هتل بین المللی

جاسوس تیم مذاکره کننده هسته ای و چند نکته

معصومه پورصادقی، گروه سیاسی الف،   3960718259 ۳۵ نظر، ۵ در صف انتشار و ۲۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

 پس از محکومیت دری اصفهانی، یکی از اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای در خصوص جاسوسی، گمانه زنی‌ها درباره نحوه ورود وی به یکی از عالی ترین سطوح امنیتی کشور در پرونده مذاکرات هسته ای شدت گرفته است. اینکه وی چطور و با حمایت چه کسی توانسته است به میان تیم مشاور مذاکره کنندگان هسته‌ای ورود کند.

برخی از رسانه‌ها همواره انگشت اتهام را به سمت سیروس ناصری از نزدیکان حسین فریدون، (برادر و دستیار ویژه رئیس جمهور) گرفته و برخی دیگر نیز وی را مسئولیت امور مالی تیم مذاکره کننده هسته‌ای در زیر مجموعه تیم بعیدی‌نژاد می‌دانند. این در حالی است که سخنگوی وزارت امورخارجه در نشست خبری روز سه شنبه خود با خبرنگاران در مورد اینکه دری اصفهانی عضو تیم آقای بعیدی نژاد بوده احضار بی اطلاعی کرد و گفت که وی عضو وزارت خارجه نبوده است.

سخنگوی وزارت امورخارجه در خصوص محکومیت دری اصفهانی از اعضای تیم هسته‌ای با تمجید از نقش وی در طول مذاکرات می‌گوید: آنچه توسط سخنگوی قوه قضاییه مطرح شده متین است و در این باره اظهار نظری ندارم اما این فرد چندین دهه است برای ارگانهای جمهوری اسلامی تلاشهای بسیاری داشته و همکاری‌های زیادی داشته و در برخی نشستهای کارشناسی برجام ایشان بوده و تلاشهای مثبتی داشته و گفته می‌شود بازگشت 1.7 میلیارد دلار کار ایشان بوده ولی بررسی روابط پنهان افراد کار وزارت خارجه نیست و ارگانهای دیگر باید این کار را بکنند. ایشان را یکی از ارگانها معرفی کرده بودند و به‌عنوان مشاور در مقاطعی حضور داشتند در برجام و با بخش اقتصادی برجام همکاری داشتند و عضو هیئت برجام نبودند.

ماجرا از کجا آغاز شد؟

یکسال پیش، 26 مردادماه سال 95 کریمی قدوسی مدعی دستگیری نفوذی آمریکا در تیم مذاکره کننده به هنگام فرار با هواپیمای ظریف به مقصد ترکیه شد. این خبر آنچنان شوکه کننده بود که مسئولان وزات خارجه در تأیید و تکذیب آن مانده بودند، تا اینکه سخنگوی وزارت امورخارجه این خبر را تکذیب و گفت سخنان منتشر شده به نقل از آقای کریمی قدوسی مبنی بر حضور فرد دستگیر شده در هیات همراه وزیر محترم امورخارجه در سفر اخیر به کشور ترکیه ادعائی بی‌پایه و اساس، بی ربط، کذب محض و قولی غلط است.

بعد از این ماجرا جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران در نشست خبری با خبرنگاران از دستگیری و بازداشت یک متهم ایرانی دو تابعیتی در تهران و ارتباط این متهم با سرویس جاسوسی انگلیس خبر داد که وی همواره در حوزه اقتصادی و مرتبط با ایران فعالیت می‌کرده است.

خبر چندی بعد یعنی در تاریخ هفتم شهریور 95 از سوی حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه تأیید شد و وی گفت که اصل خبر دستگیری این شخص صحت دارد و این فرد بعد از چند روز با وثیقه آزاد شده است.

اما ماجرا به همین جا ختم نشد و بعد از واکنش‌ها و اظهارنظرات مختلف، محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود در هفته جاری جزئیات بیشتری از پرونده وی ارائه کرد. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اتهام دری اصفهانی چه بوده است؟ گفت: آقای عبدالرسول دری اصفهانی فرزند حسین دو تابعیتی بود که اتهامش جاسوسی و ارائه اطلاعات به بیگانگان بود که با دو سرویس هم مرتبط بود و دادگاه او را به پنج سال محکوم کرد که بعد از اعتراض این حکم در دادگاه تجدیدنظر قطعی شد و وی باید تحمل حبس کند.

وی افزود: البته وی پرونده دیگری هم دارد که مربوط به اتهام فساد مالی است و در آن پرونده قرار وثیقه صادر شده، اما کیفرخواست صادر نشده و حکم نخورده است.

به گزارش الف، دری اصفهانی مسئول یکی از کمیته‌های مهم هیئت مذاکره کننده و نماینده بانک مرکزی در این تیم بوده، یعنی همان کسی که قرار بود با مشورت وی درباره مفاد برجام در لغو تحریمها به تیم مذاکره کننده جهت دهی لازم را ارائه کند!

