نیسان

واکنش‌های جهانی به سخنرانی ترامپ: غیردیپلماتیک و جنگ طلبانه/ تمجید نتانیاهو: سخنرانی شجاعانه‌تر از این ندیده بودم

گروه جهان الف،   3960628316 ۱۴ نظر، ۱ در صف انتشار و ۲۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
واکنش‌های جهانی به سخنرانی ترامپ: غیردیپلماتیک و جنگ طلبانه/ تمجید نتانیاهو: سخنرانی شجاعانه‌تر از این ندیده بودم

ترامپ با لحنی کاملا غیرمعمول و غیردیپلماتیک، به شدت علیه ایران، کره شمالی، سوریه، ونزوئلا و کوبا موضع گرفت

 دونالد ترامپ در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: زمان آن فرا رسیده است که به نظام دیگر خارج از قانون اشاره کنیم که از مرگ به آمریکا و نابودی اسرائیل و ملت های بیشتری در این سالن سخن می گوید. ترامپ مدعی شد ایران از پول نفت برای تامین مالی حزب الله استفاده می کند که عرب ها و مسلمانان بیگناه را به قتل می رسانند و گفت باید با ایران که فقط خشونت و هرج و مرج صادر می کند، مقابله کنیم.

وی ادعا کرد ایران به تقویت دیکتاتوری بشار اسد کمک کرد و جنگ در یمن را هدایت می کند. توافق هسته ای با ایران بدترین توافقنامه در طول تاریخ آمریکا بود. این توافقنامه یکجانبه است. به صراحت بگویم این توافقنامه مایه شرمندگی و خجالت برای آمریکا بوده است. توافقنامه هسته ای ایران را اگر پوششی برای توسعه برنامه هسته ای باشد نخواهیم پذیرفت.

ترامپ در ادامه گزافه گویی هایش، گفت: اکنون زمان آن است کل جهان به ما بپیوندند و از دولت ایران بخواهد تا دیگر دنبال مرگ و ویرانی نباشد. اکنون زمان آن است ایران همه آمریکایی ها و شهروندان دیگر کشورها را که با بی عدالتی زندانی کرده است، آزاد کند.

 اظهارات جنگ‌طلبانه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در هفتاد و دومین مجمع عمومی سازمان ملل متحد، انتقادهای زیادی را در سطح جهانی و محافل داخلی آمریکا به دنبال داشت. 

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، در واکنش به اظهارات خصمانه ترامپ علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: برجام بهترین توافق ممکن بوده و بیرون رفتن از آن تصمیم اشتباهی است. آمریکا نباید این کار را انجام دهد. مکرون افزود: عدم پایبندی به تعهداتمان، اقدامی غیرمسئولانه خواهد بود.

کارل بیلدت، مقام ارشد شورای روابط خارجی اروپا، در پیامی توییتری از اظهارات خصمانه ترامپ علیه جمهوری اسلامی ایران انتقاد کرد و نوشت: به نظر می رسد ترامپ تحت فشار نتانیاهو قصد دارد آمریکا را درگیر جنگ منطقه‌ای با ایران کند. (در صورت وقوع چنین جنگی)، اروپا متضرر خواهد شد. همه ما متضرر خواهیم شد. وزیر خارجه سابق سوئد همچنین نوشت: سخنرانی ترامپ یادآور نسخه‌ای تند از سخنرانی «محور شرارت» است که اکنون دو عضو دارد. (این نسخه خطرناک) به طرز خطرناکی ساده‌انگارانه است. بیلدت همچنین در پیامی دیگر نوشت: برای نخستین بار است که یکی از رؤسای جمهور آمریکا در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل به مسئله فلسطین اشاره نکرد.

سناتور «دیان فینشتاین» عضو ارشد مجلس سنای آمریکا، در پیامی توییتری پس از سخنرانی ترامپ نوشت: سازمان ملل محلی برای پیشبرد صلح است. ترامپ امروز آن را به صحنه جنگ تبدیل کرد.

