موضع مشترک اروپا و آمریکا علیه ایران/ دلخوشی به اروپای منهای ترامپ رنگ باخت

گروه سیاسی الف،   3960724111 ۳۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
 موضع مشترک اروپا و آمریکا علیه ایران/ دلخوشی به اروپای منهای ترامپ رنگ باخت
 
فرانسه: با همکاری آمریکا و همه شرکای مربوط آماده اتخاذ اقداماتی برای برخورد با برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران هستیم

 اروپایی‌ها به دنبال باجگیری جدید از برجام هستند. اروپایی‌‌های برجام یعنی انگلیس، فرانسه و آلمان می‌خواهند ادامه حضورشان در برجام را مشروط به گرفتن امتیازاتی در حوزه برنامه دفاع موشکی و سیاست‌‌های منطقه‌ای ایران کنند. این همان خواسته‌ای است که دونالد ترامپ مطرح کرده است.


به گزارش «وطن‌امروز»، تروئیکای اروپایی چند ساعت پس از سخنرانی روز جمعه ترامپ علیه ایران و پاره شدن برجام در آمریکا، بیانیه‌ای صادر و همراهی خود با برنامه دولت آمریکا برای محدود کردن برنامه موشکی ایران و عقب‌نشینی تهران از منطقه را اعلام کرد. دیروز نیز نخست‌وزیر انگلیس و صدراعظم آلمان در یک گفت‌وگوی تلفنی نه‌تنها این مطالبه جدید را مطرح کردند بلکه خواستار ایجاد یک ائتلاف جهانی علیه ایران شدند تا برنامه دفاع موشکی و سیاست‌‌های منطقه‌ای ایران آنگونه که آنها می‌خواهند شود! دیروز نخست‌وزیر انگلیس و صدراعظم آلمان در یک گفت‌وگوی تلفنی بر ضرورت همکاری جامعه بین‌المللی برای مقابله با برنامه موشکی ایران تأکید کردند.

سخنگوی نخست‌وزیر انگلیس در این‌باره گفت «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان و «ترزا می»، نخست‌وزیر انگلیس در این گفت‌وگوی تلفنی توافق کرده‌اند جامعه جهانی باید ایران را برای متوقف کردن فعالیت‌هایش در منطقه و برنامه موشکی‌اش تحت فشار قرار دهد. به گزارش تسنیم، دفتر نخست‌وزیری انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: «آنها توافق کردند انگلیس و آلمان به توافق هسته‌ای متعهدند. آنها همچنین توافق کردند لازم است جامعه جهانی برای مقابله با فعالیت‌های منطقه‌ای بی‌ثبات‌کننده ایران و بررسی روش‌های رفع نگرانی‌ها درباره برنامه موشکی ایران همراه شود». گفت‌وگوی تلفنی ترزا می ‌و آنگلا مرکل نشان می‌دهد تروئیکای اروپایی حاضر در توافق هسته‌ای با ایران به دنبال آن است تا برجام را به یک ابزار فشار علیه ایران تبدیل و برنامه دفاع موشکی ایران را نیز به سرنوشت برنامه هسته‌ای ایران دچار کرده و همین‌طور سیاست‌‌های منطقه‌ای ایران را تغییر دهد.


در کنار گفت و گوی تلفنی ترزا می و آنگلا مرکل، وزیر خارجه فرانسه نیز شنبه‌شب گفت کشورش آماده است در موضوعات مقابله با برنامه موشکی و سیاست‌های منطقه‌ای ایران با آمریکا تعامل کند. «ژان ایو لودریان» در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه ضمن تاکید بر اینکه باید برجام را حفظ کرد، بار دیگر زمزمه گفت‌وگو برای دوره پس از پایان محدودیت‌های برجام را مطرح کرد و گفت: «می‌توانیم گفت‌وگویی اولیه برای دوران پس از ۲۰۲۵ آغاز کنیم. اگر این توافق [برجام] اجرایی بماند [و به آن پایبند بمانند]، ایران می‌تواند از تمام حقوق هسته‌ای خود ذیل معاهده منع گسترش برخوردار باشد. اگر هم نیازی به تضمین یا راستی‌آزمایی [برای پس از برجام] بود، می‌توان درباره‌اش گفت‌وگو کرد. ما آماده‌ایم درباره این مسائل با آمریکایی‌ها تعامل کنیم.»

به گزارش فارس، لودریان افزود: «ما سوالاتی جدی درباره رفتار ایران بویژه توسعه توانمندی موشک بالستیک و نقش مخربی که در منطقه بازی می‌کند، داریم، اما همواره مساله‌ هسته‌ای را پرونده‌ای جدا در نظر گرفته‌ایم.» وزیر خارجه فرانسه که تا چند هفته دیگر به تهران سفر می‌کند، گفت: «می‌توانیم بحثی سخت درباره موضوعات دیگر داشته باشیم. ما باید توضیحی روشن درباره برنامه موشک بالستیک و نفوذ منطقه‌ای ایرانی‌ها داشته باشیم. ما باید درباره حضور ایران در سوریه از طریق حزب‌الله و سپاه پاسداران، سوال کنیم.» وی در پاسخ به این سوال که آیا اروپا حاضر است علیه سپاه تحریم اعمال کند، گفت: «می‌توانیم در این باره صحبت کنیم».


بخور و لذت ببر!


نقشه جدید آمریکا علیه ایران تا حدود زیادی آشکار شده است. دونالد ترامپ به دنبال یک توافق جدید است که شامل 3 بخش ویژه خواهد بود؛ دائمی شدن محدودیت‌های هسته‌ای علیه ایران، محدود کردن برنامه دفاع موشکی ایران، عقب‌نشینی ایران از منطقه یا به عبارتی تغییر در سیاست‌های منطقه‌ای ایران.  رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه مفاد راهبرد جدید دولت خود علیه ایران را اعلام کرد.

ترامپ گفت: «استراتژی جدید بر 4 محور استوار است. اول، همکاری با متحدان‌مان برای مقابله با اقدامات ثبات‌زدای ایران؛ دوم، اعمال تحریم‌های جدید علیه رژیم ایران برای توقف حمایت آنها از تروریسم؛ سوم، مقابله با روند ساخت موشک‌های ایرانی که تهدیدی است برای همسایگان این کشور، تجارت بین‌الملل و حرکت آزادانه شناورها و چهارم؛ مسدود کردن همه مسیرهای ایران به سمت سلاح هسته‌ای».

