نیسان

انتقادات نسبت به انتصابات نجفی افزایش یافت/ اعضای شورا: شهرداری جایی برای پیرمردها نیست/ ارسال پرونده به کمیسیون حقوقی

گروه اجتماعی الف،   3960621010 ۱۸ نظر، ۱ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

انتصابات معاونان شهردار تهران، صدای انتقاد اعضای شورای شهر را در همین آغاز به کار بلند کرده است.

اوايل هفته گذشته محمدعلی نجفی در حکم‌هايي سميع‌الله حسينى‌مکارم را به معاونت مالى و اقتصاد شهري، حجت ميرزايى را به معاونت برنامه‌ريزى، توسعه شهري و امور شورا، محسن پورسيدآقايى را به معاونت حمل‌ونقل و ترافيک و مهدى حجت را به معاونت شهرسازى و معمارى خود در شهرداري منصوب کرد. از اين چهار نفر مهدي حجت متولد ١٣٢٨، پورسيدآقايى متولد ١٣٤٠، حجت ميرزايي متولد ١٣٤٩ و حسينى‌مکارم متولد ١٣٣٩ است.

به همین دلیل بود که اصلاح طلبان در اولین روز کاری هفته جاری در جلسه ای غیر علنی انتقادات خود را نسبت به انتصابات نجفی مطرح کردند. به گزارش شرق در این جلسه اعضای شورا بر روي موضوعاتي همچون سن‌وسال و برخي حواشي ازجمله‌ بودن در فهرست املاک نجومي بحث و گفت و گو کردند.

علي اعطا، سخنگوي شوراي شهر تهران در توييتي اعلام کرد که «در جلسه غيررسمي با شهردار تهران دکتر نجفي در حال گفت‌وگو هستيم، بخش عمده بحث مربوط به انتصابات است». اعطا در توييتي ديگر دراين باره نوشت: «از جمله مواردي كه در جلسه با شهردار مطرح شد، تأكيد مجدد اعضاي شورا بر استفاده از جوانان و بانوان در مديريت شهري بود».

الهام فخاري نیز گفت: «اعضاي شوراي شهر درباره انتصاباتي که هفته گذشته از سوي شهردار تهران انجام شد به گفت‌وگو با شهردار پرداختند و همچنين درباره بهره‌گيري از ظرفيت زنان و جوانان نيز پيگير مطالبات خود از شهردار تهران شديم».

این در حالی است که اصلاح طلبان در هفته گذشته در جلسه علنی شورای شهر تهران انتقادات خود را به صورت علنی مطرح کرده بودند.

در این راستا شهربانو اماني گفته بود: در همين مسير و با توجه به انتخاب‌هايي که براي پست‌هاي مديريتي شهرداري تهران انجام مي‌شود مطمئنم شهردار تهران بيش از ما دغدغه انتصاب افراد شايسته در پست‌هاي مديريتي شهرداري تهران را دارند. بنابراين همان‌طور که در ديدار يادگار امام مطرح شد، از افرادي که شائبه کوچک‌ترين فساد مالي دارند، نبايد استفاده شود.

حجت نظري، عضو شوراي شهر تهران با بيان اينکه «شهرداري تهران با توجه به حجم مشکلاتي که دارد، نيازمند است از مديران جوان‌تر استفاده کند» گفت: «ميانگين سني معاونان دکتر نجفي که تا به الآن معرفي شده‌اند، کمي از انتظار بنده بيشتر بود و معتقدم براي تصدي معاونت‌ها، رؤساي سازمان‌ها و شهرداران مناطق بايد از نيروهاي جوان‌تر و کساني که تخصص و انگيزه‌ بيشتري در اداره‌ امور دارند، استفاده شود.»

