بامیلو

شهردار تهران: خودم نمره نمی دهم اما استانداری به عملکرد شهرداری در برف اخیر از 20 نمره 18 داده است

گروه اجتماعی الف،   3961110109 ۳۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
شهردار تهران: خودم نمره نمی دهم اما استانداری به عملکرد شهرداری در برف اخیر از 20 نمره 18 داده است

شهردار تهران در خصوص عملکرد مدیریت شهری در زمان بارش برف گفت: عملکرد شهرداری در این مورد را خودم ارزیابی نمی کنم، اما استانداری تهران از نمره 20 به ما 18 داده است. بنابراین عملکرد ما قابل قبول بود.

محمدعلی نجفی در حاشیه نشست مشترک شهردارتهران با سینماگران در جمع خبرنگاران با اشاره به تشکیل کارگروه مشترک گفت: هنر برای تعالی روح و جان شهر مهم است و مدیریت شهری باید ارتباط پیوسته و دایمی با هنرمندان داشته باشد.

وی با بیان اینکه به منظور تعامل هرچه بیشتر شهرداری و سینماگران قرار است کارگروهی تشکیل شود، افزود: مدیریت شهری وظیفه خود می داند که از سینماگران و هنرمندان حمایت کند. برنامه های ما برای این حمایت نیز بخشی سخت افزاری و بخش دیگر نرم افزاری است. ضمن اینکه قرار است تمامی مباحث مرتبط در کارگروه مورد بحث و بررسی قرار گیرد و راه حل های لازم ارایه شود.

شهردار تهران افزود: برای آنکه شهر تهران را داری هویت و شناسنامه کنیم، باید از سینما به عنوان ابزار موثر در سطح ملی و بین المللی استفاده کنیم.

نجفی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص ارزیابی شهردار تهران از عملکرد مدیریت شهری در زمان بارش برف اظهار کرد: عملکرد شهرداری در این مورد را خودم ارزیابی نمی کنم، اما استانداری تهران از نمره 20 به ما 18 داده است. بنابراین عملکرد ما قابل قبول بود.

وی ادامه داد: واقعیت این است که روز بعد از برف سنگین هیچ یک از خیابان ها و معابر اصلی شهر بسته نبود و حتی نمایندگانی هم که از عملکرد شهرداری انتقاد کرده بودند، نباید فراموش کنند که جلسه مجلس همان روز راس ساعت 8:45 صبح تشکیل شد. اگر خیابان ها و معابر اصلی شهر بند آمده بود،به طور قطع جلسه آن ساعت شروع نمی شد. ضمن اینکه برخی از کمیسیون های مجلس ساعت 7:15 صبح همان روز جلسه خود را برگزار کرده بودند.

نجفی با بیان اینکه بخشی از مشکلات پیش آمده مربوط به شهر وشهرداری تهران نبود، تصریح کرد: به طور مثال مشکلات مربوط به اتوبان کرج-تهران یا قم- تهران ربطی به شهرداری تهران نداشت، اما شهرداری از ظهر روز اول برای باز کردن آن معابر به کمک راهداری رفت.

به گزارش شهرنوشت، وی در پایان خاطر نشان کرد: به طور حتم عملکرد ما ضعف هایی داشت اما من از جوانانی که بعد از توییت بنده در خصوص تکاندن برف از درختان شهر این کار را انجام دادند، تشکر می کنم چراکه با این اقدام به حفظ سرمایه های شهر کمک کردند.

شهردار تهران همچنین با اشاره به تشکیل کارگروه مشترک بین مدیریت شهری و اهالی سینما گفت: از قبل هم صحبت هایی برای تشکیل کارگروه مشترک شده بود و قرار شد برخی از برنامه هایی که از عهده شهرداری بر می آید مانند ساخت سالن های بهتر و جدیدتر از طریق این کارگروه پیگیری شود.

محمدعلی نجفی که در نشست مشترک شهردارتهران با سینماگران صحبت می‌کرد گفت: نقاط اشتراک زیادی بین شهرداری و شما هنرمندان وجود دارد که یکی از آنها این است که در تهران زندگی می کنیم و به این شهر علاقه و وابستگی داریم؛ تهران شهری با همه زیبایی ها و ظرفیت ها و در نقطه مقابل با همه مشکلات و درگیری ها است.

