شگفتانه های حزب الله

گروه جهان الف،   4030330135 ۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

حزب الله لبنان شگفتانه های قابل‌توجهی را برای اشغالگران اسرائیلی تدارک دیده و نادانسته های صهیونیست ها در مورد حزب الله لبنان در قیاس با دانسته هایشان به مراتب بیشتر است. یک پهپاد شناسایی حزب الله لبنان با نفوذ به عمق اراضی اشغالی توانسته تصاویر زیادی را از بندر راهبردی حیفا ضبط کند. موضوعی که به یک آبروریزی بزرگ برای صهیونیست ها در مواجهه با حزب الله لبنان تبدیل شده است.

شگفتانه های حزب الله

به گزارش الف؛ همزمان با تداوم فضای تنش و درگیری میان حزب الله لبنان و رژیم اشغالگر قدس، بسیاری از ناظران و تحلیلگران و البته شماری از مقام های ارشد ارتش صهیونیست ها، از قریب الوقوع بودنِ جنگی گسترده میان دو طرف سخن می گویند. حزب الله لبنان از همان نخستین ساعات پس از عملیات طوفان الاقصی و متعاقبا تجاوز صهیونیست ها به نوار غزه، به نحوی میدانی وارد عمل شد و حملات به شمال اراضی اشغالی در حمایت از ملت و مقاومت فلسطین را در دستورکار قرار داد. 

از آن زمان تاکنون، صهیونیست ها و البته قدرت های غربی با ده ها واسطه و میانجی‌گر سعی داشته اند حزب‌الله لبنان را از هدف قرار دادن سایت های نظامی و مراکز حساس شمال فلسطین اشغالی برحذر دارند با این حال، جنبش حزب الله و شخص دبیر کل آن به صراحت تاکید کرده اند که تا زمانی که آتش بس در قالب جنگ غزه برقرار نشود و صهیونیست ها به کارزار نسل کشی و جنایت خود در نوار غزه خاتمه ندهند، حملات حزب الله لبنان نیز در حمایت از ملت فلسطین ادامه پیدا خواهد کرد. 

با این حال، همزمان با اوج گیری تهدیدات صهیونیست ها علیه لبنان و حزب الله با محوریت آغاز جنگی گسترده و قریب الوقوع، این جنبش دست به یک غافلگیری بزرگ در رابطه با صهیونیست ها زده است. ماجرا از این قرار است که یک پهپاد کلاس "هد هد" حزب الله لبنان به نفوذ به حریم هوایی شمال فلسطین اشغالی توانسته تصاویر زیادی را از  بند راهبردی حیفا بردارد و این تصاویر و ویدئوها در یک شبکه تلویزیونی  نزدیک به حزب‌الله لبنان نیز به نمایش درآمده اند. منابع آگاه نظامی و سیاسی در اراضی اشغالی نیز بنا بر آنچه برخی نشریات اسرائیلی عنوان کرده اند، اعتراف نموده اند که پهپاد حزب الله توانسته به مناطق مهم و حساسی نفوذ کند و  تصویر آن نیز مرتبط با گذشته نیست و کاملا جدید است. 

حال در این شرایط، وقتی این اقدام معنادار حزب الله لبنان را در کنار رونمایی این جنبش از برخی تسلیحات پیشرفته اش در مدت اخیر نظیر استفاده از موشک های الماس 2 و یا سامانه های پدافندی پیشرفته که توانسته‌اند پهپادهای پیشرفته صهیونیست ها همچون هرمس 450 و هرمس 900 را هدف قرار دهند قرار می دهیم، یک واقعیت بیش از هر زمان دیگری خود را به نمایش می گذارد و آن این است که حزب الله لبنان شگفتانه های قابل‌توجهی را برای اشغالگران اسرائیلی تدارک دیده و نادانسته های صهیونیست ها در مورد حزب الله لبنان در قیاس با دانسته هایشان به مراتب بیشتر است.این موضوع از اشراف کامل اطلاعاتی حزب الله بر صهیونیست‌ها نیز حکایت دارد. معادله ای که در نوع خود برای صهیونیست ها به شدت تلخ و ناگوار است و مساله حمله به لبنان را به یک قمار بسیار خطرناک برای آن ها تبدیل می کند. 