واکنش‌های جهانی به نخستین سخنرانی ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل

جان کربی، سخنگوی پیشین وزارت خارجه آمریکا نیز نوشت: ترامپ فرصت بسیار خوبی را در سازمان ملل از دست داد. شرمساری واقعی اینجاست که او به جای همکاری و احترام دوجانبه از درگیری و منازعه صحبت می کند.

همچنین ریچارد هاس، رئیس اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا، در توییتی نوشت سخنرانی دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا یاد آور سخنرانی «محور شرارت» بوش پسر بود که تنها تغییرش کم شدن محورهای شرارت از سه کشور به دو کشور و حذف عراق بود. با این حال ایران و کره شمالی همچنان باقی مانده‌اند.

واکنش‌های جهانی به نخستین سخنرانی ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل

ونزوئلا هم به سخنان دونالد ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل متحد واکنش نشان داد و این سخنان را نژادپرستانه خواند.

با وجود موج انتقادهای جهانی از اظهارات خصمانه ترامپ، جنگ‌طلبانی همانند بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و جان بولتون، نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل متحد، از سخنرانی او تمجید کردند.

نتانیاهو در توییتی نوشت: دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، در سخنرانی امروز خود در سازمان ملل به بیان حقایق درباره خطرات پیش روی جهان پرداخت و خواستار اقدام با همه قدرت برای تضمین آینده بشریت شد. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در توییتی دیگر نوشت: در سی سال اخیر تا آنجا که در خاطر دارم سخنرانی شجاعانه‌تر از این ندیده بودم.

جان بولتون نیز با اعلام رضایت از سخنرانی ترامپ در توییتی نوشت: سخنرانی ترامپ بهترین عملکرد او از آغاز دوران ریاست‌جمهوری‌اش بود. او به طور صریح و بی‌پرده از کره شمالی و ایران انتقاد کرد.

این در حالی است که شبکه تلویزیونی سی ان ان در گزارشی اعلام کرد در سازمان ملل نگرانی‌های جدی درباره پایبندی آمریکا به توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 وجود دارد.

اظهارات خصمانه ترامپ علیه کشورمان در حالی صورت می‌گیرد که فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، امروز (سه‌شنبه) در دیدار با معاون رئیس‌جمهور آمریکا تأکید کرد: برجام کارآمد بوده است، آژانس پایبندی ایران به برجام را تائید کرده است. اجرای این توافق باید ادامه یابد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که پیش از آغاز سخنرانی ترامپ، دیپلمات‌های کره شمالی سالن را ترک کردند. کره‌شمالی با تأیید این گزارش‌ها، اعلام کرد تمام دیپلمات‌های این کشور  پیش از شروع سخنرانی ترامپ، سالن را ترک کردند و تنها یک دیپلمات رده پایین برای شنیدن سخنان او در محل باقی ماند.

هاارتص اسرائيل نیز نوشت: هشتگ #ترامپ_خفه_شو در توییتر ایرانی ها ترند شد.

سخنان جاهلانه ترامپ نشانگر عمق بی اطلاعی اوست

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان‌ ملل متحد در نیویورک بسر می برد، در واکنش به سخنرانی دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در این نشست اظهار داشت: سخنان وی بویژه آنجا که به ملت بزرگ ایران اشاره داشت چنان سخیف، شعاری و بی محتوا بود که ارزش پاسخ ندارد.

ظریف همچنین اظهار داشت: سخنان وقیحانه و جاهلانه رئیس جمهور آمریکا و نادیده انگاشتن واقعیات جمهوری اسلامی ایران در سیاست داخلی و خارجی و مبارزه با تروریسم عمق بی اطلاعی و رفتار و گفتار عوام فریبانه ایشان را نشان می دهد که در کنار واقعیاتی همچون حمایت دولت آمریکا از رژیم جنایتکار صهیونیستی و رژیم های دیکتاتوری منطقه و ایجاد و تقویت گروههای تروریستی حاصلی جز انزوا و بی اعتباری هر چه بیشتر دولت آمریکا نزد جهانیان نخواهد داشت.

