• عوامل آتش‌سوزی جنگل‌های ارسباران بازداشت شدند

  عوامل آتش‌سوزی جنگل‌های ارسباران بازداشت شدند

  گروه حوادث الف، 

  رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی گفت: ماموریتی جهت بررسی علل و عوامل وقوع آتش سوزی در جنگلهای ارسباران به معاونت پیشگیری استان آذربایجان شرقی و معاون دادستان مرکز استان در امور حقوق عامه محول شده بود که در این رابطه تحقیقات انجام و ۳ نفر بازداشت شدند.

 • جنگل‌های ارسباران همچنان در حال سوختن

  جنگل‌های ارسباران همچنان در حال سوختن

  گروه اجتماعی الف، 

  مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی از تلاش بالگردها برای اطفاء روستاهای دچار حریق در ارزین و کوانق شهرستان خداآفرین خبر داد.

 • آخرین وضعیت آتش‌سوزی جنگل‌های ارسباران

  آخرین وضعیت آتش‌سوزی جنگل‌های ارسباران

  گروه حوادث الف، 

  به دنبال آتش‌سوزی رخ‌داده از روز دوشنبه هفته پیش (۲۸ مردادماه) در جنگل‌های ارسباران، مدیر کل محیط زیست استان آذربایجان شرقی با تاکید بر مهار حریق در این منطقه گفت: در حال حاضر لکه‌گیری خاکسترها در حال انجام است.

 • دستور وزیر دفاع برای اعزام بالگردهای آب‌پاش به منطقه ارسباران

  دستور وزیر دفاع برای اعزام بالگردهای آب‌پاش به منطقه ارسباران

  گروه اجتماعی الف، 

  وزیر دفاع دفاع طی دستوری از ‌معاونت مهندسی ‌وزارت دفاع‌‌ و مرکز کنترل و پشتیبانی اطفا حریق هوایی کشور خواست با هماهنگی یگان‌های پروازی هلال احمر و هوانیروز، 3‌ فروند بالگرد به جنگل‌های ارسباران اعزام کنند.

 • آتش سوزی در جنگل‌های ارسباران

  آتش سوزی در جنگل‌های ارسباران

  گروه ویدئو الف، 

  آتش‌سوزی در جنگل‌های ارسباران در منطقه خداآفرین به دلیل وزش باد شدید و صعب العبور بودن منطقه عملیات اطفای حریق به کندی پیش می‌رود. جنگل های ارسباران با ۱۶۴ هزار هکتار وسعت از بکرترین مناطق جنگلی ایران به لحاظ تنوع گونه های گیاهی و جانوری آن شمرده می شود، به گونه ای که گفته می شود ۱۵ تا ۲۰ درصد مجموع گونه های گیاهی شناخته شده کشورمان در این لکه جنگلی یافت می شود.

 • تماس آل هاشم با وزیر دفاع برای اطفای حریق جنگل‌های ارسباران

  تماس آل هاشم با وزیر دفاع برای اطفای حریق جنگل‌های ارسباران

  گروه اجتماعی الف، 

  نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در ارتباط تلفنی با وزیر دفاع و رئیس ستاد بحران کشور ضمن ابراز نگرانی شدید خود و مردم استان از ادامه آتش سوزی در ارسباران، خواستار بکارگیری امکانات و تجهیزات کشوری برای خاموش کردن سریع آتش در ارسباران شد.

 • جنگل‌های ارسباران دوباره شعله ور شد

  جنگل‌های ارسباران دوباره شعله ور شد

  گروه حوادث الف، 

  مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی گفت: آتش سوزی جنگل‌های ارسباران پیش از ظهر امروز مهار شده بود دوباره شعله‌ور شده است.