• علت استقبال از بازار سرمایه چیست؟/ رشد شاخص بورس حبابی نیست

  علت استقبال از بازار سرمایه چیست؟/ رشد شاخص بورس حبابی نیست

  گروه اقتصادی الف، 

  مهدی رباطی، کارشناس بازار سرمایه علت استقبال از بورس را در مجموعه‌ای عوامل دانست و گفت: این موضوع به دلیل تغییر ماهوی در بورس است که بخشی از آن متاثر از تحول در اقتصاد کلان و اقتصاد سیاسی بوده و دولت نیز با کاهش نقش نفت در اقتصاد، ناگزیر شد که به سمت مردمی کردن اقتصاد حرکت کند.

 • بورس چگونه از حباب خارج می‌شود؟

  بورس چگونه از حباب خارج می‌شود؟

  گروه اقتصادی الف، 

  نقد شدن تنها پنج درصد از ارزش کل بازار سهام، بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی بی‌ثبات ایجاد می‌کند که می‌تواند موجب ایجاد تلاطم فزاینده در هر بازاری شود. بنابراین برخی گام‌های جدید دولت در زمینه بازار سهام را می‌توان پاسخی به تقاضای فعالان این بازار و راهی برای آرام گرفتن نقدینگی در بورس تلقی کرد.

 • دولت چگونه حباب بورس را ترکاند؟

  دولت چگونه حباب بورس را ترکاند؟

  گروه اقتصادی الف، 

  یک کارشناس اقتصادی ضمن بررسی تاثیر آزادسازی سهام عدالت و عرضه ETF توسط دولت در بازار سرمایه، گفت: حباب در بازار شکل گرفته بود اما دولت با عرضه به موقع و عادلانه سهام عدالت و ETF حباب را ترکاند و صدها هزار سهام‌دار جدید خرده پا که دارایی‌های کوچک آن‌ها در معرض نابود شدن بود را هم نجات داد.

 • چرا بورس روزهای اخیر نزولی شد؟/ روند نزولی شاخص ادامه دارد؟

  چرا بورس روزهای اخیر نزولی شد؟/ روند نزولی شاخص ادامه دارد؟

  گروه اقتصادی الف، 

  برخی کارشناسان معتقدند؛ ریزش شاخص های بورس در چند روز اخیر بیشتر بعلت ورود بازار سرمایه به مرحله استراحت بوده و همچنان بورس پتانسیل لازم برای سرمایه گذاری را دارد.

 • اکبر ترکان: شاخص بورس حباب ندارد

  اکبر ترکان: شاخص بورس حباب ندارد

  گروه اقتصادی الف، 

  مشاور سابق رییس جمهوری گفت: در برخی از سهم‌ها، قیمت‌ها غیرمنطقی و به صورت حبابی رشد کرده‌اند اما جریان کلی معاملات و شاخص بورس حباب ندارد.

 • کاریکاتور/ رشد حبابی بورس بزرگترین خطر اقتصاد ایران

  کاریکاتور/ رشد حبابی بورس بزرگترین خطر اقتصاد ایران

  گروه عکس الف، 

  تسنیم نوشت: بورس چند ماهی است به یکی از جذاب‌ترین بازارهای کشور تبدیل و سیل نقدینگی ریز و درشت مردم با هدف کسب سودهای نجومی به سمت این بازار روانه شده است. در این‌باره لازم است بدانیم که در سال۹۸ مجموعا ۳۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی وارد این بازار شد اما فقط در فروردین ماه امسال مبلغی نزدیک به ۲۰ هزار میلیارد تومان به حجم نقدینگی بورس افزوده شده و روزانه نیز به طور مدام بر این مبلغ اضافه می‌شود.