 ترامپ مظهر ولنگاری سیاسی در دنیاست/ آمریکا حق دخالت در امور داخلی ایران را ندارد

علاءالدین بروجردی در واکنش به اظهارات مداخله‌جویانه و ادعاهای ترامپ در مورد ایران در اولین سخنرانی‌اش در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: آمریکا نماد تروریسم دولتی و گسترش خشونت در جهان است که در همه بحران‌های منطقه از عراق و سوریه تا یمن و لیبی نقش کمک‌کننده و ترویج‌گر خشونت و حمایت از نیروهای تروریستی را به عهده دارد.

وی افزود: رئیس‌جمهور آمریکا علی‌رغم همه این ادعاها بارها ثابت کرده که آمریکایی‌ها بسیار صریح و علنی از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کنند و نقش نجات سران داعش را بعد از شکست در عراق و سوریه به صراحت بازی کرده‌اند.

بروجردی تاکید کرد: سخنان نابخردانه ترامپ کاملا مردود است. ترامپ رئیس‌جمهور کشوری است که همه تعهدات مهم بین‌المللی از جمله توافق برجام را نقض کرده است و عملا مظهر ولنگاری در عرصه هنجارهای سیاسی حاکم در جهان امروز است.

 بروجردی در واکنش به اظهارات سخیف ترامپ در مورد مسائل داخلی ایران گفت: آمریکا حق دخالت در امور داخلی ایران را ندارد. اظهارات آمریکایی‌ها نشان از عمق دشمنی آنها با نظام مستقل جمهوری اسلامی ایران را دارد. آنها دنبال کشورهایی هستند که از سیاست‌های آمریکا در منطقه پیروی کنند که این آرزو را درباره جمهوری اسلامی ایران به گور خواهند برد.

ترامپ کدام راهبرد را کلید زد؟

رضا سراج تحلیل گیر مسائل سیاسی نوشت:

اظهارات سخیف ترامپ درباره ایران که به شدت نیز مورد توجه نخست وزیر رژیم صهیونیستی قرار گرفت؛ اجرایی شدن راهبرد دولت ترامپ در قبال ایران است. راهبرد دولت ترامپ، دست بالا گرفتن در قبال ایران برای اعمال سخت گیری و آغاز مذاکره مجدد درباره برجام است. در این ارتباط، تمدید تعلیق 120 روزه تحریم‌ها و بالا نگاه داشتن ریسک سرمایه‌ گذاری در ایران، تصویب و اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران، اعلام عدم پای‌بندی ایران به برجام از ارکان این راهبرد است. در این شرایط سکوت و بی‌عملی در مقابل آمریکا، دلخوش بودن به برجام اروپایی و احیانا مذاکره مجدد، خطاهای استراتژیکی است که از یک سو جدول مورد نظر دولت ترامپ را کامل می‌کند و از سوی دیگر کشور را با تحریم‌های جدید، امنیت‌زدایی و بی‌ثباتی مواجه می‌سازد.

شرایط مذکور می‌طلبد که ایران هم در مقابل آمریکا و لفاظی‌های سخیف ترامپ، دست بالا را بگیرد. راهبرد دست برتر و پیشدستانه ایران در مقابل ایالات متحده باید حفظ برجام در برابر رفع تحریم‌ها و اجرای تمام تعهدات باشد. اکنون با اظهارات ترامپ و اجرایی شدن راهبرد دولت وی در قبال برجام، نوبت آقای روحانی است که با موضع بالا از عزت ملی، منافع ملی و امنیت ملی ایران دفاع نماید.

سخنان ترامپ غیرمنظره نبود

عبدالله گنجی نیز در واکنش به سخنرانی ترامپ در فضای مجازی نوشت:

حملات و اتهامات ترامپ به جمهوری اسلامی ایران خارج از نزاکت و عرف دیپلماسی بود اما چنین سخنانی از ایشان غیره منتظره نبود.

