کشف هزاران سیگار الکترونیکی قاچاق از انبار یک فروشگاه اینترنتی

  4030204104

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از ۴۰۰۰ دستگاه‌ سیگار الکترونیکی قاچاق از انبار یک فروشگاه اینترنتی در غرب تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ مهدی افشاری در تشریح جزئیات این خبر گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با انجام اقدامات فنی و پلیسی موفق به کشف محل انبار دستگاه‌های ویپ و سیگار الکترونیکی قاچاق در محدوده غرب تهران شدند. رسیدگی به این پرونده درپی انجام اقدامات اطلاعاتی در دستورکار ماموران این پلیس قرار گرفته و در جریان آن مشخص شد شرکتی در بستر فضای مجازی اقدام به فروش اینترنتی محصولات دخانی غیرمجاز کرده است. 

وی افزود: پس از تحقیقات و شناسایی متهم پرونده، هماهنگی با مقام قضایی انجام و مجوزهای لازم در این خصوص نیز دریافت شد. در ادامه نیز تیم‌های عملیاتی پلیس وارد عمل شده و در بازرسی از محل بیش از ۲۴۱۴ عدد  انواع دستگاه‌های ویپ و سیگار الکترونیکی با مارک‌های غیر مجاز و نامعتبر را کشف وضبط کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با بیان اینکه در این خصوص یک نفر نیز دستگیر شد، گفـت: برای این فرد پرونده‌ای تشکیل شده و به همراه اقلام قاچاق کشف شده و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

افشاری درباره ارزش ریالی اقلام قاچاق کشف شده نیز گفت: کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از 20 میلیارد ریال برآورد و اعلام کردند.