شهردار تهران با بیان اینکه هر شهر جسم و جانی دارد، افزود: ما به جان شهر کمتر توجه کرده ایم و در مواردی هم از آن غافل بوده ایم. اگر بخواهیم جان شهر را تقویت کنیم، به عقیده من مهمترین ابزار فرهنگ و هنر است، ابزاری که یک عده خاص از نعمت برخورداری از آن بهره مند هستند.

وی با تاکید بر اینکه در بین تمامی هنرها سینما یک هنر برتر است، عنوان کرد: سینما می تواند حال شهر را بهتر و شهر را با مهر بیشتری همراه کند. به هر حال اگر بخواهیم به شهر خدمت کنیم و شهری برای زندگی بسازیم و مردم در آن احساس آرامش درونی واقعی کنند این هنر می تواند، بسیار تاثیر گذار باشد.

نجفی با بیان اینکه رابطه مدیریت شهری و سینما رابطه ظرف و مظروف است، اظهار کرد: مدیریت شهری همچون عموم شهروندان به سینما نیاز دارد و شهر بدون سینما نه یک چیز بلکه خیلی چیزها کم دارد. چنین شهری نمی تواند برای زندگی همراه با آسایش باشد. به عبارت دیگر مدیریت شهری به هنرمندان نیاز دارد و اگر فضای مناسب را برای زایش های فکری و عرصه خلاقیت های هنری فراهم نکند، هنرها آن گونه که باید رشد نخواهند کرد.

وی با تاکید بر ضرورت تعامل هرچه بیشتر شهرداری تهران و اهالی هنر گفت: این تعامل باید بسیار بیشتر از گذشته تقویت شود تا ما بتوانیم در این مسئولیت مشترک و احساس مسئولیتی که نسبت به شهروندان داریم، موفق تر باشیم و کار را با عمق بیشتری پیش ببریم.

نجفی با اشاره به تشکیل کارگروه مشترک بین مدیریت شهری و اهالی سینما تصریح کرد: از قبل هم صحبت هایی برای تشکیل کارگروه مشترک شده بود و قرار شد برخی از برنامه هایی که از عهده شهرداری بر می آید مانند ساخت سالن های بهتر و جدیدتر از طریق این کارگروه پیگیری شود. این کارگروه حتی موضوعات نرم افزاری را نیز مورد توجه و بررسی قرار می دهد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه سینما در هویت بخشیدن به شهر می تواند بسیار موثر باشد، بیان کرد: شهری مانند بارسلونا از وودی آلن می خواهد تا ظرفیت های آن را نشان دهد. در تهران هم همچون رشد و تقویت گردشگری یا حقوق و تکالیف شهروندی اگر بخواهیم به صورت جدی شاهد ارتقا باشیم، به سینما نیاز داریم.

نجفی با بیان اینکه مسئله تشکیل کارگروه مشترک حتما دنبال می شود، گفت: در گذشته از موزه سینما بازدید کرده بودم اما در بازدید امشب متوجه شدم، امکانات موزه سینما از نظر فضا و سخت افزار محدود است و در خور و شایسته سینمای ایران نیست. سینمای ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی 2 هزار جایزه بین المللی کسب کرده است که این بدان معناست که دو هزار بار به احترام سینمای ایران به پا خواستند. بنابراین شهرداری کمک می کند تا شرایط موزه بهتر شود اما در مورد سایر تقاضاها باید در نظر داشته باشیم که به هرحال امکانات شهرداری در وضع موجود محدود است.

در حال حاضر شرایط شهرداری تهران خوب نیست اما ان شالله بهتر خواهد شد

شهردار تهران در واکنش به اظهارات یکی از هنرمندان که گفته بود شهرداری روی بمب قرار دارد، گفت: من احساس نمی کنم روی بمب نشسته ام، اما مشکلات زیاد است که یکی از آنها منابع و امکانات مالی شهرداری است. من یک بار این خاطره را در شورا هم مطرح کردم. می گویند هر ماه یک نفر به بانک می رفت و سر وقت پول قسط خود را پرداخت می کرد و بعد از آن هم یک گوشه می نشست و گریه می کرد. وقتی رییس بانک دلیل این مسئله را پرسید فرد گفت، به بخت خودم گریه می کنم که همه کیف پول پیدا می کنند و من دفترچه قسط.

