قاصدک24

آیت الله نوری همدانی: هرچه به بانک‌ها می‌گوییم دریافت دیرکرد حرام است گوش نمی‌دهند/ دولت‌ها را همان رباخواران به وجود می‌آورند/ امام فرمودند دریافت جریمه برای یک بار ایرادی ندارد اما ادامه آن ربا و حرام است

گروه اقتصادی الف،   3960909178 ۳۱ نظر، ۲ در صف انتشار و ۲۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
هرچه به بانک‌ها می‌گوییم دریافت دیرکرد حرام است گوش نمی‌دهند/ دولت‌ها را همان رباخواران به وجود می‌آورند/ امام فرمودند دریافت جریمه برای یک بار ایرادی ندارد اما ادامه آن ربا و حرام است

مرجع تقلید شیعیان بابیان اینکه در دنیا ربا غوغا می‌کند،گفت: به بانک‌ها هر چه می‌گوییم که دریافت دیرکرد ربا و حرام است گوش نمی‌دهند.

به گزارش تسنیم، آیت الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از اعضای جامعه مهندسین کشور که در بیت این مرجع تقلید برگزار شد، ضمن عرض تبریک اعیاد ربیع‌الاول اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن کریم از مهندسی و طراحی عالم خلقت سخن گفته است و کسانی که با مسئله مهندسی آشنایی دارند از این رهگذر درس خداشناسی را یاد می‌گیرند.

وی گام نخست دین را شناخت خداوند بیان کرد و افزود: همان‌طوری که علم هندسه از ساماندهی صحبت می‌کند خداوند متعال نیز بر اساس ساختن انسان‌ها چند ماده و اصل را در نظر گرفته تا انسان‌ها نیز ساخته‌شده و به کمال برسند. مرجع تقلید شیعیان بابیان اینکه ائمه(ع) و پیامبران از نظام خلقت خاصی برخوردار بوده و معصوم هستند، گفت: در 80 جای قرآن خداوند متعال از علم و تعلم سخن گفته است، از این‌رو نخستین گام در راه خداشناسی علم و فهمیدن جهان خلقت است.

آیت الله نوری همدانی دومین گام شناخت خداوند را ایمان بیان و تصریح کرد: در قرآن کریم 750 آیه در رابطه با توحید و خداشناسی صحبت شده است، کلمه بِنا در آیات قرآن به معنای قرار دادن مصالح جهان خلقت هرکدام در جای معینی است. وی بابیان اینکه لااقل 100 میلیون کهکشان در جهان خلقت وجود دارد که حاکی از عظمت خالق آن‌ها است، خاطرنشان کرد: اگر تمام مردم روی زمین برای سرشماری ستارگان بسیج شوند نیز قادر به این کار نخواهند شد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به عدم تصادم و برخورد ستارگان در جهان خلقت گفت: از عظمت جهان خلقت باید به عظمت و بزرگی خداوند متعال پی برد، علم توأم با ایمان دارای درجه بوده و تنها به کسانی که ایمان توأم با علم دارند به آن‌ها درجات اعطاء خواهد شد. آیت الله نوری همدانی سومین گام خداشناسی را عقل بیان و تصریح کرد: عقل به معنای تشخیص حق از باطل و صحیح از ناصحیح است، در زندگی انسان عقل بسیار تأثیرگذار و مهم است، پیامبر اکرم(ص) در روایاتی فرموده‌اند هرکسی را که تأیید کردند به عقل او باید توجه داشت و دید که به چه میزان عاقل است.

وی با تأکید بر شناخت عقل و لشکریان عقل گفت: عقل و جهل هر یک 75 واحد سپاه دارند، هر کسی که از جنود عقل این 75 مورد را داشت عاقل است، و هر کس فاقد این 75 واحد بود از عقل بهره نبرده است. مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: در دانشگاه‌ها و حوزه‌ها تشکیلاتی که بتوان مراتب عقل اشخاص را مشخص کرد تا به‌حال درست نشده است، اگر بتوان مرکزی برای سنجیدن عقل افراد درست کرد امر خوبی است.

آیت الله نوری همدانی چهارمین مورد شناخت خداوند را تقوا بیان و ابراز کرد: انسان باید همواره خود را در برابر حضرت حق حاضر بداند، و تقوای الهی را رعایت کند. وی مهم‌ترین کار انبیا را ساختن انسان بیان و تصریح کرد: ساختن انسان کار ساده‌ای نیست اینکه انسانی با ایمان، عاقل و باتقوا ساخته شود کاری آسانی نیست.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم گفت: جامعه باید از سه امر فقر، ظلم و جهل مبرا باشد، هر جامعه‌ای که هر یک از این موارد باشد این جامعه عقب‌مانده است. آیت الله نوری همدانی بابیان اینکه در دنیا ربا غوغا می‌کند، تأکید کرد: دولت‌ها را همان رباخواران به وجود می‌آورند اما اسلام با ربا مخالف است و در 7 جای قرآن درباره آن صحبت شده است، به بانک‌ها هر چه می‌گوییم که دریافت دیرکرد ربا است گوش نمی‌دهند.

