موضع مشترک اروپا و آمریکا علیه ایران/ دلخوشی به اروپای منهای ترامپ رنگ باخت

گروه سیاسی الف،   3960724111 ۳۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
 موضع مشترک اروپا و آمریکا علیه ایران/ دلخوشی به اروپای منهای ترامپ رنگ باخت
 
فرانسه: با همکاری آمریکا و همه شرکای مربوط آماده اتخاذ اقداماتی برای برخورد با برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران هستیم

 اروپایی‌ها به دنبال باجگیری جدید از برجام هستند. اروپایی‌‌های برجام یعنی انگلیس، فرانسه و آلمان می‌خواهند ادامه حضورشان در برجام را مشروط به گرفتن امتیازاتی در حوزه برنامه دفاع موشکی و سیاست‌‌های منطقه‌ای ایران کنند. این همان خواسته‌ای است که دونالد ترامپ مطرح کرده است.


به گزارش «وطن‌امروز»، تروئیکای اروپایی چند ساعت پس از سخنرانی روز جمعه ترامپ علیه ایران و پاره شدن برجام در آمریکا، بیانیه‌ای صادر و همراهی خود با برنامه دولت آمریکا برای محدود کردن برنامه موشکی ایران و عقب‌نشینی تهران از منطقه را اعلام کرد. دیروز نیز نخست‌وزیر انگلیس و صدراعظم آلمان در یک گفت‌وگوی تلفنی نه‌تنها این مطالبه جدید را مطرح کردند بلکه خواستار ایجاد یک ائتلاف جهانی علیه ایران شدند تا برنامه دفاع موشکی و سیاست‌‌های منطقه‌ای ایران آنگونه که آنها می‌خواهند شود! دیروز نخست‌وزیر انگلیس و صدراعظم آلمان در یک گفت‌وگوی تلفنی بر ضرورت همکاری جامعه بین‌المللی برای مقابله با برنامه موشکی ایران تأکید کردند.

سخنگوی نخست‌وزیر انگلیس در این‌باره گفت «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان و «ترزا می»، نخست‌وزیر انگلیس در این گفت‌وگوی تلفنی توافق کرده‌اند جامعه جهانی باید ایران را برای متوقف کردن فعالیت‌هایش در منطقه و برنامه موشکی‌اش تحت فشار قرار دهد. به گزارش تسنیم، دفتر نخست‌وزیری انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: «آنها توافق کردند انگلیس و آلمان به توافق هسته‌ای متعهدند. آنها همچنین توافق کردند لازم است جامعه جهانی برای مقابله با فعالیت‌های منطقه‌ای بی‌ثبات‌کننده ایران و بررسی روش‌های رفع نگرانی‌ها درباره برنامه موشکی ایران همراه شود». گفت‌وگوی تلفنی ترزا می ‌و آنگلا مرکل نشان می‌دهد تروئیکای اروپایی حاضر در توافق هسته‌ای با ایران به دنبال آن است تا برجام را به یک ابزار فشار علیه ایران تبدیل و برنامه دفاع موشکی ایران را نیز به سرنوشت برنامه هسته‌ای ایران دچار کرده و همین‌طور سیاست‌‌های منطقه‌ای ایران را تغییر دهد.


در کنار گفت و گوی تلفنی ترزا می و آنگلا مرکل، وزیر خارجه فرانسه نیز شنبه‌شب گفت کشورش آماده است در موضوعات مقابله با برنامه موشکی و سیاست‌های منطقه‌ای ایران با آمریکا تعامل کند. «ژان ایو لودریان» در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه ضمن تاکید بر اینکه باید برجام را حفظ کرد، بار دیگر زمزمه گفت‌وگو برای دوره پس از پایان محدودیت‌های برجام را مطرح کرد و گفت: «می‌توانیم گفت‌وگویی اولیه برای دوران پس از ۲۰۲۵ آغاز کنیم. اگر این توافق [برجام] اجرایی بماند [و به آن پایبند بمانند]، ایران می‌تواند از تمام حقوق هسته‌ای خود ذیل معاهده منع گسترش برخوردار باشد. اگر هم نیازی به تضمین یا راستی‌آزمایی [برای پس از برجام] بود، می‌توان درباره‌اش گفت‌وگو کرد. ما آماده‌ایم درباره این مسائل با آمریکایی‌ها تعامل کنیم.»

به گزارش فارس، لودریان افزود: «ما سوالاتی جدی درباره رفتار ایران بویژه توسعه توانمندی موشک بالستیک و نقش مخربی که در منطقه بازی می‌کند، داریم، اما همواره مساله‌ هسته‌ای را پرونده‌ای جدا در نظر گرفته‌ایم.» وزیر خارجه فرانسه که تا چند هفته دیگر به تهران سفر می‌کند، گفت: «می‌توانیم بحثی سخت درباره موضوعات دیگر داشته باشیم. ما باید توضیحی روشن درباره برنامه موشک بالستیک و نفوذ منطقه‌ای ایرانی‌ها داشته باشیم. ما باید درباره حضور ایران در سوریه از طریق حزب‌الله و سپاه پاسداران، سوال کنیم.» وی در پاسخ به این سوال که آیا اروپا حاضر است علیه سپاه تحریم اعمال کند، گفت: «می‌توانیم در این باره صحبت کنیم».


بخور و لذت ببر!


نقشه جدید آمریکا علیه ایران تا حدود زیادی آشکار شده است. دونالد ترامپ به دنبال یک توافق جدید است که شامل 3 بخش ویژه خواهد بود؛ دائمی شدن محدودیت‌های هسته‌ای علیه ایران، محدود کردن برنامه دفاع موشکی ایران، عقب‌نشینی ایران از منطقه یا به عبارتی تغییر در سیاست‌های منطقه‌ای ایران.  رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه مفاد راهبرد جدید دولت خود علیه ایران را اعلام کرد.