اما نکته مهمی که وجود دارد این است که وی با وجود داشتن تابعیت دوگانه به عنوان مشاور در بانک مرکزی مشغول به کار بوده است و اگرچه در ظاهر به عنوان حافظ منافع ایران باید در مذاکرات حاضر می شده اما در عمل خبرها و اطلاعات بسیار مهمی را به طرف ۱+۵ داده است، اطلاعاتی که شاید بتوان اکنون متوجه شد چرا ایران بعضا نتواسته به نتایج دلخواه از مذاکرات هسته ای دست پیدا کند.

وی با این سابقه، پس از پایان مذاکرات هسته ای در مراسم "تجلیل از افتخارآفرینان برجام" از حسن روحانی رئیس‌جمهور نشان درجه سه خدمت و سکه طلا دریافت کرد.

فردی که از طرف ایران به مصاف گروه 5+1 رفته است اما در عمل نیروی آنها بوده! یعنی در هر دوطرف میز مذاکره افرادی از جبهه دشمن وجود داشته یا برای دشمن فعالیت کرده اند. یک طرف با کروات و نام آمریکا و انگلیس و فرانسه و در طرف دیگر بدون کروات و به نام نمایندگی از دولت حسن روحانی!

 

او درنهایت زمانی که قصد فرار به کانادا داشته است در پروازی که در ترکیه و همراه آقای ظریف بوده است، دستگیر می شود.

 در این باره به چند نکته می‌توان اشاره کرد؛

1)باتوجه به سوابق دری اصفهانی، چگونه بانک مرکزی اقدام به بکارگیری از این فرد می‌کند و نکته بعدی اینکه این فرد به عنوان مشاور رئیس کل بانک مرکزی به راحتی می‌تواند به اطلاعات پولی و بانکی کشور دسترسی کامل داشته باشد!

2) آیا بانک مرکزی که دری اصفهانی را به عنوان مشاور اقتصادی راهی مذاکرات هسته ای کرده و پیش از آن وی را به عنوان مشاور رئیس کل منصوب کرده،‌ از نهادهای اطلاعاتی مرتبط استعلامات امنیتی لازم را درخصوص این فرد گرفته است یا خیر؟

و نکته سوم اینکه پس از مشخص شدن وی به جاسوسی در یکی از پیچیده‌ترین پرونده‌های بین اللملی کشور،‌ اکنون نیز چرا هیچ نهادی مسئولیت حضور این فرد را در مجموعه تیم مذاکره کننده هسته‌ای نمی‌پذیرد؟ و در این زمینه مقصر مشخص نیست، دری اصفهانی به عنوان مشاور کل بانک مرکزی سمت می‌گیرد و با یک معرفی و به آسانی عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای شده، (دری اصفهانی عامل ورود خود به مذاکرات را دعوت نهاوندیان و سیف می‌داند) در حالیکه این مذاکرات در طی سه سال در حساس‌ترین وضعیت خود به سر می‌برد.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۹ آذر ۱۳۹۶کریمی قدوسی: سیف می‌گفت نمی‌دانید «دُری اصفهانی» عجب تحفه‌ای است/ زوایای پرونده مهدی جهانگیری
۷ آذر ۱۳۹۶محسنی اژه ای: دری‌اصفهانی جلسات هیئت ۱+۵ را مخفیانه ضبط می‌کرده است
۷ آبان ۱۳۹۶حکم اعدام بابک زنجانی آماده اجرا/ آخرین وضعیت موضوع جاسوسی دری اصفهانی
۲۹ مهر ۱۳۹۶نهاوندیان: خبر معرفی دری از سوی من به تیم هسته‌ای جعلی است/ پاسخ کیهان
۲۵ مهر ۱۳۹۶آخرین وضعیت محکومان امنیتی/ خروج ۶۲میلیارد تومان توسط دری اصفهانی
۲۱ مهر ۱۳۹۶دری اصفهانی مرتکب اعمال مجرمانه شده است
۲۱ مهر ۱۳۹۶ پاسخی روشن و کاملا حقوقی به اظهارات عجیب وزیر اطلاعات؛ قانون چه می‌گوید؟
۲۰ مهر ۱۳۹۶ذوالنور: حکم جاسوسی دری اصفهانی قطعی است
۲۰ مهر ۱۳۹۶پاسخ حقوقی به اظهارات وزیر اطلاعات در مورد «دری اصفهانی »
۱۹ مهر ۱۳۹۶ دری‎اصفهانی چطور به تیم هسته‎ای معرفی شد؟
۱۸ مهر ۱۳۹۶بعیدی‌نژاد: دری اصفهانی از اعضای تیم مذاکرات هسته‌ای نبود
۱۸ مهر ۱۳۹۶گاف رسانه‌ای عجیب روزنامه اصلاح‌طلب درباره جاسوس هسته‌ای+عکس

