هتل بین المللی

آیت الله نوری همدانی: هرچه به بانک‌ها می‌گوییم دریافت دیرکرد حرام است گوش نمی‌دهند/ دولت‌ها را همان رباخواران به وجود می‌آورند/ امام فرمودند دریافت جریمه برای یک بار ایرادی ندارد اما ادامه آن ربا و حرام است

گروه اقتصادی الف،   3960909178 ۳۱ نظر، ۲ در صف انتشار و ۲۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
هرچه به بانک‌ها می‌گوییم دریافت دیرکرد حرام است گوش نمی‌دهند/ دولت‌ها را همان رباخواران به وجود می‌آورند/ امام فرمودند دریافت جریمه برای یک بار ایرادی ندارد اما ادامه آن ربا و حرام است

مرجع تقلید شیعیان بابیان اینکه در دنیا ربا غوغا می‌کند،گفت: به بانک‌ها هر چه می‌گوییم که دریافت دیرکرد ربا و حرام است گوش نمی‌دهند.

به گزارش تسنیم، آیت الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از اعضای جامعه مهندسین کشور که در بیت این مرجع تقلید برگزار شد، ضمن عرض تبریک اعیاد ربیع‌الاول اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن کریم از مهندسی و طراحی عالم خلقت سخن گفته است و کسانی که با مسئله مهندسی آشنایی دارند از این رهگذر درس خداشناسی را یاد می‌گیرند.

وی گام نخست دین را شناخت خداوند بیان کرد و افزود: همان‌طوری که علم هندسه از ساماندهی صحبت می‌کند خداوند متعال نیز بر اساس ساختن انسان‌ها چند ماده و اصل را در نظر گرفته تا انسان‌ها نیز ساخته‌شده و به کمال برسند. مرجع تقلید شیعیان بابیان اینکه ائمه(ع) و پیامبران از نظام خلقت خاصی برخوردار بوده و معصوم هستند، گفت: در 80 جای قرآن خداوند متعال از علم و تعلم سخن گفته است، از این‌رو نخستین گام در راه خداشناسی علم و فهمیدن جهان خلقت است.

آیت الله نوری همدانی دومین گام شناخت خداوند را ایمان بیان و تصریح کرد: در قرآن کریم 750 آیه در رابطه با توحید و خداشناسی صحبت شده است، کلمه بِنا در آیات قرآن به معنای قرار دادن مصالح جهان خلقت هرکدام در جای معینی است. وی بابیان اینکه لااقل 100 میلیون کهکشان در جهان خلقت وجود دارد که حاکی از عظمت خالق آن‌ها است، خاطرنشان کرد: اگر تمام مردم روی زمین برای سرشماری ستارگان بسیج شوند نیز قادر به این کار نخواهند شد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به عدم تصادم و برخورد ستارگان در جهان خلقت گفت: از عظمت جهان خلقت باید به عظمت و بزرگی خداوند متعال پی برد، علم توأم با ایمان دارای درجه بوده و تنها به کسانی که ایمان توأم با علم دارند به آن‌ها درجات اعطاء خواهد شد. آیت الله نوری همدانی سومین گام خداشناسی را عقل بیان و تصریح کرد: عقل به معنای تشخیص حق از باطل و صحیح از ناصحیح است، در زندگی انسان عقل بسیار تأثیرگذار و مهم است، پیامبر اکرم(ص) در روایاتی فرموده‌اند هرکسی را که تأیید کردند به عقل او باید توجه داشت و دید که به چه میزان عاقل است.

وی با تأکید بر شناخت عقل و لشکریان عقل گفت: عقل و جهل هر یک 75 واحد سپاه دارند، هر کسی که از جنود عقل این 75 مورد را داشت عاقل است، و هر کس فاقد این 75 واحد بود از عقل بهره نبرده است. مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: در دانشگاه‌ها و حوزه‌ها تشکیلاتی که بتوان مراتب عقل اشخاص را مشخص کرد تا به‌حال درست نشده است، اگر بتوان مرکزی برای سنجیدن عقل افراد درست کرد امر خوبی است.