ترامپ گفت: «استراتژی جدید بر 4 محور استوار است. اول، همکاری با متحدان‌مان برای مقابله با اقدامات ثبات‌زدای ایران؛ دوم، اعمال تحریم‌های جدید علیه رژیم ایران برای توقف حمایت آنها از تروریسم؛ سوم، مقابله با روند ساخت موشک‌های ایرانی که تهدیدی است برای همسایگان این کشور، تجارت بین‌الملل و حرکت آزادانه شناورها و چهارم؛ مسدود کردن همه مسیرهای ایران به سمت سلاح هسته‌ای».

در استراتژی ترامپ، در کنار 3 هدف مربوط به توافق جدید علیه ایران، همکاری با متحدان آمریکا نیز قید شده است.

به گزارش «وطن‌امروز»، مواضع متحدان سنتی آمریکا در اروپا نشان می‌دهد آنان نسبت به مقوله تداوم پایبندی به برجام یک نوع همپوشانی با دونالد ترامپ دارند. به عبارتی، اعلام سیاست ادامه برجام منهای آمریکا، نه‌تنها تناقضی با مواضع ترامپ علیه ایران ندارد بلکه یک نوع همپوشانی میان آنان نیز وجود دارد. فرانسه و انگلیس به عنوان 2 عضو اروپایی برجام پیش از این ضمن آنکه از برجام و پایبندی به آن دفاع کردند، همزمان خواستار مذاکره مجدد با ایران برای تغییر در سیاست‌های منطقه‌ای و محدود کردن برنامه دفاع موشکی تهران شدند. امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه در این‌باره گفت: «لازم است برنامه موشکی ایران را کنترل کنیم، زیرا تهدیدی برای کل منطقه است».


مکرون همچنین در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: «من امیدوارم بتوانیم ‌روی محدود کردن برنامه موشک‌های بالستیک ایران هم کار کنیم. ما باید روی راهکاری برای دوره پس از 2025 کار کنیم». انگلیسی‌ها هم همانند فرانسوی‌ها می‌گویند طرفدار حفظ برجام هستند اما در مقابل ایران باید نسبت به سیاست‌های خود در منطقه و همینطور برنامه دفاع موشکی‌‌‌‌اش تجدیدنظر کند. بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلیس روز چهارشنبه هفته گذشته پس از دیدار با علی‌اکبر صالحی، ایران را متهم به اخلال در منطقه کرد و گفت ایران باید نقش خود در منطقه خاورمیانه را کاهش دهد. وزیر خارجه انگلیس پس از دیدار با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در توئیتر خود نوشت: انگلیس برجام را حفظ خواهد کرد اما ایران هم باید نقش اخلالگرانه خود را در منطقه خاورمیانه کاهش دهد. جانسون همچنین در بیانیه‌ای نوشت: «تردیدی در نگرانی عمیق ما درباره فعالیت‌های ثبات‌زدای ایران در منطقه از جمله برنامه موشک‌های بالستیک این کشور وجود ندارد». البته همپوشانی اروپایی‌ها با ترامپ علیه ایران، روز جمعه آشکارتر شد و ساعاتی پس از اظهارات ترامپ علیه برجام، 3 کشور انگلیس، فرانسه و آلمان در بیانیه‌ای همراستا بودن خود با سیاست‌های دولت آمریکا علیه ایران در مسائل منطقه‌ای و موشکی را اعلام کردند.


به گزارش رویترز، فرانسه، انگلیس و آلمان در بیانیه‌ای گفتند از ایران انتظار دارند وارد گفت‌وگوی سازنده برای توقف «اقدامات بی‌ثبات‌کننده» خود و پیگیر راه‌حلی از طریق مذاکرات شود. این 3 کشور اعلام کردند با همکاری نزدیک آمریکا و همه شرکای مربوط، آماده اتخاذ اقداماتی برای برخورد با این مسائل (برنامه موشک بالستیک ایران و فعالیت‌های منطقه‌ای این کشور) هستند. فرانسه، انگلیس و آلمان گفتند از وزرای خارجه خود خواسته‌اند با آمریکا برای پیشروی درباره این مسائل (برنامه موشک بالستیک و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران) همکاری کنند. فرانسه، انگلیس و آلمان گفتند نسبت به برنامه موشک بالستیک ایران و فعالیت‌های منطقه‌ای این کشور که بر منافع امنیتی اروپا نیز تاثیر گذاشته است دغدغه دارند.


هماهنگی میان آمریکا و اروپا در موضوع برجام به یک شکل دیگر و این‌بار با لمپنیسم ترامپ نیز خود را نشان داد. ساعاتی پس از سخنرانی ترامپ علیه برجام، او در گفت‌وگو با امانوئل مکرون و ترزا می، ‌‌گفت آنها نگران تحریم‌های آمریکا نباشند و بهتر است از سود تجارت با ایران لذت ببرند.
دیلی‌میل در این‌باره گزارش داد: ترامپ به «دوستانش» امانوئل مکرون [رئیس‌جمهور فرانسه] و ترزا می‌ [نخست‌وزیر بریتانیا] گفت: هر چه می‌توانید از ایران پول بگیرید و «نگران تحریم‌های آمریکا نباشید.» ترامپ در توئیتر خود نوشت: «امانوئل [مکرون] به من تلفن کرد. گفتم:‌ ببین امانوئل! آنها [ایران] بابت رنو پول زیادی داده‌اند. پول‌شان را بگیر و لذت ببر».

تیلرسون: اصلاح ایرادات برجام از طریق یک توافق ثانویه صورت می‌گیرد نه تغییر برجام


آمریکایی‌ها در حال رونمایی کامل نقشه مشترک خود با اروپا درباره توافق جدید هستند. در حالی که حسن روحانی جمعه شب در واکنش به اظهارات ترامپ گفته بود نه بندی به برجام اضافه خواهد شد و نه بندی از آن کم خواهد شد؛ حالا رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا می‌گوید برای اعمال اصلاحات برجام نیازی به تغییر مفاد آن نیست بلکه برنامه آمریکا این است که این اصلاحات از طریق یک توافق ثانویه اعمال شود. رکس تیلرسون در مصاحبه با شبکه سی‌ان‌ان گفته است. «ما حقیقتا به توافقی نیاز داریم که گستره بیشتری از تهدیدات از جانب ایران را شامل شود». تیلرسون تأکید کرد: اصلاح ایرادات برجام ممکن است از طریق یک توافق ثانویه صورت گیرد، نه با تغییر در مفاد برجام.