آنچه باید بدان توجه کرد استفاده ایشان از ادبیات عوامانه ای بود که با آن رای آورد.به تعبیر بهتر پیام ترامپ برای داخل ایران خطاب به نخبگان و تحصیل کردگان و روشنفکران نبود بلکه با ادبیان عوام پسند، کمک به حماس و حزب الله در حالی که خودشون مشکل دارند را برجسته کرد.

مشاوره دهندگان به ترامپ بر خلاف مشاوره دهندگان به اوباما به او مشاوره داده اند.اوباما ایران هسته ای را علت مشکلات مردم ایران می دانست و ترامپ ایرانی را که - به قول او -حامی تروریست است عامل مشکلات داخلی می داند .نگرانی از امنیت صهیونیستها در دوران پسا داعش نگرانی درونی ترامپ است و وسوسه های نتانیاهو در نطق او موثر بوده است.تحریک اجتماعی در ایران راهبرد سخنان بی شرمانه وی بود.قطعا روحانی باید فردا در دهان ترامپ بکوبد وگرنه با انتقادات تند داخلی مواجه خواهد شد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۵۷۰۱۲۳:۲۴:۳۱ ۱۳۹۶/۶/۲۸
اوباما کجایی ؟ دقیقا کجایی ؟
ناشناس۱۰۶۱۱۸۱۴:۵۰:۵۰ ۱۳۹۶/۶/۲۹
این ادم داره راه اوباما رو ادامه میده
ناشناس۱۰۵۷۰۳۲۳:۲۵:۴۳ ۱۳۹۶/۶/۲۸
جان کربی، سخنگوی پیشین وزارت خارجه آمریکا نیز نوشت: ترامپ فرصت بسیار خوبی را در سازمان ملل از دست داد. شرمساری واقعی اینجاست که او به جای همکاری و احترام دوجانبه از درگیری و منازعه صحبت می کند
ناشناس۱۰۵۷۴۰۰۰:۰۵:۵۲ ۱۳۹۶/۶/۲۹
لمپن ترین رییس جمهور آمریکا که چهره بدون نقاب آمریکای واقعی است.
جعفری۱۰۵۸۱۳۰۷:۳۰:۴۳ ۱۳۹۶/۶/۲۹
عاشقان سینه سوخته آمریکا تحویل بگیرن
ناشناس۱۰۵۸۳۶۰۸:۱۴:۲۱ ۱۳۹۶/۶/۲۹
اظهارات ترامپ ناشی از مدیریت اسرائیل بر آمریکا است. ادامه اقدامات آمریکا موجب شده است تا تئوری خود ساخته محور شرارت به سمت آنها (آمریکا و اسرائیل) میل نماید.
ناشناس۱۰۵۹۵۱۱۰:۳۷:۳۱ ۱۳۹۶/۶/۲۹
نتیجه بستن با کدخدای امریکایی.
ناشناس۱۰۵۹۵۲۱۰:۳۸:۲۸ ۱۳۹۶/۶/۲۹
اقای رییس جمهور ایا وقت ان نرسیده که جواب دندان شکن به این گرگ بی حیا بدهید.
ناشناس۱۰۵۹۵۶۱۰:۴۱:۴۹ ۱۳۹۶/۶/۲۹
کره شمالی در برابر های وهوی امریکا نعره می کشد و با موشک های هسته ای خود ، امریکا را مرعوب خود کرده به لانه اش می فرستد. اگر رییس جمهور و وزیر خارجه ما توانایی نگهداری از تاسیسات هسته ای مان را نداشتن ایا نمی توانستن همانند دیپلماتهای کره شمالی، هنگام توهین به ایران توسط ترامپ جلسه را به نشانه اعتراض ترک کنن؟!!!!
ناشناس۱۰۵۹۵۸۱۰:۴۳:۳۹ ۱۳۹۶/۶/۲۹
محرم امد و نوای دلنشین هیهات منا الذله امام در گوش ازادگان جهان طنین انداز است ایا دیپلماتهای بنفشی هم می توانند این صدا را بشنوند و زیربار ظلم و حرف زور نروند.
ناشناس۱۰۵۹۵۹۱۰:۴۶:۰۰ ۱۳۹۶/۶/۲۹
دنیای سیاست دنیای محدودی است اگر یک قدم عقب نشینی کنی دشمن ان یک قدم را خالی نخواهد گذاشت و خود یک قدم جلو خواهد امد. اقای روحانی خسته شدیم از اینهمه توهین عکس العمل نشان بده .
امین۱۰۷۰۵۳۱۲:۳۸:۲۷ ۱۳۹۶/۶/۳۱
داداش جنگ طلب نباش.. با فکر کار باید کرد .
ناشناس۱۰۶۱۴۵۱۵:۱۰:۰۸ ۱۳۹۶/۶/۲۹
برجام کجااااااااااااااااااااااییی دقیقا کجاااااااااااااااااااااااااایی
ناشناس۱۰۶۴۶۸۰۳:۲۸:۳۷ ۱۳۹۶/۶/۳۰
شما مشکل بیکاری و فقر مردم ایران رو نمی تونید حل کنید بعد میخواهید مشکلات..؟؟؟

