واکنش کیهان به بیانیه 16 تن از فعالین اصلاح‌طلب درباره اتفاقات اخیر

گروه سیاسی الف،   3961017032 ۳۵ نظر، ۵ در صف انتشار و ۵۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
واکنش کیهان به بیانیه 16 تن از فعالین اصلاح‌طلب درباره اتفاقات اخیر

کیهان نوشت:اغلب مواضع و تحلیل‌هایی که این روزها درباره قضایای اخیر کشور ارائه می‌شود در پی پاسخ دادن به این سوال هستند که منشا و عامل اغتشاشات اخیر چه یا که بود.

اغلب پرسش‌کنندگان به دنبال پاسخ‌های ساده و سرراست هستند. در این میان برخی به اصطلاح تحلیلگران به طرز عجیب و غریبی سعی دارند به مشتریان خود بقبولانند که عامل و منشا این آشوب و اغتشاش هرچه باشد، خارجی نیست و به آنهایی که از دشمن و نقش آن سخن می‌گویند، نهیب می‌زنند که 40 سال از توطئه دشمن گفتید و دیگر بس است! نمونه‌اش بیانیه دیروز 16 تن از فعالین اصلاح‌طلب که مدعی شده‌اند؛ «تمرکز روی عوامل خارجی، علاوه‌بر توهین به جامعه ما، باعث غفلت یا تغافل از ریشه‌های اعتراض و نارضایتی و درمان آنها می‌شود.»

حال گمان می‌کنید این جماعت و هم‌پیاله‌هایشان وقتی روی گزینه عامل خارجی خط می‌کشند، به سراغ چه گزینه‌های دیگری می‌روند؟ یک نمونه از آنها که دیروز در یکی از روزنامه‌های مدعی اصلاحات منعکس شده جالب و قابل تامل است. از منظر این آقایان آشوب‌های اخیر زیر سر کیهان است! بله درست خواندید کیهان! نوع استدلال هم بدیع و درخور تامل است. کیهان با تیترهای اقتصادی اخیر خود درباره تورم و قیمت بنزین، باعث القای حس بدبختی و فقر میان مردم و در نتیجه ناراضی‌سازی، اعتراض و آشوب شده است! به روی مبارک هم نمی‌آورند که تا دیروز می‌گفتند تیراژ کیهان 7هزار نسخه بیشتر نیست و اصلاً مگر کسی کیهان هم می‌خواند.

از نظر این جماعت، دستگاه‌های امنیتی سیا و موساد و ام.آی6 با همراهی پادوهای منطقه‌ای خود اساساً نمی‌توانند تاثیری بر وقایع ایران داشته باشند و نداشته‌اند، اما یک روزنامه که حتی در رسانه ملی(؟!) کشور هم سانسور می‌شود، عامل همه این قضایاست! وقتی فضای غالب رسانه‌ای کشور در سیطره چنین زردنامه‌هایی است که افکار مالیخولیایی خود را به‌جای تحلیل به خورد مخاطب می‌دهند، اینکه مردم اقبال چندانی به مطبوعات ندارند بیش از آنکه جای تاسف داشته باشد، جای شکر دارد!