آیت الله نوری همدانی چهارمین مورد شناخت خداوند را تقوا بیان و ابراز کرد: انسان باید همواره خود را در برابر حضرت حق حاضر بداند، و تقوای الهی را رعایت کند. وی مهم‌ترین کار انبیا را ساختن انسان بیان و تصریح کرد: ساختن انسان کار ساده‌ای نیست اینکه انسانی با ایمان، عاقل و باتقوا ساخته شود کاری آسانی نیست.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم گفت: جامعه باید از سه امر فقر، ظلم و جهل مبرا باشد، هر جامعه‌ای که هر یک از این موارد باشد این جامعه عقب‌مانده است. آیت الله نوری همدانی بابیان اینکه در دنیا ربا غوغا می‌کند، تأکید کرد: دولت‌ها را همان رباخواران به وجود می‌آورند اما اسلام با ربا مخالف است و در 7 جای قرآن درباره آن صحبت شده است، به بانک‌ها هر چه می‌گوییم که دریافت دیرکرد ربا است گوش نمی‌دهند.

وی با تأکید بر اینکه ربا موضوعی مخرب است، افزود: در زمان امام راحل که این مسئله بحث شد، ایشان فرمودند که دریافت جریمه برای یک بار ایرادی ندارد اما ادامه آن ربا بوده و حرام است. مرجع تقلید شیعیان گفت: مسئولیت نخبگان و مهندسان بسیار سنگین است باید سعی کنیم مملکتی بسازیم که خداوند گفته است، چراکه خداوند فرموده ما به کسانی تمکن می‌دهیم که منکرات را شناخته و جامعه را مبرا از منکرات کنند.

آیت‌الله نوری همدانی بابیان اینکه چالش میان گروه‌های تروریستی و گروه‌های اسلامی ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: نباید این‌گونه تصور کرد که با شکست داعش دشمنی با اسلام تمام شد دشمنان اسلام را باید شناخت و همواره در مقابل دشمنان مقاوم بود اگر استقامت و تقوا داشته باشیم کید و مکر دشمنان به ما آسیب نخواهد رساند.

وی ادامه داد: ما می‌دانیم که نقشه‌های آن‌ها سست و ناپایدار است چراکه عربستان سعودی تکیه‌گاه مردمی ندارد، سلطه گران جهانی حب جاه و مقام دارند و همواره در پی حرکت در این مسیر هستند.

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اینکه با ظهور امام عصر(عج) مستکبران شناخته‌ شده و روسیاه می‌شوند، گفت: روزی طرفداران حق چنان قوی خواهند شد که بر جبهه باطل پیروز شوند.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۲۷ اسفند ۱۳۹۶آیت‌الله نوری همدانی: بانک‌ها هنوز اسلامی نشدند و همچنان "ربا" می‌گیرند
۲۶ اسفند ۱۳۹۶آیت الله نوری همدانی: وضع معیشت مردم، انسان را شرمنده می‌کند
۱۷ اسفند ۱۳۹۶انتقاد آیت‌الله نوری همدانی از رقص زنان در مراسم ویژه شهرداری تهران
۱۶ اسفند ۱۳۹۶آیت‌الله نوری همدانی: رای مردم چک سفید نیست که هر چه دلتان خواست انجام دهید/ مردم به شما رای دادند تا از نظر معیشت در سختی نباشند
۱۳ اسفند ۱۳۹۶واکنش آیت‌الله نوری همدانی به حجاب نامناسب در کشور
۱۰ اسفند ۱۳۹۶آیت‌الله نوری همدانی: مردم درگیر مشکلات اقتصادی هستند
۲۸ بهمن ۱۳۹۶آیت‌الله نوری‌همدانی: هیچ‌وقت انتظار وحدت با عربستان را نداشته باشیم؛ عربستان نوکر آمریکاست
۲۵ بهمن ۱۳۹۶آیت الله نوری همدانی: جمهوری اسلامی یکبار رفراندوم برگزار و مردم هم به آن آری گفتند
۱۲ بهمن ۱۳۹۶تقدیر آیت‌الله نوری همدانی از عملکرد قالیباف
۹ بهمن ۱۳۹۶آیت الله نوری همدانی: در تبلیغ فاطمیه از اهانت به مقدسات دیگران جلوگیری کنید
۲۷ دی ۱۳۹۶واکنش آیت‌الله نوری‌همدانی به سخنان روحانی: انتقاد از معصومین(ع) بی‌معنا است
۲۴ دی ۱۳۹۶آیت الله نوری همدانی: مسئولان برای فضای مجازی فکری کنند

