ادعای مخالفت بایدن با عملیات نظامی صهیونیست‌ها در رفح  

  4030201009

واشنگتن پست در گزارشی نوشته است که بایدن و دستیاران ارشدش با عملیات نظامی اسرائیل در رفح مخالف هستند.

به گزارش  مهر به نقل از الجزیره، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست به نقل از دو منبع آگاه گزارش داده است که بایدن و دستیاران ارشدش به شدت با عملیات اسرائیل در رفح که از غیرنظامیان محافظت نمی‌کند، مخالف هستند.

در این گزارش همچنین گفته شده است که بایدن و دستیارانش امیدوارند که رویارویی و تقابل‌های اخیر میان ایران و اسرائیل منجر به تشدید بیشتر تنش و جنگ در منطقه نشود.

این در حالی است که وال استریت ژورنال در گزارشی نوشته است که دولت آمریکا درصدد تحویل یک محموله تسلیحات نظامی با ارزش بیش از یک میلیارد دلار به اسرائیل است. در ادامه این گزارش به نقل از مسئولان آمریکایی آمده است: این بزرگترین بسته کمک‌ها به ارتش اسرائیل از آغاز جنگ غزه و نخستین کمک از زمان تشدید تنش‌ها میان تهران و تل آویو است.

بنابراین گزارش، این کمک‌ها جدا از بسته کمک‌های جدیدی است که از سوی کنگره آمریکا در حال بررسی است. کنگره آمریکا اخیراً در حال بررسی طرحی است که به موجب آن آمریکا گلوله‌های تانک و خمپاره و خودروهای زرهی جدید تحویل رژیم صهیونیستی خواهد داد.

این در حالی است که دولت آمریکا روز گذشته نیز ضمن حمایت علنی از رژیم صهیونیستی در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد، نیز طرح ارائه عضویت کامل به فلسطین را وتو کرده بود.

همچنین «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا امروز در واکنش به انتشار اخباری درباره حمله ادعایی رژیم صهیونیستی، گفته است که آمریکا در هیچ اقدام تهاجمی علیه ایران مشارکت نداشته است.

این اظهارات در واکنش به حادثه اصفهان و مشاهده چند ریز پرنده در آسمان مرکز ایران، مربوط می‌شود که بلافاصله توسط سامانه‌های پدافندی منهدم شده بودند. وی در ادامه سخنان خود افزود: ما حمله بی سابقه ایران به اسرائیل را محکوم کرده و از دو طرف می‌خواهیم که تنش‌ها را کاهش دهند.