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

استاد دانشگاه۱۹۶۲۵۹۰۸:۴۷:۴۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
باید تمام صداها شنیده شودو مردم بهترین انرا انتخاب کنند.
ناشناس۱۹۶۳۶۴۱۰:۱۷:۲۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
اصلاحاتی های اصلاح ناپذیر و تدبیریان بی تدبیر همیشه سعی دارند ذهنیات خود را به جامعه القاء کنند
ناشناس۱۹۶۳۰۲۰۹:۳۵:۰۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
من چند ساله که کیهان رو به همراه چند روزنامه اصلاح‌طلب مطالعه می‌کنم و به جرئت می‌تونم بگم که بیش از 90درصد تحلیلای کیهان واقعیه، گرچه دیگران او رو به ناحق به تندروی متهم می‌کنن، و در خوشبینانه‌ترین حالت 40درصد تحلیلای بعضی روزنامه‌های دیگه به درد می‌خوره. کیهان به‌درستی مدتهاست به مشکلات واقعی کشور، از جمله همین مشکل بانک‌ها و رکود و غیره، می‌پردازه (و بر خلاف تصور غیرواقعی بعضیا زمان احمدی‌نژاد هم به موقعش انتقاد می‌کرد)، اما روزنامه‌های دیگه تیتر درشتشون کنسرت و وزارت زنان و حضورشون تو ورزشگاه و رفع حصر و چند مطلب بی‌ارزش دیگس. حالا که در اعتراض‌ها سخن از مطالبات اقتصادی هم به میون اومده این آقایون اصلاح‌طلب یادشون افتاده قشر کم‌درآمدی هم داریم و احتمالاً باید بدونن مشکل میلیون‌ها زن مطلقه و بیوه و دختر ازدواج‌نکرده مهمتر از حضور چندهزار زن در ورزشگاهه!! کیهان از روز اول توافق به‌درستی گفت نباید مبنای اقتصاد رو بر توافقی بنا کرد که هیچ تضمینی نیست درست اجرا بشه و البته که نشد، اما روزنامه‌های دیگه از فتح‌الفتوح و صبح بدون تحریم گفتن ... خلاصه اینکه چه خوشتون بیاد چه نیاد کیهان خیلی بیشتر از روزنامه‌های اصلاح‌طلب حرف حساب میزنه و اصلاً هم به تعداد منفی و مثبتای کامنت من ربطی نداره!
امیر۱۹۶۷۲۲۱۳:۵۶:۵۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
علی الخصوص تحلیل های کیهان در زمان احمدی نژاد. از رونق اقتصادی و مهار تورم و از بین رفتن بیکاری و حفظ بیت المال و.......... و آنچیزی که بر خلاف نظرات کیهان نشینان اتفاق افتاد رکود اقتصادی و تورم 50 درصدی و موج بیکاری و خانه نشینی و حیف و میل بیش از 700 میلیارد دلار بیت المال و ..... بود.و البته خیلی چیزهای دیگر
ناشناس۱۹۶۷۵۶۱۴:۲۲:۲۸ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
اصلا من میگم کل مملکت و 4سال بدن دست کیهان چطوره تو همه کارها تبحر و تخصص داره
ناشناس۱۹۶۹۳۱۱۶:۰۳:۲۸ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
خوش به حالت
ناشناس۱۹۷۱۰۲۱۸:۵۶:۰۳ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
میشه بگی این 40 درصد و 90 درصد را چطوری بدست اوردی جناب تحلیلگر
ناشناس۱۹۶۳۰۹۰۹:۳۸:۳۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
تحلیلی های برخی از اقایان اصلاح طلب یکی از یکی عجیب تر و غیرقابل قبول تر است.
ناشناس۱۹۶۳۹۱۱۰:۳۱:۵۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
بعضی از اصلاح طلب ها در ضمن نفی مسئولیت خود در بافتار ذهن خود ساخته خود اسیرند
ناشناس۱۹۶۳۱۸۰۹:۴۴:۲۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
درست است که کیهان تیراژش پایین است اما تاثیر کیهان بخاطر همراهی بخش بزرگی از رسانه های رسمی کشور از جمله صدا و سیما و فارس و بسیاری از خبرگزاریهای دیگر که همان کیهان بعدی هستند تاثیر بالایی بخاطر پروپاگاندایی که در مورد مسایل ایجاد می کنند برروی مسیولین و دستگاههای تصمیم ساز اثر گذاری بالایی دارند.
ناشناس۱۹۶۴۰۲۱۰:۳۹:۲۶ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
تیتر صفحه اول رو همه رو دکه ها می خونن.
نجوا۱۹۶۴۴۹۱۱:۱۳:۱۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
دوست عزیز لطفا این اصطلاح پروپاگاندا رو بیشتر توضیح بدین !!!!
ناشناس۱۹۶۳۳۴۰۹:۵۲:۰۳ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