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۵۴۹۰۱۷:۲۴:۴۸ ۱۳۹۶/۹/۹
اگر جریمه بر دیرکرد اقساط بانک اعمال نشود، هیچکس به موقع پول قرض کرده از بانک را پس نمی دهد. دیری نخواهد گذشت که بانک عاری از منابع شده و ورشکست می شود.
حسین۱۵۶۰۷۱۱۹:۳۵:۰۱ ۱۳۹۶/۹/۱۰
شما کارمند کدوم بانکی اخوی؟
ه.ت۱۵۶۰۷۵۱۹:۳۹:۱۱ ۱۳۹۶/۹/۱۰
اتفاقا دیرکرد مکرر همان ربای بانکی است و این باعث ورشکست شدن بانکهاست چون به جنگ با خدا میرن پس شکست میخورن وگرنه اگر طبق آیین اسلام بود هیچ مشکلی براشون پیش نمی آمد این دیرکرد ها بهره مرکب یا بهتر بگیم ظلم مضاعف هست تولید را نابود کردن و...
ناشناس۱۵۶۵۱۲۱۵:۳۸:۲۲ ۱۳۹۶/۹/۱۱
وا اسفا که در کشور ما تعداد منفی در حمایت از ربا بیشتر از مثبتها در نفی رباست!
ناشناس۱۵۶۲۰۳۰۷:۰۲:۵۴ ۱۳۹۶/۹/۱۱
کاری ندارد شما که به دادن وام با بهره کهکشانی عادت کرده اید ببرید روی بهره اصلی
مصطفي۱۵۵۴۹۴۱۷:۳۰:۴۶ ۱۳۹۶/۹/۹
پارادوكس زيادي است ملت ميروند اربعين و نوكري امام حسين رو ميكنند مديران ... بالاترين نزول خواري رو در دنيا دارند ..
ناصری۱۵۵۴۹۸۱۷:۳۸:۴۵ ۱۳۹۶/۹/۹
در دنیا ربا غوغا نمیکند.بلکه متاسفانه در کشور ماست که ربا سالهاست .. علتش هم ..و بنا هم نداریم که واقعا و عملا درست شویم.
ناشناس۱۵۵۵۰۳۱۷:۴۴:۴۴ ۱۳۹۶/۹/۹
متاسفانه هیچکس واقعا برای رفع نابسامانیهای کشور توان ارائه راهکار ندارد صرفا تذکر اینکه ربا بد است دردی از جامعه حل نخواهد کرد.
ناشناس۱۵۵۵۰۸۱۷:۴۶:۴۷ ۱۳۹۶/۹/۹
چرا به مردم نمیگید تا .. این ربا خواران بانکی یکبار برای همیشه .. تا برای همیشه اقتصاد مملکت از دست اینها نجات بدن
ناشناس۱۵۵۵۱۵۱۷:۵۹:۴۶ ۱۳۹۶/۹/۹
آیا دادن وام با18%20% حلال است؟ ولی دریافت جریمه دیر کرد حرام است؟ آنوقت مشکل تاخیر یا عدم برگشت سرمایه مردم در دست وام گیرنده گان را چکار کنیم. چون دیر کرد جریمه ندارد ممکنه یک وام 10 ساله در عرض 20-30-40 ساله وصول شود برای رفع این مشکل چه پیشنهادو نظری دارید؟
ناشناس۱۵۵۵۲۷۱۸:۱۳:۵۲ ۱۳۹۶/۹/۹
ما را چه شده است نظرات چنین مرجع عالی قدری. نشنیده می گیریمِ مگر حکومت اسلامی ندارم. مگر نباید بدون چون چرا بپذیریم. بانک های خصوص زندگی خیلی از مردم را مختل کرده اند. خیلی از خانواده ها متلاشی شده است. طرف 100 میلیون وام گرفته بعد چند سال شده 500 میلیون تومان و دارد بسرعت تمام زندگی اش را می خورد.
ناشناس۱۵۵۵۳۲۱۸:۲۰:۱۳ ۱۳۹۶/۹/۹