وي با بيان اينکه در چهار انتصاب اول دکتر نجفي، فقط يکي از معاونان ايشان در سني هست که مي‌توان انتظار چابکي بيشتري از او داشت، گفت: «انتظار بحقي است که با نمايندگاني که با رأي مردم انتخاب شده‌اند، در انتصاب مديران ارشد و حتي مديران مياني مشورت صورت بگيرد و اين‌گونه مشورت‌ها به ويژه با کميسيون‌هاي تخصصي شورا به اين معني نيست که منتخبان مردم نظر خود را به شهردار تحميل مي‌کنند.»

محمد عليخاني، رئيس کميسيون عمران و حمل و نقل شوراي شهر تهران نیز در تذکري به شهردار تهران گفت: «طبق قانون مصوبه سال 95 به کارگيري بازنشستگان در شهرداري ممنوع است و متاسفانه شاهد هستيم 3 نفر از معاونين جديد شهردار تهران بازنشسته هستند.»

وی خاطرنشان کرد: طبق تبصره شماره یک قانون عدم بکارگیری بازنشستگان، صرفا ایثارگران، فرزندان شاهد و جانبازان هفتاد درصد به بالا و بازنشسته‌های نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات و یا دارندگان مجوز خاص از سوی رهبری شامل استثنا در این قانون هستند.

محسن هاشمي رئيس شوراي شهر تهران نيز در واکنش به صحبت‌هاي عليخاني تصريح کرد: « ای کاش آقای نجفی هر چهار معاون خود را از بازنشستگان انتخاب می‌کرد تا به یک باره برای همه آنها مجوز اخذ کند».

دیروز محمد علیخانی درباره بازنشسته بودن سه نفر از معاونان شهردار تهران گفت: اعضای شورا این موضوع را پیگیری خواهند کرد و پرونده این سه معاون بازنشسته شهردار به کمیسیون حقوقی شورا برای بررسی بیشتر ارسال خواهد شد.

وی افزود: براساس بررسی‌هایی که توسط بنده صورت گرفته است، اشتغال سه معاون بازنشسته شهردار تهران غیرقانونی است، ولی درهر صورت باید کمیسیون حقوقی شورا بررسی و نتیجه نهایی را اعلام کند.

افزایش انتقادات نسبت به تصميم‌ های سران اصلاحات

همچنين پس از آنکه مرتضي حاجي به عنوان مديرعامل روزنامه همشهري منصوب شد، سيل انتقادات نسبت به اين تصميم‌گيري سران اصلاحات از سوي نيروهاي جوان اصلاح‌طلب که خود را چندين و چند سال پشت درهاي بسته پيشرفت در اين جناح سياسي مي‌بينند، روانه شد. حاجي وزير آموزش و پرورزش دولت اصلاحات بوده و در آستانه 70 ساله است.

به همین دلیل بود که محمد رضا تاجیک، مشاور رئیس دولت اصلاحات هفته قبل در مصاحبه با روزنامه آرمان درباره اصلاح طلبی آرمانی تمایز قائل شده و گفته بود:

«ما جریان اصلاح‌طلبی ...اصلا مناسبات قدرت سببی، نسبی و موروثی نداریم. این‌گونه نیست که عده‌ای به نام ژنرال‌ها قدرت را قبضه کنند و کلیت اصلاح‌طلبی را از آن خود بدانند. جریان اصلاح‌طلبی، جریانی سیال، نخبه‌پرور و پر از انسان‌های باطروات و دارای اندیشه است. باید در این فضا چرخش نخبگان به‌طور اصولی اجرا و اجازه داده شود افراد نخبه‌تر بر سریر تصمیم‌گیری و تدبیر بنشینند؛ نه یک‌عده چهره‌های تکراری که هر موقع سفره قدرت پهن است حضور دارند».

استفاده از افراد بالاي 60 سال تا جايي شدت يافت که جواد امام، از جمله نزديکان به رئيس دولت اصلاحات در توئيتي نوشت:‌ «بس کنيد! به کار گيري افراد بالاي 65 سال را ممنوع کنيد. تا کي ملت بايد شاهد حضور بازنشستگان، سالخوردگان در دولت ونهادهاي عمومي باشند.»

