند، گفت: آنها همزمان با اینکه واریز سهم درمان کارگران را به خزانه دولت دنبال می‌کردند، تلاش دارند استیضاح وزیر کار را نیز کلید بزنند و برای آن نامه‌نگاری کردند. اولا باید بگوییم که اگر قرار است کسی بر عملکرد وزیر کار معترض باشد، ما کارگران هستیم نه آنها که خلاف منافع جمعی کارگران حرکت می‌کنند. انتقاداتی به وزیر کار وارد است ازجمله اینکه وی باید در روز تصویب بند ز تبصره 7 در مجلس حضور پیدا می‌کرد. وزیر کار باید با پنج مدیرکل خود در هر استان بر وزیر بهداشت با یک مدیرکل فائق می‌آمد.

خدایی افزود: اعتراض امروز شروع حرکت ماست و مناسب‌ترین جا برای شروع این حرکت مقابل شورای نگهبان است چراکه مجلسی‌ها از فیلتر شورای نگهبان رد شدند. از شورای نگهبان به صراحت می‌خواهیم که جلوی این انحرافات را بگیرند.

این عضو هیئت مدیره کانون شورای اسلامی کار در پایان گفت: دیروز عزدار حضرت صدیقه طاهره بودیم و امروز عزادار صندوق درمان تامین اجتماعی. این دو را از هم جدا نمی‌بینیم و عزاداری امروز خود را ضمیمه عزاداری دیروز می‌کنیم چراکه باید ندای حق‌خواهی خود را به گوش همه برسانیم.

طرح تحول سلامت، منابع دولتی را به خاک سیاه نشاند با منابع کارگران هم می‌خواهند همان کار را بکنند

اکبر شوکت (عضو هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی) آخرین سخنران تجمع امروز کارگران و بازنشسشتگان مقابل شورای نگهبان بود. وی گفت: جناب آقای خدایی از یکشنبه سیاه سخن گفتند من هم اضافه می‌کنم که دو یکشنبه سیاه داشتیم. یکشنبه سیاه اول روزی بود که سعید مرتضوی در مجلس آن جنجال‌ها را به پا کرد و یکشنبه سیاه دوم تصویب بند ز تبصره 7 لایحه بودجه بود. این بار اما رئیس‌جمهوری یکشنبه سیاه را برای ما تکرار کرد و دلسوزترین اقشار جامعه که همین کارگران هستند را عزادار سازمان تامین اجتماعی کرد.

شوکت افزود: همین کارگران تورم 50 درصدی را به خاطر بی‌لیاقتی مدیران تحمل کردند و حالا درد دیگری به آن اضافه شد. امروز دست‌اندازی تنها به اموال ما نیست بلکه دست انداختند و می‌خواهند کت ما را هم دربیاورند. اگر عده‌ای در وزارت بهداشت عرضه اجرای طرح تغییر تحول سلامت را ندارند، چه کار به اموال کارگران دارند که هزینه‌های سرسام‌آور درمان به آنها تحمیل شده؟ همین حالا یک عمل آپاندیس که در گذشته با صد هزار تومان انجام می‌شد دیگر با کمتر از 900 هزار تومان و یک میلیون تومان انجام نمی‌شود. لذا ما بیش از این اجازه نمی‌دهیم که صورتمان را با سیلی سرخ نگه دارند. این بار اگر سیلی جدیدی بزنند از صورت ما خون می‌ریزد و ما اجازه نمی‌دهیم که بیش از این صورت ما خونی شود. جناب آقای روحانی؛ کارگرانی که 700 یا 800 هزار تومان حقوق می‌گیرند، نباید مورد ظلم و تبعیض قرار گیرند امروز سایر صندوق‌ها نیز اوضاع مساعدی ندارند و آنها هم به گل نشسته‌اند.

شوکت افزود: طرح تغییر و تحول سلامت، منابع دولتی را به خاک سیاه نشاند و حالا می‌خواهند منابع کارگران را هم به همان سرنوشت چار کنند. آقای وزیر بهداشت هر بلایی که بر سر ما آوردید بس است. شما از سال 69 تا به حال از دوره‌ای که بر سر کار آمدید سرانه درمان ما کارگران را پرداخت نکردید و حالا هم می‌خواهید ماده 42 و 43 قانون تامین اجتماعی را هوا کنید.

