مازندران یخ می‌زند؟

  4020915067

هواشناسی با اشاره به ورود سامانه جدید بارشی، پیش بینی کرد که میانگین دمای هوای مازندران از امروز چهارشنبه تا ۱۲ درجه کاهش یابد

  مازندران یخ می‌زند؟

 به گزارش روزچهارشنبه خبرنگار ایرنا، طبق پیش بینی هواشناسی، با ورود این سامانه جدید، شرایط جوی در مناطق ساحلی و جلگه ای مازندران در روز جاری با وزش باد، کاهش محسوس دما و بارش پراکنده و خفیف باران همراه خواهد بود و در ارتفاعات و مناطق کوهستانی نیز آسمان صاف تا نیمه ابری پیش بینی شده است.

جدول پیش بینی پنج روزه هواشناسی نشان می دهد که با ورود این سامانه ناپایدار جوی، دمای هوای مازندران نیز روند کاهشی را در پیش خواهد گرفت به گونه ای که دمای هوای در مناطق مرکزی و شرقی از ۲۱ تا ۲۴ درجه سانتی گراد بالای صفر در روز گذشته، با چهار تا ۶ درجه کاهش امروز چهارشنبه بین ۱۷ تا ۱۸ دزجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان خواهد بود.

میانگین دمای هوا در مناطق غربی نیز از ۱۹ تا ۲۱ درجه سانتی گراد بالای صفر در روز گذشته، امروز چهارشنبه با ۲ تا سه درجه کاهش بین ۱۶ تا ۱۷ و در مناطق کوهستانی و ارتفاعات نیز با چهار تا ۱۲ درجه کاهش، بین ۱۰ تا ۱۶ درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان خواهد بود.

 

براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی، وضعیت جوی امروز مازندران در مناطق ساحلی تا دامنه‌ ها نیمه ابری گاهی با افزایش ابر همراه با کاهش دما، وزش باد و با احتمال بارش خفیف و پراکنده باران و در ارتفاعات نیز صاف تا نیمه ابری گاهی با افزایش ابر، کاهش دما و وزش باد پیش بینی شده است.
آسمان مازندران در روز پنجشنبه در مناطق ساحلی و جلگه ای نیمه ابری از اواخر روز ابری به ویژه در نیمه غربی استان با رگبار پراکنده باران و وزش باد، در ارتفاعات نیمه ابری بتدریج ابری با بارندگی، وزش باد و در مناطق کوهستانی نیز با بارش پراکنده برف همراه خواهد بود.
شرایط جوی مازندران در آخرین روز هفته جاری جمعه نیز در مناطق ساحلی تا دامنه‌ ها نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده باران و وزش باد و در ارتفاعات نیز صاف تا نیمه ابری گاهی با افزایش ابر و وزش باد پیش بینی شده است.
داده های دریافتی از ایستگاه های هواشناسی نشان می دهد که تنکابن با ثبت دمای ۲۳.۳ و بلده با ۱۵.۵ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب گرم ترین و خنک ترین مناطق مازندران در طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.
دمای هوای شهر ساری مرکز مازندران نیز امروز در گرم ترین ساعت به ۱۸ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد که این میزان در مقایسه با روز گذشته ۶ درجه کاهش نشان می دهد.
وضعیت امروز دریای خزر نیز مواج و طوفانی پیش بینی شده است