وی با تأکید بر اینکه ربا موضوعی مخرب است، افزود: در زمان امام راحل که این مسئله بحث شد، ایشان فرمودند که دریافت جریمه برای یک بار ایرادی ندارد اما ادامه آن ربا بوده و حرام است. مرجع تقلید شیعیان گفت: مسئولیت نخبگان و مهندسان بسیار سنگین است باید سعی کنیم مملکتی بسازیم که خداوند گفته است، چراکه خداوند فرموده ما به کسانی تمکن می‌دهیم که منکرات را شناخته و جامعه را مبرا از منکرات کنند.

آیت‌الله نوری همدانی بابیان اینکه چالش میان گروه‌های تروریستی و گروه‌های اسلامی ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: نباید این‌گونه تصور کرد که با شکست داعش دشمنی با اسلام تمام شد دشمنان اسلام را باید شناخت و همواره در مقابل دشمنان مقاوم بود اگر استقامت و تقوا داشته باشیم کید و مکر دشمنان به ما آسیب نخواهد رساند.

وی ادامه داد: ما می‌دانیم که نقشه‌های آن‌ها سست و ناپایدار است چراکه عربستان سعودی تکیه‌گاه مردمی ندارد، سلطه گران جهانی حب جاه و مقام دارند و همواره در پی حرکت در این مسیر هستند.