در استراتژی ترامپ، در کنار 3 هدف مربوط به توافق جدید علیه ایران، همکاری با متحدان آمریکا نیز قید شده است.

به گزارش «وطن‌امروز»، مواضع متحدان سنتی آمریکا در اروپا نشان می‌دهد آنان نسبت به مقوله تداوم پایبندی به برجام یک نوع همپوشانی با دونالد ترامپ دارند. به عبارتی، اعلام سیاست ادامه برجام منهای آمریکا، نه‌تنها تناقضی با مواضع ترامپ علیه ایران ندارد بلکه یک نوع همپوشانی میان آنان نیز وجود دارد. فرانسه و انگلیس به عنوان 2 عضو اروپایی برجام پیش از این ضمن آنکه از برجام و پایبندی به آن دفاع کردند، همزمان خواستار مذاکره مجدد با ایران برای تغییر در سیاست‌های منطقه‌ای و محدود کردن برنامه دفاع موشکی تهران شدند. امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه در این‌باره گفت: «لازم است برنامه موشکی ایران را کنترل کنیم، زیرا تهدیدی برای کل منطقه است».


مکرون همچنین در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: «من امیدوارم بتوانیم ‌روی محدود کردن برنامه موشک‌های بالستیک ایران هم کار کنیم. ما باید روی راهکاری برای دوره پس از 2025 کار کنیم». انگلیسی‌ها هم همانند فرانسوی‌ها می‌گویند طرفدار حفظ برجام هستند اما در مقابل ایران باید نسبت به سیاست‌های خود در منطقه و همینطور برنامه دفاع موشکی‌‌‌‌اش تجدیدنظر کند. بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلیس روز چهارشنبه هفته گذشته پس از دیدار با علی‌اکبر صالحی، ایران را متهم به اخلال در منطقه کرد و گفت ایران باید نقش خود در منطقه خاورمیانه را کاهش دهد. وزیر خارجه انگلیس پس از دیدار با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در توئیتر خود نوشت: انگلیس برجام را حفظ خواهد کرد اما ایران هم باید نقش اخلالگرانه خود را در منطقه خاورمیانه کاهش دهد. جانسون همچنین در بیانیه‌ای نوشت: «تردیدی در نگرانی عمیق ما درباره فعالیت‌های ثبات‌زدای ایران در منطقه از جمله برنامه موشک‌های بالستیک این کشور وجود ندارد». البته همپوشانی اروپایی‌ها با ترامپ علیه ایران، روز جمعه آشکارتر شد و ساعاتی پس از اظهارات ترامپ علیه برجام، 3 کشور انگلیس، فرانسه و آلمان در بیانیه‌ای همراستا بودن خود با سیاست‌های دولت آمریکا علیه ایران در مسائل منطقه‌ای و موشکی را اعلام کردند.


به گزارش رویترز، فرانسه، انگلیس و آلمان در بیانیه‌ای گفتند از ایران انتظار دارند وارد گفت‌وگوی سازنده برای توقف «اقدامات بی‌ثبات‌کننده» خود و پیگیر راه‌حلی از طریق مذاکرات شود. این 3 کشور اعلام کردند با همکاری نزدیک آمریکا و همه شرکای مربوط، آماده اتخاذ اقداماتی برای برخورد با این مسائل (برنامه موشک بالستیک ایران و فعالیت‌های منطقه‌ای این کشور) هستند. فرانسه، انگلیس و آلمان گفتند از وزرای خارجه خود خواسته‌اند با آمریکا برای پیشروی درباره این مسائل (برنامه موشک بالستیک و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران) همکاری کنند. فرانسه، انگلیس و آلمان گفتند نسبت به برنامه موشک بالستیک ایران و فعالیت‌های منطقه‌ای این کشور که بر منافع امنیتی اروپا نیز تاثیر گذاشته است دغدغه دارند.


هماهنگی میان آمریکا و اروپا در موضوع برجام به یک شکل دیگر و این‌بار با لمپنیسم ترامپ نیز خود را نشان داد. ساعاتی پس از سخنرانی ترامپ علیه برجام، او در گفت‌وگو با امانوئل مکرون و ترزا می، ‌‌گفت آنها نگران تحریم‌های آمریکا نباشند و بهتر است از سود تجارت با ایران لذت ببرند.
دیلی‌میل در این‌باره گزارش داد: ترامپ به «دوستانش» امانوئل مکرون [رئیس‌جمهور فرانسه] و ترزا می‌ [نخست‌وزیر بریتانیا] گفت: هر چه می‌توانید از ایران پول بگیرید و «نگران تحریم‌های آمریکا نباشید.» ترامپ در توئیتر خود نوشت: «امانوئل [مکرون] به من تلفن کرد. گفتم:‌ ببین امانوئل! آنها [ایران] بابت رنو پول زیادی داده‌اند. پول‌شان را بگیر و لذت ببر».

تیلرسون: اصلاح ایرادات برجام از طریق یک توافق ثانویه صورت می‌گیرد نه تغییر برجام


آمریکایی‌ها در حال رونمایی کامل نقشه مشترک خود با اروپا درباره توافق جدید هستند. در حالی که حسن روحانی جمعه شب در واکنش به اظهارات ترامپ گفته بود نه بندی به برجام اضافه خواهد شد و نه بندی از آن کم خواهد شد؛ حالا رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا می‌گوید برای اعمال اصلاحات برجام نیازی به تغییر مفاد آن نیست بلکه برنامه آمریکا این است که این اصلاحات از طریق یک توافق ثانویه اعمال شود. رکس تیلرسون در مصاحبه با شبکه سی‌ان‌ان گفته است. «ما حقیقتا به توافقی نیاز داریم که گستره بیشتری از تهدیدات از جانب ایران را شامل شود». تیلرسون تأکید کرد: اصلاح ایرادات برجام ممکن است از طریق یک توافق ثانویه صورت گیرد، نه با تغییر در مفاد برجام.


به گزارش «وطن امروز»، آمریکایی‌ها اعلام کرده‌اند برداشته شدن بندهای موسوم به غروب آفتاب و دائمی شدن محدودیت‌های هسته‌ای ایران و همچنین نظارت و بازرسی از مراکز نظامی همان تغییرات مد نظر واشنگتن در برنامه جامع اقدام مشترک است. در ایران دولت روحانی بارها اعلام کرد این تغییرات در برجام را نمی‌پذیرد. اما اکنون آمریکایی‌ها اعلام کرده‌اند این تغییرات از طریق یک توافق ثانویه باید اعمال شود. این همان چیزی است که اروپایی‌ها نیز از آن حمایت می‌کنند، چرا که ژست اروپا در اعلام حمایت از برجام را نیز حفظ می‌کند.