گفتار کیهان مرا یاد فیلم دایی جان ناپلئون میاندازد که تمام مشکلات خود را به انگلیس نسبت میداد وباعث تمسخر خود از طرف اطرافیان شده بود
علی۱۹۶۳۸۱۱۰:۲۸:۳۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
اصلاً حرف شما درست و منشا در داخل هست- دولت هم نماینده اصلاح طلبان بفرمائید بعد شش سال چه گلی بسر ملت زدید.؟؟
ناشناس۱۹۶۴۶۹۱۱:۳۱:۳۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
من هم کیهان و هم شرق را می خوانم. همچنین سایت های شاخص اصلاح طلب و اصولگرا کیهان تمام مشکلات را به خارجی ربط نمی دهد. و البته خیلی از تحلیل هایش درست در می آید. فقط مقایسه کن ماجرای هسته ای در کیهان و شرق چطور منعکس شده. خداییش کیهان را می خوانی که این طوری می نویسی؟
حقگو۱۹۶۳۷۹۱۰:۲۶:۴۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
باید اذعان کرد که روزنامه کیهان علی رغم همه دشمنیها محل توجه مردم حتی مخالفین نظرات کیهان است لیکن هرگز مشاهده نشده است کیهان برخلاف برخی نشریات د اصلاح طلب مردم را دعوت به شورش نماید.
ناشناس۱۹۷۱۰۴۱۸:۵۷:۱۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
اولاً بفرمایید کدام نشریه اصلاح طلب مردم رو به شورش دعوت کرده؟!!!! ثانیاً شما که کیهان میخونی اگه بتونی یک خبر (تاکید می کنم فقط یک خبر) مثبت از کارهای دولت روحانی رو بگی که تیتر صفحه 1 کیهان شده باشه جایزه داری. فقط اخبار منفی، یاس آور و تحریک کننده. اینجور اخبار ذهنیت افراد رو برای آغاز حرکتهای اعتراضی شکل میده بدون اینکه صراحتاً دعوت به آشوب و اعتراض کرده باشه.
ناشناس۱۹۶۳۹۷۱۰:۳۵:۴۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
اونهایی که از کیهان انتقاد میکنن ظاهرا اصلا تا به حال آنرا نخونده اند.وفقط با توجه به مطالب سایر روزنامه های مخالف کیهان به آن می تازند.که البته این خود نشان میدهد که این افراد تا چه حد بی انصاف هستن که بدون آگاهی قضاوت می کنن.کیهان حتی در زمان احمدی نژاد هم هرجا اشتباهی میدید با اینکه حامی دولت بود اما منصفانه انتقادش را میکرد و از کسی ترسی نداشت.جقدر بچگانه است که فکر کنیم تیتر کیهان باعث آشوب شده اینم مثل بقیه ی تحلیلهای اصلاحطلبهاست پر از منطق و فکر و انصاف!!!!
ناشناس۱۹۶۴۱۵۱۰:۴۸:۴۸ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
فرافکنی دیگربس است به فکرمردم باشید.
یاور۱۹۶۴۱۷۱۰:۴۹:۵۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
واقعا چرا هروقت اصلاح طلبان وهمه کسانیکه که چشم به دست خارجی ها دارند وفرش قرمز برای آنان پهن می کنند به قدرت می رسند مملکت آشوب می شود . البته شخصی که خودش رابه خواب بزند هرگز بیدار نمی شود.
امیر۱۹۶۷۳۳۱۳:۵۹:۵۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
میشه یک وزیر اصلاح طلب رو در دولت آقای روحانی نام ببری؟؟
ناشناس۱۹۷۲۱۳۲۰:۰۸:۵۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
وزیر کشاورزی :)))
ناشناس۱۹۶۷۶۴۱۴:۲۵:۴۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
خوب چرا یه ذره اونوری فکر نمیکنی همه ابزار قدرت دست رقیب اصلاح طلبه و برای خدشه وارد کردن نمیزاره کار درست پیش بره میشه به نظرت نمیشه
س۱۹۶۴۶۳۱۱:۲۶:۰۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
ینی هر تقی به توقی خورد بگیم کار خارجیاس؟ حداقل نشینیم بحث کنیم چرا بعضی از مردم انقد راحت از بی بی سی و من و تو و آمدنیوز استقبال میکنن؟
امیر۱۹۶۶۳۰۱۲:۵۷:۴۸ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
تقصیر احمدی نژاده
مدرسی۱۹۷۱۵۹۱۹:۳۴:۲۳ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
احمدی نژاد بطور نا آگاهانه به مملکت حداقل به اندازه 100 سال ضرر همه جانبه و غیر قابل جبران زد.
افضلی۱۹۶۷۴۴۱۴:۰۶:۴۳ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