بانک های موجود به نظر نمیرسد قابل اصلاح باشند چون ساختار آنها از ابتدا بر مبنای دستورات الهی نبوده و با قوانین بشری بوجود آمده اند و اصالتا وارداتی هستند. ولی شاید بتوان با رهنمود علمای عظام و تامین سرمایه اولیه آن با کمک علما و متدینین جامعه، بانکی تاسیس کرد که با قوانین اساسی الهی و منطبق با دستورات پیامبران و ائمه معصومین ایجاد و فعالیت کند و به جای نظارت بانک مرکزی تحت نظارت علما فعالیت نماید. و با الگو قرار گرفتن آن وقتی شیرینی بانکداری بدون ربا در کام مردم نشست کم کم بانک های فعلی تعطیل و یا تبدیل شوند. وگرنه سالهاست فریاد علما به گوش بانک ها نمیرود و اقدام عملی و الگوسازی لازم است.
ناشناس۱۵۵۵۴۷۱۸:۴۰:۱۸ ۱۳۹۶/۹/۹
سلام درهیچ کجای دنیای مادی غرب باندازه ایران بانک وموسسه مالی واعتباری که متاسفانه ازنام بزرگ ائمه معصومین ع هم استفاده نابجا میکنند وجود ندارد
ناشناس۱۵۵۵۵۲۱۸:۴۶:۱۳ ۱۳۹۶/۹/۹
یک سوال .من اگراز بانک وام بگیرم واقساط اون ماهانه دومیلیون تومان باشه .حالا من این اقساط رو تا شش ماه ندم به نظر شما بانک معادل تاخیر من با همون سود وام از من جریمه نباید بگیره یا من فقط باید پول همون شش قسط خودم روبدم؟این وسط چه فرقی بین کسی که ماه به ماه قسط میده با کسی که دیر به دیر قسط میده چی هست؟..
ناشناس۱۵۵۶۲۵۲۰:۲۹:۵۵ ۱۳۹۶/۹/۹
جریمه بنده در اداره مالیاتی بیشتر از اصل مالیات بود اصل 310000 تومان جریمه 360000 تومان( عضو نظام مهندسی)
تبریزی۱۵۵۶۳۶۲۰:۴۶:۵۹ ۱۳۹۶/۹/۹
اینو هم بگین که پرداخت سود (15 یا 10 درصد) که پایین تر از نرخ تورم واقعی (بالای 20 درصد) و افزایش حقوق کمتر از نرخ تورم (فقط 5 درصد) .. یعنی بی ارزش کردن پولی که مردم با زحمت به دست آوردن.
ناشناس۱۵۵۶۳۹۲۰:۵۱:۳۹ ۱۳۹۶/۹/۹
هر چه به بانك ها مي گوييم دير كرد حرام است گوش نمي دهند معلومه كه بانك ها گوش نمي دهند ، بانكها كارشان اين نيست بلكه بانكها گوش مي بُرند !! ... يعني مي خوام عرض كنم بانكها گوش شان به كسي بدهكار نيست ، بلكه گوش شان هميشه طلبكار هست !! اون كسي كه بدهكار است مردم اند ، بانكها هميشه طلبكارند !! خود اين دعا گو ، سالها قسط وامي پرداخت كردم ، باحساب و كتاب خودم مدت زماني به پايان اقساط نمانده بود ، پدر بيامرز مسئول مربوطه بانك مي گفت شما تا حالا سود وام تان پرداخت كرده ايد ، اصل وام هنوز مانده كه بايد پرداخت كنيد ، اينه كه عرض مي كنم بانكها گوش دادن تو كارشان نيست ، بلكه مهارت شان در گوش بريدن ... بله ؟!!
ممدخان۱۵۵۷۱۶۲۳:۳۳:۱۷ ۱۳۹۶/۹/۹
آیت الله نوری همدانی: هرچه به بانک‌ها می‌گوییم دریافت دیرکرد حرام است گوش نمی‌دهند/ دولت‌ها را همان رباخواران به وجود می‌آورند/ امام فرمودند دریافت جریمه برای یک بار ایرادی ندارد اما ادامه آن ربا و حرام است ! وقتی بانک ها عملا به فتاوی و تذکرات مراجع عالیقدر وقعی نمی گذارند . کدام مسوول پاسخگواست ک... باید ورود کند به این قضیه ؟ ...
ناظر۱۵۵۷۴۱۰۰:۲۷:۱۳ ۱۳۹۶/۹/۱۰
سلام عليكم/ مشكل جاي ديگريست!!! ازبدوانقلاب يك مافيااداره كننده بانكهاهستندكه درهرفصل جابجاميشوند ازبانك .. به بانك .. از ..به ..ووووو
