سرانه سلامت تهران در وضعیت مطلوبی قرار ندارد

  4030201091

  رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: سرانه سلامت در شهر تهران با توجه به جمعیت شهر تهران در مقایسه با بسیاری از استانها در وضعیت مطلوب قرار ندارد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سوده نجفی؛ عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران، هفته سلامت را فرصتی برای بیان مسائل بهداشتی و درمانی به‌منظور افزایش و ارتقاء سطح سلامت شهروندان دانست و با بیان اینکه این هفته در سال 1403 از یکم تا هفتم اردیبهشت‌ماه با شعار سلامت خانواده و مردمی‌سازی سلامت برگزار می‌شود، اظهار کرد: سلامت یک حوزه بزرگ و وسیعی است که همه افراد را در بر می‌گیرد و نقش قابل‌توجهی در امنیت و توسعه پایدار دارد، ازاین‌رو توجه به این حوزه یکی از ضرورت‌های مهم است که باید در برنامه‌ها و سیاستگذاری‌های کلان کشور توجه کافی و لازم به آن صورت گیرد.

نجفی خاطرنشان کرد: یکی از بارزترین نمونه‌های اهمیت سلامت در زمان شیوع ویروس کرونا بود که آسیب‌های جدی مادی و معنوی برای بسیاری از کشورهای جهان رقم زد که متأسفانه این ویروس در کشور ما نیز شیوع پیدا کرد و آثار زیانباری به‌جای گذاشت؛ لذا نباید از نقش و اهمیت سلامت در کشور غافل بود و باید به‌صورت ویژه به آن پرداخت.

رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر با اشاره به وضعیت سلامت شهر تهران افزود: شهر تهران به‌دلیل اینکه پایتخت سیاسی کشور می‌باشد از بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های متعددی برخوردار است و بسیاری از هموطنان از استان‌ها و شهرستان‌های مختلف برای انجام امورات پزشکی به تهران مراجعه می‌کنند؛ اما متأسفانه سرانه سلامت در شهر تهران با توجه به جمعیت شهر تهران در مقایسه با بسیاری از استان‌ها در وضعیت مطلوب قرار ندارد.

بیشتر بخوانیدعضو شورای شهر تهران: در زمان آلودگی هوا ادارات تعطیل شود
نجفی ادامه داد: این موضوع در آینده می‌تواند با توجه به رشد جمعیت و مهاجرت‌هایی که صورت می‌گیرد سبب بروز مشکلاتی برای شهر تهران باشد و همانند ترافیک و آلودگی هوا تبدیل به معضلی برای شهر شود. باید دولت و مجلس شورای اسلامی توجه جدی به این مسئله داشته باشد و بودجه مناسبی برای افزایش سرانه سلامت شهر تهران در نظر بگیرند.

عضو هیئت رئیسه شورا با یادآوری نقش مشارکت مردم و خیّرین در حوزه سلامت ابراز کرد: به‌دلیل اهمیت موضوع سلامت بسیاری از شهروندان و خیّرین علاقه‌مند به کمک به مسئله بهداشت و درمان هستند که باید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این خصوص پیش‌قدم شود و زمینه مشارکت شهروندان برای ارتقای سرانه سلامت را فراهم نماید. نهادهایی همچون ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) و بنیاد مستضعفان از جمله نهادهایی به‌شمار می‌روند که می‌توان از آنها برای حل مشکلات حوزه سلامت شهر تهران کمک خواست و دعوت به همکاری نمود که انتظار می‌رود وزارت بهداشت در این خصوص تلاش‌هایی داشته باشد.

وی در پایان راجع به وضعیت کادر درمان در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی گفت: متأسفانه امروز بسیاری از پرستاران و کادر درمان در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در وضعیت مطلوب از لحاظ معیشتی قرار ندارند و اگر مسائل و مشکلات کادر درمان حل و به این مسئله پرداخته نشود، می‌تواند آسیب جدی برای نظام سلامت باشد.

yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. دیدار پزشکیان با رهبر انقلاب

 2. یک تبریک و چند یادآوری به رئیس جمهور منتخب

 3. پزشکیان؛ نهمین رئیس جمهور ایران

 4. یک یادآوری مهم به اصلاح طلبان

 5. اعلام آمادگی دانشگاه تهران برای برگزاری مناظره بین زنگنه و جلیلی

 6. نظرات برگزیده مخاطبان الف: پزشکیان امید مردم را ناامید نکند/ دولت پزشکیان باید دولت متخصصین باشد

 7. از: مردم ایران به: رییس جمهور ایران

 8. پاستور که کاخ سفید نیست خانم ابتکار!

 9. طبل غازی میان تهی!

 10. نشست رئیس جمهور منتخب با فعالان ستادی

 11. چند خط مشفقانه برای پزشکیان

 12. آفتی بزرگ برای روسای جمهور ایران

 13. قالیباف خلبان پرواز تهران - سن پترزبورگ شد / لباس خلبانی بر تن رئیس مجلس

 14. ادعایی که معلوم نیست از کجا آمده!

 15. درخواست احمد توکلی از مجمع تشخیص درباره تاثیر معدل در کنکور

 16. دشواری های احیای یک بیمار برای پزشکیان

 17. رییس‌جمهور جدید چه کارهایی را نباید بکند

 18. چرا تهران در مقابل کاهش قیمت مسکن مقاومت می کند؟!

 19. زاکانی در دفتر رئیس جمهور منتخب

 20. جلیلی: تا امروز بابک زنجانی را ندیده‌ام/ دادگاه کرسنت در حال برگزاری است

 21. پیشنهاد یک اصلاح‌طلب برای حضور مخبر در دولت پزشکیان/ تبریک سران کشورها و نامزدهای انتخابات به رئیس‌جمهور منتخب

 22. طرح مجلس برای افزایش حقوق و دستمزد کارگران به میزان تورم

 23. در دفاع از میزان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۳

 24. تحلیل روزنامه دولت از رای جلیلی و پزشکیان/ نقش مهم قالیباف در کمک به اجماع برای حل مشکلات مردم

 25. جزئیات جلسه دونفره جلیلی و پزشکیان

آخرین عناوین