استفاده فولاد از پنج بازیکن خارجی قانونی بود؟

  4020919003

براساس آیین‌نامه نقل و انتقالات محدودیتی برای استفاده تیم‌ها از بازیکنان خارجی وجود ندارد و تیم‌ها مجازند تا از تمام پنج به علاوه یک سهیمه خودشان حتی به صورت همزمان در زمین استفاده کنند و در نتیجه فولاد در دیدار برابر استقلال تخلفی مرتکب نشده است.

استفاده فولاد از پنج بازیکن خارجی قانونی بود؟

به گزارش ایرنا، دیدار تیم‌های تیم‌های فولاد خوزستان و استقلال در هفته دوازدهم لیگ برتر باشگاه‌های ایران شنبه شب با تساوی بدون گل خاتمه پیدا کرد.

فولاد خوزستان در این مسابقه از دقیقه ۸۵ به بعد با ورود گادوین منشا و لوکاس کاندیدو در حالی که جفرسون سیلوا دوسانتوس، کریستوفر کنت و موسی کولیبالی در زمین حضور داشتند، از پنج بازیکن خارجی خود به صورت همزمان استفاده کرد.

پس از بازی شایعاتی مطرح شد مبنی بر اینکه باشگاه استقلال به واسطه حضور همزمان پنج بازیکن خارجی فولاد خوزستان در ترکیب این تیم، باید به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شکایت کند.

یکی از مدیران سازمان لیگ در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا درباره این ابهام، اظهار داشت: بر اساس قوانین نقل و انتقالاتی فوتبال کشور، تیم‌ها می‌توانند پنج به علاوه یک بازیکن خارجی بگیرند.

وی افزود: چه در آیین نامه سال گذشته و چه در آیین‌نامه سال جدید محدودیتی برای استفاده تیم‌ها از بازیکن خارجی وجود ندارد و آنها می‌توانند از تمام پنج به علاوه یک سهیمه خودشان حتی به صورت همزمان در زمین استفاده کنند و در نتیجه فولاد تخلفی مرتکب نشده است.

به گزارش ایرنا، در آیین نامه سال گذشته سهیمه بازیکنان خارجی تیم‌ها سه به علاوه یک بوده و در قوانین جدید که امسال اعمال شده، این سهمیه به پنج به علاوه یک افزایش پیدا کرده است.