ناشناس۱۵۵۷۴۸۰۰:۴۵:۵۸ ۱۳۹۶/۹/۱۰
چطور است که .. برای بانک ها که این همه مراجع میگویند کوچکترین اقدامی صورت نمیگیرد؟؟؟ واقعا چرا؟
ناشناس۱۵۵۷۶۴۰۱:۴۷:۵۹ ۱۳۹۶/۹/۱۰
در دنیا ربا غوغا می کنه؟؟؟؟ نخیر سود بهره در سوئد نیم درصد است در ایران غوغا می کنه!!!!!!!
Ali۱۵۵۷۹۱۰۸:۲۸:۵۶ ۱۳۹۶/۹/۱۰
..سود ۲۸ درصدی که بدتره .. و دیرکرد روزی ۵۰۰ تومان ..
ناشناس۱۵۵۷۹۷۰۸:۵۴:۵۲ ۱۳۹۶/۹/۱۰
وقتی مشتری اقساط رو بازپرداخت نکنه به ازای مبلغی که دست مشتری مانده بر روی پول سود دریافت می شود. ... موضوعی که مشکل ایجاد می کند و بر خلاف کشورهای غیر مسلمان و مسلمان دیگر در کشور ما وجود دارد بالا بودن نرخ سود است که باید این مورد حل شود
ناشناس۱۵۵۷۹۸۰۸:۵۶:۱۲ ۱۳۹۶/۹/۱۰
آدم شرم میکند ..اگر پول ها را چندین برابر پس نگیرند آدم راحت تر قسط هایش را پرداخت میکند.
ناشناس۱۵۵۸۵۵۱۱:۵۶:۳۹ ۱۳۹۶/۹/۱۰
اونایی که 1000 میلیاردی وام می گیرن و پس نمی دن چی
ناشناس۱۵۵۹۰۱۱۳:۵۸:۱۳ ۱۳۹۶/۹/۱۰
اميد است تمام هموطنان و تمام كاربران عزيز اين سايت ، اول كه تن سالم و دل خوش داشته باشند و در ثاني سر و كار هيچ كدام از اين عزيزان به وام بانك و خدمات (!) دندان پزشكي نيفتد كه خيلي سخته برادر ، واقعاً سخته ،....كمر آدم ميشكنه !! ضمن آن كه تن هيج كس ، بخصوص شما به ناز طبيبان نيازمند مباد !! ....آمين يا رب العالمين
رضا۱۵۵۹۶۵۱۵:۵۷:۳۰ ۱۳۹۶/۹/۱۰
به پیر به پیغمبر زلزله دلیلش چندتا تار موی دخترا نیست، دلیلش اون ...نیست زلزله بنا به سخن معصوم زنا و ربا هست ولا غیر
Ali۱۵۶۴۰۳۱۴:۰۲:۰۴ ۱۳۹۶/۹/۱۱
علت زلزله برخی از موارد زمین شناسی است به زنا و ربا و.. هم ربطی ندارد!!
ناشناس۱۵۶۰۹۴۲۰:۲۹:۴۰ ۱۳۹۶/۹/۱۰
ربا نتیجه بانک هست، ربا نتیجه خلق پول بدون پشتوانه هست و بانک اساساً کارش همینه، و این در تمام کشورهای دنیا مشکل ایجاد کرده طبق گفته‌های خود غربی‌ها. مراجع ده ها بار این مسئله رو فریاد زدن اما عده‌ای کلاه شرعی رو سرشون میذارن و عده ای هم منفت دارن در این قضیه
ناشناس۱۵۶۲۵۰۰۹:۲۶:۵۴ ۱۳۹۶/۹/۱۱
چرا نباید و یا نمی توان.. جلوی ربوی بودن و اقدام ها بانک ها را گرفت. لطفا نمایندگان محترم مجلس خبرگان، شورای نگهبان و مراجع محترم اقدام انقلابی بکنند توصیه فایده ای ندارد.
ناشناس۱۵۶۸۲۵۲۱:۴۱:۲۴ ۱۳۹۶/۹/۱۱
جالبه پرداخت سود به مردم کم شد ولی باز پرداخت و درصد بالای سود حلال . ربا جنگ با خواست چرا باور نداریم . ربا با گوشت و خون مردم که نیازمند هستند عجین شده و آینه جنگ با خدا که روز بروز میبینم اخلاقیات سقوط میکنه و مردم یک عده مال دوست و حریص شدن .مشکلات اقتصادی مملکت فقط با حذف ربا حل میشه .
تجارت نیوزایرانسلمادیرانسام سیر