به گزارش «وطن امروز»، آمریکایی‌ها اعلام کرده‌اند برداشته شدن بندهای موسوم به غروب آفتاب و دائمی شدن محدودیت‌های هسته‌ای ایران و همچنین نظارت و بازرسی از مراکز نظامی همان تغییرات مد نظر واشنگتن در برنامه جامع اقدام مشترک است. در ایران دولت روحانی بارها اعلام کرد این تغییرات در برجام را نمی‌پذیرد. اما اکنون آمریکایی‌ها اعلام کرده‌اند این تغییرات از طریق یک توافق ثانویه باید اعمال شود. این همان چیزی است که اروپایی‌ها نیز از آن حمایت می‌کنند، چرا که ژست اروپا در اعلام حمایت از برجام را نیز حفظ می‌کند.


هربرت مک‌مستر، مشاور امنیت ملی کاخ سفید دیروز در همین راستا گفت اروپایی‌ها در این زمینه با آمریکا هم‌نظر هستند. او البته مدعی شد اعضای  1+5 همین حالا نیز در حال تغییر مفاد برجام هستند. مک‌مستر دیروز یکشنبه در گفت‌وگو با فاکس نیوز، با بیان این ادعا که اعضای گروه 1+5 «همین حالا در حال بازنگری مفاد توافق هستند»، گفت کشورهای اروپایی از «اجرا و نظارت سختگیرانه توافق حمایت می‌کنند».

