• انتقال آب دریای خزر کبریتی بر باروت شیرآبهای پسماند دریاست

  نانواکناری در گفتگو با الف:انتقال آب دریای خزر کبریتی بر باروت شیرآبهای پسماند دریاست

  گروه سیاسی الف، 

  نماینده استان مازندران در مجلس ضمن مخالف با انتقال آب دریای خزر به استان سمنان گفت: انتقال آب دریای خزر کبریتی بر باروت شیرآبهای پسماند مسیر رودخانه و ساحل دریاست.

 • کسی زیر بار موافقت با انتقال آب دریای خزر نمی‌رود؟

  کسی زیر بار موافقت با انتقال آب دریای خزر نمی‌رود؟

  گروه اقتصادی الف، 

  موافقت سازمان حفاظت محیط زیست با اجرای طرح انتقال آب دریای خزر گرد و خاک زیادی را در فضای عمومی جامعه بر پا کرد، پروژه‌ای که محیط زیستی‌ها بر این باورند اجرای آن مطالبه وزارت نیرو بوده و وزارت نیرویی‌ها نیز بر این تاکید دارند در این راستا مطالبه‌ای نداشتند و پروژه هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.

 • آیا راه دیگری به جز انتقال آب دریای خزر وجود ندارد؟

  آیا راه دیگری به جز انتقال آب دریای خزر وجود ندارد؟

  گروه ورزشی الف، 

  درحالی‌که وزارت نیرو می‌گوید راهی به جز انتقال آب از دریای خزر برای جبران کم آبی فلات مرکزی وجود ندارد، یک استادیار ژئوشیمی زیست محیطی دریایی دانشگاه تهران ضمن انتقاد از تصمیم سازمان حفاظت محیط زیست برای موافقت با انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی گفت که راهکارهای ساده‌تری برای تامین آب در فلات مرکزی کشور وجود دارد.

 • توضیح سازمان محیط زیست درباره انتقال آب دریای خزر

  توضیح سازمان محیط زیست درباره انتقال آب دریای خزر

  گروه اجتماعی الف، 

  سازمان حفاظت محیط زیست در یک رشته توئیت ضمن بیان توضیحاتی درباره پروژه انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی از موضع مشاور وزیر نیرو انتقاد کرد.

 • شعار علیه وزیر نیرو در صحن مجلس

  شعار علیه وزیر نیرو در صحن مجلس

  گروه سیاسی الف، 

  نمایندگان استان های شمالی بعد از تصویب انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی با تجمع در محل هیات رئیسه مجلس، ضمن سر دادن شعار علیه دولت، وزیر نیرو و سازمان محیط زیست خواستار استیضاح اردکانیان شدند.

 • انتقال آب دریای خزر، جنگل‌های هیرکانی را نابود می‌کند؟

  انتقال آب دریای خزر، جنگل‌های هیرکانی را نابود می‌کند؟

  گروه اجتماعی الف، 

  مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران (ساری) با بیان اینکه دولت تصمیم گرفته است آب دریای خزر را به بخش کویر مرکزی ایران انتقال دهد، خاطرنشان کرد: اگر این کار با مسیر پیشنهادی انجام شود، بخش اعظمی از منطقه جنگلی مازندران از بین می‌رود و این برای ما خسارتی جبران ناپذیر است.