هربرت مک‌مستر، مشاور امنیت ملی کاخ سفید دیروز در همین راستا گفت اروپایی‌ها در این زمینه با آمریکا هم‌نظر هستند. او البته مدعی شد اعضای  1+5 همین حالا نیز در حال تغییر مفاد برجام هستند. مک‌مستر دیروز یکشنبه در گفت‌وگو با فاکس نیوز، با بیان این ادعا که اعضای گروه 1+5 «همین حالا در حال بازنگری مفاد توافق هستند»، گفت کشورهای اروپایی از «اجرا و نظارت سختگیرانه توافق حمایت می‌کنند».

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۴ اسفند ۱۳۹۶ پیشنهاداتی به ترامپ درباره برنامه موشکی ایران
۲ اسفند ۱۳۹۶اروپا به دنبال ساختار جدید مذاکرات با ایران
۲ اسفند ۱۳۹۶شمخانی: اتحادیه اروپا تحرک لازم را برای حفظ برجام از خود نشان نداده/قدرت دفاعی ایران هرگز قابل مذاکره نیست
۳۰ بهمن ۱۳۹۶فرانسه بازهم از برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران ابراز نگرانی کرد
۲۹ بهمن ۱۳۹۶آمریکا: اگر اروپا همراهی کند، پایبند برجام خواهیم بود
۲۹ بهمن ۱۳۹۶برنده و بازنده جدال لفظی ایران و آمریکا درباره برجام
۲۶ بهمن ۱۳۹۶واکنش وزارت خارجه به سخنان اخیر رئیس جمهور فرانسه
۲۵ بهمن ۱۳۹۶ماکرون: برنامه موشکی ایران باید تحت نظارت بین المللی قرار گیرد
۲۲ بهمن ۱۳۹۶لاوروف: هر که می‌گوید برنامه موشکی ایران ثبات‌زدا است، دلیل بیاورد
۲۱ بهمن ۱۳۹۶جانشین فرمانده سپاه: می‌توانیم جهنمی برای صهیونیست‌ها ایجاد کنیم
۲۰ بهمن ۱۳۹۶علی لاریجانی: اختلاف‌افکنان خائن به ملت و انقلاب هستند
۱۹ بهمن ۱۳۹۶مذاکره انگلیس با ترامپ درباره برنامه موشکی ایران