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۸۴۷۱۱۸:۴۰:۴۱ ۱۳۹۶/۷/۱۸
ایشون کارشناس رفع تحریم بانکی بوده !!! بگو چرا تحریم های بانکی ، تکان نخورد !!
ناشناس۱۱۸۴۷۴۱۸:۴۳:۲۲ ۱۳۹۶/۷/۱۸
نکته چهارم از کی تا حالا جاسوس رو ۵ سال حبس میدن ؟؟؟ شما گفتید ما هم باور کردیم.
ناشناس۱۱۸۹۹۱۱۱:۳۵:۲۹ ۱۳۹۶/۷/۱۹
صرف نظر از مجازات. ایشون که شناسایی شد برید بگردید جای دیگه ای از این جاسوس ها جا خوش نکرده باشند. پیدا کردن جاسوس بعد اینکه مملکت به تاراج رفت هنر نیست باید قبل فاجعه کاری کرد.
ناشناس۱۱۹۵۰۴۲۱:۲۳:۰۳ ۱۳۹۶/۷/۱۹
تازه وزیر اطلاعات گفته چنین جرمی صحت ندارد
ناشناس۱۱۸۴۷۵۱۸:۴۶:۱۰ ۱۳۹۶/۷/۱۸
آقای نجفی شهردار تهران را همه می شناختند شورای شهر هم بهش رای داد با این همه تا تاییده اش نیامد مشغول به کار نشد چگونه میتوان باور کرد آقای دری بدون تاییدیه این همه مدت به همه جا رفت و آمد داشته
ناشناس۱۱۸۴۷۸۱۸:۴۹:۳۳ ۱۳۹۶/۷/۱۸
فقط اعدام
ناشناس۱۱۸۴۸۰۱۸:۵۰:۰۹ ۱۳۹۶/۷/۱۸
خاین به مملکت فقط باید اعدام شود درس عبرتی باشد برای آیندگان
ناشناس۱۱۸۴۸۴۱۸:۵۳:۴۰ ۱۳۹۶/۷/۱۸
آقا ما باور کردیم ایشون جاسوس !!!
ناشناس۱۱۸۴۹۴۱۹:۰۲:۴۶ ۱۳۹۶/۷/۱۸
از نظر برخی هرکس زبان بلد است و با خارجی ها ارتباط دارد جاسوس است.
ناشناس۱۱۸۵۰۲۱۹:۱۸:۵۶ ۱۳۹۶/۷/۱۸
لطفا جواب بدید که ایشان از چه زمانی وارد سیستم نهادهای اقتصادی شده ؟
احمد۱۱۸۹۲۶۱۰:۴۲:۲۴ ۱۳۹۶/۷/۱۹
از همون زمانی که بابک زنجانی وارد شد ولی چسبوندنش به احمدی نژاد !!!!
ناشناس۱۱۸۵۲۵۱۹:۴۸:۰۴ ۱۳۹۶/۷/۱۸
اتهام سیاسی
ناشناس۱۱۸۵۴۳۲۰:۰۴:۰۰ ۱۳۹۶/۷/۱۸
حکم جاسوس درتمام کشورها اعدام است اینکه نامبرده اطلاعات را به دوکشور میداده است حتما باید 2بار اباطناب اعدام. شود نه اینکه 5 سال بزندان برود جاسوس حکمش اعدام است
ناشناس۱۱۸۵۴۶۲۰:۱۰:۰۶ ۱۳۹۶/۷/۱۸
جاسوس سزاش مرگه یا پنج سال حبس؟
ناشناس۱۱۸۵۵۲۲۰:۱۸:۱۲ ۱۳۹۶/۷/۱۸
گفتند جزو تیم مذاکره کننده نبوده است. گفته بودند در مرام ما استفاده از دو تابعیتی ها جایی ندارد.
ناشناس۱۱۸۶۰۴۲۱:۴۷:۱۶ ۱۳۹۶/۷/۱۸
باید اعدام بشود این فرد به ملت ایران خیانت کرده و جزای خیانتکار اعدام هست
سینا۱۱۸۶۵۹۲۲:۵۵:۰۲ ۱۳۹۶/۷/۱۸
چطور امکان دارد که اعضای یک تیم (حتی تیم ورزشی) که به اردو هم میروند یا به ماموریت گروهی میروند, همدیگر را نشناسند؟ از احوال هم پیگیری نکنند! و از هم بی خبر باشند؟ راستش را بخواهید من یکی باور نمیکنم که همه اعضای این تیم از ایشان بی خبر بوده باشند
ناشناس۱۱۸۶۷۷۲۳:۱۰:۳۶ ۱۳۹۶/۷/۱۸
مجازات جاسوسی اعدام است. چرا این شخص تا به حال اعدام نشده است؟
ناشناس۱۱۸۷۰۳۲۳:۴۶:۱۳ ۱۳۹۶/۷/۱۸
از بقیه جاسوس ها چه خبر؟
ناشناس۱۱۸۷۳۳۰۱:۲۲:۱۱ ۱۳۹۶/۷/۱۹
متاسفانه دادگاه غیر علنی بر طرف کننده ابهام مردم نیست . میگویند هدف از مجازات عبرت جامعه است اما وقتی مردم به جزعیات جرم واقف نیستند مجازات به هدف خود نمیرسد .
ناشناس۱۱۸۷۳۶۰۱:۲۸:۴۶ ۱۳۹۶/۷/۱۹
روحانی مچکریم...
علی۱۱۸۷۹۹۰۷:۴۰:۵۰ ۱۳۹۶/۷/۱۹
برای جرم جاسوسی اون هم در این سطح 5 سال حبس؟؟؟شوخیه؟