نجفی افزود: در شهرداری تهران همه از مطالبات صحبت می کنند که بسیاری از آنها مستند است. چند روز گذشته یکی از نمایندگان با چند نفر به دفتر من مراجعه کردند که افراد همراه، از طلب خود می گفتند. من هم به آن نماینده محترم گفتم یک بار دو نفر را بیاورید که به شهرداری بدهکار باشد. در حال حاضر شرایط شهرداری تهران خوب نیست اما ان شالله بهتر خواهد شد. در هر صورت محدودیت ها به گونه ای است که شاید نتوانیم همه آنچه را علاقه داریم، انجام دهیم یا انتظارات هنرمندان را محقق کنیم.

نجفی با بیان اینکه مدیریت شهری اگر نتواند از هنر کمک سخت افزاری کند باید در حد مسئولیت خود از حیطه هنر دفاع کند، خاطرنشان کرد: ما خودمان را در مقابل هنر و هنرمند مسئول می دانیم. بدون هنر و هنرمند شهر روح واقعی نخواهد داشت و به همین دلیل تعهد می دهم، در هرجایی که لازم باشد و در قدرت شهرداری هم باشد، در دفاع از هنرمندان بایستیم و با صدای بلند آن را اعلام کنیم.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۲۷۲۷۴۱۱:۱۹:۲۹ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
خود گویی و خود خندی / عجب مرد هنرمندی
ناشناس۲۲۷۵۶۰۱۴:۱۵:۴۳ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
اومده بودم همینو بنویسم. درود بر تو
ناشناس۲۲۷۲۷۷۱۱:۲۰:۴۰ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
خیلی پر رویی به خدا.
ناشناس۲۲۷۲۸۳۱۱:۲۶:۴۳ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
اینهمه رو داری تا حالا ندیده بودیم الحمدلله نمردیم و رکورد زنی مسئولین در رو داری را توسط شهر دار محترم دیدیم به این مسئولین می گویندخوش باور که یکسره مردم را گیج و گنگ متصورند نه تنها برف در معابر با گذشت دو و سر روز مزاحمت دارد نگاهی به زباله دانهای شهر نشان از تعطیلی حمل و نقل زباله نیز دارد . شهر دار ئ شهر داری کلا تعطیل با منشور تقدیر و ثبت تشکر بدون کمترین خجالت و عذر خواهی از نوبر هم گذشته است
ناشناس۲۲۷۲۹۱۱۱:۳۷:۴۱ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
دعاکنیم آفتاب بشه هواگرم بشه کلا دولت ما خیلی معتقد و روحانی هست همش مردم به دعا کردن تشویق میکنن البته مردم هم کم تجربه هستن مثلا بار قبلی زیاد دعا کردن زیاد برف اومد بهتره دولت یه کلاس دعا کردن هم برای مردم بزاره
ناشناس۲۲۷۳۰۲۱۱:۴۷:۲۸ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
آقای نجفی! حتی حاضر نیستی قبول کنی این مردم هستند که به شهردار نمره میدهند!!!!! آقا! بیخود دنبال توجیه نگرد... رد شده ای!
ناشناس۲۲۷۳۱۷۱۱:۵۶:۲۳ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
استانداریم یکی مثل خودتون
ناشناس۲۲۷۳۴۰۱۲:۲۲:۲۷ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
نمره صفر هم زیادته
ناشناس۲۲۷۳۴۸۱۲:۳۴:۱۰ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
نمره شما ۲ هم نیست آقای نجفی برید کنار تا اهلش بیاد سر کار
ناشناس۲۲۷۳۵۵۱۲:۳۹:۴۴ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
امروز سه شنبه 10 بهمن ، اتوبان خلیج فارس ( تهران - قم ) از توده های متراکم یخ و یخ زدگی اسفالت ، بسیار دیده می شد و رانندگی عذاب آور بود ، شهرداری نباید اقدامی انجام دهد ؟ این چه مدیریتی است ؟ کوچه ها هم بدتر از آن .
ناشناس۲۲۷۳۶۱۱۲:۴۳:۳۸ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
نگفتید شما به استانداری چند دادید که او به شما هیجده داد به هم نون قرض می دهید یا کارشناسی است
ناشناس۲۲۷۳۸۳۱۲:۵۸:۱۹ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
شهردار باید خودش پارو به دست در جلوی نیروهایش باشد.
ناشناس۲۲۷۶۲۲۱۴:۵۳:۰۶ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
احسنت
ناشناس۲۲۷۳۸۵۱۲:۵۹:۰۱ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
شهر با توییت برف روبی نمیشود شهرداری مرد عمل میخواهد
سروش۲۲۷۳۹۹۱۳:۰۸:۵۸ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
سلام آقای نجفی باید توجه داشته باشد که عملکرد شهرداری به استانداری هیچ ربطی ندارد، شورای شهر تهران است که باید در این باره نظر دهد که رئیس شورای شهر هم از علکرد شهردار در روزهای برفی تهارن انتقاد کرده است. کمی به خود بیایید
ناشناس۲۲۷۴۴۰۱۳:۲۴:۴۲ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