با این وضعیت، باید دید در ادامه ارتباط شورای شهر و شهردار تهران به چه سمتی خواهد رفت. اما یک نکته مشخص است و آن اینکه اعضای شورا اگر چه انتقادات خود را آغاز کرده اند اما فعلاً چندان تمایلی برای به چالش کشیدن شهردار ندارند.

عناوین مرتبط

بامیلو

دیدگاه کاربران

جوان - لیسانس دربه در۱۰۱۰۹۷۰۷:۴۰:۵۳ ۱۳۹۶/۶/۲۱
ای همه جوان تحصیلکرده بس کنید دیگه مردم از این جناح بازها خسته شدن -بیکاری داره به اوج میرسه شماها فقط به فکر منافع خودتان هستین -
علی۱۰۱۱۰۵۰۷:۵۶:۱۱ ۱۳۹۶/۶/۲۱
توجه توجه بازنشتگان کشوری و لشکری : شهرداری استخدام میکند لطفا بشتابید
قاسم۱۰۱۱۳۵۰۸:۳۳:۲۴ ۱۳۹۶/۶/۲۱
اگه قالیباف بود که الان وامصیبتا بود . اما چون ایشان از همفکران خودمان هستند اشکالی ندارد. هر کس یک بار به شهرداری و نوع و حجم کار برخورد داشته باشد می فهمد که افراد بالای 60 سال سن عملا و مطمئنا هیچ کارایی ندارند .
محمد رضا۱۰۱۱۴۴۰۸:۴۴:۴۷ ۱۳۹۶/۶/۲۱
این قضیه خیلی مهمه ما از شورای محترم میخواهیم که این قضیه رو جدی تا تغییر به نفع مدیران میانسال و جوان به جد پیگیری کنن و صرفا حرف نباشه
ناشناس۱۰۱۱۷۴۰۹:۲۶:۱۶ ۱۳۹۶/۶/۲۱
متاسفانه توانمندی نیروهای موجود در شهرداری را نادیده می گیرند و از سایر ارگانها نیرو وارد شهرداری می کنند. من اخیرا" شنیدم قرار است برای متروی تهران از راه آهن نیرو منتقل کنند و چنانچه این شایعه درست باشد واقعا" باید به حال این نگرش گریست!
ناشناس۱۰۱۱۸۱۰۹:۳۰:۲۰ ۱۳۹۶/۶/۲۱
سالی که نکوست از بهارش پیداست
ناشناس۱۰۱۲۸۲۱۱:۳۴:۴۰ ۱۳۹۶/۶/۲۱
وقتی دولتی را سرکار می آوریم که مربوط به 20 سال پیش است ، خوب اغلب مدیرانش تا الان بازنشت شده اند ! بنابراین چنین انتصاب هایی دور از انتظار نیست اینها تنها خودشان و اطرافیان خودشان را قبول دارند (ژن خوب) گفتا زکه نالیم که از ماست که بر ماست
پارمیداس۱۰۱۳۱۰۱۲:۰۶:۳۸ ۱۳۹۶/۶/۲۱
از کوزه همان برون تراود که در اوست .
آرش۱۰۱۳۲۰۱۲:۱۹:۰۰ ۱۳۹۶/۶/۲۱
یه بار کار افتاد دست این آقایون ها ، ببین خودشون با خودشون نمی تونن کنار بیان !!!!
ناشناس۱۰۱۳۵۷۱۳:۱۹:۱۳ ۱۳۹۶/۶/۲۱
فقط بحث پیرمردها و کهنسالان نیست ! انتصابات رانتی و باندی باید متوقف گردد . هیچگاه مدیران اشرافی دردها و مصائب محرومان که اکثریت قاطع تهران نشینان را تشکیل میدهند را درک نخواهند کرد .
ناشناس۱۰۱۳۶۴۱۳:۲۸:۰۸ ۱۳۹۶/۶/۲۱
