آیت الله رئیسی شهید خدمت به مردم

دکتر علی دارابی،   4030231154
 آیت الله رئیسی شهید خدمت به مردم

 

خبر، بس ناگوار و هولناک بود. در اوج برنامه های هفته میراث فرهنگی مشغول سخنرانی بودم که خبر سقوط و ناپدید شدن بالگرد حامل رئیس جمهور و همراهان را شنیدم. آسمان بر سرم خراب شد. 
▪️▪️▪️
شهیدان عالی مقام: آیت الله سید ابراهیم رئیسی (رئیس جمهوری)، دکتر حسین امیرعبداللهیان (وزیر امور خارجه)، حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم ( نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز) و دکتر مالک رحمتی (استاندار آذربایجان شرقی) و سایر همراهان عزیز به جوار حق پیوستند، خدای بزرگ اجر و پاداش نیکو به آنان عنایت فرماید. 
●●●●●●
با شهید سید ابراهیم رئیسی بیش از سی سال مأنوس بودم. از زمانی که ریاست بازرسی کل کشور را بر عهده گرفت و هر روز و هر سال که می گذشت ارادت من دو چندان می شد. چرا که او را انسانی مخلص، صادق، خادم واقعی مردم و سرباز انقلاب می دانستم و در سمتی که بود تواضع، فروتنی، خوش اخلاقی و مهربانی او بیشتر می شد. رحمت خدای بزرگ بر او باد.
●●●●
در دوران ریاست جمهوری، حامی بزرگ میراث فرهنگی بود. از بودجه و اعتبارات مورد نیاز تا دستور قاطع برای « *توسعه موزه ملی ایران* » موسوم به « *میدان مشق* »، از موافقت با اینکه هر شهر یک موزه داشته باشد و این برنامه میراث را در نشست مدیران ارشد وزارت میراث در موزه ملی با حضور خودش تأیید کرد. 
قرار بود جلسه شورای عالی میراث فرهنگی بزودی در حضور آیت الله ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور برگزار شود. 


رئیسی نمونه یک روحانی خدوم و مردمی، یک مدیر جهادی و خستگی ناپذیر، عاشق و دارای اراده و انگيزه بالا برای اعتلای کشور، سرباز فداکار انقلاب اسلامی و یار و یاور حقیقی رهبر معظم انقلاب بود. 

 رحمت و رضوان الهی بر او و همراهانش باد.