 در مدت اخیر بارها و بارها برخی تحلیلگران صهیونیست به مقام های سیاسی و نظامی رژیم‌صهیونیستی هشدار داده اند که وقتی آن ها در باتلاق جنگ غزه به مدت بیش از هشت ماه است که گرفتار شده اند و نتوانسته‌اند دستاوردی داشته باشند، بهتر است حتی فکر حمله به لبنان و مواجهه با حزب الله را هم از سر خود بیرون کنند. اتفاقی که می تواند به زعم برخی تحلیلگران و نشریات صهیونیست، برخلاف آنچه مقام های ارشد دولت نتانیاهو می گویند، اسرائیل را به عصر حجر بازگرداند!

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۵۲۴۲۶۳۰۸:۲۳:۵۴ ۱۴۰۳/۳/۳۱
مرگ بر اسرائیل جنایتکار و درود خداوند بر حزب الله
ناشناس۳۵۲۴۲۹۵۰۸:۴۰:۲۹ ۱۴۰۳/۳/۳۱
اسرائیل می داند در هر صورت امریکا پشت انهاست. با تصویب کابینه جنگ اسرائیل احتمال حمله زمسنی به جنوب لبنان و حملات هوایی به بیروت بسیار قریب الوقوع خواهد بود
ناشناس۳۵۲۴۵۹۷۱۲:۵۶:۰۳ ۱۴۰۳/۳/۳۱
اسرائیل اگر حماقت کنه و به لبنان حمله بکند برای همیشه از صفحه روزگار محو خواهد شد.
yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. آقایان «روحانی» و «ظریف»، نظری ندارید؟!

 2. نقد، آری؛ تندروی و توهین نه!

 3. دشواری پزشکیان در «راه» کابینه

 4. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 5. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 6. دولت و مردم تا دیر نشده کاری کنند...

 7. مناظر شهری دیدنی کره شمالی

 8. در اداره پست چه خبر است؟!

 9. دقیقا چه زمانی آمریکا خواست با ایران توافق کند؟!

 10. پزشکیان: به همه می گوییم در تشکیل کابینه کمک کنند اما آدمهای خودشان را معرفی می کنند

 11. انتقاد رسانه اصولگرا از اهانت به ظریف در حاشیه نمازجمعه / چرا برخی اعضای شورای شهر منتقد زاکانی شده‌اند؟

 12. سردار رضایی: طرح نور تعطیل بردار نیست

 13. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 14. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 15. مرتضوی: تمام بدهی‌های سازمان تأمین اجتماعی را پرداخت کردیم

 16. واکنش وزیر ارشاد به استخدام برادرزاده اش در وزارت بهداشت

 17. صدور کیفرخواست رائفی‌پور/ واکنش زاکانی به تهدید استعفای برخی از اعضای شورای شهر/ ماجرای حمله تندروها به پویانفر

 18. آشی که نباید خیلی شور شود!

 19. تاکید قالیباف بر بررسی علل مشارکت پایین مردم در انتخابات/ یک پیشنهاد خوب به سعید جلیلی

 20. قالیباف: باید دغدغه‌ ۱۴ میلیون نفری که به پزشکیان رای ندادند لحاظ شود

 21. نمونه ای از یک دیپلماسی موفق اقتصادی

 22. یک سیلی سخت دیگر به صهیونیست ها

 23. واکاوی علت حضور کمرنگ مردم در انتخابات

 24. پاسخ آیت الله مکارم شیرازی به سوالی درباره استفاده از ابزار موسیقی در مجالس اهل‌بیت (ع)

 25. علم‌الهدی: هزار تحریم در مذاکرات برجام بر ایران تحمیل شد/ نان و آب ملت را به سیاست خارجی ربط ندهیم

آخرین عناوین