عده‌ای تصور کردند سازمان تامین اجتماعی یک لقمه چرب و نرم است

سهیلا جلودارزاده (نماینده مجلس شورای اسلامی) با حضور در مقابل شورای نگهبان اعتراض خود را به تصویب بند ز تبصره 7 لایحه بودجه سال 97 اعلام کرد.

تجمع اعتراضی کارگران مقابل شورای نگهبان+ تصاویر

جلودارزاده در تجمع اعتراضی امروز گفت: نمی‌شود یک طرف کار بکند و طرف دیگر بیاید و تمام معادلات را به ضرر آنها برهم بزند. عده‌ای تصور کردند که سازمان تامین اجتماعی یک لقمه چرب و نرم است اما این سازمان تامین اجتماعی که لقمه چرب و نرم تصور شده، مال کارگران است و تا ابد هم مال کارگران خواهد بود.

جلودارزاده افزود: وزارت بهداشت اگر پول ندارد چرا به اموال کارگران چشم می‌دوزد؟ اموال کارگران دسترنج خود آنهاست و از محل حقوق و دستمزد آنها حاصل شده است و هیچ گاه تصور نمی‌کنیم که در اختیار بیگانه قرار گیرد لذا ما سر حرف خود ایستاده‌ایم و اجازه دست‌اندازی را نمی‌دهیم.

جلودارزاده با بیان اینکه آسیب‌های نوسانات اقتصادی بر دوش کارگران است، افزود: وقتی مالیات از کارگر می‌گیرند، وقتی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را فراموش می‌کنند و وقتی مزد بخور و نمیر به آنها می‌دهند، صدای ما درنمی‌آید اما حالا می‌بینیم که علاوه بر اینها می‌خواهند اموال کارگران را هم تصاحب کنند.

از طریق شکایت قضایی، کمیسیون اصل نود و شورای نگهبان به دنبال ابطال این تبصره هستیم

همچنین حسین حبیبی (دبیر کانون هماهنگی‌های شورای اسلامی کار استان تهران) گفت: آمده‌ایم که حکم عزل وزرای کابینه را بگیریم و همچنین خواهان برکناری 110 نفر نماینده‌ای هستیم که به تصویب بند ز تبصره 7 لایحه بودجه رای داده‌اند.

حبیبی تاکید کرد: ‌ما از سه طریق به دنبال ابطال این تبصره هستیم اول از طریق شکایت قضایی، دوم کمیسیون اصل نود و سوم شورای نگهبان./ 

 
عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۲۶ اسفند ۱۳۹۶شرایط و معیارهای «رجل سیاسی ـ مذهبی» برای ریاست جمهوری اعلام شد
۲۲ اسفند ۱۳۹۶نظر شورای نگهبان در خصوص لایحه بودجه کل کشور
۲۰ اسفند ۱۳۹۶شورای نگهبان سال ۸۸ می‌خواست احمدی‌نژاد را رد صلاحیت کند؟ + واکنش شورای نگهبان
۱۷ اسفند ۱۳۹۶کدخدایی با اشاره به موضوع بررسی صلاحیت‌ها: ممکن است اشتباهاتی رخ دهد، ما هم انسانیم/ شورای نگهبان مانند هر نهاد دیگری باید پاسخگوی عملکرد خود باشد
۱۷ اسفند ۱۳۹۶کدخدایی خبر داد: ایراد دوباره شورای نگهبان به لایحه بودجه سال ۹۷
۱۴ اسفند ۱۳۹۶توضیح شورای نگهبان درباره طرح«اعاده‎اموال‎نامشروع‎مسئولان»
۱۲ اسفند ۱۳۹۶کدخدایی: شورای نگهبان موافق همه‌پرسی است
۱۰ اسفند ۱۳۹۶شورای نگهبان ایرادات خودبه بودجه ۹۷رابه مجلس فرستاد
۷ اسفند ۱۳۹۶چرا با احمدی نژاد برخورد نمی‌شود؟
۵ اسفند ۱۳۹۶فردا؛ جلسه فوق العاده شورای نگهبان برای بودجه ۹۷
۲ اسفند ۱۳۹۶ایراد شورای نگهبان به تعدادی از تبصره‌‌های لایحه بودجه سال ۹۷
۱۸ بهمن ۱۳۹۶قصه بی‌پایان تجمع‌های کارگری

وب‌گردی

تجارت نیوزایرانسلمادیرانسام سیر

پربحث‌های اخیر

 1. مایلی‌کهن:‌ ۸۰۰میلیون خرج کردند تا سیرالئون بیاید ایران!