بی نام۱۱۸۸۰۵۰۷:۴۷:۲۰ ۱۳۹۶/۷/۱۹
وطن فروش خائن به مردم و وطن و دین و انقلاب و شهدا
ناشناس۱۱۸۸۱۱۰۷:۵۶:۱۴ ۱۳۹۶/۷/۱۹
به حال این مملکت بایر خون گریست. این قدر بی در و پیکر است که هر ناکسی مدیر و وزیر و مشاور و ... می شود. ایشان جاسوس بوده آنوقت با قید وثیقه آزاد شده؟ این یعنی چه؟ می دانید آزادی جاسوس چیست؟؟ باید کسانی که این جاسوس وطن فروش را به این موقعیت رسانده اند مجازات کرد.
حميد۱۱۸۸۷۵۰۹:۲۴:۰۱ ۱۳۹۶/۷/۱۹
اگر ايشان اطلاعات محرمانه را داده باشند چرا فقط 5 سال حبس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۱۸۸۹۵۰۹:۵۹:۵۹ ۱۳۹۶/۷/۱۹
با کیا در ارتباط بوده ؟؟؟ چی جیزایی لو داده ؟؟ از کجا فهمیدین که جاسوس بوده ؟؟؟
ناشناس۱۱۸۹۱۹۱۰:۳۵:۲۱ ۱۳۹۶/۷/۱۹
نکته اول اینکه هیچ کس ! مسئولیت حضور ایشان در مذاکرات را قبول نمیکنه آخه این یعنی چی یعنی ایشان تو مذاکرات بودند ولی کسی نمیدونسته یا اینکه فکر میکردند جز تیم مقابله یعنی چی کسی مسئولیت حضور ایشان را قبول نمیکنه نکته دوم اینکه با این اوصاف هر کسی میتونه بره در هتل محل مذاکرات و وارد تیم بشه و اگر هم کسی ازش پرسید میتونه نگه از طرف کی اومده تو مذاکرات
محمد۱۱۸۹۳۵۱۰:۴۸:۳۹ ۱۳۹۶/۷/۱۹
اقایان اطلاعات بشدت مواظب رفتار وکردار واعمال این سیف بانک مرکزی باشید.بکار گیری دری اصفهانی کار اوست .اوفوق العاده خطرناک است .
ناشناس۱۱۸۹۷۵۱۱:۲۶:۰۰ ۱۳۹۶/۷/۱۹
چه جالب 5 سال حبس؟؟؟؟ خیلی خوبه آقا میتونه مشوق بقیه باشه که برن جاسوس شن در قبال پول خوبی که میگیرن 5 سال حبس چیزی نیس
ناشناس۱۱۸۹۸۹۱۱:۳۳:۴۶ ۱۳۹۶/۷/۱۹
جالبه دولت عوض شرمساری زبون درازی می کند
ناشناس۱۱۹۱۳۰۱۳:۱۰:۵۷ ۱۳۹۶/۷/۱۹
رییس قوه قضاییه گفته که طرف برای دو سرویس جاسوسی میکرده، بعد فقط 5 سال حبس؟! بسیار سوال برانگیز است
ناشناس۱۱۹۱۴۳۱۳:۱۵:۳۷ ۱۳۹۶/۷/۱۹
خیلی باورپذیر نیست فردی که دو تابعیتی است و با مقامات بالا حشر و نشر دارد و در بالاترین سطوح مشغول فعالیت است اولاً از انواع فیلترهای گزینش و حراست به راحتی عبور کرده باشد و دوم اینکه وقتی در این سطوح به مأموریت می‌روند مگر نهادهای امنیتی و اطلاعاتی ما خواب هستند که تا دقیقه 90 نمی‌دانند چه کسی را با چه پیشینه‌ای به مأموریت فرستاده‌اند؟ فراموش نکنیم در لوزان سوئیس افراد تیم مذاکره کننده چطور در حالی که جلوی دهان خود را گرفته بودند با هم صحبت میکردند که مبادا مثلاً از طرف افراد ناشناس لب‌خوانی شوند اونوقت یه فرد نفوذی رو به راحتی داخل خودشون قرار داده باشند برای چندین سال و متوجه نباشند؟!
ناشناس۱۱۹۱۹۴۱۴:۰۴:۲۰ ۱۳۹۶/۷/۱۹
يه زمانی ميگفتين آقای موسويان هم جاسوسه!
ناشناس۱۱۹۴۰۹۱۸:۲۷:۳۳ ۱۳۹۶/۷/۱۹
آقا جاسوس را باید اعدام کنن 5 سال حبس ظاهرا جوکه
ناشناس۱۱۹۵۹۳۲۳:۱۸:۴۶ ۱۳۹۶/۷/۱۹
وزير اطلاعات، جاسوس بودن دری اصفهانی را رد کرده. حالا کسانيکه اين تهمت را به ايشون زده اند و مقاله ها نوشته اند، در پيشگاه داوری الهی چه پاسخی خواهند داشت؟
تجارت نیوزایرانسلمادیرانسام سیر