خشت اول شورای شهریهای لیستی ! کج گذاشته شده . نجفی قابلیت لازم را برای این مسند ندارد . اگر اندکی از انگیزه های ناجوانمردانه ی لیستی و جناحی فاصله میگرفتند ، میتوانستند از وجود امثال دکتر قالیباف بهره مند شوند .
امیر۱۰۱۴۸۹۱۶:۱۴:۰۶ ۱۳۹۶/۶/۲۱
اساسا استفاده از نیروهای بازنشسته برای مشاغل اجرایی صحیح نیست . این ها خسته و فرسوده هستند و معمولا شهامت اخذ تصمیمات جدید و نوآوری ندارند . شهامت ایجاد فضای پر رونق و نشاط برای رشد جوانان را ندارند و چه بسا حسادت هم می کنند . دم پیری به فکر اندختن مال و منال بیشتر هستند ............. ضمن اینکه اگر توانایی کاری هم داشته باشند در همان دوران کاری انجام می دادند که فکر نمی کنم چنین بوده باشند ......
ناشناس۱۰۱۵۷۴۱۸:۱۵:۳۷ ۱۳۹۶/۶/۲۱
چه اشکالی دارد. مگر کار انها را داده اید. برای من که در تهران زندگی می کنم نه مدیر جوان مهم است، نه مدیر پیر. مدیریت خوب و دقیق مهم است. نجفی آدم کاربلدی است بگذارید کارش را انجام بدهد. اگر کارها خوب انجام نشود ایراد گرفتن صحیح است اما تقاضا برای مدیر جوان بوی سهم خواهی می دهد.
ناشناس۱۰۱۷۳۹۰۳:۰۶:۴۸ ۱۳۹۶/۶/۲۲
تخریب اصولگرایان شروع شد حالا خوبه که خود اصلاح طلبها انتقاد کردن!!
محمد۱۰۱۸۱۵۰۸:۵۷:۴۱ ۱۳۹۶/۶/۲۲
اقایان دولتمردن الان اگر شما وزیر یا وکیل وووو هستیداکثرادرشروع کاردرنهادهای انقلاب مشغول وصفر کیلومتر بودید وتحصیلات انچنانی هم نداشتید الان که مملکت نیاز به اطلاعات روز دنیا دارد وشما ان سواد لازم راندارید وبایستی چند مشاور ومترجم بگیرید وخبری که کسب میکنید اول اینکه خبرتا باطلاع شما برسددست چندم میشود دوم زمان ازدست میدهید سوم تا تصمیم بگیریدواجرا کنید رانت بوجود میاید.......بابیکاری که درجامعه هست وشما نیازی هم به مسائل مالی ندارید وهمه اعضای خانواده الحمدالله ازنوه تانبیره مشغول کارند بگذارید بجای اینکه مغزها فرارکند درمملکت خودمان مشغول شوندوخانواده های انها نیز دلوابس انها وبقولی فرهنگ غرب وارد کشور نشود
محمد۱۰۱۸۵۹۱۰:۳۴:۵۰ ۱۳۹۶/۶/۲۲
وقتی اعضا شورا شهرداری انتخاب می کنند که 66 سال سن داره چه توقعی از ایشان دارند که مدیر جوان انتخاب کنند..اول اعضا شورا باید به خودشان انتقاد داشته باشند با انتخاب شهردار بازنشسته
ناشناس۱۰۱۹۶۲۱۳:۵۰:۲۱ ۱۳۹۶/۶/۲۲
آقاي چمران 76 ساله هنوز اصرار داشت كه به شوراي شهر بيايد و رييس بشود يعني اين ها كه بكار دعوت شده اند پيرتر هستند؟ بازنشستگي را در كنار سن ببينيد آنهم براي هم جناح ها
ناشناس۱۰۱۹۷۹۱۴:۲۶:۵۸ ۱۳۹۶/۶/۲۲
استخدام بازنشتگان در شهرداری تهران بشتابید

