نیسان

جاسوس تیم مذاکره کننده هسته ای و چند نکته

معصومه پورصادقی، گروه سیاسی الف،   3960718259 ۳۵ نظر، ۵ در صف انتشار و ۲۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

 پس از محکومیت دری اصفهانی، یکی از اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای در خصوص جاسوسی، گمانه زنی‌ها درباره نحوه ورود وی به یکی از عالی ترین سطوح امنیتی کشور در پرونده مذاکرات هسته ای شدت گرفته است. اینکه وی چطور و با حمایت چه کسی توانسته است به میان تیم مشاور مذاکره کنندگان هسته‌ای ورود کند.

برخی از رسانه‌ها همواره انگشت اتهام را به سمت سیروس ناصری از نزدیکان حسین فریدون، (برادر و دستیار ویژه رئیس جمهور) گرفته و برخی دیگر نیز وی را مسئولیت امور مالی تیم مذاکره کننده هسته‌ای در زیر مجموعه تیم بعیدی‌نژاد می‌دانند. این در حالی است که سخنگوی وزارت امورخارجه در نشست خبری روز سه شنبه خود با خبرنگاران در مورد اینکه دری اصفهانی عضو تیم آقای بعیدی نژاد بوده احضار بی اطلاعی کرد و گفت که وی عضو وزارت خارجه نبوده است.

سخنگوی وزارت امورخارجه در خصوص محکومیت دری اصفهانی از اعضای تیم هسته‌ای با تمجید از نقش وی در طول مذاکرات می‌گوید: آنچه توسط سخنگوی قوه قضاییه مطرح شده متین است و در این باره اظهار نظری ندارم اما این فرد چندین دهه است برای ارگانهای جمهوری اسلامی تلاشهای بسیاری داشته و همکاری‌های زیادی داشته و در برخی نشستهای کارشناسی برجام ایشان بوده و تلاشهای مثبتی داشته و گفته می‌شود بازگشت 1.7 میلیارد دلار کار ایشان بوده ولی بررسی روابط پنهان افراد کار وزارت خارجه نیست و ارگانهای دیگر باید این کار را بکنند. ایشان را یکی از ارگانها معرفی کرده بودند و به‌عنوان مشاور در مقاطعی حضور داشتند در برجام و با بخش اقتصادی برجام همکاری داشتند و عضو هیئت برجام نبودند.

ماجرا از کجا آغاز شد؟

یکسال پیش، 26 مردادماه سال 95 کریمی قدوسی مدعی دستگیری نفوذی آمریکا در تیم مذاکره کننده به هنگام فرار با هواپیمای ظریف به مقصد ترکیه شد. این خبر آنچنان شوکه کننده بود که مسئولان وزات خارجه در تأیید و تکذیب آن مانده بودند، تا اینکه سخنگوی وزارت امورخارجه این خبر را تکذیب و گفت سخنان منتشر شده به نقل از آقای کریمی قدوسی مبنی بر حضور فرد دستگیر شده در هیات همراه وزیر محترم امورخارجه در سفر اخیر به کشور ترکیه ادعائی بی‌پایه و اساس، بی ربط، کذب محض و قولی غلط است.

بعد از این ماجرا جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران در نشست خبری با خبرنگاران از دستگیری و بازداشت یک متهم ایرانی دو تابعیتی در تهران و ارتباط این متهم با سرویس جاسوسی انگلیس خبر داد که وی همواره در حوزه اقتصادی و مرتبط با ایران فعالیت می‌کرده است.

خبر چندی بعد یعنی در تاریخ هفتم شهریور 95 از سوی حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه تأیید شد و وی گفت که اصل خبر دستگیری این شخص صحت دارد و این فرد بعد از چند روز با وثیقه آزاد شده است.

اما ماجرا به همین جا ختم نشد و بعد از واکنش‌ها و اظهارنظرات مختلف، محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود در هفته جاری جزئیات بیشتری از پرونده وی ارائه کرد. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اتهام دری اصفهانی چه بوده است؟ گفت: آقای عبدالرسول دری اصفهانی فرزند حسین دو تابعیتی بود که اتهامش جاسوسی و ارائه اطلاعات به بیگانگان بود که با دو سرویس هم مرتبط بود و دادگاه او را به پنج سال محکوم کرد که بعد از اعتراض این حکم در دادگاه تجدیدنظر قطعی شد و وی باید تحمل حبس کند.

