مسکو: از حملات اسرائیل به رفح بسیار نگرانیم

  4021125082

 «دمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین سخنگوی کرملین گفت حملات رژیم صهیونیستی به شهر رفح در جنوب غزه موجب نگرانی شدید مسکو شده است.

مسکو: از حملات اسرائیل به رفح بسیار نگرانیم

به گزارش ایسنا، «دمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین امروز (چهارشنبه) گفت: فلسطینیان زیادی در رفح هستند و حمله به رفح تلفات را به میزان چشمگیری افزایش خواهد داد.

سخنگوی کرملین ادامه داد: این مسئله برای ما بسیار نگران‌کننده است. ما اخباری که از آنجا می‌آید را با دقت تحت‌نظر داریم.

ارتش رژیم صهیونیستی دوشنبه از بمباران بخش‌هایی از شهر رفح در جنوب عزه خبر داد که به شهادت دست‌کم ۱۰۰ فلسطینی و مجروح‌شدن بیش از ۲۳۰ تن منجر شد.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به ارتش خود دستور داده یک طرح دوگانه طراحی کنند که به کمک آن هم غیرنظامیان ساکن در رفح تخلیه شوند و هم نیروهای باقی‌مانده حماس خنثی شوند.

این در حالی است که گروه‌های حقوق بشری و حتی ایالات متحده به عنوان حامی تسلیحاتی رژیم صهیونیستی هشدار داده‌اند که حمله به این شهر پرجمعیت، یک فاجعه به بار می‌آورد.

رفح شهری جنوبی در مرز غزه و مصر است که بیش از نیمی از جمعیت شمال نوار غزه با آغاز حملات رژیم صهیونیستی، به آن گریخته‌اند. نتانیاهو پیش‌تر از قصد خود برای یورش زمینی به رفح خبر داده بود. نظامیان صهیونیست در تدارک این حمله، حملات هوایی و توپخانه‌ای خود علیه این شهر بزرگ را تشدید کرده‌اند.