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

پربحث‌های اخیر

 1. آزادسازی واردات خودروهای لوکس با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی‌سی تکذیب شد

 2. اسید پاشی در شرق لندن ۶ زخمی برجا گذاشت

 3. چه بیماری‌هایی باعث سخنرانی‌های عجیب ترامپ می‌شوند؟

 4. کاریکاتور/ احساس عجیب اول مهر!

 5. اولین عکس واقعی از امیرکبیر

 6. ثروت خالص خانوارهای آمریکایی به ۹۶.۲ تریلیون دلار افزایش یافت

 7. حقایق تازه از حکم سنگین فیفا علیه پرسپولیس و طارمی

 8. کنایه رضارشیدپور به صحبت های اخیر رامبد جوان

 9. کشف ٤٥ کوسه بال‌سیاه در لنج صیادی خارجی  

 10. علت بوی نامطبوع و مسمومیت شهروندان کرمانشاهی

 11. اختلاف در اقلیم کردستان در آستانه همه‌پرسی

 12. میانگین مصرف روزانه بنزین کشور به ۸۱,۷ میلیون لیتر رسید

 13. متهم فراری بیمارستان طالقانی اهواز دستگیر شد

 14. گابریل: برلین نمی‌خواهد تهران را به تغییر رفتارش در منطقه وادارد

 15. سلفی جنجالی دختر رئیس جمهور در سازمان ملل

 16. تساوی اوستنده با رضاییان

 17. عبداللهیان به امارات: جنايت را متوقف کنید

 18. میرسلیم: بارزانى در دام اسراییل افتاده است

 19. ترامپ، دعوت ورزشکاران به کاخ سفید را پس گرفت!

 20. عکسی متفاوت از شهید حججی و فرزندش   

 21. وزیر خارجه کره شمالی در مجمع عمومی: شیطانی که رئیس‌جمهور آمریکا نامیده می‌شود، ۴ روز پیش این مکان مقدس را آلوده کرد

 22. لیورپول فاتح بازی بزرگ لیگ‌برتر

 23. بمب‌افکن‌های آمریکایی حوالی کره شمالی آفتابی شدند

 24. پیش بینی امیر پوردستان درخصوص آینده داعش

 25. پیروزی الخور در شب گلزنی سروش رفیعی

پربحث‌های دیروز

 1. حرفهای فائزه هاشمی درباره ممنوع الخروجی اش، ازدواج موقت و حجابش

 2. کمترین حکم محصوران اعدام یا حبس ابد است/ ماجرای نامه فتنه گران به تروریستهای جبهة النصره در سال ۸۹

 3. واکنش حسین هدایتی به محرومیت طارمی/يك ميلياردو ششصدميليون به باشگاه تركيه اي دادم!

 4. آزادسازی واردات خودروهای لوکس با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی‌سی تکذیب شد

 5. علت بوی نامطبوع و مسمومیت شهروندان کرمانشاهی

 6. اختلاف در اقلیم کردستان در آستانه همه‌پرسی

 7. میانگین مصرف روزانه بنزین کشور به ۸۱,۷ میلیون لیتر رسید

 8. متهم فراری بیمارستان طالقانی اهواز دستگیر شد

 9. گابریل: برلین نمی‌خواهد تهران را به تغییر رفتارش در منطقه وادارد

 10. سلفی جنجالی دختر رئیس جمهور در سازمان ملل

 11. تساوی اوستنده با رضاییان

 12. عبداللهیان به امارات: جنايت را متوقف کنید

 13. میرسلیم: بارزانى در دام اسراییل افتاده است

 14. ترامپ، دعوت ورزشکاران به کاخ سفید را پس گرفت!

