رئیس سازمان بهزیستی: هیچ معلولی پشت نوبت مستمری نیست

  4030204108

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه پشت نوبتی در حوزه مستمری وجود ندارد، گفت: هیچ بانوی سرپرست خانوار و فرد دارای معلولیتی پشت نوبت مستمری نیست.

به گزارش ایرنا از سازمان بهزیستی کشور، علی محمد قادری افزود: ۹۶۰ هزار نفر در دولت قبل تحت پوشش مستمری قرار داشتند که اکنون یک میلیون و ۵۲۴ هزار نفر تحت پوشش قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه در استاندارد جهانی بین ۸ تا ۱۵ درصد جامعه دارای معلولیت هستند، گفت: در حوزه سالمندی در ۳۴ سال آینده ۳۰ درصد افراد جامعه سالمندان هستند که باید شرایط لازم برای بسته نشدن پنجره زیستی جمعیتی انجام گیرد.

اقدامات دولت سیزدهم برای معلولان
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در دولت سیزدهم، قانون حمایت از حقوق معلولان پیگیری شد.

قادری افزود: همچنین برای اولین بار آزمون استخدامی افراد دارای معلولیت برای جذب ۴۳۰۰ نفر در ۴۶ دستگاه دولتی از مقطع لیسانس تا دکتری برگزار می شود.

وی ادامه داد: پیشتر استانداردسازی خودرو برای افراد دارای معلولیت پیش بینی شده بود و لی آئین نامه ای تدوین نشده بود که با پیگیری صورت گرفته در دولت برای اولین بار استاندارد خودرو تدوین شد.

پوشش ۹۵ درصدی اورژانس اجتماعی در کشور
رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در کشور ۲ اورژانس فوریت های پزشکی ۱۱۵ و فوریت های اجتماعی ۱۲۳ فعالیت می کنند، گفت: بیش از پنج هزار نیروی متخصص در این حوزه فعالیت می کنند و بیش از ۹۰ درصد پوشش در کشور را دارد.

قادری افزود: برای اولین بار بیش از ۲۵۰۰ مرکز مردم پایه در کشور ایجاد شد و بعد از تصویب در هیات دولت می توانیم مسیر حرفه ای گام دوم انقلاب را در خصوص حلقه های میانی و اتصال و ارتباط با مردم را انجام دهیم.