پربحث‌های امروز

 1. مذاکرات پنهان با اروپائیها / فرانسه نقش آمریکا را بازی می کند / خروج احتمالی آمریکا از برجام در اردیبهشت

 2. تلگرام ایران را تحریم کرد

 3. عراقچی: انتظارات مردم از برجام برآورده نشد/ تصور ما این است که برجام ادامه پیدا نخواهد کرد

 4. قتل عام خانوادگی در ۲۱۰ دقیقه

 5. بازی دوستانه تیم ملی فوتبال با تیم محلات سیرالئون/ لزوم شفاف سازی فدراسیون و وزارت ورزش

 6. نماینده مجلس خبر داد؛ فیلترینگ تلگرام به تصویب شورای‌ عالی فضای مجازی رسیده است

 7. مظهر دانستگی‌های بی‌کرانه

 8. پیروزی پرگل تیم ملی ایران مقابل سیرالئون/استارت شاگردان کی‌روش برای جام جهانی

 9. ۷ نکته درباره فیلترینگ احتمالی تلگرام

 10. تکذیب خبر فیلترینگ تلگرام

 11. آیا پمپئو وزیر خارجه جنگ است؟

 12. گوشی می‌خرید انتقال سند را فراموش نکنید!

 13. مهماندوست:روحانی را دوست ندارم و به او رای ندادم/ عسکری من را یاد چرچیل می‌اندازد/ علی کریمی جگر دارد

 14. شوخی جالب حاتمی کیا با شیرازی‌ها  

 15. بیانیه انگلیس پس از اخراج دیپلمات‌های این کشور از روسیه

 16. یادداشت فعال ضد جنگ درباره اهمیت موضوع قدس

 17. رحمانی فضلی: جمع کنندگان کمک های مردمی زلزله کرمانشاه باید پاسخگو باشند

 18. پیشکسوت استقلال درگذشت

 19. نزاع و درگیری دو طایفه در شهر سرابله ایلام  

 20. لاریجانی قانون بودجه ۱۳۹۷ کل کشور را ابلاغ کرد

 21. مطالبه کارگران برای تعیین دستمزد/تورم مهم نیست؛سبد معیشت مبناباشد

 22. جزئیات برگزاری نشست غیرعلنی مجلس با موضوع «فضای مجازی و پیام‌رسان‌ها»

 23. ترزا می: تهدید انگلیس از سوی روسیه را برنمی‌تابیم

 24. نظر چمران درباره عملکرد شهردار تهران در چند ماه اخیر

 25. حمله توپخانه ای رژیم صهیونیستی به نوار غزه

پربحث‌های دیروز

 1. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 2. شرکت اپل دسترسی به اپ استور در ایران را مسدود کرد

 3. عروس ارشد ترامپ، درخواست طلاق داد +عکس

 4. بسته پیشنهادی اروپایی‌ها به آمریکا برای تشدید فشارها علیه ایران/سیاست تحریم برای حفظ توافق هسته ای

 5. چمران: شهرداری در این مدت کاری انجام نداده است

 6. آخوندی: جنوب کشور مکان مناسبی برای زندگی، کار و تولید ثروت است

 7. تظاهرات گسترده دانش‌آموزان آمریکایی در اعتراض به حملات مسلحانه  

 8. روایت پوتین از رباعیات عمر خیام

 9. یک تنه در آلمان در برابر یک جهان!