وی افزود: البته وی پرونده دیگری هم دارد که مربوط به اتهام فساد مالی است و در آن پرونده قرار وثیقه صادر شده، اما کیفرخواست صادر نشده و حکم نخورده است.

به گزارش الف، دری اصفهانی مسئول یکی از کمیته‌های مهم هیئت مذاکره کننده و نماینده بانک مرکزی در این تیم بوده، یعنی همان کسی که قرار بود با مشورت وی درباره مفاد برجام در لغو تحریمها به تیم مذاکره کننده جهت دهی لازم را ارائه کند!

اما نکته مهمی که وجود دارد این است که وی با وجود داشتن تابعیت دوگانه به عنوان مشاور در بانک مرکزی مشغول به کار بوده است و اگرچه در ظاهر به عنوان حافظ منافع ایران باید در مذاکرات حاضر می شده اما در عمل خبرها و اطلاعات بسیار مهمی را به طرف ۱+۵ داده است، اطلاعاتی که شاید بتوان اکنون متوجه شد چرا ایران بعضا نتواسته به نتایج دلخواه از مذاکرات هسته ای دست پیدا کند.

وی با این سابقه، پس از پایان مذاکرات هسته ای در مراسم "تجلیل از افتخارآفرینان برجام" از حسن روحانی رئیس‌جمهور نشان درجه سه خدمت و سکه طلا دریافت کرد.

فردی که از طرف ایران به مصاف گروه 5+1 رفته است اما در عمل نیروی آنها بوده! یعنی در هر دوطرف میز مذاکره افرادی از جبهه دشمن وجود داشته یا برای دشمن فعالیت کرده اند. یک طرف با کروات و نام آمریکا و انگلیس و فرانسه و در طرف دیگر بدون کروات و به نام نمایندگی از دولت حسن روحانی!

 

او درنهایت زمانی که قصد فرار به کانادا داشته است در پروازی که در ترکیه و همراه آقای ظریف بوده است، دستگیر می شود.

 در این باره به چند نکته می‌توان اشاره کرد؛

1)باتوجه به سوابق دری اصفهانی، چگونه بانک مرکزی اقدام به بکارگیری از این فرد می‌کند و نکته بعدی اینکه این فرد به عنوان مشاور رئیس کل بانک مرکزی به راحتی می‌تواند به اطلاعات پولی و بانکی کشور دسترسی کامل داشته باشد!

2) آیا بانک مرکزی که دری اصفهانی را به عنوان مشاور اقتصادی راهی مذاکرات هسته ای کرده و پیش از آن وی را به عنوان مشاور رئیس کل منصوب کرده،‌ از نهادهای اطلاعاتی مرتبط استعلامات امنیتی لازم را درخصوص این فرد گرفته است یا خیر؟