 2. پزشکیان: دخترم ماهیانه ۴ میلیون حقوق دریافت می‌کند

 3. هزینه تماس و پیامک هنگام پرواز چقدر است؟

 4. ۶ درمان خانگی برای پوست‌های چرب

 5. پوتین برای چهارمین بار رئیس جمهور روسیه شد

 6. تازه‌ترین وضعیت جوی در آخرین ساعات سال 96

 7. ارتش آزاد مدعی شد؛ سرنگون شدن جنگنده ارتش سوریه

 8. واکنش رضا عطاران به پوشاندن موی بازیگر زن خارجی «مصادره» در مشهد/ عکس  

 9. مشاور امور پایگاه‌های خبری معاون مطبوعاتی منصوب شد

 10. در سیستان و بلوچستان خاک می‌بارد/ آلودگی هوای زاهدان به ۲۲ برابر حد مجاز رسید

 11. قصه ادامه دار مذاکرات مزدی ۹۷

 12. پوتین در جمع هواداران خود در میدان سرخ سخنرانی می کند

 13. وزیر نفت اعلام کرد؛ تولید۵۰۰میلیون بشکه ای، عایدی سومین قراردادIPC/ ملاک رنگ چشم نیست

 14. ترافیک پرحجم در محورهای فیروزکوه و هراز

 15. پزشکیان:جلسه امروز مجلس برای فیلترینگ تلگرام نبود/فیلتر مشکلی را حل نمی‎کند

 16. گزارش مستقیم الناز شاکردوست از بازی بارسلونا در نیوکمپ  

 17. تصویری از جشن تولد بازیکن مغضوب برانکو در اردوی تیم کی‌روش  

 18. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 19. اعضای شورای عالی کار راهی وزارت کار شدند/ دستمزد کارگران در وزارت اقتصاد تعیین نشد

 20. ربایندگان سه تبعه ایرانی در ترکیه دستگیر شدند

 21. قرارداد ۱.۴۵ میلیارد دلاری امارات با توتال فرانسه

 22. بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری  

 23. چرا عربستان یکی از جنجالی‌ترین کشتی‌های جنگی آمریکا را خریداری می‌کند؟

 24. بر اساس نظرسنجی درون شعب؛ پوتین در کرملین ماند

 25. اسامی بازیکنان دوپینگی فوتبال اعلام شد

پربحث‌های دیروز

 1. نماینده مجلس: معتقدم اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود کشور را نجات خواهد داد

 2. متهم خیابان پاسداران: من عاشق اعدامم/ ۵۰ نفر هم می‌مردند خواست خدا بود

 3. دبیر شورای عالی فضای مجازی: ادامه فعالیت تلگرام با وضعیت فعلی به صلاح نیست/ باید به فکر جایگزین باشیم

 4. چه‌کسی به دختر خیابان انقلاب «تراول ۵۰ هزارتومانی» داد؟/ بازهم پای تاجزاده در میان است؟ +عکس

 5. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 6. باید ایتالیایی زندگی کرد یا آلمانی؟

 7. مایلی‌کهن:‌ ۸۰۰میلیون خرج کردند تا سیرالئون بیاید ایران!

 8. عماد افروغ: تحقق عدالت شلاق بُرنده می‌خواهد

 9. جزئیات قتل ۲ خواهر به‌ دست برادران شکاک

 10. آزادی عامل قتل عام خانوادگی

 11. موضوع فیلترینگ تلگرام به کجا رسید؟

 12. تازه‌ترین وضعیت جوی در آخرین ساعات سال 96

 13. ارتش آزاد مدعی شد؛ سرنگون شدن جنگنده ارتش سوریه

 14. واکنش رضا عطاران به پوشاندن موی بازیگر زن خارجی «مصادره» در مشهد/ عکس  

 15. مشاور امور پایگاه‌های خبری معاون مطبوعاتی منصوب شد

 16. در سیستان و بلوچستان خاک می‌بارد/ آلودگی هوای زاهدان به ۲۲ برابر حد مجاز رسید