«تمرکز روی عوامل خارجی، علاوه‌بر توهین به جامعه ما، باعث غفلت یا تغافل از ریشه‌های اعتراض و نارضایتی و درمان آنها می‌شود.» جمله قابل تاملی است و بخش عمده مشکلات ما را رفع خواهد نمود.
حسین۱۹۶۷۴۵۱۴:۰۷:۲۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
میشه حامیان کیهان نشینان بگویند چرا کیهان نشینان که داعیه ولایتمداریشان گوش فلک را کر کرده،درباره خانه نشینی و بست نشینی احمدی نژاد و دوستانش سکوت کرده اند؟ چرا در برابر حیف و میل گسترده بیت المال زمان احمدی نژاد سکوت کرده بودند؟ چرا وقتی احمدی نژاد میگفت پراید کیلویی چند یا گوجه در نارمک ارزونه تیتر یک نمیکردند؟ چرا وقتی احمدی نژاد مخالفان خودشو خس و خاشاک نامید بیانیه ندادند؟ چرا وقتی احمدی نژاد مشایی رو بر خلاف نظر رهبری به معاون اولی منسیوب کرد و تا وقتی که نامه حضرت آقا علنی نشده بود زیر بار نمیرفت مقاله ننوشتند؟ و صدها چرای دیگر...
ناشناس۱۹۶۷۷۰۱۴:۲۹:۱۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
علی رغم میل باطنی ام؛ حرف های کیهان منطقی و مستدل است . اصلاحات باید از برج عاج بیاید پایین . مادر بزرگ من هم می فهمد که تحریک عوامل خارجی منجر به وقایع اخیر شد. مردم در هر صورتی برای اعتراض پرچم آتش نمی کشند و تخریب نمی کنند و این جز کار فریب خوردگان خائن نبود که هدف اعتراض را بازیچه خود کردند و صدای مردم به گوش دولت بی تدبیر نرسید
ناشناس۱۹۶۸۲۵۱۴:۵۱:۳۳ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
کیهان، احمدی نژاد و سایر رفقای هم سو به دو روش در این اعتراضات مقصر هستند، اول اینکه دایم در حال سیاه نمایی اوضاع کشور هستند و دوم اینکه اینطور القا میکنند که دولت و سایر نهاد های انتخابی توان مقابله با تصمیمات نهاد های غیر انتخابی را ندارند و یعنی رای مردم پوچ است. امیدواریم عقل سرشان برگردد که در غیر این صورت آتش تر و خشک را با هم میسوزاند.
محمد۱۹۶۹۵۰۱۶:۱۵:۳۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
بی غرض ترین روزنامه و دلسوزترین روزنامه برای ملت و مملکت را من فقط کیهان را می شناسم.
ناشناس۱۹۶۹۵۴۱۶:۲۱:۰۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
یکی ازمشکلات مردم همین باصطلاح اصلا طلبانست که موضع درستی ندارند وبا باد حرکت میکنند واما این حرکتها را نباید متصل به خارج وبیگانگان نمود چرا نمیخواهید واقعیتها را درک وراه حل ارایه نمایید بنظر میرسد وصل کردن حرکتهای اعتراضی مردم به خارج دیگر کارایی موثر ندارد وباورش بدون مدارک ومستندات بیطرفانه دشوار باشد مشکلات مردم بیکاری فراگیر تبعیض ؛ شیوع دروغ واختلاسهای کلان میباشد وهمچنین فضای بسته سیاسی اجتماعی است باید بجای حرف بدون عمل مقامات وقتی کاری کردند اعلام کنند نه اینکه دیمی برنامه ای را بگویند وبعد مردم عملی مشاهده نکنند
ناشناس۱۹۷۰۶۲۱۷:۵۸:۱۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
برای پایان ایناعتراضات مسئولین دولتیو قضایی باید قربانی به ملت بدند چند ده نفر از مفسدان اقتصادی و نجومی بگیرانرو اعدام کنند همه چی تا چند سال روم میشه ولی نمیدونم چرا همه دارند ازاد میشند و هیشکی ترس از نجومی دزدی نداره و در انتها بازم مردم قربانی میدند
ناشناس۱۹۷۱۱۱۱۹:۰۰:۱۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
اختلاف عقیدتی ونظری کیهان با اصلاح طلبان باعث شده که همه مشکلات کشور را چه در دوره اصولگرایان وچه الان وچه در گذشته واینده همه را مربوط به اصلاح طلبان می داند و کیهان هم نمی خواهد دولت روحانی در حل مشکلات کشور موفق شود وبیشتر بدنبال تخریب دولت است که موجب شود اصولگرایان مورد نظر کیهان در دوره بعددولت را بدست بگیرند
بازنشسته۱۹۷۲۸۳۲۱:۳۵:۰۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
انصافا جمله ای درست است : تمرکز فقط روی عوامل خارجی، علاوه‌بر توهین به جامعه ما، باعث غفلت یا تغافل از ریشه‌های اعتراض و نارضایتی و درمان آنها می‌شود.