و نکته سوم اینکه پس از مشخص شدن وی به جاسوسی در یکی از پیچیده‌ترین پرونده‌های بین اللملی کشور،‌ اکنون نیز چرا هیچ نهادی مسئولیت حضور این فرد را در مجموعه تیم مذاکره کننده هسته‌ای نمی‌پذیرد؟ و در این زمینه مقصر مشخص نیست، دری اصفهانی به عنوان مشاور کل بانک مرکزی سمت می‌گیرد و با یک معرفی و به آسانی عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای شده، (دری اصفهانی عامل ورود خود به مذاکرات را دعوت نهاوندیان و سیف می‌داند) در حالیکه این مذاکرات در طی سه سال در حساس‌ترین وضعیت خود به سر می‌برد.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۸۴۷۱۱۸:۴۰:۴۱ ۱۳۹۶/۷/۱۸
ایشون کارشناس رفع تحریم بانکی بوده !!! بگو چرا تحریم های بانکی ، تکان نخورد !!
ناشناس۱۱۸۴۷۴۱۸:۴۳:۲۲ ۱۳۹۶/۷/۱۸
نکته چهارم از کی تا حالا جاسوس رو ۵ سال حبس میدن ؟؟؟ شما گفتید ما هم باور کردیم.
ناشناس۱۱۸۹۹۱۱۱:۳۵:۲۹ ۱۳۹۶/۷/۱۹
صرف نظر از مجازات. ایشون که شناسایی شد برید بگردید جای دیگه ای از این جاسوس ها جا خوش نکرده باشند. پیدا کردن جاسوس بعد اینکه مملکت به تاراج رفت هنر نیست باید قبل فاجعه کاری کرد.
ناشناس۱۱۹۵۰۴۲۱:۲۳:۰۳ ۱۳۹۶/۷/۱۹
تازه وزیر اطلاعات گفته چنین جرمی صحت ندارد
ناشناس۱۱۸۴۷۵۱۸:۴۶:۱۰ ۱۳۹۶/۷/۱۸
آقای نجفی شهردار تهران را همه می شناختند شورای شهر هم بهش رای داد با این همه تا تاییده اش نیامد مشغول به کار نشد چگونه میتوان باور کرد آقای دری بدون تاییدیه این همه مدت به همه جا رفت و آمد داشته
ناشناس۱۱۸۴۷۸۱۸:۴۹:۳۳ ۱۳۹۶/۷/۱۸
فقط اعدام
ناشناس۱۱۸۴۸۰۱۸:۵۰:۰۹ ۱۳۹۶/۷/۱۸
خاین به مملکت فقط باید اعدام شود درس عبرتی باشد برای آیندگان
ناشناس۱۱۸۴۸۴۱۸:۵۳:۴۰ ۱۳۹۶/۷/۱۸
آقا ما باور کردیم ایشون جاسوس !!!
ناشناس۱۱۸۴۹۴۱۹:۰۲:۴۶ ۱۳۹۶/۷/۱۸
از نظر برخی هرکس زبان بلد است و با خارجی ها ارتباط دارد جاسوس است.
ناشناس۱۱۸۵۰۲۱۹:۱۸:۵۶ ۱۳۹۶/۷/۱۸
لطفا جواب بدید که ایشان از چه زمانی وارد سیستم نهادهای اقتصادی شده ؟
احمد۱۱۸۹۲۶۱۰:۴۲:۲۴ ۱۳۹۶/۷/۱۹
از همون زمانی که بابک زنجانی وارد شد ولی چسبوندنش به احمدی نژاد !!!!
ناشناس۱۱۸۵۲۵۱۹:۴۸:۰۴ ۱۳۹۶/۷/۱۸
اتهام سیاسی
ناشناس۱۱۸۵۴۳۲۰:۰۴:۰۰ ۱۳۹۶/۷/۱۸
حکم جاسوس درتمام کشورها اعدام است اینکه نامبرده اطلاعات را به دوکشور میداده است حتما باید 2بار اباطناب اعدام. شود نه اینکه 5 سال بزندان برود جاسوس حکمش اعدام است
ناشناس۱۱۸۵۴۶۲۰:۱۰:۰۶ ۱۳۹۶/۷/۱۸
جاسوس سزاش مرگه یا پنج سال حبس؟
ناشناس۱۱۸۵۵۲۲۰:۱۸:۱۲ ۱۳۹۶/۷/۱۸
گفتند جزو تیم مذاکره کننده نبوده است. گفته بودند در مرام ما استفاده از دو تابعیتی ها جایی ندارد.
ناشناس۱۱۸۶۰۴۲۱:۴۷:۱۶ ۱۳۹۶/۷/۱۸
باید اعدام بشود این فرد به ملت ایران خیانت کرده و جزای خیانتکار اعدام هست
سینا۱۱۸۶۵۹۲۲:۵۵:۰۲ ۱۳۹۶/۷/۱۸
چطور امکان دارد که اعضای یک تیم (حتی تیم ورزشی) که به اردو هم میروند یا به ماموریت گروهی میروند, همدیگر را نشناسند؟ از احوال هم پیگیری نکنند! و از هم بی خبر باشند؟ راستش را بخواهید من یکی باور نمیکنم که همه اعضای این تیم از ایشان بی خبر بوده باشند
ناشناس۱۱۸۶۷۷۲۳:۱۰:۳۶ ۱۳۹۶/۷/۱۸
مجازات جاسوسی اعدام است. چرا این شخص تا به حال اعدام نشده است؟
ناشناس۱۱۸۷۰۳۲۳:۴۶:۱۳ ۱۳۹۶/۷/۱۸
از بقیه جاسوس ها چه خبر؟
ناشناس۱۱۸۷۳۳۰۱:۲۲:۱۱ ۱۳۹۶/۷/۱۹