پربحث‌های امروز

 1. انتقاد «اوباما» و «بوش» از ترامپ

 2. جاده چالوس از ساعت ۱۷ یک طرفه می‌شود

 3. رشد اقتصادی چین در ربع سوم سال کند شد

 4. جذب سالانه بیش از ۲ هزار عضو هیات علمی جدید در کشور

 5. پیش بینی جوی آرام و آسمان آفتابی تا ۳ روز آینده

 6. سومین سالگرد ارتحال آیت الله مهدوی کنی برگزار شد

 7. محتوای لپ تاپ زن داعشی: از فیلم پورن تا دستور پخت غذا و سخنرانی رهبران القاعده

 8. فرار بسیاری از فرماندهان داعش به ترکیه

 9. راز افرادی که هیچگاه سرما نمی خورند را بدانید

 10. سوء استفاده از فقرا در سایت های همسفر یابی

 11. نکته‌ای که کی‌روش خیلی زود درباره آندو فهمید

 12. تأکید سران اتحادیه اروپا بر لزوم پایبندی همه طرف‌ها به توافق هسته‌ای

 13. تیلرسون: دولت ترامپ هیچ ممانعتی در مبادلات تجاری اروپا با ایران ایجاد نخواهد کرد

 14. درسی که آیت‌الله مهدوی‌‌کنی به یک "مشروب فروش" داد/ چه کسی آیت‌الله مهدوی را به ساواک لو داد؟

 15. با یک راه حل ارزان؛ روغن آفتابگردان جاده ها را هموار می کند!

 16. معاون وزیر کشور: برای وضع درآمدی شهرداری های خوزستان متاسف شدم

 17. دعوای روسیه و آمریکا درباره دخالت در انتخابات آمریکا بالا گرفت/واکنش سفارت روسیه در واشنگتن به نیکی هیلی

 18. رشد ۳۸ درصدی واردات روغن پالم در نیمه نخست امسال

 19. آیا توتال نیامده می رود؟

 20. شهادت عضو گروه ۴۰ مهندسی سپاه صاحب الزمان در سوریه

 21. چمنیان: بازی با اسپانیا یک اتفاق تاریخی برای فوتبال ایران است

 22. پیش‌بینی حضور ۴ میلیون ایرانی در راهپیمایی اربعین

 23. استراتژی جدید ترامپ در قبال ایران چه پیامدهایی خواهد داشت؟

 24. ترامپ با سخنان جنگ طلبانه اش مردم ایران را متحد کرد

 25. مسکو: آمریکا اذعان کرده که «جبهه‌النصره» از سلاح شیمیایی استفاده می‌کند

پربحث‌های دیروز

 1. در حاشیه برخورد خانم نماینده با معاون استاندار خراسان رضوی

 2. ماجرای دیوارکشی اطراف مجلس و بناهای تاریخی بهارستان/ چرا خیابان «مردم» بسته شد؟

 3. دختر خاص دیدار نخبگان با رهبری کیست؟  

 4. قرائتی را تحسین کنیم، نه خودمان را

 5. یک ترامپ برای جهان کافی است

 6. سقوط کرکوک، پایان رویای بارزانی و احتمال تقسیم اقلیم کردستان عراق

 7. امام حسین (ع): مردم بندگان دنیایند و دین، تنها بر زبانشان جاری است.