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اینکه با ظهور امام عصر(عج) مستکبران شناخته‌ شده و روسیاه می‌شوند، گفت: روزی طرفداران حق چنان قوی خواهند شد که بر جبهه باطل پیروز شوند.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۵۴۹۰۱۷:۲۴:۴۸ ۱۳۹۶/۹/۹
اگر جریمه بر دیرکرد اقساط بانک اعمال نشود، هیچکس به موقع پول قرض کرده از بانک را پس نمی دهد. دیری نخواهد گذشت که بانک عاری از منابع شده و ورشکست می شود.
حسین۱۵۶۰۷۱۱۹:۳۵:۰۱ ۱۳۹۶/۹/۱۰
شما کارمند کدوم بانکی اخوی؟
ه.ت۱۵۶۰۷۵۱۹:۳۹:۱۱ ۱۳۹۶/۹/۱۰
اتفاقا دیرکرد مکرر همان ربای بانکی است و این باعث ورشکست شدن بانکهاست چون به جنگ با خدا میرن پس شکست میخورن وگرنه اگر طبق آیین اسلام بود هیچ مشکلی براشون پیش نمی آمد این دیرکرد ها بهره مرکب یا بهتر بگیم ظلم مضاعف هست تولید را نابود کردن و...
ناشناس۱۵۶۵۱۲۱۵:۳۸:۲۲ ۱۳۹۶/۹/۱۱
وا اسفا که در کشور ما تعداد منفی در حمایت از ربا بیشتر از مثبتها در نفی رباست!
ناشناس۱۵۶۲۰۳۰۷:۰۲:۵۴ ۱۳۹۶/۹/۱۱
کاری ندارد شما که به دادن وام با بهره کهکشانی عادت کرده اید ببرید روی بهره اصلی
مصطفي۱۵۵۴۹۴۱۷:۳۰:۴۶ ۱۳۹۶/۹/۹
پارادوكس زيادي است ملت ميروند اربعين و نوكري امام حسين رو ميكنند مديران ... بالاترين نزول خواري رو در دنيا دارند ..
ناصری۱۵۵۴۹۸۱۷:۳۸:۴۵ ۱۳۹۶/۹/۹
در دنیا ربا غوغا نمیکند.بلکه متاسفانه در کشور ماست که ربا سالهاست .. علتش هم ..و بنا هم نداریم که واقعا و عملا درست شویم.
ناشناس۱۵۵۵۰۳۱۷:۴۴:۴۴ ۱۳۹۶/۹/۹
متاسفانه هیچکس واقعا برای رفع نابسامانیهای کشور توان ارائه راهکار ندارد صرفا تذکر اینکه ربا بد است دردی از جامعه حل نخواهد کرد.
ناشناس۱۵۵۵۰۸۱۷:۴۶:۴۷ ۱۳۹۶/۹/۹
چرا به مردم نمیگید تا .. این ربا خواران بانکی یکبار برای همیشه .. تا برای همیشه اقتصاد مملکت از دست اینها نجات بدن
ناشناس۱۵۵۵۱۵۱۷:۵۹:۴۶ ۱۳۹۶/۹/۹
آیا دادن وام با18%20% حلال است؟ ولی دریافت جریمه دیر کرد حرام است؟ آنوقت مشکل تاخیر یا عدم برگشت سرمایه مردم در دست وام گیرنده گان را چکار کنیم. چون دیر کرد جریمه ندارد ممکنه یک وام 10 ساله در عرض 20-30-40 ساله وصول شود برای رفع این مشکل چه پیشنهادو نظری دارید؟
ناشناس۱۵۵۵۲۷۱۸:۱۳:۵۲ ۱۳۹۶/۹/۹
ما را چه شده است نظرات چنین مرجع عالی قدری. نشنیده می گیریمِ مگر حکومت اسلامی ندارم. مگر نباید بدون چون چرا بپذیریم. بانک های خصوص زندگی خیلی از مردم را مختل کرده اند. خیلی از خانواده ها متلاشی شده است. طرف 100 میلیون وام گرفته بعد چند سال شده 500 میلیون تومان و دارد بسرعت تمام زندگی اش را می خورد.
ناشناس۱۵۵۵۳۲۱۸:۲۰:۱۳ ۱۳۹۶/۹/۹
بانک های موجود به نظر نمیرسد قابل اصلاح باشند چون ساختار آنها از ابتدا بر مبنای دستورات الهی نبوده و با قوانین بشری بوجود آمده اند و اصالتا وارداتی هستند. ولی شاید بتوان با رهنمود علمای عظام و تامین سرمایه اولیه آن با کمک علما و متدینین جامعه، بانکی تاسیس کرد که با قوانین اساسی الهی و منطبق با دستورات پیامبران و ائمه معصومین ایجاد و فعالیت کند و به جای نظارت بانک مرکزی تحت نظارت علما فعالیت نماید. و با الگو قرار گرفتن آن وقتی شیرینی بانکداری بدون ربا در کام مردم نشست کم کم بانک های فعلی تعطیل و یا تبدیل شوند. وگرنه سالهاست فریاد علما به گوش بانک ها نمیرود و اقدام عملی و الگوسازی لازم است.
ناشناس۱۵۵۵۴۷۱۸:۴۰:۱۸ ۱۳۹۶/۹/۹
سلام درهیچ کجای دنیای مادی غرب باندازه ایران بانک وموسسه مالی واعتباری که متاسفانه ازنام بزرگ ائمه معصومین ع هم استفاده نابجا میکنند وجود ندارد
ناشناس۱۵۵۵۵۲۱۸:۴۶:۱۳ ۱۳۹۶/۹/۹
یک سوال .من اگراز بانک وام بگیرم واقساط اون ماهانه دومیلیون تومان باشه .حالا من این اقساط رو تا شش ماه ندم به نظر شما بانک معادل تاخیر من با همون سود وام از من جریمه نباید بگیره یا من فقط باید پول همون شش قسط خودم روبدم؟این وسط چه فرقی بین کسی که ماه به ماه قسط میده با کسی که دیر به دیر قسط میده چی هست؟..
ناشناس۱۵۵۶۲۵۲۰:۲۹:۵۵ ۱۳۹۶/۹/۹
جریمه بنده در اداره مالیاتی بیشتر از اصل مالیات بود اصل 310000 تومان جریمه 360000 تومان( عضو نظام مهندسی)
تبریزی۱۵۵۶۳۶۲۰:۴۶:۵۹ ۱۳۹۶/۹/۹
