• رایزنی وزیر مسکن سوریه با معاون ظریف

  رایزنی وزیر مسکن سوریه با معاون ظریف

  گروه جهان الف، 

  «سهیل محمد عبداللطیف» وزیر خدمات عمومی و مسکن سوریه که به دعوت وزیر راه و شهرسازی کشورمان به منظور تشکیل کمیته مشترک اجرایی مسکن و شهرسازی دو کشور به تهران سفر کرده است، با معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

 • معاون ظریف: برخی برای عضویت در FATF التماس می‌کنند!

  معاون ظریف: برخی برای عضویت در FATF التماس می‌کنند!

  گروه سیاسی الف، 

  معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: ما ننشسته‌ایم که ببینیم آمریکا به چه چیزی اصرار می‌کنند، بعد بگوییم نمی‌خواهیم. یا مورد دیگری هم آنها بگویند نمی‌خواهند انجام بشود و ما بگوییم ما می‌خواهیم این کار انجام شود. ما باید به سرنوشت و قوانین خودمان نگاه کنیم. مشاهده کنید که اکنون در FATF چند کشور عضوند. همه جهان عضوند. حتی یک یا دو کشور باقی‌مانده هم برای عضویت التماس می‌کنند.

 • معاون ظریف: استفاده از ارز دیجیتال برای دور زدن تحریم‌ها بررسی می‌شود/ با وجود خفت گیری‌های سیاسی آمریکا راه مذاکره را پیش گرفتیم

  معاون ظریف: استفاده از ارز دیجیتال برای دور زدن تحریم‌ها بررسی می‌شود/ با وجود خفت گیری‌های سیاسی آمریکا راه مذاکره را پیش گرفتیم

  گروه سیاسی الف، 

  غلامرضا انصاری معاون اقتصادی وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه به دنبال جایگزینی راه‌هایی جهت گذر از تحریم های یکجانبه آمریکا هستیم، گفت: در حال حاضر برای صادر کردن اجناس خود هزینه‌مان افزایش پیدا کرده، برای وارد کردن اجناسمان هزینه‌مان افزایش پیدا کرده، اما آن چیزی که ما بخواهیم و نتوانیم به آن دست پیدا کنیم، وجود ندارد.

 • دیدار و رایزنی معاون ظریف با آمانو

  دیدار و رایزنی معاون ظریف با آمانو

  گروه سیاسی الف، 

  غلامحسین دهقانی، معاون حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه، به همراه کاظم غریب آبادی، با یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، دیدار و گفت‌وگو کرد.

 • معاون ظریف: آمریکا افرادی را که می‌خواهند با ایران تجارت کنند، تهدید می‌کند

  معاون ظریف: آمریکا افرادی را که می‌خواهند با ایران تجارت کنند، تهدید می‌کند

  گروه جهان الف، 

  معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه با بیان اینکه افرادی که قصد کار تجاری با ایران دارند از سوی آمریکایی‌ها مورد تهدید قرار می‌گیرند، گفت: تمهیداتی را می‌اندیشیم که این افراد کمتر از تهدیدات و تحریم‌ها آسیب ببینند.

 • نشست معاون ظریف با سفرای کشورهای اسلامی در تهران

  نشست معاون ظریف با سفرای کشورهای اسلامی در تهران

  گروه سیاسی الف، 

  معاون وزیر خارجه ایران در نشستی با سفرای کشورهای اسلامی مقیم تهران ، رویکرد تبعیض آمیز و ضد ایرانی دبیرخانه سازمان همکاری اسلامی را خسارت بار خواند.