 8. چگونه هویت اروپایی از دل تحجر سیاه قرون وسطایی شکوفا شد؟

 9. خبر وزیر امنیتی ترامپ از احتمال تکرار حملات مشابه 11 سپتامبر

 10. سیلی فراز کمالوند به بازیکنش

 11. نیکی هیلی: مداخله روسیه در انتخابات آمریکا به منزله «جنگ» است

 12. مک مستر: استراتژی ترامپ علیه ایران متوجه رفتارهای منطقه‌ای ایران است

 13. واترپلوی مردان ایران از سد میزبان نیز گذشتند

 14. قلعه‌نویی: ۱۰ هفته است به ما ظلم می‌شود

 15. شلیک موشک زلزال ۱ به تجمع مزدوران سعودی

 16. نقص فنی پرواز تهران - اهواز در زمین و آسمان

 17. بارزانی: بغداد نمی‌تواند معاونم را بازداشت کند

 18. فرمانده حماس: هرگز اسرائیل را به رسمیت نمی شناسیم

 19. برتری آرسنال و المپیک مارسی در شب تساوی تیم «قدوس»

 20. صالحی: مسائل مالی جشنواره های فیلم فجر بررسی شده و ارائه خواهد شد

 21. نگار جواهریان به سوگ پدر نشست

 22. رموز موفقیت طلاب به روایت حجت‌الاسلام قرائتی‌

 23. درخواست رییس‌جمهور فرانسه از آمانو در مورد برجام/پاریس: ایران را در زمینه برنامه موشکی تحت فشار قرار می‌دهیم

 24. یاوه گویی جدید رئیس سیا درباره ایران

 25. ولایتی: کارآیی ‌دانشگاه آزاد ‌بیشتر خواهد شد

پربحث‌های هفته

 1. اخراج آقای دوربینی توسط قرائتی/ آقا پاشو برو بیرون، صدبار تو دوربین دیدن ات!   

 2. حکایت استخدام یک ژن خوب در وزارت نفت/ زنگنه: دختر نماینده مجلس صلاحیت داشت، استخدام شد

 3. فتاح خطاب به روحانی: یارانه‌‌ها را قطع کنید من فحش‌ها را می‌پذیرم/ بگویید هرکس نیازمند است برود کمیته امداد/ داعشی‌ها را شبانه جزغاله می‌کنید؛ نمی‌توانید جلوی قاچاق در روز روشن را بگیرید؟

 4. واکنش بهارستان به خبر دیروز احمد توکلی/ احضار وزیر نفت به مجلس به علت کشیدن خط لوله گاز تا ویلای طیب نیا

 5. قتل هولناک پسر 2 ساله رشتی به دست دوست مادرش!

 6. ترامپ: برجام را تایید نمی‌کنیم و نخواهیم کرد، اما کنگره باید نواقص توافق را برطرف کند/ اگر کنگره به نتیجه نرسد برجام تمام می‌شود/ تحریم‌های شدید علیه کل سپاه پاسداران

 7. واکنش ها به عذر خواهی آقای قرائتی

 8. در حاشیه برخورد خانم نماینده با معاون استاندار خراسان رضوی

 9. طیب نیا مطالب مطرح شده درباره موضوع باغچه سولقان را به شدت تکذیب کرد

 10. عذر خواهی حجت‌الاسلام قرائتی از آقای دوربینی/ همه ما ممکن است اشتباه کنیم

 11. روحانی: سخنرانی ترامپ بیشتر فحاشی بود/ چطور یک رئیس‌جمهور اسم خلیج تاریخی فارس را یاد نگرفته/ ظاهرا نمی‌داند برجام سند دوجانبه نیست که هر گونه بخواهد رفتار کند/ برای اولین بار در تاریخ، کشورهای بزرگ جهان در برابر امریکا ایستادند