اینو هم بگین که پرداخت سود (15 یا 10 درصد) که پایین تر از نرخ تورم واقعی (بالای 20 درصد) و افزایش حقوق کمتر از نرخ تورم (فقط 5 درصد) .. یعنی بی ارزش کردن پولی که مردم با زحمت به دست آوردن.
ناشناس۱۵۵۶۳۹۲۰:۵۱:۳۹ ۱۳۹۶/۹/۹
هر چه به بانك ها مي گوييم دير كرد حرام است گوش نمي دهند معلومه كه بانك ها گوش نمي دهند ، بانكها كارشان اين نيست بلكه بانكها گوش مي بُرند !! ... يعني مي خوام عرض كنم بانكها گوش شان به كسي بدهكار نيست ، بلكه گوش شان هميشه طلبكار هست !! اون كسي كه بدهكار است مردم اند ، بانكها هميشه طلبكارند !! خود اين دعا گو ، سالها قسط وامي پرداخت كردم ، باحساب و كتاب خودم مدت زماني به پايان اقساط نمانده بود ، پدر بيامرز مسئول مربوطه بانك مي گفت شما تا حالا سود وام تان پرداخت كرده ايد ، اصل وام هنوز مانده كه بايد پرداخت كنيد ، اينه كه عرض مي كنم بانكها گوش دادن تو كارشان نيست ، بلكه مهارت شان در گوش بريدن ... بله ؟!!
ممدخان۱۵۵۷۱۶۲۳:۳۳:۱۷ ۱۳۹۶/۹/۹
آیت الله نوری همدانی: هرچه به بانک‌ها می‌گوییم دریافت دیرکرد حرام است گوش نمی‌دهند/ دولت‌ها را همان رباخواران به وجود می‌آورند/ امام فرمودند دریافت جریمه برای یک بار ایرادی ندارد اما ادامه آن ربا و حرام است ! وقتی بانک ها عملا به فتاوی و تذکرات مراجع عالیقدر وقعی نمی گذارند . کدام مسوول پاسخگواست ک... باید ورود کند به این قضیه ؟ ...
ناظر۱۵۵۷۴۱۰۰:۲۷:۱۳ ۱۳۹۶/۹/۱۰
سلام عليكم/ مشكل جاي ديگريست!!! ازبدوانقلاب يك مافيااداره كننده بانكهاهستندكه درهرفصل جابجاميشوند ازبانك .. به بانك .. از ..به ..ووووو
ناشناس۱۵۵۷۴۸۰۰:۴۵:۵۸ ۱۳۹۶/۹/۱۰
چطور است که .. برای بانک ها که این همه مراجع میگویند کوچکترین اقدامی صورت نمیگیرد؟؟؟ واقعا چرا؟
ناشناس۱۵۵۷۶۴۰۱:۴۷:۵۹ ۱۳۹۶/۹/۱۰
در دنیا ربا غوغا می کنه؟؟؟؟ نخیر سود بهره در سوئد نیم درصد است در ایران غوغا می کنه!!!!!!!
Ali۱۵۵۷۹۱۰۸:۲۸:۵۶ ۱۳۹۶/۹/۱۰
..سود ۲۸ درصدی که بدتره .. و دیرکرد روزی ۵۰۰ تومان ..
ناشناس۱۵۵۷۹۷۰۸:۵۴:۵۲ ۱۳۹۶/۹/۱۰
وقتی مشتری اقساط رو بازپرداخت نکنه به ازای مبلغی که دست مشتری مانده بر روی پول سود دریافت می شود. ... موضوعی که مشکل ایجاد می کند و بر خلاف کشورهای غیر مسلمان و مسلمان دیگر در کشور ما وجود دارد بالا بودن نرخ سود است که باید این مورد حل شود
ناشناس۱۵۵۷۹۸۰۸:۵۶:۱۲ ۱۳۹۶/۹/۱۰
آدم شرم میکند ..اگر پول ها را چندین برابر پس نگیرند آدم راحت تر قسط هایش را پرداخت میکند.
ناشناس۱۵۵۸۵۵۱۱:۵۶:۳۹ ۱۳۹۶/۹/۱۰
اونایی که 1000 میلیاردی وام می گیرن و پس نمی دن چی
ناشناس۱۵۵۹۰۱۱۳:۵۸:۱۳ ۱۳۹۶/۹/۱۰
اميد است تمام هموطنان و تمام كاربران عزيز اين سايت ، اول كه تن سالم و دل خوش داشته باشند و در ثاني سر و كار هيچ كدام از اين عزيزان به وام بانك و خدمات (!) دندان پزشكي نيفتد كه خيلي سخته برادر ، واقعاً سخته ،....كمر آدم ميشكنه !! ضمن آن كه تن هيج كس ، بخصوص شما به ناز طبيبان نيازمند مباد !! ....آمين يا رب العالمين
رضا۱۵۵۹۶۵۱۵:۵۷:۳۰ ۱۳۹۶/۹/۱۰
به پیر به پیغمبر زلزله دلیلش چندتا تار موی دخترا نیست، دلیلش اون ...نیست زلزله بنا به سخن معصوم زنا و ربا هست ولا غیر
Ali۱۵۶۴۰۳۱۴:۰۲:۰۴ ۱۳۹۶/۹/۱۱
علت زلزله برخی از موارد زمین شناسی است به زنا و ربا و.. هم ربطی ندارد!!
ناشناس۱۵۶۰۹۴۲۰:۲۹:۴۰ ۱۳۹۶/۹/۱۰
ربا نتیجه بانک هست، ربا نتیجه خلق پول بدون پشتوانه هست و بانک اساساً کارش همینه، و این در تمام کشورهای دنیا مشکل ایجاد کرده طبق گفته‌های خود غربی‌ها. مراجع ده ها بار این مسئله رو فریاد زدن اما عده‌ای کلاه شرعی رو سرشون میذارن و عده ای هم منفت دارن در این قضیه
ناشناس۱۵۶۲۵۰۰۹:۲۶:۵۴ ۱۳۹۶/۹/۱۱
چرا نباید و یا نمی توان.. جلوی ربوی بودن و اقدام ها بانک ها را گرفت. لطفا نمایندگان محترم مجلس خبرگان، شورای نگهبان و مراجع محترم اقدام انقلابی بکنند توصیه فایده ای ندارد.
ناشناس۱۵۶۸۲۵۲۱:۴۱:۲۴ ۱۳۹۶/۹/۱۱
جالبه پرداخت سود به مردم کم شد ولی باز پرداخت و درصد بالای سود حلال . ربا جنگ با خواست چرا باور نداریم . ربا با گوشت و خون مردم که نیازمند هستند عجین شده و آینه جنگ با خدا که روز بروز میبینم اخلاقیات سقوط میکنه و مردم یک عده مال دوست و حریص شدن .مشکلات اقتصادی مملکت فقط با حذف ربا حل میشه .
تجارت نیوز