عجب!!! البته همه مشکلات تقصیر شهرداری نیست و مثلا سازمان هواشناسی و پلیس راه هم باید کاملا آماده باشند! ولی من به عنوان یک شهروند تهرانی به هر سه این دوستان از 20 نمره 14 میدهم.
محمدی۲۲۷۴۶۳۱۳:۳۱:۴۱ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
نمره شما مردودی است، این هم نتیجه رای دادن کیلیویی و لیستی است
ناشناس۲۲۷۴۶۴۱۳:۳۱:۵۲ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
ای زرشک نمره شما منفی 18 است نه 18 تمام کوچه های شهر شده برف و شاخه درخت و هنوز بعد از سه روز از داخل کوچه ها به زور می آییم بیرون وافعا چقدر پررو
بهرام۲۲۷۴۸۵۱۳:۴۲:۳۲ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
نمره استانداری 2 هم نیست !!! شهرداری از جایی که مردود است نمره گرفته!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۲۲۷۵۱۳۱۳:۵۸:۲۳ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
شما خیلی وقته نمرت بیسته اگر نبود شهردار کلان شهر تهران نمی شدی رفتی خونه بگو برات اتش بر اسپند نهند والا
ناشناس۲۲۷۵۲۰۱۴:۰۱:۰۲ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
من به خودم نمره نمی دهم ولی بابام بهم نمره 18 داد.
ناشناس۲۲۷۵۲۵۱۴:۰۴:۳۶ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
واقعا که!!!!! خیابان خانه ما را فقط یک دفعه شن پاشی کردن و از روز بارش برف زباله ها جمع آوری نشده اند. برف های کنار گذرگاه ها و اتوبان ها بعداز 2 روز از بارش برف ساماندهی نشده اند. برف ستنگین روی درختان به حال خود باقی مانده. به خدا نمره 8 هم زیاد است.
ناشناس۲۲۷۵۴۱۱۴:۱۰:۱۵ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
فقط همین امروز سه‌شنبه یک سری به جنوب تهران میزدی اوضاع را میدیدی بعد به خودت نمره بیست میداد.شمال شهر و مناطق شیبدار شهر پیشکش
ناشناس۲۲۷۵۵۱۱۴:۱۳:۴۱ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
مدیریت در شهرداری باید میدانی باشد نه توییتی.
ماشاالله ‌احمدی ‌از کرج۲۲۷۶۷۸۱۵:۲۱:۱۰ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
جناب آقای دکتر نجفی مشکل ما این است که زود فراموش کار و بدون ضابطه علمی ومحاسباتی عمل می کنیم این که می گویم سند دارم حدود دوسال جلوتر شهرداری کرج چیزی نمانده بود که رودخانه دره چالوس کرج را به پارک منظم کند چون چند سال باران نیامده بود تا اینکه یک باران آمد وان خسارات را بوجود آورد یک روز من به شوخی گفتم که شهرک خاتم مفتش گران است چون در مسیر حوزه آب ریز ارتفاعات همجوار است همان شب یک باران بهاری کمتر از ۱۰دقیقه حدود ۸ساعت اتوبان کرج را مسدود کرد انتظار می رود در ستاد بحران چند مهندس کار بلد این تهدیدات را مطالعه کنند
ناشناس۲۲۷۷۲۰۱۵:۴۴:۰۱ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
دعا کنیم بارون بیاد، مشکل آب حل بشه دعا کنیم باد بیاد، مشکل الودگی حل بشه دعا کنیم برف بیاد، مشکل اب برای تابستون حل بشه دعا کنیم افتاب بشه، مشکل یخ زدگی و عدم برف روبی معابر شهری حل بشه این که شد ملت همش دعا کنند،پس این حقوق های کلان مدیریتی رو این اقایان پرمدعا برای چی میگیرند؟
ناشناس۲۲۷۷۶۰۱۶:۰۹:۴۵ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
آقای نجفی نمره شما زیر صفر است. واقعاً خودتون متوجه ضعف مدیریت تان نشده اید. متاسفیم. واقعاً جای آقای قالیباف در این ایام بسیار خالیست.
محمدرضا۲۲۷۸۲۷۱۷:۱۵:۲۶ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
هه هه هه...بازم که خودتون به خودتون نمره دادید...مردید از مردم نظر سنجی کنید.
هادی۲۲۷۸۳۶۱۷:۲۵:۱۶ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
دست قالیباف درد نکنه
ناشناس۲۲۷۸۶۴۱۷:۴۹:۴۶ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
ای کاش قالیباف بود او مرد عمل بود برعکس این گروه که خود شیفته هستند...............................
خورشید۲۲۷۹۰۳۱۸:۲۴:۰۴ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
دخترم ساعت ۳/۳۰ از مدرسه ای در منطقه یک تعطیل شده الان ساعت ۶ و نیمه نرسبده راه نیم ساعته را بخاطر ترافیک و برف و لغزنگی و بی لیاقتی مسئولین
ناشناس۲۲۸۰۱۳۱۹:۴۶:۰۵ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
آن نمره 18 برای اخلاقتان هست ولی نمره عملکردتان 2 است .
سفرستان

