• ایران دومین کشور دارای طرح پلاسما درمانی کووید۱۹ در دنیا

  ایران دومین کشور دارای طرح پلاسما درمانی کووید۱۹ در دنیا

  گروه سلامت الف، 

  مدیرعامل و سرپرست موسسه عالی آموزشی و پژوهشی طب انتقال خون با تاکید بر اهمیت و مرجعیت تحقیقات انجام شده در مورد تاثیر پلاسمای دریافتی از بهبود یافتگان کووید ۱۹ گفت: ایران دومین کشوری بود که بعد از چین این روش درمانی را آغاز کرد و آمریکا ۱۰ روز پس از ایران این شیوه را آغاز کرد و همین موضوع سبب شده است که پژوهشهای موسسه در این رابطه از مرجع های اصلی تحقیقات بعدی باشد.

 • پلاسمای بیماران مبتلا به کرونا، چند؟

  پلاسمای بیماران مبتلا به کرونا، چند؟

  گروه اجتماعی الف، 

  مدیرعامل سازمان انتقال خون گفت: به هر بهبودیافته کروناویروس که پلاسما اهدا می‌کند، ۱۰۰ هزار تومان می‌پردازیم که هزینه رفت و برگشت و یک ساعت وقتی است که برای اهدای پلاسما صرف می‌کند.

 • پلاسمادرمانی مرگ و میر کرونا را کاهش می‌دهد

  پلاسمادرمانی مرگ و میر کرونا را کاهش می‌دهد

  گروه اجتماعی الف، 

  مدیرعامل سازمان انتقال خون گفت: نتایج کارآزمایی پلاسما درمانی برای بیماران کووید ۱۹موفقیت آمیز بوده و میزان مرگ و میر و مدت بستری در بیمارستان را در این بیماران حدود ۵۰ درصد کاهش داده است.

 • آخرین وضعیت پلاسما درمانی در ایران برای کرونایی‌ها

  آخرین وضعیت پلاسما درمانی در ایران برای کرونایی‌ها

  گروه سلامت الف، 

  سرپرست پروژه پلاسما درمانی کرونا در ایران گفت: تزریق پلاسما باعث می‌شود که ایمنوگلوبولین موقت برای بدن ایجاد و ویروس کشته شود و به همین جهت تا زمان ساخت واکسن اصلی می توان از این روش برای کرونا بهره برد.

 • پلاسما درمانی برای بیماران کرونایی جواب داد

  پلاسما درمانی برای بیماران کرونایی جواب داد

  گروه سلامت الف، 

  بررسی داده‌های به دست آمده از بیماران مبتلا به کرونا که از پلاسمای افراد بهبودیافته درمان شده‌اند نشان داد، این روش می‌تواند روند مؤثری برای درمان باشد.

 • جدیدترین خبرها از درمان پلاسمایی کرونا

  جدیدترین خبرها از درمان پلاسمایی کرونا

  گروه سلامت الف، 

  رییس انجمن خون و پلاسمای کودکان ایران گفت: نتایج اولیه از درمان پلاسمایی مبتلایان به کرونا در ایران مثبت و امیدبخش بوده است.

 • انجام بزرگترین پروژه پلاسما درمانی جهان در کشور

  انجام بزرگترین پروژه پلاسما درمانی جهان در کشور

  گروه اجتماعی الف، 

  معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در ایران فاز اول مطالعه پلاسمادرمانی روی حدود ۶۰ بیمار انجام شده و اطلاعات ۱۵۰ بیمار دیگر را دریافت کردیم که شاید بزرگترین پروتکل پلاسما درمانی در جهان، مربوط به ایران باشد.

 • نتایج اولیه تست‌های پلاسمای کرونا مثبت اعلام شد

  نتایج اولیه تست‌های پلاسمای کرونا مثبت اعلام شد

  گروه اجتماعی الف، 

  رئیس کمیته علمی کرونا گفت: نتایج اولیه تست‌های پلاسمای کرونا مثبت اعلام و قرار شد مجوز صادرات برای تست‌های الایزا صادر شود تا کشورهای دیگر هم بتوانند از این تست‌ها استفاده کنند.

 • مقابله با کرونا با اهدای پلاسما

  مقابله با کرونا با اهدای پلاسما

  گروه عکس الف، 

  پلاسما درمانی به عنوان راهکاری برای تقویت سیستم ایمنی بدن مبتلایان به کووید ۱۹، در ایران مورد توجه قرار گرفته است.این پروژه مستلزم اهدای پلاسما توسط بهبود یافتگان به کووید ۱۹ یک ماه پس از بهبودی است.

 • شرایط اهدای پلاسما به بیماران مبتلا به کرونا چیست؟

  شرایط اهدای پلاسما به بیماران مبتلا به کرونا چیست؟

  گروه سلامت الف، 

  سوپروایزر آموزشی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری با بیان این که با اهدای پلاسما به مبتلایان کرونا احتمال بهبود مبتلایان بیشتر می‌شود، تاکید کرد: باید سطح آنتی بادی در بدن بهبودیافتگان به حد قابل قبولی برسد تا بتوان از پلاسمای جداسازی شده آنان برای درمان مبتلایان استفاده کرد.

 • بهبود یافتگان کرونا پلاسما اهدا می‌کنند

  مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران:بهبود یافتگان کرونا پلاسما اهدا می‌کنند

  گروه اجتماعی الف، 

  دکتر عشقی گفت: داوطلبین اهدای پلاسما پس از انجام برخی آزمایشات اولیه در صورت دارا بودن شرایط از آنان پلاسما دریافت می‌شود.

 • ایران نخستین کشور در اجرای پلاسمادرمانی برای بیماران کرونایی

  ایران نخستین کشور در اجرای پلاسمادرمانی برای بیماران کرونایی

  گروه سلامت الف، 

  عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی با تاکید بر اینکه ایران نخستین کشور در اجرای پلاسمادرمانی برای بیماران مبتلا به کرونا بوده گفت: بهبودی تعدادی از این بیماران که بدحال بودند، شبیه یک معجزه تمام‌عیار است.

 • آنچه که لازم است از «پلاسما تراپی» بدانیم

  آنچه که لازم است از «پلاسما تراپی» بدانیم

  گروه اجتماعی الف، 

  رئیس کمیته علمی کرونا ویروس، با بیان اینکه روش درمانی پلاسما تراپی به زودی در استان البرز آغاز می‌شود، گفت: روش پلاسما تراپی در بسیاری از مراکز علمی دنیا در حال انجام است و هنوز گزارش منفی برای عدم انجام آن وجود ندارد.

 • تشریح جزئیات پلاسما درمانی در بیماران مبتلا به کرونا

  تشریح جزئیات پلاسما درمانی در بیماران مبتلا به کرونا

  گروه سلامت الف، 

  بعد از گذشت یک ماه از ورود ویروس کرونا به کشور، تحقیقات و مطالعات گسترده ای برای درمان این بیماری در حال انجام است که طرح پلاسما درمانی، یکی از همین طرح های علمی است.