پربحث‌های امروز

 1. آقای رئیسی شما خوش شانس بودید!

 2. حاجی بابایی: بودجه ۹۷ یارانه بگیران را قلع و قمع و فقرا را نابود می‎کند

 3. بحران کاغذی/ وقتی تنها کارخانه کاغذ ایرانی تولید نمی‌کند/ باز هم دست به دامان واردات / محموله‌ای در راه است

 4. براي پشيماني کمی زود نيست؟

 5. وزیر کار خبر داد:‌ ورود سالانه یک میلیون نفر به بازار کار

 6. نباید در تسویه با سپرده گذاران موسسات مالی–اعتباری نوع تازه ای از کلاهبرداری شکل بگیرد

 7. آقای رئیس جمهور! «مدیران آویزان» را برکنار کنید

 8. حقه عجیب روس‌ها در اصفهان!

 9. سی‌ان‌بی‌سی: بیت کوین؛ سرمایه گذاران را ثروتمند کرده است

 10. جنایت در آشپزخانه

 11. نوبخت: رییس جمهوری از افزایش نرخ ارز بسیار مکدر است/ قسم می خورم ماهی حدود هشت میلیون و 700 هزار تومان حقوق می گیرم/ قیمت کنونی بنزین 1200 ارزان تر از فوب خلیج فارس است

 12. بهترین شیوه جلوگیری از سرقت کیف  

 13. ناگفته های مدیر تلگرام پس از مهاجرت به دبی

 14. دیابت و فشارخون را با مصرف این سبزی درمان کنید + اینفوگرافی

 15. درگذشت پیرترین نقاره‌زن حرم امام رضا (ع)

 16. آخرین خبرها از ساخت سریال «فوق لیسانسه‌ها»

 17. گزارش رسانه غربی درباره میزان لابی «منافقین» در آمریکا علیه ایران

 18. محسن هاشمی: 700 مدرسه تهران با طوفان شدید تخریب می‌شوند؛ زلزله که جای خود دارد

 19. عادل الجبیر: ترامپ هنوز به راه‌حل دو کشوری متعهد است/ هیچ فشاری بر عباس نیاورده‌ایم

 20. ماجرای دعوای مهران مدیری با تلویزیون  

 21. خودکشی نماینده کنگره آمریکا در پی رسوایی جنسی

 22. دستگیری ۲۷۵ قاچاقچی در پاتک پلیس پایتخت

 23. خودروهای میلیاردی برای سوپرپولدارها

 24. موگرینی اروپا را افشا کرد

 25. موسوی: نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها باید اصلاح شود/حاجی بابایی: لایحه بودجه ۹۷ سبب نابودی فقیر می‌شود

پربحث‌های دیروز

 1. چرخش در سیاست یارانه‌ای دولت با عبور از انتخابات/ سال 95: درآمد 3 میلیون هم نمی‌تواند، ملاک حذف باشد/ آذر 96: فقط به افراد شناسایی شده یارانه می‌دهیم

 2. بلاتکلیفی ثبت سفارش و هدیه میلیاردی دولت به دلالان و واردکنندگان خودرو

 3. ماجرای درگیری لفظی نمایندگان با عیسی کلانتری به روایت یک شاهد عینی

 4. هر همایش حسام‌الدین آشنا ۱۱۳ میلیون تومان خرج دارد

 5. کیهان خطاب به هنرمندان: به عوارض خروج از کشور معترض شده اید که فقط 8درصد مردم با آن سروکار دارند؟

 6. رازی که موگرینی فاش کرد/ جمله‌ای که به درخواست ایران در برجام آمد+ توضیح عراقچی

 7. حداد عادل: بودجه‌های مؤسساتی که من در آنها هستم کارشناسی شده است

 8. عذرخواهی علی کریمی برای حمایت از حسن روحانی در انتخابات   

 9. محسن هاشمی: ترافیک تهران از داعش خطرناک‌تر است

 10. فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء: از دولت 30 هزار میلیارد تومان طلب داریم / برای بازسازی سوریه آمادگی داریم

 11. ناگفته های زندگی قاتل ستایش/ او در 14 سالگی با یک زن رابطه جنسی کامل داشته است

 12. نگهداری هواپیمای ایران ایر در حیاط خانه یک تهرانی  

 13. بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی/ خودروسازان سوار بر بی‌کیفیت‌ها می‌تازند!