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

اروپا برادر شغاله!۱۲۲۶۹۰۱۱:۳۲:۵۵ ۱۳۹۶/۷/۲۴
این نمایش "هوشمندانه" و "فداکارانه!" ترامپ جزیی از طرح اصلی برای Renegotiate کردن برجام یا به تعبیری دستیابی به برجام 2 و 3 و 4.... بود! احتمالا نقشی "ناجی برجام" رو هم به امانوئل ماکرون بدن!
ناشناس۱۲۲۶۹۷۱۱:۴۰:۴۶ ۱۳۹۶/۷/۲۴
موضع اتحادیه اروپا را بصورت زنده از تلویزیون دیدیم !!! لطفا مغلطه نفرمایید
احمد۱۲۲۸۴۵۱۴:۲۷:۴۷ ۱۳۹۶/۷/۲۴
عزیز دلم به این میگن سیاست پازل . یعنی هر قطعه ای بر اساس وظایف محوله به خودش عمل می کنه ولی در نهایت همه ی قطعات یک هدف را دانبال می کنند .
ناشناس۱۲۳۸۶۲۱۵:۳۴:۰۸ ۱۳۹۶/۷/۲۵
ما هم سیاست پازل داریم ودر عالم سیاست خیلی عادیست چون هر کشور در پی منافع خودش است ! اما مهم این است که بحث موشکی وهسته ای دو مقوله جدا هستند .اروپا در بخش موشکی با آمریکا همراه است واگر بخواهد هسته ای را با آن قاطی کند ایران کنار می کشد پس بیهوده این دو را به هم ربط ندهید !
ناشناس۱۲۲۹۸۵۱۷:۰۹:۲۸ ۱۳۹۶/۷/۲۴
شما همچنان در خواب خرگوشی بمان یکی نیز این حامیان خواب روحانی و دستاورد تقریبا هیچش را از خواب بیدار کند برادر بیدار شود بقول اقبال: از خواب گران خواب گران خواب گران خیز
ناشناس۱۲۳۱۴۴۲۰:۵۲:۱۲ ۱۳۹۶/۷/۲۴
هموطن عزیز ، موضع اتحادیه اروپا را از تلویزیون شنیدی و ندیدی همانطور که صحبتهای جان کری و اوباما و اشتون و موگرینی و ........ را هم قبلا شنیده بودی اما صادقانه بگو عمل کردن به ان صحبتها را هم دیده ای ، چه خوب میشود اگر همیشه مدافع حق و حقیقت باشیم .
ناشناس۱۲۳۲۳۱۲۲:۴۴:۲۶ ۱۳۹۶/۷/۲۴
دیدن بدون فکر و توجه نکردن به هدف اصلی غرب؟
ناشناس۱۲۳۵۴۸۱۱:۱۲:۴۶ ۱۳۹۶/۷/۲۵
اروپا روی وفاداری و جانفشانی امثال شما خیلی حساب باز کرده ولی نمی دونه که شجاعت شما فقط در فضای مجازی است و در صحنه اصلی مردم معتقد و باشهامت حضور خواهند داشت
ناشناس۱۲۲۷۰۵۱۱:۴۸:۱۶ ۱۳۹۶/۷/۲۴
کسانی که نگرانی دلسوزان و منتقدان را نسبت به بدعهدی دشمنان به برجام مورد تردید قرار می‌دادند امروز با موضع‌گیری ترامپ پلید و ثابت شدن آن انتقادات بجا، چه پاسخی به ملت دارند؟! حالا هم دلخوش بودن به اروپا سراب دیگری است که برخی‌ها در حال رفتن به سوی آن هستند. بدانید که هیچ‌گاه اروپای شیطان صفت ایران را به شیطان بزرگ ترجیح نخواهد داد.
اصغر۱۲۲۸۹۳۱۵:۲۲:۳۸ ۱۳۹۶/۷/۲۴
بابا ، جون مادرتون يه كمي منطقي فكر كنين. اين بالا نوشته: "«ژان ایو لودریان» در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه ضمن تاکید بر اینکه باید برجام را حفظ کرد، بار دیگر زمزمه گفت‌وگو برای دوره پس از پایان محدودیت‌های برجام را مطرح کرد و گفت: «می‌توانیم گفت‌وگویی اولیه برای دوران پس از ۲۰۲۵ آغاز کنیم. اگر این توافق [برجام] اجرایی بماند [و به آن پایبند بمانند]، ایران می‌تواند از تمام حقوق هسته‌ای خود ذیل معاهده منع گسترش برخوردار باشد. اگر هم نیازی به تضمین یا راستی‌آزمایی [برای پس از برجام] بود، می‌توان درباره‌اش گفت‌وگو کرد. ما آماده‌ایم درباره این مسائل با آمریکایی‌ها تعامل کنیم.» لودریان افزود: «ما سوالاتی جدی درباره رفتار ایران بویژه توسعه توانمندی موشک بالستیک و نقش مخربی که در منطقه بازی می‌کند، داریم، اما همواره مساله‌ هسته‌ای را پرونده‌ای جدا در نظر گرفته‌ایم.» وزیر خارجه فرانسه که تا چند هفته دیگر به تهران سفر می‌کند، گفت: «می‌توانیم بحثی سخت درباره موضوعات دیگر داشته باشیم. ما باید توضیحی روشن درباره برنامه موشک بالستیک و نفوذ منطقه‌ای ایرانی‌ها داشته باشیم. ما باید درباره حضور ایران در سوریه از طریق حزب‌الله و سپاه پاسداران، سوال کنیم.» . خب حالا آقايون و خانوماي دلواپس! لطفاً يكبار ديگه متن بالا رو بخونين و دقيقاً بگين مشكل آقاي روحاني يا ظريف يا عراقچي در امضاي برجام چي بوده؟ يعني شما فكر مي كنين آقاي احمدي نژاد يا جليلي يا هر كي كه شما فكرشو بكنين مي تونس با غربيا يه قراردادي امضاء كنه كه ديگه اونا نتونن راجع به سياست منطقه اي ما حرف بزنن؟! يا نتونن برنامه موشكي ما رو زير سوال ببرن؟! يا نتونن به نفوذ ما در خاورميانه اعتراض كنن؟! يا عليه سپاه پاسداران اقدامي انجام بدن؟! شما واقعاً اينجوري فكر مي كنين كه براساسش دارين عملكرد تيم مذاكره كننده ايراني رو زير سوال مي برين؟! نخير آقاجون، برجام يه قرارداد ترو تميزه (البته ايده آل نيست) كه تونسته اجماع جهاني عليه ايران رو بشكنه، دست ما رو تو فروش نفت، افزايش سهميه اوپك، خروج از سيستم فريزينگ، جلب توريسم و سرمايه گذاري خارجي و ... باز كنه و البته در مقابلش ما چيزايي رو از دست داديم كه هيچ تأثير محسوسي در زندگي و رفاه مردممون نداشت.
ناشناس۱۲۲۹۳۳۱۶:۰۴:۰۵ ۱۳۹۶/۷/۲۴
اره یکی روسیه قابل اعتماد یکی چین !!!
ناشناس۱۲۲۷۱۲۱۱:۵۷:۱۰ ۱۳۹۶/۷/۲۴
منظور اروپا از حفظ برجام ، این است که ایرانی ها ! شما به ترامپ کاری نداشته باشید و محدودیت هسته ای تان را ادامه دهید ... برجام پا برجاست. مبادا بازگشت هسته ای داشته باشید.. یعنی برجام را از دریچه تعهدات ایران ، پا برجا می دانند، نه خودشان ...برای خودشان اصلا تعهداتی قایل نیستند..
ناشناس۱۲۲۷۱۴۱۱:۵۸:۵۱ ۱۳۹۶/۷/۲۴
سال ۸۲ اعتماد به اروپا... سال ۹۲ اعتماد به امریکا الان باز می گن اعتماد به اروپا !!!!! اعتماد به مردم کی ؟ هزینه این گیجلوماسی ، از جیب ملت می رود..
ناشناس۱۲۲۹۱۵۱۵:۵۰:۴۲ ۱۳۹۶/۷/۲۴
اعتماد به مردم یا فشار آوردن به مردم؟ 40 ساله که داره به مردم فشار میاد دیگه به آستانه تحملشون نزدیک شده. این دولت هم با چراغ سبز نظام سعی داشته مقداری از این فشار رو کم کنه تا مردم یه کمی نفس بکشن. اگه حالا نتیجه ای که می خواستن نداد اتفاق خاصی نیفتاده. دوباره می افتیم تو همون دور تسلسل قبلی. ما موشک رو می کنیم اونا قطعنامه تا جایی که بشیم هم طراز کره شمالی. به همین سادگی
ناشناس۱۲۳۳۶۳۰۶:۱۲:۴۱ ۱۳۹۶/۷/۲۵
اگه اراده واقعی باشه و اموال همه مسعولین نسبت به اول انقلاب ارزیابی و مقادیر نجومی رانتی همه به خزانه بازگردانده بشه تا چند سال در مقابل کمبود بودجه مقاوم خواهیم بود
ناشناس۱۲۲۷۱۵۱۲:۰۱:۱۴ ۱۳۹۶/۷/۲۴
اینم از کدخدا و اراذل و اوباش گوش به فرمان اروپایی اش حالا ببینیم اقای روحانی به کی دلخوش می کنه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۱۲۲۹۵۴۱۶:۲۸:۵۸ ۱۳۹۶/۷/۲۴