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

اروپا برادر شغاله!۱۲۲۶۹۰۱۱:۳۲:۵۵ ۱۳۹۶/۷/۲۴
این نمایش "هوشمندانه" و "فداکارانه!" ترامپ جزیی از طرح اصلی برای Renegotiate کردن برجام یا به تعبیری دستیابی به برجام 2 و 3 و 4.... بود! احتمالا نقشی "ناجی برجام" رو هم به امانوئل ماکرون بدن!
ناشناس۱۲۲۶۹۷۱۱:۴۰:۴۶ ۱۳۹۶/۷/۲۴
موضع اتحادیه اروپا را بصورت زنده از تلویزیون دیدیم !!! لطفا مغلطه نفرمایید
احمد۱۲۲۸۴۵۱۴:۲۷:۴۷ ۱۳۹۶/۷/۲۴
عزیز دلم به این میگن سیاست پازل . یعنی هر قطعه ای بر اساس وظایف محوله به خودش عمل می کنه ولی در نهایت همه ی قطعات یک هدف را دانبال می کنند .
ناشناس۱۲۳۸۶۲۱۵:۳۴:۰۸ ۱۳۹۶/۷/۲۵
ما هم سیاست پازل داریم ودر عالم سیاست خیلی عادیست چون هر کشور در پی منافع خودش است ! اما مهم این است که بحث موشکی وهسته ای دو مقوله جدا هستند .اروپا در بخش موشکی با آمریکا همراه است واگر بخواهد هسته ای را با آن قاطی کند ایران کنار می کشد پس بیهوده این دو را به هم ربط ندهید !
ناشناس۱۲۲۹۸۵۱۷:۰۹:۲۸ ۱۳۹۶/۷/۲۴
شما همچنان در خواب خرگوشی بمان یکی نیز این حامیان خواب روحانی و دستاورد تقریبا هیچش را از خواب بیدار کند برادر بیدار شود بقول اقبال: از خواب گران خواب گران خواب گران خیز
ناشناس۱۲۳۱۴۴۲۰:۵۲:۱۲ ۱۳۹۶/۷/۲۴
هموطن عزیز ، موضع اتحادیه اروپا را از تلویزیون شنیدی و ندیدی همانطور که صحبتهای جان کری و اوباما و اشتون و موگرینی و ........ را هم قبلا شنیده بودی اما صادقانه بگو عمل کردن به ان صحبتها را هم دیده ای ، چه خوب میشود اگر همیشه مدافع حق و حقیقت باشیم .
ناشناس۱۲۳۲۳۱۲۲:۴۴:۲۶ ۱۳۹۶/۷/۲۴
دیدن بدون فکر و توجه نکردن به هدف اصلی غرب؟
ناشناس۱۲۳۵۴۸۱۱:۱۲:۴۶ ۱۳۹۶/۷/۲۵
اروپا روی وفاداری و جانفشانی امثال شما خیلی حساب باز کرده ولی نمی دونه که شجاعت شما فقط در فضای مجازی است و در صحنه اصلی مردم معتقد و باشهامت حضور خواهند داشت
ناشناس۱۲۲۷۰۵۱۱:۴۸:۱۶ ۱۳۹۶/۷/۲۴
کسانی که نگرانی دلسوزان و منتقدان را نسبت به بدعهدی دشمنان به برجام مورد تردید قرار می‌دادند امروز با موضع‌گیری ترامپ پلید و ثابت شدن آن انتقادات بجا، چه پاسخی به ملت دارند؟! حالا هم دلخوش بودن به اروپا سراب دیگری است که برخی‌ها در حال رفتن به سوی آن هستند. بدانید که هیچ‌گاه اروپای شیطان صفت ایران را به شیطان بزرگ ترجیح نخواهد داد.
اصغر۱۲۲۸۹۳۱۵:۲۲:۳۸ ۱۳۹۶/۷/۲۴
بابا ، جون مادرتون يه كمي منطقي فكر كنين. اين بالا نوشته: "«ژان ایو لودریان» در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه ضمن تاکید بر اینکه باید برجام را حفظ کرد، بار دیگر زمزمه گفت‌وگو برای دوره پس از پایان محدودیت‌های برجام را مطرح کرد و گفت: «می‌توانیم گفت‌وگویی اولیه برای دوران پس از ۲۰۲۵ آغاز کنیم. اگر این توافق [برجام] اجرایی بماند [و به آن پایبند بمانند]، ایران می‌تواند از تمام حقوق هسته‌ای خود ذیل معاهده منع گسترش برخوردار باشد. اگر هم نیازی به تضمین یا راستی‌آزمایی [برای پس از برجام] بود، می‌توان درباره‌اش گفت‌وگو کرد. ما آماده‌ایم درباره این مسائل با آمریکایی‌ها تعامل کنیم.» لودریان افزود: «ما سوالاتی جدی درباره رفتار ایران بویژه توسعه توانمندی موشک بالستیک و نقش مخربی که در منطقه بازی می‌کند، داریم، اما همواره مساله‌ هسته‌ای را پرونده‌ای جدا در نظر گرفته‌ایم.» وزیر خارجه فرانسه که تا چند هفته دیگر به تهران سفر می‌کند، گفت: «می‌توانیم بحثی سخت درباره موضوعات دیگر داشته باشیم. ما باید توضیحی روشن درباره برنامه موشک بالستیک و نفوذ منطقه‌ای ایرانی‌ها داشته باشیم. ما باید درباره حضور ایران در سوریه از طریق حزب‌الله و سپاه پاسداران، سوال کنیم.» . خب حالا آقايون و خانوماي دلواپس! لطفاً يكبار ديگه متن بالا رو بخونين و دقيقاً بگين مشكل آقاي روحاني يا ظريف يا عراقچي در امضاي برجام چي بوده؟ يعني شما فكر مي كنين آقاي احمدي نژاد يا جليلي يا هر كي كه شما فكرشو بكنين مي تونس با غربيا يه قراردادي امضاء كنه كه ديگه اونا نتونن راجع به سياست منطقه اي ما حرف بزنن؟! يا نتونن برنامه موشكي ما رو زير سوال ببرن؟! يا نتونن به نفوذ ما در خاورميانه اعتراض كنن؟! يا عليه سپاه پاسداران اقدامي انجام بدن؟! شما واقعاً اينجوري فكر مي كنين كه براساسش دارين عملكرد تيم مذاكره كننده ايراني رو زير سوال مي برين؟! نخير آقاجون، برجام يه قرارداد ترو تميزه (البته ايده آل نيست) كه تونسته اجماع جهاني عليه ايران رو بشكنه، دست ما رو تو فروش نفت، افزايش سهميه اوپك، خروج از سيستم فريزينگ، جلب توريسم و سرمايه گذاري خارجي و ... باز كنه و البته در مقابلش ما چيزايي رو از دست داديم كه هيچ تأثير محسوسي در زندگي و رفاه مردممون نداشت.
ناشناس۱۲۲۹۳۳۱۶:۰۴:۰۵ ۱۳۹۶/۷/۲۴
اره یکی روسیه قابل اعتماد یکی چین !!!
ناشناس۱۲۲۷۱۲۱۱:۵۷:۱۰ ۱۳۹۶/۷/۲۴
منظور اروپا از حفظ برجام ، این است که ایرانی ها ! شما به ترامپ کاری نداشته باشید و محدودیت هسته ای تان را ادامه دهید ... برجام پا برجاست. مبادا بازگشت هسته ای داشته باشید.. یعنی برجام را از دریچه تعهدات ایران ، پا برجا می دانند، نه خودشان ...برای خودشان اصلا تعهداتی قایل نیستند..
ناشناس۱۲۲۷۱۴۱۱:۵۸:۵۱ ۱۳۹۶/۷/۲۴
سال ۸۲ اعتماد به اروپا... سال ۹۲ اعتماد به امریکا الان باز می گن اعتماد به اروپا !!!!! اعتماد به مردم کی ؟ هزینه این گیجلوماسی ، از جیب ملت می رود..
ناشناس۱۲۲۹۱۵۱۵:۵۰:۴۲ ۱۳۹۶/۷/۲۴
اعتماد به مردم یا فشار آوردن به مردم؟ 40 ساله که داره به مردم فشار میاد دیگه به آستانه تحملشون نزدیک شده. این دولت هم با چراغ سبز نظام سعی داشته مقداری از این فشار رو کم کنه تا مردم یه کمی نفس بکشن. اگه حالا نتیجه ای که می خواستن نداد اتفاق خاصی نیفتاده. دوباره می افتیم تو همون دور تسلسل قبلی. ما موشک رو می کنیم اونا قطعنامه تا جایی که بشیم هم طراز کره شمالی. به همین سادگی
ناشناس۱۲۳۳۶۳۰۶:۱۲:۴۱ ۱۳۹۶/۷/۲۵
اگه اراده واقعی باشه و اموال همه مسعولین نسبت به اول انقلاب ارزیابی و مقادیر نجومی رانتی همه به خزانه بازگردانده بشه تا چند سال در مقابل کمبود بودجه مقاوم خواهیم بود
ناشناس۱۲۲۷۱۵۱۲:۰۱:۱۴ ۱۳۹۶/۷/۲۴
اینم از کدخدا و اراذل و اوباش گوش به فرمان اروپایی اش حالا ببینیم اقای روحانی به کی دلخوش می کنه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۱۲۲۹۵۴۱۶:۲۸:۵۸ ۱۳۹۶/۷/۲۴