 14. دولت به جای درخواست کمک هزینه های جاری خود در بودجه ۹۷ را کاهش دهد/ بودجه برخی طرح‌ها کورکورانه زیاد شد

 15. ادعای موگرینی: امروز رازی را درباره درخواست ایران در برجام افشا می‌کنم

 16. ماجرای حذف یارانه ۳۰ میلیون نفر از ثروتمندان به نفع کمیته امداد

 17. ۶۰۰ میلیارد عوارض خروج سال گذشته کجا هزینه شد

 18. پاسخ سید حسن به حواشی بودجه دفتر نشر آثار امام

 19. ۷۰۰ میلیارد عوارض خروج کجا هزینه شد؟

 20. قوه قضائیه و دو اقدام قابل ستایش

 21. اردوغان: قدس خط قرمز ماست/ /آنها فراتر از یک کشور رفتار می کنند، درحالی که اسرائیل اصلا کشور نیست

 22. رونمایی از چند پرونده جدید قاچاق و پشت پرده قاچاق خودروهای لوکس/ واردات 600 خودرو پورشه و بنز به نام "مریم دو سر دهلیز"/ تبانی سازمان یافته سلطان قاچاق تجهیزات پزشکی

 23. پیشنهاد فرماندار تهران: مکانی برای تجمعات اعتراضی تعیین شود

 24. ترافیک سنگین جاده چالوس؛ روزگاری که حتی پیکان خلق نشده بود!  

 25. عکس/ اخم روحانی در نشست اضطراری استانبول

پربحث‌های هفته

 1. افزایش عجیب عوارض خروج از کشور/ سفر اول 220 هزار تومان، سفر دوم 330 و سفرهای بعدی 440 هزار تومان

 2. مشاور رییس برنامه و بودجه در واکنش به انتقادات از افزایش ۳ برابری عوارض خروج از کشور: پول ندارید، سفر خارجی نروید

 3. نوبخت: با قیمت کنونی بنزین نمی توانیم به سقف برسیم/ قیمت بنزین می تواند به بالاتر از ۱۵۰۰ تومان هم برسد

 4. زمزمه بنزين 1500 توماني از دی ماه

 5. روایت نوبخت از سازوکار شناسایی سه گروه یارانه بگیر/یارانه کسانی که اعلام نیاز کنند حذف نمی‌شود/فعلاً افزایش قیمت حامل‌‌های انرژی قطعی نیست/ برگشت منابع حاصل از اصلاح قیمت‌ها به مردم

 6. صادقی؛ فساد؛ سکوت

 7. واکنش واعظی به افزایش عوارض خروج از کشور: درآمد افزایش عوارض برای اقشار کم درآمد هزینه می‌شود

 8. از فروش هویج آمریکایی ۹۰هزار تومانی و تمشک‌ 480 هزار تومان تا اجناس سوپرلاکچری در فروشگاه شهرداری +عکس

 9. در لایحه بودجه ۹۷ افزایش حقوق کارکنان ۱۰ درصد در نظر گرفته شد

 10. درباره سه برابر شدن عوارض خروج از کشور؛ برای دریافت عوارض نوع سفر مدنظر قرار بگیرد/ دولت همه مسافران را به یک چشم نگاه نکند/ وعده احیای گردشگری شعار بود

 11. تاوانی که باید برای سفر بپردازیم/ حکایت ما و ثبت نام خودرو/ با نخبگان چنین نکنید

 12. چک سفید امضای دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زنگنه گرانی را تکذیب نکرد: افزایش قیمت بنزین در بودجه دیده شده

 13. باور کنید اینجا تهران است  

 14. واکنش سید حسن خمینی به انتقادها از بودجه موسسه امام: نقدها پديده‌ای مبارک است/ امثال من را نيز از خطا و خطر مصون می‌دارد

 15. جزئیات لایحه بودجه‌۹۷/ از حذف گسترده یارانه بگیر، افزایش قیمت آب و قیمت خرید سربازی تا افزایش 10درصدی حقوق و بودجه عمرانی و اشتغال

 16. آقای رئیسی شما خوش شانس بودید!

 17. چرخش در سیاست یارانه‌ای دولت با عبور از انتخابات/ سال 95: درآمد 3 میلیون هم نمی‌تواند، ملاک حذف باشد/ آذر 96: فقط به افراد شناسایی شده یارانه می‌دهیم

 18. عکس / مالیات یا عوارض خروج از کشور در برخی کشورها

 19. خداحافظی رضا صادقی با حسن روحانی  

 20. وامهای کلان آقازاده ها و مقامات باعث ورشکستگی موسسات مالی- اعتباری شد

 21. توافق ۵عضو کابینه برای افزایش تعرفه خودرو/ سقف تعرفه ۱۵۰درصد می‌شود

 22. دلار رکورد سال را شکست/ هر دلار ۴۲۲۰ تومان/ بازاری که بر خلاف اظهارات سیف به آرامش نمی رسد+جدول

 23. اینفوگرافی؛ نهادها و موسسات وابسته به چهره‌های مذهبی و سیاسی چه سهمی از بودجه ۱۳۹۷دارند؟

 24. گزارش روحانی از بودجه ۱۱۹۴ تریلیونی سال ۹۷: حذف بخشی از یارانه بگیرها/ دنبال اصلاح قیمت‌ها هستیم/ انتقاد از تصویب ردیف های دریافت بودجه توسط دو برادر یا پسرعمو!/ ریشه مسکن مهر غلط بود

