روایت روزنامه صهیونیستی از ۲ فشار همزمان بر نتانیاهو در زمینه تبادل اسرا

  4030204117

روزنامه عبری «اسرائیل هیوم» امروز (سه شنبه) در گزارشی نوشت که نخست وزیر رژیم صهیونیستی در زمینه تبادل اسرا از سوی مقاومت فلسطین و نیز وزرای افراطی کابینه خود تحت فشار قرار دارد.

روایت روزنامه صهیونیستی از ۲ فشار همزمان بر نتانیاهو در زمینه تبادل اسرا

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما نیوز، این روزنامه عبری نوشت که «بنیامین نتانیاهو» از یک طرف برای آزادی اسرای صهیونیست نزد مقاومت و از سوی دیگر مواضع وزرای تندروی کابینه اش یعنی «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی و «بزالل اسموتریچ» وزیر دارایی این رژیم تحت فشار قرار دارد. این دو وزیر تهدید کرده اند در صورت موافقت نتانیاهو با هر گونه توافقی که منجر به پرداخت هزینه سنگینی به مقاومت فلسطین نشود، از پست هایشان استعفا خواهند داد.

هفته گذشته نیز کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که مسوولان این رژیم به بن‌گویر و اسموتریچ اعتمادی ندارند، زیرا این دو نفر، اطلاعات را نه تنها در اختیار رسانه‌ها، بلکه در اختیار شرکای تندروی خود، مشاوران و خاخام‌ها قرار می‌دهند.

این شبکه گزارش داد، در جلسه کابینه رژیم اسرائیل، رئیس موساد از یک افسر عالی رتبه درخواست کرد که گزارشی مفصل درباره اوضاع ایران از جمله منابع، نام‌ها و جزئیات حساس را ارائه دهد، اما این افسر نپذیرفت و گفت که هر چه اعلام می‌کنیم، درز می‌شود.

به گزارش ایرنا، نتانیاهو افزون بر وزرای تندرو مذکور، در زمینه جنایات علیه غزه با اعضای دیگر کابینه و نیز کابینه جنگ مشاجره و اختلاف دارد. مشاجرات بی‌پایان بر سر تاکتیک‌های جنگی، باعث بی اعتمادی بین بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر، «یوآو گالانت» وزیر جنگ و «بنی گانتس» وزیر جنگ سابق و عضو کنونی کابینه جنگ رژیم صهیونیستی شده است.

اخیرا وال استریت ژورنال در این باره نوشت که با ورود جنگ غزه به هفتمین ماه خود، افکار عمومی در سرزمین‌های اشغالی در مورد عاقبت این جنگ دچار اختلافات بسیار شده و سه چهره اصلی نظامی این رژیم، در تلاشی مذبوحانه به‌دنبال رفع تشویش از اذهان عمومی هستند.

طی هفت ماه اخیر، این سه نفر بر سر موضوعات کلیدی برای تصمیم‌گیری نظیر چگونگی آغاز یک فشار نظامی قاطع، آزادی اسرا و اداره نوار غزه پس از جنگ دچار اختلافات شدید بوده اند و اکنون بزرگترین چالش تاریخ رژیم صهیونیستی یعنی نحوه واکنش به پاسخ تنبیهی ایران هم پیش‌روی آنهاست.