ا حیانا به روسیه که نمیخاهید دلخوش کنید
مهدی۱۲۲۷۱۸۱۲:۰۳:۱۰ ۱۳۹۶/۷/۲۴
امیدوارم دوباره به اروپا اعتماد نکنیم که 4 سال دیگه بیایم بگیم اروپا غیرقابل اعتماده! پیشنهاد میکنم خود آقای روحانی هم تاریخ بخونه و یه مسیر غلط رو 100 بار تکرار نکنه! از همون 99 بار قبلی درس بگیره لطفاً!
ناشناس۱۲۲۷۲۰۱۲:۰۳:۵۱ ۱۳۹۶/۷/۲۴
۵+۱، خارج از برجام ، اما متنفع از برجام ... ایران ، سفت و سخت داخل برجام ، اما دست به گریبان با « مادر تحریم ها»....
مجيد۱۲۲۷۵۱۱۲:۴۶:۱۰ ۱۳۹۶/۷/۲۴
چه دليلي داره ما هم مثل ترامپ كه خيلي راحت از زير تعهدات بين المللي شونه خالي ميكنه ما همچنان بر اصول و تعهدمان پايبند باشيم . از معاهده منع سلاحهاي اتمي خارج ( npt ) بشيم . ببينم چه غلطي ميتونن بكنن
ناشناس۱۲۲۷۵۸۱۲:۵۳:۰۷ ۱۳۹۶/۷/۲۴
اینم را به قهرمان دیپلماسی و ایرانی را تهدید نکن بگوئید البته متاسفم بگویم که خواص ما و مردم پیرو آنها درست خواص و عوام دوران حضرت امیر المومنین را دارند تداعی می کنند فارغ از منهیات و اوامر امیرالمومنین دارند برای خودشان عقل حسابگرشان را برای استفاده از دنیا به کار می برند دقیقا همین امری که الان واقع شده است بارها و بارها رهبری معظم بر بی فایده بودن دل بستن به خارج برای رفع مشکلات تاکید داشتند اما هم رای مردم و هم نظرات تمام مسئولین اصولگرا و اصلاح طلب و اعتدالی بر این بوده که ما بدون اتکا نمی توانیم و این مبنای حرکتهایشان بوده و هست
ناشناس۱۲۲۷۵۹۱۲:۵۳:۴۷ ۱۳۹۶/۷/۲۴
بازی پلیس بد و پلبس خوب آمریکا و اروپا با ایران به این حکایت بر میگردد: این تجربه تلخ ، تاکنون بارها تکرار شده . یکی از ترفندهای بسیار مؤثر در کشمکش های سیاسی ، ترفند پلیس بد ، پلیس خوب است ، این ترفند که از تجربه و روش کار رام کنندگان فیل‌های وحشی گرفته شده ، روشی بسیار کارامد است . رام کنندگان فیل ، با تمهیداتی ، فیل وحشی را در حصاری به دام می اندازند که راه گریز نداشته باشد . مدتی او را تحریم غذایی می‌کنند تا گرسنه و تشنه شود ، سپس یک روز با لباس قرمز با چوب و چماق به او حمله می‌کنند و روز بعد همان افراد با لباس آبی به او آب و غذا می‌دهند و نوازشش می کنند . مدتی این برنامه تکرار می شود ، فیل ساده که متوجه نیست آبی ها و قرمزها یکی هستند و هدف واحد دارند ، دچار خطای در محاسبه شده برای نجات از آزار و اذیت قرمزها ، تسلیم آبی ها می شود ، آبی ها با خیال آسوده ، فیل تسلیم شده را از حصار بیرون آورده و خواسته های خود را بر ان تحمیل میکنند . فیل قدرتمند ، از ترس قرمزها ، به ابی ها اعتماد می کند.
ناشناس۱۲۲۷۶۴۱۳:۰۰:۳۹ ۱۳۹۶/۷/۲۴
اصلا چرا در دنیا ما و کره شمالی باید تحریم بشیم که حالا دنبال برجام و راه حل باشیم... مگه ما با بقیه مردم جهان فرق داریم....ما خیلی خوب هستیم...
ناشناس۱۲۲۷۸۸۱۳:۳۶:۲۲ ۱۳۹۶/۷/۲۴
هر موقع اونها زدند زیر برجام و خلاف برجام رفتار کردند اونموقع شما بیا تحلیل کن آمریکا هم تاکید کرد که فعلا در برجام میماند هر موقع اونها زدند زیر برجام شما هم بزن زیرش خیلی سخته فوقش باز میریم زیر تیغ منشور 7 سازمان ملل دیگه بالاتر از سیاهی که رنگی نیست شما هم که انگار این را میخواهید. ما که قصد ساخت بمب اتم را نداریم پس اتفاقی هم عملا نیفتاده.
ناشناس۱۲۲۷۹۸۱۳:۴۵:۳۳ ۱۳۹۶/۷/۲۴
بدبختی اینه که بعضی مسؤلین فکر می کنن که هرچه بیشتر منابع ملی رو در اختیار کشورهای صاحب نفوذ و قدرت قرار بدن و اونا بیشتر در کشور سرمایه گذاری کنن وحضور داشته باشن مصونیت نظام بیشتر میشه! که باعث سیاست « بخور و لذت ببر » شده.
محمود۱۲۲۸۲۳۱۴:۰۶:۰۵ ۱۳۹۶/۷/۲۴
با وجود آنكه اطمينان دارم منتشر نمي كنيد،اما برايتان مي نويسم: همه ديديم كه برخلاف تمام پيش بيني ها حتي آمريكا هم تصميم به ماندن در برجام گرفت اين همان نقطه قوت استفاده از ابزار مذاكره است. پس برجام مورد حمايت همه باقي ماند. حال بهتر نيست بقيه بهانه هاي ايران هراسي كه توسط صيونيست ها تشديد ميشه و اروپا و آمريكا رو عليه ما متحد مي كنه، ببريم روي ميز مذاكرات بين الملل؟ ما كه ثابت كرديم مذاكره كننده هاي قوي داريم آقاي ظريف هم اعلام آمادگي كرده پس از چي مي ترسيم؟
ناشناس۱۲۳۲۱۳۲۲:۱۱:۱۳ ۱۳۹۶/۷/۲۴
چنانچه روزی معنا و مفهوم کلمات " آرزو و رویاء " یکی شود آن زمان مطلب شما را تائید خواهم کرد.
ناشناس۱۲۳۵۰۰۱۰:۱۶:۱۹ ۱۳۹۶/۷/۲۵
امریکا در برجام موند چون براش نفع داره و این جنگولک بازی ها هم برای امثال شماست که باور کنید برجام به نفع ایرانه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! و در ادامه زیاده خواهی های اضافی و کشاندن برجام به حوزه دفاعی و امنیتی کشور از جمله فلج کردن تاسیسات موشکی و .... است تا مثل راحت الحلقوم ایران رو قورت بدن.
ناشناس۱۲۵۳۵۱۱۱:۵۰:۲۱ ۱۳۹۶/۷/۲۷
داربست از پایه ویران است ...تا می اییم امریکا را بگیریم اروپا از پشت خنجر می زنه و بلعکس
محمد مهدی۱۲۲۸۹۲۱۵:۲۱:۵۶ ۱۳۹۶/۷/۲۴
آمریکا و اروپا همیشه هماهنگ هستند دلخوشی به هر کدام اشتباه محضه حتی دلخوشی به موضع کشور غیر قابل اعتمادی چون روسیه . در دنیای امروز منافع حرف اول را میزنه
هادی۱۲۳۰۱۵۱۷:۳۶:۲۶ ۱۳۹۶/۷/۲۴
همه این موضع گیریهادرامریکا واروپا تایید پیروزی وموفقیت سیاست های منطقه ای ایران است واعترافبه شکست توطءه های استعماری انهاست .نانجیب ها ! خود دارای زرادخانه های هسته ای اند مرگ بارترین سلاح هارا دارند به چهارتا موشک ایران گیر میدهند !.دستگاه دیپلماسی کشور باید باصراحت وقدرت داشتن سلاح های هسته ای غیرهسته ای انان رابه رخ انان بکشند بگونه ای که نتوانند بااین وقاحت زیاده طلبی کنند .
ناشناس۱۲۳۰۴۹۱۸:۴۷:۴۶ ۱۳۹۶/۷/۲۴
فقط خروج از برجام و هر نوع معاهده گذشته حال آینده انهدام تمامی پایگاههای شیطان بزرگ مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت
ناشناس۱۲۳۰۶۴۱۹:۰۶:۱۶ ۱۳۹۶/۷/۲۴
تمام امید و خواسته ما فعلا فقط التماس برای حمایت اروپا ار برجام است. عمل نه، فقط حمایت. حمایت از اجرای برجام توسط ایران.
ناشناس۱۲۳۹۵۱۱۶:۳۹:۳۹ ۱۳۹۶/۷/۲۵
ايران كشور قويي است.پس عزيزان دلواپس نگران نباشيد .يك قدرتمند هميشه حرف براي گفتن دارد و در عمل هم كار خودش را ميكند.نگران نباشيد.هر چه ميكشيم از دست خودي هاست.
بانک آیندهبیمه دیمادیرانسام سیر