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

دیجی استایلملاصدرامادیران

پربحث‌های امروز

 1. جادوی پول و بانک - 12 | صمصامی: بانک، اسلامی نمی‌شود؛ انگار کن «ذبح اسلامی خوک» + ارائه مدل و امکان پرسش و پاسخ

 2. زن و مرد آدم‌ربا گروگانشان را کشتند

 3. کمک‌های مردم به زلزله‌زدگان در حساب‌های بانکی سلبریتی‌ها ماند

 4. نهمین نشست تخصصی «کتابخانه و موزه ملک»

 5. حسینی پس از رکوردشکنی نیمکت‌نشین می‌شود؟/ رحمتی درون دروازه استقلال

 6. هدف ترامپ از اصلاح برجام چیست؟

 7. هدف ترامپ از اصلاح برجام چیست؟

 8. دو سال گذشت برجام با اقتصاد ما چه کرد؟

 9. مکالمه ویدئویی سه بعدی با تلفن همراه

 10. راه‌های دیگری هم هست

 11. چرا لشکر فاطمیون هدف بی‌بی‌سی و رسانه‌های خارجی قرار گرفت؟ +عکس

 12. برف صبح امروز در تهران در دربند  

 13. واکنش آیت‌الله مکارم‌شیرازی به سخنان روحانی: معصومین خط قرمز ما هستند

 14. چهارمین نمایشگاه بین المللی ایران رایدکس  

 15. طرح مهم اصلاح قانون تابعیت با 63 امضاء/ حذف مدیران2 تابعیتی و ممنوعیت اشتغال آنها در برخی مناصب/ تهیه بانک اطلاعاتی از افراد 2 تابعیتی

 16. نرم افزار ضد هکر برای خودروهای خودران

 17. در جست‌وجوی ذهن دررفته!

 18. ترامپ هم "ژن خوب" دارد

 19. روش تهیه بلیت جشنواره فیلم فجر/ عکس+جدول

 20. روزنه‌های تاریک در یک جنایت مسلحانه

 21. پول‎پاشی شغل ایجاد می‎کند؟ +نمودار

 22. بارش برف در تهران  

 23. کتاب بی متن/ 162

 24. واشنگتن:کاخ سفید و کنگره به پیشرفت‌های خوبی در زمینه اصلاح برجام دست یافته‌اند

 25. ۵ توصیه برای سلامت چشم‌ها

پربحث‌های دیروز

 1. جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت/ فرد متخلف پس از مشخص شدن سوء استفاده مالی به کانادا فرار کرد/ تبعات بکارگیری افراد دوتابعیتی

 2. سیف: نیروی انتظامی در جلوگیری از تاسیس شعب موسسات مالی کوتاهی کرد/ ما از فساد رو به گسترش جلوگیری کردیم/ نرخ تورم کاهشی بوده/ در بخش مسکن رونق داشتیم

 3. تذکر 24 نماینده به روحانی درباره نقد امام زمان (عج)/ به جای نقد معصومان به حل بیکاری و جلوگیری از اعمال تحریم‌های جدید بپردازید

 4. اعدام؛ سرنوشت پسری با اعمال شیطانی

 5. حجم اعتبار حقوق و مزایای کارمندان مهم‌ترین بخش غیرشفاف بودجه/ مدیرانی ۲۵ میلیونی که ۸۰۰ میلیون تومان پاداش می‌گیرند/ ملاک تعیین دستمزد و حقوق چیست؟

 6. آخوندی: سیستم بانکی به پول سمی آلوده شده است

 7. افشای پروژه جدید بی‌بی‎سی علیه ایران + عکس

 8. واکنش شریعتمداری درباره اظهارات روحانی؛ عذر بدتر از گناه!