پربحث‌های اخیر

 1. آمریکا دنبال شکاف بین مردم و مسئولین است/دولتمردان با برنامه ریزی صحیح شرایط اقتصادی مردم را بهبود بخشند/ هرگونه حرکت آمریکا با پاسخ جدی ایران روبرو می‌شود

 2. روحانی: ملت ایران از تهدیدات توخالی نمی‌هراسد و بسیار بزرگتر از افراطیون واشنگتن است/آیا ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه‌ها تبلیغ به نفع اسلام است؟

 3. قلعه نویی سرمربی سپاهان شد/بازگشت امیر به جمع زردپوشان اصفهانی

 4. نامه سرگشاده ۱۸۵ چهره سرشناس ایرانی و خارجی به موگرینی درباره برجام

 5. رئیس اتاق اصناف: دلار ۴۲۰۰ تومانی برای همه کالاها تامین شد

 6. قیمت نفت ایران رکورد ۳ ساله را شکست

 7. بیانیه وینفرد شفر در پاسخ به کارلوس کی‌روش

 8. حاج‌رضایی: برای کی روش متاسفم

 9. روحانی: چه اشکالی دارد تلویزیون مسابقات دختران ما را پخش کند

 10. تهدیدات موشی پمپئو!  

 11. شمخانی: در صورتی که اروپایی‌ها نتوانند و یا نخواهند از منافع خود و ایران دفاع کنند، ادامه کار با آنها بی‌فایده است

 12. واکنش‌های توئیتری به سخنان پمپئو در مورد ایران؛ از هزینه های کلان برای «هیچ» تا از این عصبانیت بمیر

 13. تقدیم کتاب آیین دوستیابی به آقای کرباسچی /اصلا کی گفت به روحانی رای بدهید؟

 14. توضیحات یک نماینده مجلس درباره احتمال رفع فیلتر «توئیتر»