پربحث‌های اخیر

 1. تصحیح دو اشتباه و تقدیر از گروه پزشکان بیمارستان نمازی شیراز

 2. آخوندی: هر حادثه‌ای رخ می‌دهد، به جای اصلاح فرآیندها سریعا دنبال یک نفر می‌رویم که با آن درگیر شویم

 3. سرقت بنز C200 برای خوشگذرانی در شب ولنتاین

 4. رقص ماشین‌ها در کارخانه بنز  

 5. توصیه پیامبر در مورد مصرف نمک

 6. بیشترین عامل تصادفات برون شهری چیست؟

 7. پزشکیان: دولت روحانی در طرح نظام سلامت خلاف قانون حرکت کرد/ دولت در این طرح ورشکسته است

 8. شکایت دایی از یک هنرپیشه و صداوسیمای گیلان

 9. خودسوزی عاشق پیشه ۱۸ ساله+عکس

 10. ناگفته‌های فیروزآبادی از کوی دانشگاه  

 11. آیا رژیم صهیونیستی، «عربستانِ اتمی» را می‌پذیرد؟

 12. ترکیه هم ارز مجازی ترک‌کوین راه‌اندازی می‌کند

 13. با ۶ سریال ترسناک آمریکایی آشنا شوید (۱۶+)  

 14. سفیر مالزی در ایران:برنامه‌های پتروناس برای سرمایه‌گذاری در صنایع بالادستی نفت / در برجام صرفا آمریکا طرف نیست

 15. ثبات در بازار خودروهای وارداتی

 16. کنسرت کیهان کلهر در تالار وحدت   

 17. آمار متناقض اشتغالزایی سخنگوی دولت

 18. زمانی: هواداران استقلال در دربی به چیزی جز برد فکر نکنند

 19. توقف حراج سکه در بانک مرکزی منتفی شد

 20. بیرانوند حکم توقیف اموال نفت را گرفت

 21. ۱۰ تاثیر شگفت انگیز زردچوبه بر پوست

 22. ترافیک در تهران، ۷۰ سال پیش  

 23. بارندگی در ۱۰ استان/ احتمال سیلابی شدن رودخانه ها

 24. شورای مرکزی و بازرسان کانون کارگردانان انتخاب شدند/ اسامی اعضا

 25. پزشکیان: تعداد دانشگاه‌های ایران بیشتر از چین است

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی: با گذاشتن قرآن در داشبورد، خودرو اسلامی نمی‌شود/ عده ای می خواستند برای هر علمی یک آیه و حدیث پیدا کنند

 2. حمایت روسیه از اسرائیل در صورت حمله ایران

 3. زبان مادری و زبان رسمی

 4. تصحیح دو اشتباه و تقدیر از گروه پزشکان بیمارستان نمازی شیراز

 5. آخوندی: هر حادثه‌ای رخ می‌دهد، به جای اصلاح فرآیندها سریعا دنبال یک نفر می‌رویم که با آن درگیر شویم

 6. درباره پالس‌های جدی و بی‌سابقه ایران به 1+5

 7. فقط یک درصد مخالف شفافیت هستند/ حقوق شهروندی یعنی داشتن نظام شفاف/ غرب شفافیت دارد؛ اما اسلام در 1400 سال پیش آن را توصیه و سفارش کرد

 8. سرقت بنز C200 برای خوشگذرانی در شب ولنتاین

 9. رقص ماشین‌ها در کارخانه بنز  

 10. توصیه پیامبر در مورد مصرف نمک

 11. بیشترین عامل تصادفات برون شهری چیست؟

 12. پزشکیان: دولت روحانی در طرح نظام سلامت خلاف قانون حرکت کرد/ دولت در این طرح ورشکسته است

 13. تک تکشان محاسبه می‌شود...  

