ترامپ: شاید به جنگ‌جهانی برسیم/ باید کمک به اوکراین در قالب وام باشد

  4030125031

دونالد ترامپ ضمن انتقاد از سیاست‌های جو بایدن، مدعی شد که «تنش‌های فزاینده» میان ایران و رژیم صهیونیستی می‌تواند به جنگ‌جهانی منجر شود.

ترامپ: شاید به جنگ‌جهانی برسیم/ باید کمک به اوکراین در قالب وام باشد

به گزارش ایسنا، دو مقام آمریکایی روز جمعه به تلویزیون سی‌بی‌اس نیوز گفتند که انتظار می‌رود حمله بزرگ ایران به رژیم صهیونیستی در واکنش به ترور ۷ تن از اعضای سپاه پاسداران ایران در جریان حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، با بیش از ۱۰۰ پهپاد و ده‌ها موشک علیه اهداف نظامی تل‌آویو انجام شود.

طبق گزارش راشا تودی، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا و رقیب «جو بایدن» در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ این کشور خطاب به خبرنگاران و با اشاره به رئیس‌جمهور کنونی ایالات متحده گفت: «ما رئیس‌جمهوری داریم که قادر نیست دو جمله را کنار هم بگذارد. ما رئیس‌جمهوری داریم که نمی‌تواند پله‌های صحنه سخنرانی را پیدا کند. ما رئیس‌جمهوری داریم که نمی‌داند چه غلطی می‌کند!»

او که در لحظه سخنرانی‌اش در کنار «مایک جانسون» رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا ایستاده بود، ادعا کرد: «تنش‌های فزاینده میان ایران و اسرائیل می‌تواند به جنگ‌جهانی منجر شود.»

ترامپ در ادامه تاکید کرد که از امروز تا تاریخ پنجم نوامبر (۱۵ آبان)، زمان انتخابات آمریکا، اتفاقات زیادی به خصوص تحت ریاست رهبران «بی‌کفایت» آمریکا رخ خواهد داد.

ترامپ در قسمت دیگری از اظهاراتش با اشاره به جنگ اوکراین و کمک‌های واشنگتن به کی‌یف که با بن‌بست مواجه شده است، عنوان کرد: اگر کمک‌ها به اوکراین در قالب وام باشد، با تصویب کنگره مشکلی نخواهم داشت. هم‌چنین متحدان اروپایی باید با سطح کمک واشنگتن به کی‌یف هماهنگی داشته باشند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما به کمک‌های اوکراین در قالب وام فکر می‌کنیم، نه به عنوان هدیه! ما همچنان داریم میلیاردها میلیارد دلار پیشکش به اوکراین می‌دهیم و این مسئله را نظارت خواهیم کرد.

رئیس‌جمهور سابق آمریکا خطاب به خبرنگاران گفت: «این کار آسانی برای هیچ رئیس مجلس نمایندگانی نیست. فکر می‌کنم او (مایک جانسون) کار خوبی انجام می‌دهد. اگر کمک‌های جدید آمریکا به اوکراین تصویب شود، اروپا باید میزان کمک‌ها را افزایش دهد تا با ایالات متحده برابری کند. آنها برابر نیستند و من از این بابت ناراحتم زیرا آنها بیشتر از ما تحت تاثیر هستند.»

ترامپ هم‌چنین با اشاره به وضعیت کنونی آمریکا اذعان کرد: «اتفاقات بسیار بدی در کشور ما در حال رخ دادن است. اما این کمترین اتفاق است. شما روسیه را دارید و شاید جنگ روسیه-اوکراین به جنگ‌جهانی منجر و در نهایت هرج‌ومرج ایجاد شود. ما ملتی در حال سقوط هستیم. این دوره بسیار خطرناکی برای ایالات متحده آمریکا است.»

دونالد ترامپ مجددا ادعا کرد که اگر او رئیس‌جمهور بود، جنگ روسیه-اوکراین پیش نمی‌آمد و این «بی‌کفایتی بایدن» بوده که دری را به سمت بحران اوکراین و جنگ حماس و رژیم صهیونیستی باز کرده است.