ا حیانا به روسیه که نمیخاهید دلخوش کنید
مهدی۱۲۲۷۱۸۱۲:۰۳:۱۰ ۱۳۹۶/۷/۲۴
امیدوارم دوباره به اروپا اعتماد نکنیم که 4 سال دیگه بیایم بگیم اروپا غیرقابل اعتماده! پیشنهاد میکنم خود آقای روحانی هم تاریخ بخونه و یه مسیر غلط رو 100 بار تکرار نکنه! از همون 99 بار قبلی درس بگیره لطفاً!
ناشناس۱۲۲۷۲۰۱۲:۰۳:۵۱ ۱۳۹۶/۷/۲۴
۵+۱، خارج از برجام ، اما متنفع از برجام ... ایران ، سفت و سخت داخل برجام ، اما دست به گریبان با « مادر تحریم ها»....
مجيد۱۲۲۷۵۱۱۲:۴۶:۱۰ ۱۳۹۶/۷/۲۴
چه دليلي داره ما هم مثل ترامپ كه خيلي راحت از زير تعهدات بين المللي شونه خالي ميكنه ما همچنان بر اصول و تعهدمان پايبند باشيم . از معاهده منع سلاحهاي اتمي خارج ( npt ) بشيم . ببينم چه غلطي ميتونن بكنن
ناشناس۱۲۲۷۵۸۱۲:۵۳:۰۷ ۱۳۹۶/۷/۲۴
اینم را به قهرمان دیپلماسی و ایرانی را تهدید نکن بگوئید البته متاسفم بگویم که خواص ما و مردم پیرو آنها درست خواص و عوام دوران حضرت امیر المومنین را دارند تداعی می کنند فارغ از منهیات و اوامر امیرالمومنین دارند برای خودشان عقل حسابگرشان را برای استفاده از دنیا به کار می برند دقیقا همین امری که الان واقع شده است بارها و بارها رهبری معظم بر بی فایده بودن دل بستن به خارج برای رفع مشکلات تاکید داشتند اما هم رای مردم و هم نظرات تمام مسئولین اصولگرا و اصلاح طلب و اعتدالی بر این بوده که ما بدون اتکا نمی توانیم و این مبنای حرکتهایشان بوده و هست
ناشناس۱۲۲۷۵۹۱۲:۵۳:۴۷ ۱۳۹۶/۷/۲۴
بازی پلیس بد و پلبس خوب آمریکا و اروپا با ایران به این حکایت بر میگردد: این تجربه تلخ ، تاکنون بارها تکرار شده . یکی از ترفندهای بسیار مؤثر در کشمکش های سیاسی ، ترفند پلیس بد ، پلیس خوب است ، این ترفند که از تجربه و روش کار رام کنندگان فیل‌های وحشی گرفته شده ، روشی بسیار کارامد است . رام کنندگان فیل ، با تمهیداتی ، فیل وحشی را در حصاری به دام می اندازند که راه گریز نداشته باشد . مدتی او را تحریم غذایی می‌کنند تا گرسنه و تشنه شود ، سپس یک روز با لباس قرمز با چوب و چماق به او حمله می‌کنند و روز بعد همان افراد با لباس آبی به او آب و غذا می‌دهند و نوازشش می کنند . مدتی این برنامه تکرار می شود ، فیل ساده که متوجه نیست آبی ها و قرمزها یکی هستند و هدف واحد دارند ، دچار خطای در محاسبه شده برای نجات از آزار و اذیت قرمزها ، تسلیم آبی ها می شود ، آبی ها با خیال آسوده ، فیل تسلیم شده را از حصار بیرون آورده و خواسته های خود را بر ان تحمیل میکنند . فیل قدرتمند ، از ترس قرمزها ، به ابی ها اعتماد می کند.
ناشناس۱۲۲۷۶۴۱۳:۰۰:۳۹ ۱۳۹۶/۷/۲۴
اصلا چرا در دنیا ما و کره شمالی باید تحریم بشیم که حالا دنبال برجام و راه حل باشیم... مگه ما با بقیه مردم جهان فرق داریم....ما خیلی خوب هستیم...
ناشناس۱۲۲۷۸۸۱۳:۳۶:۲۲ ۱۳۹۶/۷/۲۴
هر موقع اونها زدند زیر برجام و خلاف برجام رفتار کردند اونموقع شما بیا تحلیل کن آمریکا هم تاکید کرد که فعلا در برجام میماند هر موقع اونها زدند زیر برجام شما هم بزن زیرش خیلی سخته فوقش باز میریم زیر تیغ منشور 7 سازمان ملل دیگه بالاتر از سیاهی که رنگی نیست شما هم که انگار این را میخواهید. ما که قصد ساخت بمب اتم را نداریم پس اتفاقی هم عملا نیفتاده.
ناشناس۱۲۲۷۹۸۱۳:۴۵:۳۳ ۱۳۹۶/۷/۲۴
بدبختی اینه که بعضی مسؤلین فکر می کنن که هرچه بیشتر منابع ملی رو در اختیار کشورهای صاحب نفوذ و قدرت قرار بدن و اونا بیشتر در کشور سرمایه گذاری کنن وحضور داشته باشن مصونیت نظام بیشتر میشه! که باعث سیاست « بخور و لذت ببر » شده.
محمود۱۲۲۸۲۳۱۴:۰۶:۰۵ ۱۳۹۶/۷/۲۴
با وجود آنكه اطمينان دارم منتشر نمي كنيد،اما برايتان مي نويسم: همه ديديم كه برخلاف تمام پيش بيني ها حتي آمريكا هم تصميم به ماندن در برجام گرفت اين همان نقطه قوت استفاده از ابزار مذاكره است. پس برجام مورد حمايت همه باقي ماند. حال بهتر نيست بقيه بهانه هاي ايران هراسي كه توسط صيونيست ها تشديد ميشه و اروپا و آمريكا رو عليه ما متحد مي كنه، ببريم روي ميز مذاكرات بين الملل؟ ما كه ثابت كرديم مذاكره كننده هاي قوي داريم آقاي ظريف هم اعلام آمادگي كرده پس از چي مي ترسيم؟
ناشناس۱۲۳۲۱۳۲۲:۱۱:۱۳ ۱۳۹۶/۷/۲۴
چنانچه روزی معنا و مفهوم کلمات " آرزو و رویاء " یکی شود آن زمان مطلب شما را تائید خواهم کرد.
ناشناس۱۲۳۵۰۰۱۰:۱۶:۱۹ ۱۳۹۶/۷/۲۵
امریکا در برجام موند چون براش نفع داره و این جنگولک بازی ها هم برای امثال شماست که باور کنید برجام به نفع ایرانه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! و در ادامه زیاده خواهی های اضافی و کشاندن برجام به حوزه دفاعی و امنیتی کشور از جمله فلج کردن تاسیسات موشکی و .... است تا مثل راحت الحلقوم ایران رو قورت بدن.
ناشناس۱۲۵۳۵۱۱۱:۵۰:۲۱ ۱۳۹۶/۷/۲۷
داربست از پایه ویران است ...تا می اییم امریکا را بگیریم اروپا از پشت خنجر می زنه و بلعکس
محمد مهدی۱۲۲۸۹۲۱۵:۲۱:۵۶ ۱۳۹۶/۷/۲۴
آمریکا و اروپا همیشه هماهنگ هستند دلخوشی به هر کدام اشتباه محضه حتی دلخوشی به موضع کشور غیر قابل اعتمادی چون روسیه . در دنیای امروز منافع حرف اول را میزنه
هادی۱۲۳۰۱۵۱۷:۳۶:۲۶ ۱۳۹۶/۷/۲۴
همه این موضع گیریهادرامریکا واروپا تایید پیروزی وموفقیت سیاست های منطقه ای ایران است واعترافبه شکست توطءه های استعماری انهاست .نانجیب ها ! خود دارای زرادخانه های هسته ای اند مرگ بارترین سلاح هارا دارند به چهارتا موشک ایران گیر میدهند !.دستگاه دیپلماسی کشور باید باصراحت وقدرت داشتن سلاح های هسته ای غیرهسته ای انان رابه رخ انان بکشند بگونه ای که نتوانند بااین وقاحت زیاده طلبی کنند .
ناشناس۱۲۳۰۴۹۱۸:۴۷:۴۶ ۱۳۹۶/۷/۲۴
فقط خروج از برجام و هر نوع معاهده گذشته حال آینده انهدام تمامی پایگاههای شیطان بزرگ مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت
ناشناس۱۲۳۰۶۴۱۹:۰۶:۱۶ ۱۳۹۶/۷/۲۴
تمام امید و خواسته ما فعلا فقط التماس برای حمایت اروپا ار برجام است. عمل نه، فقط حمایت. حمایت از اجرای برجام توسط ایران.
ناشناس۱۲۳۹۵۱۱۶:۳۹:۳۹ ۱۳۹۶/۷/۲۵
ايران كشور قويي است.پس عزيزان دلواپس نگران نباشيد .يك قدرتمند هميشه حرف براي گفتن دارد و در عمل هم كار خودش را ميكند.نگران نباشيد.هر چه ميكشيم از دست خودي هاست.
بانک گردشگری