 12. توضیحات جنجالی هاجر چنارانی از درگیری با معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی  

 13. از برکات مذاکره؛ دور جدید شعار مرگ بر آمریکا

 14. موضع مشترک اروپا و آمریکا علیه ایران/ دلخوشی به اروپای منهای ترامپ رنگ باخت

 15. روایتی از برخورد خانم نماینده با معاون استاندار خراسان رضوی

 16. مشکل واقعی ما ترامپ نیست، خودمانیم

 17. واکنش کیهان پس از اظهارات ضد ایرانی ترامپ و پاسخ روحانی به او  

 18. دونالد ترامپ: ایرانی‌ها مذاکره‌کنندگان بزرگی هستند/ پایان کامل «برجام» یک احتمال واقعی و قوی است

 19. ترامپ علیه ایران، دنیا علیه ترامپ

 20. پاسخی روشن و کاملا حقوقی به اظهارات عجیب وزیر اطلاعات؛ قانون چه می‌گوید؟

 21. انتشار نامه منتشرنشده روحانی به اوباما در سال 2016: رویکرد برد - برد می تواند الگوی مناسبی برای حل اختلافات باشد

 22. از گرا دادن به دشمن در مورد خزانه ی خالی تا بازگشایی پرونده ی تخلفات نفتی دولت نهم و دهم

 23. ماجرای دیوارکشی اطراف مجلس و بناهای تاریخی بهارستان/ چرا خیابان «مردم» بسته شد؟

 24. رییس مجلس کویت نماینده رژیم صهیونیستی را اشغالگر و کودک کُش خطاب کرد  

 25. جلیلی: در دانشگاه‌ها دوره برجام خوانی شروع شود

پربحث‌های دیروز

 1. سقوط کرکوک، پایان رویای بارزانی و احتمال تقسیم اقلیم کردستان عراق

 2. درخواست رییس‌جمهور فرانسه از آمانو در مورد برجام/پاریس: ایران را در زمینه برنامه موشکی تحت فشار قرار می‌دهیم

 3. دیوان عالی پاکستان نوازشریف و دخترش را مجرم اعلام کرد

 4. روزانه ۱۵ هزار کودک خردسال در پی گرسنگی و بیماری می‌میرند

 5. توافق عربستان و آمریکا برای «بازسازی رقه سوریه»

 6. نوری المالکی: تنها اسرائیل برای «بارزانی» مانده است

 7. العبادی: دولت اقلیم کردستان در آستانه ورشکستی است

 8. آمریکا:‌ داعش برای ۱۱ سپتامبر دیگری برنامه دارد

 9. اسپانیا: خودمختاری کاتالونیا را سلب می کنیم

 10. حکم بازداشت معاون بارزانی صادر شد

 11. نمونه دیگری از دغل‌کاری‌های ترامپ افشا شد

 12. اردوغان: هر لحظه ممکن است مرز زمینی با کردستان عراق را ببندیم

 13. العبادی دستور بازداشت عاملان آتش‌زدن پرچم منطقه کردستان را صادر کرد

 14. جنجال جدید ترامپ در خاورمیانه

 15. تازه ترین تهدید کره‌شمالی علیه آمریکا: با حمله‌ای غیر قابل تصور روبرو می‌شوی!

 16. آمریکا: دولت وحدت ملی فلسطین باید اسرائیل را به‌رسمیت بشناسد

 17. المقداد: ترکیه درست برعکس تعهداتش در «آستانه» عمل می‌کند

 18. هشدار اردوغان برای بستن مرزهای ترکیه با شمال عراق

 19. خشم ترامپ از بی‌توجهی مسئولان NFL به خواسته‌اش

 20. هشدار صریح پاکستان به هند/ آتش‌گشودن مداوم آرام آرام کاسه صبرمان را لبریز می‌کند

 21. تصویب ممنوعیت پوشش برقع در کبک / نخست‌وزیر کبک: من باید صورت شما را ببینم و شما هم صورت من را!