 10. علت استعفای شهردار تهران، بیماری یا فسادستیزی؟

 11. افزایش ۳۰ درصدی قیمت مواد شوینده در سال آینده

 12. نشست شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۹۷ بدون نتیجه به پایان رسید

 13. نتانیاهو: ترامپ در ماه "مه" از توافق هسته‌ای با ایران خارج می‌شود

 14. سناریوهای افزایش دستمزد ۹۷ کارگران

 15. نقوی حسینی: تحریم جدید آمریکا مقدمه خروج از برجام است/ نوزدهمین تحریم علیه ایران بعد از برجام

 16. وزیر کار: تعیین مزد ۹۷ بر اساس «سبد معیشت» و «تورم»/ به دنبال افزایش قدرت خرید کارگران هستیم

 17. لطفا اهداف و خباثت انگلیس را تقلیل ندهید

 18. نجفی: به عنوان خدمتگذار مردم وارد شهرداری شدم/ شهرداری تهران باید از مسائل سیاسی فارغ شود

 19. اعتراف موبایل قاپ حرفه‌ای تهران به ۲۰۰ سرقت

 20. دیدار دوستانه ایران - سیرالئون لغو شد/ برگزار نشدن بازی ضرری حدود ۲۰۰ میلیون تومانی در دامن فدراسیون فوتبال می‌گذارد

 21. نامه فیفا؛ سیرالئون حق بازی جلوی ایران را ندارد!

 22. برخورد دوگانه با تخلفات خودرویی/ ابهامات قاچاق خودرو با ۱۹هزار ثبت سفارش شائبه‌دار

 23. ظریف: ترامپ از روزی که سرکار آمده تلاش خودش را برای از بین بردن برجام انجام داده/ اگر آمریکا اشتباه خروج از برجام را مرتکب شود، حتما این اشتباه دردناکی برای آن‌ها خواهد بود

 24. ظریف: خروج آمریکا از برجام اشتباهی دردناک خواهد بود  

 25. اعلام دستمزد کارگران تا ۲۹ اسفند

پربحث‌های هفته

 1. مساله فقط یک روسری است؟

 2. مراسم مبتذل برج میلاد و پنج نکته اساسی

 3. "عفاف و کرامت" زن شرقی، یا "بردگی جنسی" زن غربی؟

 4. اختصاصی | مراجع تقلید درباره «وظیفه حکومت در حجاب» چه می‌گویند؟

 5. بیانیه نماینده‌ای که نام موزه لوور را اشتباهی تلفظ کرد‌

 6. نجفی استعفا داد/ محسن هاشمی: در اولین جلسه بعد از نوروز استعفای نجفی بررسی می شود

 7. ترامپ زنگ خطر را برای توافق هسته ای به صدا در آورد/ هدیه بزرگ کاخ سفید به نتانیاهو و محمد بن سلمان/ سناریوهای ایران در قبال خروج آمریکا از برجام چه خواهد بود؟

 8. کیم عاقل, ترامپ عاقل تر‎

 9. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 10. فرقه شیرازی از کاخ باکینگهام تا کاخ سلطنتی آل سعود+تصاویر

 11. ظریف: برای سوخت‌گیری پرواز من، به یکی، دو شرکت مراجعه شده ‌بود که اطلاعات غلطی داشتند/ اینکه تصویر من را با یک پیت نفت در دست چاپ کنند، تحقیر ظریف نیست، تحقیر مردم ایران است

 12. استیون هاوکینگ درگذشت

 13. چرا مردم ایران شاد نیستند، اما هندی های فقیر شادند

 14. اسم این موزه چی بود؟  

 15. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 16. اجرایی شدن ماده 29 قانون برنامه ششم برای شفافیت حقوق مسولان را دنبال خواهیم کرد /برخی مسئولین حاضر به بیان میزان حقوق دریافتی خود نیستند

 17. مقصر سقوط هواپیمای آسمان اعلام شد: بی‎توجهی شرکت آسمان به محدودیت پرواز خلبان/ خلبان در سال ۸۸ عمل جراحی قلب باز انجام داده بود؛ او مجاز به پرواز با یک کمک‌خلبان نبود

 18. عباس آخوندی: استیضاح من جز متشنج کردن فضا سود دیگری ندارد

 19. کارگر اخراجی شهردار را به آتش کشید  

 20. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 21. دلیل استعفای شهردار تهران اعلام شد

 22. سرقت دستگاه خودپرداز از میدان ونک با ۶۷ میلیون تومان وجه نقد  

 23. چهارشنبه سوزی با ۲۰۸۲ مصدوم و ۴ فوتی/ قطع عضو به عدد ۱۸ رسید/ سوختگی و مشکلات چشمی رتبه اول و دوم آسیب‌ها +تصاویر

 24. ماجرای تخریب منزل خانواده معلول ۳ نفره در ارومیه + واکنش شهردار

 25. موسسه ژئوفیزیک، صدا و سیما و اوقات شرعی

پربحث‌های امروز

 1. مذاکرات پنهان با اروپائیها / فرانسه نقش آمریکا را بازی می کند / خروج احتمالی آمریکا از برجام در اردیبهشت

 2. عراقچی: انتظارات مردم از برجام برآورده نشد/ تصور ما این است که برجام ادامه پیدا نخواهد کرد