پربحث‌های امروز

 1. برای چهار هنرمند متولد اسفند ماه

 2. قاسمی: ادعای بن سلمان درباره حضور رهبران القاعده در ایران دروغی بزرگ است

 3. تلاقی مهران مدیری، رامبد جوان و جناب‌خان در «دورهمی» +عکس

 4. ارسال پیامک تبریک رئیس جمهور به مردم + عکس

 5. خط هفت مترو تا خرداد ۹۷ افتتاح می‌شود

 6. اسکولاری: رونالدو از من درباره چین سوال کرده

 7. ساعت10:40 سه شنبه/ ترافیک نیمه سنگین در آزادراه «قزوین-رشت»

 8. کرباسیان:پرداختهای عمرانی۴۲درصد افزایش یافت/۷۰درصد درآمد امسال غیرنفتی بود

 9. رانندگان قانونمند در ایام نوروز جایزه می‌گیرند

 10. بازدید خانواده های جانباختگان سانحه سقوط هواپیمای ATR از محل سقوط  

 11. خستگی و خواب آلودگی رانندگان علت ۴۰ درصد تصادفات نوروزی

 12. یورش صهیونیستها به قدس و کرانه باختری/۱۷ فلسطینی بازداشت شدند

 13. معاون عملیات سازمان امداد و نجات مطرح کرد: آسیب 1400 مسافر طی 5 روز گذشته در تصادفات

 14. مسئولان گزارش عملکرد سال 96 درباره شعار سال را ارایه دهند

 15. جشنواره "گل و گیاه" در رشت به روایت تصویر

 16. کارت‌های ملی یک سال دیگر هم اعتبار دارند+سند

 17. اشتری: هیچ تهدیدی در مرزها متوجه ما نیست /اجرای طرح نوروزی ناجا با مشارکت نیم میلیون نیرو

 18. | بازار سنندج در آستانه سال نو به روایت تصویر

 19. ساعت 10 سه شنبه/ وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور در آخرین ساعات سال ۹۶

 20. ‌مصدومیت 25 نفر در تصادف زنجیره‌ای محور بافت - رابر

 21. اسد در پیام تبریک به پوتین مشارکت روسیه در نابودی تروریسم را ستود

 22. معرفی فوتبال ایران در دیلی میرور/ شکست مراکش کلید شگفتی سازی ایرانی‌ها

 23. قاضی‌پور:دولت روحانی فاتحه اقتصاد مقاومتی را خواند/ انتقاد از واردات بی‌رویه

 24. ژاوی دو سال دیگر در السد ماندنی شد

 25. تهدید بازیکنان سیرالئون: پول ندهید از ایران نمی‌رویم!

پربحث‌های دیروز

 1. اولین واکنش وزیر ارتباطات به احتمال فیلتر دوباره تلگرام/ مجوز دسترسی پیام رسان‌های داخلی به منزله جاسوسی نیست

 2. مهم‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین جمله‌ی رهبر انقلاب در سال ۹۶ کدام است؟

 3. بخشنامه های تزئینی و دستورات نمایشی/ مدارس تا 23 اسفند باز بودند!

 4. انتخاب نجفی برای شهرداری تهران از اول اشتباه بود / شهردار باید مورد قبول همه جناحها و ارکان نظام باشد

 5. در تصادف پراید و هیوندا؛ هر پنج سرنشین پراید کشته شدند، سرنشینان هیوندا زخمی شدند

 6. پوتین برای چهارمین بار رئیس جمهور روسیه شد

 7. تصاویری از بازگشت دو کاپیتان به تیم ملی فوتبال  

 8. آراستگی از اخلاق مومنان است  

 9. جان مریم چشماتو واکن،سری بالا کن!

