وزارت جهاد آلودگی سیب‌زمینی‌های کرمانشاه را تایید نکرد

گروه اقتصادی الف،   3970822009

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس نظر وزارت جهاد کشاورزی درباره سیب زمینی‌های آلوده را تشریح کرد.

جلال محمودزاده، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اخبار منتشر شده مبنی بر برداشت سیب‌زمینی‌های سمی و آلوده در کرمانشاه، گفت: از لحاظ کارشناسی، چنین مسئله‌ای تایید نشده و هیچ دلیل علمی مبنی بر اینکه این سیب‌زمینی‌ها آلوده باشند، وجود ندارد.

 وی با بیان اینکه آزمایش‌های علمی، آلودگی در سیب‌زمینی‌ها را تایید نمی‌کند، افزود: طبق پیگیری‌هایی که از وزارت جهاد کشاورزی انجام دادیم، کارشناسان این وزارتخانه موضوع سیب‌زمینی‌های آلوده را تایید نمی‌کنند.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در پاسخ به این پرسش که در اخبار منتشر شده عنوان می‌شود که این سیب‌زمینی‌ها باعث کم‌خونی و سرطان در افراد می‌شود، آیا چنین مسئله‌ای وجود دارد؟ اظهار داشت: بررسی تاثیر مواد غذایی آلوده در بدن انسان احتیاج به زمان دارد و نمی‌توان در یک زمان کوتاه به این نتیجه رسید، از طرفی وزارت بهداشت نیز چنین تاثیراتی را تایید نکرده است.

محمودزاده با تاکید بر اینکه انتشار چنین اخباری مشکوک است، گفت: احتمالا در جلسه هفته آینده کمیسیون کشاورزی این مسئله را بررسی و ابهامات را بررسی و برطرف می‌کنیم.

اخیرا اخباری درباره آلوده بودن سیب‌زمینی و پیازهایی منطقه‌ای کرمانشاه  منتشر شد.