«هدهد» ایرانی چه پیام‌هایی به تل‌آویو مخابره کرد

  4030402114 ۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

  بازتاب عملیات مهم و حساس یک پهپاد بر فراز اراضی اشغالی و وحشت تل آویو از موشک‌های حزب الله از محورهای مورد توجه روزنامه‌های مطرح جهان عرب است.

 «هدهد» ایرانی چه پیام‌هایی به تل‌آویو مخابره کرد

به گزارش مهر،  روز سه‌شنبه هجدهم ژوئن مقاومت اسلامی لبنان با انتشار بیانیه رسمی از پرواز موفقیت آمیز پهپاد ایرانی «هدهد» یا همان «مهاجر -۴» بر فراز آسمان سرزمین‌های اشغالی و عکس برداری از مناطق حساس رژیم صهیونیستی خبر داد. این پهپاد پیشرفته علاوه بر پرواز بر فراز مراکز نظامی، از نقاط حساس امنیتی نیز اقدام به عکس- فیلم برداری کرده است. یکی از شاهکارهای «هدهد» در جریان نفوذ به آسمان رژیم صهیونیستی، تصویربرداری از مرکز وابسته به شرکت نظامی «رافائل» بود. در پروتکل‌های امنیتی رژیم صهیونیستی، رسانه‌ها و مطبوعات اجازه انتشار تصاویر هوایی- محیطی از مراکز نظامی حساس را بدون تایید کابینه ندارند.

روزنامه القدس العربی در خصوص موفقیت اطلاعاتی اخیر حزب الله لبنان نوشت: هدهد حزب الله موفق شد تصاویر بسیار شفاف و دقیق از هر چیزی در بندر اشغالی حیفا را با خود به لانه بازگرداند. عملیات هدهد تنها عملیات بی نظیر حزب الله به شمار نمی‌رود بلکه این حزب، توانمندی‌های بیشتر و مهم‌تری نیز در اختیار دارد و چه بسا عملیات شناسایی از تأسیسات هسته‌ای دیمونا نیز انجام داده باشد. حزب الله تسلیحات جدیدی را وارد انبارهای سلاح خود کرده که بخش اندکی از آنها نمایان شده است. در کنار تمام اینها، قدرت اطلاعاتی حزب الله و شبکه‌های زیرزمینی بسیار پیچیده منتظر هرگونه لشکرکشی از سمت رژیم صهیونیستی علیه خاک لبنان است؛ لشکرکشی که با نفوذ طوفانی به شمال فلسطین اشغالی رو به رو خواهد شد.

روزنامه رأی الیوم نیز در این خصوص نوشت: ویدئوی ۹ دقیقه‌ای مقاومت لبنان از عملیات هدهد، اوضاع سیاسی و نظامی در منطقه را تغییر داد. در حالی که برخی مغرضان، اهمیتی به این دستاورد اطلاعاتی ندادند، رسانه‌های صهیونیستی این عملیات را یک نفوذ امنیتی گسترده و نقطه عطفی در عملکرد نیروهای مقاومت لبنان توصیف کردند. عملیات هدهد لبنانی، همزمان با سفر فرستاده رئیس جمهور آمریکا به لبنان انجام شد. قرار بود در این سفر یک پیام تهدیدآمیز در خصوص احتمال گسترش حملات تل آویو علیه لبنان مخابره شود اما هدهد جواب این تهدیدات را داد. پهپاد هدهد چند پیام نیز به رژیم صهیونیستی مخابره کرد؛ قدرت نفوذ مقاومت لبنان و عدم توانایی رژیم صهیونیستی در رصد این پهپاد، به چالش کشیدن پیام‌های آمریکا علیه بیروت و یادآوری قوانین بازدارندگی نظامی میان مقاومت لبنان و رژیم صهیونیستی.

روزنامه لبنانی الاخبار در خصوص حزب الله نوشت: به نظر می‌رسد تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه لبنان و جنگ افروزی علیه حزب الله، عکس عمل کرده به طوری که سیل هشدارها و نگرانی‌ها در محافل سیاسی و نظامی این رژیم نسبت به احتمال وقوع این جنگ متوقف نمی‌شود. این محافل معتقدند که چنین اشتباهی به مثابه یک خودکشی دسته جمعی در اراضی اشغالی به شمار می‌رود. این در حالی است که حیفا هنوز از شوک عملیات هدهد حزب الله بیرون نیامده است. امیتسیا بارعام استاد بخش پژوهش‌های خاورمیانه در دانشگاه حیفا اذعان کرده که موشک‌های حزب الله چیز زیادی از حیفا باقی نخواهند گذاشت.