 10. پرواز موفقیت آمیز هواپیمایی با بزرگترین موتور جت دنیا

 11. ترکیه: ماموریتمان در عفرین هنوز تمام نشده است

 12. آنچه بیماران قلبی باید پیش از سفر بدانند

 13. دیدار پوتین و رقبا بعد از انتخابات  

 14. ترامپ: به اعدام برای فروشندگان مواد مخدر تمرکز می کنیم

 15. دزدی یا یادگاری‌هایی از هتل‌ها

 16. دی میستورا: سوریه شاهد تجزیه فاجعه بار است

 17. زمین لرزه 4.9 ریشتری کهگیلویه و بویر احمد را لرزاند

 18. تهران در آغازین روز بهار پنج درجه گرم می شود

 19. سامانه سهام عدالت از دسترس خارج می شود

 20. عرضه نوروزی کالاهای اساسی با نرخ مصوب

 21. آخرین وضعیت جوی کشور در ساعات آتی

 22. تحولی انقلابی در درمان ام‌اس با پیوند سلول‌های بنیادی خون‌ساز

 23. تصویر متفاوت حمید فرخ‌نژاد روی پول هندوستان

 24. واکنش حماس به اتهامزنی محمود عباس

 25. تاکید آلمان بر ضرورت حفظ برجام و مقابله با فعالیت‌های منطقه‌ای ایران

پربحث‌های هفته

 1. "عفاف و کرامت" زن شرقی، یا "بردگی جنسی" زن غربی؟

 2. بیانیه نماینده‌ای که نام موزه لوور را اشتباهی تلفظ کرد‌

 3. نجفی استعفا داد/ محسن هاشمی: در اولین جلسه بعد از نوروز استعفای نجفی بررسی می شود

 4. ترامپ زنگ خطر را برای توافق هسته ای به صدا در آورد/ هدیه بزرگ کاخ سفید به نتانیاهو و محمد بن سلمان/ سناریوهای ایران در قبال خروج آمریکا از برجام چه خواهد بود؟

 5. کیم عاقل, ترامپ عاقل تر‎

 6. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 7. استیون هاوکینگ درگذشت

 8. اسم این موزه چی بود؟  

 9. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 10. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 11. کارگر اخراجی شهردار را به آتش کشید  

 12. مذاکرات پنهان با اروپائیها / فرانسه نقش آمریکا را بازی می کند / خروج احتمالی آمریکا از برجام در اردیبهشت

 13. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 14. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 15. اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

 16. دلیل استعفای شهردار تهران اعلام شد

 17. سرقت دستگاه خودپرداز از میدان ونک با ۶۷ میلیون تومان وجه نقد  

 18. چهارشنبه سوزی با ۲۰۸۲ مصدوم و ۴ فوتی/ قطع عضو به عدد ۱۸ رسید/ سوختگی و مشکلات چشمی رتبه اول و دوم آسیب‌ها +تصاویر

 19. موسسه ژئوفیزیک، صدا و سیما و اوقات شرعی

 20. اولین واکنش وزیر ارتباطات به احتمال فیلتر دوباره تلگرام/ مجوز دسترسی پیام رسان‌های داخلی به منزله جاسوسی نیست

 21. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 22. عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی ماندنی شد+ جزییات شمارش آرای استیضاح

 23. دبیر شورای عالی فضای مجازی: ادامه فعالیت تلگرام با وضعیت فعلی به صلاح نیست/ باید به فکر جایگزین باشیم

 24. شرکت اپل دسترسی به اپ استور در ایران را مسدود کرد

 25. عروس ارشد ترامپ، درخواست طلاق داد +عکس

پربحث‌های دیروز

 1. سامانه سهام عدالت از دسترس خارج می شود

 2. عرضه نوروزی کالاهای اساسی با نرخ مصوب

 3. مصوبه حداقل مزد سال آینده به امضای دولت و کارفرمایان می‌رسد

 4. قطر از بزرگ‌ترین بانک امارات شکایت کرد

 5. حداقل دستمزد کارگران ۲۰ درصد افزایش یافت/ تعیین میزان افزایش سایر سطوح مزدی به آینده موکول شد

 6. «طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین» ضروری یا تکراری؟/ برای رسیدگی به اموال مسئولان خلاء و نقض قانونی داریم یا انگیزه و اراده نداریم؟