 17. قصه ادامه دار مذاکرات مزدی ۹۷

 18. پوتین در جمع هواداران خود در میدان سرخ سخنرانی می کند

 19. وزیر نفت اعلام کرد؛ تولید۵۰۰میلیون بشکه ای، عایدی سومین قراردادIPC/ ملاک رنگ چشم نیست

 20. ترافیک پرحجم در محورهای فیروزکوه و هراز

 21. پزشکیان:جلسه امروز مجلس برای فیلترینگ تلگرام نبود/فیلتر مشکلی را حل نمی‎کند

 22. گزارش مستقیم الناز شاکردوست از بازی بارسلونا در نیوکمپ  

 23. تصویری از جشن تولد بازیکن مغضوب برانکو در اردوی تیم کی‌روش  

 24. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 25. اعضای شورای عالی کار راهی وزارت کار شدند/ دستمزد کارگران در وزارت اقتصاد تعیین نشد

پربحث‌های هفته

 1. مساله فقط یک روسری است؟

 2. "عفاف و کرامت" زن شرقی، یا "بردگی جنسی" زن غربی؟

 3. بیانیه نماینده‌ای که نام موزه لوور را اشتباهی تلفظ کرد‌

 4. نجفی استعفا داد/ محسن هاشمی: در اولین جلسه بعد از نوروز استعفای نجفی بررسی می شود

 5. ترامپ زنگ خطر را برای توافق هسته ای به صدا در آورد/ هدیه بزرگ کاخ سفید به نتانیاهو و محمد بن سلمان/ سناریوهای ایران در قبال خروج آمریکا از برجام چه خواهد بود؟

 6. کیم عاقل, ترامپ عاقل تر‎

 7. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 8. استیون هاوکینگ درگذشت

 9. اسم این موزه چی بود؟  

 10. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 11. اجرایی شدن ماده 29 قانون برنامه ششم برای شفافیت حقوق مسولان را دنبال خواهیم کرد /برخی مسئولین حاضر به بیان میزان حقوق دریافتی خود نیستند

 12. مقصر سقوط هواپیمای آسمان اعلام شد: بی‎توجهی شرکت آسمان به محدودیت پرواز خلبان/ خلبان در سال ۸۸ عمل جراحی قلب باز انجام داده بود؛ او مجاز به پرواز با یک کمک‌خلبان نبود

 13. کارگر اخراجی شهردار را به آتش کشید  

 14. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 15. اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

 16. دلیل استعفای شهردار تهران اعلام شد

 17. سرقت دستگاه خودپرداز از میدان ونک با ۶۷ میلیون تومان وجه نقد  

 18. چهارشنبه سوزی با ۲۰۸۲ مصدوم و ۴ فوتی/ قطع عضو به عدد ۱۸ رسید/ سوختگی و مشکلات چشمی رتبه اول و دوم آسیب‌ها +تصاویر

 19. موسسه ژئوفیزیک، صدا و سیما و اوقات شرعی

 20. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 21. عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی ماندنی شد+ جزییات شمارش آرای استیضاح

 22. شرکت اپل دسترسی به اپ استور در ایران را مسدود کرد

 23. عروس ارشد ترامپ، درخواست طلاق داد +عکس

 24. جلسه کمیته مزد بدون نتیجه پایان یافت/ خدایی: افزایش دستمزد باید بر اساس هزینه‌های زندگی باشد/ 70 درصد کارگران حداقل بگیرند/عطاردیان: کارفرما توان پرداخت حداقل مزد را هم ندارند

 25. شرافت چند آقایان احمدی‌نژادی؟!

