وزیر دفاع آمریکا در بیمارستان بستری شد

  4030305017

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که وزیر دفاع این کشور بار دیگر برای عمل جراحی در بیمارستان بستری شده است.

وزیر دفاع آمریکا در بیمارستان بستری شد

به گزارش مهر، «پاتریک رایدر» سخنگوی مطبوعاتی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد «لوید آستین» وزیر دفاع این کشور بار دیگر قصد دارد «یک عمل جراجی انتخابی و کم‌تهاجمی» را انجام دهد و به همین علت اختیارات خود را به صوت موقت به «کاتلین هیکس» معاون خود منتقل کرده است.

سخنگوی پنتاگون دراین‌باره افزود: لوید آستین جمعه شب (به وقت محلی) تحت یک عمل جراحی در بیمارستان والتر رید، مرکز ملی پزشکی نظامی در بتسدای مریلند قرار می گیرد و معاون او وظایفش را انجام خواهد داد.

وی همچنین گفت: این جراحی مربوط به مشکل مثانه لوید آستین است که بر اثر جراحی چند ماه گذشته او برای درمان سرطان پروستات به آن دچار شده است.»

وزیر دفاع آمریکا که اخیراً بار دیگر در بیمارستان نظامی والتر رید بستری شده بود، پس از سپری کردن دوره درمان از بیمارستان مرخص شد و مسئولیت‌هایی که به کاتلین هیکس، معاونش واگذار شده بود را شخصاً از سر خواهد گرفت.

پنتاگون پیش‌تر در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که آستین به دلیل عارضه کلیوی بار دیگر در بیمارستان والتر رید پذیرش شده است و با بیهوشی عمومی تحت درمان قرار خواهد گرفت.

همچنین وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده بود که او برای رسیدگی به مسئولیت‌هایش، به اسناد طبقه‌بندی و غیرطبقه‌بندی‌شده دسترسی کامل دارد.

پزشکان آستین با انتشار بیانیه‌ای درباره شرایط کنونی وی اعلام کردند که مشکل کلیوی او به سرطان پروستاتش که در ماه دسامبر تحت عمل جراحی قرار گرفت، مربوط بوده است.

پنتاگون در جریان بستری شدن آستین در ماه دسامبر به دلیل تاخیر چندین روزه در اطلاع‌رسانی به کاخ سفید و کنگره، به شدت هدف انتقاد قرار گرفت.

هیکس هم که دوم ژانویه برخی مسئولیت‌های آستین را عهده‌دار شده بود، تا چهارم ژانویه نمی‌دانست که او در بیمارستان بستری شده است!