متاسفانه دادگاه غیر علنی بر طرف کننده ابهام مردم نیست . میگویند هدف از مجازات عبرت جامعه است اما وقتی مردم به جزعیات جرم واقف نیستند مجازات به هدف خود نمیرسد .
ناشناس۱۱۸۷۳۶۰۱:۲۸:۴۶ ۱۳۹۶/۷/۱۹
روحانی مچکریم...
علی۱۱۸۷۹۹۰۷:۴۰:۵۰ ۱۳۹۶/۷/۱۹
برای جرم جاسوسی اون هم در این سطح 5 سال حبس؟؟؟شوخیه؟
بی نام۱۱۸۸۰۵۰۷:۴۷:۲۰ ۱۳۹۶/۷/۱۹
وطن فروش خائن به مردم و وطن و دین و انقلاب و شهدا
ناشناس۱۱۸۸۱۱۰۷:۵۶:۱۴ ۱۳۹۶/۷/۱۹
به حال این مملکت بایر خون گریست. این قدر بی در و پیکر است که هر ناکسی مدیر و وزیر و مشاور و ... می شود. ایشان جاسوس بوده آنوقت با قید وثیقه آزاد شده؟ این یعنی چه؟ می دانید آزادی جاسوس چیست؟؟ باید کسانی که این جاسوس وطن فروش را به این موقعیت رسانده اند مجازات کرد.
حميد۱۱۸۸۷۵۰۹:۲۴:۰۱ ۱۳۹۶/۷/۱۹
اگر ايشان اطلاعات محرمانه را داده باشند چرا فقط 5 سال حبس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۱۸۸۹۵۰۹:۵۹:۵۹ ۱۳۹۶/۷/۱۹
با کیا در ارتباط بوده ؟؟؟ چی جیزایی لو داده ؟؟ از کجا فهمیدین که جاسوس بوده ؟؟؟
ناشناس۱۱۸۹۱۹۱۰:۳۵:۲۱ ۱۳۹۶/۷/۱۹
نکته اول اینکه هیچ کس ! مسئولیت حضور ایشان در مذاکرات را قبول نمیکنه آخه این یعنی چی یعنی ایشان تو مذاکرات بودند ولی کسی نمیدونسته یا اینکه فکر میکردند جز تیم مقابله یعنی چی کسی مسئولیت حضور ایشان را قبول نمیکنه نکته دوم اینکه با این اوصاف هر کسی میتونه بره در هتل محل مذاکرات و وارد تیم بشه و اگر هم کسی ازش پرسید میتونه نگه از طرف کی اومده تو مذاکرات
محمد۱۱۸۹۳۵۱۰:۴۸:۳۹ ۱۳۹۶/۷/۱۹
اقایان اطلاعات بشدت مواظب رفتار وکردار واعمال این سیف بانک مرکزی باشید.بکار گیری دری اصفهانی کار اوست .اوفوق العاده خطرناک است .
ناشناس۱۱۸۹۷۵۱۱:۲۶:۰۰ ۱۳۹۶/۷/۱۹
چه جالب 5 سال حبس؟؟؟؟ خیلی خوبه آقا میتونه مشوق بقیه باشه که برن جاسوس شن در قبال پول خوبی که میگیرن 5 سال حبس چیزی نیس
ناشناس۱۱۸۹۸۹۱۱:۳۳:۴۶ ۱۳۹۶/۷/۱۹
جالبه دولت عوض شرمساری زبون درازی می کند
ناشناس۱۱۹۱۳۰۱۳:۱۰:۵۷ ۱۳۹۶/۷/۱۹
رییس قوه قضاییه گفته که طرف برای دو سرویس جاسوسی میکرده، بعد فقط 5 سال حبس؟! بسیار سوال برانگیز است
ناشناس۱۱۹۱۴۳۱۳:۱۵:۳۷ ۱۳۹۶/۷/۱۹
خیلی باورپذیر نیست فردی که دو تابعیتی است و با مقامات بالا حشر و نشر دارد و در بالاترین سطوح مشغول فعالیت است اولاً از انواع فیلترهای گزینش و حراست به راحتی عبور کرده باشد و دوم اینکه وقتی در این سطوح به مأموریت می‌روند مگر نهادهای امنیتی و اطلاعاتی ما خواب هستند که تا دقیقه 90 نمی‌دانند چه کسی را با چه پیشینه‌ای به مأموریت فرستاده‌اند؟ فراموش نکنیم در لوزان سوئیس افراد تیم مذاکره کننده چطور در حالی که جلوی دهان خود را گرفته بودند با هم صحبت میکردند که مبادا مثلاً از طرف افراد ناشناس لب‌خوانی شوند اونوقت یه فرد نفوذی رو به راحتی داخل خودشون قرار داده باشند برای چندین سال و متوجه نباشند؟!
ناشناس۱۱۹۱۹۴۱۴:۰۴:۲۰ ۱۳۹۶/۷/۱۹
يه زمانی ميگفتين آقای موسويان هم جاسوسه!
ناشناس۱۱۹۴۰۹۱۸:۲۷:۳۳ ۱۳۹۶/۷/۱۹
آقا جاسوس را باید اعدام کنن 5 سال حبس ظاهرا جوکه
ناشناس۱۱۹۵۹۳۲۳:۱۸:۴۶ ۱۳۹۶/۷/۱۹
وزير اطلاعات، جاسوس بودن دری اصفهانی را رد کرده. حالا کسانيکه اين تهمت را به ايشون زده اند و مقاله ها نوشته اند، در پيشگاه داوری الهی چه پاسخی خواهند داشت؟