پربحث‌های دیروز

 1. تازه‌ترین وضعیت جوی در آخرین ساعات سال 96

 2. ترافیک پرحجم در محورهای فیروزکوه و هراز

 3. «کلاه قرمزی» با چهار عروسک جدید می‌آید

 4. آیت‌الله نوری همدانی: بانک‌ها هنوز اسلامی نشدند و همچنان "ربا" می‌گیرند

 5. کشف ۴۴۰ سکه عتیقه دوره ساسانی در مازندران

 6. توصیه های مسافرتی وزارت خارجه در آستانه آغاز تعطیلات نوروزی

 7. اولین واکنش بازیگر زن پس از انتشار خبر کشف حجابش  

 8. تقدیم طرح پخش جلسات علنی شورای شهر از رادیو با ۵۰ امضا به هیات رئیسه مجلس

 9. افزایش ۱۴ درصدی ظرفیت مسافری فرودگاه امام در نوروز ۹۷

 10. زمان صدور حکم راننده اتوبوس خیابان پاسداران

 11. هدیه نوروزی به سبک دیجی‌کالا برای مردم کرمانشاه

 12. دوربین‌های طرح ترافیک فردا خاموش می‌شود

 13. اولویت آموزش و پرورش در سال ۹۷ از زبان بطحایی

 14. آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌ها + جزییات محدودیت‌های نوروزی

 15. ادامه بارش‌ها تا بعدازظهر فردا در کشور

 16. محدویت زمانی برای ثبت نام طرح ترافیک وجود ندارد

 17. تصویب نرخ بلیت مترو ۱۳۹۷ در فرمانداری؛ بلیت تک سفره ۱۰۰۰ تومان

 18. چراغ سبز شورای شهر تهران به شهردار شدن محسن هاشمی رفسنجانی

 19. آغاز سومین جلسه محاکمه‌ راننده اتوبوس حادثه پاسداران

 20. خارجی‌ها کدام آیین‌های نوروزی را تغییر دادند

 21. جزئیات ثبت نام "طرح ترافیک جدید" پایتخت

 22. «پیک‌های نوروزی» همچنان پای ثابت تعطیلات عید دانش‌آموزان

 23. آخرین وضعیت پرونده سقوط پرواز تهران ــ یاسوج در دادستانی‌کل

پربحث‌های هفته

 1. مساله فقط یک روسری است؟

 2. بیانیه نماینده‌ای که نام موزه لوور را اشتباهی تلفظ کرد‌

 3. نجفی استعفا داد/ محسن هاشمی: در اولین جلسه بعد از نوروز استعفای نجفی بررسی می شود

 4. دلیل استعفای شهردار تهران اعلام شد

 5. چمران: شهرداری در این مدت کاری انجام نداده است

 6. یک تنه در آلمان در برابر یک جهان!

 7. روایت نجفی از دلیل اصلی استعفایش

 8. بررسی استعفای نجفی پشت درهای بسته

 9. خیابان نفت به نام مصدق نامگذاری شد

 10. واکنش وزیر ارتباطات به شایعه قطع دائم تلگرام  

 11. یک عضو شورای شهر استعفای نجفی شهردار تهران را تکذیب کرد   

 12. دادستان کل کشور: ۶۰ تا ۷۰ درصد جرائم فضای مجازی در تلگرام رخ می دهد

 13. نجفی: به عنوان خدمتگذار مردم وارد شهرداری شدم/ شهرداری تهران باید از مسائل سیاسی فارغ شود

 14. دستور برکناری شهردار تهران از اتاق فکر اصلاح‌طلبان صادر شد

 15. جمعیت کشور از مرز ۸۱ میلیون نفر گذشت

 16. توضیح سراج درباره طرح ترافیک جدید و سود‌های سپرده ۲۰ درصدی

 17. نماینده مجلس: متکدیان پایتخت روزانه ۳ تا ۴ میلیون تومان درآمد دارند

 18. گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای جهان برای زندگی

 19. خواننده پاپ بار دیگر در بیمارستان بستری شد

 20. رحمانی فضلی: نهادهای بین‌المللی در مبارزه با مواد مخدر کوتاهی کرده اند

 21. بطحایی: آموزش و پرورش در عملیاتی کردن سند تحول ضعیف بود

 22. کاهش تعداد مصدومان و موارد بستری در شب چهارشنبه آخر سال

 23. آیت الله مکارم شیرازی: سپاه و بسیج باید همراه روحانیت باشند/هشدار نسبت به خطر فضای مجازی

 24. پیشنهاد نامگذاری خیابانی به نام مهدی بازرگان

 25. ابلاغ بخشنامه رئیس قوه قضاییه در خصوص شرایط مرخصی زندانیان در ایام عید نوروز

آخرین عناوین