 14. عجیب ترین گل تاریخ لیگ برتر

 15. مشخصات فنی پژو ۵۰۸ مدل ۲۰۱۹ +عکس

 16. چه ساعتی شام بخوریم؟

 17. توقف حراج سکه در بانک مرکزی منتفی شد

 18. بیرانوند حکم توقیف اموال نفت را گرفت

 19. ۱۰ تاثیر شگفت انگیز زردچوبه بر پوست

 20. ترافیک در تهران، ۷۰ سال پیش  

 21. بارندگی در ۱۰ استان/ احتمال سیلابی شدن رودخانه ها

 22. شورای مرکزی و بازرسان کانون کارگردانان انتخاب شدند/ اسامی اعضا

 23. پزشکیان: تعداد دانشگاه‌های ایران بیشتر از چین است

 24. ابراهیم جعفری: ایران باید از بازار‌های عراق بهره ببرد

 25. نقص فنی هواپیمای تهران-مشهد

پربحث‌های هفته

 1. پوشش لحظه به لحظه/سقوط هواپیما تهران- یاسوج در سمیرم/همه مسافران جان باختند+اسامی مسافران| لاشه هواپیما هنوز پیدا نشده/ عدم امکان اعزام بالگرد به‌دلیل برف و بوران/+تصاویر

 2. تشک کشتی، چالش جدید ایران با اسرائیل

 3. آقای آخوندی! زمان عذرخواهی و استعفا فرا نرسیده است؟

 4. قیمت واقعی دلار 1000 تومان است / استدلال؟

 5. افشاگری بزرگ در مورد سقوط ATR/هواشناسی هشدار داده بود ولی شرکت آسمان پرواز را لغو نکرد/ از خلبان چک گرفتند و مجبور به پرواز میکنند/ به وزیر تذکر دادیم ولی ربیعی توجهی نکرد

 6. انتقاد کیهان از بازیگر معروف

 7. دستور روحانی برای پیگیری حقوقی پرونده برخورد با دختر خیابان انقلاب

 8. روحانی: با گذاشتن قرآن در داشبورد، خودرو اسلامی نمی‌شود/ عده ای می خواستند برای هر علمی یک آیه و حدیث پیدا کنند

 9. نشانه‌ای دیگر برای خروج  بی بی سی از بی طرفی

 10. رئیس سازمان اجتماعی کشور: ۹۵ درصد بانوان کشور به حجاب باور دارند

 11. پیکر محمد توکلی فرزند احمد توکلی تشییع شد+تصاویر  

 12. دفتر سخنگوی دولت: حداکثر حقوق مقامات ۱۰ میلیون تومان است

 13. درخواست احمد توکلی از شرکت کنندگان در مراسم ترحیم فرزندش 

 14. استیضاح وزرای کار و راه تقدیم هیات رییسه شد/ نامه برخی نمایندگان به روحانی: ربیعی و آخوندی قبل از استیضاح، استعفا دهند

 15. حمایت روسیه از اسرائیل در صورت حمله ایران

 16. زبان مادری و زبان رسمی

 17. آیت‌الله جنتی 91 ساله شد/ کدام روحانیون از ایشان بزرگتر هستند؟

 18. رییس کمیسیون عمران مجلس: قصور سازمان هواپیمایی و هواپیمایی آسمان در سقوط هواپیما/ مسئولین استعفاء دهند/ بررسی علت سقوط هواپیما در کمیسیون عمران

 19. هواپیمای آسمان ۴ دقیقه قبل از سقوط وضعیت عادی داشته/ بزرگترین قطعه پیدا شده از اجساد یک بالاتنه بوده/ روشن شدن حقایق با پیدا شدن جعبه سیاه

 20. احتمال زنده ماندن سرنشینان هواپیما بسیار کم و نزدیک به صفر شد/اعزام تکاوران تیپ ۶۵ نوهد/ارتش مختصات تقریبی محل سقوط هواپیمای ATR را در اختیار ستاد بحران گذاشت

 21. کدخدایی: احمدی‌نژاد اصرار داشت نتیجه انتخابات ۸۸ هرچه زودتر اعلام شود/ علی رغم اصرار تن به اعلام پیش از موعد صحت انتخابات ندادیم

 22. نماینده شرکت آسمان: خیلی از کشورها دنبال این بودند همین هواپیماهای ATR بیست و پنج ساله‌‌ی ما را بخرند  

 23. سوال از رئیس جمهور درباره افزایش قیمت دلار و کاهش ارزش پول ملی/ 80 امضاء

 24. جزئیات شهادت ۳ مامور ناجا در درگیری خیابانی در پاسداران تهران/ قاتلان بلافاصله دستگیر شدند/ اوضاع تحت کنترل است +فیلم

 25. تصحیح دو اشتباه و تقدیر از گروه پزشکان بیمارستان نمازی شیراز

پربحث‌های اخیر

 1. تصحیح دو اشتباه و تقدیر از گروه پزشکان بیمارستان نمازی شیراز

 2. سفیر مالزی در ایران:برنامه‌های پتروناس برای سرمایه‌گذاری در صنایع بالادستی نفت / در برجام صرفا آمریکا طرف نیست

 3. ابراهیم جعفری: ایران باید از بازار‌های عراق بهره ببرد

 4. بیانیه فراکسیون اصولگرایان خانه احزاب ایران درباره طرح مسائل تفرقه‌انگیز و فرار از پاسخگویی

 5. باهنر: مقامات قضایی گفته‌اند که برای برخورد با احمدی‌نژاد آمادگی وجود دارد و به اندازه کافی هم جرم مرتکب شده است

 6. فردا؛ جلسه فوق العاده شورای نگهبان برای بودجه ۹۷

 7. دادستان تهران: متهمان حوادث خیابان پاسداران تعیین تکلیف شدند / عوامل اصلی بزودی آزاد نخواهند شد

 8. چرا گل به خودی می‌زنید؟

 9. ضرغامی : اصلاح طلبان خیلی بهتر از اصول گرایان مهندسی انتخابات کردند

 10. مناظره دو اصلاح طلب و اصولگرا، امشب در شبکه یک

 11. محسن رضایی :برخی مسئولان برای دشمنان و رسانه های بیگانه خوراک تبلیغی فراهم می کند

 12. ظریف: کشورهای منطقه نگاه‌شان به مردم خودشان باشد

 13. نوبخت: ما از جایگاه قانونی و پشتیبانی مردمی برخوردار هستیم و اگر اعتراضاتی هم وجود دارد، در دورن خانواده اتفاق افتاده است

 14. نماینده مجلس: سوال از رئیس‌جمهور در خصوص موسسات مالی دیگر وجاهت قانونی ندارد

 15. دادستان تهران: هیچ فردی حق ندارد به بهانه آزادی، امنیت را مخدوش کند

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی: با گذاشتن قرآن در داشبورد، خودرو اسلامی نمی‌شود/ عده ای می خواستند برای هر علمی یک آیه و حدیث پیدا کنند