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک گردشگری

پربحث‌های امروز

 1. تعرض جنسی به دختر دانش آموز در ارومیه صحت ندارد/ تصمیم به تجمع در جلوی مدرسه کار اشتباهی بود

 2. جشنی که میلیون‌ها دلار خرج روی دست دولت ایران گذاشت + تصاویر

 3. تویوتا به‌دلیل فروش خودرو به ایران از آمریکا عذرخواهی کرد

 4. پایان نامه دکتری استیون هاوکینگ در دسترس عموم قرار گرفت

 5. قیمت منطقی دلار برای بودجه ۹۷ چقدر است؟

 6. پیشران جدید معاملات مسکن

 7. دادستان ارومیه: تعدادی از عوامل فرصت‌طلب در تجمع مردم منطقه اسلام آباد ارومیه بازداشت شدند

 8. وقتی آب به پوست سخت می‌گیرد!

 9. خوابی که آمریکا برای عراق دیده است

 10. ماجرای اهدای پوست جسد «عسل بدیعی»

 11. سامسونگ و اپل بار دیگر دادگاهی شدند

 12. ۲۰ کشور پرکاربر اینترنت جهان

 13. روده نشت پذیر چگونه شما را بیمار می‌کند

 14. دروغ‌های ترامپ و احتمال جنگ ایران و آمریکا

 15. ۱۰ کشور صلح‌آمیز و ۱۰ کشور ترورزدۀ جهان+رتبه ایران

 16. داعش چند درصد از خاک سوریه را در اشغال دارد؟

 17. دختر بازمانده از حادثه خودکشی اصفهان به هوش آمد

 18. ۹ علامت پنهان قند خون کنترل نشده را جدی بگیرید!

 19. مکان یابی جدید حسگر اثرانگشت گوشی گلکسی اس 9 سامسونگ

 20. باهنر: رئیسی چهره شاخص کاریزما نیست

 21. ۷ ماده غذایی که بیشترین خطر مسمومیت را دارند!