 15. چرا آمریکا به دنبال بازگشت به شرایط سال ۲۰۰۳ است؟ 

 16. توصیف تحلیلگران از مطالبات «پامپئو»: متوهمانه، نامعقول، دور از واقعیت

 17. ترک‌ها با غایبان بزرگ مقابل شاگردان کی‌روش/حضور بازیکنان اصلی در برابر روسیه و تونس+عکس

 18. سوئیفت مسئله است؟

 19. جنگ آمریکا با چین متوقف می‎شود؟

 20. نوبخت: سال ۹۶ فقط ۷ هزار بیکار جدید داشتیم

 21. چرا باید ایران از برجام خارج شود و تعهداتش را متوقف کند؟

 22. یاوه گویی وزیر خارجه آمریکا/ سپاه نهادی مقدس و موشک های برای دفاع از ایران/چرا رژیم صهیونیستی هزاران بمب هسته ای دارد؟/ چه کسی خالق داعش است؟

 23. ابتلای یک نفر به تب کریمه کنگو در هرمزگان

 24. وزیر اقتصاد آلمان؛ نمی‌توان شرکت‌های آلمانی را کاملا از تحریم ایران مصون کرد

 25. اقدام تلافی جویانه هند علیه آمریکا

پربحث‌های دیروز

 1. محمدجواد لاریجانی: برجام مرده است/ اروپا نه توان و نه خواست دارد/ مقابل آمریکا باید پاتک بزنیم/ ژانر مدیریت برجامی دیگر کار نمی‌کند و باید عوض شود

 2. اهداف پنهانی آمریکا از بیان 12 شرط جدید برای ایران

 3. آمریکا دنبال شکاف بین مردم و مسئولین است/دولتمردان با برنامه ریزی صحیح شرایط اقتصادی مردم را بهبود بخشند/ هرگونه حرکت آمریکا با پاسخ جدی ایران روبرو می‌شود

 4. پاسخ مدیرعامل پیام‌رسان سروش به سوالات فنی مخاطبان الف

 5. کیهان: آقای مطهری! پاستیل شیبا مهم است یا برعکس شدن وعده‌های برجام؟

 6. روحانی: ملت ایران از تهدیدات توخالی نمی‌هراسد و بسیار بزرگتر از افراطیون واشنگتن است/آیا ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه‌ها تبلیغ به نفع اسلام است؟

 7. مجازات قانونی ازدواج سفید چیست؟ 

 8. بازخوانی وعده‌های روحانی یک سال پس از انتخابات

 9. مرگ دلخراش آتش‌نشان فداکار در حوضچه آب جوش

 10. آب‌میوه‌های مشکوک! +عکس

 11. آفت عالمان، حبّ ریاست است  

 12. قلعه نویی سرمربی سپاهان شد/بازگشت امیر به جمع زردپوشان اصفهانی

 13. نامه سرگشاده ۱۸۵ چهره سرشناس ایرانی و خارجی به موگرینی درباره برجام

 14. رئیس اتاق اصناف: دلار ۴۲۰۰ تومانی برای همه کالاها تامین شد

 15. قیمت نفت ایران رکورد ۳ ساله را شکست

 16. بیانیه وینفرد شفر در پاسخ به کارلوس کی‌روش

 17. حاج‌رضایی: برای کی روش متاسفم

 18. لایحه «مقابله با تامین مالی تروریسم» در مجلس حاشیه‌ساز شد

 19. واکنش یک مقام سپاه به اظهارات وزیر خارجه آمریکا

 20. روحانی: چه اشکالی دارد تلویزیون مسابقات دختران ما را پخش کند

 21. تهدیدات موشی پمپئو!  

