اظهارات معاون دادستان خرم آباد در خصوص دستگیری "معصومه سلیمانی"

  4020911021 ۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

معاون دادستان خرم آباد در واکنش به خبر دستگیری "معصومه سلیمانی" کشتی گیر لرستانی به اتهام انتشار عکس در کنار مزار مرحومه "نیکا شاکرمی" گفت: علت محکومیت این فرد به دلیل اقدامات تبلیغی علیه نظام بوده و صرفا به دلیل انتشار عکس با قبر مرحومه نیکا شاکرمی نبوده است.

اظهارات معاون دادستان خرم آباد در خصوص دستگیری "معصومه سلیمانی"

به گزارش خبرنگار ایرنا، محسن همتی روز شنبه در واکنش به خبر برخی رسانه های معاند و کانال های مجازی در ارتباط با دستگیری و جریمه فردی به نام "معصومه سلیمانی" کشتی گیر و مربی و داور لرستانی که در کنار مزار مرحومه "نیکا شاکرمی" اقدام به گرفتن عکس یادگاری کرده بود، اظهار کرد: اینکه در رسانه ها گفته می شود دادسرای خرم‌آباد اتهام خانم سلیمانی را تحریک به ارتکاب اعمال خشونت‌آمیز در بستر فضای مجازی عنوان کرده است ، کاملا کذب محض است.

وی افزود: معصومه سلیمانی بیستم اردیبهشت ماه امسال به جرم تبلیغ علیه نظام روانه زندان و توسط شعبه بازپرسی برای انجام تحقیقات به زندان فرستاده شد.

معاون دادستان خرم آباد عنوان کرد: سبک‌ترین صدور قرار تامین برای این خانم صادر شده بود که پس از ۲ روز کفیل خود را به دادسرا معرفی کرد و روز بیست سوم همان ماه از زندان آزاد شد.

وی تصریح کرد: نامبرده اکنون آزاد است و هیچ پرونده‌ای جهت اجرا تا این لحظه به دادسرا ارسال نشده و حکمی مبنی بر اجرای محکومیت این خانم نیز انجام نگرفته است.

همتی بیان کرد: باید مجموعه اقدامات عملی صورت گیرد تا تبلیغ علیه نظام محسوب شود و تنها با منتشر کردن یک عکس محال است فردی به تبلیغ علیه نظام متهم و حکمی صادر و اجرا شود.

وی تصریح کرد: اردیبهشت ماه کیفر خواست خانم معصومه سلیمانی صادر و به دادگاه جهت صدور رای هم فرستاده شد که پس از صادر شدن، رای وارد مرحله تجدیدنظر شده و پس از قطعی شدن، حکم جهت اجرا به دادسرا ارسال می‌شود که تا این لحظه چنین حکمی به دادسرای خرم‌آباد فرستاده نشده است.