 2. تصحیح دو اشتباه و تقدیر از گروه پزشکان بیمارستان نمازی شیراز

 3. درباره پالس‌های جدی و بی‌سابقه ایران به 1+5

 4. ابراهیم جعفری: ایران باید از بازار‌های عراق بهره ببرد

 5. بیانیه فراکسیون اصولگرایان خانه احزاب ایران درباره طرح مسائل تفرقه‌انگیز و فرار از پاسخگویی

 6. باهنر: مقامات قضایی گفته‌اند که برای برخورد با احمدی‌نژاد آمادگی وجود دارد و به اندازه کافی هم جرم مرتکب شده است

 7. فردا؛ جلسه فوق العاده شورای نگهبان برای بودجه ۹۷

 8. دادستان تهران: متهمان حوادث خیابان پاسداران تعیین تکلیف شدند / عوامل اصلی بزودی آزاد نخواهند شد

 9. چرا گل به خودی می‌زنید؟

 10. ضرغامی : اصلاح طلبان خیلی بهتر از اصول گرایان مهندسی انتخابات کردند

 11. مناظره دو اصلاح طلب و اصولگرا، امشب در شبکه یک

 12. محسن رضایی :برخی مسئولان برای دشمنان و رسانه های بیگانه خوراک تبلیغی فراهم می کند

 13. ظریف: کشورهای منطقه نگاه‌شان به مردم خودشان باشد

 14. نوبخت: ما از جایگاه قانونی و پشتیبانی مردمی برخوردار هستیم و اگر اعتراضاتی هم وجود دارد، در دورن خانواده اتفاق افتاده است

 15. نماینده مجلس: سوال از رئیس‌جمهور در خصوص موسسات مالی دیگر وجاهت قانونی ندارد

 16. دادستان تهران: هیچ فردی حق ندارد به بهانه آزادی، امنیت را مخدوش کند

 17. آیت الله مکارم شیرازی: عاملان شهادت ماموران انتظامی کار داعشی‌ها را انجام دادند

 18. واکنش علی مطهری به نامه احمدی‌نژاد: آیا این اقدام تهدید قوه‎قضاییه به افشای حقایق نیست؟

 19. سخنگوی ناجا: ناجا و سیستم قضایی به جد در حال رسیدگی به پرونده اغتشاشگران هستند/ بررسی نحوه برخورد مامور پلیس با دختری که کشف حجاب کرد

 20. سخنگوی وزارت خارجه: قطعاً روزی خواهد رسید که عربستان با یک شکست مفتضحانه یمن را هم ترک خواهد کرد

 21. معمای نگرانی احمدی نژاد از پررنگ شدن سعید جلیلی

 22. ظریف: داعش زاییده حمله آمریکا به عراق است

 23. برگزاری آخرین جلسه دادگاه تجدیدنظر «بقایی»

 24. روزنامه جمهوری اسلامی: اگر اطلاعات احمدی نژاد درست است چرا به ان توجه نمی شود؟

 25. نبردهایی که «حاج قاسم» شخصا فرماندهی کرد

پربحث‌های هفته

 1. تشک کشتی، چالش جدید ایران با اسرائیل

 2. آقای آخوندی! زمان عذرخواهی و استعفا فرا نرسیده است؟

 3. انتقاد کیهان از بازیگر معروف

 4. روحانی: با گذاشتن قرآن در داشبورد، خودرو اسلامی نمی‌شود/ عده ای می خواستند برای هر علمی یک آیه و حدیث پیدا کنند

 5. نشانه‌ای دیگر برای خروج  بی بی سی از بی طرفی

 6. رئیس سازمان اجتماعی کشور: ۹۵ درصد بانوان کشور به حجاب باور دارند

 7. دفتر سخنگوی دولت: حداکثر حقوق مقامات ۱۰ میلیون تومان است

 8. درخواست احمد توکلی از شرکت کنندگان در مراسم ترحیم فرزندش 

 9. رییس کمیسیون عمران مجلس: قصور سازمان هواپیمایی و هواپیمایی آسمان در سقوط هواپیما/ مسئولین استعفاء دهند/ بررسی علت سقوط هواپیما در کمیسیون عمران

 10. کدخدایی: احمدی‌نژاد اصرار داشت نتیجه انتخابات ۸۸ هرچه زودتر اعلام شود/ علی رغم اصرار تن به اعلام پیش از موعد صحت انتخابات ندادیم

 11. سوال از رئیس جمهور درباره افزایش قیمت دلار و کاهش ارزش پول ملی/ 80 امضاء

 12. جزئیات شهادت ۳ مامور ناجا در درگیری خیابانی در پاسداران تهران/ قاتلان بلافاصله دستگیر شدند/ اوضاع تحت کنترل است +فیلم

 13. تصحیح دو اشتباه و تقدیر از گروه پزشکان بیمارستان نمازی شیراز

 14. اختصاصی الف/ استیضاح آخوندی با 17 امضاء و پنچ محور تحویل کمیسیون عمران شد

 15. پلیس: ناآرامی‌های خیابان پاسداران ساعت ۴ و نیم بامداد به پایان رسید / ۳۰۰ نفر از جمله رانندگان خودروهای اتوبوس مرگ و سمند بازداشت شدند / شهادت سه مامور ناجا و دو بسیجی

 16. یادداشت حسین شریعتمداری / تحلیل احمقانه! /چه کسی اجازه نداده بود؟

 17. جهانگیری: زمان انتخابات کمی «زیاده‌روی» کردم!

 18. پایان آشوب دراویش در پاسداران تهران/ ۳ مامور پلیس و ۲ بسیجی به شهادت رسیدند

 19. ظریف در پایان سفرش به مونیخ: آنهایی که دنبال گفت‌وگو هستند جدیت در اجرای تعهدات قبلی‌شان را نشان دهند/ امیدوارم شایسته محبت‌های رهبری باشم/ کنایه به نتانیاهو و عادل الجبیر

 20. درباره پالس‌های جدی و بی‌سابقه ایران به 1+5

 21. دعای رهبر انقلاب در پایان شب آخر مراسم سوگواری ایام فاطمیه

 22. کنایه ی آیت الله مصباح یزدی به احمدی نژاد؟

 23. روایتی از ختم فرزند مسئولی که هیچ کدام از فرزندانش آقازاده نشدند  

 24. 201 نماینده مجلس اغتشاشات آشوبگران در خیابان پاسداران را محکوم کردند

 25. در خصوص برخورد هواپیمای تهران-یاسوج با کوه ابهاماتی وجود دارد/ فرضیه های مختلف درباره کاهش یکباره سه هزار پایی ارتفاع هواپیما

آخرین عناوین