 9. به‌مناسبت دومین سال اجرایی شدن توافق هسته‌ای/ برجام برای آمریکا چه عایدی‌ای داشت؟ + فیلم

 10. واکنش محسن هاشمی به دو شغله بودن صالحی امیری

 11. نماینده مجلس: 100 مسئول کشور دو تابعیتی و دارای گرین کارت هستند

 12. ربیعی: بازگشایی و بررسی جعبه سیاه در چین انجام می‌شود/ اصابت موشک به سانچی و مقصد کره‌شمالی، داستان‌سرایی است/ جانباختگان، «شهید خدمت» محسوب می‌شوند/ خدمه هنگام تصادف خواب نبودند

 13. آیت الله مصباح‎: نه در کوه قاف، که در پایتخت ایران به امام معصوم خرده می‎گیرند/ امام زمان چقدر خون دل بخورد؟

 14. ریشه‌های اقتصادی اعتراضات اخیر/ آمار بیکاری سخن می‌گوید

 15. نامه نمایندگان به روحانی و آملی لاریجانی برای آزادی فوری بازداشت‌شدگان

 16. وزیر خارجه عربستان: برجام نیاز به اصلاح دارد

 17. ایران هم یکی از ۶۰ کشور تشنه می‌شود؟

 18. ایرباس از احتمال تاخیر در تحویل هواپیماهای ایران خبر داد/مدیر فروش ایرباس: باید محتاط عمل کرد

 19. روزنامه آرمان: 11000میلیارد پول مردم را به طلبکاران موسسات اعتباری دادید؛ مدیران آنها آزاد می چرخند؟

 20. انتقاد تند روزنامه جمهوری اسلامی از روسای سه قوه

 21. پاسخ مطهری به آستان قدس: سخن من درباره موسسات وابسته بود که مالیات نمی‌پردازند نه نذورات

 22. حادثه نفتکش سانچی و پاسخ ربیعی به ابهامات/ برخورد موشک به نفتکش ایرانی صحت ندارد/اقدامات چینی‌ها در حد مقدوراتشان بود/ بررسی نحوه تصادف در دستور کار

 23. روایت ضرغامی از نشست صبحانه با محمدعلی ابطحی

 24. عیسی کلانتری: حق هوای پاک بر حق هسته‌ای تقدم دارد

 25. واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی

پربحث‌های هفته

 1. حقوق های نجومی در سال ۹۷ افزایش پیدا نمی کند/ افزایش حقوق وزرا و نمایندگان مجلس ممنوع شد/ افزایش ۱۸ درصدی حقوق‌ کارمندان

 2. جزئیات اختلاس در شرکت ملی نفت/کارمند ساده‌ای که 100 میلیارد تومان به جیب زد و گریخت

 3. آموزش زبان انگلیسی در دبستان، آری یا خیر؟

 4. علی مطهری خواستار افزایش قیمت بنزین شد/ اگر احساس می کنیم که مصلحت جامعه اقتضا می کند که قیمت بنزین افزایش یابد، باید قیمت را افزایش دهیم

 5. نامه جوان زلزله زده به مدیری/ ما بی غیرت نیستیم، تو فکر پولت باش

 6. "سانچی" غرق شد/ مرگ همه خدمه نفتکش ایرانی/ امکان خارج کردن اجساد دریانوردان وجود ندارد/ اسامی جانباختگان

 7. جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت/ فرد متخلف پس از مشخص شدن سوء استفاده مالی به کانادا فرار کرد/ تبعات بکارگیری افراد دوتابعیتی

 8. جادوی پول و بانک - 11 | مصباحی‌مقدم: قطعاً ربوی می‌دانم + امکان پرسش و پاسخ

 9. نقد مردم‌شناسانه به برخورد چینی‌ها با نفتکش ایرانی/تاریخ، در کشور ما بی اهمیت است

 10. سیف: نیروی انتظامی در جلوگیری از تاسیس شعب موسسات مالی کوتاهی کرد/ ما از فساد رو به گسترش جلوگیری کردیم/ نرخ تورم کاهشی بوده/ در بخش مسکن رونق داشتیم

 11. روحانی: آثار برجام الی یوم‌القیامه از بین نمی‌رود/ به مردم باید احترام گذاشت؛ نباید به هر که خیابان آمد و مطالبه ای داشت، توهین کرد و اتهام بست/ فضای مجازی با فیلتر درست نمی‌شود

 12. لحظه اعلام خبر درگذشت ملوانان کشتی نفتکش سانچی به خانواده هایشان  

 13. تلگرام رفع فیلتر شد/ کندی تلگرام پس از هجوم کاربران

 14. مجید قصابی اروجی، کاپیتان، در نفتکش سانچی  

 15. پایان تلخ یکی از نادرترین اتفاقات دریایی/ خدمه در ساعت اولیه سانحه فوت کرده بودند/ درخواست اعلام عزای عمومی و شهید محسوب شدن دریانوردان