 7. چند درصد مخازن سدهای تهران پر است؟

 8. زمان پرداخت باقی مانده سود سهام عدالت

 9. عرضه نوروزی کالاهای اساسی با نرخ مصوب

 10. ابلاغ آیین نامه اجرایی ایجاد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و کانون آن‌ها از سوی رئیس قوه قضاییه

 11. آخرین قیمت ها از بازار ارز/ دلار ۴۸۷۵ تومان/ سکه طرح جدید یک میلیون و ۶۱۶ هزار و ۷۰۰ تومان

 12. واعظی: حمایت از کارگران و افزایش حقوق رویکرد دولت است

 13. دیده‌بان شفافیت و عدالت خبر داد؛ پیگیری پرونده‌های قاچاق و جلوگیری از فرار مالیاتی در نشست با رئیس گمرک

 14. با وجود دلار ۴۸۰۰ تومانی و عوارض خروج ۲۰۰ هزارتومانی، گردشگران ایرانی‌ در سفر به ترکیه رکورد شکستند

 15. مهمترین تحولات اقتصادی سال ۹۶ چه بود؟

 16. بیمه‌ نامه شخص ثالث در سال ۹۷ افزایش قیمت ندارد

 17. افت قیمت رسمی دلار / نرخ هر دلار دولتی ۳۷۶۹ تومان

 18. احیای صنعت نفت با مدیرانی واقعا نفتی

 19. زنگنه: نفت ملی یعنی تصمیم‌ گیری درباره تولید در تهران گرفته شود نه در لندن

 20. توقف نوروزی حراج سکه/ آغاز عرضه از ۱۴ فروردین

 21. قیمت خودروهای داخلی در آخرین روز سال

 22. جلسات تعیین حداقل دستمزد ۹۷ ؛ همچنان بدون نتیجه

 23. از سرگیری پرواز ATR های هواپیمایی آسمان

پربحث‌های هفته

 1. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 2. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 3. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 4. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 5. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 6. قول جهانگیری برای برگزاری جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی

 7. سال آینده حقوق‌ها چقدر اضافه شود؟ +جدول

 8. مصوبه جدید دولت درباره واردات خودرو/ افرادی که نمی توانند خودرو وارد کنند

 9. آخرین مکالمات خلبان و کمک خلبان هواپیمای A.T.R با یکدیگر/ اظهارت کمک خلبان برای برگشت و 2 اخطار سیستم حسگر

 10. نوبخت: اگر در دولت، کسی انقلابی نبود نمی دانم باید اخراجش کنیم یا تبعید/ حقوق همه دستگاه‌ها را پرداخت کرده‌ایم

 11. آخوندی: جنوب کشور مکان مناسبی برای زندگی، کار و تولید ثروت است

 12. بانک مرکزی: تنها 1.2 درصد از سپرده گذاران موسسات غیرمجاز پول خود را به طور کامل دریافت نکردند

 13. افزایش ۳۰ درصدی قیمت مواد شوینده در سال آینده

 14. نشست شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۹۷ بدون نتیجه به پایان رسید

 15. سناریوهای افزایش دستمزد ۹۷ کارگران

 16. چگونه مصرف بنزین خودرو را کاهش دهیم؟

 17. فساد، کشور را زمینگیر می‌کند

 18. وزیر کار: تعیین مزد ۹۷ بر اساس «سبد معیشت» و «تورم»/ به دنبال افزایش قدرت خرید کارگران هستیم

 19. شفافیت، دلیل مخالفت با استارت‌آپ‌های بیمه‌ای

 20. برگزاری نشست تعیین دستمزد کارگران با حضور ۳ وزیر

 21. ماموریت کمیسیون عمران به 2 خلبان زبده برای بررسی علت سقوط هواپیمای A.T.R

 22. برخورد دوگانه با تخلفات خودرویی/ ابهامات قاچاق خودرو با ۱۹هزار ثبت سفارش شائبه‌دار

 23. سکه طرح قدیم گران شد/ نرخ دلار به ۴۸۱۰ تومان رسید

 24. پاسخ وزارت صنعت به ادعای واردکنندگان خودرو: خودتان پرونده دارید!

 25. نرخ رشد ۹ ماهه اقتصادی با نفت ۴.۴ و بدون نفت ۴.۷ درصد

آخرین عناوین