 22. شمخانی: در صورتی که اروپایی‌ها نتوانند و یا نخواهند از منافع خود و ایران دفاع کنند، ادامه کار با آنها بی‌فایده است

 23. واکنش‌های توئیتری به سخنان پمپئو در مورد ایران؛ از هزینه های کلان برای «هیچ» تا از این عصبانیت بمیر

 24. تقدیم کتاب آیین دوستیابی به آقای کرباسچی /اصلا کی گفت به روحانی رای بدهید؟

 25. توضیحات یک نماینده مجلس درباره احتمال رفع فیلتر «توئیتر»

پربحث‌های هفته

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. روحانی: باید در ارزیابی دستاوردها، بین برجام و نبود برجام مقایسه انجام دهیم/ ۸۰ درصد اهداف برجام محقق شد/ باید روشن شود چه کسی مستحق ملامت است

 3. بازگشت ظریف از تور برجامی بدون اخذ تضمین های لازم/ اعلام آمادگی اروپا برای مسدود کردن تحریم های آمریکا

 4. سیدصالحی: مردم به سروش اعتماد کردند و اکنون نوبت مسئولان است/ بیش از 10 میلیون کاربر عضو سروش شدند+فیلم

 5. توتال باز هم پیچاند؛ آقای زنگنه پاسخگو باشید

 6. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 7. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 8. خبر محرمانه درباره مرگ بن‌سلمان در تیراندازی‌های کاخ پادشاهی

 9. درگیری خونین در خوابگاه دانشگاه خوارزمی/ ورود یکی از دانشجویان پسر به خوابگاه دختران

 10. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 11. انتشار برای اولین بار/ جزئیات توافق دولت با دوروف در تهران

 12. محمدجواد لاریجانی: برجام مرده است/ اروپا نه توان و نه خواست دارد/ مقابل آمریکا باید پاتک بزنیم/ ژانر مدیریت برجامی دیگر کار نمی‌کند و باید عوض شود

 13. آیت‌الله صدیقی: در قصه پرغصه‌ برجام از ابتدا دنیای غرب کلاه گشادی را برای ایران آماده کرده بود/با چه جراتی می‌توانیم به دشمن اعتماد کنیم و تضمینی نگیریم

 14. زنگنه: نامردی هم حدی دارد/ توتال برود، CNPC چین را جایگزین می‌کنیم

 15. قاسم افشار گوینده پیشکسوت صدا و سیما درگذشت

 16. تحلیل عجیب حجاریان از آینده روحانی/ پشت پرده حوادث کازرون/ خاطره کنایه آمیز سعید جلیلی/ انتقاد قالیباف از احمدی نژاد/ پیشنهاد برجامی حسین الله کرم به دولت چه بود؟

 17. وقتی اروپایی‌ها همکاری با ایران را به رسمیت نمی‌شناسند/ خروج ۸ شرکت برجامی از ایران

 18. بازی مقتدی صدر در زمین سعودی؟

 19. استراتژی جدید آمریکا در برابر ایران باسخنان تکراری و 12 درخواست کهنه پاپمئو

 20. واکنش سعودی ها به خبر مرگ بن سلمان

 21. چرایی استمرار شعار مرگ بر آمریکا

 22. اهداف پنهانی آمریکا از بیان 12 شرط جدید برای ایران

 23. دست دادن و احوالپرسی روحانی و ملک عبدالله پادشاه اردن   

 24. ربیعی: تحولات بازار ارز، نباید در زندگی مردم تاثیر بگذارد

 25. آمریکا دنبال شکاف بین مردم و مسئولین است/دولتمردان با برنامه ریزی صحیح شرایط اقتصادی مردم را بهبود بخشند/ هرگونه حرکت آمریکا با پاسخ جدی ایران روبرو می‌شود

پربحث‌های دیروز

 1. پاسخ مدیرعامل پیام‌رسان سروش به سوالات فنی مخاطبان الف

 2. مجازات قانونی ازدواج سفید چیست؟ 

 3. تشییع جان‌باختگان حادثه کازرون با حضور گسترده مردم

 4. تصویب طرح تشدید مجازات اسیدپاشی در کمیسیون قضایی

 5. بهاره رهنما سفیر شد

 6. خداکرمی: پلیس و شهردای پیگیر فروش غیرقانونی طرح ترافیک هستند

 7. با شاخ‌های ۶۰ ساله اینستاگرام آشنا شوید  

 8. ماجرای کشت خشخاش در یکی از مراکز بهداشت شیراز چه بود؟

 9. هشدار سیلابی‌شدن رودخانه‌ها و وزش بادهای مخرب در برخی مناطق/ وزش باد‌ شدید در تهران

 10. پزشکیان: نبود مدیریت آب باعث دعوای استان‌ها می‌شود

 11. رمضان بهاری پی‌پینگ، متفاوت است

 12. قارچ‌های سمی که مردم را به کشتن دادند + عکس

 13. برگزاری مهمانی با «دونات طلا»!