پربحث‌های امروز

 1. زلزله مهیب دلهای مردم، روی گسلهای دردناک اظهارات سیاسیون

 2. چگونه "زلزله" را بی‌خطر پشت سر بگذاریم؟

 3. پیشنهاد ویژه وزیر ورزش که مهدوی‌کیا ردش کرد!

 4. کشته شدن 100 عضور الشباب در حمله هوایی آمریکا در سومالی

 5. تصادف زنجیره ای مرگبار در محور اهواز - رامشیر   

 6. مرگ یک روستایی به دلیل رعد و برق

 7. اولین رستوران زیرآبی اروپا در نروژ  

 8. محدودیت‌های ترافیکی آخرهفته جاده‌ها

 9. ترمز این رفتار غلط را بکشید

 10. تولید مسکن یک سوم تقاضا + قیمت

 11. سازمان ملل: کردستان عراق «لغو همه‌پرسی» را به‌رسمیت بشناسد

 12. گفت‌وگوی تلفنی پوتین با سران سعودی و مصر درباره سوریه

 13. انصارالله: باید از تجربه مشترک هم‌پیمانان سوریه استفاده کرد

 14. مركل در بن بست، اروپا در يأس

 15. سازمان ملل: ائتلاف سعودی مانع از ارسال کمک‌های بشردوستانه به یمن می‌شود

 16. زن و شوهر افغانی، راننده های مسافرکش را می ربودند

 17. اعتراف تلخ بعد از رهایی از قصاص/ از پدرم پول خواستم نداد؛او را با کلنگ کشتم

 18. راه های پیشگیری از پوکی استخوان را بشناسید

 19. قیمت رهن آپارتمانهای زیر 100متر در نقاط مختلف تهران + جدول

 20. تاثیر میزان ویتامین D بر درمان ناباروری

 21. کواکبیان: کشورهای عربی با طناب پوسیده عربستان ته چاه نروند

 22. همراه شدن اروپا با ترامپ چقدر محتمل است؟

 23. بازداشت 100 مظنون به سرقت در منطقه زلزله زده سرپل‌ذهاب

 24. تعطیلی بی منطق 8 ربیع‌الاول را از تقویم حذف کنید

 25. نجات معجزه آسای 6 نفر از مجروحان زلزله کرمانشاه + عکس

پربحث‌های دیروز

 1. دقیقا کجایی؟

 2. تصمیم گیری ۲۳ نماینده مجلس برای دریافت حقوق نجومی و مادام العمر خود و سایر مقامات

 3. نامه سردار سلیمانی به رهبر انقلاب: به عنوان سرباز مکلف شده از جانب حضرتعالی پایان داعش را اعلام می‌کنم/ آمار خسارت‌ 500 میلیارد دلار است/ 6 هزار نفر به نام اسلام خود را منفجر کردند

 4. سعد حریری: اگر روسیه نبود بشار اسد سقوط می‌کرد

 5. نامه احمد توکلی به وزیر نفت: اجرای قرارداد غیرقانونی فروش گاز به شرکت نروژی ایرانی را متوقف کنید / چرا گاز طبیعی را نصف قیمت فروش به ترکیه تعیین کرده اید؟

 6. پاسخ رهبر انقلاب اسلامی به نامه سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی درباره پایان سیطره شجره خبیثه داعش

 7. عزل شهردار ناحیه دو منطقه یک شهرداری تهران بابت قطع درختان خیابان ولیعصر/ شرکت نگین خودرو مقصر بود

 8. اعلام جزئیات کمک‌های نقدی به خانواده‌های مناطق آسیب‌دیده زلزله کرمانشاه

 9. بنز 3 میلیارد تومانی در تهران + عکس  

 10. نوبخت: انتقاد به مسکن مهر سرپل ذهاب به پیمانکار است نه به دولت قبل

 11. بقایی باز هم به دادگاه نرفت

 12. پاداش خوب برای پلیس بد!