 25. اخبار سرکاری سود سهام عدالت و بازی با اعصاب مردم

پربحث‌های امروز

 1. حاجی بابایی: بودجه ۹۷ یارانه بگیران را قلع و قمع و فقرا را نابود می‎کند

 2. نباید در تسویه با سپرده گذاران موسسات مالی–اعتباری نوع تازه ای از کلاهبرداری شکل بگیرد

 3. سی‌ان‌بی‌سی: بیت کوین؛ سرمایه گذاران را ثروتمند کرده است

 4. نوبخت: رییس جمهوری از افزایش نرخ ارز بسیار مکدر است/ قسم می خورم ماهی حدود هشت میلیون و 700 هزار تومان حقوق می گیرم/ قیمت کنونی بنزین 1200 ارزان تر از فوب خلیج فارس است

 5. خودروهای میلیاردی برای سوپرپولدارها

 6. موسوی: نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها باید اصلاح شود/حاجی بابایی: لایحه بودجه ۹۷ سبب نابودی فقیر می‌شود

 7. خروج سالانه ۹میلیارد دلار ارز مسافرتی از کشور

 8. وزیر راه: نباید بار دیگر طرحی مثل مسکن مهر داشته باشیم / ۹ تا ۱۰ میلیون نفر در بدترین وضعیت زندگی می‌کنند

 9. مبارزه جدی با قاچاق کالا در شهرهای مرزی

 10. معامله ۶۶ میلیارد دلاری دیزنی و فاکس

 11. مردم وام مسکن می‌گیرند تا بیت‌کوین بخرند!

 12. مردم همچنان ناراضی از خدمات فروش خودرو

 13. نرخ‌های بهره آمریکا افزایش یافت

 14. بازار سهام دوباره رکورد شکست

 15. نماینده مجلس: 300 هزار میلیارد یارانه دادیم، چه تاثیری داشت؟

 16. زمان واریز یارانه آذر ماه

 17. ۲ علامت تغییر فاز در بازار مسکن

 18. ثبات قیمت سکه در بازار تهران/ افت ۹ تومانی نرخ دلار+ جدول

 19. افزایش نرخ مبادله ای دلار و پوند/ رشد ۲۸۵ ریالی یورو

 20. وزیر جهاد کشاورزی: بازار برنج مشکلی ندارد

 21. پنج عامل تاثیرگذار بر قیمت‌های نفت در سال آینده

 22. قیمت مسکن در شرق تهران + جدول

 23. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 24. وزارت اقتصاد از احتمال گسترش نگران‌کننده اقتصاد زيرزميني خبر مي‌دهد

 25. بیت کوین بزرگترین حباب قیمتی جهان را دارد

پربحث‌های دیروز

 1. چرخش در سیاست یارانه‌ای دولت با عبور از انتخابات/ سال 95: درآمد 3 میلیون هم نمی‌تواند، ملاک حذف باشد/ آذر 96: فقط به افراد شناسایی شده یارانه می‌دهیم

 2. بلاتکلیفی ثبت سفارش و هدیه میلیاردی دولت به دلالان و واردکنندگان خودرو

 3. هر همایش حسام‌الدین آشنا ۱۱۳ میلیون تومان خرج دارد

 4. حداد عادل: بودجه‌های مؤسساتی که من در آنها هستم کارشناسی شده است

 5. بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی/ خودروسازان سوار بر بی‌کیفیت‌ها می‌تازند!

 6. دولت به جای درخواست کمک هزینه های جاری خود در بودجه ۹۷ را کاهش دهد/ بودجه برخی طرح‌ها کورکورانه زیاد شد

 7. ماجرای حذف یارانه ۳۰ میلیون نفر از ثروتمندان به نفع کمیته امداد

 8. ۶۰۰ میلیارد عوارض خروج سال گذشته کجا هزینه شد

 9. رونمایی از چند پرونده جدید قاچاق و پشت پرده قاچاق خودروهای لوکس/ واردات 600 خودرو پورشه و بنز به نام "مریم دو سر دهلیز"/ تبانی سازمان یافته سلطان قاچاق تجهیزات پزشکی

 10. ایرانیان سال آینده چقدر جریمه رانندگی می‌دهند؟

 11. رضایتمندی شغلی در ایران چقدر است؟

 12. جهرمی: احمدی‌نژاد پاسخ دهد که چرا خاوری را انتخاب کرد/تایید نقش داشتن مشایی در انتخاب خاوری

 13. ثبت نام 64 درصد شهروندان عربستان برای دریافت یارانه

 14. بنزین ۴۰۰ تومانی ۱۰۰۰ تومان شد، چرا یارانه یک ریال اضافه نشد

 15. دلار ۴۲۰۰ تومان باقی ماند/ فعلا ثبات بر بازار سکه حاکم است

 16. واکنش معاون حجتی به ادعاهای عیسی کلانتری: به این حرف‌ها توجه نکنید

 17. روستاییان وام ایجاد مشاغل دریافت می‌کنند

 18. عباس آخوندی: طرح‌های بزرگ انتقال آب ناکارآمد است

 19. چهار سناریوی تامین مالی برای تکمیل فازهای باقی مانده پالایشگاه ستاره خلیج فارس