 16. مقایسه میزان درآمد پزشکان عمومی ایران با ۴۲ کشور دنیا

 17. تذکر 24 نماینده به روحانی درباره نقد امام زمان (عج)/ به جای نقد معصومان به حل بیکاری و جلوگیری از اعمال تحریم‌های جدید بپردازید

 18. خبره ورزشی بدون هیچ‌گونه سابقه / نگاهی به انتخاب رییس جدید کمیته ملی المپیک

 19. واکنش شدیداللحن عضو ارشد جامعه مدرسین به صحبت‌های روحانی درباره نقد پیامبر

 20. دلار 4450 تومان شد/ سیف: نرخ ارز ثبات نسبی داشته/ خوشحالی صرافان از افزایش قیمت ها؛ بازار سورپرایز شده!

 21. اعدام؛ سرنوشت پسری با اعمال شیطانی

 22. افزایش پلکانی حقوق کارکنان دولت در سال ۹۷

 23. واکنش به اظهارات اخیر روحانی درباره جواز «انتقاد از معصومین»: اینکه گفته شود معصوم و امام هم قابل نقد هستند نادرست است/ معنا ندارد عقاید شیعه را مورد هجمه قرار دهیم

 24. شکایت روحانی و فریدون از نمایندگان مجلس

 25. آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحه‌ی دولت و ملت را بخوانیم  

پربحث‌های دیروز

 1. تذکر 24 نماینده به روحانی درباره نقد امام زمان (عج)/ به جای نقد معصومان به حل بیکاری و جلوگیری از اعمال تحریم‌های جدید بپردازید

 2. افشای پروژه جدید بی‌بی‎سی علیه ایران + عکس

 3. واکنش شریعتمداری درباره اظهارات روحانی؛ عذر بدتر از گناه!

 4. به‌مناسبت دومین سال اجرایی شدن توافق هسته‌ای/ برجام برای آمریکا چه عایدی‌ای داشت؟ + فیلم

 5. نماینده مجلس: 100 مسئول کشور دو تابعیتی و دارای گرین کارت هستند

 6. ربیعی: بازگشایی و بررسی جعبه سیاه در چین انجام می‌شود/ اصابت موشک به سانچی و مقصد کره‌شمالی، داستان‌سرایی است/ جانباختگان، «شهید خدمت» محسوب می‌شوند/ خدمه هنگام تصادف خواب نبودند

 7. آیت الله مصباح‎: نه در کوه قاف، که در پایتخت ایران به امام معصوم خرده می‎گیرند/ امام زمان چقدر خون دل بخورد؟

 8. نامه نمایندگان به روحانی و آملی لاریجانی برای آزادی فوری بازداشت‌شدگان

 9. انتقاد تند روزنامه جمهوری اسلامی از روسای سه قوه

 10. پاسخ مطهری به آستان قدس: سخن من درباره موسسات وابسته بود که مالیات نمی‌پردازند نه نذورات

 11. حادثه نفتکش سانچی و پاسخ ربیعی به ابهامات/ برخورد موشک به نفتکش ایرانی صحت ندارد/اقدامات چینی‌ها در حد مقدوراتشان بود/ بررسی نحوه تصادف در دستور کار

 12. روایت ضرغامی از نشست صبحانه با محمدعلی ابطحی

 13. واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی

 14. روحانی در دیدار با رئیس مجلس قطر: اجازه نمی‌دهیم تحت فشارهای ناحق و غیرعادلانه قرار بگیرید

 15. غلامعلی رجایی: سرنوشت وصیت‌نامه هاشمی همچنان نامعلوم است

 16. مصباحی‌مقدم: شالوده اقتصادی کشور متاثر از سیاست دولت سازندگی است/ نگاه هاشمی پس از جنگ نسبت به غرب تغییر کرد

 17. آلمان: برخورداری از مزایای اقتصادی توافق هسته‌ای حق ایران است

 18. سردار نقدی: آقای رئیس جمهور به بردگی ملت ایران رضایت ندهید

 19. آیا ایرانی ها بدون ویزا به دیدن جام جهانی می روند؟

 20. لاریجانی: ایران به دوستی با قطر پایبند است

 21. دبیر شورای عالی امنیت ملی در BRT  

 22. آزادی تمامی دانشجویان بازداشتی دانشگاه تهران/دانشجویان نگران غیبت در امتحان نباشند