 3. یادداشت فعال ضد جنگ درباره اهمیت موضوع قدس

 4. نظر چمران درباره عملکرد شهردار تهران در چند ماه اخیر

 5. زمان سخنرانی نوروزی رهبری در حرم رضوی

 6. هنرنمایی بی سابقه در قالب استیضاح سه وزیر

 7. واکنش آیت‌الله مکارم به شایعه حساب بانکی میلیاردی‌

 8. متن کامل حکم محکومیت بقایی منتشر شد

 9. ساعت مراسم سخنرانی رهبر معظم انقلاب در مشهد اعلام شد

 10. آیت الله نوری همدانی: وضع معیشت مردم، انسان را شرمنده می‌کند

 11. افشای پشت پرده اغتشاشات دی‌ ماه در ایران

 12. گفتگوی ملی با اصلاح‌طلبان برانداز!

 13. شمخانی: پاسخ شایسته و به موقع به نقض عهدهای واشنگتن در برجام خواهیم داد

 14. حاشیه حضور وزیر صنعت در ایران خودرو / کتاب ایران خودرو مسئولیت اجتماعی است یا سفره شب عید مردم؟

 15. مدرک منتشر شده در مورد حساب بانکی آیت الله مکارم شیرازی جعلی است

 16. مجید انصاری: گاهی در مجمع نظری مخالف رهبری می‌دهیم/ برخی اعضای مجمع، مخالف عضویت احمدی‎ نژادند

 17. واکنش سخنگوی شورای نگهبان به خبر تایید برخی روسای جمهور برای دور دوم ریاست جمهوری بر اساس مصلحت

 18. توضیح عضو هیات رییسه مجلس در مورد اشتباهش در تلفظ «لوور»

 19. وزیر کشور: دولت الکترونیک از فساد و زیرمیزی جلوگیری می‌کند

 20. شرایط و معیارهای «رجل سیاسی ـ مذهبی» برای ریاست جمهوری اعلام شد

 21. کدخدایی: آزادی در ایران از حرف گذشته و مردم آزادانه حرف‌های خودشان را بیان می‌کنند

 22. روزنامه جمهوری اسلامی: مشایی بارها بصورت پنهانی با مقامات خارجی از جمله انگلیسی ها مذاکره کرد

 23. گفت و شنود کیهان از مشایی و سفارت انگلیس

 24. یونسی: با روش شورای نگهبان در رد صلاحیتها مخالفم/ امروز کسانی تریبون دار شده اند که با امام مخالف بودند

 25. "وظیفه جدی اصلاح طلبان" روشن شد

پربحث‌های دیروز

 1. علت استعفای شهردار تهران، بیماری یا فسادستیزی؟

 2. نقوی حسینی: تحریم جدید آمریکا مقدمه خروج از برجام است/ نوزدهمین تحریم علیه ایران بعد از برجام

 3. لطفا اهداف و خباثت انگلیس را تقلیل ندهید

 4. ظریف: ترامپ از روزی که سرکار آمده تلاش خودش را برای از بین بردن برجام انجام داده/ اگر آمریکا اشتباه خروج از برجام را مرتکب شود، حتما این اشتباه دردناکی برای آن‌ها خواهد بود

 5. ظریف: خروج آمریکا از برجام اشتباهی دردناک خواهد بود  

 6. آیت‌الله امامی کاشانی: اگر زمان و شرایط طاغوت ادامه می‌یافت چیزی از ایران باقی نمی‌ماند/ ایران از نظر معنویت قابل مقایسه با هیچ کشوری نیست

 7. مصباحی‌مقدم: دولت در پایان سال گزارشی از اجرای فرامین اقتصادی رهبری ارائه کند

 8. عراقچی: نفس مطرح کردن خروج از برجام نقض برجام است/ اتفاق نظر اعضا بر ادامه و اجرای توافق

 9. وزیر امور خارجه عمان وارد تهران شد

 10. دیدار عراقچی با نماینده آمریکا در گروه ۱+۵

 11. رئیسی: جامعه فرهیخته تحت تاثیر جنگ نرم قرار نمی گیرد

 12. ماجرای ارسال پیامک به نمایندگان برای انصراف از استیضاح چه بود؟

 13. سخنگوی وزارت خارجه: اتحادیه اروپا به آمریکا برای اجرای تعهداتش در برجام فشار بیاورد

 14. پایان یازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین

 15. سفر وزیر امور خارجه عمان به تهران

 16. بعیدی نژاد: امریکا بیش از همیشه در فشار و انزوا است

 17. امام جمعه تبریز: واهمه‌ای از تهدیدات و خروج آمریکا از برجام نداریم/ شیعه انگلیسی و سنّی آمریکایی دو لبه یک قیچی هستند

 18. ظریف قزاقستان را به مقصد تهران ترک کرد

 19. امیر عبداللهیان: عقلانیت اگر در ریاض حاکم بود، در باتلاق یمن و بحرین غرق نمی شدند