 15. عکسی متفاوت از شهید حججی و فرزندش   

 16. وزیر خارجه کره شمالی در مجمع عمومی: شیطانی که رئیس‌جمهور آمریکا نامیده می‌شود، ۴ روز پیش این مکان مقدس را آلوده کرد

 17. لیورپول فاتح بازی بزرگ لیگ‌برتر

 18. بمب‌افکن‌های آمریکایی حوالی کره شمالی آفتابی شدند

 19. پیش بینی امیر پوردستان درخصوص آینده داعش

 20. پیروزی الخور در شب گلزنی سروش رفیعی

 21. سید حسن نصرالله: اگر به فتوای مرجعیت عراق عمل نمی‌شد، داعش کربلا و عربستان را اشغال می‌کرد

 22. تشییع پیکر آیت‌الله راستی کاشانی   

 23. قیمت نفت خام سبک ایران از ۵۴ دلار گذشت

 24. صعود یاران گوچی به صدر جدول لیگ هلند

 25. شهر معدان سوریه آزاد شد

پربحث‌های هفته

 1. توهين به شان مردم و رسانه ملی در برنامه خانوادگی خندوانه!/ ازدواج رامبد جوان و نگار جواهریان در "کینگ کنگ"!

 2. حاشیه های خرید یک میلیاردی تبلت‌ و خودروهای جدید برای اعضای شورای شهر تهران

 3. اظهارات سخیف ترامپ در سازمان ملل علیه ایران/ آمریکا آماده است، می‌خواهد و می‌تواند رژیم کره‌شمالی را نابود کند

 4. اولین واکنش به لیست خرید تبلت و ماشین برای اعضای شورای شهر تهران

 5. سیف: من هیچ وقت نمی رفتم در جایی که مجوز از بانک مرکزی ندارد، سرمایه گذاری کنم/ کاسپینی‌ها پای اشتباه خود بایستند

 6. فراموشی سیف از مجوز سال ۹۴ بانک مرکزی به موسسه کاسپین/ آقای رئیس کل! شما باید پاسخگوی مجوز فعالیت کاسپین باشید

 7. سیف از خودش سلب مسوولیت نکند؛ او در قبال سپرده گذاران کاسپین مسوول است/ پرونده تخلفات بانک مرکزی به دستگاه قضا رفت

 8. ادبیات جاهلانه و زشت ترامپ درشأن سازمان ملل نبود/ رژیم شرور و نژاد پرست صهیونیستی نمی تواند ملت‌های صلح‌طلب را نصیحت کند

 9. پاسخ فرودگاه امام به ادعاهای عجیب توریست روس!

 10. قاتل آتنا به دار مجازات آويخته شد+تصاویر

 11. سخنگوی وزارت امورخاجه میهمان ویژه الف می شود/ سوالات خود درباره مسایل سیاست خارجی و دیپلماسی را از او بپرسید

 12. جوانی که یک دختر را در خیابان ربود و در خودرو به او تجاوز کرد،به10سال حبس و99ضربه شلاق محکوم شد

 13. درخواست قصاصِ دختر ملی‌پوش فوتسال به خاطر تصادف با پلیس/پدر مقتول: آن دختر درحال مستی پسرم را کشت

 14. فقط چند روز برای بازگشت به شرایط هسته‌ای قبل از برجام نیاز داریم

 15. این بنز ۵ میلیاردی چگونه وارد کشور شده است؟+ تصویر

 16. خيابان آيت الله كاشاني به خيابان مصدق تغيير نام يافت!  