 14. دادگستری پیشتاز در احکام جایگزین حبس

 15. ۱۸ هزار سهمیه استخدام با ۴۲۶ هزار داوطلب

 16. کلانتری: فعالان محیط زیست بازداشت شده جاسوس نیستند

 17. فروش بلیط ۱۵۰ هزار تومانی پرواز بوشهر - تهران به ۸۰۰ هزار تا یک میلیون تومان

 18. خرید و فروش نام ایستگاه های مترو

 19. تصاویری از «فرشته تباهی» که تاکنون جان ۱۰ ایرانی را گرفته است

 20. استان‌هایی که بیشترین و کمترین آمار طلاق را دارند

 21. فرآیند توزیع کارت بلیط رایگان به خبرنگاران

 22. وزیر آموزش و پرورش: هیچ کشوری به اندازه ما مدرسه‌اش در حد اجرا نیست

 23. آخرین خبرها از افزایش کرایه اتوبوس و تاکسی

 24. وزش باد شدید در تهران

 25. عامل مسومیت‌های قارچی اخیر مشخص شد

پربحث‌های هفته

 1. سیدصالحی: مردم به سروش اعتماد کردند و اکنون نوبت مسئولان است/ بیش از 10 میلیون کاربر عضو سروش شدند+فیلم

 2. پاسخ مدیرعامل پیام‌رسان سروش به سوالات فنی مخاطبان الف

 3. حجت‌الاسلام والمسلمین طباطبایی دعوت حق را لبیک گفت

 4. افت شدید کاربران تلگرام با فیلتر آن در روسیه و ایران/ افزایش مخاطبان پیام‌رسان‌های داخلی + اسناد

 5. سرنوشت مبهم «فریحا»/نمی‌خواهم سوژه «ماه عسل» شوم+عکس 

 6. سقوط رنکینگ تلگرام بعد از فیلترینگ + تصاویر

 7. کلمه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه حذف می‌شود

 8. واقعیت خوابگاه جنجالی دخترانه چه بود؟  

 9. پاسخ دانشگاه تهران به زیباکلام/ چرا برپایه اطلاعات نادرست قضاوت می‌کنید؟

 10. آگهی های عجیب این روزها /واسه نونه واسه نون

 11. مرگ 9 نفر و مسموم شدن 720 بر اثر مصرف قارچ سمی/حال 50 نفر وخیم‌ است

 12. مجازات قانونی ازدواج سفید چیست؟ 

 13. آخرین خبرها از طرح تعطیلی زمستانی مدارس از زبان وزیر آموزش و پرورش

 14. سازمان محیط زیست: کلمه ریزگرد را حذف کنید

 15. فروش خانه بدون اطلاع صاحبان خانه

 16. واکنش معتضد به ادعایی درباره شجره نامه ملکه الیزابت

 17. افزایش هشت درصدی طلاق در کشور

 18. ماموران کلانتری‌های تهران تا پایان شهریور «دوربین‌دار» می‌شوند

 19. موسوی خبر داد: تهیه طرح کاهش عوارض خروج از کشور برای دانشجویان شاغل به تحصیل

 20. تیغ زدن میلیونی مردم توسط سلبریتی‌ها/ حساب یک فوتبالیست و ۳ بازیگر مسدود شد

 21. چند درصد کارمندان دولتی زن هستند؟

 22. پرونده تلخ‌ترین سانحه ریلی کشور به کجار رسید؟

 23. چه کنیم تا در امتحانات نمره‌های بالا بگیریم؟

 24. انتقاد علیخانی از فیلترینگ تلگرام در برنامه ماه عسل

 25. آذری‌جهرمی: ۱۰ میلیون کاربر فعال در پیام‌رسان داخلی داریم/ اقدام جدیدی در زمینه فیلترشکن‌ها نداشته‌ایم

آخرین عناوین