 22. رهبر کاتالونیا اسپانیا را تهدید کرد

 23. وزیر کشور عراق: بغداد هیچ دشمنی با اربیل ندارد / گفتگو با رهبران کرد ادامه دارد

 24. دروغ‌پردازی و جوسازی‌ رسانه‌های بارزانی درباره حوادث کرکوک

 25. ۴۰ کشته بر اثر حمله انتحاری در قندهار افغانستان

پربحث‌های هفته

 1. دونالد ترامپ: ایرانی‌ها مذاکره‌کنندگان بزرگی هستند/ پایان کامل «برجام» یک احتمال واقعی و قوی است

 2. ترامپ علیه ایران، دنیا علیه ترامپ

 3. انتشار نامه منتشرنشده روحانی به اوباما در سال 2016: رویکرد برد - برد می تواند الگوی مناسبی برای حل اختلافات باشد

 4. نقدی بر نظریه ترامپ بد، اوبامای خوب

 5. تشریح سخنان ترامپ توسط تیلرسون: قصد نداریم برجام را لغو کنیم/ برای رفع ایرادات برجام ممکن است نیاز به توافق ثانویه با ایران باشد

 6. بوئینگ: در تمام معاملات خود با ایران از سیاست و خط مشی دولت آمریکا پیروی می کنیم

 7. با تائید نشدن پایبندی ایران چه بر سر برجام می آید؟

 8.  سپاه را سازمان تروریستی اعلام نمی‌کنیم/ از برجام خارج نمی شویم/ برنامه موشکی به محدودیت‌های برجامی اضافه می‌شود

 9. آمریکا راهبرد جدید خود درباره ایران را منتشر کرد/ تشدید نظارت بر برجام، بازرسی از مراکز نظامی و افزایش فشار بر سپاه

 10. واقعیت ها و فریب ها در بازی هسته ای ایران و آمریکا/ چرا عصبانیت این روزهای دولت ترامپ از برجام طبیعی است؟

 11. دکترین ترامپ در خصوص پیمان ها و توافقات جهانی/ رئیس جمهور آمریکا و مشاورانش بدنبال تعلیق در نظام بین الملل هستند

 12. ترامپ نمی خواهد هر ۹۰ روز یکبار این چنین مضطرب و پریشان شود/ برای حفظ برجام باید آن را از جلوی چشم ترامپ برداریم

 13. سقوط کرکوک، پایان رویای بارزانی و احتمال تقسیم اقلیم کردستان عراق

 14. وزیر خارجه فرانسه: می‌توان رایزنی درباره پسابرجام را آغاز کرد

 15. آمریکایی ها بدنبال عصبانی کردن ایران درباره برجام هستند/ اروپا در پی آماده‌سازی فضایی برای بازنگری در توافق هسته ای است

 16. شکاف عمیقی میان آمریکا و اروپا درباره برجام به وجود آمده است/ 1+5 به تعهداتش عمل نکند به قبل از 2002 باز خواهیم گشت

 17. تمدید ضرب‌الاجل حشد شعبی برای کردها/ پیشمرگ‌ها: به هرگونه اشتباه به شدیدترین شکل پاسخ می‌دهیم

 18. لیبرمن: بدون آمریکا می‌توانیم جلوی ایران بایستیم

 19. ترامپ خطاب به اروپایی‌ها: هرچقدر می‌توانید از ایران پول بگیرید!

 20. ترامپ: ایران کشوری تروریست و سرکش است/ حامی دوست محبوبمان اسرائیل هستیم

 21. بازتاب بیانات مهم رهبر انقلاب درباره اظهارات ترامپ در رسانه‌های خارجی

 22. استانداری کرکوک تحت کنترل نیروهای عراقی در‌آمد/ آمادگی ترکیه برای ورود به جنگ

 23. تعیین جایزه ۱۰ میلیون دلاری برای افشای فساد اخلاقی ترامپ!

 24. المیادین مدعی شد: ایران مرزهای زمینی‌اش با کردستان عراق را بست

 25. ترامپ: برای مذاکره با کره‌شمالی آماده‌ایم

بامیلوایران نوین

وب‌گردی

آخرین عناوین