 17. واکنش بانک مرکزی به خبر الف؛ آقای سیف نگفتند که موسسه کاسپین فاقد مجوز است+عکس

 18. چند خط صریح و صمیمی با محمد باقر قالیباف

 19. قبضه سیستم تصمیم گیری کشور توسط مدیران کهنسال و تکراری

 20. تهیه اسکناس اقلیم کردستان عراق به نام "دراو"   

 21. واکنش‌های جهانی به سخنرانی ترامپ: غیردیپلماتیک و جنگ طلبانه/ تمجید نتانیاهو: سخنرانی شجاعانه‌تر از این ندیده بودم

 22. ایران 3 - فرانسه 2؛ لذت اولین مدال جهانی برای ایران

 23. بازي «مذاكره مجدد» منطبق بر تعهدات برجامي

 24. تازه داماد در کرج اعدام شد / راز تازه عروس چه بود؟

 25. حرفهای فائزه هاشمی درباره ممنوع الخروجی اش، ازدواج موقت و حجابش

پربحث‌های اخیر

 1. علت بوی نامطبوع و مسمومیت شهروندان کرمانشاهی

 2. عکسی متفاوت از شهید حججی و فرزندش   

 3. تشییع پیکر آیت‌الله راستی کاشانی   

 4. تراز دریاچه ارومیه ۲۰ سانتیمتر از برنامه‌ریزی عقب افتاد

 5. ندای لبیک یاحسین (ع) در امامزادگان کشور

 6. پیکر مرحوم آیت الله راستی کاشانی در قم تشییع شد

 7. جزئیات استخدام در سازمان تامین اجتماعی

 8. پژوهشگر ایرانی درجمع دانشمندان برتر دنیا

 9. باران در ۱۰ استان کشور می‌بارد/شهرکرد یخ می‌زند

 10. ورود لباس‌های مشکی با نماد شیطان‌پرستی به بازار کشور+عکس

 11. بازگشت معلم سر خانه‌ها به خانواده‌های متمول

 12. هشدار سازمان حج و زیارت نسبت به سفر عتبات عالیات با کاروان‌های غیر مجاز

 13. ثبت‌نام وام ویژه دکترا از امروز آغاز شد/ ثبت‌نام سایر وام‌های دانشجویی از نیمه مهر

 14. دوباره مهر

 15. چرا بچه‌ها نباید صحنه اعدام را تماشا کنند؟

 16. رئیس پلیس پایتخت: امنیت تهران مطلوب است/ استقرار مأموران پلیس در اطراف مدارس

 17. بحران عمق يافته آب بر مبناي سازه‌هاي ضعيف ذهني

 18. دیده بان شفافیت و عدالت در نامه ای خواستار شد؛ بررسی جامع نتایج کنکور سراسری و رفع ابهامات داوطلبین معترض

 19. استقرار بازرسان در سازمان سنجش

 20. نقص فنی هواپیمای زاگرس در مسیر تهران - نجف

 21. معلم امریکایی دزد مدرسه بود

 22. حرکت توده خاک عراقی به سوی خوزستان

 23. ویژه برنامه‌های فرهنگي مترو تهران به مناسبت آغاز سال تحصيلي

 24. توضیح اسنپ درباره یک مطلب منتشر شده در الف

پربحث‌های دیروز

 1. علت بوی نامطبوع و مسمومیت شهروندان کرمانشاهی

 2. عکسی متفاوت از شهید حججی و فرزندش   

 3. تشییع پیکر آیت‌الله راستی کاشانی   

 4. تراز دریاچه ارومیه ۲۰ سانتیمتر از برنامه‌ریزی عقب افتاد

 5. ندای لبیک یاحسین (ع) در امامزادگان کشور

 6. پیکر مرحوم آیت الله راستی کاشانی در قم تشییع شد

 7. جزئیات استخدام در سازمان تامین اجتماعی

 8. پژوهشگر ایرانی درجمع دانشمندان برتر دنیا

 9. باران در ۱۰ استان کشور می‌بارد/شهرکرد یخ می‌زند

 10. ورود لباس‌های مشکی با نماد شیطان‌پرستی به بازار کشور+عکس

 11. بازگشت معلم سر خانه‌ها به خانواده‌های متمول

 12. هشدار سازمان حج و زیارت نسبت به سفر عتبات عالیات با کاروان‌های غیر مجاز

 13. ثبت‌نام وام ویژه دکترا از امروز آغاز شد/ ثبت‌نام سایر وام‌های دانشجویی از نیمه مهر

