وقتی اسراییل به اسرای خودش هم رحم نمی کند!

گروه جهان الف،   4021127099 ۲۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

«برخی منابع خبری و آگاه در گزارش هایی از کشته شدن بیش از ۳۰ اسیر اسرائیلی در جریان حملات ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه خبر داده اند.»

وقتی اسراییل به اسرای خودش هم رحم نمی کند!

به گزارش الف؛ به تازگی و در بحبوحه تشدید حملات هوایی و توپخانه ای ارتش رژیم صهیونیستی به شهر رفح و طرح زمزمه های مختلف مبنی بر قریب الوقوع بودنِ حمله زمینی ارتش اسرائیل به شهر مذکور که در نوع خود به دلیل اسکان بیش از یک میلیون آواره فلسطینی در این شهر می تواند به یک فاجعه تمام عیار انسانی ختم شود، "ابوعبیده"، سخنگوی گردان های عزالدین قسام موضع گیری قابل تاملی داشته است. 

وی گفته که "اسرای اسرائیلی به دلیل حملات رژیم اشغالگر قدس در وضعیت سختی هستند و زمان برای آزادی آن ها رو به اتمام است". وی تاکید کرده که "صهیونیست ها به صورت عامدانه یا غیرعامدانه تعداد زیادی از اسرای خود را مجروح کرده و یا کشته اند. آن ها وضعیت خوبی ندارند و حماس در تلاش است که از آنها محفاظت کند". پیش از نیز برخی منابع خبری و آگاه در گزارش هایی از کشته شدن بیش از 30 اسیر اسرائیلی در جریان حملات ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه خبر داده بودند. 

همه این ها در شرایطی رخ می دهد که در مدت اخیر شهرهای مختلف اراضی اشغالی صحنه برگزاری راهپیمایی و اعتراضات گسترده علیه نتانیاهو و ارتش اسرائیل از سوی خانواده های اسرای صهیونیست و البته ساکنان فلسطین‌اشغالی بوده که در قالب آن ها این طیف ها نسبت به بی توجهی دولت نتانیاهو نسبت به جان اسرای اسرائیلی، اعتراض و شکایت داشته اند. درخواست آن ها نیز این بوده که رژیم اشغالگر قدس ولو حتی اگر لازم باشد باید به حماس امتیازات لازم را بدهد و اسرایش را آزاد کند. 

با این همه، رژیم صهیونیستی همچنان به حملات سنگینِ هوایی و توپخانه ای خود در بخش های مختلف نوار غزه ادامه می دهد و همچنان نیز مدعی است که به دنبال آزادسازی اسرای صهیونیست است. 

 به نظر می رسد که نتانیاهو و طیف افراطیون متحد وی، اسرای صهیونیست که در کنترل حماس و دیگر گروه های مقاومت فلسطین هستند را به دیده مزاحم می نگرند و سعی دارند به هر شکل ممکن که شده از شر آن ها خلاص شوند تا با فراغ بال بیشتری به جنایات خودشان در نوار غزه ادامه دهند. 

در این رابطه پس از عملیات طوفان الاقصی نیز شاهد انتشار گزارش هایی دال بر هدف قرار گرفتن ساکنان فلسطین اشغالی از سوی ارتش اسرائیل از بیم اینکه مبادا آن ها به اسارت رزمندگان حماس درآیند، بوده ایم و البته که مستدات مختلفی نیز در این رابطه ارائه شده است. 

در این میان، کافی است توجه داشته باشیم که تنها در یک مورد که مربوط به پرونده نظامی اسرائیلی به نام "گیلعاد شالیط" و تبادل وی با اسرای فلسطینی بود(در زمان قبل از اجرای عملیات طوفان الاقصی)، حماس توانست وی را با بیش از هزار اسیر خود مبادله کند که در میان آن ها چهره های سرشناسی نظیر یحیی سنوار رهبر کنونی حماس در نوار غزه نیز حضور داشتند. 

معادله ای که نشان می هد تا چه اندازه صهیونیست ها در مساله مبادله اسیر با حماس ضعیف و آسیب پذیر هستند و سعی می کنند حتی اگر شده، خودشان اسرایشان بکُشند اما مجبور نشوند با حماس در رابطه با آن ها مذاکره کنند.

دیگر اینکه تداوم حملات صهیونیست ها به بخش های مختلف نوار غزه بدون درنظر گرفتن این مساله که این حملات می توانند جان اسرای خودشان را نیز به خطر بیندازند، به عینه چهره واقعی رژیم اشغالگر قدس را پیش چشم شهروندان خودش نیز عریان و آشکار کرده است. در این معنا، رژیم صهیونیستی حتی برای شهروندانی که مدعی حراست از آن ها است نیز خطرناک است. معادله ای که نشان می دهد تا چه اندازه رژیم اشغالگر قدس از ماهیتی غیرانسانی و نامشروع برخوردار است.