روزنامه سوری الثوره در خصوص مقاومت فلسطین نوشت: در جریان جنگ علیه غزه، اصطلاح نابودی نظامیان صهیونیست از مسافت صفر رایج شد؛ اصطلاحی که دردناک‌ترین عبارت در قاموس ارتش رژیم صهیونیستی به شمار می‌رود و در بیانیه‌های رسمی ارتش تل آویو از آن با عنوان وقوع یک حادثه سخت در غزه یاد می‌شود.

هلاکت نظامیان صهیونیست از مسافت صفر در اردوگاه الشابوره در شهر رفح آخرین حادثه سختی نخواهد بود که ارتش رژیم صهیونیستی آن را اعلام می‌کند بلکه درگیری‌های دیگری نیز در همین مسافت و چه بسا مسافت زیر صفر رخ خواهد داد.

روزنامه المراقب العراقی به واکنش ایران علیه کانادا پرداخت: ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه ایران، اقدام دولت کانادا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را یک اقدام سیاسی توصیف کرد. وی در ادامه افزود که چنین حرکت حساب نشده‌ای از سوی دولت کانادا به مثابه اقدام خصمانه و مخالف مبانی قانون بین المللی از جمله مساوات در حاکمیت و عدم مداخله در امور داخلی حکومت‌ها به شمار می‌رود.

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۵۲۷۶۶۰۱۸:۵۶:۱۳ ۱۴۰۳/۴/۲
آنچه مسلم است امریکا متحد اسرائیل است و در صورت وقوع جنگی با حزب لله اعلام کرده به اسرائیل کمک خواهد کرد مثل زمانی که ایران 300 موشک به اسرائیل فرستاد. اسرائیل خط قرمز تمام دولت های امریکا بوده و هست. اینکه حزب لله بخواهد درگیری را گسترش دهد و از سوی دیگر شرط ماندگاری نتالیاهو در راس حکومت وجود بحران است. این اقدام حزب لله کمک می کند که آنها با حمایت امریکا جنوب لبنان را هم مثل غزه ویران کنند. با این تفاوت که احتمالا حملات شدید هوایی به بیروت هم خواهند داشت. جنگ برای هیچ کشوری سودآور نیست. جنگ هیچ برنده ای ندارد
ناشناس۳۵۲۷۷۹۵۲۱:۱۱:۲۱ ۱۴۰۳/۴/۲
هدهد چه نام قشنگی...
yektanetتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. آفتی بزرگ برای روسای جمهور ایران

  2. پرده‌برداری از خطری که بیخ گوش پزشکیان قرار دارد/ اخطار یک اصلاح‌طلب به رئیس‌جمهور در ساختمان قرمز!

  3. نظرات برگزیده مخاطبان الف: پزشکیان امید مردم را ناامید نکند/ دولت پزشکیان باید دولت متخصصین باشد

  4. روایت های عجیب در ماجرای FATF

  5. دشواری های احیای یک بیمار برای پزشکیان

  6. این آمار معنادار را دریابیم!

  7. جلیلی: وقتی برای جواب دادن به تهمت ها نداریم

  8. آقای پزشکیان، با انقلابیون جدید چین چه می‌کنید؟

  9. زاکانی در دفتر رئیس جمهور منتخب

  10. جلیلی: تا امروز بابک زنجانی را ندیده‌ام/ دادگاه کرسنت در حال برگزاری است

  11. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

  12. جلیلی: وظیفه داریم به روند پیشرفت کشور کمک کنیم

  13. در تولید گندم در دولت سیزدهم دوباره به خودکفایی رسیدیم

  14. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

  15. انتقاد خاندوزی از عبارت «زمین سوخته» درباره عملکرد دولت سیزدهم/ تقدیر روزنامه اصولگرا از رفتار مردمی پزشکیان

  16. گزارش ظریف از روند بررسی و پیشنهاد اعضای هیئت دولت

  17. سرگردانی اضطراب آفرین !

  18. توضیحات عضو شورای شهر تهران درباره حواشی جلسه امروز شورا

  19. در تکریم مواضع خارجی پزشکیان

  20. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه پزشکیان/ هیچ نامزدی برای هیچ پستی از جمله معاون اول بررسی نشده است

  21. زاکانی: انتقادات نادرست است

  22. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه/ توصیه عبدی به پزشکیان درباره استفاده از اصولگرایان در دولت

  23. قالیباف: دلار از معاملات ایران و روسیه حذف شده است

  24. وکیل تتلو: امیر تتلو نذر کرده بعد از آزادی پای پیاده به کربلا برود

  25. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

  آخرین عناوین