 22. شهادت فرمانده‌ای که نماد مقاومت در سوریه بود

 23. نماینده دموکرات کنگره:‌ تحریم‌های جدید آمریکا،‌ دولت ایران را مجبور به التماس خواهد کرد

 24. پیراهن طلایی تور تایلند بر تن بانوی لژیونر ایران

 25. ژاپن: تهدیدات کره شمالی بحرانی قریب‌الوقوع است

پربحث‌های دیروز

 1. نابسامانی بانکی؛ میراث شوم دولت دهم

 2. 10 خودروی غیرقابل اعتماد جهان+تصاویر

 3. روحانی: چه زمانی در تاریخ سراغ دارید که رییس‌جمهور آمریکا حرفی بزند و تمام دنیا با او مخالفت كند؟/ در جنگ توپ دادیم اروپا تعمیر کنند، برنگرداندند/ نقش ممتاز حاج آقا مصطفی کنار امام

 4. سه اپیزود از "ربا"یی که می‌خوریم

 5. نوبخت: آقای رئیس جمهور مخالف گرانی دلار است/ تورم مهر ۸ درصد

 6. آخرین اخطار به بانک‌ها برای ارائه اطلاعات حساب‌ها/ به قانون تمکین نکنید اسامی متخلفان را افشا می‌کنیم

 7. علی کریمی: قلیان کشیدن نه غیر قانونی است،نه ضد عرف

 8. درخواست نماینده اسبق مجلس خبرگان از آیت‌الله جنتی در مورد نیکنام

 9. بازارگرمی پارس خودرو با ساندرو استپ‌وی

 10. در حاشیه کشتار اخیر در آمریکا و قتل‌ها و جنایات خانوادگی در کشور

 11. واکنش های توییتری به شایعه ازدواج همایون شجریان و سحردولتشاهی

 12. مقیم این شهر در ایتالیا شوید و 2 هزار یورو هدیه بگیرید

 13. پرسشگر بزرگ پاسخ می‌دهد

 14. حماس قطع روابط خود با جمهوری اسلامی را نخواهد پذیرفت

 15. ظریف در آفریقا: لجن پراکنی ترامپ نمیتواند ذره ای به استقامت و دفاع مردم ایران خدشه وارد کند

 16. انتقاد مقامات آلمانی از هشدار تیلرسون برای تجارت با ایران

 17. خطاب به وزیر خارجه آمریکا/ العبادی: الحشد الشعبی امید عراق و منطقه است

 18. آخرین وضعیت پرونده‌های ورمی کمپوست، کرسنت و بنیتا و ثامن‌الحجج

 19. رای کی روش برای بهترین بازیکن و مربی جهان

 20. کریستیانو رونالدو بهترین بازیکن سال ۲۰۱۷ شد/ ناکامی دوباره مسی

 21. توئیت‎های جدید ظریف از آفریقا/ عکس

 22. شرکت برنی سندرز در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا

 23. زیدان بهترین مربی سال ۲۰۱۷ شد

 24. بوفون جایزه بهترین دروازه بان سال ۲۰۱۷ را دریافت کرد

 25. اهدای جایزه بهترین مربی به زیدان   

پربحث‌های هفته

 1. وزارت نفت: دختر نماینده مجلس را استخدام نکردیم/ او را «منتقل» کردیم

 2. فتاح خطاب به روحانی: یارانه‌‌ها را قطع کنید من فحش‌ها را می‌پذیرم/ بگویید هرکس نیازمند است برود کمیته امداد/ داعشی‌ها را شبانه جزغاله می‌کنید؛ نمی‌توانید جلوی قاچاق در روز روشن را بگیرید؟

 3. پاسخ وزارت نفت به استخدام دختر نماینده مجلس

 4. گزینه های پیشنهادی برای نخبگان رفاه طلب !

 5. در حاشیه برخورد خانم نماینده با معاون استاندار خراسان رضوی

 6. قتل هولناک پسر 2 ساله رشتی به دست دوست مادرش!