 14. دوباره مهر

 15. چرا بچه‌ها نباید صحنه اعدام را تماشا کنند؟

 16. رئیس پلیس پایتخت: امنیت تهران مطلوب است/ استقرار مأموران پلیس در اطراف مدارس

 17. بحران عمق يافته آب بر مبناي سازه‌هاي ضعيف ذهني

 18. دیده بان شفافیت و عدالت در نامه ای خواستار شد؛ بررسی جامع نتایج کنکور سراسری و رفع ابهامات داوطلبین معترض

 19. استقرار بازرسان در سازمان سنجش

 20. نقص فنی هواپیمای زاگرس در مسیر تهران - نجف

 21. معلم امریکایی دزد مدرسه بود

 22. حرکت توده خاک عراقی به سوی خوزستان

 23. ویژه برنامه‌های فرهنگي مترو تهران به مناسبت آغاز سال تحصيلي

 24. توضیح اسنپ درباره یک مطلب منتشر شده در الف

 25. بیشترین آمار مصدومان در کشور ناشی از تصادفات و نزاع است

پربحث‌های هفته

 1. حاشیه های خرید یک میلیاردی تبلت‌ و خودروهای جدید برای اعضای شورای شهر تهران

 2. پاسخ فرودگاه امام به ادعاهای عجیب توریست روس!

 3. قاتل آتنا به دار مجازات آويخته شد+تصاویر

 4. خيابان آيت الله كاشاني به خيابان مصدق تغيير نام يافت!  

 5. ۱۲میلیون مددجو در فقر مطلق/ پرداخت یارانه به کمیته امداد سپرده شود

 6. پدیده خانه‌های تک سرنشین در تهران

 7. مسافرکش‌های پلاک شهرستان در تهران توقیف می‌شوند

 8. محاکمه غیابی خاوری در آبان‌ماه/ اژه ای: وی اگر صدای ما را می‌شنود بهتر است بازگردد

 9. دستگیری ۳۰ دختر و پسر در پارتی مختلط در ورامین

 10. سرپرست چند ساعته شهرداری، شهردار منطقه ۳ شد/سکان شهرداری منطقه ۷ دست خانم دندانپزشک

 11. آیت‌الله علوی‌گرگانی؛ باید حتما جلوی ورود زنان به ورزشگاه‌ها گرفته شود

 12. علت بوی نامطبوع و مسمومیت شهروندان کرمانشاهی

 13. عکسی متفاوت از شهید حججی و فرزندش   

 14. تشییع پیکر آیت‌الله راستی کاشانی   

 15. تراز دریاچه ارومیه ۲۰ سانتیمتر از برنامه‌ریزی عقب افتاد

 16. ندای لبیک یاحسین (ع) در امامزادگان کشور

 17. پیکر مرحوم آیت الله راستی کاشانی در قم تشییع شد

 18. جزئیات استخدام در سازمان تامین اجتماعی

 19. پژوهشگر ایرانی درجمع دانشمندان برتر دنیا

 20. باران در ۱۰ استان کشور می‌بارد/شهرکرد یخ می‌زند

 21. ورود لباس‌های مشکی با نماد شیطان‌پرستی به بازار کشور+عکس

 22. بازگشت معلم سر خانه‌ها به خانواده‌های متمول

 23. هشدار سازمان حج و زیارت نسبت به سفر عتبات عالیات با کاروان‌های غیر مجاز

 24. ثبت‌نام وام ویژه دکترا از امروز آغاز شد/ ثبت‌نام سایر وام‌های دانشجویی از نیمه مهر

 25. دوباره مهر

ایران نوینویگو

وب‌گردی

آخرین عناوین