 23. ولایتی: بشار اسد دستور تاسیس دانشگاه آزاد در شهرهای سوریه را صادر کرد

 24. گزارش سازمان اطلاعات سپاه درباره اغتشاشات اخیر

 25. گلایه شدید از یک اقدام روحانی در جشنواره بسیج

پربحث‌های هفته

 1. روحانی: آثار برجام الی یوم‌القیامه از بین نمی‌رود/ به مردم باید احترام گذاشت؛ نباید به هر که خیابان آمد و مطالبه ای داشت، توهین کرد و اتهام بست/ فضای مجازی با فیلتر درست نمی‌شود

 2. تذکر 24 نماینده به روحانی درباره نقد امام زمان (عج)/ به جای نقد معصومان به حل بیکاری و جلوگیری از اعمال تحریم‌های جدید بپردازید

 3. واکنش به اظهارات اخیر روحانی درباره جواز «انتقاد از معصومین»: اینکه گفته شود معصوم و امام هم قابل نقد هستند نادرست است/ معنا ندارد عقاید شیعه را مورد هجمه قرار دهیم

 4. شکایت روحانی و فریدون از نمایندگان مجلس

 5. ضرغامی: اگر جمله «امام زمان(عج) هم قابل نقد است» را رئیس جمهور قبلی می‌گفت چه می‌شد؟

 6. درباره بیانیه اصلاح طلبان/ حداقل مسئولیت پذیر باشید!

 7. امام‌جمعه موقت تهران خطاب به روحانی: بهتر است فرصت خود را صرف رفع مشکلات مردم کنید نه مقابله با یک طلبه

 8. ابهامات 8 روز تلاش نافرجام برای نجات سرنشینان سانچی/ از نحوه مدیریت بحران تا تناقض گویی مسئولان و کارشکنی چینی ها

 9. تعلیق تحریم‌های ایران تمدید شد/ ترامپ: این آخرین بار است که تمدید می کنم/ کاخ سفید: هر توافق تازه ای باید شامل برنامه موشک های بالستیک ایران باشد

 10. توکلی: افراد خاطی نه اصلاح‌طلبند نه اصولگرا/ صحبت‌های علم‌الهدی باعث تحریک نشد؛ کجا ایشان از مرگ بر فلان حمایت کرده؟/ دشمنی خارجی‌ها ربطی به‌ دلیل اولیه اعتراضات ندارد

 11. علی مطهری خواستار افزایش قیمت بنزین شد

 12. عملکرد چین در حادثه نفتکش سانچی/ ایران می تواند از چین شکایت کند؟

 13. شریعتمداری: خروج از برجام تنها راه مقابله با زورگویی آمریکاست

 14. احتمال شکایت نمایندگان مجلس از لاریجانی + جزئیات

 15. گذرنامه ایرانی؛ سنگ جلو پای سفر؟!

 16. هاشمی شاهرودی: مجبور شدم به آلمان بروم/ در آلمان پزشکان یک عفونت کشف کردند که در ایران کشف نشده بود

 17. «سانچی» چگونه قلب یک ایران را سوزاند

 18. واقعیت و پشت پرده داستان جهانگیری و صداوسیما چه بود؟

 19. محمود صادقی: پیشنهاد دادیم میدان بهارستان محل تجمعات باشد

 20. افشای پروژه جدید بی‌بی‎سی علیه ایران + عکس

 21. بازدید ربیعی از کشتی حادثه دیده چینی/ درباره شکایت از چین قضاوت زودهنگام است/ چین هیچ کوتاهی نکرده است/ باید ابتدا مکالمات جعبه سیاه بررسی شود

 22. 100 شکایت دولت روحانی از نمایندگان و رسانه ها/ آیا معنای استقبال از نقد اینست؟

 23. تعداد بازداشت‌شدگان در کشور نزدیک به 2 هزار نفر است/ نگه داشتن بازداشتی‌ها دوای درد نیست/ روند اطلاع‌رسانی در مورد حوادث اخیر خوب نبوده است

 24. احتمال رفع فیلتر تلگرام تا فردا/ تکذیب شد

 25. واکنش شریعتمداری درباره اظهارات روحانی؛ عذر بدتر از گناه!

آخرین عناوین