 7. واکنش ها به عذر خواهی آقای قرائتی

 8. آقای زنگنه این کشور پُر از دکترا است/ اگر نیرو اضافی وجود دارد، استخدام سفارشی برای چیست؟

 9. آزار جنسی، ویروسی در حال تکثیر

 10. عذر خواهی حجت‌الاسلام قرائتی از آقای دوربینی/ همه ما ممکن است اشتباه کنیم

 11. درخواست رییس‌جمهور فرانسه از آمانو در مورد برجام/پاریس: ایران را در زمینه برنامه موشکی تحت فشار قرار می‌دهیم

 12. طیب نیا مطالب مطرح شده درباره موضوع باغچه سولقان را به شدت تکذیب کرد

 13. نابسامانی بانکی؛ میراث شوم دولت دهم

 14. 10 خودروی غیرقابل اعتماد جهان+تصاویر

 15. دو نکته درباره زنبیل قرمز آقای بقائی

 16. سقوط کرکوک، پایان رویای بارزانی و احتمال تقسیم اقلیم کردستان عراق

 17. پوستر طراحی شده دفتر رهبری با کنایه معنی‎داری به خودروسازان+عکس

 18. قرائتی را تحسین کنیم، نه خودمان را

 19. مشکل واقعی ما ترامپ نیست، خودمانیم

 20. 30 سال زندان مجازات 2 متجاوز به دختر 25 ساله

 21. روحانی: چه زمانی در تاریخ سراغ دارید که رییس‌جمهور آمریکا حرفی بزند و تمام دنیا با او مخالفت كند؟/ در جنگ توپ دادیم اروپا تعمیر کنند، برنگرداندند/ نقش ممتاز حاج آقا مصطفی کنار امام

 22. از گرا دادن به دشمن در مورد خزانه ی خالی تا بازگشایی پرونده ی تخلفات نفتی دولت نهم و دهم

 23. ادعای عجیب آقای جهانگیری: ۶ ماهه ۱.۵ میلیون شغل ایجاد کردیم

 24. تعرض جنسی به دختر دانش آموز در ارومیه صحت ندارد/ تصمیم به تجمع در جلوی مدرسه کار اشتباهی بود

 25. نقد بخشنامه «ممنوعیت ادامه تحصیل بیش از یکبار پس از استخدام»

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی: چه زمانی در تاریخ سراغ دارید که رییس‌جمهور آمریکا حرفی بزند و تمام دنیا با او مخالفت كند؟/ در جنگ توپ دادیم اروپا تعمیر کنند، برنگرداندند/ نقش ممتاز حاج آقا مصطفی کنار امام

 2. درخواست نماینده اسبق مجلس خبرگان از آیت‌الله جنتی در مورد نیکنام

 3. حماس قطع روابط خود با جمهوری اسلامی را نخواهد پذیرفت

 4. ظریف در آفریقا: لجن پراکنی ترامپ نمیتواند ذره ای به استقامت و دفاع مردم ایران خدشه وارد کند

 5. توئیت‎های جدید ظریف از آفریقا/ عکس

 6. پرونده بقایی صد درصد مالی است/ پرونده قائم‌مقام آستان قدس متهمین متعدد دارد

 7. علت سفر ظریف به آفریقا

 8. ضرورت اصلاح فرایند های امنیتی / اشتباه کردید جبران کنید!

 9. تجمع دانشجویان در اعتراض به گزینه پیشنهادی وزارت علوم+ تصاویر

 10. از عصبانیت اصلاح طلبان از حسن روحانی تا طلاق پنهان 85 درصد جامعه ی ایران

 11. غریب نهضت

 12. در همایش همدلی ارتش و سپاه چه گذشت؟/ ید واحده هستیم

 13. سخنگوی هیات رییسه مجلس: خرید «خیابان مردم» در گذشته اتفاق افتاده است

 14. هفتمین گزارش وزارت خارجه درباره اجرای برجام: در مصوبه اخیر کنگره آمریکا تحریم جدیدی علیه ایران وضع نشده

 15. رئیس قوه قضاییه: یکی اتهام مالی دارد، دیگری به دلیل فساد تحت تعقیب است می‌گویند برخورد قوه قضاییه، سیاسی است/ برجام موشکی نداریم