 20. دیدار ظریف با رئیس جمهور قزاقستان + عکس

 21. ظریف: پیشبرد روند سیاسی در سوریه نیازمند دیدگاه واقع‌ بینانه نسبت به آینده این کشور است

 22. جزئیات جلسه طراحان سوال از رئیس جمهور با لاریجانی/ پذیرش اشتباه محاسباتی از سوی رئیس مجلس/ ترفند هیئت رئیسه برای هوا کردن طرح سوال

 23. عراقچی: ضرب‌ الاجل ترامپ خلاف تعهدات آمریکاست/ برجام به‌ هیچ‌وجه امکان بحث مجدد ندارد/ تحولاتی که در پیش است تحولات چندان آسانی نخواهد بود

 24. در گفت و گوی اختصاصی با الف مطرح شد؛ جزییات نشست های کارشناسی آستانه از زبان جابری انصاری

 25. ظریف: امیدواریم عربستان به سمت سلاح هسته‌ای نرود/ دولت آمریکا در موقعیتی نیست که حق غنی‌سازی را از کشورها بگیرد

پربحث‌های هفته

 1. مساله فقط یک روسری است؟

 2. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 3. فرقه شیرازی از کاخ باکینگهام تا کاخ سلطنتی آل سعود+تصاویر

 4. ظریف: برای سوخت‌گیری پرواز من، به یکی، دو شرکت مراجعه شده ‌بود که اطلاعات غلطی داشتند/ اینکه تصویر من را با یک پیت نفت در دست چاپ کنند، تحقیر ظریف نیست، تحقیر مردم ایران است

 5. اسم این موزه چی بود؟  

 6. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 7. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 8. شام نوبخت به نمایندگان مجلس / دعوت نامه به نام حزب اعتدال - مکان سازمان مدیریت

 9. عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی ماندنی شد+ جزییات شمارش آرای استیضاح

 10. صحبت‌های ابتکار درباره بازداشت‌های اخیر، تحصیل فرزندش در آمریکا و تهدید از طرف VOA و سلطنت‌طلب‌ها

 11. رئیسی: بر خلاف همه اظهارنظرها آستان قدس مالیات می‌دهد؛ اسناد آن در وزارت اقتصاد موجود است/ واگذاری شرکت‌ها را در دستور کار داریم/ تهمت‌های زیادی توسط برخی مسئولین به آستان زده شده است

 12. علی ربیعی در کابینه دولت ماندنی شد+ جزییات شمارش آرای استیضاح

 13. استیضاح ربیعی در دستور کار مجلس/ موافقان استیضاح: ربیعی خدای لابی‌گری است/ هواپیمای تهران - یاسوج بیمه نداشت/ ربیعی: در وزارت تعاون موفق بودم

 14. رئیس جمهور با حمایت قاطع از سه وزیر: وزرای استیضاح شده توضیحات دقیق و روشن از خدمات خود ارائه کنند/ امیدوارم این استیضاح باز هم با رای اعتماد نمایندگان به وزرای مورد نظر همراه باشد

 15. چرا نگران استیضاح هستیم ؟/سخنی کوتاه با استیضاح کنندگان وزرای دولت دوازدهم

 16. سومین استیضاح هم رای نیاورد ! / حجتی ماند + جزییات شمارش آرا و گزارش کامل جلسه استیضاح

 17. مذاکرات پنهان با اروپائیها / فرانسه نقش آمریکا را بازی می کند / خروج احتمالی آمریکا از برجام در اردیبهشت

 18. عراقچی: آمریکایی‌ها در خروج از برجام جدی هستند/ اگر آمریکا از برجام خارج شود، ما هم خارج می‌شویم

 19. آخرین مکالمات خلبان و کمک خلبان هواپیمای A.T.R با یکدیگر/ اظهارت کمک خلبان برای برگشت و 2 اخطار سیستم حسگر

 20. استیضاح وزیر راه/ امیرآبادی: سر استیضاح را بریدند/ آخوندی: بابت کاستی ها از مردم عذرخواهی می‌کنم

 21. در جلسه شب گذشته نوبخت با نمایندگان چه گذشت / جلسه حزبی در سازمان مدیریت تشکیل شد

 22. روزنامه جوان: سران ۳ قوه در اعتراض به حضور احمدی نژاد در مجمع تشخیص مصلحت، به جلسات آن نمی روند

 23. پیام آیت‎الله مکارم به روحانی: اصرار به شبکه‌های اجتماعی خارجی و عدم توجه به شبکه‌های داخلی بردگی است

 24. روزنامه جوان: نامگذاری خیابان بنام مصدق، عبور از امام است

 25. دروغگو مثل فعال اصلاح‌طلب دروغ‌‌پرداز مثل شبکه ملکه انگلیس

آخرین عناوین