 13. جزئیات تعرفه‌های جدید اینترنت +جدول

 14. کنکور چگونه نظام آموزش‌وپرورش کشور را به بحران کشاند؟

 15. عکس/ جشن تولد کودک زلزله‌زده در چادر هلال‌احمر

 16. اشمید: امکان مذاکره مجدد وجود ندارد/ تحریم‌ها باید برداشته می‌شد و این قابل بازگشت نیست

 17. آنچه در مناطق زلزله زده دیدم

 18. رقم دقیق کمک یانگوم به زلزله‌زدگان غرب ایران

 19. نامه نمایندگان مجلس به رهبر انقلاب، ملت ایران و سایر کشورهای اسلامی درپی پایان داعش

 20. چرا سکه گران شد؟

 21. کمک‌رسانی ارتش به مردم زلزله‌زده   

 22. حمایت عجیب منشا از دروازه‌بان مغضوب هواداران+ عکس

 23. بودجه سرّی!

 24. بنز 3 میلیارد تومانی در تهران   

 25. سفیر ایران در فرانسه: توافق هسته‌ای، نه امکان اضافه شدن دارد و نه کاستن/ با همه گروه‌ها در لبنان تماس داریم

پربحث‌های هفته

 1. درخواست کشف معمار اقتصادی برای نجات کشور از بحران‌های مبتلابه

 2. دولت نتوانست فاینانسور بیابد/ایرباس هواپیماهای ایران را حراج کرد

 3. پاسخ نیکزاد به جهانگیری/ پرداختن به تسویه‌حساب سیاسی دور از جوانمردی است

 4. سیف: کمبود ارز نداریم/امسال افزایش قیمت دلار نظم مناسب‌تری داشته است

 5. دقیقا کجایی؟

 6. توضيحات وحید حقانیان پیرامون اظهاراتش در مورد معاون اول رئیس جمهور

 7. هدف یاران احمدی‌نژاد از زنبیل به دست گرفتن و تحصن در حرم حضرت عبدالعظیم

 8. تصمیم گیری ۲۳ نماینده مجلس برای دریافت حقوق نجومی و مادام العمر خود و سایر مقامات

 9. توئیت جالب عبدلله‌رمضان‌زاده سخنگوی دولت اصلاحات خطاب به وزیر مسکن  

 10. هشدار توکلی درباره فعالیت رانتی یک شرکت خصوصی در تدوین بودجه عملیاتی برای دستگاه‌ها

 11. نامه سردار سلیمانی به رهبر انقلاب: به عنوان سرباز مکلف شده از جانب حضرتعالی پایان داعش را اعلام می‌کنم/ آمار خسارت‌ 500 میلیارد دلار است/ 6 هزار نفر به نام اسلام خود را منفجر کردند

 12. هیچ سازه‌ای توان مقاومت برابر زلزله اخیر را ندارد/ قدرت ۸ بمب اتم

 13. بازی سیاسی جدید یاران احمدی نژاد؛ بقایی بجای دادگاه به حرم عبدالعظیم حسنی رفت /بست نشینی بقایی، علی اکبر جوانفکر و حبیب الله جزء خراسانی در حرم

 14. اينجا كرمانشاه، روز ششم زلزله/ سلام ما را به وزیر مسکن برسانید!

 15. بدرقه بقایی و جوانفکر توسط احمدی نژاد پیش از بست نشینی  

 16. سقوط اخلاق در زلزله سیاست

 17. مدیران امروز مدیران عرصه ی عرض تسلیت

 18. سیاه نمایی علیه یکی از خدمات نظام

 19. ویرگول نجومی!

 20. زلزله کرمانشاه و فاجعه ای به نام ساختمان های نوساز

 21. رقصنده با زلزله

 22. گفت وگو با سرتیپی که مغز زن50ساله را در بیمارستان صحرایی عمل کرد

 23. بدون مشخصات زلزله،تخریب مسکن مهر را قضاوت نکنید

 24. قالیباف: منکر تخلفات شهرداری نیستم/ تعطیلی خط هفت مترو کار سیاسی است

 25. قیمت‌ احتمالی انواع نان از اول آذر (+جدول)

پربحث‌های اخیر

 1. زلزله مهیب دلهای مردم، روی گسلهای دردناک اظهارات سیاسیون

 2. پاسخ رهبر انقلاب اسلامی به نامه سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی درباره پایان سیطره شجره خبیثه داعش

 3. کواکبیان: کشورهای عربی با طناب پوسیده عربستان ته چاه نروند

 4. همراه شدن اروپا با ترامپ چقدر محتمل است؟

 5. رهبری ستون خیمه نظام است/ نباید روحانی را با خاتمی یا هاشمی مقایسه کرد/ برخی خود را مالک کل اصلاحات می‌دانند

 6. جمعه؛ آیت الله منتظری را بدون سانسور ببینید

 7. بازجوی صدام: ایران بزرگترین برنده ماجراجویی آمریکا در عراق بود

 8. ماموستا خدایی: تلاش‌های سردار قاسم سلیمانی برای نابودی داعش بی‌نظیر بود

 9. یادداشت کیهان/ آنها که خواب آمریکا می‌بینند!

 10. آنکارا می‌تواند سامانه راداری آمریکا را از کار بیاندازد؟

 11. وزیر اطلاعات: اگر بین ما و رهبری جدایی انداخته شود ضربه بزرگی می‌خوریم

 12. موافقت نمایندگان مجلس با جدایی ورزش از جوانان

 13. درخواست وزیر دفاع از نمایندگان؛ ۵درصدبودجه دفاعی از بودجه کشور تامین گردد

پربحث‌های دیروز

 1. نامه سردار سلیمانی به رهبر انقلاب: به عنوان سرباز مکلف شده از جانب حضرتعالی پایان داعش را اعلام می‌کنم/ آمار خسارت‌ 500 میلیارد دلار است/ 6 هزار نفر به نام اسلام خود را منفجر کردند

 2. سعد حریری: اگر روسیه نبود بشار اسد سقوط می‌کرد

 3. پاسخ رهبر انقلاب اسلامی به نامه سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی درباره پایان سیطره شجره خبیثه داعش

 4. نوبخت: انتقاد به مسکن مهر سرپل ذهاب به پیمانکار است نه به دولت قبل

 5. بقایی باز هم به دادگاه نرفت

 6. پاداش خوب برای پلیس بد!