 20. آخوندی: با تمام طرح‌های انتقال آب مخالفیم

 21. تازه ترین قیمت ها در بازار خودروهای وارداتی + جدول

 22. هدفگذاری ۶۰ میلیارد دلاری مبادلات اقتصادی ایران و چین

 23. معاون وزیر تعاون: تسهیلات ارزان‌قیمت فسادزاست

 24. رشد ۷۵ درصدی مصرف بنزین در کرمان پس از زلزله

 25. فرصت ۶ ماهه وزارت نفت ایران به گازپروم روسیه

پربحث‌های هفته

 1. مشاور رییس برنامه و بودجه در واکنش به انتقادات از افزایش ۳ برابری عوارض خروج از کشور: پول ندارید، سفر خارجی نروید

 2. نوبخت: با قیمت کنونی بنزین نمی توانیم به سقف برسیم/ قیمت بنزین می تواند به بالاتر از ۱۵۰۰ تومان هم برسد

 3. زمزمه بنزين 1500 توماني از دی ماه

 4. روایت نوبخت از سازوکار شناسایی سه گروه یارانه بگیر/یارانه کسانی که اعلام نیاز کنند حذف نمی‌شود/فعلاً افزایش قیمت حامل‌‌های انرژی قطعی نیست/ برگشت منابع حاصل از اصلاح قیمت‌ها به مردم

 5. از فروش هویج آمریکایی ۹۰هزار تومانی و تمشک‌ 480 هزار تومان تا اجناس سوپرلاکچری در فروشگاه شهرداری +عکس

 6. در لایحه بودجه ۹۷ افزایش حقوق کارکنان ۱۰ درصد در نظر گرفته شد

 7. چک سفید امضای دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زنگنه گرانی را تکذیب نکرد: افزایش قیمت بنزین در بودجه دیده شده

 8. واکنش سید حسن خمینی به انتقادها از بودجه موسسه امام: نقدها پديده‌ای مبارک است/ امثال من را نيز از خطا و خطر مصون می‌دارد

 9. جزئیات لایحه بودجه‌۹۷/ از حذف گسترده یارانه بگیر، افزایش قیمت آب و قیمت خرید سربازی تا افزایش 10درصدی حقوق و بودجه عمرانی و اشتغال

 10. چرخش در سیاست یارانه‌ای دولت با عبور از انتخابات/ سال 95: درآمد 3 میلیون هم نمی‌تواند، ملاک حذف باشد/ آذر 96: فقط به افراد شناسایی شده یارانه می‌دهیم

 11. عکس / مالیات یا عوارض خروج از کشور در برخی کشورها

 12. وامهای کلان آقازاده ها و مقامات باعث ورشکستگی موسسات مالی- اعتباری شد

 13. توافق ۵عضو کابینه برای افزایش تعرفه خودرو/ سقف تعرفه ۱۵۰درصد می‌شود

 14. دلار رکورد سال را شکست/ هر دلار ۴۲۲۰ تومان/ بازاری که بر خلاف اظهارات سیف به آرامش نمی رسد+جدول

 15. اینفوگرافی؛ نهادها و موسسات وابسته به چهره‌های مذهبی و سیاسی چه سهمی از بودجه ۱۳۹۷دارند؟

 16. گزارش روحانی از بودجه ۱۱۹۴ تریلیونی سال ۹۷: حذف بخشی از یارانه بگیرها/ دنبال اصلاح قیمت‌ها هستیم/ انتقاد از تصویب ردیف های دریافت بودجه توسط دو برادر یا پسرعمو!/ ریشه مسکن مهر غلط بود

 17. اخبار سرکاری سود سهام عدالت و بازی با اعصاب مردم

 18. بلاتکلیفی ثبت سفارش و هدیه میلیاردی دولت به دلالان و واردکنندگان خودرو

 19. پرداخت پول 98 درصد سپرده گذاران صحت ندارد/ بی خبری روحانی از واقعیات جامعه

 20. نجومی بگیران با خیال راحت هنوز هم حقوق‌های نجومی می‌گیرند و کسی هم نیست به آنها ایرادی بگیرد

 21. 2 سال دوندگی یک زوج برای واریز یارانه زندگی مشترک/ بی توجهی سازمان هدفمندی یارانه ها به مشکلات مردم

 22. رئیس کل بانک مرکزی: قیمت ۴۲۰۰ تومانی دلار در بازار آزاد واقعی نیست و تعدیل می شود

 23. پیشنهاد جدید برای حذف ۴ قشر جامعه از دریافت یارانه نقدی + جزئیات

 24. توافق ۵ عضو کابینه برای افزایش تعرفه خودرو / سقف تعرفه ۱۵۰ درصد می‌شود

 25. هر همایش حسام‌الدین آشنا ۱۱۳ میلیون تومان خرج دارد

آخرین عناوین