 16. تکذیب انصراف «هادی خامنه‌ای»از ریاست شورای هماهنگی

 17. ارزیابی رسانه‌های داخلی در ماجرای زهرا لاریجانی

 18. لاریجانی: همه می دانند آمریکا «شیطان» است

 19. گزارش تخلفات احمدی نژاد به مجلس می‌آید

 20. روزنامه ای که موافق وزیر پیشنهادی علوم است و مدیرمسئولش،مخالف

 21. پاسخ معاون وزیر خارجه به عدم لغو ویزای عراق

 22. مرگ مشکوک آقا مصطفی

 23. ترکیه: منتظر استرداد گولن هستیم

 24. تکذیب سفر ولیعهد عربستان به فلسطین اشغالی

 25. اسپانیا: تصاویر خشونت پلیس در همه‌پرسی جعلی است

پربحث‌های هفته

 1. وزارت نفت: دختر نماینده مجلس را استخدام نکردیم/ او را «منتقل» کردیم

 2. فتاح خطاب به روحانی: یارانه‌‌ها را قطع کنید من فحش‌ها را می‌پذیرم/ بگویید هرکس نیازمند است برود کمیته امداد/ داعشی‌ها را شبانه جزغاله می‌کنید؛ نمی‌توانید جلوی قاچاق در روز روشن را بگیرید؟

 3. پاسخ وزارت نفت به استخدام دختر نماینده مجلس

 4. در حاشیه برخورد خانم نماینده با معاون استاندار خراسان رضوی

 5. دو نکته درباره زنبیل قرمز آقای بقائی

 6. روحانی: چه زمانی در تاریخ سراغ دارید که رییس‌جمهور آمریکا حرفی بزند و تمام دنیا با او مخالفت كند؟/ در جنگ توپ دادیم اروپا تعمیر کنند، برنگرداندند/ نقش ممتاز حاج آقا مصطفی کنار امام

 7. از گرا دادن به دشمن در مورد خزانه ی خالی تا بازگشایی پرونده ی تخلفات نفتی دولت نهم و دهم

 8. علی مطهری به سردار نجات: چه اشکالی دارد محصوران بعد از 7 سال مجازات سنگین حصر بدون توبه آزاد شوند؟

 9. معمای وزارت علوم برای تکمیل کابینه دوم روحانی/ آخرین گزینه مطرح شده چه کسی است؟

 10. از درگیری فیزیکی نماینده ی مجلس با دانشجویان تا انتصاب یک ژن خوب از جنس زن وزیر سابق

 11. پاسکاری پذیرش مسولیت دری اصفهانی در دولت

 12. دختر خاص دیدار نخبگان با رهبری کیست؟  

 13. اگر طرف مقابل برجام را پاره کرد ما آن را ریزریز می‌کنیم / از اروپایی‌ها قبول نمی‌کنیم که با حرف زور آمریکا هم‌آواز شوند

 14. آخرین وضعیت محکومان امنیتی/ خروج ۶۲میلیارد تومان توسط دری اصفهانی

 15. ابتکار: وقتی روحانی گفت از محیط زیست برو، شوکه شدم

 16. بازخوانی رفتار اتحادیه اروپا در مذاکرات 84-82

 17. یک ترامپ برای جهان کافی است

 18. کدخدایی: نظر شورای نگهبان درباره عضو زرتشتی شورای شهر یزد لازم الاجراست

 19. مظلومیت عدالت اجتماعی در هیاهوی بداخلاقی های سیاسی

 20. درخواست نماینده اسبق مجلس خبرگان از آیت‌الله جنتی در مورد نیکنام

 21. طرح واشنگتن برای آشتی عراق و عربستان با ورود العبادی به ریاض/ اهمیت سفر اخیر نخست وزیر عراق به ایران

 22. تلاش کنگره برای تصويب قانونی جهت بازگرداندن تحريم‌های ايران/ جزئیاتی از پیش نویس طرح تشدید قانون نظارت بر برجام/ هفته آینده رای گیری

 23. تقدیر احمد توکلی از قرائتی

 24. مطهری: به آمر اصلی حمله شیراز رضایت می‌دهم

 25. معرفی «اردکانیان» و «غلامی» به مجلس برای تکمیل کابینه

آخرین عناوین