 7. اشمید: امکان مذاکره مجدد وجود ندارد/ تحریم‌ها باید برداشته می‌شد و این قابل بازگشت نیست

 8. نامه نمایندگان مجلس به رهبر انقلاب، ملت ایران و سایر کشورهای اسلامی درپی پایان داعش

 9. بودجه سرّی!

 10. سفیر ایران در فرانسه: توافق هسته‌ای، نه امکان اضافه شدن دارد و نه کاستن/ با همه گروه‌ها در لبنان تماس داریم

 11. روحانی: اتحادیه عرب یک تشکیلات پوسیده، کهنه، بی‌رمق و بی‌اثر است

 12. اتهام زنی خزانه داری آمریکا به سپاه در پی نابودی داعش

 13. سفر معاون اول رئیس جمهور به استان کرمانشاه کنسل شد

 14. آنکارا می‌تواند سامانه راداری آمریکا را از کار بیاندازد؟

 15. وزیر اطلاعات: اگر بین ما و رهبری جدایی انداخته شود ضربه بزرگی می‌خوریم

 16. موافقت نمایندگان مجلس با جدایی ورزش از جوانان

 17. درخواست وزیر دفاع از نمایندگان؛ ۵درصدبودجه دفاعی از بودجه کشور تامین گردد

 18. هلگا اشمید: از طرف موگرینی خیلی واضح می‌گویم که امکان مذاکره مجدد برای برجام وجود ندارد

 19. ترقی: از حضور ناطق‌نوری در موتلفه برداشت سیاسی نشود

 20. ضرغامی: عشق به رهبری «کپی رایت» ندارد

 21. اردوغان: ایران حساسیت‌های ما را در نظر دارد/ پرونده رضا ضراب از بزرگ‌ترین نقشه‌ها علیه ترکیه است

 22. برنامه ایران، روسیه و ترکیه برای نابودی نیروهای باقی‌مانده داعش

 23. سردار غیب پرور: اگر خواب داعش تعبیر می‌شد، معلوم نبود چه بر سر اسلام عزیز می‌آمد

 24. وزیر اطلاعات؛ حتی افرادی که دل در گروی نظام ندارند باید از عدالت و برکات نظام بهره‌مند شوند

 25. سرلشکر باقری با رئیس ستاد ارتش روسیه دیدار کرد

پربحث‌های هفته

 1. پاسخ نیکزاد به جهانگیری/ پرداختن به تسویه‌حساب سیاسی دور از جوانمردی است

 2. توضيحات وحید حقانیان پیرامون اظهاراتش در مورد معاون اول رئیس جمهور

 3. هدف یاران احمدی‌نژاد از زنبیل به دست گرفتن و تحصن در حرم حضرت عبدالعظیم

 4. نامه سردار سلیمانی به رهبر انقلاب: به عنوان سرباز مکلف شده از جانب حضرتعالی پایان داعش را اعلام می‌کنم/ آمار خسارت‌ 500 میلیارد دلار است/ 6 هزار نفر به نام اسلام خود را منفجر کردند

 5. بازی سیاسی جدید یاران احمدی نژاد؛ بقایی بجای دادگاه به حرم عبدالعظیم حسنی رفت /بست نشینی بقایی، علی اکبر جوانفکر و حبیب الله جزء خراسانی در حرم

 6. سیاه نمایی علیه یکی از خدمات نظام

 7. قالیباف: منکر تخلفات شهرداری نیستم/ تعطیلی خط هفت مترو کار سیاسی است

 8. روحانی: وقوع حوادثی طبیعی میز محاکمه نیست/ در بخش پیمانکاری ساخت و ساز دولتی فساد وجود داشته است/ پاسخ قاطع رئیس جمهور خطاب به عربستان

 9. سعد حریری: اگر روسیه نبود بشار اسد سقوط می‌کرد

 10. نتانیاهو: ایران جایی در سوریه نخواهد داشت که بتواند به اسرائیل حمله کند / چاره نداشته باشیم تنهایی علیه ایران اقدام می‌کنیم

 11. چرا حاضر به مذاکره موشکی و منطقه‌ای نیستیم؟

 12. واکنش آذری جهرمی به حاشیه‌سازی برای اسحاق جهانگیری و فرمانده سپاه  

 13. گاف بزرگ آمدنیوز درباره مکالمه تلفنی فرمانده سپاه

 14. گفتگوهاي حقوق بشري!/  اروپایی ها دفتر تهران را برای چه می‌خواهند؟

 15. رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله‌زده: من با یکایک دلهای داغدار شما همدردم/ انسانهای دلاور حادثه را مغلوب خود می کنند

 16. پایان موقت بست‌نشینی بقایی و یاران

 17. انتقاد سعید جلیلی از عملکرد دولت در نوسازی بافت های فرسوده  

 18. زلزله مهیب دلهای مردم، روی گسلهای دردناک اظهارات سیاسیون

 19. پاسخ رهبر انقلاب اسلامی به نامه سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی درباره پایان سیطره شجره خبیثه داعش

 20. حذف یارانه ثروتمندان در دستور کار دولت و مجلس

 21. جهانگيری: پیمانکاران ساختمان‌های نوساز و بدون استحکام باید بازخواست شوند

 22. واکنش استانداری کرمانشاه به یک ادعای عجیب درباره روحانی و جهانگیری

 23. نوبخت: انتقاد به مسکن مهر سرپل ذهاب به پیمانکار است نه به دولت قبل

 24. بقایی باز هم به دادگاه نرفت

 25. پاداش خوب برای پلیس بد!

آخرین عناوین